Búcsúnk az Upton Parktól

1024 westham-chelsea1Hárommeccses idegenbeli turnénk középső állomása következik ma délután: Kijev után, de még Stoke-on-Trent előtt Kelet-Londonban turnézik vándorcirkuszunk (remélhetőleg bohóckodás és kard-, akarom mondani gólnyelés nélkül). Ahol a negyedik fogadja a tizenegyediket, ott ritkán a vendégcsapat az esélyes, márpedig most borítani kéne ezt a már-már papírformát. Kedvcsináló alább.

Utoljára vizitálunk bajnokin az Upton Parkban (vagy Boleyn Groundon, kinek hogy tetszik), ugyanis szezon végén költözik a West Ham United (1904 után). Sok kiválóságot láttam itt megfordulni hazai mezben Paulo Di Caniotól kezdve Joe Cole-on át Frank Lampardig, de még többet nem, szóval fura lesz majd e stadion hiánya. Amíg viszont van, addig zengjen itt a Kék vendégkórus, lehetőleg győzelmi mámortól!

Fiatalok voltak, kellett a pénz (és a sikerek)
Fiatalok voltak, kellett a pénz (és a sikerek)

Az Allardyce által masszív középcsapattá gyúrt West Hamen Slaven Bilic a nyáron még tekert párat, így a kelet-londoniak idén már nem csak szurkolói attakokban osztogatják a pofonokat, hanem a pályán is. Vendéglátóink valósággal szárnyalnak idén, a negyedik helyről és a liga harmadik legpluszosabb gólkülönbségével várnak minket valamivel teaidő előtt. Ráadásul – rájuk aztán egyáltalán nem meglepő módon – idegenben is bőven bravúrkodtak már (sőt, inkább csak ott), konkrétan gólokkal nyertek az Emirates-ben és az Anfielden is, no persze az Etihadban elért 2:1-es sikert sem kell épp szégyellni. Vezetik is az idegenbeli tabellát, ami tényleg nagy dolog attól az együttestől, amelyik tényleg zsákszámra hordta haza a többgólos vereségeket az utóbbi években, főleg az élcsapatok otthonából. Szerencsénkre ezúttal ők lesznek hazai pályán (a Leicester és a Bournemouth is nyert már az Upton Parkban), így van remény arra, hogy nem egy tíz mezőnyjátékosból álló, szervezett és megbonthatatlan védekező-monstrum várja majd röhögve a rohamainkat, hanem kijjebb jönnek majd kissé. Persze abban sem lesz köszönet, ha megindulnak, tekintve hogy a ManCity után ők lőtték a legtöbb gólt (húszat).

Mindezek ellenére túlzás lenne azt mondani, hogy soros ellenfelünk mumusnak számít: ha hinni lehet a statisztikáknak, a legutóbbi 18 egymás elleniből mindössze egyet nyert meg a West Ham. Az az egy Benitez első idegenbeli bajnokija volt, amit előnyből buktunk el 3:1-re. No de elég a gyászból, elvégre a közelmúlt ugye bőven mellettünk szól, tavaly például oda-vissza sikerült győzni, az Upton Parkban egy izgalmas és helyzet-gazdag találkozón lett miénk a három pont egy Hazard-fejes révén. Ja, hogy most meg a dicsőséges nosztalgiából lett sok hirtelen?

A tavalyi győztes gólunk
A tavalyi győztes gólunk

Tavalyhoz képest fordult a kocka: a West Ham szépen hozza a meccseit és nem mellesleg a bravúrokat is, mi meg egyelőre kilátástalanul hempergőzünk a középszerűség mocsarában. A győzelem még csak-csak jövöget olykor-olykor, de lehengerlő játéknak és karizmatikus egyéni teljesítményeknek totálisan híján vagyunk eddig. Tekintve, hogy semmi nem mutat arra, hogy ez ma megváltozik, fohásznak elég lesz valami szerényebb is: stabil védekezés, helyenként jó játék, pár egyéni villanás, vagyis fejlődés.

A bajnokság és egyben a szezon negyedénél járunk, és még mindig alig akad valami, ami látszólag a helyén van, mind egyénileg, mind taktikailag, mind bárhogy. Ez pedig komoly krízis. Valami fény azért pislákol, így a hétvégének se teljesen hitehagyottan megyünk neki, de ettől még riasztó, hogy egyesek tulajdonképpen három hónapja folyamatosan formán kívül vannak, s még mindig önmaguk árnyékai passzhatékonyságban, góllövésben, összjátékban vagy épp a csapatvédekezésben. S ahogy ilyenkor lenni szokott, javarészt túlélésre játszunk és a mának élünk – elsősorban a keret- és csapatösszeállításnál. Az mondjuk a korábban még a változtatásokra képtelenséggel vádolt Mourinho javára válhat, hogy az utóbbi hónapokban nem fukarkodott a rotációval, így – már ha akkor épp lesz tétje – a kritikus időszakokban a megszokottnál kevésbé túlhajszolt alapemberei is lesznek.

Kedden Matics hozta a várt stabilitást
Kedden Matics hozta a várt stabilitást

Látva, hogy a kijevi kezdőjével mennyire elégedett volt José (tudniillik csak egyet cserélt), túl sok változtatásra nem számítok a csapatban. A legfőbb kérdés talán az, hogy Azpilicuetára a jobb vagy a bal oldalon számít-e inkább a menedzser (ennek tükrében maradna a tavaly az Upton Parkban épp védekező középpályást játszó Zouma szélen, vagy kerülne vissza a kezdőbe az Aston Villa ellen gyámoltalan Rahman Baba az együttesbe), de persze Oscar, Pedro, Hazard és Fabregas szerepe és szerepeltetése is bizonytalan újabban.

Visszakanyarodva még a negyedévünkhöz: nyilván mind többet reméltünk 9 meccsen 11 pontnál (én öttel-hattal tuti). Míg tavaly a veretlenségi szériánk vagy a pontelőnyünk dagadt ekkortájt, most olyan céljaink maradtak, mint hogy nyerjünk egymás után kétszer a bajnokságban. Legalább ennek hadd örüljünk… Továbbra is Blue Is The Colour!

540 Comments

  • Posted 2015-10-24 17:36 0Likes
    by Rammschein

    De Terry is hogy szabadíthat fel, te jó ég…

  • Posted 2015-10-24 17:37 0Likes
    by Sir Idemitirjak Boglárka

    Azpi 2 embert fog 6osnál, OK

    • Posted 2015-10-24 17:37 0Likes
      by Rammschein

      Ez nálam Terry sara volt… szarul szabadít fel, utána meg nem is fogja az emberét…

      • Posted 2015-10-24 17:38 0Likes
        by myheartisblue

        egyértelmű, ezt egy Ramisteni kapuralövésszerűen kell felszabadítani, nem egy picsafelszabadítással.

      • Posted 2015-10-24 17:38 0Likes
        by Rammschein

        xD true story

      • Posted 2015-10-24 17:38 0Likes
        by Sir Idemitirjak Boglárka

        Egyértelmű első gól után megint ő hibázott.

  • Posted 2015-10-24 17:37 0Likes
    by lamps8

    Bye József, szép volt, jó volt, de ezt nem nyelik be neked.

  • Posted 2015-10-24 17:37 0Likes
    by Zenzo

    Ez pedig Begovics gólja is – elindul aztán visszatáncol..

    • Posted 2015-10-24 17:39 0Likes
      by BlueCech01

      Nem igazán tudta, hogy mit tegyen, két ember volt ott, plusz Azpi. Azért ez így elég bipolár helyzet.

      • Posted 2015-10-24 17:40 0Likes
        by Zenzo

        akkor is, az egyetlen dolog a kapussuliban, amit irtanak a fejekből az ez. Akkor ha elindul, vigye végig, vagy maradjon. De ez a megtorpanás ez 50% kudarc.

    • Posted 2015-10-24 22:26 0Likes
      by Blue One

      Meg Terry-é, mert nem tud felszabadítani, majd visszarendeződni.

  • Posted 2015-10-24 17:37 0Likes
    by myheartisblue

    Andy Caroll gólt pottyant nekünk. Kész, vége főfurdutam.

  • Posted 2015-10-24 17:38 0Likes
    by BlueCech01

    Ennek a szerencsétlen csökevény Carrollnak egy skillje van, de azt se tudjuk levédeni. Amint bejött, Zoumát rá kellett volna állítani, ha már úgysem jön előre.

  • Posted 2015-10-24 17:39 0Likes
    by Endy919

    Kezdem írni a Mou búcsu posztot.

    • Posted 2015-10-24 17:40 0Likes
      by myheartisblue

      pont te? ne viccelj már…

      • Posted 2015-10-24 17:40 0Likes
        by Endy919

        Már a Soton ellen jeleztem , hogy szeretnék írni 😀

      • Posted 2015-10-24 17:41 0Likes
        by myheartisblue

        értem de tulságosan elfogult vagy egyik irányba, nem lehet jo cikk. #nohardfeelings.

      • Posted 2015-10-24 17:46 0Likes
        by Endy919

        Hidd el , hogy én sajnálom a legjobban , hogy így alakult. És szerintem nem lennék elfogult…mindenesetre magamnak megpróbálom legépelni , mert per pill , nem tudom hogy mit irnék …aztán ha úgy érzem továbítom a fejeseknek 😀

      • Posted 2015-10-24 17:41 0Likes
        by Sir Idemitirjak Boglárka

        Aztán a szöveg 2/3-át ki kell csillagozni.

      • Posted 2015-10-24 17:42 0Likes
        by Zenzo

        ugyan dehogy, a poszt ennyiből fog állni:
        én megmondtam hahahahahahahahaaaaa :)))))))))))))))

        vége

      • Posted 2015-10-24 17:44 0Likes
        by Endy919

        negondold 🙂

      • Posted 2015-10-24 17:44 0Likes
        by BlueCech01

        Már megis jelent az olasz fordítás Rocco Siffredi fordításában:

        Te l’avevo detto :)))

        Finito

  • Posted 2015-10-24 17:39 0Likes
    by Rammschein

    Törődjünk bele srácok, ezen a meccsen a csoda se segít rajtunk…… és jön Falcao…

  • Posted 2015-10-24 17:39 0Likes
    by Zenzo

    az ilyen nem létező játékosok, mint Caroll, csak nekünk tudnak gólt lőni. Ez megvolt eddig is. Már amikor becserélték, várható volt.

    • Posted 2015-10-24 22:25 0Likes
      by Blue One

      Igen valahogy éreztem… Meccs előtt mutatták az első gól szerzőjét. 2 hónapja nem volt kezdőben, mondom talán akkor tőle nem kell tartani…

  • Posted 2015-10-24 17:39 0Likes
    by kasata91

    Nagy tapsot Falcao gecinek.

  • Posted 2015-10-24 17:40 0Likes
    by Sir Idemitirjak Boglárka

    Fabre amatőr módon lesre fut 4 a 2 ellenben, gól kapunk.
    Ramires 12 méterről üresen széttöri a labdát, gólt kapunk.
    Na keressük meg a hibást az eredmény miatt.

    • Posted 2015-10-24 17:40 0Likes
      by Rammschein

      Hé, a Mou-t meg a bírót ne hagyd ki!

      • Posted 2015-10-24 17:41 0Likes
        by Sir Idemitirjak Boglárka

        A csapat szerves része Mou, mint hibás!

      • Posted 2015-10-24 17:42 0Likes
        by Rammschein

        Ja, bocs. 😀

    • Posted 2015-10-24 17:42 0Likes
      by BlueCech01

      A gólt Fabre előtt kaptuk.

      • Posted 2015-10-24 17:42 0Likes
        by Sir Idemitirjak Boglárka

        Bazki, tényleg az piros volt, így hirtelen mérgemben összekevertem a fontos eseményeket.

    • Posted 2015-10-24 18:18 0Likes
      by thiemecsaba

      Mondjuk, ha Wilmos tudta volna adni azt a labdát, amikor kellett, akkor nem lenne miről beszélni. Csak ugy-e ő a nagy majd megtolom jobbra és utánaszaladok világbajnoka! Olyan lendülete volt az ellentámadásnak, hogy Fabregás ha seggen csúszva fékez, max akkor nem szalad lesre(már ha azt az opciót kivesszük, hogy Willian akkor passzol, amikor kell)! Más kérdés, hogy így is eléggé vonal volt…

      • Posted 2015-10-24 18:19 0Likes
        by Rammschein

        mehetett volna asszem Costának is a laszti balra, szebb lett volna…

      • Posted 2015-10-24 18:31 0Likes
        by thiemecsaba

        Mehetett volna neki is, persze. De ha még Costát is meg akarta volna nézni magának, akkor visszaér az egész védelem…

      • Posted 2015-10-24 18:22 0Likes
        by Sir Idemitirjak Boglárka

        Jogos, hogy Willian nem jól oldotta meg, mivel ő is Fabre szinten támad, csak ugye neki ott vannak azok a szerencsés szabadrúgások. De attól még ugyanolyan amatőr volt a les, 10 méterre senki nem volt mellette, ilyen helyzetben lesre futni óriási hiba.

      • Posted 2015-10-24 18:30 0Likes
        by thiemecsaba

        Normális esetben, ha a védelem előtted van, akkor te vagy a marha, ha lesre szaladsz. Viszont ha játszottál focit, akkor tudod, hogy ütemre kell adni azt a lasztit ilyen tempónál. Ez egy gyors ellentámadás volt, nem egy kiugratás. Csak ugye egyeseknek ez még jött le! És itt nem rád gondolok, hanem Wilmosra!

      • Posted 2015-10-24 18:44 0Likes
        by Sir Idemitirjak Boglárka

        Nyugi, több mint 10 év benne van a lábamban! 🙂
        De az lentebb írtam is, hogy lehet mondani Hazardra hogy szar a formája, de, hogy Willian és Fabre is mennyire ütemtelen és lassú az összjátékban az elég kétségbe ejtő. Willian ezt egy sorsfordító hibával bizonyította is!

      • Posted 2015-10-24 18:57 0Likes
        by thiemecsaba

        De most Fabre lesre futásáról beszéltünk 🙂 Ami szerintem nem az ő hibája volt, hanem a másik emberé!

      • Posted 2015-10-24 18:59 0Likes
        by Sir Idemitirjak Boglárka

        Amire írtam is, hogy Willian lassú volt, de azért abban a helyzetben nem volt indokolt, hogy a határon táncoljon, lendület ide vagy oda!

  • Posted 2015-10-24 17:41 0Likes
    by Drogba11

    Fos a csapat. Nem kicsit. Nagyon. Nem tudom már magamban tartani. Bocsánat, de meddig legyünk türelmesek? Meddig magyarázkodik majd mindenki? Változás kell és ha Josénak ezt nem tudja megtenni, akkor menjen és azok a játékosok is, akik nem akarnak nyerni. Dühös vagyok! Nem kicsit! Bocs!

    • Posted 2015-10-24 17:42 0Likes
      by Rammschein

      Tartom magam a kérdéshez, ha nem Mou akkor ki fog rendet tenni rövid időn belül? Mert itt mindenki azt várja, hogy jön valaki más és egyből nyerni fogunk… hát meg egy nagy fenéket…

      • Posted 2015-10-24 17:43 0Likes
        by kasata91

        Az edző skillje a szervezett csapat, a jó taktika, a helyes kezdő kiválasztása, és a motiváltság fenntartása. Ezek közül melyiket hozza José hétről hétre??

      • Posted 2015-10-24 17:44 0Likes
        by Rammschein

        Mondj egy értelmes mozgatható edzőt kérlek, csak egyet!

      • Posted 2015-10-24 17:45 0Likes
        by kasata91

        José Mourinho. Mozgatható. És remélem fogják is.

      • Posted 2015-10-24 17:45 0Likes
        by Drogba11

        Ancelotti? Nem akarok ellen-Mou kampányt, de a kérdésre válaszolok. 🙂

      • Posted 2015-10-24 17:46 0Likes
        by Rammschein

        Végülis… őt el is felejtettem, hogy nyaral..

      • Posted 2015-10-24 17:46 0Likes
        by Sir Idemitirjak Boglárka

        Ha a Chelsea edzőt akar, akkor kb. 10 olyan edző van akit nem tudnának beszerveni ha van jelenleg munkája, ha nincs!

      • Posted 2015-10-24 17:51 0Likes
        by bendeguz

        #abraveddmegavarost

      • Posted 2015-10-24 17:53 0Likes
        by Sir Idemitirjak Boglárka

        #másnagycsapatnemígycsinálja
        Nem vitázni akarok, de minden topcsapatnál ugyanez van.

      • Posted 2015-10-24 17:44 0Likes
        by Sir Idemitirjak Boglárka

        Aki mer fiatalokat játszatni ha látja, hogy gyengék az emberei, aki a kedvenceit nem játszatja akkor is ha ők a 0 alatt szerepelnek, aki akár taktikai változtatásra is képes ha már megoldást nem lát. Aki nem egy ilyen önfejű, makacs edző!

      • Posted 2015-10-24 17:44 0Likes
        by Drogba11

        Már a felkészülési időszakban sem nyertük magunkat végig. A szezon pedig…tudod. Latod. Már bocsánat, de te látsz bármilyen változást? Én nem, csak egyet: Willian tud szabadrúgásból gólt szerezni.

Leave a comment

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com