Poklok és mennyek

0117 chelsea-evertonNehéz belevágni egy ilyen mérkőzés értékelésébe, de még magába a felvezetésbe is. Hiszen történt itt annyi minden, ami dobált minket ezen az érzelmi raftingon, s ami nagy szavakért, valamint epikus jelzőkért kiált, miközben lerendezhető lenne mindez annyival is, hogy a két hektikus középcsapat hozta a formáját és vele együtt az előzetesen is kalkulálható ikszet. Aki viszont megélte ezt az egészet, az tudja, hogy többről volt itt szó. Részletek alább.

Az Everton elleni volt az újév negyedik tétmeccse csapatunk számára, s zsinórban a harmadik, amit otthon játszottunk (de Londont ugye a Palace ellen sem kellett elhagyni). A hazai pálya és minden, ami ezzel jár, elvileg segíti a csapatépítést. Mi viszont nagyon úgy tűnik, hogy mindkét fronton egy helyben toporgunk.

Az első félidő impotens és ingerszegény játéka különösen a szerdai izmozás és ponthullajtás tükrében volt kiábrándító, hiszen hiába voltak az utóbbi hetekben bizalomgerjesztő momentumaink, sőt mi több, eredményeink is, ha ezt a kvázi lendületet mi magunk törjük meg az ellenfél helyett. A WBA elleni döntetlen a játék képe alapján majdhogynem szükségszerű volt, hiába vezettünk kétszer is. Az jól látszott ott és akkor, hogy ha nem rázzuk meg magunkat szombaton, akkor az Everton ellen is legfeljebb egy pont kerülhet a zsákba.

Az első játékrész alapján pedig úgy tűnt, igényünk sincs nagyon többre. Fordulás után pedig hamar megtapasztalhattuk, hogy néha bizony meg kéne tudnunk elégedni a kevéssel is, ugyanis a srácok könnyedén alul tudják múlni a pesszimista elképzeléseket is. A vendégcsapat vezető gólja maga volt a bohózat: Lukaku birodalmi lépegetéséhez bántóan sokan asszisztáltunk centikről, a továbbtett labda pedig játszva juthatott el ahhoz a Baineshez, akinek az embere (nevezzük Ivanovicsnak) nem tett eleget munkaköri kötelességének, szóval ezek után szerintem már mi reklamáltunk volna, ha Terry nem lövi lábon magát úgy, hogy a játékszer a gólvonal mögé hulljon.

Terry és Courtois ábrázata is beszédes
Terry és Courtois ábrázata is beszédes

Kapitányunk öngólja ráadásul a liverpooliakra hatott élénkítően, amit Barkley kapufája és az idén többnyire homály Mirallas szépségdíjas találata is remekül demonstrált. És itt a totális összeomlás helyett – már-már meglepő módon – valami megváltozott. Az ébresztőt (a 0:2-n kívül) nálam Costa fújta a dühkitörésével, amikor Jones szabálytalannak látta az Everton tizenhatosánál: jó volt látni, hogy volt olyan, akit nem lehangolt, hanem felpaprikázott az előállt helyzet. A branyolból előtörő – most tényleg csak jó értelemben vett – állat fölrázta a többieket is, főleg Fabregast, aki előbb majdnem besarkazta az év gólját, majd adott egy olyan hajszálpontos, tért ölelő passzt, amilyet már nagyon régen. A szépítéshez Jagielka és Howard is kellett, viszont itt már tényleg nyomtunk úgy és annyira, hogy azzal hibára kényszerítsük az ellenfelet. Ezek a percek kicsit olyanok voltak, mint azok túldramatizált filmes bokszmeccsek, ahol a majdnem kiütött versenyző „Még nincs vége!” csatakiáltással letörli a vért a szája széléről, majd nekilódul és pár csapással a semmiből leveri a magát már bajnoknak hívő ellenfelét.

A küzdelem jutalma
A küzdelem jutalma

Sajnos vagy nem sajnos, de idén nekünk ilyen katarzisok jutnak. A Newcastle ellen is visszahoztuk legalább ikszre kétgólos mínuszból, s ahogy akkor, úgy most is hittünk magunkban annyit, hogy meg is fordítsuk az állást. Fabregas egyenlítő találatánál és az azt övező, ünneplésébe az egész stadiont bevonó mozdulatainál szerintem rengetegen hittük el, hogy a pár perce még csak pislákoló gyertyaláng már van akkora pusztító erejű lángszóró, hogy megolvaszt mindent. Rég nem látott öt perc volt, időnk is akadt még rengeteg, ráadásul a gólhátránnyal együtt Pedro is eltűnt a pályáról, szóval tényleg rózsaszín volt a köd.

A lendületünket tulajdonképpen Oviedo halmozottan nem hiányzó sérülése törte meg. Eleve nem jó, ha valaki bicegve vagy hordágyon hagyja el a pályán, a Costa Rica-i szélső ápolása ráadásul elég időt vett el a mi kizökkenésünkhöz, s ha ez nem lenne elég, cseréje az a Funes Mori volt, aki a rendes játékidő végén újfent előnyhöz juttatta az Evertont. Mivel Diego Costa is agonizált pár percet kényszerű cseréje előtt, plusz a vendégek huszonötöse sem a kezdőkör felé indult találata után, indokolt volt mind a hétperces hosszabbítás, mind az, hogy Jones még erre is rápakolt picit. Emlékeztetőül: a Pool ellen Clattenburg is arra hivatkozva engedte a jelzett idő után is gólig labdázgatni Coutinhoékat, mert szerinte ezt indokolták a ráadásban történtek (ráadásul ott nem volt se gól, se gólöröm).

Mindezt azért kell így kiemelni, mert már majdnem a 99. percben jártunk, mikor jött a csattanó, ami kivételesen minket segített. A mákosmocskoschelsky ugyanis kiegyenlített. Az én értékrendemben ott, ahol Terry gólt sarkaz, ott nincs helye ezt érvénytelenítő sípszónak, de tény, hogy Oscar suta csúsztatása miatt lesen kapta a lasztit a Kapitány. Aki meg picsog ezen, attól kérdezném egyfelől, hogy mikor egyenlítettünk utoljára ennyire a hajrában; kinek ártunk ezzel a tizennegyedik helyről; érdemeltünk-e vereséget; meg amúgy is, kivel nem történt még ilyen?

Érzelmek
Érzelmek

Szóval nagy küzdelem árán pontot mentettünk otthon az Everton ellen, így maradtunk ott, ahol voltunk. Szerencsésebb éveinkben egy BL-elődöntőn vagy egy bajnoki rangadón adunk a kollektív emlékezetünknek egy ilyen, még hosszú hetekig emlegethető dózist a drámából, idén sanszos, hogy e meccs emlékei képzik majd a libabőrös nosztalgiázás majd’ minden tárgyát. Mint akik a zánkai üdülőtáborban trippelnek akkorát, mint a Habony Ibizán… Kívülről nézve gyenge próbálkozás, de ez akkor is a mi nyarunk, a mi haverjainkkal és későbbi örök emlékeinkkel. Továbbra is Blue Is The Colour!

202 Comments

  • Posted 2016-01-19 13:33 0Likes
    by myheartisblue

    Hát ez érdekes, már-már bohém: Rahman, Bamford & Loftus-Cheek make U21s line-up v QPR

    http://www.squawka.com/news/chelsea-team-news-rahman-bamford-loftus-cheek-make-u21s-line-up-v-qpr/577377?

    • Posted 2016-01-19 13:36 0Likes
      by BlueCech01

      Meg Atsu is.
      Baba mondjuk eléggé megszégyenülve érezheti magát.

      • Posted 2016-01-19 13:42 0Likes
        by myheartisblue

        Hát igen, ez nem tesz jót semmiképp egy jót egy játékos önbizalmának. Olvastam is már olyan cikkeket, hogy Baba-t vinné vissza az Augsburg.

      • Posted 2016-01-19 15:44 0Likes
        by myheartisblue
      • Posted 2016-01-19 17:39 0Likes
        by Blue One

        Rodriguez-t én is régóta elnézném nálunk. Sajnálom, hogy nem repültünk rá korábban. Mondjuk mindegy mert a balbekkek lassan már menedzseri szinten járnak: évente váltakoznak… Egyébként a mu is akarta régebben, de még most is olvastam 😀 Harmadik balbekknek szerintem pont elférne. AZ a vicc, hogy LVG-ből még ki is nézném. 😀

    • Posted 2016-01-19 14:07 0Likes
      by Endy919

      Kinek van még 20miliós balhátvéde az U21-be ?

      • Posted 2016-01-19 14:15 0Likes
        by BlueCech01

        Meg ANK best playere és Championship player of the year-je? Beárazzuk a mezőnyt.

    • Posted 2016-01-19 17:35 0Likes
      by Blue One

      Így nem csoda, hogy kupát kupára halmoznak a ‘picik’ 😀

  • Posted 2016-01-19 16:12 0Likes
    by Tornando Ferres

    Idén nem csak a csapat, hanem a vezetőség is alul teljesít. Most komolyan ide akarjuk hozni Pato-t, agyam eldobom…

    Másik meg Baba-ügy, fél éve van itt a srác és már kukázni akarjuk? Bár nem vagyok ott az edzéseken, de érthetetlen. Jóformán esélyt sem kapott rendesen bizonyítani.
    Remélem erősen hápognak ezek a hírek.

    • Posted 2016-01-19 17:04 0Likes
      by Rammschein

      remélem én is, hogy kacsák… 🙂

    • Posted 2016-01-19 17:34 0Likes
      by Blue One

      Teljesen egyetértek, de szerintem ezzel nem vagyok egyedül. A Baba ügy több dolog miatt is elszomorító. Egyrészt, mert ugyanezt csináltuk Luis-szal is. Ő elment, majd idehozunk valakit, és ugyanúgy a padot koptatja és most jön a hab a tortán: úgy, hogy Iva meg borzalmas szóval Azpi simán átmehetne a helyére. Az meg, hogy beírjuk őket U 21-be, az nekem megalázó. Ő akkor vajon mit érezhetnek… Ha már itt tartunk és minden áron be akarunk írni valakit, akkor miért nem Matic?!

      Egyébként nem kikukázni akarjuk Baba-t, egyszerűen ő akar távozni több játéklehetőség miatt. Teljesen érthető, akár alapja is lehet a hírnek. Nem tudom, hogy engednénk-e ( végleg tuti nem), de ha igen, akkor ki lenne a következő padon csücsülő balbekk? Ezért igazolni nem fogunk, fiatalt nem hozunk fel, szóval maradni fog.

      Pato-t hírek remélem hápognak rendesen. Kicsit leülni látszik, reméljük nem jön ide. Ha Falcao volt a Torres 2.0, akkor Pato a Falcao 2.0. Nagynevű sérülékeny csatár, aki túl van a karrierje csúcspontján. Nem is tudom miért akarnánk leigazolni, egy árva pozitívum sem szól mellette…

      • Posted 2016-01-19 17:56 0Likes
        by BlueCech01

        Na-na. A Patkó azért sosem volt nagynevű csatár, max talán 5-6-7 éve. Nálam ő lenne a legutolsó, akit leigazolnék, mert nagyjából végleg ráakasztaná a „laikus”-jelzőt az illetékesekre. Akkor már inkább vissza Gudjohnsent, vagy olyan futottak még játékosokat vegyünk kölcsön egy félévre, mint Gyan Asamoah vagy Loldado. Ők sem világmegváltó játékosok (utóbbi különösen nem), de legalább rutinosak, nem porcelánból vannak, van nemzetközi tapasztalatuk és a PL sem idegen számukra.

      • Posted 2016-01-19 23:09 0Likes
        by myheartisblue

        Teljes mértékben egyetértek és most már a fiatal vagy huszonéves játékosok egyszerűen játékostemetőnek veszik a csapatunkat. És teljességgel jogos az a kialakult kép, hogy a Chelsea-be kimondott kockázat igazolni karrier szempontból. Nagyon nagy negatív következményei lesznek ennek a helyzetnek úgy érzem.

        Nem csoda, hogy Lampard unokaöccse az Arsenal-ban nevelkedik…

      • Posted 2016-01-21 16:18 0Likes
        by Blue One

        Az éppen aktuális kezdő csatáron kívül a másik két csatár labda se rúghat. Ba se játszott kb semmit, most meg Remy. Falcao-t is csak azért tudtuk megszerezni, mert ő se gondolta, hogy kezdőbe fog kerülni. Ugyanez elmondható a balbekkről. Edzőtől függetlenül az a poszt egyenlő a konstans padozással. Nem is tudom, hogy mit gondolt Baba. Ha a spanyol bajnok Felipe Luis nem játszott, akkor ő miért játszana?!

  • Posted 2016-01-19 18:33 0Likes
    by Lavid Duiz

    Ahogy már ti is írtátok, ez a Pákó, vagy a vakbelem tudja, hogy is hívják, MINEK NEKÜNK??!! Mindenki meghülyült?!

    • Posted 2016-01-19 19:12 0Likes
      by Sir Idemitirjak

      Még két nevet dobtak be, én mind a kettőnek örülnék:
      -Lacazette (egyetlen gond vele, hogy 0 PL tapasztalata van illetve lehet drága lenne)
      -Pellé (vele nem számolnak a Sotonnál, nálunk szerintem kitűnő megoldás lenne beugrónak, főleg hogy egy igazi erőcsatár bővítené a taktikai lehetőségeket is, olcsó is lenne, egyetlen gond vele, hogy már 30)

      • Posted 2016-01-19 22:50 0Likes
        by Blue One

        Illetve, hogy csak nyáron megy el, illetve elmondta, hogy csak oda megy, ahol játszik is… no chance

      • Posted 2016-01-20 09:16 0Likes
        by Sandic

        Lacazatte nem hiszem, hogy idejönne 3. számú csatárnak…

      • Posted 2016-01-20 09:54 0Likes
        by Endy919

        Én akár hogy számolom , de nekem másodikszámunak jön ki mindig.

      • Posted 2016-01-21 10:09 0Likes
        by Sandic

        Attól függ Rémyt hova tesszük. Mert ha ő lenne a 3. számú, akkor azt hiszem rövid időn belül megint csak 2 csatárunk lenne…

  • Posted 2016-01-19 19:29 0Likes
    by BlueCech01

    Defender Papy Djilobodji has only played one minute for Chelsea since arriving there in the summer – and now he could be off to Germany.

    Bild are reporting the 27-year-old, signed from French side Nantes, could go on loan to Bundesliga side Werder Bremen.

    • Posted 2016-01-19 20:20 0Likes
      by Lavid Duiz

      Hát, igen. Szegény szerencsétlen miért nem kapott lehetőséget?! Gondolom, azért vették meg, mert jól játszott mérkőzéseken. Na de akkor honnét tudják az illetékesek, hogy nem érdemes pályára küldeni?! Mert nem tetszett, esetleg, az edzéseken nyújtott teljesítménye? Kötve hiszem, hogy ellazsálta volna! Valószínűleg, Emenalo idehozta, José meg nem értett vele egyet, ezért csak azért sem küldte őt pályára. Sajnálom szegény Papyt. Bezzeg anno Torrest nyomták fel a fűre ha kellett ha nem!

      • Posted 2016-01-19 20:24 0Likes
        by BlueCech01

        José állítólag nem is tudott arról, hogy az illetékesek célba vették, csak azért ment bele, mert Stones nem jött össze, középhátvéd meg kellett. Igazából én is sajnálom, azért ennél az 1 percnél többet érdemelt volna, legalább hogy valamit mutatni tudjon.

  • Posted 2016-01-19 23:26 0Likes
    by BlueCech01

    Charly Musonda, one of our most talented academy player was in Madrid watching Real Madrid against Sporting Gijion the other day!

    • Posted 2016-01-20 08:09 0Likes
      by kasata91

      Érdekes ez a sajtó.
      Én azt olvastam, hogy az U21-es meccs után (amit Güsz és Abra együtt nézett meg a pálya mellől) Musondát meghívta Güsz az első kerethez.

      • Posted 2016-01-21 16:14 0Likes
        by Blue One

        Nagyon mondják, hogy mekkora tehetség. Annyira, hogy már kíváncsi lettem. Ha eldőlnek a lényegi kérdések, akkor megnézném egy felnőtt meccsen.

  • Posted 2016-01-20 09:52 0Likes
    by WudigessBoi

    A Milton Keynes ment tovább, velük játszunk majd az FA kupa következő körében.

  • Posted 2016-01-20 15:06 0Likes
    by gorkaf78

    Egyre valószínűbb, hogy Pato jönni fog, a skybet-en már csak 1/6 az oddsz…

  • Posted 2016-01-20 17:28 0Likes
    by myheartisblue

    Chelsea defender Branislav Ivanovic has agreed to extend his stay at Stamford Bridge by one year. ESPN

    • Posted 2016-01-20 20:42 0Likes
      by Endy919

      Nagyon jó!

    • Posted 2016-01-21 16:14 0Likes
      by Blue One

      Régebben örültem volna ennek a hírnek. Most annyira nem. Bírom a szerbet, van benne szenvedély, tűz és klub szeretett. Az idei teljesítménye viszont kiábrándító volt. 🙁 Jövőre vissza kéne tenni középre, ha így folytatja. CB backup-nak jó lenne, kezdő RB-nek jelenleg nagyon nem.

      • Posted 2016-01-21 17:00 0Likes
        by Endy919

        Majd akkor legyen CB , ha hajlandó lesz egy szögletnél felugrani fejelni.

  • Posted 2016-01-20 17:46 0Likes
    by BlueCech01

    Chelsea and Corinthians have already agreed a deal for Alexandre Pato of around £12m

  • Posted 2016-01-20 19:33 0Likes
    by BlueCech01

    Chelsea have agreed personal terms with Alexandre Pato but clubs yet to finalise deal, according to the Daily Telegraph.

    The Brazilian has put pen to paper on a three-year deal at Stamford Bridge which could mean Loic Remy is on his way out of the Premier League.

  • Posted 2016-01-20 20:12 0Likes
    by BlueCech01

    Chelsea are interested in signing Paris Saint-Germain forward Ezequiel Lavezzi, according to Sky in Italy.

    • Posted 2016-01-20 20:24 0Likes
      by Tornando Ferres

      Egyre jobb, lassan már azt se tudom sírjak vagy nevessek 😀
      Pato meg Lavezzi kéz a kézben fogják megmenteni a szezonunkat… mondjuk a jelenlegi Pedro szintjét bármelyikük hozná.

  • Posted 2016-01-20 20:37 0Likes
    by Zenzo

    Szevasztooook, visszatértem :)) ahogy elnézem a híreket, és a „híreket”, ezen kívül sok más örömötök úgysem nagyon van mostanság 😛

    :))

Leave a comment

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com