Premier League

A klubbal kapcsolatos témák.
Üzenet
Szerző
Avatar
chiedis
Hozzászólások: 5901
Csatlakozott: 2008. december 6., szombat 23:35
Kedvenc játékos: JT Frank Gary Petr
Kedvenc exjátékos: Drogs Duff Eidur
Tartózkodási hely: Wales
Kapcsolat:

Re: Premier League

#13981 Hozzászólás Szerző: chiedis »

redrum írta:...ösztönzi is a csapatokat a támadófocira, a szép játékra. A gólkülönbség nagyjából visszatükrözi egy csapat egész éves teljesítményét, ezzel szemben az egymás elleni meccsek figyelembevételekor csak két meccs számít, ahol a szerencsének (vagy pl. a bíráskodásnak) is nagy szerepe van...
Ugy voltam vele h a ki-ki meccs sztem a mervadobb, de meggyoztel. Fasza lenne azert elvesziteni egy MU-val szemben egy aranyat, mert Clattenburgot megvettek (3-3)
Nyugodj bekeben Mister !

Avatar
galferenc
Hozzászólások: 755
Csatlakozott: 2012. május 14., hétfő 18:43

Re: Premier League

#13982 Hozzászólás Szerző: galferenc »

MOU valóban felhivta Pardew-t, mert jóbarátok. De nem helyeselte,pláne nem támogatta a lefejelést! Hibázott, megbüntetik, bűnhődik,oszt annyi, mondta. Bajban volt a barátja, úgy érezte, fel kell hivnia.

Avatar
koni0725
Hozzászólások: 3208
Csatlakozott: 2008. december 13., szombat 0:18
Kedvenc játékos: James
Kedvenc exjátékos: Lampard
Tartózkodási hely: London

Re: Premier League

#13983 Hozzászólás Szerző: koni0725 »

almos írta: Ez nekem valahogy kimaradt. Meg is érdemli, de látszik, hogy egy fogyatékos ember: 3-1 előnyben vannak a 72. percben...
Mindenesetre Mourinho az incidens után felhívta és a támogatásáról biztosította.
211! NEW RECORD!

Avatar
almos
Tippverseny győztese 2014/15
Tippverseny győztese 2014/15
Hozzászólások: 2530
Csatlakozott: 2009. január 16., péntek 19:32
Kedvenc játékos: Juan Mata
Kedvenc exjátékos: Didier Drogba
Tartózkodási hely: Szeged, néha Szerbia

Re: Premier League

#13984 Hozzászólás Szerző: almos »

cfclegend2 írta:
almos írta:
rafanadal írta:Pardew will be suspended for matches against Fulham, Crystal Palace, Everton, Southampton, Manchester United, Stoke, and Swansea - but will be back for the last three games of the season.

Az első három esetben még a stadionban se lehet ott.
Miért kapott ilyen súlyos büntetést?
Lefejelte a Hull elleni meccsen az ellenfél játékosát, David Meylert.
Ez nekem valahogy kimaradt. Meg is érdemli, de látszik, hogy egy fogyatékos ember: 3-1 előnyben vannak a 72. percben...
LAMPARD#8

Avatar
cfclegend2
Hozzászólások: 1330
Csatlakozott: 2011. december 29., csütörtök 15:39
Kedvenc játékos: Hazard_Terry
Kedvenc exjátékos: Sturridge_Robben_Makelele

Re: Premier League

#13985 Hozzászólás Szerző: cfclegend2 »

almos írta:
rafanadal írta:Pardew will be suspended for matches against Fulham, Crystal Palace, Everton, Southampton, Manchester United, Stoke, and Swansea - but will be back for the last three games of the season.

Az első három esetben még a stadionban se lehet ott.
Miért kapott ilyen súlyos büntetést?
Lefejelte a Hull elleni meccsen az ellenfél játékosát, David Meylert.
Why always me?

Avatar
almos
Tippverseny győztese 2014/15
Tippverseny győztese 2014/15
Hozzászólások: 2530
Csatlakozott: 2009. január 16., péntek 19:32
Kedvenc játékos: Juan Mata
Kedvenc exjátékos: Didier Drogba
Tartózkodási hely: Szeged, néha Szerbia

Re: Premier League

#13986 Hozzászólás Szerző: almos »

rafanadal írta:Pardew will be suspended for matches against Fulham, Crystal Palace, Everton, Southampton, Manchester United, Stoke, and Swansea - but will be back for the last three games of the season.

Az első három esetben még a stadionban se lehet ott.
Miért kapott ilyen súlyos büntetést?
LAMPARD#8

rafanadal
Tippverseny győztese 2015/16
Tippverseny győztese 2015/16
Hozzászólások: 11987
Csatlakozott: 2009. augusztus 13., csütörtök 12:59
Kedvenc játékos: Hazard
Kedvenc exjátékos: Mata
Tartózkodási hely: Kolozsvár

Re: Premier League

#13987 Hozzászólás Szerző: rafanadal »

Pardew will be suspended for matches against Fulham, Crystal Palace, Everton, Southampton, Manchester United, Stoke, and Swansea - but will be back for the last three games of the season.

Az első három esetben még a stadionban se lehet ott.
Chelsea!!! "Blue Is The Colour"

Avatar
Chester
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 12239
Csatlakozott: 2011. szeptember 18., vasárnap 9:47

Re: Premier League

#13988 Hozzászólás Szerző: Chester »

marknagy írta:Én meg nem 2 meccsben gondolkodok hanem 38-ban mivel ez bajnokság es nem a BL-egyeneses kieséses szakasza... Ez mutatja meg hosszabb távon melyik a jobb/kiegyensúlyozottabb csapat.
Nyilván aki a bajnoki címért megy azok nem csak az egymás elleni meccset hozzák hanem a 38-ból legalább 20-at megnyernek, és amúgy is csak pontazonosság esetén kéne azt nézni, nem úgy hogy ha mi oda-vissza verjük a City-t de 10 pontra vannak előttünk akkor nekünk kéne adni a trófeát, mert az lenne az igazi baromság, ahogy egy semleges pályán lejátszott meccs is. Közhely hogy aki bajnok akar lenni annak mindenkit meg kell vernie, de amíg nem adnak több pontot a nagyobb gólkülönbségű meccsekért addig nem értem miért kéne annak megelőznie aki több gólt rúgott, mi meg a legkevesebbet kaptuk, ami szintén hatalmas teljesítmény, mégse ez dönti el pontazonosság esetén a javunkra a mérleget. Én igazságtalannak tartom de ezt kell szeretni, ez van. :D

Avatar
AwayRoller
Hozzászólások: 4851
Csatlakozott: 2008. július 1., kedd 18:24
Kedvenc játékos: -
Kedvenc exjátékos: Azpi Kanté Lamps Zola

Re: Premier League

#13989 Hozzászólás Szerző: AwayRoller »

Nyugudtsááág :D idén szvsz tuti nem a gólkülönbség dönt, ahhoz még túl sok ki-ki meccs van hátra. Ráadásul épp jól jön nekünk, hogy egy hullámvölgyben lévő Citynek kell bepaszíroznia az elmaradt meccseit a hátralevő menetrendbe.

Avatar
marknagy
Hozzászólások: 8022
Csatlakozott: 2010. augusztus 23., hétfő 11:05
Kedvenc játékos: Terry_Torres_Cole
Kedvenc exjátékos: Makelele_Drogba
Tartózkodási hely: Hajdúsámson - Debrecen

Re: Premier League

#13990 Hozzászólás Szerző: marknagy »

ChesterB írta:
marknagy írta:2 éve a City gólkülönbséggel nyerte a a bajnokságot. Komolyan a MU szar játékkal, 1-0-val behúzott meccsekkel megérdemelte volna? :) Igazságosabb, hogy a gólkülönbség dönt.
Komolyan nem érdemelnénk meg a bajnoki címet azért, mert oda-vissza vertük a City-t? Hol érdekel engem a MU-City párharc ami ráadásul 2 éve volt... Ott nem tudom milyen egymás elleni eredmények születtek amúgy.
Én meg nem 2 meccsben gondolkodok hanem 38-ban mivel ez bajnokság es nem a BL-egyeneses kieséses szakasza... Ez mutatja meg hosszabb távon melyik a jobb/kiegyensúlyozottabb csapat.
We are the famous, the famous Chelsea!

Avatar
Chester
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 12239
Csatlakozott: 2011. szeptember 18., vasárnap 9:47

Re: Premier League

#13991 Hozzászólás Szerző: Chester »

marknagy írta:2 éve a City gólkülönbséggel nyerte a a bajnokságot. Komolyan a MU szar játékkal, 1-0-val behúzott meccsekkel megérdemelte volna? :) Igazságosabb, hogy a gólkülönbség dönt.
Komolyan nem érdemelnénk meg a bajnoki címet azért, mert oda-vissza vertük a City-t? Hol érdekel engem a MU-City párharc ami ráadásul 2 éve volt... Ott nem tudom milyen egymás elleni eredmények születtek amúgy.

Avatar
marknagy
Hozzászólások: 8022
Csatlakozott: 2010. augusztus 23., hétfő 11:05
Kedvenc játékos: Terry_Torres_Cole
Kedvenc exjátékos: Makelele_Drogba
Tartózkodási hely: Hajdúsámson - Debrecen

Re: Premier League

#13992 Hozzászólás Szerző: marknagy »

2 éve a City gólkülönbséggel nyerte a a bajnokságot. Komolyan a MU szar játékkal, 1-0-val behúzott meccsekkel megérdemelte volna? :) Igazságosabb, hogy a gólkülönbség dönt.
We are the famous, the famous Chelsea!

Avatar
Chester
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 12239
Csatlakozott: 2011. szeptember 18., vasárnap 9:47

Re: Premier League

#13993 Hozzászólás Szerző: Chester »

rafanadal írta:De itt nem két csapat közt kell különbséget tenni, hanem 20 között.
De mi köze van a többi 18 csapatnak ahhoz, hogy mi és a City jelenleg 4 ponttal lennénk az üldözők előtt, és mivel pontazonosság van az ELSŐ KÉT csapat között, ezért ők nyernék meg a bajnokságot, mert ők kitömték otthon a kicsiket, viszont mi oda-vissza vertük őket. Én igazságtalannak érzem, de elfogadom a ti érveiteket is mert jogosak, csak így kárba vész az hogy senkitől nem kaptunk ki eddig rangadókon, mert egy 1-0-ás győzelemért is ugyanannyi pont jár mint egy 8-0-ásnak.

Avatar
Николаевич
Hozzászólások: 8354
Csatlakozott: 2011. július 7., csütörtök 14:42

Re: Premier League

#13994 Hozzászólás Szerző: Николаевич »

Na mindegy, remélhetőleg nem a gólkülönbség fog dönteni köztünk és a City között. Ők még meglátogatják az Unitedet és az Arsenal-t négy napon belül, és a Liverpool-hoz is mennek még.

Ha bajnoki címet hozni akarjuk akkor hoznunk kell a hazai meccseket(a Stoke, a Sunderland és a Norwich kötelező, az Arsenal már húzósabb). Idegenben most megyünk a Villa-hoz, ők a 18-ak a hazai meccseket figyelembe véve, ezen kívül megyünk kétszer Wales-be, a Palace-hoz és a Liverpool-hoz.

Ez a 9 pontos előny nem rossz, a City-n nagy lesz a nyomás, főleg hogy hazai pályán ütötték őket a BL-ben és a FA-kupában is. Nyilván nem elégednének meg egy Ligakupa-győzelemmel. Szerintem a végkimenetel nagyban függ a BL-től.. Ha mondjuk az elődöntőig megyünk akkor 5 kemény meccset kell még lenyomnunk. Nagyon kíváncsi vagyok, hogy ott mire leszünk képesek. Nagyon jól rangadózunk Mourinho-val, a legtöbb pontot olyan csapat ellen vesztettük akik bekkeltek ellenünk. Talán a Bayern az egyetlen csapat akik ellen meglepetés lenne ha továbbjutnánk, de két meccsen ellenük is jók lehetünk, augusztusban is szorongattuk őket, pedig akkor még nem volt ennyire összerakva a csapat, Eto'o és Willian sem volt még sehol.

Izgalmas lesz a következő két hónap, én bizakodó vagyok, szerintem nem maradunk trófea nélkül idén sem.

Spring
Hozzászólások: 3098
Csatlakozott: 2008. június 21., szombat 11:23
Kedvenc játékos: Azpilicueta
Kedvenc exjátékos: Lampard
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Premier League

#13995 Hozzászólás Szerző: Spring »

rafanadal írta:
Николаевич írta:Én Chester-rel értek egyet: ha két csapat között kell különbséget tenni akkor nem logikusabb az alapján hogy egymás ellen mit játszottak minthogy más csapatok ellen hány gólt rúgtak/kaptak?
De itt nem két csapat közt kell különbséget tenni, hanem 20 között. Ha 2-t kiemelnének azonos pontszám esetén az olyan mintha ellentmondanának a saját szabályuknak, hogy a 19 csapattal való mérkőzésekből áll össze a rangsor. Legalább is nekem ez a véleményem. Én mindig is jobban szerettem ezt a gólarányos rendszert.
Itt van az igazság. Nehogy már még plusz két meccs alapján dőljön el a bajnokság! Ott volt 38 forduló, ha addig valaki nem tudta a legjobb gólkülönbséget elérni, az vessen magára. Spanyoloknál van ez, hogy egymás elleni számít először, az se jó szerintem. Azt a két meccset elfújhatta a bíró, nagy szerencsével megnyerte valaki, stb.
UEFA CHAMPIONS LEAGUE AND FA CUP WINNERS 2012

rafanadal
Tippverseny győztese 2015/16
Tippverseny győztese 2015/16
Hozzászólások: 11987
Csatlakozott: 2009. augusztus 13., csütörtök 12:59
Kedvenc játékos: Hazard
Kedvenc exjátékos: Mata
Tartózkodási hely: Kolozsvár

Re: Premier League

#13996 Hozzászólás Szerző: rafanadal »

Николаевич írta:Én Chester-rel értek egyet: ha két csapat között kell különbséget tenni akkor nem logikusabb az alapján hogy egymás ellen mit játszottak minthogy más csapatok ellen hány gólt rúgtak/kaptak?
De itt nem két csapat közt kell különbséget tenni, hanem 20 között. Ha 2-t kiemelnének azonos pontszám esetén az olyan mintha ellentmondanának a saját szabályuknak, hogy a 19 csapattal való mérkőzésekből áll össze a rangsor. Legalább is nekem ez a véleményem. Én mindig is jobban szerettem ezt a gólarányos rendszert.
Chelsea!!! "Blue Is The Colour"

Avatar
Николаевич
Hozzászólások: 8354
Csatlakozott: 2011. július 7., csütörtök 14:42

Re: Premier League

#13997 Hozzászólás Szerző: Николаевич »

Én Chester-rel értek egyet: ha két csapat között kell különbséget tenni akkor nem logikusabb az alapján hogy egymás ellen mit játszottak minthogy más csapatok ellen hány gólt rúgtak/kaptak?

Avatar
zzzzz
Hozzászólások: 1690
Csatlakozott: 2008. február 2., szombat 19:34
Kedvenc exjátékos: Mata
Tartózkodási hely: Bp.

Re: Premier League

#13998 Hozzászólás Szerző: zzzzz »

Szerintem is teljesen igazságos a gólkülönbséges rendszer, de a másodlagos több lőtt góllal azért vitába tudnék szállni, az meg egyenesen agyrém volt, hogy tavaly kialakulhatott volna olyan helyzet, hogy kell az Arsenallal meccselnünk a 3. helyért annak ellenére, hogy kétszer is vertük őket. Ebben az esetben már tényleg számítania kéne az egymás elleni eredménynek. Mondjuk én az idegenben lőtt gólokat is szívből utálom, már semmi értelme nincs (pláne nem a csoportkörben, ami miatt végül kiestünk a Shakhtar ellen).

Avatar
laczze
Hozzászólások: 3990
Csatlakozott: 2009. július 23., csütörtök 20:12
Kedvenc exjátékos: Drogba
Tartózkodási hely: Nova

Re: Premier League

#13999 Hozzászólás Szerző: laczze »

Szerintem a gólkülönbség azért is igazságos mivel, sok meccse van a csapatoknak a végső győzelemre és ha épp rossz formában van 1 periódusban és akkor kap ki a másik bajnokesélyestől akkor ne ezért veszítse el a kupát hanem ha a továbbá és/vagy elötte ütött mindenkit akkor igenis megérdemli.
Drogba,Lampard,Terry <3

Nóbádi
Hozzászólások: 272
Csatlakozott: 2013. augusztus 15., csütörtök 19:36
Kedvenc játékos: Lampard
Kedvenc exjátékos: Zola

Re: Premier League

#14000 Hozzászólás Szerző: Nóbádi »

ChesterB írta:
redrum írta:...ösztönzi is a csapatokat a támadófocira, a szép játékra. A gólkülönbség nagyjából visszatükrözi egy csapat egész éves teljesítményét, ezzel szemben az egymás elleni meccsek figyelembevételekor csak két meccs számít, ahol a szerencsének (vagy pl. a bíráskodásnak) is nagy szerepe van...
Én is ezért gondolom hogy ez dönt, hogy minél látványosabb foci legyen. De erre írtam pár sorral lejjebb azt, hogy hiába a látványos foci, az a Chelsea húzta ki az elmúlt két évben Anglia seggét a nemzetközi porondon aki nem látványosan nyerte meg egyik sorozatot sem, és nagyon úgy néz ki, hogy idén is csak mi maradunk állva. Ez a véleményem a szép fociról, akkor ér valamit ha nyernek is vele, de a "szép" is emberfüggő.
Sokkal igazságosabb lenne szerintem egy oda-visszavágós bajnoki döntő pontazonosság esetén. Ráadásul, a sok gól nem feltétlenül látványos lásd Csirkék elleni meccs.

Válasz küldése