Nehéz napok

Nem sok örömünk volt az utóbbi napokban: múlt héten elszalasztottuk a csoportgyőzelmet a BL-ben, majd buktunk egy londoni derbit a West Ham ellen, s ha ez nem lenne elég, tegnap besorsolták nekünk a Barcelonát nyolcaddöntős ellenfélnek. Menni kell viszont tovább, hiszen ma már a Huddersfield otthonában lesz jelenésünk. Részletek alább.

 

 

Kezdjük a legfájóbbal, vagyis a bajnoki pofonnal. Sajnos a West Ham elleni blama után fel kell tennünk a kérdést: lehet-e még sikeres egy olyan szezon, amelyben Hodgson és Moyes (nem mellesleg kieső helyen álló) csapataitól egyaránt sikerült kikapnunk? Nem csupán a vereség ténye fáj – pedig az is sajog rohadtul –, hanem annak módja is, gondolok itt a kilátástalan, ötlettelen, elszántság jelét nem mutató játékra, ami a szurkolóból nem válthat ki mást, mint dühöt és frusztrációt. A lúzer grand slamhez már csak Pardew és Allardyce csapataitól kell kikapni, de szívből remélem, hogy ettől a szégyentől megkímél a csapatom.

16 forduló alatt 10 győzelem jött össze, ami azért annyira nem rossz arány, persze lehetne magasabb is, ez tény. Sokkal aggasztóbb, hogy a 6 pontvesztős meccsből négyet elbuktunk, hármat ráadásul a Burnley-Palace-WHU trió ellen. Ez 9 olyan pont, ami egy szezonra is sok, nemhogy egy majdnem félre.

Nem az első pocsék meccs volt Moratától és a csapattól sem

Ráadásul a játékunk sem állt össze. Conte tavaly felépített egy helyenként tényleg látványosan játszó, ütőképes gépezetet, amelyik simán hozta a bajnoki címet egy olyan kerettel, aminél azért voltak többre taksáltabbak. Sajnos egyre inkább úgy tűnik, hogy erre nemhogy egy lapáttal nem tud rátenni, de még az előző idényben megszokott szintet sem képes hozni sem az edző, sem a csapat. Ha őszinték vagyunk magunkhoz, tudtuk, hogy Marcos Alonso, Moses vagy Pedro is erőn felüli idényt ment tavaly, így nem mondható jogos elvárásnak, hogy ugyanazt a teljesítményt vagy gólszámot hozzák idén is. Ettől függetlenül bosszantó, hogy kevés dolgot sikerült átmenteni tavalyról: se otthon, se idegenben; se támadásban, se védekezésben; se a bajnokságban, se a kupákban nem erős eléggé az idei Chelsea.

A sorsolás alapján pedig úgy tűnik, a BL-ben is megsínyli a csapat, hogy elszalasztotta a kínálkozó lehetőségeket. A Roma ellen kettővel is mentünk otthon, mégis nekünk kellett egyenlíteni a végén, az Atlético ellen pedig több meccslabdánk is volt. Persze csoportelsőként is belefuthattunk volna a Real Madridba vagy a Bayern Münchenbe – az utóbbi évek tendenciái alapján ezt nem is úsztuk volna meg –, ettől függetlenül megtehettük volna azt a szívességet magunknak, hogy nem redukáljuk az esélyeinket. Jön tehát két meccs a Barca ellen, a kettő között pedig a United és a City idegenben – ez pedig olyannyira nem ígér sok jót, hogy látatlanban arsenalos vége lehet a derbi-dömpingnek , vagyis a március közepére el is szállhatunk minden fronton.

Hogy ne dőljünk a kardunkba így kedd este, próbáljuk meg az érme másik oldalát is látni. Ez a Barca már nem az a Barca, akit egész Európa rettegett (persze ez a Chelsea sem az a Chelsea, akit mindenki el akar kerülni), no meg az ilyen csörték miatt hiányzott tavaly a BL, nem a Basel vagy a Porto miatt. Ami pedig a bajnokságot illeti, maradtunk harmadikok, ami még mindig jó kiindulási alap a decemberi hajtásban. Bosszúságra és keserűségre meg a City kivételével minden top6-os csapat háza táján van elég ok akár az elmúlt pár fordulót, akár az egész szezont nézzük.

Javítani a Huddersfield ellen tudunk ma este. A Terrierek hétvégén megtörték négymeccses vereség-sorozatukat a Brighton elleni győzelmükkel, így visszatértek a középmezőnybe. A csapat alapvetően otthon erős (18 pontjukból 14-et szereztek saját pályájukon), legnagyobb skalpjuk a Manchester United legyőzése volt, amiért bő másfél hónap után is jár a pacsi. Csak remélni tudom, hogy mi jobban jövünk ki a velük való találkozásból, de az esély bőven megvan a pontvesztésre persze. A West Hamhez hasonlóan Wagneréktől is szervezett rombolás várható, s ugyan más okból, de Huddersfieldben is nagy ünnep lenne a Chelsea-verés.

Legutóbb 2008-ban, az FA kupában találkoztunk

A riválisokra mind viszonylag könnyen hozható meccs vár holnap este, szóval ha ma sem nyerünk, azt szinte biztosan büntetik majd az üldözők és az üldözöttek is. Egy győzelemmel ugyanakkor mi tehetnénk rájuk némi nyomást, de talán helytállóbb úgy felfogni a dolgot, hogy saját magunkról vehetnénk le belőle. Továbbra is Blue Is The Colour!

 

452 Comments

  • Posted 2017-12-16 16:09 0Likes
    by szeszfabresz

    Baszki ez meleg volt 😀 biztos voltam benne hogy valahogy ezt is be fogjak balfaszkodni

  • Posted 2017-12-16 16:16 0Likes
    by szeszfabresz

    Baaaaaaaa Willi

  • Posted 2017-12-16 16:23 0Likes
    by BlueCech01

    Mindkét csapat eddig elég stabil mérkőzést hoz, bár tény, a minimális fölény a miénk, de eddig a Soton is rendezett gárda benyomását kelti.

    • Posted 2017-12-16 16:25 0Likes
      by kasata91

      Jobbak vagyunk egy williannyival

      • Posted 2017-12-16 16:37 0Likes
        by WehaveNoHistory

        pár ellent már beültetett a hintába 🙂

    • Posted 2017-12-16 16:25 0Likes
      by myheartisblue

      Tudod az bosszantó csak,hogy ez a Soton bárki ellen képes volt bénáskodni, ellenunk full stabilan képesek kifutni. Néha azt érzem, hogy bármennyire is béna vagy, de a Chelsea ellen akkor is életed meccsét kell lehozni, történjen bármi aka Burnley,CP,WHU…

      • Posted 2017-12-16 16:28 0Likes
        by BlueCech01

        Igazából ha kettővel mennénk már, akkor sem szólhatnának egy szót sem, de tény, ma úgy futottak ki, hogy megvolt az elképzelés.
        Az említett három meccs meg legalább annyira írható a mi töketlenkedésünk rovására, mint az ellenfél teljesítményének számlájára.

      • Posted 2017-12-16 16:32 0Likes
        by myheartisblue

        Fog ez jönni valahogy,csak nekünk kell lőni az elsőt. Willian sokat vállal fölöslegesen ma,nem adja le a key passzokat. De második félidőre majd jön Fabre és a csatárok illetve a taktikaváltás, csak tényleg key fact h. mi lőjük az elsőt és fel kelljen adniuk buszozást.

  • Posted 2017-12-16 16:40 0Likes
    by BlueCech01

    Ha Willian azt az egy akciót befejezte volna az elején, simán ma is a legjobbunknak mondanám.

  • Posted 2017-12-16 16:42 0Likes
    by WudigessBoi

    Na jó, most már szerencsénk sincs.

  • Posted 2017-12-16 16:47 0Likes
    by BlueCech01

    yoshida a kapitány? lol, nem is hittem volna.

    • Posted 2017-12-16 16:55 0Likes
      by WudigessBoi

      150. meccse a mai a csapatban, kiérdemelte.

      • Posted 2017-12-16 17:00 0Likes
        by BlueCech01

        Közben csekkoltam, idén már harmadszorra az övé a szalag, úgy látszik ő lett van Dijk helyettese.

      • Posted 2017-12-16 17:12 0Likes
        by DannyfromtheShed👑PL

        van Dijk amúgy a nyári sínylődése óta nagy csalódás. Fejben nem túl erős a srác..

      • Posted 2017-12-16 17:13 0Likes
        by BlueCech01

        Mondjuk motivációja sem lehet sok, a VB-re nem kell tepernie, cserébe a feljebb lépését is megvétózták, most meg a betonközépszer Pellegrino mellett kéne tét nélkül alkotnia valamit.

  • Posted 2017-12-16 16:47 0Likes
    by myheartisblue

    Amugy Loan-Army kombo is van pakliban, szval nagyon veszelyes meccs… :/

  • Posted 2017-12-16 16:48 0Likes
    by myheartisblue

    AJAJAJAJAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAJ Alonsoooo mi gól az!!!!

    • Posted 2017-12-16 16:52 0Likes
      by WehaveNoHistory

      Kib**ott jól lövi a szabikat.

      • Posted 2017-12-16 16:54 0Likes
        by DannyfromtheShed👑PL

        kikerükte a sorfalat és a kapufa mellé esett le, tökéletes volt. Tegük hozzá, hogy ez kapushiba, mert rosszul volt felállítva a sorfal, de persze ez Alonsotol semmit nem vesz el, mert meg kellett így csinálni.

      • Posted 2017-12-16 16:55 0Likes
        by WehaveNoHistory

        De ez persze nem zavar minket és MA érdemeiből nem von le semmit 🙂

      • Posted 2017-12-16 16:56 0Likes
        by myheartisblue

        Sztem nem volt akkora kapushiba…inkabb tokeletes szabad. Hiaba igyekezett odaerni nem ment. Megcsuszott a fuvon es szorosan kapufa melle ment. A studiokban is Ot mutogatjak,de szerintem kevesen fogtak volna meg.

      • Posted 2017-12-16 16:58 0Likes
        by Endy919

        Nem azért volt kapushiba , mert nem ért oda , hanem mert szarul állította fel a sorfalat.

      • Posted 2017-12-16 17:01 0Likes
        by BlueCech01

        Jaja, ez amúgy tökre kiküszöbölhető lett volna. Forstert szvsz pont ezek választják el attól, hogy szintet lépjen, még a bravúrok meccsén is képes valami hasonló bizbasz hibát véteni.

      • Posted 2017-12-16 17:08 0Likes
        by DannyfromtheShed👑PL

        olvasd el ujra, mit irtam. Jah közben Endy leírta.

      • Posted 2017-12-16 17:09 0Likes
        by myheartisblue

        ok elnezest.

      • Posted 2017-12-16 17:11 0Likes
        by DannyfromtheShed👑PL

        😀 nem úgy értettem, na 🙂 béke

        Ha a sorfal felett tekeri el kézzel még foghatja, de így 0 esélye volt, ahogy te is írod.

  • Posted 2017-12-16 16:50 0Likes
    by Endy919

    Jól játszunk , lehetne már akár 3-4 gólunk is , de csak beakadt Alonsonak 🙂

    Hátul eddig elég stabil a dolog , egyedül Cahillnek volt egy wtf megmozdulása . Kérek még 2 gólt!

    • Posted 2017-12-16 16:51 0Likes
      by Endy919

      Pedro viszont gyengusz ismét.

      • Posted 2017-12-16 16:52 0Likes
        by DannyfromtheShed👑PL

        Mert Willi meg szárnyal. Egyszerre csak nem lehetnek jók.

      • Posted 2017-12-16 17:03 0Likes
        by ktomi93

        Szerintem pont hogy willian is egy kalap…

      • Posted 2017-12-16 17:04 0Likes
        by myheartisblue

        Nem egy kalap szar, mert igenis jol játszik, ő a playmaker ma, the a final passingja es a befejezése döcög. Emiatt nem tudott leadni min2 golpasszt es nem rugott golt. De ettől még láthatóan jól játszik (értsd. felfutás, helyezkedés csel, labda nélküli játék).

      • Posted 2017-12-16 17:06 0Likes
        by DannyfromtheShed👑PL

        lol

      • Posted 2017-12-16 17:07 0Likes
        by BlueCech01

        lol sok a lol

      • Posted 2017-12-16 17:08 0Likes
        by DannyfromtheShed👑PL

        mast nehez mondani erre 🙂

      • Posted 2017-12-16 17:07 0Likes
        by BlueCech01

        lol, ezt nem igazán értem, mire fel mondod. ha nem számolom azt a kihagyott helyzetet, teljesen építően játszik, elfogadható döntéseket hoz.

      • Posted 2017-12-16 17:15 0Likes
        by ktomi93

        Lassú és körülményes, esztelenül beleviszi a labdát 3 védőbe, lőni még mindig nem tud pedig ő azt hiszi, nem néztem a passzpontosságát de elég gyenge lehet. A szokásosnál jobb de kurva messze van a jótól

      • Posted 2017-12-16 17:18 0Likes
        by BlueCech01

        Ezek mondjuk pont nem igazak, a passzpontossága semmivel nem rosszabb Hazard-énál, emellett 4 kulcspasszt is kiosztott 5 sikeres dribble mellett, a lövést kivéve semmiben nem hoz gyenge számokat, azok alapján meg ne kaszáljuk már el.

    • Posted 2017-12-16 16:51 0Likes
      by trueblue05

      a célnak megfelelt 😀

  • Posted 2017-12-16 16:50 0Likes
    by BlueCech01

    Ha Pellegrino ma villant valami reakciót, akkor komolyan a hónap pechesei mi leszünk.

  • Posted 2017-12-16 16:51 0Likes
    by DannyfromtheShed👑PL

    Köszi Forster 🙂

  • Posted 2017-12-16 16:51 0Likes
    by trueblue05

    jól nyomjuk eddig, legalábbis a Sotonnál mindenképpen jobban, szerintem megérdemelt a vezetés. sőt, megkockáztatom eddig volt nehéz, ha észnél leszünk hátul nem lesz probléma

Leave a comment

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com