Ahol nem a szépségbe halnak bele

Teljesen érthető, ha még napokkal a hétfői meccs után is ott a vigyor az arcunkon, hiszen a Manchester United ellen bárhol és bármikor jó győzni. Most ráadásul gól-, ember-, valamint mezőnyfölényből is jutott több-kevesebb, vagyis jól szórakoztunk. Vigyázó tekintetünket azonban most már illendő soros ellenfelünkre vetni. Megyünk a Stoke-hoz, tehát sok gyönyör és jókedv nem várható, bár oldottunk meg ennél keményebb feladatokat is, úgyhogy csak pozitívan! Kedvcsináló alább.

A West Ham legyőzése óta elszórva lejátszottak pár bajnokit, amiből a legnagyobb lényeg számunkra pont egy Stoke-meccs volt, persze nem miattuk: Hughes fiai kibekkeltek egy nulla-nullát a City otthonában, ennek hála 11 mérkőzéssel a vége előtt kerek 10 pont az előnyünk. Ez már bőven az a szint, ahol már saját kezünkben van a sorsunk. Így hát minden forduló, ahol nem csökken nagyon a fórunk, az nekünk fog kedvezni.

A Stoke ellenivel együtt már csak öt meccsünk van idegenben. Az eddigi 14-en 9-3-2 a mérlegünk, ami kifejezetten erős – pláne egy olyan bitang hazai produkcióval kiegészítve, mint a miénk. A nagy szériánkat lezáró Tottenham elleni vereség óta négy meccsen nyolc pont jött idegenben, szóval azért olyan nagy visszaesés szerencsére nem következett. A Fazekasokon kívül megyünk még a Bournemouth-hoz, a MU-hoz, az Evertonhoz, majd végül a West Bromhoz, s előzetesen mindebből olyan 8-9 pont a realitás.

Legutóbb a vártnál könnyebben nyertünk idegenben

A szombat délutáni jelenésünk egyébként a nehezebbek közé fog tartozni több okból is. Egyfelől Hughesék képesek megtréfálni a nagyokat (oda-vissza x a MU ellen, no meg 1 pont az Etihadból). Másfelől tavaly a Stoke egy bajnoki veréssel (1:0) és egy ligakupa-búcsúval (1:1 után büntetőkkel) kedveskedett az akkor még Mourinho-irányította csapatunknak. És hogy azóta mennyi minden változott, azt jól mutatja, hogy José már ugyanúgy a múlté, mint Hazard érthetetlenül gyenge formája.

A belga zseni egyébként ha nem is ihletett formában, de mindenképp vezérhez méltóan játszik. Próbálkozik, kezdeményez, de látványosan és néha már botrányosan sokat faragják. Ha szerencsénk van, ez felbőszíti és csak azért is lő egyet, viszont ugyanekkora, ha nem nagyobb az esélye annak, hogy elvegye a kedvét a játéktól a sok tarolás és bokakoccintás. Márpedig szükségünk van rá, mert Costa hozzáállása és viselkedése hétfőn már olyannyira erősen hajlott a botrányosba, hogy tiszta szívemből kívántam a meccs végére, hogy Conte vagy háromszor vágja tarkón egy stoplissal az öltözőben. Ettől függetlenül tizenkilencesünk nyilván kihagyhatatlanabb, mint a Wellhello a nyári fesztiválprogramokból, szóval csak abban bízom, hogy tényleg kihisztizte és kifetrengte magát jó időre és megpróbál elsődleges feladatára fókuszálni – már csak azért is, mert ha betalál, az lesz majd az ötvenedik PL-gólja.

A szilveszteri buli előtt négyet vágtunk nekik az odavágón

Néha elbizonytalanodom, kit érdemes és kit kell még egyáltalán riválisként emlegetni. Ha az utóbbi négy bajnokijából hármat elbukó és a BL-ből 2:10-es összesítéssel kizúgó Arsenalt, valamint a döntetlen- és kifogáskirály Mourinhot és konstans hatodik csapatát nem számítjuk, akkor is maradnak hárman, közülük pedig ketten egymás húsát tépik majd az Etihadban (City-Pool), ami nekünk csak jól jöhet. Ha pedig jöhet, akkor jöjjön is! Persze a lényeg, hogy mi húzzuk be a sajátunkat. Továbbra is Blue Is The Colour!

664 Comments

  • Trackback: Ahol nem a szépségbe halnak bele | Zongoracipelő
  • Posted 2017-03-17 22:11 0Likes
    by Zenzo

    „kit érdemes és kit kell még egyáltalán riválisként emlegetni.”
    Az Arsenalt és a ManU-t már max egy jóindulatú mosoly keretében lehet, 16 pont fórunk van, ami a számunkra hátralévő 11 meccsből hozható 33 pont fele. 5 meccsen kéne perecelnünk, miközben nekik megnyerni mind az ötöt ahhoz, hogy beérjenek – erre kb akkor van esély, ha a komplett kezdőcsapatot elkapja egy hónapos cifra, vagy Conte tökeit a szicíliai bundamaffia masszírozza.

    A City meglátjuk, mit virít most frissen kiesve a BL-ből a Pool-Arsenal-Chelsea trió ellen – könnyen kiszállhatnak pepiék is április elején a buliból, ha a három meccsből egyen sem tudnak győzni. Cserébe, ha hoznának 9 pontot, az már érdekessé tenné a végjátékot velük együtt.

    A Pool helyzete fura, mert nehéz kiigazodni a szezonjukon. Nekik már csak a PL van, viszont tele vannak olyan csapatokkal (Bombi, Stoke, WBA, CP, Watford, WHU, Soton), amik ha nem a 16-os, hanem a 17-es formát hozzák, simán a ManU-n túlra üthetik őket. Nagy talány, de a kövi három meccsük nekik is sorsdöntő lesz. Most két meccset nyertek egyhuzamban, ami nem nagy szó általában, de ha azt vesszük, hogy utoljára ilyet december végén tudtak, akkor bizony az. City-Everton-Busz. Jó buli lesz nekik.

    És el is jutottunk oda, hogy sp*rs, fájó, de a legkomolyabb riválisunk. Idén viszont annyival jobb a helyzetünk, hogy nem csak elüthetjük őket a bajnoki címtől, de magunk lehetünk azzá, nem úgy, mint tavaly. Ráadásul még az FA-ből is mi csaphatnánk ki őket, dupla öröm. A bajnokságban velük már nem meccselünk, viszont ránk nézve pozitív, hogy csupa olyan csapat van nekik hátra, akik ellen korábban pontokat szórtak el: United, Arsenal, Leicester, bombi… meglátjuk.

    Határozott előny az a 10 pont, szóval jó lenne nem máris eldobni belőle kettőt Sparkyék ellen. Én hat ponttal számolok a Stoke-CP ellen, aztán hogy majd hogy jövünk ki a City-B’mouth-United hármas ellen a FA-Kupa előtt, már más kérdés. Ha az 9 pont, bajnokok vagyunk.

    • Posted 2017-03-17 22:48 0Likes
      by WudigessBoi

      Az a Pool-Arse-Chelsea trió kemény lesz Pepéknek három fordulón belül, ráadásul utóbbi kettő idegenben. Remélem, bele is törik a bicskájuk!

      • Posted 2017-03-18 13:41 0Likes
        by 11Daves

        Szerintem a Pool veri őket, mi meg a Bridge-en egy döntetlenre minimum jók lehetünk, ami bőven elég is azon a meccsen.

  • Posted 2017-03-17 22:19 0Likes
    by Endy919

    Az 7.üvrg bor azt mondja 0:2

  • Posted 2017-03-17 22:19 0Likes
    by Blotunga

    Nekem az a fő, hogy Hazard bírja ki a sok gyűrögetést(értsd: faragást!), viszont érezze azt a terhet, ami rá nehezedik és nőjön fel a feladathoz. Mert hát ugye ezt azért még 100%-ig nem bizonyította be sem nekünk, sem másnak. Amikor ez megvan, akkor meg magasba lehet emelni azt a trófeát, na meg másképp lehet a jövőbe tekinteni.

  • Posted 2017-03-17 22:25 0Likes
    by 11Daves

    „tizenkilencesünk nyilván kihagyhatatlanabb, mint a Wellhello a nyári fesztiválprogramokból”

    Nem is tudom, melyik a lehangolóbb.

    • Posted 2017-03-18 00:52 0Likes
      by Endy919

      Órabérben a velhelo veri Diegoalt.

      • Posted 2017-03-18 01:01 0Likes
        by N'kolo Ganté

        Az lehet, csak Fluorék nem koncerteznek 168 órát hetente 🙂

      • Posted 2017-03-18 01:17 0Likes
        by Endy919

        Egy fellépés a kis buziknak tíz rugó…

      • Posted 2017-03-18 01:22 0Likes
        by mohacsia

        10 000 HUF?

      • Posted 2017-03-18 01:38 0Likes
        by Endy919

        Juró . Tudhatnád , hogy a legjobb szlovák barátod ojróval fizet.

      • Posted 2017-03-18 10:46 0Likes
        by DannyfromtheShed

        Honnan tudod, meg akartad hivni oket a szulinapi partidra? 😀

      • Posted 2017-03-18 11:23 0Likes
        by Endy919

        Majdnem 😀

        Szomszéd városba ennyiért jönnek nyáron.

      • Posted 2017-03-18 01:26 0Likes
        by N'kolo Ganté

        Mit értünk rugó alatt? Én úgy tudtam hogy a rugó az ezer. Annyit az én totál amatőr zenekarom is elkér 😀

      • Posted 2017-03-18 01:38 0Likes
        by Endy919

        Ojró

      • Posted 2017-03-18 10:16 0Likes
        by Bukkakebáró Idemitirjak

        A fele, de így is inkább üzletemberek, mint előadók.

  • Posted 2017-03-18 11:52 0Likes
    by balazsh

    Mosesről van valami hír?

    • Posted 2017-03-18 11:58 0Likes
      by Endy919

      – Antonio Conte reports Victor Moses trained well today but he needs to check a couple of doubts before deciding on the team v Stoke.

  • Posted 2017-03-18 12:27 0Likes
    by Endy919

    Eden elvileg nem utazott a kerettel .

    • Posted 2017-03-18 12:35 0Likes
      by szeszfabresz

      na hogyhogy? Forrás esetleg?

      • Posted 2017-03-18 12:38 0Likes
        by Bukkakebáró Idemitirjak

        Belga riporter írta (számomra ismeretlen), elméletileg izom sérülés, válogatottal sem megy, de még semmi hivatalos.

      • Posted 2017-03-18 13:41 0Likes
        by 11Daves

        Kristof Terreur megbízható szokott lenni asszem.

  • Posted 2017-03-18 13:26 0Likes
    by Zoleee

    Hazard ma kimarad, megserült:
    Belgium are aware that Eden Hazard has suffered a muscle injury. Would confirm yesterday’s reports that he hasn’t travelled to Stoke. #cfc

  • Posted 2017-03-18 13:29 0Likes
    by gorkaf78

    Még az a szerencse, hogy a mai meccs után jön majd a szünet a válogatott meccsek miatt, Hazard felgyógyulhat majd mire folytatódik a PL.

  • Posted 2017-03-18 14:19 0Likes
    by gorkaf78

    Cech megsérült a WBA elleni meccsen, le kellett cserélni a 35. perc környékén. Előtte védett pár nagyot…

  • Posted 2017-03-18 15:15 0Likes
    by WudigessBoi

    Azért nem lenne baj, ha ez az Arsenal kicsit felpörögne majd és nem pucsítana be csak úgy a Citynek a következő fordulóban.

    • Posted 2017-03-18 15:22 0Likes
      by kasata91

      Mostanában az arsenal hátsó fertálya igencsak átjáróház. Mindenféle értelemben.

      • Posted 2017-03-18 15:24 0Likes
        by WudigessBoi

        Hát ott most egy ló is harangozna már szerintem.

  • Posted 2017-03-18 15:24 0Likes
    by Bukkakebáró Idemitirjak

    Here is today’s Chelsea team to play Stoke…

    Thibaut Courtois; Cesar Azpilicueta, David Luiz, Gary Cahill(c); Victor Moses, N’Golo Kanté, Matic, Marcos Alonso; Willian, Diego Costa, Pedro.

    Subs: Asmir Begović, Kurt Zouma, Nathan Ake, Nathaniel Chalobah, Ruben Loftus-Cheek, Cesc Fàbregas, Michy Batshuayi

    COME ON CHELSEA!

    • Posted 2017-03-18 15:26 0Likes
      by Bukkakebáró Idemitirjak

      Hazard akkor sajnos tényleg még a keretben sincs, legalább Aké odakerült padra. Mondjuk Matity helyett elnéztem volna a Fabre-Chalo kettős bármelyikét.

      • Posted 2017-03-18 15:28 0Likes
        by WehaveNoHistory

        Dave -nek ma a 150. PL meccse. Gratula neki!

      • Posted 2017-03-18 15:30 0Likes
        by Bukkakebáró Idemitirjak

        Mesterhármassal ünnepelhetné!

      • Posted 2017-03-18 15:31 0Likes
        by Endy919

        Ha a stadionból kilőtt labdák is számítanak , akkor tuti meglesz:)

      • Posted 2017-03-18 15:33 0Likes
        by Bukkakebáró Idemitirjak

        Elméletileg Kantétól tanácsokat kért, nem lesz itt gond!

      • Posted 2017-03-18 15:35 0Likes
        by WehaveNoHistory

        Én inkább egy CS-et kérek 🙂 Már rég volt gól nélküli PL meccsünk.

      • Posted 2017-03-18 15:38 0Likes
        by Bukkakebáró Idemitirjak

        1.6 vagy GO? 🙂 Én megelékszek azzal ha legalább eggyel többet lövünk, mint az ellenfél, nem tartom sokra a CSket.

      • Posted 2017-03-18 15:46 0Likes
        by WehaveNoHistory

        1.6 vagy GO? ebben segíts légyszíves 🙂
        Persze a győzelem az fontosabb, de még is csak egy olasz az edzőnk 😀

      • Posted 2017-03-18 15:51 0Likes
        by Bukkakebáró Idemitirjak

        CS= Counter Strike 🙂

      • Posted 2017-03-18 15:54 0Likes
        by WehaveNoHistory

        Nyertél 😀 😀 😀

Leave a comment

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com