Mester és tanítványa

JMvsLVG_headA csalódások mérkőzése lesz a holnapi, meglássátok. Nincs új a nap alatt, és nem is lesz. Ez minden bizonnyal egy olyan mérkőzés lesz (ismét), amikor mindenki megtalálja majd a számára csalódáskeltést, efelől nincs szemernyi kétségem sem. De, legalább lesz miről beszélni a meccs után is, különben csak annyi állna 50 kommenten keresztül alant, hogy „navégre”.

Ettől azonban nem kell tartani, több okból sem, és ennek talán legkevésbé indoka a két csapat aktuális formája, elvégre rangadókon ez ugye másodlagos. Itt van viszont a mérkőzés dátuma, a PL véghajrája, itt van a helye, a Stamford, és a tétje. Egy győzelemmel lezárhatnánk a bajnoki versenyfutást a Manchester United számára, meg hát úgy nagyjából Manchester számára összességben, de a korlátoltkékek megtették azt a szívességet, hogy ha már mi nem tudtuk legyőzni őket egyszer sem, hát megtették ők maguk, és kiírták magukat a végjáték forgatókönyvéből.

José egykori mentora, Lui viszont nem érte be a statisztaszereppel, és csak addig kalapálta ezt a Unitedet, hogy a finisre fordulva mégiscsak kezükbe akadt az irányítást jelentő joystick a fasz helyett, amit eddig markolásztak. Így viszont előállt az a helyzet, hogy a United és az Arsenal az, aki még talán egy kicsit elhiszi, hogy van sansz ledolgozni a hátrányt, de többségében azért mind a két helyen bőven a seggüket verik a földhöz önmagában már attól a ténytől is, hogy tuti a BL hely, meg kinéz a második hely.

I’m not selling misery

Nem akarom senki örömét ésvagy reményét szertefoszlatni, hogy most aztán José és a vezényszavára összegyűlő barbársereg nekiront az ördögösöknek, aztán szétkapja őket, mint üzbég paraszt a tangóharmonikát. A naptári 2015-ös évben van Lajosék nem sok vereségre neveztek be, a bajnokságban meg még annyira sem, és az utóbbi időben meg ráadásul megjött az a szokásuk, hogy rangadókat reggeliznek, s bár az FA-Kupában még Wengerék valahogyan kiénekelték a továbbjutást a szájukból, a PL-ben viszont pár meccs alatt lerendezték a Spurst, a Poolt majd a városi riválist. José pedig pontosssan tudja, hogy itt egyetlen végkimenetel kizárt: a 3 pont a Unitednek, és 0 a Chelseanek. Az összes többi kimenetel ránk nézve pozitív, így hacsak holnap be nem szakad egy XN típusú univerzum a naprendszerbe, kialakítva ezzel valami Ibiza méretű feketelyukat London felett, ahol hirtelen mindenki elkezd pont ellenkezőképpen gondolkodni, mint ahogyan egyébként tenné, ez a mérkőzés akkora 1-1 lesz megint, mint amennyire Gál Lajos egy híd alatti goblinra hasonlít.

Ahhoz, hogy az univerzumfordító légköri jelenséget megkíséreljük magunk létrehozni, alapvetőleg nem sok kérdéskört kell körbejárni. Az egyik, a Chelsea bal, a United jobb oldala. Ami nekünk ott az Ápi-Matics-Ázár, a másik oldalon a Valencia-Fellaini-Mata. A mi részünket nem magyaráznám, azt viszont látni kell, hogy United utóbbi idei sikereinek a korábban sehová sem passzoló Valencia jobb-bekké konvertálása, good Fella futballra bírása, s mindez megtámogatva Matával megadta LvG-nek azt, amit a csilli-villi Falcao-Di Maria-RvP és egyéb orrnehéz United képtelen volt: a gólokat. Viszont, értelemszerűen ebből a sorból védekezni egyedül Fellaini lenne képes, ha a darabolást nevezhetjük annak. Valencia kezdetését ennek ellenére is biztosra veszem, viszont tekintve, hogy Ázárral áll majd szemben, az előrekolbászolásai ha mindent jól csinálunk, ezzel el is vannak intézve. A mikrofonfejű belgát viszont meg kell tudunk fogni, mert a City bukása is kb oda vezethető vissza, hogy Yaya képtelen volt ellátni a levédekezését. Mondanám, hogy José oda fogja akasztani Maticsot, oszt jónapot, de nem ám, nem gondolnám, hogy Mou beéri ennyivel, és gyalogsági ásó legyek, ha Zouma nem fog feltűnni a kezdőben. Sőt, hogy mondjak egy meredeket, simán úgy gondolom, hogy egy 4-3-3-nak álcázott 4-3-2-1-el fogunk felállni, ahol a védősor előtt a Zouma-Matics-Ramires trió járőrözik, Drogba és Ázár mellett pedig Willian fog állani – és ezzel kb azt is elárultam, hogy szerintem Oscar és Fabregas bizony a padon várja majd, hogy annyira égjen a ház, hogy José pályára merje dobni őket random a 60. perc után.

key-battles-chelsea-man-utd_3291190

Ezzel viszont kinyírnánk a legjobb lehetőségünket is egyben a meccs megnyerésére, mert hát ha valami, a ManU védekezése az nem lett jobb szemernyit sem azóta, hogy a Leicester ötöt vágott nekik. Mi viszont a sehányéves Drogbával, és az egyedüli szamurájként küzdő Ázárral nem fogjuk komolyan próbára tenni ezt a sort, Willian ugyanis elszórakozik majd Herrerával, Ivanovics pedig oda lesz láncolva a magára találó Young bal bokájára. Mondanám, hogy az elméleti sérülések a javunkra is húzhatnák a mérleg nyelvét, de nem mondom, mert ha mi ikszet akarunk, az X is lesz, ha a United 11 Mcnairel áll is fel. Jelenleg a győzelmünkre kb akkor látok esélyt, ha az alternatív univerzumunk képes lesz a szezon United-legjobbjából, De Geaból egy fakezű Minyonlét csinálni 1 meccs erejéig, és a tizenkét szögletünkből valahogy befejelünk kettőt. A másik oldalról viszont amennyire fogható volt adott ellenfél az eddigi rangadókon, és mi annyira nem tettünk ezért semmit, annyira van esély arra, hogy a tavalyihoz hasonlóan egy nagy öreg nyírja ki a pöcsköszörű Unitedet. Vagy, hát ha már úgyis az alternatív és lehetetlen univerzumokról van szó, merjünk álmodni nagyot: Ramires hat trick. És itt már majdnem elragadtattam magam annyira, hogy idebasszak egy szmájlit, de aztán jobb belátásra tértem. Aki akarja, úgyis tudja, hogy ott van, aki meg nem, az vegye komolyan nyugodtan.

Oké, szombat a hétfő, de olyan képet nem találtam
Oké, szombat a hétfő, de olyan képet nem találtam

Amíg viszont nekünk az itt és most adatott meg, időváltónk meg nincs, kénytelenek leszünk átélni a szülési fájdalmakat egy nagyszerű 90+ perc alatt, de szólok előre, nyugalom, a gyerek jól van, a kecske káposzta lett, nekünk pedig megmarad Luiékkal szemben a 8pont + 1 meccses előnyünk. Ez meg egy beszélgetés a holnapból:

– Mennyi dolog maradt meg a meccsből?

– Mennyi minden történt?

– Alig valami.

– Láttam a semmi felét.

A végére meg had idézzek egy klasszikust, segítségképpen mindenkinek a meccs utánra:

434 Comments

  • Trackback: Mester és tanítványa | Zongoracipelő
  • Posted 2015-04-18 02:17 0Likes
    by Endy919

    Én kurva biztosra veszem a győzelmünket.

    • Posted 2015-04-18 12:44 0Likes
      by myheartisblue

      legalább valaki! 😉

      Én inkább egy sokgólos hajtós mérkőzésnek szurkolok! Ezt a United-et (mármint ezzel a formával) bravúr lesz legyőzni.

      • Posted 2015-04-18 12:59 0Likes
        by Endy919

        Bravúr ? Azért túlzásokba se essünk.

        Semmi extrár nem látok a játékukban. Nincs semmi kombinatív elem a taktikájukban. Felkúrják Fellára a labdát , ő felugrik , lekönyököl 2 védőt , közben lefejeli Matanak a labdát ő tovább passzol Rooney-nak és gól.

        10/9 góljuk ilyen.

      • Posted 2015-04-18 13:19 0Likes
        by Drogba11

        A MU kezd magára találni. Ez lehet veszélyes. Úgy vagyok vele, hogy ha X-re állunk be, nem lesz meg. Ha győzelemre játszunk, akkor nem kapunk ki.

      • Posted 2015-04-18 13:31 0Likes
        by Idemitirjak

        Első felével teljesen egyetértek, simán üthető ellenfél, támadó focival szerintem nem sok esélyük lenne, de úgy is a taktikánk a legalább egy pont lesz.
        Kihagytad amikor Young hasra esik és pontrúgásért reklamál.

      • Posted 2015-04-18 13:22 0Likes
        by mohacsia

        Sok gólos :’D Azért ne éld bele magad, mert csalódni fogsz 🙂

      • Posted 2015-04-18 13:35 0Likes
        by Cech01

        A bravúr az barokkos túlzás. Az elmúlt meccseken nagyobb arányban volt az ellenfél védelmének sara a vereség, mint a MU focijáé. Egy összeszedett védősorral szemben kíváncsi lennék, mit tudnak kezdeni. Majd ha találkoznak eggyel…

    • Posted 2015-04-18 13:24 0Likes
      by mohacsia

      Van valami azokban a hangokban, hogy ez a meccs akkora országos X, hogy tuti nem az lesz.

  • Posted 2015-04-18 04:59 0Likes
    by lazarusBwanderbaum

    Szerintem is kezdő lesz Zouma, de azért nem tekerünk ekkorát a csapaton.

    Courtois
    Iva-Cahill-JT-Dave
    Zouma-Matic
    Willian-Cesc-Hazard
    Drogba

    Én ezzel boldog is lennék, ha Remy játszana Drogba helyett akkor meg főleg.

    Az United védekezése nagyon lyukas lehet – hiányozni fog Rojo, Blind, Jones, Evans és Carrick, így egy-egy jó Fábregas vagy Hazard megoldás is gólt jelenthet. Persze a másik oldalon meg ott van Rooney, Mata vagy Di Maria, tőkük is elég egy villanás.

    Szerintem nem lesz rossz meccs.

    • Posted 2015-04-18 10:58 0Likes
      by mohacsia

      DI Mariától elég egy villanás és már nincs is meg a tárcád!

      • Posted 2015-04-18 12:34 0Likes
        by Endy919

        Hülye:D

    • Posted 2015-04-18 12:18 0Likes
      by Cech01

      Szerintem még ennyit sem fogunk reformálni a kezdőn. Fabregasnak Oscar helyén eddig nem igazán ment, árnyéka volt ott önmagának, most pedig a saját posztján is az, tehát ezzel árnyék^2 lenne nagyjából. Előbb fog Willian bemenni középre és Rumlires ki a szélre, ami most sem lesz egyenlő a 4-3-3-mal.

  • Posted 2015-04-18 14:58 0Likes
    by Sirappa

    „Ramires hat trick.” Hibátlan. De ha lehet fokozni, akkor két fejes és egy olló:)

  • Posted 2015-04-18 15:00 0Likes
    by Sirappa

    Amúgy meg rohadt szokatlan, hogy egész évben mindig csak annyit kellett nézni, hogy a kórházkék city hány pontra van lemaradva. Erre meg két rivális is habzó szájjal rohan utánunk. Southamptont akarom vissza:D

    • Posted 2015-04-18 15:04 0Likes
      by Cech01

      Valóban elég érdekes, hogy egy hónap alatt mennyit változott a bajnokság. Mondjuk ha a katéter-kékeknek nem lenne Lampardja, már februárban is kiszállhattak volna a versenyből 🙂

  • Posted 2015-04-18 16:49 0Likes
    by lazarusBwanderbaum

    Jó hírek:

    – félidőben Bournemouth – Sheffield 0-1, Watford – Birmingham 0-0. Így vezeti a tabellát a Middlesbrough.

    – Baker megint betalált, a szezon végére kezd jó formába lendülni. Nagyon fiatal még, nem mondanék le róla, bár Charly Musondának szerintem a táskáját nem cipelhetné.

    • Posted 2015-04-18 16:52 0Likes
      by Endy919

      Kinek jó ?
      Nekem pl nagyon kellene a Bournemouth győzelme ..

      Baker pedig kurva tehetséges. Netúlozz te sem …

      • Posted 2015-04-18 17:02 0Likes
        by lazarusBwanderbaum

        Gondoltam mi Chelsea-szurkolók örülünk neki hogy a Boro vezeti a tabellát mivel három játékosunk is szépen kivette a részét ebből a jó szezonból. Sajnálom hogy nem tudtam hogy kire fogadtál tippmikszen 😀

        Ügyes Baker nem azt mondom, de szerintem Musonda más kategória. 18 évesen a belga U21-es válogatott egyik legjobbja, pedig nem akármilyen nevek játszanak ott. Jövőre valószínűleg elengedjük kölcsönbe, szerintem mindenki meg fogja ismerni a nevét.

  • Posted 2015-04-18 17:01 0Likes
    by myheartisblue

    Oppáré! Meglenne a kapus Cech helyére? A CFC akadémián tevékenykedő kapusedzőnk fia: Marcus Bettinelli

    http://www.sportsmole.co.uk/football/chelsea/transfer-talk/news/report-chelsea-target-fulhams-bettinelli_217796.html

    • Posted 2015-04-18 17:03 0Likes
      by lazarusBwanderbaum

      Nem valami rutinos kapus kéne inkább? Olyan srác üljön a padunkon aki pár tucat profi meccsen van csak túl? Jöjjön Ruddy, McGregor vagy Gordon.

      • Posted 2015-04-18 17:17 0Likes
        by myheartisblue

        Hát idén első számú kapus a Fulham-ben, 42 mérkőzéssel a háta mögött.Azért az állandó játéklehetőség, persze egyértelműen kevés a tapasztalat. Nehéz döntés ez. Ruddy is jó kapus szerintem, ő ráadásul akkor lenne jó döntés, ha a Norwich nem jut fel. McGregor pedig PL-ben fog a Hull City-ben ott első számú kapus, nem biztos h. leül másodhegedűsnek. Bár, ha kiesne a Hull City…

      • Posted 2015-04-18 17:20 0Likes
        by Cech01

        McGregor amúgy HG-nak számít? Csak mert 2013 előtt köze nem volt Angliához. Vagy a brit tartományok is beleszámítanak?

      • Posted 2015-04-18 17:22 0Likes
        by lazarusBwanderbaum

        Nem, ő nem HG sajnos.

      • Posted 2015-04-18 17:25 0Likes
        by mohacsia

        Akkor meg miért pont ő?

      • Posted 2015-04-18 17:29 0Likes
        by lazarusBwanderbaum

        Nagyon rutinos kapus(pár év PL, több száz meccs a skót PL-ben, BL- és EL- tapasztalata is van), nincs gondja az angollal(ami kapusnál nagyon fontos), nem remegne meg a keze ha be kéne állnia. Szerintem jó választás lenne. Mint Schwarzer csak 10 évvel fiatalabb 🙂

        De ez csak egy ötlet, a lényeg az hogy szerintem ilyen irányba kéne mennünk, ilyen kapust kéne igazolni, nem egy 22 éves srácot rohasztani a padon.

      • Posted 2015-04-18 17:35 0Likes
        by Cech01

        Csak a gond az, hogy nem HG. És az új HG-rendelet miatt mindenképpen kelleni fog pár új HG, és a cserekapus miatt nem lenne szerencsés kivágni egy non-HG mezőnyjátékost. Ha nem lenne ez a vétózás, szerintem szó nélkül lecsapnánk Speronira vagy Borucra.

      • Posted 2015-04-18 17:59 0Likes
        by lazarusBwanderbaum

        Egyelőre ez csak tervezet, nem tudni hogy lesz-e belőle valami és ha igen akkor mikor. A következő két szezon még biztonságos ilyen szempontból, úgyhogy nyugodtan hozhatunk egy kapust, legfeljebb két év múlva elpasszoljuk és hozunk egy angolt.

      • Posted 2015-04-18 17:22 0Likes
        by lazarusBwanderbaum

        McGregor 33 éves, ennyi idősen már megfontol az ember egy jól fizető nyugis állást, főleg ha kis szerencsével védhet a BL-ben életében először.

    • Posted 2015-04-18 17:18 0Likes
      by Cech01

      Vele nem lennénk kisegítve sokkal. Egyrészt idén már hozott olyan formát, hogy inkább leváltották Gabira, másrészt mivel jobb, mint Blackman?
      A második számú portásunknak mindenképpen nagy rutin kéne, amivel ki tudja ellensúlyozni azt a kevés szerepet, amit kap. Schwarzer, Hilário, Cudicini ilyen volt. Turnbull nem, neki meg is ittuk a levét.
      Ha feltétlen egy HG kapus kell, akkor fogjunk ki egy jobbat: Foster vagy Ruddy, esetleg Robinson szódával.
      Olyat semmikép se hozzunk beugrónak, akinek még nem volt élvonalbeli fellépése.

  • Posted 2015-04-18 17:32 0Likes
    by myheartisblue

    Courtois, Ivanovic, Cahill, Terry (c), Azpilicueta, Zouma, Matic, Oscar, Fabregas, Hazard, Drogba

    • Posted 2015-04-18 17:33 0Likes
      by Cech01

      Huh, akkor jó. A félelmeim csak lidércnyomások maradtak, Rumli nem kezd.

    • Posted 2015-04-18 17:35 0Likes
      by myheartisblue

      Still no balls… Cserékre kíváncsi vagyok, nah meg arra hogy ki fog ma gólt rúgni. Oscar meglep, ki játszik így a jobb oldalon?

      • Posted 2015-04-18 17:36 0Likes
        by Cech01

        Oscar a szélen is bevethető, RDM alatt ott is tolta. Egyébként nem igazán világos a kezdetésének oka.

      • Posted 2015-04-18 18:02 0Likes
        by lazarusBwanderbaum

        Otthon rendre a jobb oldalon játszott méghozzá elég jól.

    • Posted 2015-04-18 17:36 0Likes
      by mohacsia

      Oszira kíváncsi leszek a szélen, de ez a pivot nem sok jóval kecsegtet.

      • Posted 2015-04-18 17:36 0Likes
        by myheartisblue

        Szerintem sem, klasszikus idei kezdővel kellett volna kiállni.

  • Posted 2015-04-18 17:47 0Likes
    by Endy919

    Nyerünk ám .
    2:0.

  • Posted 2015-04-18 18:03 0Likes
    by Cech01

    Csücsörítő nincs a MU-ban, vajon ki lő nekünk így gólt?

  • Posted 2015-04-18 18:11 0Likes
    by Zenzo

    „Nem is sejtettük, milyen presztízs rangadó lesz a Chelsea-Manchester United”… nem-e?? 🙂 digi rulez

Leave a comment

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com