Azt már tudjuk, hogy a manchesteri derbi eredménye nyomán csupán két száz százalékos csapat maradt a ligában. Szerencsére az egyik mi vagyunk, és ha minden jól megy, ez vasárnap estére is így marad. Swansea – Chelsea beharang.
Idén több az olasz debütáns edző a Premier Leauge-ben, mint a jó angol játékos. Aktuális ellenfelünk menedzsere, Francesco Guidolin is egy közülük. Emberünknek ez a második kitérője hazájától távol – a 2005/06-os idényben a Monacónál próbálta ki magát, ezen kívül az immár közel harminc évet felölelő pályafutása többi részét Olaszországban töltötte. Ez a mi malmunkra hajthatja a vizet, még úgy is, hogy hasonló cipőben járunk. Csak éppen míg az ő cipőjük Joma, addig a miénk adidas – és ez a mezgyártók közti különbség tökéletesen szimbolizálja a két keret erősségét is egymáshoz képest.
Újra megállíthatatlan – augusztus legjobbja.
Míg nekünk sikerült megtartanunk minden kulcsjátékosunkat – ahogy erre a Lion Rampant szerkesztői közül is többen felhívták a figyelmet az átigazolási szezont értékelő posztban – addig a Swansea elengedte talán legjobb támadóját, André Ayew-t, és Ashley Williams személyében a védelem vezére is távozott. Előre érkeztek erősítések, de mind Borja Bastón, mind Fernando Llorente nagy lutri. Előbbi az Atleticó Madridból járt kölcsönről kölcsönre öt éven keresztül, aztán a Matracosoknak annak ellenére nem kellett, hogy tavaly tizennyolc gólt szerzett az Eibar színeiben. Az árát ellenben jól felstrófolta ezzel a teljesítménnyel – nem kevesebb, mint tizennyolc misit csengettek ki érte. A veterán honfitárs, Llorente már túl van azon a korszakán, hogy bárki akarjon érte ennyit adni; hat millióért érkezett a Juventusos kaland óta csak szenvedő égimeszelő. A kiváló Williamset egy másodosztályú fiatallal próbálják helyettesíteni: Alfie Mawson szintén közel hat milliót ért meg a wales-ieknek. A Barnsley-ból jött, így értem a másodosztályút, természetesen nem szeretném minősíteni így ismeretlenül. És aztán ott van még a túlértékelt, ám mégis igen kapós Leroy Fer. Különleges képessége egy van, de az iszonyú: mióta 2013-ban megérkezett Angliába, majd’ minden csapatával sikerült kiesnie. Swansea nem ismeretlen város számára, járt már itt korábban kölcsönben és ez az egyetlen hely, ahol még nem érvényesítette legfőbb szkilljét.
A túloldalon, ezúttal idegenben, pedig ott vagyunk mi, száz százalékosan, három győzelemmel, közvetlenül a ManCity nyomában. Noha nem volt minden sikerünk mondható magabiztosnak, afelől nem lehet kérdés, hogy most (is) mi vagyunk az esélyesek. És ahogy egymás jönnek majd az ehhez hasonló kisebb sikerek, úgy válunk majd egyre inkább esélyessé a végső sikerre is. Ennek megfelelően ezt be kell húzni, nincs mese. Be is fogjuk.

385 Comments
by Endy919
Jézus …
Costa
by Rammschein
baaaaz Costa omg
by myheartisblue
f@sszal bevertem volna. Mit gondolt?
by Rammschein
nemtom de Costára egy szavam nem lehet így is max annyi h ezt h a krva életbe hagyta ki 😀
by Diegoal
Bar Costa eddig minden meccsen letfontossagu golt lott, de azokon kivul nincs ertekelheto megmozdulasa. Elpuskazott ziccerek, felesleges sargak
by Rammschein
… nem a gólokért van? 😀 Egyébként meg ha sárgákat nem is, de más is baszott már el ilyen ziccereket. vagy az a divat, hogy a jól játszót is szidjuk már??
by Diegoal
Nem szidom, csak ertetlenul allok h miert nem lovi be egy meterrol es miert csusz hatulrol oda a felszabadito vedonek
by myheartisblue
Van, hogy elveszted a koncentráciot. Őneki ez a gyengéje. Ilyen helyzetet mindenki hagyott már ki, bár szerintem is támadói ERROR volt. A becsúszás pedig csak azon múlott,hogy eltalálta e labdát vagy sem. De ami az ő feladata teljesíti. Nem szervezheti mind a 11 ember a játékot.
by Rammschein
Rövid időre (remélhetőleg) elkapta a Torres szindróma, mert ennek be kellett volna mennie… de hát na így is azért a csapat egyik legjobba sztem.
by Blue One
Willian miért nem ugratta ki a túloldalon lévő 2 játékost a félidő végén?
by BlueCech01
Zola a skyon!
by myheartisblue
Costa meg félholt, rohadjon meg a Swansea és a favágóik.
by Rammschein
Ja és ha már Costa sok sárgát kap… azért sokan kapnak is miatta. 😀
by myheartisblue
Meg kell tenni a piroslapot.
by Rammschein
Misire le kéne cserélni… mielőtt lesérül.
by Endy919
Amat piros semmi?
by Blotunga
még nem elég piros…
by myheartisblue
Marrinernek nincs töke.
by Blue One
Vagy egyszerűen csak részrehajló…
by Rammschein
a jó krva anyjukba bár… pedig milyen szólót tolt.
by Blotunga
Edzésen Wilmos 100-ból 100 szabit bevág, vagy a halál fa….rt rúgja még mindig ő?!
by Rammschein
ez elég régóta fennálló kérdés. 😀 lehet a tavaly ősz miatt mikor sorra rúgta őket, nemtom. .D
by Blotunga
sok csillag állt akkor is össze pár megpattanó vagy lecsorgó lövésért…
by Rammschein
Hazard majdnem passzot adott… :S