Bajnokok Ligája

A klubbal kapcsolatos témák.
Üzenet
Szerző
mikel12
Kedvenc játékos: Nincs
Kedvenc exjátékos: Didier Drogba

Re: Bajnokok Ligája

#2961 Hozzászólás Szerző: mikel12 »

Kép
Ohh Chelsea we love you..

Dízel
Kedvenc játékos: Joe cole
Kedvenc exjátékos: Robben

#2962 Hozzászólás Szerző: Dízel »

Miért égtek ekkorát az angol sztárcsapatok?

http://sportgeza.hu/futball/2015/03/19/ ... szereples/

bocs ha volt már, de hiánypótló a jelen helyzetre tekintettel...

ennyit azért kiemelnék, aki nem akarná végig olvasni az egész cikket. Van benne valami na...:
Az angolok visszaesését emberi döntések okozzák. Nem jól gazdálkodnak azzal a temérdeknyi vagyonnal, ami a kezük között van. Rosszul költenek, kevéssé alkalmas emberekent választottak ki a melóra, amit aztán nem is sikerül elvégezniük.
Van még egy tényező viszont, ami tőlük független, de folyamatosan hozzájárul az angol klubcsapatok európai kudarcaihoz: a bíráskodás. Az utóbbi öt évben Anglia és a kontinens játékmegítélése még jobban eltávolodott egymástól, magyarul: ami a Premier League-ben sárga lap, vagy még az sem, az a BL-ben és az Európa Ligában sokszor instant piros.

Chester
Moderátor
Moderátor

#2963 Hozzászólás Szerző: Chester »

s_bala30 írta:Kicsit ciki hogy egy angol klub sincs már a nemzetközi kupákban. Bár Nálunk meg az Arsenal-nál a szerencse is közrejátszott a kiesésben. Emiatt viszont nem hinném hogy kevesebb ember fog PL meccset nézni. Sőt évről évre izgalmasabb az angol bajnokság és nincs tuti befutó nem úgy mint a Bundesben meg a Spanyoloknál.
Mi pont tuti befutók vagyunk, nem? :D Minden bajnokságnak megvan a maga párharca, olyan egyik elit topligában sincs, hogy öt vagy hat csapat megy a bajnoki címért. Szerintem semmi értelme az erősségen vitázni, mert nincs mérce, attól hogy két francia van a legjobb nyolcban, a Ligue 1 nem lett hirtelen erős bajnokság. A PL tele van pénzzel, hosszú távon ez nekik kedvez ilyen téren, ugyanakkor a saját országukkal b*sznak ki, de ez legyen az ő bajuk.

s_bala30
Kedvenc játékos: Frank Lampard
Kedvenc exjátékos: Gianfranco Zola

#2964 Hozzászólás Szerző: s_bala30 »

Kicsit ciki hogy egy angol klub sincs már a nemzetközi kupákban. Bár Nálunk meg az Arsenal-nál a szerencse is közrejátszott a kiesésben. Emiatt viszont nem hinném hogy kevesebb ember fog PL meccset nézni. Sőt évről évre izgalmasabb az angol bajnokság és nincs tuti befutó nem úgy mint a Bundesben meg a Spanyoloknál.

rafanadal
Tippverseny győztese 2015/16
Kedvenc játékos: Hazard
Kedvenc exjátékos: Mata

#2965 Hozzászólás Szerző: rafanadal »

AwayRoller írta:
putthelime írta:
rafanadal írta:Az én értelmezésemben a legerősebbet pedig az adja akik nemzetközi porondon a legtöbb eredményt fel tudják mutatni. Jelenleg ebben is a spanyolok a legjobbak.
Ezzel a résszel nem értek egyet. Legerősebb bajnokság az, aminek a megnyerése a legnagyobb erőfeszítést kívánja egy csapattól. Ebben pedig kiemelkedik a PL szerintem. Eleve a boxing-day környéke, a téli szünet hiánya mekkora szakadékot jelent terhelésben az angolok és a többi liga között (nem egy játékos nyilatkozta már ezt spanyol-angol váltás során és vica versa),ezt a rengeteg rivális csapat, városi rangadó és az angol kupa rangja csak tovább mélyíti.
Putthelime kollégával kell egyetértenem. Minél kiegyensúlyozottabb a bajnokság, annál izgalmasabb és annál eladhatóbb. Erre jöttek rá már majdnem 100 éve az amcsik és hozták be a Salary Cap-eket kb. az összes sportágukban. Így kiegyensúlyozottabbak a bajnokságok és mindenkinek van oka leülni a TV-hez vagy kijárni meccsre.
Jogos. Ebből a szempontból igazat adok.
Chelsea!!! "Blue Is The Colour"

easy
Kedvenc exjátékos: Lampard

#2966 Hozzászólás Szerző: easy »

A Puskás-dijat meg évszázad gólja jelzőt én is erősnek érzem, lőtt már ennél szebbet is.

Chester
Moderátor
Moderátor

#2967 Hozzászólás Szerző: Chester »

beckhamJr írta:azért ezt eléggé felszoptad
Ha azzal a csellel elfekteti Hartot, az Puskás visszahúzó cselével egyenértékű kb, ilyet max futsallban látsz, nem egy BL nyolcaddöntőben, egy erős ellenféllel szemben, én legalább is.

beckhamJr
Kedvenc játékos: O BeckhamJr.

#2968 Hozzászólás Szerző: beckhamJr »

azért ezt eléggé felszoptad

Chester
Moderátor
Moderátor

#2969 Hozzászólás Szerző: Chester »

easy írta:Erről tud vki linkelni egy vidit?
https://www.youtube.com/watch?v=MMCnrocXYIg" onclick="window.open(this.href);return false;

10:34-től, de érdemes az egész videót megnézni, azt csinált a City védelemmel amit akart.
gerawba írta:Ez a tavaszra kipukkadnak duma meg már ott sántít, hogy pl. a Liverpool (meg a City sokszor) el sem jut tavaszig, és már ősszel kiesnek a BL-ből. :D
Főleg úgy, hogy Rodgers alatt a Liverpool mindig az egyik, ha nem a legeredményesebb PL klub tavasszal. Nem könnyű a PL, de túl egyszerű indok az, hogy "azért sz*rok az angolok a BL-ben, mert erős a PL", nem, az angolok azért sz*rok a BL-ben, mert sz*rok, de nem lesz ez mindig így.

easy
Kedvenc exjátékos: Lampard

#2970 Hozzászólás Szerző: easy »

ChesterB írta:Ha Messi nem b*ssza el azt a cselt Hart ellen, és belövi, az nem Puskás díj, az az évszázad gólja.
Erről tud vki linkelni egy vidit?

gerawba
Moderátor
Moderátor
Kedvenc exjátékos: Gronkjaer_Robben_Drogba

#2971 Hozzászólás Szerző: gerawba »

rafanadal írta:
gerawba írta:
rafanadal írta:Elnézve a Monaco továbbjutását elég siralmas top 8-unk lesz már megint. Egyre inkább beigazolódni látszik az álláspontom, hogy a nagy profitot termelő csapatok egyre csúnyábban elszakadnak a régi nagy nevektől és 4-5 csapatról fog szólni a BL ha gyökeres változások nem jönnek be. Régebb fel lehetett volna sorolni 7-8-9 csapatot akik odaérhetnek. Mára már ott tartunk, hogy a mi kiesésünket követően meglepő lenne ha nem a Real-Barca-Bayern trióból kettő játszaná a döntőt. Óriási a szakadék ezek között a csapatok közt és a Porto, Monaco, Leverkusen/Atletico (idén ugyebár elég rendesen visszaesett az Atletico), Juventus/Dortmund közt. A PSG még ott lebeg a két csoport közt, de ennyi. Már a csoportbeosztást látva is mondtam azt hiszem, hogy kapásból meg lehet mondani kik a várható csapatok a legjobb 8 közé és azok közül is, hogy kik az esélyesek HA nem kerülnek össze korábban. Ez annyiban változott, hogy két jobb közül mi kiestünk, mert összekerültünk a PSG-vel.
Ez régen is pontosan ugyanígy volt.

Amúgy sajnálom az Arsenalt, megérdemelték volna a továbbjutást.
Szerintem regen azert mindig ott volt egy lehetoseg valamelyik angolban vagy olaszban. Nemetek sem kotelezokepp egy csapatos nemzet voltak es meg a franciaknak is voltak jo csapataik.
Úgy értettem a régén is így volt, hogy akkor is kapásból meg lehetett előre mondani, hogy kik várhatók a legjobb 8 közé, és azok közül is kik az esélyesek.
Didier90 írta: Azért szerintem nem mindegy, hogy vért izzadsz a hétvégén vagy edzőmérkőzéseken kocogva 5 gólt rug a csapatod... Ettől még persze az igaz, hogy kb 2010 óta az angol topcsapatok sehol sincsenek az európai elithez képest, de ez nem jelenti azt, hogy az angol bajnokság ne lenne a legerősebb a világon.
Pedig baromira nem az. És nyilván az se állja meg a helyát, hogy pl. a spanyol bajnokságban (gondolom a Barca/Realra céloztál) kocogva rúgnak 5 gólokat... Vagy inkább úgy mondom, hogy kb. pont annyira erőltette meg magát a Barca a City lemosása alkalmával, mint egy sima bajnokin egy erős középmezőnytől felfele lévő csapat ellen.

Ez a tavaszra kipukkadnak duma meg már ott sántít, hogy pl. a Liverpool (meg a City sokszor) el sem jut tavaszig, és már ősszel kiesnek a BL-ből. :D
putthelime írta: Ezzel a résszel nem értek egyet. Legerősebb bajnokság az, aminek a megnyerése a legnagyobb erőfeszítést kívánja egy csapattól.
Ez meg abszolút nem igaz. Most nem fogok nekiállni keresgélni, de biztosan van olyan bajnokság, ahol a bajnoknak legalább annyi "erőfeszítésbe" (mondjuk ez nem valami egzakt mértékegység, de te hoztad be, számolhatok vele én is...) kerül a bajnokság megnyerése az ADOTT SZINTJÜKÖN, mint Angliában, de ettől még nyilván nem a litván (csak hasból mondtam egy nudli bajnokságot) lesz a legerősebb bajnokság.

A PL-ben jelenleg sok hasonló erősségű csapat van, meg az itteni stílusból eredően nem mindig könnyű győzni, de ennyi, a nemzetközi szűk elithez képest még a dobogós csapatok is fényévnyire vannak.
HAZARD = Messi+Ronaldo

Николаевич

#2972 Hozzászólás Szerző: Николаевич »

ChesterB írta:Utáltam a Barcát és a Pep stílust, szánom-bánom, de ezt a mostani Barcát jó volt nézni, azt csináltak a City-vel amit akartak. Ha Messi nem b*ssza el azt a cselt Hart ellen, és belövi, az nem Puskás díj, az az évszázad gólja. Nem gondoltam volna hogy így feljönnek, elég orrnehezek még mindig, és mégis működik. Végre egyszer lehet önszántamból megnézek egy El Classicot, 2008 óta nem volt erre példa.

Baromi jó meccs volt a Barca-City.. Messi óriásit játszott, élmény volt nézni. Ilyet senki más nem tud, Cé sem.

A másik akitől eldobtam az agyam az Hart volt. Eszméletlen nagyokat mentett, 4-5 gólt is kaphatott volna a City ha nem véd ilyen jól.

A Barca szempontjából azért aggasztó, hogy 1-0 lett csak a meccs. Ha Agüero belövi a büntetőt akkor megszorongathatta volna őket a City, pedig régen bebiztosíthatták volna a párharcot. A Real ellen sokkal élesebbnek kell lenni.

Chester
Moderátor
Moderátor

#2973 Hozzászólás Szerző: Chester »

Utáltam a Barcát és a Pep stílust, szánom-bánom, de ezt a mostani Barcát jó volt nézni, azt csináltak a City-vel amit akartak. Ha Messi nem b*ssza el azt a cselt Hart ellen, és belövi, az nem Puskás díj, az az évszázad gólja. Nem gondoltam volna hogy így feljönnek, elég orrnehezek még mindig, és mégis működik. Végre egyszer lehet önszántamból megnézek egy El Classicot, 2008 óta nem volt erre példa.

AwayRoller
Kedvenc játékos: Kante - Mount - Abraham
Kedvenc exjátékos: Zola - Lampard - Hazard
Kapcsolat:

#2974 Hozzászólás Szerző: AwayRoller »

putthelime írta:
rafanadal írta:Az én értelmezésemben a legerősebbet pedig az adja akik nemzetközi porondon a legtöbb eredményt fel tudják mutatni. Jelenleg ebben is a spanyolok a legjobbak.
Ezzel a résszel nem értek egyet. Legerősebb bajnokság az, aminek a megnyerése a legnagyobb erőfeszítést kívánja egy csapattól. Ebben pedig kiemelkedik a PL szerintem. Eleve a boxing-day környéke, a téli szünet hiánya mekkora szakadékot jelent terhelésben az angolok és a többi liga között (nem egy játékos nyilatkozta már ezt spanyol-angol váltás során és vica versa),ezt a rengeteg rivális csapat, városi rangadó és az angol kupa rangja csak tovább mélyíti.
Putthelime kollégával kell egyetértenem. Minél kiegyensúlyozottabb a bajnokság, annál izgalmasabb és annál eladhatóbb. Erre jöttek rá már majdnem 100 éve az amcsik és hozták be a Salary Cap-eket kb. az összes sportágukban. Így kiegyensúlyozottabbak a bajnokságok és mindenkinek van oka leülni a TV-hez vagy kijárni meccsre.
#8 - He is back!

Didier90
Kedvenc játékos: Petr Cech

#2975 Hozzászólás Szerző: Didier90 »

rafanadal írta:
holden írta:
Azért szerintem nem mindegy, hogy vért izzadsz a hétvégén vagy edzőmérkőzéseken kocogva 5 gólt rug a csapatod... Ettől még persze az igaz, hogy kb 2010 óta az angol topcsapatok sehol sincsenek az európai elithez képest, de ez nem jelenti azt, hogy az angol bajnokság ne lenne a legerősebb a világon.
sztem először azt kéne tisztázni, h mit is értünk a legerősebb alatt.
én a "legeladhatóbb" jelzőt használnám a PL-re.
de meggyőzhető vagyok.

ma este remélem lesz jelentősége, annak a bizonyos kihagyott messi tizenegyesnek :D
Legeladhatóbb a PL-re? Ezzel nem értek egyet. Eladhatóság attól függ szerintem, hogy kik a legnépszerűbbek és hol játszanak a legnépszerűbb játékosok. Ez a kettő együtt pedig egyértelműen Spanyolországot hozza be az első helyre ahol ott a világ legnépszerűbb klubjaként a Real, a hatalmas rivalizálás a világ talán 2. legnépszerűbb klubjával szemben + a világ két legjobb játékosa is.

A PL szerintem azt a kategóriát nyeri meg amit úgy nevezünk, hogy legkiegyensúlyozottabb.

Az én értelmezésemben a legerősebbet pedig az adja akik nemzetközi porondon a legtöbb eredményt fel tudják mutatni. Jelenleg ebben is a spanyolok a legjobbak.
Pedig a PL a legeladhatóbb. Azért termel 3x annyi tv-s pénzt mint a spanyol liga. Meg ha összeadjuk az 5 nagycsapat szurkolóinak a számát akkor verjük a barcát + a realt. Meg ha csak ezt a gyenge időszakot is nézzük, az elmult 8 európai kupadöntőn (el+bl) azért 4x volt ott angol csapat... spanyolok is 4x voltak ott... igaz, mind a 4et meg is nyerték, és ebből kettő házidöntő is volt de nem olyan nagy a lemaradásunk. Amennyi pénz fog ömleni a PL-be csak idő kérdése, hogy javuljon a helyzet, és nem szabadna hagyni a Mu-nak, Arsenalnak meg a Liverpoolnak se, hogy lerabolják legjobbjaikat a spanyolok.
WE ARE ALL CHELSEA

andrewm93
Kedvenc játékos: Frank Lampard

#2976 Hozzászólás Szerző: andrewm93 »

Azt mondják Kompany a PL legjobb védője... next joke please :lol:

rafanadal

#2977 Hozzászólás Szerző: rafanadal »

putthelime írta:

Arról nem is beszélve, hogy a saját bajnoksága felét edzőmeccs-színvonalon játszva beárazni képes Real / Barca / Bayern számára milyen lélektani és fizikális előnyt jelent, hogy a tavasz során elég 6-10 meccsre igazán koncentrálni, szerintem nem kell túlragozni.
Pontosan ezért beszélünk értelmezésekről, mert mindenkinek más és más jelenti a legerősebbet. Arról pedig hiába beszélünk, hogy mi lenne ha az angolokat is kevésbé terhelné meg a bajnokság, mert nem így van, szóval innentől kezdve irreleváns. Mindenki ott kell helytálljon ahová tartozik.

putthelime
Moderátor
Moderátor
Kedvenc játékos: JT + Schurrle
Kedvenc exjátékos: Hasselbaink + Mata
Kapcsolat:

#2978 Hozzászólás Szerző: putthelime »

Arról nem is beszélve, hogy a saját bajnoksága felét edzőmeccs-színvonalon játszva beárazni képes Real / Barca / Bayern számára milyen lélektani és fizikális előnyt jelent, hogy a tavasz során elég 6-10 meccsre igazán koncentrálni, szerintem nem kell túlragozni.
They do now.

rafanadal

#2979 Hozzászólás Szerző: rafanadal »

holden írta:
Azért szerintem nem mindegy, hogy vért izzadsz a hétvégén vagy edzőmérkőzéseken kocogva 5 gólt rug a csapatod... Ettől még persze az igaz, hogy kb 2010 óta az angol topcsapatok sehol sincsenek az európai elithez képest, de ez nem jelenti azt, hogy az angol bajnokság ne lenne a legerősebb a világon.
sztem először azt kéne tisztázni, h mit is értünk a legerősebb alatt.
én a "legeladhatóbb" jelzőt használnám a PL-re.
de meggyőzhető vagyok.

ma este remélem lesz jelentősége, annak a bizonyos kihagyott messi tizenegyesnek :D
Legeladhatóbb a PL-re? Ezzel nem értek egyet. Eladhatóság attól függ szerintem, hogy kik a legnépszerűbbek és hol játszanak a legnépszerűbb játékosok. Ez a kettő együtt pedig egyértelműen Spanyolországot hozza be az első helyre ahol ott a világ legnépszerűbb klubjaként a Real, a hatalmas rivalizálás a világ talán 2. legnépszerűbb klubjával szemben + a világ két legjobb játékosa is.

A PL szerintem azt a kategóriát nyeri meg amit úgy nevezünk, hogy legkiegyensúlyozottabb.

Az én értelmezésemben a legerősebbet pedig az adja akik nemzetközi porondon a legtöbb eredményt fel tudják mutatni. Jelenleg ebben is a spanyolok a legjobbak.

laczze
Kedvenc exjátékos: Drogba

#2980 Hozzászólás Szerző: laczze »

Azzal méren a bajnokság visszaesését, hogy amíg pl mi vezetjük 6 pontal ( talán 9 ) el a bajnokságot addig a psg itthon oktatott ki minket, akár a többi angol csapatot a Bl ben és az El ben egyaránt, mag a bajnokság erős lehet de csak magán belül. Lehet nagy versengés az oviban is de addig a sulisok nevetve verik el őket, ez egy fasz példa de ez a hasonlat jutott eszembe :D
Drogba,Lampard,Terry <3

Válasz küldése