Keret, kezdőcsapat

A klubbal kapcsolatos témák.
Üzenet
Szerző
Avatar
paco83
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 1210
Csatlakozott: 2006. február 2., csütörtök 12:01
Kedvenc exjátékos: Tore Andre Flo
Tartózkodási hely: Hatvan

#15061 Hozzászólás Szerző: paco83 »

BigFoot írta:én várom Ballack ot végre tudunk majd támadni egy barca szintű csapat ellen!
sokan nem akarják ,de sztem elengedhetetlen!pl barca-chelsea meccs,csatárt lefogtak,szélsők nem tudtak megindulni,semmi támadásunk nem volt szinte,igy már nem csak Lampard ra kell figyelni hanem ott lesz Ballack is aki szintén tud távolról gólt lőni!
+ lesz még egy bef.csatár és megnyerünk mindent :D
Nem tudom emlékszel-e a tavalyi barca elleni visszavágóra amikor 4-2-re levertük a barcát????!!!!
Úgyhogy innentől fogva nem értem mért mondod azt hogy nem tudunk támadni "egy barca szintű csapatnak"????
Az a helyzet hogy a mi játékosainknak sokkal jobban oda kell figyelnie a meccseken a játékukra mert szinte az egész világ ellenünk van!!!Ez volt idén!!!Vagyis inkább nem volt!!

Avatar
CFCBoy
Hozzászólások: 704
Csatlakozott: 2005. december 16., péntek 14:49
Kedvenc játékos: Lamps Mikel Iva Josh
Kedvenc exjátékos: Duff Make Guddy
Tartózkodási hely: Rákoscsaba

#15062 Hozzászólás Szerző: CFCBoy »

Ez a felállás sztem jó, bár sztem egy Premier League-ben 3 védővel játszani életveszély... Én vhogy így képzelem el:
--------------------Cech
Ferreira------Terry----Gallas----Bridge
------------------Makelele
-------Lampard------------Ballack
Joe Cole-------Shevcsenko------Robben/Duff

Cserék: Cudicini, Johnson, Carvalho, Essien, Drogba, Kalou

Avatar
Dani
Hozzászólások: 2025
Csatlakozott: 2006. január 1., vasárnap 20:10
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós

#15063 Hozzászólás Szerző: Dani »

Mivel nem találtam igazán megfelelő topicot,gondoltam ide írom:
Kiváncsi vagyok,hogy ki,hogy állítaná föl a kezdő 11 ét,és milyen formában,szóval el is kezdem,mire gondoltam:

------------------------------------Cech--------------------------------------------


--------P.Ferreira------------------Terry------------------------Gallas-----------


------------------------------------Makelele---------------------------------------


--JOE---------------Ballack--------------------Lampard--------------Robben---


-----------------------Seva----------------------Drogba-------------------------

Cech/Cudicini, P.Ferreira/Geremi, Terry/Carvalho, Gallas/Bridge
Makelele/Essien, JOE/SWP, Ballack/Gudjohnsen, Lampard/Mikel, Robben/Duff, Seva és Drogba/Kalou

én valahogy így képzelem el. :)

Ezt a kérdést azért tettem fel,mivel nagyon sok kiváló játékosunk van(és semmien távozóról nem tudunk még),és 22 olyan játékosunk,aki szinte bármelyik csapatba beférne a kezdőbe,de ezek közül a játékosok közül csak szinte minden 2. fog szerephez jutni a csapatban... :? vagy valami hatalmas rotáció?...
Kiváncsi lennék a ti véleményetekre :wink:

BigFoot
Hozzászólások: 26
Csatlakozott: 2006. május 2., kedd 23:10

#15064 Hozzászólás Szerző: BigFoot »

én várom Ballack ot végre tudunk majd támadni egy barca szintű csapat ellen!
sokan nem akarják ,de sztem elengedhetetlen!pl barca-chelsea meccs,csatárt lefogtak,szélsők nem tudtak megindulni,semmi támadásunk nem volt szinte,igy már nem csak Lampard ra kell figyelni hanem ott lesz Ballack is aki szintén tud távolról gólt lőni!
+ lesz még egy bef.csatár és megnyerünk mindent :D

Avatar
undertow
Site Admin
Site Admin
Hozzászólások: 6656
Csatlakozott: 2005. december 18., vasárnap 3:23
Tartózkodási hely: Buda

#15065 Hozzászólás Szerző: undertow »

ballack nyilvan nem csak egy lenne a 23 kozul, most is latni, hogy kik azok, akiknak viszonylag stabil ill teljesen stabil helyuk van a csapatban.
a pozicioja nyilvan lamps mellett lenne kozepen. teljesen felesleges talalgatni, ugyanis oda passzol. mashova nem. aki a szelre rakna ballackot az nagyon el van tevedve.

swp nem volt rossz. igaz jo se, de nem is nagyon kapott lehetoseget. es igen, voltak gyonyoru cselei es beadasai. azt hogy mit gondolt amikor jott nem tudom honnan veszed, keveset szerepelt nyilvanosan, abbol nem ez jott le, es a szezon elejen is inkabb ellentmondtak ennek a nyilatkozatai. ennyi erovel robbent is ekezhetned, neki ugyanis a 2x annyi lehetoseg ellenere se ment sokkal jobban.
egyebkent sweepnek 5 assistja van(apr. 10.-en legalabbis annyi volt).
colenak es robbennek akkor 7 volt.

Avatar
AryanH
Hozzászólások: 713
Csatlakozott: 2006. április 20., csütörtök 22:22
Kedvenc játékos: Michael Essien
Kedvenc exjátékos: Claude Makelele
Tartózkodási hely: Debrecen

#15066 Hozzászólás Szerző: AryanH »

Csak akkor jöljönn Ballack, ha eltudja fogadni, hogy csak egy játékos lesz a 23 közül, úgyanolyan lehetőségekkel, mint a többi. Soha nem fog a neve miatt bekerülni a kezdőcsapatba. Itt van SWP példája idejött egy kiscsapattól ahol nagy király volt és sztár és itt is azt hite, hogy szabadhelye van a kezdőben. Viszont én nagyon ellene vagyok SWP-nek, hiszen szerintem, mint Joe Cole és Robben klasszisoknál jobb nála, ő csak futni tud semmi többet, hol mutatott be egy olyan cselt, mint J. Cole, sehol. 10 akárhány meccsen játszott és ebből egy gól paszra jutott neki. Ez egy támadó középpályástól elég kevés. Igazából a szaksajtót olvasva mindenki csak tippel, hogy hova fog kerülni Ballack, olvastam már szélre, Lampard mellé mindenhova. Szívem azt diktálja, hogy kerüljön Lampard mellé és akkor ketten úgy osztannák a labdát meg, erősebb lenne a támadó játék, de az agyam azt mondja, hogy ez megbontaná a stabil középpályát és több feladatot ruház a védekező középpályásra, legyen az Makelele vagy a jövőben Essien, vagy akárki.
Ceterum censeo Anelka et Malouda mobile est.

Avatar
Dani
Hozzászólások: 2025
Csatlakozott: 2006. január 1., vasárnap 20:10
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós

#15067 Hozzászólás Szerző: Dani »

igen,én úgy értettem,és sztem sűrün lesz kezdő(ha egyáltalán jön),és biztos,hogy az egyik védekező kp.unk fogja bánni...(sajnos)

szpecnaz
Hozzászólások: 2750
Csatlakozott: 2005. december 16., péntek 20:57
Tartózkodási hely: Budapest

#15068 Hozzászólás Szerző: szpecnaz »

AryanH írta:
szpecnaz írta:
Chelsea88 írta:sztem Ballack Essien helyére jönne,és csak egy Védekező kp-al játszanánk...ilyenkor vetődik fel Gudi kérdése,vagy most megy vissza csatárnak,vagy mégkevesebbet fog játszani :?: :oops: :roll:
ballack ha már jön akkor nem essien helyére hanem make helyére jön....eidur fog játszani....abban biztos vagyok..
Viccelsz? Makelele helyére Ballack? Nézzük meg Makele mit csinál egy meccsen:
- a középpálya és a védelem között foglal helyett
- rengeteget fut labdanélkül és a labda mögé, hogy mindig vissza lehessen paszolni neki szorult helyzetben
- a kicsorgó kivágott labdákat összeszedi mélységből
- labdát szerezz középen a keresztezéseket leszedi
- felfogja az ellenfél támadó középpályását
- egy hátra tolt irányító szerepét játsza, hiszen a védelem és a középpályát ő köti össze
- leveszi a védelmi terhet a két belső középpályásról (Essien, Lampard)
- szögeletnél marad söprögetni, a sajátnál előre megy

Nem tudom, hogy hány cikk jelent meg arról, hogy a Chelsea taktikájában nem Lampardot kell megfogni, hanem Makelelét, mert a védelemtől hozzá kerül a labda. Vajon miért nyilatkozta Mourinho, hogy benne lenne a helye a bajnokság top csapatában.

Most áruld el tőlem, hogy szerinted, hány % támadó feladata van Makának? Hányszor került gól helyzetbe? Hányszor láttad, hogy rárúgja a kapura a kipattanó labdát? Hányszor láttad, hogy megindul labdával vagy anélkül az ellenfél 16 osán belül? S szerinted pont egy támadó középpályás fog beállni csinálni a brusztolos munkát? Ő a világ legjobb játékosa erre a posztra. A technikai megoldásai, ahogy felméri, hogy hova passzolhat és lefüleli a labdát, látja a pályán a játékosokat. Legalább olyan jól lát a pályán mint egy irányító. Nem egy Viera aki a testi erejével és sok ütközéssel kemény játékkal durva szabálytalanságokkal megállítja az ellenfelet.

Legjobban mindig a csatárokat értékelik, aztán az irányítókat, támadóközéppályásokat, jó szélsőket, jó belső védőket, jó kapusok, jó szélső védők és a védekező középpályás. Azt a laikusok sosem értékelik, csak azt aki a gólokat rúgja meg a gólt passzt adja, de az aki mögötte van és oda teszi magát, azt nem. Hány gól kaptunk volna, hogyha egy Maniche a vkp? Sokat. Igen is van különbség védekező középpályás és védekező középpályás között. Lehet, hogy egy 4-4-2 ben nagy király lenne Maniche, de Makelének meg nem fekszene. Mondj olyan játékost kapuson kívül, akit úgy jelöltek aranylabdára 3-szor, hogy nem rúgott több gólt 5nél? A Real mióta nem nyert semmit? 2003? Mikor jött el Makelele? Hát pont akkor. Ott lett vége a Realnak mikor azt gondolták, hogy minek nekik egy olyan játékos aki 5 méteren kívül nem tud pontosan passzolni, nem tud fejelni és nem tudja rálőnni 30 méterről. Ők is megcsinálták a Makelele- Beckham cserét. Amikor ezzel kollektív öngyilkosságot követtek el és a középpályát átjáró házá tették. Szerinted miért a francia másodosztályból igazoltunk? Diarra személyében. Mert nincs rá pénz, hogy hozzunk egy Pirlot vagy akárkit. Nem, mert benne látták meg az a stílust amit Makelele képvisel, hasonlítsd már össze őket, a fizikumuk ugyan olyan, mint két tojás. Azt remélik, hogy labdabiztosabb lesz mint Maka.

Egy szóval, ha Ballack-Makelele cserét vársz. Biztos, hogy csalódni fogsz.
tévedsz.....én nem maka ellen vagyok...sőt talán én vagyok a legnagyobb rajongója a fórumon....DE nem mai gyerek, ő fog játszani de azt makelele és Muri is tudja hogy essienné a jövő...szóval 1-2 éven belül sajnos elköszönünk tőle...szerintem...bár ne legyen igazam..ballack meg ne jöjjön..de jönni fog...én dani írását úgy értelmeztem hogy kinek a helyére fog jönni a csapatban...nem konkrétan a pályára lépő 11 játékos közül...

Avatar
AryanH
Hozzászólások: 713
Csatlakozott: 2006. április 20., csütörtök 22:22
Kedvenc játékos: Michael Essien
Kedvenc exjátékos: Claude Makelele
Tartózkodási hely: Debrecen

#15069 Hozzászólás Szerző: AryanH »

szpecnaz írta:
Chelsea88 írta:sztem Ballack Essien helyére jönne,és csak egy Védekező kp-al játszanánk...ilyenkor vetődik fel Gudi kérdése,vagy most megy vissza csatárnak,vagy mégkevesebbet fog játszani :?: :oops: :roll:
ballack ha már jön akkor nem essien helyére hanem make helyére jön....eidur fog játszani....abban biztos vagyok..
Viccelsz? Makelele helyére Ballack? Nézzük meg Makele mit csinál egy meccsen:
- a középpálya és a védelem között foglal helyett
- rengeteget fut labdanélkül és a labda mögé, hogy mindig vissza lehessen paszolni neki szorult helyzetben
- a kicsorgó kivágott labdákat összeszedi mélységből
- labdát szerezz középen a keresztezéseket leszedi
- felfogja az ellenfél támadó középpályását
- egy hátra tolt irányító szerepét játsza, hiszen a védelem és a középpályát ő köti össze
- leveszi a védelmi terhet a két belső középpályásról (Essien, Lampard)
- szögeletnél marad söprögetni, a sajátnál előre megy

Nem tudom, hogy hány cikk jelent meg arról, hogy a Chelsea taktikájában nem Lampardot kell megfogni, hanem Makelelét, mert a védelemtől hozzá kerül a labda. Vajon miért nyilatkozta Mourinho, hogy benne lenne a helye a bajnokság top csapatában.

Most áruld el tőlem, hogy szerinted, hány % támadó feladata van Makának? Hányszor került gól helyzetbe? Hányszor láttad, hogy rárúgja a kapura a kipattanó labdát? Hányszor láttad, hogy megindul labdával vagy anélkül az ellenfél 16 osán belül? S szerinted pont egy támadó középpályás fog beállni csinálni a brusztolos munkát? Ő a világ legjobb játékosa erre a posztra. A technikai megoldásai, ahogy felméri, hogy hova passzolhat és lefüleli a labdát, látja a pályán a játékosokat. Legalább olyan jól lát a pályán mint egy irányító. Nem egy Viera aki a testi erejével és sok ütközéssel kemény játékkal durva szabálytalanságokkal megállítja az ellenfelet.

Legjobban mindig a csatárokat értékelik, aztán az irányítókat, támadóközéppályásokat, jó szélsőket, jó belső védőket, jó kapusok, jó szélső védők és a védekező középpályás. Azt a laikusok sosem értékelik, csak azt aki a gólokat rúgja meg a gólt passzt adja, de az aki mögötte van és oda teszi magát, azt nem. Hány gól kaptunk volna, hogyha egy Maniche a vkp? Sokat. Igen is van különbség védekező középpályás és védekező középpályás között. Lehet, hogy egy 4-4-2 ben nagy király lenne Maniche, de Makelének meg nem fekszene. Mondj olyan játékost kapuson kívül, akit úgy jelöltek aranylabdára 3-szor, hogy nem rúgott több gólt 5nél? A Real mióta nem nyert semmit? 2003? Mikor jött el Makelele? Hát pont akkor. Ott lett vége a Realnak mikor azt gondolták, hogy minek nekik egy olyan játékos aki 5 méteren kívül nem tud pontosan passzolni, nem tud fejelni és nem tudja rálőnni 30 méterről. Ők is megcsinálták a Makelele- Beckham cserét. Amikor ezzel kollektív öngyilkosságot követtek el és a középpályát átjáró házá tették. Szerinted miért a francia másodosztályból igazoltunk? Diarra személyében. Mert nincs rá pénz, hogy hozzunk egy Pirlot vagy akárkit. Nem, mert benne látták meg az a stílust amit Makelele képvisel, hasonlítsd már össze őket, a fizikumuk ugyan olyan, mint két tojás. Azt remélik, hogy labdabiztosabb lesz mint Maka.

Egy szóval, ha Ballack-Makelele cserét vársz. Biztos, hogy csalódni fogsz.
Ceterum censeo Anelka et Malouda mobile est.

szpecnaz
Hozzászólások: 2750
Csatlakozott: 2005. december 16., péntek 20:57
Tartózkodási hely: Budapest

#15070 Hozzászólás Szerző: szpecnaz »

Chelsea88 írta:sztem Ballack Essien helyére jönne,és csak egy Védekező kp-al játszanánk...ilyenkor vetődik fel Gudi kérdése,vagy most megy vissza csatárnak,vagy mégkevesebbet fog játszani :?: :oops: :roll:
ballack ha már jön akkor nem essien helyére hanem make helyére jön....eidur fog játszani....abban biztos vagyok..

Avatar
Dani
Hozzászólások: 2025
Csatlakozott: 2006. január 1., vasárnap 20:10
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós

#15071 Hozzászólás Szerző: Dani »

sztem Ballack Essien helyére jönne,és csak egy Védekező kp-al játszanánk...ilyenkor vetődik fel Gudi kérdése,vagy most megy vissza csatárnak,vagy mégkevesebbet fog játszani :?: :oops: :roll:

Avatar
CFCBoy
Hozzászólások: 704
Csatlakozott: 2005. december 16., péntek 14:49
Kedvenc játékos: Lamps Mikel Iva Josh
Kedvenc exjátékos: Duff Make Guddy
Tartózkodási hely: Rákoscsaba

#15072 Hozzászólás Szerző: CFCBoy »

Nekem az utóbbi hetekben játszó kezdő tökéletes!!! Végre fociztunk, és nem csak eredményre játszottunk!! Így a 4-1-3-2-es felállásból nálam Essien kimar4ad, és a két szélen szélső játékos játszik, de ha Makelele valamiért nem tud játszani, ot van Essien, Diarra, és ha nagy szükség vanb rá, Grant is. És ilyenkor kérdezem meg magamban, hogy minek ide ballack????? :roll:

Avatar
miki36
Hozzászólások: 174
Csatlakozott: 2006. március 25., szombat 23:46
Tartózkodási hely: Pécs

#15073 Hozzászólás Szerző: miki36 »

Cech-Ferreira,Terry,Carvalho,Del Horno(vagy Gallas)-J.Cole,Lampard,Makelele,Essien,Robben-Drogba

4-5-1 a megszokott felállásunk, drogba jobb mint crespo. A k.pálya tökéletes, Duff illetve W.Philips is beálhat. A védelembe visszajöhet bridge, (de akkor minek del horno?), játszhat geremi is.Crespo valószinű hogy távozni fog, igy kell egy támadó. (Szerintem torres a legmegfelelőbb).Ballack nem kell, túlságosan támadó focit játszanánk, igy jó a csapat, ahogy van. Inkább a fiatalokat kéne erősíteni.
HAJRÁ CHELSEA

Avatar
CFCBoy
Hozzászólások: 704
Csatlakozott: 2005. december 16., péntek 14:49
Kedvenc játékos: Lamps Mikel Iva Josh
Kedvenc exjátékos: Duff Make Guddy
Tartózkodási hely: Rákoscsaba

#15074 Hozzászólás Szerző: CFCBoy »

andyslacker írta:
CFCBoy írta:Nektek mi a Chelsea álomtizenegyetek?????
A jelenlegi kerettel:

Cech

Bridge Gallas Terry Johnson

Makelele

J.Cole/SWP Lampard Duff/Robben

Gudjohnsen

Drogba


A szélsőknél igazából mindegy, lényeg, hogy ne legyen egyszerre 2 jobb, illetve ballábas a pályán
Én nekem is hasonló a kezdő:
------------------------Cech/Cudicini
Johnson--------Gallas----------------Terry-----Bridge
--------------------------Makelele
Joe Cole----------------Lampard----------------Duff
--------------Robben
------------------------------------Gudjohnsen/C.Cole

Cserepad: Cech/Cudicini, Ferreira, Carvalho, Geremi, Wright-Phillips, Gudjohnsen/C.Cole...
Elég fura, de nekem ez lenne az igazi álomtizenegy... :oops: :wink:

andyslacker
Hozzászólások: 773
Csatlakozott: 2005. december 19., hétfő 15:07
Kedvenc játékos: Frank Lampard
Tartózkodási hely: Ausztrália

#15075 Hozzászólás Szerző: andyslacker »

CFCBoy írta:Nektek mi a Chelsea álomtizenegyetek?????
A jelenlegi kerettel:

Cech

Bridge Gallas Terry Johnson

Makelele

J.Cole/SWP Lampard Duff/Robben

Gudjohnsen

Drogba


A szélsőknél igazából mindegy, lényeg, hogy ne legyen egyszerre 2 jobb, illetve ballábas a pályán
Birth, CHELSEA, Death

Avatar
CFCBoy
Hozzászólások: 704
Csatlakozott: 2005. december 16., péntek 14:49
Kedvenc játékos: Lamps Mikel Iva Josh
Kedvenc exjátékos: Duff Make Guddy
Tartózkodási hely: Rákoscsaba

#15076 Hozzászólás Szerző: CFCBoy »

Nektek mi a Chelsea álomtizenegyetek?????

Avatar
undertow
Site Admin
Site Admin
Hozzászólások: 6656
Csatlakozott: 2005. december 18., vasárnap 3:23
Tartózkodási hely: Buda

#15077 Hozzászólás Szerző: undertow »

majdnem eltalaltam. ha jose ram hallgat es joey kezd, akkor imo nyertunk volna :/

Avatar
mourinho
Hozzászólások: 2009
Csatlakozott: 2005. december 17., szombat 13:20
Tartózkodási hely: Budapest

#15078 Hozzászólás Szerző: mourinho »

igen kezd. ugy volt hopgy enm fog aztán tessék lássék még is:)

Avatar
undertow
Site Admin
Site Admin
Hozzászólások: 6656
Csatlakozott: 2005. december 18., vasárnap 3:23
Tartózkodási hely: Buda

#15079 Hozzászólás Szerző: undertow »

azert az a meccs nem geremin ment el...
egyebkent teljesen biztos vagyok benne, hogy essien kezdeni fog.
carlo
geremi, gallas, terry, adh
maka
essien, lamps
joey
crespo, drogba
cserek: cech, carvalho, duff, robben, swp
erre szamitok.

zirkonium
Hozzászólások: 2466
Csatlakozott: 2005. december 18., vasárnap 14:57

#15080 Hozzászólás Szerző: zirkonium »

Geremi nagyon jól és megbízhatóan nyomja hátul, nem véletlenül szavaz bizalmat neki Jose. De legutóbb, amikor kezdett a Pool ellen, az a bizonyos BL elődöntő 2. meccse volt.... de nem vagyunk babonásak, ugye.

Válasz küldése