Thomas Tuchel

A klubbal kapcsolatos témák.
Üzenet
Szerző
Avatar
Anti
Hozzászólások: 2267
Csatlakozott: 2005. december 17., szombat 21:25
Tartózkodási hely: Felvidék
Kapcsolat:

Re: Thomas Tuchel

#281 Hozzászólás Szerző: Anti »

Én csak azon lepődök meg, hogy szinte 1 év után ujra visszatérhettek, és ennyi? Megártott a TV előtt az 1 év?
Carefree, wherever we may be,
We're the famous CFC

Avatar
Botond9797
Hozzászólások: 1038
Csatlakozott: 2012. február 12., vasárnap 18:40
Kedvenc játékos: Mount James Kanté
Kedvenc exjátékos: JT26 DD11 FL8

Re: Thomas Tuchel

#282 Hozzászólás Szerző: Botond9797 »

Dízel írta: 2021. május 17., hétfő 12:18 Conte és Lampard tavozasa óta én személy szerint nagy ívben leszarom ki az edző. Nincs pótolhatatlan ember, nem volt és nem is lesz soha.
Érzelmi alapon már rég nem vonzó a klub, szakmai szempontból pedig süllyedünk lefelé. Ez köszönhető a jó pár éve nyeretlen sorozatoknak, az évenkénti edző keringőnek, a semmirekellő Chelsea szurkolóknak akiknek egy hangjuk nincs a stadionban és még sorohatnám.
Leszarom, csak nyerjünk. Belőlem ezt hozta ki a klub a sok évnyi szellemi amortizáció eredményeként.
Azért az erős kijelentés, hogy szakmai szempontból süllyedünk lefelé. 2010 óta bármelyik évben gondolta volna valaki, hogy BL-döntőig menetelünk? 2012 a csodával határos módon jött össze, úgy, hogy (és itt nem áll szándékomban elvenni az akkori csapat érdemeiből) végigbunkereztünk két elődöntőt és 120 percet a döntőben. Azóta pedig a 2014-es egyszeri BL-elődöntő volt a csúcs, ahol hazai pályán vert minket az Alteti. Idén úgy jutottunk el a döntőig, hogy minden meccsen (leszámítva a Porto visszavágót, mert az kuka) domináltunk és jobban vagy eredményesebben futballoztunk az ellenfélnél, ideértve a fórumon gyakran a topklub szinonimájaként használt Real elleni meccseket is. Emellett 2-3 saját nevelésű játékosunk kulcsemberré nőtte ki magát (Mount, Reece és félig-meddig CHO és Chris is ide vehető), van egy elit akadémiánk, topkategóriás edzőnk és nem mellesleg újra első vonalas érkezők nevei merülnek fel az átigazolások terén. Anyagilag pedig, ha hihetünk az ezzel kapcsolatos statisztikáknak, minket érintett a topklubok közül az egyik legkevésbé a bevételkiesés és a Super League kapcsán is pozitívan változott a klub megítélése Európa-szerte. Nem állítom, hogy minden fenékig tejfel és lehet, hogy idén nem nyerünk semmit és a top 4 sem biztos, hogy meglesz, de azt ki merem jelenteni, hogy jövőre minden sorozatban esélyesként rajtolunk. Ez pedig nem volt gyakori az elmúlt évtizedben, gyakorlatilag Ancelotti első idénye óta sohasem.

A szurkolók passzivitása a stadionban engem is idegesített a hétvégi kupadöntőn. :D
James, Mount, Loftus-Cheek, Hudson-Odoi, Abraham

Avatar
kecske01
Hozzászólások: 6845
Csatlakozott: 2010. január 26., kedd 20:33
Kedvenc játékos: Enzo
Kedvenc exjátékos: Hazard
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Thomas Tuchel

#283 Hozzászólás Szerző: kecske01 »

Pityee írta: 2021. május 17., hétfő 12:44
Dízel írta: 2021. május 17., hétfő 12:18 Conte és Lampard tavozasa óta én személy szerint nagy ívben leszarom ki az edző. Nincs pótolhatatlan ember, nem volt és nem is lesz soha.
Érzelmi alapon már rég nem vonzó a klub, szakmai szempontból pedig süllyedünk lefelé. Ez köszönhető a jó pár éve nyeretlen sorozatoknak, az évenkénti edző keringőnek, a semmirekellő Chelsea szurkolóknak akiknek egy hangjuk nincs a stadionban és még sorohatnám.
Leszarom, csak nyerjünk. Belőlem ezt hozta ki a klub a sok évnyi szellemi amortizáció eredményeként.
Amennyiben ennyi év után a BL döntőben sem teszik oda majd magukat a szurkolóink, akkor elmehetnek tényleg a picsába. Anno Münchenben azért rendesen odatették magukat a mieink.
City szurkolokat nem lesz nehez leenekelni.

Avatar
Pityee
Hozzászólások: 6708
Csatlakozott: 2016. február 22., hétfő 11:24
Kedvenc játékos: James-Silva-Kanté
Kedvenc exjátékos: Drogba-Terry-Lampard

Re: Thomas Tuchel

#284 Hozzászólás Szerző: Pityee »

Dízel írta: 2021. május 17., hétfő 12:18 Conte és Lampard tavozasa óta én személy szerint nagy ívben leszarom ki az edző. Nincs pótolhatatlan ember, nem volt és nem is lesz soha.
Érzelmi alapon már rég nem vonzó a klub, szakmai szempontból pedig süllyedünk lefelé. Ez köszönhető a jó pár éve nyeretlen sorozatoknak, az évenkénti edző keringőnek, a semmirekellő Chelsea szurkolóknak akiknek egy hangjuk nincs a stadionban és még sorohatnám.
Leszarom, csak nyerjünk. Belőlem ezt hozta ki a klub a sok évnyi szellemi amortizáció eredményeként.
Amennyiben ennyi év után a BL döntőben sem teszik oda majd magukat a szurkolóink, akkor elmehetnek tényleg a picsába. Anno Münchenben azért rendesen odatették magukat a mieink.
2012.05.19
2021.05.29 - Champions of Europe

Avatar
Dízel
Hozzászólások: 3436
Csatlakozott: 2008. április 25., péntek 12:38
Kedvenc játékos: Joe cole
Kedvenc exjátékos: Robben

Re: Thomas Tuchel

#285 Hozzászólás Szerző: Dízel »

Conte és Lampard tavozasa óta én személy szerint nagy ívben leszarom ki az edző. Nincs pótolhatatlan ember, nem volt és nem is lesz soha.
Érzelmi alapon már rég nem vonzó a klub, szakmai szempontból pedig süllyedünk lefelé. Ez köszönhető a jó pár éve nyeretlen sorozatoknak, az évenkénti edző keringőnek, a semmirekellő Chelsea szurkolóknak akiknek egy hangjuk nincs a stadionban és még sorohatnám.
Leszarom, csak nyerjünk. Belőlem ezt hozta ki a klub a sok évnyi szellemi amortizáció eredményeként.

Avatar
kecske01
Hozzászólások: 6845
Csatlakozott: 2010. január 26., kedd 20:33
Kedvenc játékos: Enzo
Kedvenc exjátékos: Hazard
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Thomas Tuchel

#286 Hozzászólás Szerző: kecske01 »

Na ezutan lehet en is ket lepessel hatrebbrol kovetnem a klubbot. Ha nem lesz Top4 az csak is kizarolag Lampardnak koszonheto.

Miota Tuchel van a city utan mi gyujtottuk a legtobb pontot a bajnoksagban.

Avatar
Pityee
Hozzászólások: 6708
Csatlakozott: 2016. február 22., hétfő 11:24
Kedvenc játékos: James-Silva-Kanté
Kedvenc exjátékos: Drogba-Terry-Lampard

Re: Thomas Tuchel

#287 Hozzászólás Szerző: Pityee »

broduer írta: 2021. május 17., hétfő 10:39
Amazing24 írta: 2021. május 17., hétfő 10:32 Csupán érdekességként osztom meg veletek, azt a marhaságot, (legalábbis remélem) hogy a médiába felröppentek olyan hírek, hogy Tuchelt a szezon végén meneszthetik, ha a TOP4 és a BL sem lenne meg.
Teljes mértékben hihetetlennek tűnik, még Abramovich sem ennyire türelmetlen.
Hát takarodhat is akkor a k*rva anyját! Viccet félre téve, ezek után tényleg mindenki rajtunk röhögne. Meg ki akarna idejönni így? Bár mér így sem szívesen jönnek szerintem a nagy nevek.
Pedig sajnos ez nem egy elrugaszkodott ötlet, ismerve az itteni klubvezetést, így lehet mennyből a pokolba jutni. Amennyiben 3-ból 0-ára (Top4, FA kupa, BL) zárja az idényt Tuchel papa, sajnos előfordulhat hogy elköszönnek tőle.
2012.05.19
2021.05.29 - Champions of Europe

Avatar
Pilgrim
Hozzászólások: 1890
Csatlakozott: 2010. augusztus 23., hétfő 9:50

Re: Thomas Tuchel

#288 Hozzászólás Szerző: Pilgrim »

broduer írta: 2021. május 17., hétfő 10:39
Amazing24 írta: 2021. május 17., hétfő 10:32 Csupán érdekességként osztom meg veletek, azt a marhaságot, (legalábbis remélem) hogy a médiába felröppentek olyan hírek, hogy Tuchelt a szezon végén meneszthetik, ha a TOP4 és a BL sem lenne meg.
Teljes mértékben hihetetlennek tűnik, még Abramovich sem ennyire türelmetlen.
Hát takarodhat is akkor a k*rva anyját! Viccet félre téve, ezek után tényleg mindenki rajtunk röhögne. Meg ki akarna idejönni így? Bár mér így sem szívesen jönnek szerintem a nagy nevek.
Lehet valosagalapja pedig. Lampardot is egy szo nelkul kiraktak. Nalunk az edzo csak egy targy. Vicces, hogy 2 hete meg a szerzodeshosszabbitasarol pletykaltak.

Avatar
broduer
Hozzászólások: 1669
Csatlakozott: 2010. február 22., hétfő 11:27
Kedvenc játékos: petr cech
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár

Re: Thomas Tuchel

#289 Hozzászólás Szerző: broduer »

Amazing24 írta: 2021. május 17., hétfő 10:32 Csupán érdekességként osztom meg veletek, azt a marhaságot, (legalábbis remélem) hogy a médiába felröppentek olyan hírek, hogy Tuchelt a szezon végén meneszthetik, ha a TOP4 és a BL sem lenne meg.
Teljes mértékben hihetetlennek tűnik, még Abramovich sem ennyire türelmetlen.
Hát takarodhat is akkor a k*rva anyját! Viccet félre téve, ezek után tényleg mindenki rajtunk röhögne. Meg ki akarna idejönni így? Bár mér így sem szívesen jönnek szerintem a nagy nevek.

Amazing24
Hozzászólások: 2489
Csatlakozott: 2011. augusztus 29., hétfő 13:31
Kedvenc játékos: John Obi Mikel

Re: Thomas Tuchel

#290 Hozzászólás Szerző: Amazing24 »

Csupán érdekességként osztom meg veletek, azt a marhaságot, (legalábbis remélem) hogy a médiába felröppentek olyan hírek, hogy Tuchelt a szezon végén meneszthetik, ha a TOP4 és a BL sem lenne meg.
Teljes mértékben hihetetlennek tűnik, még Abramovich sem ennyire türelmetlen.

Avatar
Dante
Hozzászólások: 6460
Csatlakozott: 2009. február 21., szombat 18:30
Kedvenc játékos: James Mount Chilwell
Kedvenc exjátékos: Hazard

Re: Thomas Tuchel

#291 Hozzászólás Szerző: Dante »

James a sebessége miatt volt CB. Nem volt vele semmi gond, sőt, az egyik legjobbunk volt. Ritkán használnak már emberfogasos védekezést, de Vardy ellen ez tökéletesen működött.

A gond az, hogy többször is csődöt mondott már a szisztéma és nincs B terve Tuchelnek. Alonso és Jorginho nem volt rossz tegnap, de egy döntőben nem engedheti meg senki, hogy 11-ből 5-6 ember bójaként funkcionál.

Ez a csatár nélküli játék is borzalom, ahogy az is, hogy szezonban 4-5 gólt szerző emberektől várjuk a csodát.

Avatar
trueblue11
Hozzászólások: 64
Csatlakozott: 2011. augusztus 14., vasárnap 15:33

Re: Thomas Tuchel

#292 Hozzászólás Szerző: trueblue11 »

Pilgrim írta: 2021. május 16., vasárnap 17:10 Tuchel kapja az ivet rendesen a median keresztul. Eddig hos volt, most antihos. Most eppen Joe Cole szurt oda neki a BT-n. Amugy igaza van Colenak, Jorginhot el kell felejteni, mert ekkora alibi csocselek jatekos meg nem viselt Chelsea mezt.
Ahogy szokott lenni, csak két fajta eset lehetséges a média szemüvegén keresztül: valaki a legjobb vagy a legszarabb, középút nincs. Ha csak egy picit kevesebb balszerencsénk van, akkor ezt a meccset behúzzuk és már a Tuchel-magic lenne a vezető cikk a Sky Sportson. (Bár be kell valljam, azért azt én sem tartottam jó húzásnak, hogy egy FA-kupa döntőn kell kipróbálni Jamest CB-ként.)

Jorginho upgradelését / versenyeztetését támogatom, a double sixben vagyunk mélységben kevesek, Kova kiválásával meg is szűntek a variációs lehetőségeink.

fst200
Hozzászólások: 903
Csatlakozott: 2015. augusztus 29., szombat 18:32
Kedvenc játékos: Hazard
Kedvenc exjátékos: Lampard

Re: Thomas Tuchel

#293 Hozzászólás Szerző: fst200 »

Esélyesként és úgy hogy előtte a cityt és a Realt vertük mindenki másra számított

Avatar
Pilgrim
Hozzászólások: 1890
Csatlakozott: 2010. augusztus 23., hétfő 9:50

Re: Thomas Tuchel

#294 Hozzászólás Szerző: Pilgrim »

Tuchel kapja az ivet rendesen a median keresztul. Eddig hos volt, most antihos. Most eppen Joe Cole szurt oda neki a BT-n. Amugy igaza van Colenak, Jorginhot el kell felejteni, mert ekkora alibi csocselek jatekos meg nem viselt Chelsea mezt.

fst200
Hozzászólások: 903
Csatlakozott: 2015. augusztus 29., szombat 18:32
Kedvenc játékos: Hazard
Kedvenc exjátékos: Lampard

Re: Thomas Tuchel

#295 Hozzászólás Szerző: fst200 »

James Lee írta: 2021. május 13., csütörtök 9:43 Ez a meccs egyéni hibákon ment el. Semmi köze nem volt a felborított kezdőhöz szerintem.
plusz ilyen tömörülő védelem ellen muszáj egy jó befejező csatárnak a pályán lennie, Havertz ilyenkor elnyomják, sajnálom hogy Zsiru nem állt be előbb ( vagy nem kezdett Abraham :) )

Avatar
broduer
Hozzászólások: 1669
Csatlakozott: 2010. február 22., hétfő 11:27
Kedvenc játékos: petr cech
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár

Re: Thomas Tuchel

#296 Hozzászólás Szerző: broduer »

Bubi írta: 2021. május 13., csütörtök 9:54
kecske01 írta: 2021. május 13., csütörtök 9:47 Pont meccs elott olvastam, hogy Jorginhoval hosszabbitani tervezunk. :D
Idén Lampard és Tuchel alatt is jól teljesít, a hibáival együtt is. Minden játékosunk követ el időnként olyan hibákat, amik miatt gólt kapunk. Jorginhon látszott tegnap, hogy mennyire megviselte a hibája, és a 80+ percben is erőn felül támadta az ellenfél 16osánál a labdás játékost. Az utolsó percben ráöklözött egy labdát a kapus, ott minden átjött a reakciójából.

Engem meggyőzött, adnék neki új szerződést - bár hozzáteszem, nem feltétlenül számítanék rá kezdőként.
Én is látom a hozzáállását, valószínűleg jó srác, nem véletlen lett csk helyettes. Viszont ebbe a bajnokságba egyszerűen kevés. Olaszban, ahol sok idő van a labda megjátszására, egy korrekt és megbízható középpályás lenne, de nálunk jelentősen több a játékának a negatív hozadéka a pozitívnál. Szóval szerintem távoznia kellene, a helyére pedig venni egy jó ütköző játékost, aki tud átlőni/ előre felé is osztogatni.

Avatar
Szabi
Moderátor + Tippverseny győztese 2014/15
Moderátor + Tippverseny győztese 2014/15
Hozzászólások: 6259
Csatlakozott: 2009. július 18., szombat 21:57
Kedvenc játékos: Hazard_Mertens
Kedvenc exjátékos: Lampard_Hazard

Re: Thomas Tuchel

#297 Hozzászólás Szerző: Szabi »

Tegnap egyszerre volt kezdőben a keret két legszarabb játékosa (Zouma és Jorginho), össze is hozták a minimum egy, de inkább három pontunkba kerülő hibát. Külön tetszett az is, mikor Zouma kapura lőni próbált és kirúgta a Bridge-ről a labdát. Ezektől sajnos sosem fogunk megszabadulni, vagy ha valami csoda folytán mégis, előkerül a helyükre majd egy újabb hulladék valahonnan.

Imádkozom, hogy a BL-döntőben legalább az egyik legyen egészséges a Rüdi, Chris duóból, mert ha Zouma-nak kell játszania, az öngyilkosság lesz.
6+8+5+4+1+1+2+1

Avatar
Bubi
Hozzászólások: 9286
Csatlakozott: 2005. december 21., szerda 15:28
Kedvenc játékos: Mason Mount
Kedvenc exjátékos: Robben
Tartózkodási hely: Erd

Re: Thomas Tuchel

#298 Hozzászólás Szerző: Bubi »

kecske01 írta: 2021. május 13., csütörtök 9:47 Pont meccs elott olvastam, hogy Jorginhoval hosszabbitani tervezunk. :D
Idén Lampard és Tuchel alatt is jól teljesít, a hibáival együtt is. Minden játékosunk követ el időnként olyan hibákat, amik miatt gólt kapunk. Jorginhon látszott tegnap, hogy mennyire megviselte a hibája, és a 80+ percben is erőn felül támadta az ellenfél 16osánál a labdás játékost. Az utolsó percben ráöklözött egy labdát a kapus, ott minden átjött a reakciójából.

Engem meggyőzött, adnék neki új szerződést - bár hozzáteszem, nem feltétlenül számítanék rá kezdőként.
http://www.youtube.com/watch?v=4AurN8Fzw20" onclick="window.open(this.href);return false;

Avatar
kecske01
Hozzászólások: 6845
Csatlakozott: 2010. január 26., kedd 20:33
Kedvenc játékos: Enzo
Kedvenc exjátékos: Hazard
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Thomas Tuchel

#299 Hozzászólás Szerző: kecske01 »

Pont meccs elott olvastam, hogy Jorginhoval hosszabbitani tervezunk. :D

Avatar
James Lee
Hozzászólások: 1555
Csatlakozott: 2008. december 29., hétfő 19:18
Kedvenc exjátékos: Lampard Drogba Kante RLC
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Thomas Tuchel

#300 Hozzászólás Szerző: James Lee »

Ez a meccs egyéni hibákon ment el. Semmi köze nem volt a felborított kezdőhöz szerintem.

Lezárt