FA-kupa

A klubbal kapcsolatos témák.
Üzenet
Szerző
Mesti
Hozzászólások: 117
Csatlakozott: 2010. szeptember 15., szerda 21:29
Kedvenc játékos: Drogba
Kedvenc exjátékos: Zola

Re: FA-kupa

#1001 Hozzászólás Szerző: Mesti »

Hát azért Bayernben Martinez,Thiago,Götze vagy a Realban például Isco,Khedira.
Ilyen szintű cserejátékosok azért messze nem ülnek a padon,hogy annyit lehessen rotálni szerintem.

rafanadal
Tippverseny győztese 2015/16
Tippverseny győztese 2015/16
Hozzászólások: 11987
Csatlakozott: 2009. augusztus 13., csütörtök 12:59
Kedvenc játékos: Hazard
Kedvenc exjátékos: Mata
Tartózkodási hely: Kolozsvár

Re: FA-kupa

#1002 Hozzászólás Szerző: rafanadal »

Николаевич írta:
rafanadal írta:Én értem itt a logikát, de gondolkozzatok Mourinho fejével. Ha még a Ligakupában (ami egyértelműen a legkevésbé fontos sorozat amiben részt veszünk) is gyakran játszottak a kezdőkből néhányak, akkor pont az FA kupában ne tennék? Persze, egy 4. osztályú ellen nem, de a Championship azért nincs évszázadokkal lemaradva és nem fogja megkockáztatni az öreg. Még ha nehéz időszakunk lenne azt mondanám igen, de most jön 5 nap pihenő a Newcastle előtt és újabb 6 a Swansea előtt. Lesz úgymond idejük kipihenni magukat Mourinho elképzelései szerint. Engem meglepne ha Cech, Luis, Zouma és Mikel kivételével még mások is bekerülnének a kezdőbe. Esetleg Drogba csatárnak és a szokásos tkp rotáció által kimarad Oscar vagy Willian.

Tudom, hogy az FA-kupának nagyon komoly presztízse van, de nálunk azzal tele a padlás, bajnokok viszont nem voltunk 5 éve... Fél évtized basszameg.. Sőt, az utóbbi 8 szezonból 2-szer nyertünk csak, pedig a klasszis edzők és játékosok jönnek folyamatosan...
Én nem is mondtam, hogy ez nem így lenne, mert egyetértek veled. Csak próbáltam Mourinho fejével gondolkodni. Ő mindent akar és sokszor semmivel se marad. Meg ha az FA kupát is feladnánk egyáltalán nem garantálja Mourinho hozzáállásával azt, hogy a bajnokság végére kifújjon így is a csapat és 2. helyen végezzünk a City mögött. BL-ről ne is beszéljünk, mert meglepne ha megnyernénk 13 használt játékossal. Egyszer kapjon el valaki úgy, mint tegnap a Tottenham és hiába a 2 meccses lebonyolítás azt mi meg nem fordítjuk.
Chelsea!!! "Blue Is The Colour"

Avatar
Николаевич
Hozzászólások: 8354
Csatlakozott: 2011. július 7., csütörtök 14:42

Re: FA-kupa

#1003 Hozzászólás Szerző: Николаевич »

rafanadal írta:Én értem itt a logikát, de gondolkozzatok Mourinho fejével. Ha még a Ligakupában (ami egyértelműen a legkevésbé fontos sorozat amiben részt veszünk) is gyakran játszottak a kezdőkből néhányak, akkor pont az FA kupában ne tennék? Persze, egy 4. osztályú ellen nem, de a Championship azért nincs évszázadokkal lemaradva és nem fogja megkockáztatni az öreg. Még ha nehéz időszakunk lenne azt mondanám igen, de most jön 5 nap pihenő a Newcastle előtt és újabb 6 a Swansea előtt. Lesz úgymond idejük kipihenni magukat Mourinho elképzelései szerint. Engem meglepne ha Cech, Luis, Zouma és Mikel kivételével még mások is bekerülnének a kezdőbe. Esetleg Drogba csatárnak és a szokásos tkp rotáció által kimarad Oscar vagy Willian.

Tudom, hogy az FA-kupának nagyon komoly presztízse van, de nálunk azzal tele a padlás, bajnokok viszont nem voltunk 5 éve... Fél évtized basszameg.. Sőt, az utóbbi 8 szezonból 2-szer nyertünk csak, pedig a klasszis edzők és játékosok jönnek folyamatosan...

rafanadal
Tippverseny győztese 2015/16
Tippverseny győztese 2015/16
Hozzászólások: 11987
Csatlakozott: 2009. augusztus 13., csütörtök 12:59
Kedvenc játékos: Hazard
Kedvenc exjátékos: Mata
Tartózkodási hely: Kolozsvár

Re: FA-kupa

#1004 Hozzászólás Szerző: rafanadal »

Én értem itt a logikát, de gondolkozzatok Mourinho fejével. Ha még a Ligakupában (ami egyértelműen a legkevésbé fontos sorozat amiben részt veszünk) is gyakran játszottak a kezdőkből néhányak, akkor pont az FA kupában ne tennék? Persze, egy 4. osztályú ellen nem, de a Championship azért nincs évszázadokkal lemaradva és nem fogja megkockáztatni az öreg. Még ha nehéz időszakunk lenne azt mondanám igen, de most jön 5 nap pihenő a Newcastle előtt és újabb 6 a Swansea előtt. Lesz úgymond idejük kipihenni magukat Mourinho elképzelései szerint. Engem meglepne ha Cech, Luis, Zouma és Mikel kivételével még mások is bekerülnének a kezdőbe. Esetleg Drogba csatárnak és a szokásos tkp rotáció által kimarad Oscar vagy Willian.

Utána lesz húzós az a Swansea - dupla Liverpool - Manchester City négyes két hét alatt. Akkor fog kelleni variálgatni. (Mondjuk le merem fogadni, hogy akkor is az lesz, hogy Swansea és első Liverpool ellen szokásos kezdő, próbáljuk hamar eldönteni az elődöntőt. Van 6 napunk felkészülni a visszavágóra, akkor eredmény függvényében eldönti, hogy hányan játsszanak a kezdőből és utána jön hozzánk a City amire fel fogja készíteni a csapatot nem is annyira fizikálisan, mint mentálisan.)
Chelsea!!! "Blue Is The Colour"

Avatar
Chester
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 12239
Csatlakozott: 2011. szeptember 18., vasárnap 9:47

Re: FA-kupa

#1005 Hozzászólás Szerző: Chester »

Értem én hogy mire gondolsz, és személy szerint egyet is értek vele, de én úgy is nézem a dolgokat, hogy mi a valószínűbb, Mourinho logikával gondolkodva, és az nem a teljes csapat pihentetése lesz.

Abban már nem hiszek, hogy kinek áll a zászló, a Sp*rs tegnap Masonnel, Bentalebbel, Walkerrel, Rosezal és Keanenel állt ki, és lealáztak minket, mikor ezek nagy része tavaly Championship szintű focista volt.

Olyan meccset kizártnak tartok, ahol tényleg sorcsere lenne, voltak már erre alkalmasabb meccsek is, azokon sem történt meg. Viszont ahol pihentetném akár több kulcsemberünket, az a Ligakupa második meccse, ami idegenben lesz, és akkor lenne 11 nap pihenője a fontosabb játékosoknak a City elleni létfontosságú rangadóra, de a valószínűbb az, hogy egyik kulcsjátékosunk sem pihen.

Hawaii
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 3911
Csatlakozott: 2009. február 27., péntek 15:40
Kedvenc játékos: Reece James
Kedvenc exjátékos: JT26 FL08 MB13 EH10

Re: FA-kupa

#1006 Hozzászólás Szerző: Hawaii »

ChesterB írta:
Николаевич írta:Én nem is bànnán, ha kizúgnánk a kupából, legalább csak 3 trófea maradna a 14 játékosunknak.
... Willian egy vicc Hazard-hoz képest, a többiekben mrg nyilvànvalóan nem bízik a mester.
Akkor már inkább a Ligakupát adja fel, az FA Kupa az ér valamennyit.
Willian megítélését megvárnám addig, amíg nem Ivanovic van mögötte, hanem Azpi, az lenne nálam az "utolsó esély".
Hawaii írta:Januári menetrend:
Én is örülnék, ha Aké vagy Cheek szóhoz jutna, de ez nem így működik. Ez az FA Kupa, ezt minden csapat komolyan veszi, még egy hetedosztályú is, ráadásul kemény buszozás várható, amit Mikellel vagy Salahval nem fogunk tudni feltörni. Mourniho nem fog sok embert pihentetni, akkor legalább pihentesse azt, aki nincs formában, ne azt, aki abban van, ez a legtöbb amit kívánhatok sajnos.
Ligakapupán már nincs mit feladni, ott már csak az a kérdés, hogy 2 vagy 3 meccset játszunk, az a +1 meccs már nem oszt, nem szoroz, ellenben ha már megnyerhetjük, akkor miért adnánk fel épp a célegyeneseben?!

Előbb-utóbb úgyis kénytelen lesz Mourinho pihentetni Hazardt, Maticot és Fábregast is. A kérdés csupán csak annyi, hogy melyik csapat ellen kellene ezt megtenni. Egy Newcastle ellen, amelyik alig 1 hónapja elvette a veretlenségünket, vagy egy idegenbeli Swansea ellen, vagy egy Ligakupa elődöntőn? Esetleg nem lenne célszerűbb egy olyan másodosztályú csapat ellen, amelyik ellen még a legfontosabb hármasunk nélkül is bőven nekünk állna a zászló?

Az a baj, hogy a jelenlegi kezdőnk nagy része baromi fáradt, talán csak Courtois, Azpi és Hazard frissek. Ahhoz, hogy a többi sorozatban jól szerepeljünk, illetve sikereket érjünk el, ahhoz most lehet, be kellene áldozni az FA kupát, habár hangsúlyoznám, hogy még B csapattal is bőven mi lennénk a favoritok. Visszatérve, kicsit úgy érzem, hogy fordulóponthoz értünk: vagy rotál Mourinho, vagy pedig elúszik minden idén. Nem érzem úgy, hogy túldramatizálnám a helyzetet, de 13-14 emberrel sem bajnokságot, sem BL-t nem fogunk nyerni, ebben egész biztos vagyok. Ha most az FA kupa meccsen pihentetné a kulcsjátékosokat, akkor 9 napjuk lenne regenerálódni, ami azért nem kevés, és szükség is lesz a pihent lábakra, mert sem a január, sem pedig a február nem ígérkezik könnyűnek.

rafanadal
Tippverseny győztese 2015/16
Tippverseny győztese 2015/16
Hozzászólások: 11987
Csatlakozott: 2009. augusztus 13., csütörtök 12:59
Kedvenc játékos: Hazard
Kedvenc exjátékos: Mata
Tartózkodási hely: Kolozsvár

Re: FA-kupa

#1007 Hozzászólás Szerző: rafanadal »

6 napunk van az azt követő meccsig, azaz van idejük pihenni, azaz meglepne ha 2-3 változtatásnál több lenne ...
Chelsea!!! "Blue Is The Colour"

Avatar
Chester
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 12239
Csatlakozott: 2011. szeptember 18., vasárnap 9:47

Re: FA-kupa

#1008 Hozzászólás Szerző: Chester »

Николаевич írta:Én nem is bànnán, ha kizúgnánk a kupából, legalább csak 3 trófea maradna a 14 játékosunknak.
... Willian egy vicc Hazard-hoz képest, a többiekben mrg nyilvànvalóan nem bízik a mester.
Akkor már inkább a Ligakupát adja fel, az FA Kupa az ér valamennyit.
Willian megítélését megvárnám addig, amíg nem Ivanovic van mögötte, hanem Azpi, az lenne nálam az "utolsó esély".
Hawaii írta:Januári menetrend:
Én is örülnék, ha Aké vagy Cheek szóhoz jutna, de ez nem így működik. Ez az FA Kupa, ezt minden csapat komolyan veszi, még egy hetedosztályú is, ráadásul kemény buszozás várható, amit Mikellel vagy Salahval nem fogunk tudni feltörni. Mourniho nem fog sok embert pihentetni, akkor legalább pihentesse azt, aki nincs formában, ne azt, aki abban van, ez a legtöbb amit kívánhatok sajnos.

Avatar
Hunor96
Hozzászólások: 347
Csatlakozott: 2012. augusztus 29., szerda 15:27
Kedvenc játékos: Frank Lampard
Kedvenc exjátékos: Didier Drogba

Re: FA-kupa

#1009 Hozzászólás Szerző: Hunor96 »

Николаевич írta: Én nem is bànnán, ha kizúgnánk a kupából, legalább csak 3 trófea maradna a 14 játékosunknak.
.
én pl. bánnám, mert bár sok presztízsértéke nincsen, de hamar be lehet húzni, kupából meg sosem lehet túl sok és azért nem ha legrosszabb esetben is mondjuk ezt meg egy FA kupát nyerünk.

Avatar
Николаевич
Hozzászólások: 8354
Csatlakozott: 2011. július 7., csütörtök 14:42

Re: FA-kupa

#1010 Hozzászólás Szerző: Николаевич »

ChesterB írta:Biztos lesz változtatás a Sp*rs elleni kezdőhöz képest, de nem számítok B csapatra, ez mégis csak az FA Kupa, nem egy Ligakupa, ezt illik komolyan venni.

Cech kezdetésére én is számítok, Luis és Zouma jó lenne Ivanovic és Cahill helyén, a Matic-Fabregas duót nem bontanám meg, Schürrle szerintem kijátszotta magát a csapatból, Salah még egy Watford ellen is 0.

.

Az a baj hogy a Ligakupában is ugyan azok az emberek játszottak a Derby ellen. Én nem is bànnán, ha kizúgnánk a kupából, legalább csak 3 trófea maradna a 14 játékosunknak.

Salah és Schürrle persze hogy nulla, hónapok óta alig játszanak, de Rami, Remy, Aké vagy Zouma sem lehet túl jó passzban.

Nem bánom én, ha nem bízik Aké-ban, de akkor vegye meg Khedirát, Imbulát vagy akit akar ès játszassa őket. Jobb oldalra meg főleg kell valaki, Willian egy vicc Hazard-hoz képest, a többiekben mrg nyilvànvalóan nem bízik a mester.

Hawaii
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 3911
Csatlakozott: 2009. február 27., péntek 15:40
Kedvenc játékos: Reece James
Kedvenc exjátékos: JT26 FL08 MB13 EH10

Re: FA-kupa

#1011 Hozzászólás Szerző: Hawaii »

ChesterB írta:Biztos lesz változtatás a Sp*rs elleni kezdőhöz képest, de nem számítok B csapatra, ez mégis csak az FA Kupa, nem egy Ligakupa, ezt illik komolyan venni.

Cech kezdetésére én is számítok, Luis és Zouma jó lenne Ivanovic és Cahill helyén, a Matic-Fabregas duót nem bontanám meg, Schürrle szerintem kijátszotta magát a csapatból, Salah még egy Watford ellen is 0.

Az én tippem és "vágyam": Cech - Azpi, Zouma, Terry, Luis - Matic, Fabregas, Ramires - Remy, Hazard, Drogba.
A B csapatunkat egyáltalán nem mondanám komolytalan csapatnak, sőt még az is mérföldekkel erősebb, mint a Watford legjobb kezdője. Nem hiszem, hogy nem vennék komolyan azok a játékosok ezt a meccset, akik gyakorlatilag az egész szezonban eddig csak a padot koptatták.
Igazándiból az a baj, hogy Maticnak és Fábregasnak is kellene néha pihennie, és mikor pihenjenek, ha nem épp egy Watford ellen? Utána elég kemény menetrendünk lesz, és szvsz nem igazán hagyhatnak ki egy meccset sem. Ligakupában is elődöntő lévén vélhetően a legerősebb kezdő fog kifutni a Liverpool ellen.
Januári menetrend:
01.04. - Watford, I (FA kupa)
01.10. - Newcastle, O (PL)
01.17. - Swansea, I (PL)
01.20. - Liverpool, O (Ligakupa)
01.27. - Liverpool, I (Ligakupa)
01.31. - Manchester City, O (PL)

Avatar
Chester
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 12239
Csatlakozott: 2011. szeptember 18., vasárnap 9:47

Re: FA-kupa

#1012 Hozzászólás Szerző: Chester »

Hazard ahogy észrevettem tipikusan az "addig üsd a vasat míg meleg" kategóriába tartozó játékos, zseniálisan játszik az utóbbi hetekben, vétek lenne nem kihasználni. Nem becsülném le a Watfordot, eddig nem voltunk túl meggyőzőek alsóbb osztályú csapatok ellen, sajnos nem tehetjük meg még ellenük sem, hogy egy Hazard vagy Fabregas pihenjen (csak sajnos azok sem fognak pihenni valszeg, akiknek kellene mert sz*rok...)

Avatar
kecske01
Hozzászólások: 7038
Csatlakozott: 2010. január 26., kedd 20:33
Kedvenc játékos: Enzo
Kedvenc exjátékos: Hazard
Tartózkodási hely: Budapest

Re: FA-kupa

#1013 Hozzászólás Szerző: kecske01 »

ChesterB írta:Biztos lesz változtatás a Sp*rs elleni kezdőhöz képest, de nem számítok B csapatra, ez mégis csak az FA Kupa, nem egy Ligakupa, ezt illik komolyan venni.

Cech kezdetésére én is számítok, Luis és Zouma jó lenne Ivanovic és Cahill helyén, a Matic-Fabregas duót nem bontanám meg, Schürrle szerintem kijátszotta magát a csapatból, Salah még egy Watford ellen is 0.

Az én tippem és "vágyam": Cech - Azpi, Zouma, Terry, Luis - Matic, Fabregas, Ramires - Remy, Hazard, Drogba.
Hazard remélem pihenni fog.

Avatar
Chester
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 12239
Csatlakozott: 2011. szeptember 18., vasárnap 9:47

Re: FA-kupa

#1014 Hozzászólás Szerző: Chester »

Biztos lesz változtatás a Sp*rs elleni kezdőhöz képest, de nem számítok B csapatra, ez mégis csak az FA Kupa, nem egy Ligakupa, ezt illik komolyan venni.

Cech kezdetésére én is számítok, Luis és Zouma jó lenne Ivanovic és Cahill helyén, a Matic-Fabregas duót nem bontanám meg, Schürrle szerintem kijátszotta magát a csapatból, Salah még egy Watford ellen is 0.

Az én tippem és "vágyam": Cech - Azpi, Zouma, Terry, Luis - Matic, Fabregas, Ramires - Remy, Hazard, Drogba.

Hawaii
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 3911
Csatlakozott: 2009. február 27., péntek 15:40
Kedvenc játékos: Reece James
Kedvenc exjátékos: JT26 FL08 MB13 EH10

Re: FA-kupa

#1015 Hozzászólás Szerző: Hawaii »

kecske01 írta:Tartalékos kezdővel kell kiállni de azzal meg lehet az lesz a baj, hogy a watford megfog minket szorongatni, de hazard semmikép se legyen keretbe meg costa, fabre, matic ennek a 4 embernek kéne a pihenő bár hülyeség ez mert kb az egész alapkezdőnket pihentetni kéne.... :D
Én úgy a komplett kezdő 11-et pihentetném, esetleg a padra leültetnék közülük párat, ha netán hátrányba kerülnénk, mégiscsak jól jöhetnek. Vmi ilyesmire gondoltam: Cech; Filipe Luis, Zouma, Aké, Christensen; Mikel, Ramires; Schürrle, Loftus-Cheek, Salah; Remy.
Persze pontosan tudom, hogy ez a kezdő tök esélytelen, viszont ha Mourinho felküldi a Tottenham elleni kezdőt, akkor tökön szúrom magam... Ez vonatkozik arra az esetre is, ha az össz változtatás annyi lesz, hogy beteszi Mikelt, esetleg Filipet vagy Zoumat. Pihenésre van szüksége a csapatnak, és nagyon remélem, hogy ezt Mourinho is belátja, máskülönben előbb, vagy utóbb nagyon meg fogjuk szívni.

Avatar
kecske01
Hozzászólások: 7038
Csatlakozott: 2010. január 26., kedd 20:33
Kedvenc játékos: Enzo
Kedvenc exjátékos: Hazard
Tartózkodási hely: Budapest

Re: FA-kupa

#1016 Hozzászólás Szerző: kecske01 »

Tartalékos kezdővel kell kiállni de azzal meg lehet az lesz a baj, hogy a watford megfog minket szorongatni, de hazard semmikép se legyen keretbe meg costa, fabre, matic ennek a 4 embernek kéne a pihenő bár hülyeség ez mert kb az egész alapkezdőnket pihentetni kéne.... :D

Avatar
mikel12
Hozzászólások: 3926
Csatlakozott: 2010. július 3., szombat 13:21
Kedvenc játékos: Nincs
Kedvenc exjátékos: Didier Drogba

Re: FA-kupa

#1017 Hozzászólás Szerző: mikel12 »

Talán azért mert a Yeovil-MU egy igazi ki-ki meccs, míg a miénkről ez nem mondható el :D
Ohh Chelsea we love you..

Avatar
Szabi
Moderátor + Tippverseny győztese 2014/15
Moderátor + Tippverseny győztese 2014/15
Hozzászólások: 6297
Csatlakozott: 2009. július 18., szombat 21:57
Kedvenc játékos: Hazard_Mertens
Kedvenc exjátékos: Lampard_Hazard

Re: FA-kupa

#1018 Hozzászólás Szerző: Szabi »

kecske01 írta:Jan. 4.-dikén a meccsünket nem közvetíti a sport tv....helyette inkább adnak egy jó yeovil town vs manchester united meccset. :evil:
Én se értem, több okból se...
Az angol listavezető játszik egy második ligás playoff helyen álló csapattal (míg a united egy harmadik ligás sereghajtóval), akiknél ráadásul van magyar érdekeltség is Tőzsér személyében, illetve az NFL-meccs kezdési időpontját sem üti a meccsünk...
Mindegy, remélem lesz valami jó stream.
6+8+5+4+1+1+2+1

Avatar
kecske01
Hozzászólások: 7038
Csatlakozott: 2010. január 26., kedd 20:33
Kedvenc játékos: Enzo
Kedvenc exjátékos: Hazard
Tartózkodási hely: Budapest

Re: FA-kupa

#1019 Hozzászólás Szerző: kecske01 »

Jan. 4.-dikén a meccsünket nem közvetíti a sport tv....helyette inkább adnak egy jó yeovil town vs manchester united meccset. :evil:

Avatar
Anti
Hozzászólások: 2310
Csatlakozott: 2005. december 17., szombat 21:25
Tartózkodási hely: Felvidék
Kapcsolat:

Re: FA-kupa

#1020 Hozzászólás Szerző: Anti »

Arsenal–Hull City
Southampton–Ipswich Town
Stoke City–Wrexham
Charlton Athletic–Blackburn Rovers
Dover Athletic–Crystal Palace
AFC Wimbledon–Liverpool
Manchester City–Sheffield Wednesday
Aldershot Town/Rochdale–Nottingham Forest
West Bromwich–Gateshead
Blyth Spartans–Birmingham City
Aston Villa–Blackpool
Rotherham–Bournemouth
Huddersfield Town–Reading
Oxford United/Tranmere Rovers–Swansea City
Cardiff City–Colchester United
Bolton Wanderers–Wigan Athletic
Sunderland–L**ds United
Burnley–Tottenham
Millwall–Bradford City
Derby County–Southport
Brentford–Brighton
Fulham–Wolverhampton
Leicester City–Newcastle United
Scunthorpe United/Worcester City–Chesterfield
Everton–West Ham United
Cambridge United/Mansfield Town–Bury/Luton Town
Chelsea–Watford
Barnsley/Chester–Middlesbrough
Queens Park Rangers–Sheffield United
Accrington/Yeovil Town–Manchester United
Preston North End–Norwich City
Doncaster Rovers–Bristol City
Carefree, wherever we may be,
We're the famous CFC

Válasz küldése