Nosztalgia topic (egykori játékosaink, edzőink, stb.)

A klubbal kapcsolatos témák.
Üzenet
Szerző
Avatar
Bubi
Hozzászólások: 9359
Csatlakozott: 2005. december 21., szerda 15:28
Kedvenc játékos: Mason Mount
Kedvenc exjátékos: Robben
Tartózkodási hely: Erd

Re: Nosztalgia topic (egykori játékosaink, edzőink, stb.)

#881 Hozzászólás Szerző: Bubi »

Főleg, hogy Tuchel kb ugyan azt játszatja mint Lampard, egy jelentős különbséget leszámítva: Sokkal jobban zárjuk a passzsávokat, eredményesebb a letámadásunk.
A vége ugyan az lesz mint Lampsnal, 4-3-3, a védelem változik hozzá képest, de onnan felfelé kb kanté, Mount, Havertz, Odoi, Werner, Zijes. Lamps is sokszor elővette a 3-4-3at, csak az után nem volt hajlandó, hogy Havertzet leigazoltuk - érdekes párhuzam, hogy ahogy Havertz felépült egyből kipróbálta Tuchel is a 4 védőt, mert a támadójátékosaink száma erre kötelezi őket.

Hogy a végén miért nem vette megint elő Lampard a 3-4-3at azt nem tudom, gondolom a nyomás miatt amit Havertz és Werner érkezése helyezett rá.
http://www.youtube.com/watch?v=4AurN8Fzw20" onclick="window.open(this.href);return false;

Bandi
Hozzászólások: 2728
Csatlakozott: 2015. augusztus 29., szombat 18:13

Re: Nosztalgia topic (egykori játékosaink, edzőink, stb.)

#882 Hozzászólás Szerző: Bandi »

Cappy írta: 2021. március 19., péntek 9:39
Bandi írta: 2021. március 19., péntek 8:39
Lassan vége lesz az ő karrierjének is. Már a Sp*rs-nek sem kellett volna kineveznie, lehetett már akkor tudni hogy ebből jó nem fog kisülni (a mi szempontunkból mondjuk nem volt rossz döntés :D ). Még egy válogatott irányítása talán benne van a pakliban, de komoly klubcsapat kizárt hogy kinevezze őt. A legjobban akkor járna ha visszamenne szakértőnek a Sky-hoz, ott jókat mondott általában.
Mourinhonak ugyanaz a baja mint Lampardnak. Képtelen változtatni. Ugyanazt jatszatta minden csapatával, hol jol sültek el a dolgok, hol rosszabbul.
Azért én nem hasonlítanám össze őket, Mourinho 20 éve edzősködik, Lampard pedig 3 éve, tehát neki van még bőven ideje fejlődni.

Cappy
Hozzászólások: 591
Csatlakozott: 2013. június 13., csütörtök 22:20

Re: Nosztalgia topic (egykori játékosaink, edzőink, stb.)

#883 Hozzászólás Szerző: Cappy »

Bandi írta: 2021. március 19., péntek 8:39
cech19960320 írta: 2021. március 18., csütörtök 22:10 Szegény MouXD Orsic egyszemélyben leszopatja őket :D
Lassan vége lesz az ő karrierjének is. Már a Sp*rs-nek sem kellett volna kineveznie, lehetett már akkor tudni hogy ebből jó nem fog kisülni (a mi szempontunkból mondjuk nem volt rossz döntés :D ). Még egy válogatott irányítása talán benne van a pakliban, de komoly klubcsapat kizárt hogy kinevezze őt. A legjobban akkor járna ha visszamenne szakértőnek a Sky-hoz, ott jókat mondott általában.
Mourinhonak ugyanaz a baja mint Lampardnak. Képtelen változtatni. Ugyanazt jatszatta minden csapatával, hol jol sültek el a dolgok, hol rosszabbul.

Avatar
broduer
Hozzászólások: 1701
Csatlakozott: 2010. február 22., hétfő 11:27
Kedvenc játékos: petr cech
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár

Re: Nosztalgia topic (egykori játékosaink, edzőink, stb.)

#884 Hozzászólás Szerző: broduer »

kecske01 írta: 2021. március 19., péntek 9:15 Jo mondjuk ez a Sp*rs tele van kozepszeru jatekosokkal. Egyedul a tamadok akik klasszisok. :D
Kíváncsi vagyok Kane meddig akar még ott rohadni abban a posványban, és semmit sem nyerni. Lewa mellett a világ legjobb csatára. Nem értem mit keres még ott.

Avatar
kecske01
Hozzászólások: 6941
Csatlakozott: 2010. január 26., kedd 20:33
Kedvenc játékos: Enzo
Kedvenc exjátékos: Hazard
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Nosztalgia topic (egykori játékosaink, edzőink, stb.)

#885 Hozzászólás Szerző: kecske01 »

Jo mondjuk ez a Sp*rs tele van kozepszeru jatekosokkal. Egyedul a tamadok akik klasszisok. :D

Bandi
Hozzászólások: 2728
Csatlakozott: 2015. augusztus 29., szombat 18:13

Re: Nosztalgia topic (egykori játékosaink, edzőink, stb.)

#886 Hozzászólás Szerző: Bandi »

cech19960320 írta: 2021. március 18., csütörtök 22:10 Szegény MouXD Orsic egyszemélyben leszopatja őket :D
Lassan vége lesz az ő karrierjének is. Már a Sp*rs-nek sem kellett volna kineveznie, lehetett már akkor tudni hogy ebből jó nem fog kisülni (a mi szempontunkból mondjuk nem volt rossz döntés :D ). Még egy válogatott irányítása talán benne van a pakliban, de komoly klubcsapat kizárt hogy kinevezze őt. A legjobban akkor járna ha visszamenne szakértőnek a Sky-hoz, ott jókat mondott általában.

cech19960320
Hozzászólások: 3850
Csatlakozott: 2009. február 6., péntek 14:02
Kedvenc játékos: Petr Cech

Re: Nosztalgia topic (egykori játékosaink, edzőink, stb.)

#887 Hozzászólás Szerző: cech19960320 »

Szegény MouXD Orsic egyszemélyben leszopatja őket :D

Avatar
broduer
Hozzászólások: 1701
Csatlakozott: 2010. február 22., hétfő 11:27
Kedvenc játékos: petr cech
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár

Re: Nosztalgia topic (egykori játékosaink, edzőink, stb.)

#888 Hozzászólás Szerző: broduer »

Egyetértek az előttem szólókkal, bár szerintem nem csak azt kell kiemelni, hogy mennyire jó játékosok voltak ezek a tagok, hanem, hogy ezzel párhuzamosan konkrétan mindent megnyertek, ami klubszinten megnyerhető.

Én úgy gondolom, hogy Hazard nem csak azért távozott, mert a Real volt az álma, hanem mert Bl-t akart nyerni, a legjobb csapatban akart játszani. Ha az ő Chelseaje is egy olyan együttes lett volna, ami minden évben a világ legjobb csapatának címéért száll harcba, és mondjuk többször is megyneri a Bl-t, Pl-t, szerintem ő is szívesebben maradt volna, és most lehet ugyanakkora legendaként beszélnénk róla, mint az említett trióról (plusz én Cech-et sem felejteném el innen). Egy ilyen esetben valószínűleg Azpi teljesítménye is felértékelődött volna, és ugyanúgy közel lenne ahhoz a státuszhoz.

Az a generáció azért volt minden felett álló, mert nemcsak nagyon jó, de piszok sikeres játékosok is voltak.

Én látom Mountékban is a potenciált, de meg kell tanulniuk nyerni. Meg kell tanulniuk úgy megverni az Arsenalt az Fa kupa döntőben, hogy amikor legközelebb ismétlődik a párharc remegve fussanak ki a pályára Artetáék. Majd ha megint egész Európa félni fogja Chelseat, és nem egy fiatal, szimpatikus csapatként fog rátekinteni, akkor majd mondhatjuk, hogy Mounték képesek Lampardék nyomába lépni. Ez szerintem a futball egyik legnagyobb és legnehezebb kabátja, és senki nem vethet a szemükre semmit, ha mégsem sikerül belenőniük.

Avatar
Bubi
Hozzászólások: 9359
Csatlakozott: 2005. december 21., szerda 15:28
Kedvenc játékos: Mason Mount
Kedvenc exjátékos: Robben
Tartózkodási hely: Erd

Re: Nosztalgia topic (egykori játékosaink, edzőink, stb.)

#889 Hozzászólás Szerző: Bubi »

Szerintem Azpi nem elég jó focista ahhoz, hogy a fent említett 3 ikonnal egyszerre említsük. Őt inkább egy polccal lejjebb, Carvalho vagy A.Cole mellé tenném.
Terry és Lampard a posztjuk legjobbjai voltak, Drogba is top10es csatár volt, de őt feljebb magasztalja a személyisége, remek ember, igazi egyéniség, vezér alkat.

Könnyebb lenne arra válaszolni, hogy ki lehet az aki eléri őket tudásban, mint arra, hogy úgy mindent egybevetve ki az aki utolérheti őket..

Tudásban szerintem Havertz, James, Mount akik elérhetik a szintjüket, viszont azt nehéz megjósolni, hogy azok közül akik top-top világklasszissá érnek kik lesznek azok, akik ugyan olyan hűek maradnak a klubjukhoz mint a fenti három. Terryt felnőtt karrierje elején majdnem elvitte a Manu. Lampardot több topcsapat is csábította, volt is pár alkalom amikor kevesen múlt.

Ha visszanézünk arra amit Hazard letett nálunk, valójában azt látjuk, hogy nem produkált akkora statokat mint amekkora játékosnak volt tartva, még is sokan legendaként emlegetík akinek hálával tartozunk. Szép amit letett, voltak felejthetetlen dolgai, de pl Lampardhoz képest aki 10 éven keresztül hozott majdnem minden évben jobb statokat a belgánál akinek volt nálunk összesen 3-4 kiemelkedő szezonja... Nem egy polc a két játékos.

Arra próbálok rávilágítani, hogy a híres hármas olyat rakott le, amit talán 20-30 évente egyszer fog ember kék mezben produkálni, mert nem elég ugyan olyan jónak lenni, ugyan úgy kell ragaszkodni a Chelsea-hez mint ők ahhoz, hogy velük egyszerre említhessük.

Tömören válaszolva: Szerintem Lampard és Terry szintjére nem hogy kékben, de a világon is csak nagyon kevesen érhetnek majd el.
http://www.youtube.com/watch?v=4AurN8Fzw20" onclick="window.open(this.href);return false;

Amazing24
Hozzászólások: 2495
Csatlakozott: 2011. augusztus 29., hétfő 13:31
Kedvenc játékos: John Obi Mikel

Re: Nosztalgia topic (egykori játékosaink, edzőink, stb.)

#890 Hozzászólás Szerző: Amazing24 »

Pityee írta: 2021. március 17., szerda 9:57
Amazing24 írta: 2021. március 17., szerda 9:49 Egyetertek az elottem szolokkal. Mindig is ugy ereztem, hogy Hazard csak a felet hozza ki abbol, ami benne van, igy is a PL egyik legjobbja volt. Hihetetlen tehetseggel megaldott szemelyiseg volt, ha meg lett volna benne a kello alazat es motivacio, akkor a vilag legjobbja is lehetett volna es ma Ronaldo vagy Messivel emlitenenk egy lapon. Szomoru vagyok, hogy ez benne maradt, hiszen fantasztikus dolgokat lathattunk volna tole. Ettol fuggetlenul nagyon kedvelem es koszonettel tartozunk neki az itt toltott evekert, viszont az igazi nagy legedaink koze a tavozasa miatt nem tartozhat megitelesem szerint.

Szerintetek a jelenlegi keretbol kik lesznek azok a jatekosok akiket Drogba,Lampard,Terryvel emlithetunk egy lapon? Nekem Azpi elhivatottsaga es szellemisege a regi nagyokat idezi, o imadja ezt a klubbot es innen is fog visszavonulni szerintem.
Nagyon remélem, hogy Mount. Nem véletlen hívják a társak már most Mr.Chelseanek szerintem :)
Igen, en is igy gondolom, hogy Mount valoban igazi legenda lehet, viszont szandekosan nem irtam, hiszen meg nagyon fiatal. Eddig az egesz karrierjet nalunk toltotte, elobb az akademian, most pedig mar a nagy csalatban. Remelem minden megfeleloen alakul a palyafutasa alatt es innen vonul vissza. Minden adottsaga megvan, hogy Lampard szintjere lepjen.

Avatar
Pityee
Hozzászólások: 6779
Csatlakozott: 2016. február 22., hétfő 11:24
Kedvenc játékos: James-Silva-Kanté
Kedvenc exjátékos: Drogba-Terry-Lampard

Re: Nosztalgia topic (egykori játékosaink, edzőink, stb.)

#891 Hozzászólás Szerző: Pityee »

Amazing24 írta: 2021. március 17., szerda 9:49 Egyetertek az elottem szolokkal. Mindig is ugy ereztem, hogy Hazard csak a felet hozza ki abbol, ami benne van, igy is a PL egyik legjobbja volt. Hihetetlen tehetseggel megaldott szemelyiseg volt, ha meg lett volna benne a kello alazat es motivacio, akkor a vilag legjobbja is lehetett volna es ma Ronaldo vagy Messivel emlitenenk egy lapon. Szomoru vagyok, hogy ez benne maradt, hiszen fantasztikus dolgokat lathattunk volna tole. Ettol fuggetlenul nagyon kedvelem es koszonettel tartozunk neki az itt toltott evekert, viszont az igazi nagy legedaink koze a tavozasa miatt nem tartozhat megitelesem szerint.

Szerintetek a jelenlegi keretbol kik lesznek azok a jatekosok akiket Drogba,Lampard,Terryvel emlithetunk egy lapon? Nekem Azpi elhivatottsaga es szellemisege a regi nagyokat idezi, o imadja ezt a klubbot es innen is fog visszavonulni szerintem.
Nagyon remélem, hogy Mount. Nem véletlen hívják a társak már most Mr.Chelseanek szerintem :)
2012.05.19
2021.05.29 - Champions of Europe

Amazing24
Hozzászólások: 2495
Csatlakozott: 2011. augusztus 29., hétfő 13:31
Kedvenc játékos: John Obi Mikel

Re: Nosztalgia topic (egykori játékosaink, edzőink, stb.)

#892 Hozzászólás Szerző: Amazing24 »

Egyetertek az elottem szolokkal. Mindig is ugy ereztem, hogy Hazard csak a felet hozza ki abbol, ami benne van, igy is a PL egyik legjobbja volt. Hihetetlen tehetseggel megaldott szemelyiseg volt, ha meg lett volna benne a kello alazat es motivacio, akkor a vilag legjobbja is lehetett volna es ma Ronaldo vagy Messivel emlitenenk egy lapon. Szomoru vagyok, hogy ez benne maradt, hiszen fantasztikus dolgokat lathattunk volna tole. Ettol fuggetlenul nagyon kedvelem es koszonettel tartozunk neki az itt toltott evekert, viszont az igazi nagy legedaink koze a tavozasa miatt nem tartozhat megitelesem szerint.

Szerintetek a jelenlegi keretbol kik lesznek azok a jatekosok akiket Drogba,Lampard,Terryvel emlithetunk egy lapon? Nekem Azpi elhivatottsaga es szellemisege a regi nagyokat idezi, o imadja ezt a klubbot es innen is fog visszavonulni szerintem.

Bandi
Hozzászólások: 2728
Csatlakozott: 2015. augusztus 29., szombat 18:13

Re: Nosztalgia topic (egykori játékosaink, edzőink, stb.)

#893 Hozzászólás Szerző: Bandi »

Dízel írta: 2021. március 16., kedd 23:12
Bubi írta: 2021. március 16., kedd 16:36 Én is sajnálom Edent, de voltak vele problémák. Gyakorlatilag azt hitte azt csinál amit akar. Volt több cikk róla, hogy nem vette komolyan az edzéseket és a meccsek előtti bemelegítést. Mindig lábhoz kérte a labdákat és sokszor beszürkült a mezőnybe. Én mindig azt éreztem vele kapcsolatban, hogy páratlan tehetség, de nem elég ambiciózus. Könnyen hozott két meccsenként egy olyan villanást amivel megtartotta a státuszát, nem kellett erőlködnie se a meccseken, se az edzéseken és ez elég volt neki, miközben benne maradt egy Messi/Ronaldo szintű karrier.

Ha megerőltette volna magát egy kicsit, úgy lehet gyakrabban lettünk volna BL esélyesek. Akkor is és most is azon a véleményen vagyok, hogy időben adtuk el, erősen kopni kezdett a sebessége.
Igen, lenyilatkozta többször is, hogy neki nem jelent annyit a futball, mint egy messi vagy ronaldonak. Szamunkra hihetetlen, de én megértem valahol. Mindig bohókás, vicces arcát mutatta. Állandóan poenkodott csapattársakkal és nem is fogta fel olyan komolyan a dolgot. Inkább családcentrikus jellem, akinek nem adott a munkája annyi boldogságot, hogy mindent alárendeljen.
Persze, szukrolók milliói nézték és imádták, amivel nagyon is foglalkozott, de magát a futballt sosem tartotta akkora dolognak. Ebből is adódott a néha napján félgőzzel tolt játék, amivel még mindig jobb volt mindenkinél a csapatból, de mint mondtad, nem egy ambiciózus alkat. Egy aranylabdás veszett el benne, gyerek fejjel.
Ennek tükrében azért jó hír, hogy ha vége a karierrjének nem fogja annyira megtörni, mint gondolnánk.
Szeirntem visszavonulása után pár évvel úgy fog kinézni mint Ronaldo (a brazil). Sőt ha elmegy levezetni Amerikába akkor már az utolsó éveiben is :D

Avatar
Dízel
Hozzászólások: 3456
Csatlakozott: 2008. április 25., péntek 12:38
Kedvenc játékos: Joe cole
Kedvenc exjátékos: Robben

Re: Nosztalgia topic (egykori játékosaink, edzőink, stb.)

#894 Hozzászólás Szerző: Dízel »

Bubi írta: 2021. március 16., kedd 16:36 Én is sajnálom Edent, de voltak vele problémák. Gyakorlatilag azt hitte azt csinál amit akar. Volt több cikk róla, hogy nem vette komolyan az edzéseket és a meccsek előtti bemelegítést. Mindig lábhoz kérte a labdákat és sokszor beszürkült a mezőnybe. Én mindig azt éreztem vele kapcsolatban, hogy páratlan tehetség, de nem elég ambiciózus. Könnyen hozott két meccsenként egy olyan villanást amivel megtartotta a státuszát, nem kellett erőlködnie se a meccseken, se az edzéseken és ez elég volt neki, miközben benne maradt egy Messi/Ronaldo szintű karrier.

Ha megerőltette volna magát egy kicsit, úgy lehet gyakrabban lettünk volna BL esélyesek. Akkor is és most is azon a véleményen vagyok, hogy időben adtuk el, erősen kopni kezdett a sebessége.
Igen, lenyilatkozta többször is, hogy neki nem jelent annyit a futball, mint egy messi vagy ronaldonak. Szamunkra hihetetlen, de én megértem valahol. Mindig bohókás, vicces arcát mutatta. Állandóan poenkodott csapattársakkal és nem is fogta fel olyan komolyan a dolgot. Inkább családcentrikus jellem, akinek nem adott a munkája annyi boldogságot, hogy mindent alárendeljen.
Persze, szukrolók milliói nézték és imádták, amivel nagyon is foglalkozott, de magát a futballt sosem tartotta akkora dolognak. Ebből is adódott a néha napján félgőzzel tolt játék, amivel még mindig jobb volt mindenkinél a csapatból, de mint mondtad, nem egy ambiciózus alkat. Egy aranylabdás veszett el benne, gyerek fejjel.
Ennek tükrében azért jó hír, hogy ha vége a karierrjének nem fogja annyira megtörni, mint gondolnánk.

Avatar
Pityee
Hozzászólások: 6779
Csatlakozott: 2016. február 22., hétfő 11:24
Kedvenc játékos: James-Silva-Kanté
Kedvenc exjátékos: Drogba-Terry-Lampard

Re: Nosztalgia topic (egykori játékosaink, edzőink, stb.)

#895 Hozzászólás Szerző: Pityee »

https://www.nemzetisport.hu/spanyol_lab ... PFWQRtTGsg

Legújabb hírek szerint műteni kell őt és egyúttal vége is az idényének, durva. Top 5 játékosból egy teljesen átlagos játékossá fejlődött vissza. Egyébként félreértés ne essék, leírtam korábban is, hogy imádtam őt, most sem haragszok rá egy pillanatig se azért, mert távozott és tisztelem is benne, hogy nem Kürtös féle patkány módon tette ezt, de egyszerűen nem tudom őt sajnálni azért, hogy a Realos kalandot ennyire megszívta. Ha itt marad a seggén, akkor lehet még mindig TOP játékosok között tartanák őt számon, ezt viszont már sosem tudjuk meg. Ennek ellenére, természetesen a kék Legendák között fogják őt mindig is számon tartani, ez nem kérdés.
2012.05.19
2021.05.29 - Champions of Europe

Avatar
Bubi
Hozzászólások: 9359
Csatlakozott: 2005. december 21., szerda 15:28
Kedvenc játékos: Mason Mount
Kedvenc exjátékos: Robben
Tartózkodási hely: Erd

Re: Nosztalgia topic (egykori játékosaink, edzőink, stb.)

#896 Hozzászólás Szerző: Bubi »

Én is sajnálom Edent, de voltak vele problémák. Gyakorlatilag azt hitte azt csinál amit akar. Volt több cikk róla, hogy nem vette komolyan az edzéseket és a meccsek előtti bemelegítést. Mindig lábhoz kérte a labdákat és sokszor beszürkült a mezőnybe. Én mindig azt éreztem vele kapcsolatban, hogy páratlan tehetség, de nem elég ambiciózus. Könnyen hozott két meccsenként egy olyan villanást amivel megtartotta a státuszát, nem kellett erőlködnie se a meccseken, se az edzéseken és ez elég volt neki, miközben benne maradt egy Messi/Ronaldo szintű karrier.

Ha megerőltette volna magát egy kicsit, úgy lehet gyakrabban lettünk volna BL esélyesek. Akkor is és most is azon a véleményen vagyok, hogy időben adtuk el, erősen kopni kezdett a sebessége.
http://www.youtube.com/watch?v=4AurN8Fzw20" onclick="window.open(this.href);return false;

Bandi
Hozzászólások: 2728
Csatlakozott: 2015. augusztus 29., szombat 18:13

Re: Nosztalgia topic (egykori játékosaink, edzőink, stb.)

#897 Hozzászólás Szerző: Bandi »

Pityee írta: 2021. március 16., kedd 12:03 Srácok nem kell őt sajnálni, volt választási lehetősége. Ha valahol te vagy a félisten és no.1-ként tekintenek rád, imádnak stb. és ezt valaki képes feladni a bizonytalanért, akkor vállalnia kell a vele járó kockázatot. Konkrétan mindenki úgy állítja be ezt a realos kalandot, mintha itt éhbérért focizott volna és ott pedig végre megkapta azt ami jár neki. Sajnos Hazard bizony eldobta a biztosat a bizonytalanért és meg is szívta, egye meg amit főzött. Imádtam őt míg itt volt, szerintem mindenki, de egyszerűen nem tudom sajnálni.
Szerintem senki nem állította be úgy, de azt mindig is tudtuk hogy Zidane a példaképe és a Real álmai klubja, biztos volt hogy egyszer oda fog igazolni. Nem sokan számítottak rá hogy 7 szezont le fog húzni nálunk és szerintem hálásak lehetünk neki hogy kitartott a klub mellett például amikor 10.-ek lettünk vagy Conte második szezonja után is amikor szintén nem értünk el BL helyet. És tegyük hozzá, hogy 7 szezon alatt egyszer sem sikerült olyan csapatot építeni köré, amely mondjuk reális eséllyel indul a BL győzelemért, pedig biztos hogy ezért is igazolt hozzánk anno. Szóval én igenis sajnálom őt (pedig a Real-t nagyon nem szeretem) megérdemelte volna hogy legyen néhány jó szezonja Madridban.

Avatar
Moldván
Hozzászólások: 1677
Csatlakozott: 2009. július 22., szerda 15:20
Kedvenc játékos: Mount
Kedvenc exjátékos: Lampard
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

Re: Nosztalgia topic (egykori játékosaink, edzőink, stb.)

#898 Hozzászólás Szerző: Moldván »

Én is g*ci voltam azt kívántam, hogy ne nyerjen semmit, de azért ez már túltesz mindenen ami Vele történik.

Avatar
kazomester
Hozzászólások: 4610
Csatlakozott: 2007. augusztus 24., péntek 18:31

Re: Nosztalgia topic (egykori játékosaink, edzőink, stb.)

#899 Hozzászólás Szerző: kazomester »

Nagyon nehezemre esik visszafognom magam, hogy ne írjam le amit gondolok 1-2 emberrel kapcsolatban.

Avatar
Bazsi
Hozzászólások: 382
Csatlakozott: 2011. december 10., szombat 20:22
Kedvenc exjátékos: Lampard
Tartózkodási hely: Bp

Re: Nosztalgia topic (egykori játékosaink, edzőink, stb.)

#900 Hozzászólás Szerző: Bazsi »

Pityee írta: 2021. március 16., kedd 12:03 Srácok nem kell őt sajnálni, volt választási lehetősége. Ha valahol te vagy a félisten és no.1-ként tekintenek rád, imádnak stb. és ezt valaki képes feladni a bizonytalanért, akkor vállalnia kell a vele járó kockázatot. Konkrétan mindenki úgy állítja be ezt a realos kalandot, mintha itt éhbérért focizott volna és ott pedig végre megkapta azt ami jár neki. Sajnos Hazard bizony eldobta a biztosat a bizonytalanért és meg is szívta, egye meg amit főzött. Imádtam őt míg itt volt, szerintem mindenki, de egyszerűen nem tudom sajnálni.
Szerintem nyugodtan lehet sajnálni, habár ez semmit nem segít szerencsétlenen. Nyilván mindenki maga dönti el, de én azért érdekesnek találom, hogy nem tudod sajnálni, hiszen egy olyan embernek megy most tönkre a karrierje, aki 7 évig varázsolt nekünk hétről hétre, rengeteg szép emléket adva ezzel. Én megtudom érteni, hogy miért akart távozni. A karrierje legszebb éveit töltötte nálunk, de sosem sikerült egy BL-esélyes csapatot köré építeni. Voltak a csúcson lévő klasszisaink mellette, mint Cesc, Kante és Costa, ami 2 PL címre elég volt, viszont európában egyértelműen kevés. Ez már a vezetőség megbocsáthatatlan bűne, hogy a győztes szezonok után nem erősítették tovább a keretet, hanem jöttek a Zappacosta féle minősíthetetlen igazolások.

A távozásához visszatérve, pedig szerintem elég méltányosan távozott, főleg ha más sztár igazolásokhoz hasonlítjuk, akik képesek ultimátumot adva a klubjuknak követelőzve hisztizni és leverni a saját árukat is. Elég csak a másik realos ex-belgánkra gondolni, na ő tényleg nem érdemel fikarcnyi sajnálatot sem. Eden is leléphetett volna 1 évvel korábban, de maradt és szinte egyedül becipelte a csapatot a top4-be. Előre jelezte a távozási szándékát, ezzel időt adva a klubnak felkészülni, és a teljesítményével, illetve hogy nem hisztizett a médiában és így az 1 éves szerződése ellenére egy hatalmas összeget sikerült leakasztani a realtól. Enélkül nem tudtunk volna így bevásárolni a Covid sújtotta piacon, most pedig sokkal nehezebb helyzetben lennénk. Az ő szemszögéből nézve egyébként szerintem hiba volt az érzelmeire hallgatnia, mert egy lefutó, öreg és jóllakott csapatba igazolt, a klub viszont így járt a lehető legjobban.

Válasz küldése