Mauricio Pochettino

A klubbal kapcsolatos témák.
Üzenet
Szerző
Avatar
kecske01
Hozzászólások: 6962
Csatlakozott: 2010. január 26., kedd 20:33
Kedvenc játékos: Enzo
Kedvenc exjátékos: Hazard
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Mauricio Pochettino

#361 Hozzászólás Szerző: kecske01 »

emsanya írta: 2023. december 27., szerda 17:09
kecske01 írta: 2023. december 27., szerda 12:17
Pityee írta: 2023. december 27., szerda 10:40

Ne rúgják ki, mert már nincs épelméjű edző, aki elvállalná ezt a hosszútávú szipi szupi proccest :D
Sajnos megint valamelyik chelseas oldal retweetelte amikor Áprilisban Romano bejelentette, hogy Nagelsmann aki a favorit volt kiszállt az edző versenyből. Ilyenkor mindig idegbe jövök. Gondolom nagyobb beleszólást akart az igazolásoknál a Német és nem jött be neki a 2030 projekt :D Eb után jó lenne újra lecsapni rá, de tuti nem állna már velünk szóba.
Meg gondolom nem akar epitkezni fiatalokkal, ez hosszutavu dolog es nem sok top edzőnek jon be. Egyszerubb Mbapekkal meg kesz jatekosokkal sikereket elérni.

Amugy en valahol pont azt olvastam hogy ha kovetkezo 2-3 meccsen kikapunk, akkor sem lesz edzőváltas, nem ettol fugg.
Hát persze, hogy nem akarják elvállalni, mert a saját pályafutásukat teszik kockára ezzel az edzők.

Ha olyan lesz a szurkolói hang úgyis kibasszák. Pottert sem akarták kibaszni, de Bridgen gyalázatos hangulat volt már a végén. Az a baj most már hiába kezdenek el nyerni meccseket. Hatalmas a hátrányunk, engem meg nem érdekel a konfetti liga helyezés azt ligakupán könnyebb lenne elérni.

Avatar
emsanya
Hozzászólások: 9991
Csatlakozott: 2007. december 27., csütörtök 14:44

Re: Mauricio Pochettino

#362 Hozzászólás Szerző: emsanya »

kecske01 írta: 2023. december 27., szerda 12:17
Pityee írta: 2023. december 27., szerda 10:40
kecske01 írta: 2023. december 27., szerda 9:35 Ha ma meg Luton ellen nem lesz 6 pont akkor szerintem ki fogják rúgni. Már pedig nem lesz, de lehet még 3 sem.
Ne rúgják ki, mert már nincs épelméjű edző, aki elvállalná ezt a hosszútávú szipi szupi proccest :D
Sajnos megint valamelyik chelseas oldal retweetelte amikor Áprilisban Romano bejelentette, hogy Nagelsmann aki a favorit volt kiszállt az edző versenyből. Ilyenkor mindig idegbe jövök. Gondolom nagyobb beleszólást akart az igazolásoknál a Német és nem jött be neki a 2030 projekt :D Eb után jó lenne újra lecsapni rá, de tuti nem állna már velünk szóba.
Meg gondolom nem akar epitkezni fiatalokkal, ez hosszutavu dolog es nem sok top edzőnek jon be. Egyszerubb Mbapekkal meg kesz jatekosokkal sikereket elérni.

Amugy en valahol pont azt olvastam hogy ha kovetkezo 2-3 meccsen kikapunk, akkor sem lesz edzőváltas, nem ettol fugg.

Avatar
kecske01
Hozzászólások: 6962
Csatlakozott: 2010. január 26., kedd 20:33
Kedvenc játékos: Enzo
Kedvenc exjátékos: Hazard
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Mauricio Pochettino

#363 Hozzászólás Szerző: kecske01 »

Pityee írta: 2023. december 27., szerda 10:40
kecske01 írta: 2023. december 27., szerda 9:35 Ha ma meg Luton ellen nem lesz 6 pont akkor szerintem ki fogják rúgni. Már pedig nem lesz, de lehet még 3 sem.
Ne rúgják ki, mert már nincs épelméjű edző, aki elvállalná ezt a hosszútávú szipi szupi proccest :D
Sajnos megint valamelyik chelseas oldal retweetelte amikor Áprilisban Romano bejelentette, hogy Nagelsmann aki a favorit volt kiszállt az edző versenyből. Ilyenkor mindig idegbe jövök. Gondolom nagyobb beleszólást akart az igazolásoknál a Német és nem jött be neki a 2030 projekt :D Eb után jó lenne újra lecsapni rá, de tuti nem állna már velünk szóba.

Avatar
AwayRoller
Hozzászólások: 4826
Csatlakozott: 2008. július 1., kedd 18:24
Kedvenc játékos: -
Kedvenc exjátékos: Azpi Kanté Lamps Zola

Re: Mauricio Pochettino

#364 Hozzászólás Szerző: AwayRoller »

Pityee írta: 2023. december 27., szerda 10:40
kecske01 írta: 2023. december 27., szerda 9:35 Ha ma meg Luton ellen nem lesz 6 pont akkor szerintem ki fogják rúgni. Már pedig nem lesz, de lehet még 3 sem.
Ne rúgják ki, mert már nincs épelméjű edző, aki elvállalná ezt a hosszútávú szipi szupi proccest :D
Ezt edző nélkül is hozzuk, úgyhogy ha nem vállalja senki, legalább pénzt spórolnak. Akkor talán 1-el kevesebb saját nevelést kell elpasszolni apróért :wink:

Avatar
Pityee
Hozzászólások: 6791
Csatlakozott: 2016. február 22., hétfő 11:24
Kedvenc játékos: James-Silva-Kanté
Kedvenc exjátékos: Drogba-Terry-Lampard

Re: Mauricio Pochettino

#365 Hozzászólás Szerző: Pityee »

kecske01 írta: 2023. december 27., szerda 9:35 Ha ma meg Luton ellen nem lesz 6 pont akkor szerintem ki fogják rúgni. Már pedig nem lesz, de lehet még 3 sem.
Ne rúgják ki, mert már nincs épelméjű edző, aki elvállalná ezt a hosszútávú szipi szupi proccest :D
2012.05.19
2021.05.29 - Champions of Europe

Avatar
AwayRoller
Hozzászólások: 4826
Csatlakozott: 2008. július 1., kedd 18:24
Kedvenc játékos: -
Kedvenc exjátékos: Azpi Kanté Lamps Zola

Re: Mauricio Pochettino

#366 Hozzászólás Szerző: AwayRoller »

kecske01 írta: 2023. december 27., szerda 9:35 Ha ma meg Luton ellen nem lesz 6 pont akkor szerintem ki fogják rúgni. Már pedig nem lesz, de lehet még 3 sem.
+1
Vagyis biztos vagyok benne, hogy nem lesz meg a 6 pont. A kirúgásában sajnos már nem vagyok ennyire biztos, igaz, hogy így is 4 elpazarolt meccs lesz az Evertonos zakó óta, viszont még mindig túl logikus az időpont. Majd valamikor februárban, amikor jönnek a keményebb meccsek... :roll:

Avatar
kecske01
Hozzászólások: 6962
Csatlakozott: 2010. január 26., kedd 20:33
Kedvenc játékos: Enzo
Kedvenc exjátékos: Hazard
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Mauricio Pochettino

#367 Hozzászólás Szerző: kecske01 »

Ha ma meg Luton ellen nem lesz 6 pont akkor szerintem ki fogják rúgni. Már pedig nem lesz, de lehet még 3 sem.

Avatar
Traxver
Hozzászólások: 1684
Csatlakozott: 2009. március 10., kedd 15:39

Re: Mauricio Pochettino

#368 Hozzászólás Szerző: Traxver »

Zsolti írta: 2023. december 26., kedd 12:14
Pityee írta: 2023. december 25., hétfő 16:23 Pochettino beszélt Nico #Jackson-ról:

"Ha összehasonlítjuk Nicót más csatárokkal, akik az ő korában érkeztek egy új bajnokságba, akkor velük ellentétben ő gólokat szerez, tehát jobb teljesítményt nyújt."

"Fiatal, első PL-szezonja van, az elvárás hatalmas és ez itt a #Chelsea. Ha úgy van mindenkit együtt hibáztatunk, nem csak egyéneket emelünk ki."


Nekem nincs bajom Pokettinoval, de saját maga alatt vágja a fát, ha játszani fogja ezt a szerencsétlen nyomorultat :D
Pedig nem mondott hülyeséget. Kevés csatár robban be egyből 22 évesen a PLbe pláne egy romhalmaz csapatban. Azt se felejtsük el hogy 7 gólt csak összekapart eddig egy kezemen meg tudom számolni hány csatárunk ért el ettől többet az elmúlt 5 vagy akár 10 évben talán Morata lőtt 10 gólt utoljára az egész szezonban!
viszont ezeket a helyzeteket bekell rúgni ami előtte adódik, mert ha ő nem rúgja be egy csapat betesz egy másik embert aki berúgja. Ilyen a foci.
ha 22 éves ha nem, ha a Chelsea első számú csatára hanem de elvárás tőle, hogy a labdába ne essen el és ne hagyjon ki meccsenként 2-3 ziccert

Avatar
koni0725
Hozzászólások: 3197
Csatlakozott: 2008. december 13., szombat 0:18
Kedvenc játékos: James
Kedvenc exjátékos: Lampard
Tartózkodási hely: London

Re: Mauricio Pochettino

#369 Hozzászólás Szerző: koni0725 »

Az a baj, hogy Jackson annak ellenére is első számú csatárként van játszatva, hogy jelenleg a kezdő csapat közelébe sem kéne kerülnie. Persze ez Nkunku sérülése miatt valamilyen szinten egy kényszer szülte szituáció, de ettől még tény, hogy annak ellenére sem élt a lehetőséggel, hogy abszolút megkapta.

Jelenleg a csapat ezt nem engedheti meg magának, minden elől kihagyott helyzet óriási nyomást tesz a többiekre. Az egy dolog hogy valaki jó és ígéretes kvalitásokkal rendelkezik (gyors, könnyen kerül helyzetbe és társai) de a modern futballban ez már nem elég. Jackson jelenleg nem Chelsea szintű futballista, ez minden meccsen ordít a képernyőn keresztül.

Persze lehet, hogy később még beér és látunk tőle egy Salah-szintű csodát ( mondjuk 1000 bukásra jut egy ilyen sikersztori), de arra, hogy megtanuljon csatárként funkcionálni nem a Chelsea kezdőcsatára a megfelelő pozíció.

Hozzáteszem: ez a szituáció nem az ő hibája, hanem az igazolásokért felelősöké, akik annyira a jövőbeni potenciált keresik a játékosokban, hogy elfelejtenek kész, azonnali javulást eredményező labdarugókat igazolni. Ezt meg látjuk, hova vezet...
211! NEW RECORD!

Sindu
Hozzászólások: 778
Csatlakozott: 2008. május 31., szombat 13:37
Kedvenc játékos: James
Kedvenc exjátékos: Lampard

Re: Mauricio Pochettino

#370 Hozzászólás Szerző: Sindu »

Ha ki is tart mellette Poch, január közepén elmegy AFCON-ra majdnem egy hónapra, akkor majd kiderül, jobbak vagy rosszabbak vagyunk-e nélküle.

Avatar
emsanya
Hozzászólások: 9991
Csatlakozott: 2007. december 27., csütörtök 14:44

Re: Mauricio Pochettino

#371 Hozzászólás Szerző: emsanya »

Cappy írta: 2023. december 26., kedd 13:15 En sem temetnem Jacksont, mert amugy gyors es konnyen helyzetbe tud kerülni. Kicsit le kell higgadnia, es jo csatar lehet a kesobbiekben.

Eidur Gudjohnsen: "Drogba struggled in his first season. The fans got to know the real Didier [Drogba] after one or two seasons. In the second season, he started to settle, developed his personality and became one of the leaders of the dressing room. And eventually became a club legend."

Cappy
Hozzászólások: 593
Csatlakozott: 2013. június 13., csütörtök 22:20

Re: Mauricio Pochettino

#372 Hozzászólás Szerző: Cappy »

En sem temetnem Jacksont, mert amugy gyors es konnyen helyzetbe tud kerülni. Kicsit le kell higgadnia, es jo csatar lehet a kesobbiekben.

Avatar
Zsolti
Hozzászólások: 845
Csatlakozott: 2010. május 9., vasárnap 20:10
Kedvenc játékos: Terry Drogba
Kedvenc exjátékos: Robben Zola

Re: Mauricio Pochettino

#373 Hozzászólás Szerző: Zsolti »

Pityee írta: 2023. december 25., hétfő 16:23 Pochettino beszélt Nico #Jackson-ról:

"Ha összehasonlítjuk Nicót más csatárokkal, akik az ő korában érkeztek egy új bajnokságba, akkor velük ellentétben ő gólokat szerez, tehát jobb teljesítményt nyújt."

"Fiatal, első PL-szezonja van, az elvárás hatalmas és ez itt a #Chelsea. Ha úgy van mindenkit együtt hibáztatunk, nem csak egyéneket emelünk ki."


Nekem nincs bajom Pokettinoval, de saját maga alatt vágja a fát, ha játszani fogja ezt a szerencsétlen nyomorultat :D
Pedig nem mondott hülyeséget. Kevés csatár robban be egyből 22 évesen a PLbe pláne egy romhalmaz csapatban. Azt se felejtsük el hogy 7 gólt csak összekapart eddig egy kezemen meg tudom számolni hány csatárunk ért el ettől többet az elmúlt 5 vagy akár 10 évben talán Morata lőtt 10 gólt utoljára az egész szezonban!

Avatar
Pityee
Hozzászólások: 6791
Csatlakozott: 2016. február 22., hétfő 11:24
Kedvenc játékos: James-Silva-Kanté
Kedvenc exjátékos: Drogba-Terry-Lampard

Re: Mauricio Pochettino

#374 Hozzászólás Szerző: Pityee »

Pochettino beszélt Nico #Jackson-ról:

"Ha összehasonlítjuk Nicót más csatárokkal, akik az ő korában érkeztek egy új bajnokságba, akkor velük ellentétben ő gólokat szerez, tehát jobb teljesítményt nyújt."

"Fiatal, első PL-szezonja van, az elvárás hatalmas és ez itt a #Chelsea. Ha úgy van mindenkit együtt hibáztatunk, nem csak egyéneket emelünk ki."


Nekem nincs bajom Pokettinoval, de saját maga alatt vágja a fát, ha játszani fogja ezt a szerencsétlen nyomorultat :D
2012.05.19
2021.05.29 - Champions of Europe

Avatar
emsanya
Hozzászólások: 9991
Csatlakozott: 2007. december 27., csütörtök 14:44

Re: Mauricio Pochettino

#375 Hozzászólás Szerző: emsanya »

Sok mindennel egyetertek amiket irtatok, foleg Traxver ahogy osszefoglalta a dolgokat. Es en se voltam a legnagyobb Poch fan mikor kinevezték, de nehez egy ilyen feladatra jo profilu edzőt talalni és ahhoz kepest az argentin jo dontes volt. Vannak faszsagai (mint minden edzonek), de pl egy Ancelotti vagy Nagelsmann el se vallalna egy ilyen feladatot. Tobb mint 10 uj jatekos erkezett es nagyon fiatal a keret. Itt ebben egy edzo az elso szezonban csak megéghet ha csak az eredmenyeket kell nezni.

Tavalyhoz kepest igen is latni fejlodest, ahogy irtam ket meccs volt ahol ledominaltak minket. Drága a keret de nem Mbappekat igazoltunk, hanen potencialt amihez idő kell.

A céges hasonlat itt is mukodhet. Ha csinalsz egy uj céget, uj vezetovel es teljesen uj alkalmazottakkal, akkor mar egy fel ev utan le tudod nyomni azt aki mar 5-10 eve a piacon van? Biztos nem. De ha kirugsz megint mindenkit vezetostul akkor ismet nullarol indul a dolog.

En kb ket szezon utan mondanék itéletet, addig lehet mindig jonni a tabellaval, engem nem erdekel. A jatekunk alakul es rengeteg helyzetunk van, ezen kell dolgozni es lehet jobb.

Avatar
kecske01
Hozzászólások: 6962
Csatlakozott: 2010. január 26., kedd 20:33
Kedvenc játékos: Enzo
Kedvenc exjátékos: Hazard
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Mauricio Pochettino

#376 Hozzászólás Szerző: kecske01 »

Bubi írta: 2023. december 25., hétfő 12:31 Sajnos a csatáraink nem tudják hozni az elvártat. A védelemmel is vannak gondok, de a legnagyobb baj az, hogy nem lőjük be a helyzeteinket. Ugyan ez volt a gond tuchel, potter és lampard alatt is, vicc, hogy egy teljesen más kerettel is pont ugyan az a forgatókönyv.

Olyan hibákat vétenek a srácok amiért szerintem az edzőt nem lehet felelősségre vonni. Broját kölcsön kell adni és kell egy csatár januárban, pénz nem számít.
Én elhoznám Guirassyt 17 Millióért, ha Oshimen egyelőre nem tud jönni. Nincs nagy bukási lehetőség vele.

Avatar
Dízel
Hozzászólások: 3465
Csatlakozott: 2008. április 25., péntek 12:38
Kedvenc játékos: Joe cole
Kedvenc exjátékos: Robben

Re: Mauricio Pochettino

#377 Hozzászólás Szerző: Dízel »

Remelem megprobalja nkunkut csatarkent.
Ha vele sem megy akkor ev vegeig van nalam eselye pochnak. Azert addig ki kell rajzolodia valaminek.
Nkunku biztos labunak tunik. Remeljuk megmenti a seggunk, meg pochet.
Ha tenyleg a helyzetek kihasznalasa a hiba akkor nkunku ezen segithet.
Mondjuk a bena vedekezesen nem, de nem baj ha kapunk 1-1golt, ha vagunk 1el tobbet.
Szoval ev vege poch…

Avatar
Bubi
Hozzászólások: 9380
Csatlakozott: 2005. december 21., szerda 15:28
Kedvenc játékos: Mason Mount
Kedvenc exjátékos: Robben
Tartózkodási hely: Erd

Re: Mauricio Pochettino

#378 Hozzászólás Szerző: Bubi »

Sajnos a csatáraink nem tudják hozni az elvártat. A védelemmel is vannak gondok, de a legnagyobb baj az, hogy nem lőjük be a helyzeteinket. Ugyan ez volt a gond tuchel, potter és lampard alatt is, vicc, hogy egy teljesen más kerettel is pont ugyan az a forgatókönyv.

Olyan hibákat vétenek a srácok amiért szerintem az edzőt nem lehet felelősségre vonni. Broját kölcsön kell adni és kell egy csatár januárban, pénz nem számít.
http://www.youtube.com/watch?v=4AurN8Fzw20" onclick="window.open(this.href);return false;

Sindu
Hozzászólások: 778
Csatlakozott: 2008. május 31., szombat 13:37
Kedvenc játékos: James
Kedvenc exjátékos: Lampard

Re: Mauricio Pochettino

#379 Hozzászólás Szerző: Sindu »

Crap írta: 2023. december 25., hétfő 10:48
Fiatalság ide vagy oda ezek mind olyan játékosok akik korábban, jó csapatokban és jó bajnokságban kiemelkedő teljesítményt hoztak minimum 1 éven keresztül, de egyeseknek több jó szezon is van a hátuk mögött.
Ez mondjuk pont a gólvágóinkra nem igaz. Mudryk, Madueke, Jackson és Broja mögött nincsenek jó szezonok jó bajnokságokban. Palmer mögött sincs, de ő komoly helyről jön, ahogy Sterling is, és az ő teljesítményükön ez meg is látszik.

A védelem valóban romlott Pochettino alatt, ez felróható neki.
28 gólt kaptunk 18 meccsen (1,55/meccs), tavaly 47-et 38-on (1,23/meccs). Ebből 17 gólt Lampard alatt kaptunk, 9 meccsen (1,89/meccs). Csak bajnokikat néztem.

Potter idején jóval stabilabb volt a védelmünk. :roll:

Avatar
Traxver
Hozzászólások: 1684
Csatlakozott: 2009. március 10., kedd 15:39

Re: Mauricio Pochettino

#380 Hozzászólás Szerző: Traxver »

Crap írta: 2023. december 25., hétfő 10:48 Biztos nem a kerettel van a baj. Szrtm a keret igenis erős és látszik hogy technikailag többre képes.
Fiatalság ide vagy oda ezek mind olyan játékosok akik korábban, jó csapatokban és jó bajnokságban kiemelkedő teljesítményt hoztak minimum 1 éven keresztül, de egyeseknek több jó szezon is van a hátuk mögött.
Azt el tudom hinni, hogy ezek közül pár teljesítmény csak egyszeri kiemelkedő szezon volt és amúgy egy közepcsapatba való, de hogy egyszerre több mint 10en x játékossal történik ez meg... Na ez bullshit.
Nodit tavaly legjobbnak hittük a szelsok közül akiket vettünk, idén labdába se rúg.
Maetsennek eddig 3 kegyetlen jó szezon van a háta mögött. Itt meg kb játszott 1x 10 percet a posztján.
Enzot megse emlitem, hogy vissza kategorizaltuk azzal hogy 10est játszik idén.
Palmer is megmutatta mire képes most mégis full középszerű szintre esett az utóbbi 3 meccsen.
Badi tavaly a legjobb vedonk volt mikor játszott idén meg egymás után két ilyen hiba. Mindezt úgy hogy előtte a Monacoba se csinált ilyet.
És kb végtelen a sor.

Nincs baj a kerettel ez teljesen egyértelmű és látszik a játékosok mostani egyéni megmozdulasain is sokszor.

Ha a játékosok ilyen szinten épülnek le és hoznak rossz döntéseket folyamatosan ott az edzővel / taktikával lesz a probléma.

Adni kell neki Nkunkuval most 3 meccset és ha úgy se megy akkor repülhet. Volt elő szezonja, volt ideje, balhé se volt körülöttünk. Most őszintén Poch körülményei miért olyan rosszak? Augusztus óta levan zárva az átigazolás, rendben dolgozhat azóta a kerettel ahogy akar. Nincs se balhénk se semmi, csak sérültek ( ami mindenkinel sok van idén) meg szar teljesítmény.
Tuchel és Potter , Lampard sokkal rosszabb helyzetben vette át a klubbot, sokkal kevesebb felkészülési lehetőséggel.

Jelenleg nem közepcsapat hanem alsóházi csapat vagyunk már amit pl az Aston Villa se tűrt meg Gerrardnak.
Ezt nekünk se szabad.
azért ne állítsuk már be, hogy itt csak Poch a hibás mert ez nem így van. Van amibe hibás de pl a helyzeteket nem tudja berúgni. Itt sajna ott hibázik, hogy aki hibázik nem bassza ki a kezdőből mint pl anno Klopp Bogdánt. Hibázott itt már nem egyszer Jackson, Silva, Sanchez, Collwill és még sorolhatnám, de a köv meccsen ugyan úgy kezdő tudom tudom nincs más sok a sérült stb stb
Poch nem rossz edző nem mondom h világklasszis de annyira rossz se mint sokan beállítják. Azért egy spurst bevezetett egy BL döntőbe majd többször is a TOP 4-be.
Gondolom a játékosokra is jön a médiai nyomás szarok vagyunk elmegy az önbizalom stb és ezért jönnek a sok hibázások. Ezt talán Poch-nak kéne kezelnie vagy egy ilyen esetekre szakosodott szakembernek ami vagy megvan vagy nincs.
36 nagy helyzetet hagytunk ki az idén ha ennek a fele bement volna akkor olyan 6-7 helyen lennénk és teljesen máshogy nézni mindenki a csapatra
kikaptunk a west ham ellen ahol 1-1 kihagytunk egy tizit kikaptunk a nottingham ellen a brentford ellen egy gyenge MU ellen akit leiskoláznak a kiscsapatok. de még ide írhatnánk egy aston villát hazai pályát vagy evertont vagy a tegnapi wolvest. a sok sérült newcastle-t nem is írtam ebből kb 3-at megnyerünk akkor 31 pont és a 6. helyen lennénk.
Nem hiába nem vállalta se Luis Enrique se Nagelsmann tudták jól, hogy nem fogják tudni beépíteni 6-7 fiatalt egyszerre a csapatba főleg úgy, hogy nem ő mondja meg hogy kiket vegyünk.

Válasz küldése