Mérkőzés előzetes: Swansea – Chelsea

A Swansea 2011-es Premier League visszatérése óta kétszer sikerült nyernünk Dél-Walesben. Legutóbb 2014 áprilisában sikerült mindez, Demba Ba góljának köszönhetően.

Chico Flores korai kiállítását követően mindenki arra számíthatott, hogy a Chelsea átgázol a hazaiakon, de Mohamed Salah, Willian, Oscar és Eto’o sem tudta bevenni  Vorm kapuját. Érkezett azonban Demba Ba – aki hét közben a BL-ben a PSG ellen szerzett továbbjutást érő találatot – és ismét megmentette a társaságot. Matics löbbölése pontosan találta meg a szenegálit, aki nagyszerűen lekezelte, majd a hálóba bombázta a labdát, beállítva így a 0-1-es végeredményt.

A következő szezon januárjában szombat este kellett pályára lépni, az eseményt pedig többnyire brazil játékosaink tették emlékezetessé.

Sigurdsson eladott labdájából Oscar szerezte meg a vezetést már az első percekben. Kicsivel később Fabregas nagyszerű átadását Diego Costa váltotta gólra.

A Swansea védelem nem állt a helyzet magaslatán ezen a napon – Federico Fernandez adott gólpasszt Costának, aki 3-ra növelte az előnyt.

during the Barclays Premier League match between Swansea City and Chelsea at the Liberty Stadium on April 9, 2016 in Swansea, Wales.

Costa a következő gólban az előkészítő szerepét vállalta, és Oscar szépségdíjas találatával már 0-4 volt a szünet előtt.

A szünet után André Schürrle is betalált, akinek utólag kiderült, hogy ez volt az utolsó meccse a Chelseaben.

José Mourinho a mérkőzés után „tökéletes” produkcióként jellemezte a mutatott játékot, ami méltó volt egy bajnoki álmokat dédelgető társasághoz.

1877 április 28-án megnyitotta kapuit az új Stamford Bridge. Az eseményen részt vett a Londoni Atletikai Klub is, valamint London főpolgármestere és körülbelül 6000 néző.

A Swansea eddig egyetlen alkalommal győzte le a Chelseat a Premier Leagueben, még 2016 áprilisában, Sigurdsson góljával.

Gól: Rüdiger

Egy esetleges győzelemmel Antonio Conte lehetne a 3., az 50 győzelmet elérő edzők gyorsasági listáján. Ez lesz a 74. Premier League mérkőzése. José Mourinho 63, Pep Guardiola pedig 69 mérkőzés alatt érte el az 50 győzelmet.