Aktuális meccsek

A klubbal kapcsolatos témák.
Üzenet
Szerző
Hawaii
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 3905
Csatlakozott: 2009. február 27., péntek 15:40
Kedvenc játékos: Reece James
Kedvenc exjátékos: JT26 FL08 MB13 EH10

Re: Aktuális meccsek

#14381 Hozzászólás Szerző: Hawaii »

Pityee írta:
Hawaii írta: Akik szerint meg Christensen a Chelsea történetének egyik legrosszabb védője, ajánlom figyelmükbe a 2 héttel ezelőtti City elleni performance-ának tanulmányozását:
https://scontent.fbud5-1.fna.fbcdn.net/ ... e=5F1996F9" onclick="window.open(this.href);return false;
Egy-egy ilyen meccse bármelyik volt játékosunknak akad. Még Bosingwának, Ben-Haimnak és Boulahroznak is. De megmondom őszintén, összességében egy puhány pöcs a dán játékosunk, nem középhátvédnek való ilyen fizikummal. Az ellenfelek játékosairól pattog le, általában arrébb rakják mint egy zsák krumplit. Azzal tudok egyetérteni, aki előttem azt írta, hogy hány tőle, nekem is kb. ilyen érzéseim vannak vele kapcsolatban.
Ne haragudj, de az ilyen hozzászólásokkal nem tudok mit kezdeni. :D
Leírtam objektíven, hogy mi történt a 2. gólnál... Ahhoz pedig csak gratulálni tudok Neked és a többieknek is, hogy a kedvenc csapatod egyik játékosa hányingert kelt benned. Azt meg továbbra sem tudom, mi alapján kell olyan játékosokkal egy lapon említeni, mint Ben-Haim és társai... Nem baj, szerencsére Lampard hülye a focihoz, és töretlenül bízik a "puhány pöcs" Christensenben. :)

Avatar
James Lee
Hozzászólások: 1555
Csatlakozott: 2008. december 29., hétfő 19:18
Kedvenc exjátékos: Lampard Drogba Kante RLC
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Aktuális meccsek

#14382 Hozzászólás Szerző: James Lee »

Pityee írta:
Hawaii írta: Akik szerint meg Christensen a Chelsea történetének egyik legrosszabb védője, ajánlom figyelmükbe a 2 héttel ezelőtti City elleni performance-ának tanulmányozását:
https://scontent.fbud5-1.fna.fbcdn.net/ ... e=5F1996F9" onclick="window.open(this.href);return false;
Egy-egy ilyen meccse bármelyik volt játékosunknak akad. Még Bosingwának, Ben-Haimnak és Boulahroznak is. De megmondom őszintén, összességében egy puhány pöcs a dán játékosunk, nem középhátvédnek való ilyen fizikummal. Az ellenfelek játékosairól pattog le, általában arrébb rakják mint egy zsák krumplit. Azzal tudok egyetérteni, aki előttem azt írta, hogy hány tőle, nekem is kb. ilyen érzéseim vannak vele kapcsolatban.
Én sem szeretem a kiragadott számokat, de itt indokolt. Lehet minden alkalommal ekézni Christensent a teljesítménye és a képességei miatt, de az utóbbi időben tagadhatatlanul sokat fejlődött. Mindezt úgy, hogy ki van/kik voltak eddig mellette? Ostoba Rüdi? Kamikaze Luiz? Terry mellett is volt egy Desailly. Sorolhatnám tovább.
Egyébként meg ki játsszon helyette? Tomori sérült és valamiért jegelve is volt (bár nekem ő lenne a favorit), Rüdigernek pedig épp ideje volt, hogy kicsit pihenjen a "vakok között a félszemű a király" képességeivel együtt. Na én vele vagyok úgy, hogy inkább maradjon a valagán. Zouma pedig abban jó, hogy sepregessen, bár azt valóban jól műveli, az utóbbi időben főleg.
A fentieket úgy tessék értelmezni, hogy nekem sem a szívem csücske Chris és tisztában vagyok vele, hogy ennyi idősen már illene észbe kapni, de kezdem úgy érezni, hogy már divatból megy a szidása.

Hawaii-al egyetértek abban, hogy itt inkább szervezésbeli problémák vannak. Mindkét gólnál teljesen üres volt a középpálya, a két szerencsétlen KH pedig azt sem tudta, merre fusson. Persze ezt egy klasszis védő sokkal jobban megoldaná, de abból kell főznünk, ami van.

Avatar
Bubi
Hozzászólások: 9287
Csatlakozott: 2005. december 21., szerda 15:28
Kedvenc játékos: Mason Mount
Kedvenc exjátékos: Robben
Tartózkodási hely: Erd

Re: Aktuális meccsek

#14383 Hozzászólás Szerző: Bubi »

Hawaii írta:Szerintem meg alapvetően nem az egyéni kvalitásokkal van baj, hanem a védelem megszervezésével. Érdekes, hogy konkrétan az összes védőnk szarul teljesít idén. Mindegyiknek voltak már jobb meccsei, de összességében egyik védőnk teljesítményét sem tudnám idén kiemelni. A második gólnál már egy sokadjára visszatérő probléma alakult ki, vagyis az ellenfél második hullámában érkező játékosára egész egyszerűen nem jutott ember. Christensen fogta Benteke-t, majd amikor PVA teljesen üresen be tudott szlalomozni, akkor kiváltott rá, viszont emiatt a saját embere, vagyis Benteke maradt üresen, aki végül a gólt is szerezte. A kérdés, hogy PVA miért maradhatott üresen, illetve miért nem kísérte senki? Merre jártak ekkor a középpályások? Azt gondolom, hogy egy szélső védőre normál esetben nem egy középhátvédnek kellene figyelnie, hanem pl az egyik középpályásnak, de ez nem történt meg, és utána kaptunk egy nagyon amatőr gólt. Érdemes egyébként megnézni Gilmour mozgását a bekapott gól előtt. Nem tudom, mi volt a feladata, de egy védekező középpályásnak ilyen helyzetben ennél azért kicsit jobban oda kellene tennie magát... Persze, nagyon beszűkülten csak annyit lehet látni ebből, hogy Christensen felelőssége volt a gól, ami talán 30%-ban igaz is, a maradék 70%-ot annak adnám, akinek ebben a helyzetben fel kellett volna vennie az érkező embert (ha erre nincs kijelölve senki, akkor Lampardé ez a 70%).

Akik szerint meg Christensen a Chelsea történetének egyik legrosszabb védője, ajánlom figyelmükbe a 2 héttel ezelőtti City elleni performance-ának tanulmányozását:
https://scontent.fbud5-1.fna.fbcdn.net/ ... e=5F1996F9" onclick="window.open(this.href);return false;
Igaz amit írsz, de ilyen alapon elévehetnénk azt a játékost is aki a támadósorban eladta a labdát, a támadókpt aki nem helyezkedett jól, a VKPt aki nem zárta a területeit vagy nem szerzett labdát, a szélső bekkeket akik nem segítettek be a támadás építésébe, vagy Chris dolgába. Nincs előttem a szituáció, látnom kellene, de a középső bekk az utolsó emberünk, neki kell lennie a leghatékonyabbnak. Valójában egy kapus se vonható felelősségre azért amiért 1 v 1ben beverik neki, hiszen nem szabadott volna eljutnia odáig a csatárnak, de egy jó kapus vagy bekk megold ilyen szituációkat is, akár csak egy Gallas, Carvalho vagy Terry. Mindenki felelős a gólért, de a vak is látja, hogy Christensen (egyelőre) nem elég jó számunkra.

Viszont 24 éves, már nem számít tininek, de az ő posztján jellemzően 25 éves koruk után érnek a profik.

Ja és tudom, hogy nem azt írtad, hogy semmi baj nincs vele, csak rávilágítottál az érem túloldalára.
http://www.youtube.com/watch?v=4AurN8Fzw20" onclick="window.open(this.href);return false;

Avatar
Pityee
Hozzászólások: 6709
Csatlakozott: 2016. február 22., hétfő 11:24
Kedvenc játékos: James-Silva-Kanté
Kedvenc exjátékos: Drogba-Terry-Lampard

Re: Aktuális meccsek

#14384 Hozzászólás Szerző: Pityee »

Hawaii írta: Akik szerint meg Christensen a Chelsea történetének egyik legrosszabb védője, ajánlom figyelmükbe a 2 héttel ezelőtti City elleni performance-ának tanulmányozását:
https://scontent.fbud5-1.fna.fbcdn.net/ ... e=5F1996F9" onclick="window.open(this.href);return false;
Egy-egy ilyen meccse bármelyik volt játékosunknak akad. Még Bosingwának, Ben-Haimnak és Boulahroznak is. De megmondom őszintén, összességében egy puhány pöcs a dán játékosunk, nem középhátvédnek való ilyen fizikummal. Az ellenfelek játékosairól pattog le, általában arrébb rakják mint egy zsák krumplit. Azzal tudok egyetérteni, aki előttem azt írta, hogy hány tőle, nekem is kb. ilyen érzéseim vannak vele kapcsolatban.
2012.05.19
2021.05.29 - Champions of Europe

Hawaii
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 3905
Csatlakozott: 2009. február 27., péntek 15:40
Kedvenc játékos: Reece James
Kedvenc exjátékos: JT26 FL08 MB13 EH10

Re: Aktuális meccsek

#14385 Hozzászólás Szerző: Hawaii »

Szerintem meg alapvetően nem az egyéni kvalitásokkal van baj, hanem a védelem megszervezésével. Érdekes, hogy konkrétan az összes védőnk szarul teljesít idén. Mindegyiknek voltak már jobb meccsei, de összességében egyik védőnk teljesítményét sem tudnám idén kiemelni. A második gólnál már egy sokadjára visszatérő probléma alakult ki, vagyis az ellenfél második hullámában érkező játékosára egész egyszerűen nem jutott ember. Christensen fogta Benteke-t, majd amikor PVA teljesen üresen be tudott szlalomozni, akkor kiváltott rá, viszont emiatt a saját embere, vagyis Benteke maradt üresen, aki végül a gólt is szerezte. A kérdés, hogy PVA miért maradhatott üresen, illetve miért nem kísérte senki? Merre jártak ekkor a középpályások? Azt gondolom, hogy egy szélső védőre normál esetben nem egy középhátvédnek kellene figyelnie, hanem pl az egyik középpályásnak, de ez nem történt meg, és utána kaptunk egy nagyon amatőr gólt. Érdemes egyébként megnézni Gilmour mozgását a bekapott gól előtt. Nem tudom, mi volt a feladata, de egy védekező középpályásnak ilyen helyzetben ennél azért kicsit jobban oda kellene tennie magát... Persze, nagyon beszűkülten csak annyit lehet látni ebből, hogy Christensen felelőssége volt a gól, ami talán 30%-ban igaz is, a maradék 70%-ot annak adnám, akinek ebben a helyzetben fel kellett volna vennie az érkező embert (ha erre nincs kijelölve senki, akkor Lampardé ez a 70%).

Akik szerint meg Christensen a Chelsea történetének egyik legrosszabb védője, ajánlom figyelmükbe a 2 héttel ezelőtti City elleni performance-ának tanulmányozását:
https://scontent.fbud5-1.fna.fbcdn.net/ ... e=5F1996F9" onclick="window.open(this.href);return false;

Avatar
Bubi
Hozzászólások: 9287
Csatlakozott: 2005. december 21., szerda 15:28
Kedvenc játékos: Mason Mount
Kedvenc exjátékos: Robben
Tartózkodási hely: Erd

Re: Aktuális meccsek

#14386 Hozzászólás Szerző: Bubi »

Pityee írta:Jamest ki is felejtettem... Ahhoz képest hogy be lett hypolva mennyire nagy upgrade Azpihoz képest. A csávó védekezni egyáltalán nem tud, de én nagyon támadásban és a beadásaiban sem látom azt a nagy pontosságot. Ráadásul még lassú is, ami egy szélsővédőnek nettó hátrány...
Nagy upgrade lesz, az tuti. Perpillanat sok hiányossága van, magához képest is alúl teljesít, de még egy teljes élvonalas idényen sincs túl... Viszont a beadásait nézd meg jobban ha nem látod benne a pontosságot.
http://www.youtube.com/watch?v=4AurN8Fzw20" onclick="window.open(this.href);return false;

Avatar
Bazsi
Hozzászólások: 375
Csatlakozott: 2011. december 10., szombat 20:22
Kedvenc exjátékos: Lampard
Tartózkodási hely: Bp

Re: Aktuális meccsek

#14387 Hozzászólás Szerző: Bazsi »

koni0725 írta:
Bevallom őszintén, amikor Bolahrouz nálunk játszott még nem volt internetem, szóval róla nincs túl sok emlékem, de Christensennel kapcsolatban a véleményem szerintem átjött! :D
Szerintem örülj neki, hogy nem kellett átélned azt a groteszk látványt, ahogy a védelem közepén szerencsétlenkedett a 9-es mezben :D

Avatar
koni0725
Hozzászólások: 3185
Csatlakozott: 2008. december 13., szombat 0:18
Kedvenc játékos: James
Kedvenc exjátékos: Lampard
Tartózkodási hely: London

Re: Aktuális meccsek

#14388 Hozzászólás Szerző: koni0725 »

Amazing24 írta:
koni0725 írta:Christensenről már minden lényeges dolgot leírtak előttem, annyit tennék még hozzá, hogy azalatt a kb 14 év alatt, mióta a klubnak szurkolok egyetlen nála rosszabb CB-t sem tudok felidézni, de a védők közül is csak Bosingwa súrolja nálam az ő szintjét. Konkrétan hányok tőle.
Talan Boulahrouzt mondanam meg. Lehet az ido szepiti meg az emlekeket, de Bosingwa nem volt annyira rossz, bar az utolso 2 eve gyengere sikeredett.
Kicsit off topic amúgy, de Bosingwa emlékeim szerint kifejezetten jól kezdett, aztan volt egy sérülése, ami után vállalhatatlanul tért vissza, konkrétan szimpla bedobásokat képes volt elcseszni. Amikor meg a BL győzelmünk után a valóban értelmes játékosaink kezéből szó szerint kitépve a serleget ünnepelt, azzal nálam végképp elásta magát.

Bevallom őszintén, amikor Bolahrouz nálunk játszott még nem volt internetem, szóval róla nincs túl sok emlékem, de Christensennel kapcsolatban a véleményem szerintem átjött! :D
211! NEW RECORD!

Amazing24
Hozzászólások: 2489
Csatlakozott: 2011. augusztus 29., hétfő 13:31
Kedvenc játékos: John Obi Mikel

Re: Aktuális meccsek

#14389 Hozzászólás Szerző: Amazing24 »

koni0725 írta:Christensenről már minden lényeges dolgot leírtak előttem, annyit tennék még hozzá, hogy azalatt a kb 14 év alatt, mióta a klubnak szurkolok egyetlen nála rosszabb CB-t sem tudok felidézni, de a védők közül is csak Bosingwa súrolja nálam az ő szintjét. Konkrétan hányok tőle.
Talan Boulahrouzt mondanam meg. Lehet az ido szepiti meg az emlekeket, de Bosingwa nem volt annyira rossz, bar az utolso 2 eve gyengere sikeredett.

Avatar
koni0725
Hozzászólások: 3185
Csatlakozott: 2008. december 13., szombat 0:18
Kedvenc játékos: James
Kedvenc exjátékos: Lampard
Tartózkodási hely: London

Re: Aktuális meccsek

#14390 Hozzászólás Szerző: koni0725 »

Christensenről már minden lényeges dolgot leírtak előttem, annyit tennék még hozzá, hogy azalatt a kb 14 év alatt, mióta a klubnak szurkolok egyetlen nála rosszabb CB-t sem tudok felidézni, de a védők közül is csak Bosingwa súrolja nálam az ő szintjét. Konkrétan hányok tőle.

Viszont, hogy ne ilyen negatívan fejezzem be a mondandómat, szót ejtenék Pulisic-ról: a srác engem iszonyatosan Hazard-ra emlékeztet, a robbanékonysága, kiszámíthatatlansága, az, hogy ballal is tud lőni mind egy borzasztóan ígéretes játékossá teszi, mostanában élmény nézni a játékát.

Ja és még Willian: az elmúlt pár évben kifejezetten nem kedveltem, most sem a szívem csücske, de ma is nagyon jól játszott. A két gólpasszán nincs mit magyarázni, illetve az tiszteletreméltó, ahogy a meccs vége felé sprintben ment vissza védekezni. Viszont ha továbbra is 2 évesnél hosszabb szerződést, illetve stabil kezdőszerepet akar, szó nélkül elengedném.
211! NEW RECORD!

Avatar
Pityee
Hozzászólások: 6709
Csatlakozott: 2016. február 22., hétfő 11:24
Kedvenc játékos: James-Silva-Kanté
Kedvenc exjátékos: Drogba-Terry-Lampard

Re: Aktuális meccsek

#14391 Hozzászólás Szerző: Pityee »

Érdemes visszanézni Christensen helyezkedését a Palace második góljánál és a hosszabításban. Akkora lyukak voltak a védelembe hogy egy alsóházi negyedosztályú csapat is simán kihasználta volna.
2012.05.19
2021.05.29 - Champions of Europe

dacultras
Hozzászólások: 769
Csatlakozott: 2010. augusztus 27., péntek 21:32
Kedvenc játékos: Lampard
Kedvenc exjátékos: Drogba

Re: Aktuális meccsek

#14392 Hozzászólás Szerző: dacultras »

nincs mese ide kell legalább 2 védő a kezdőbe. egy Cb egy LB. Bal oldalra azért vannak pletykák, de CBre miért nincs?

Avatar
Botond9797
Hozzászólások: 1038
Csatlakozott: 2012. február 12., vasárnap 18:40
Kedvenc játékos: Mount James Kanté
Kedvenc exjátékos: JT26 DD11 FL8

Re: Aktuális meccsek

#14393 Hozzászólás Szerző: Botond9797 »

Mount MOTM, jelenleg a legfontosabb játékosunk
Gilmour, Zouma piros pont
Willian, Pulisic duó jól mutat
Giroud, Tammy gól
Jorginho, kalapemelés

Lampard cseréi ültek, de edzői hiba, hogy képtelenek vagyunk továbbra is lezárni egy meccset, magunkra húzzuk a Palace-t és csak a kapufának és Zouma emberfeletti mentésének köszönhetjük a három pontot. Érdemes megnézni, hányszor lőtt idén két gólt, vagy annál többet a Palace. Christensen ma nulla, James hátul még rengeteg hibával játszik. Ha meglesz a BL, a támadójátékunknak köszönhetjük, mert ez a védekezés alsóközépcsapathoz méltó.
James, Mount, Loftus-Cheek, Hudson-Odoi, Abraham

Avatar
Pityee
Hozzászólások: 6709
Csatlakozott: 2016. február 22., hétfő 11:24
Kedvenc játékos: James-Silva-Kanté
Kedvenc exjátékos: Drogba-Terry-Lampard

Re: Aktuális meccsek

#14394 Hozzászólás Szerző: Pityee »

Jamest ki is felejtettem... Ahhoz képest hogy be lett hypolva mennyire nagy upgrade Azpihoz képest. A csávó védekezni egyáltalán nem tud, de én nagyon támadásban és a beadásaiban sem látom azt a nagy pontosságot. Ráadásul még lassú is, ami egy szélsővédőnek nettó hátrány...
2012.05.19
2021.05.29 - Champions of Europe

Avatar
James Lee
Hozzászólások: 1555
Csatlakozott: 2008. december 29., hétfő 19:18
Kedvenc exjátékos: Lampard Drogba Kante RLC
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Aktuális meccsek

#14395 Hozzászólás Szerző: James Lee »

Norbertoo írta:RLC-nek bírom ezeket a finom, fineszes megoldásait, hiányzott. Ellenben Abraham - akinek a gólja szép volt, ezt nem szeretném elvenni tőle -, na vele már rengeteg bajom támadt. 190+ cm magas, mégsem ő nyeri meg a fejpárbajokat mezőnyben, elnyomják, nem hozható helyzetbe, és akkor még labdakihozatalnál is miután hibázik egy bődületeset, csak áll és néz.
No igen. Nagyon vártam már a góljára és szépen meg is oldotta, de azon kívül még mindig sokkal lustábban játszik, mint korábban. Bízom benne, hogy picsán lesz rúgva.

Avatar
Norbertoo
Hozzászólások: 1882
Csatlakozott: 2008. november 11., kedd 23:46
Kedvenc játékos: Timo Werner
Kedvenc exjátékos: Frank Lampard
Tartózkodási hely: Dánia

Re: Aktuális meccsek

#14396 Hozzászólás Szerző: Norbertoo »

Gilmour engem az újrakezdés után nem győzött meg, de ma jól játszott. Kepát én a gólért nem hibáztatom, hogyha fölé tolja, akkor hatalmas védésnek lett volna elkönyvelve, nem "minimumnak". Az első félidőben a góljáig egyébként engem Pulišić nagyon idegesített, mintha fejben sokkal lassabb lett volna, mint a teste, vagy akár a többiek. A semmibe vezette a labdát, túlságosan megtolta, eltotojázta, stb. A második félidőre már kifejezetten jól játszott megint.

RLC-nek bírom ezeket a finom, fineszes megoldásait, hiányzott. Ellenben Abraham - akinek a gólja szép volt, ezt nem szeretném elvenni tőle -, na vele már rengeteg bajom támadt. 190+ cm magas, mégsem ő nyeri meg a fejpárbajokat mezőnyben, elnyomják, nem hozható helyzetbe, és akkor még labdakihozatalnál is miután hibázik egy bődületeset, csak áll és néz.

Avatar
emsanya
Hozzászólások: 9991
Csatlakozott: 2007. december 27., csütörtök 14:44

Re: Aktuális meccsek

#14397 Hozzászólás Szerző: emsanya »

Nem érdemeltünk 3 pontot, szégyen volt ez a vége. Abraham is elszorakozta a labdát meg a helyzetet, James is simán átjároház meg a védekezés is fos volt.

Oké fontos 3 pont de ezt a palacet így felhozni...

Avatar
James Lee
Hozzászólások: 1555
Csatlakozott: 2008. december 29., hétfő 19:18
Kedvenc exjátékos: Lampard Drogba Kante RLC
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Aktuális meccsek

#14398 Hozzászólás Szerző: James Lee »

Már nagyon régóta vártam egy RLC-Tammy kombót :mrgreen: Gyönyörű passz, gyönyörű befejezés, így kell ezt.
Christ most is a védelmembe venném, bár most már azért morcosabb voltam. Hitvány egy teljesítmény volt, amit nyújtott a neki köszönhető gólnál, majd utána. Zoumának pedig hatalmas pacsi. És Azpinak is.
Pulit már nem is méltatnám, kezd unalmas lenni :mrgreen: (maradjon mindig ilyen unalmas)

Avatar
Dante
Hozzászólások: 6460
Csatlakozott: 2009. február 21., szombat 18:30
Kedvenc játékos: James Mount Chilwell
Kedvenc exjátékos: Hazard

Re: Aktuális meccsek

#14399 Hozzászólás Szerző: Dante »

Christensen a meccs legvégén full vakon volt. Kár, hogy 3-1 után folytatódott a meccs, jó lett volna ha ott vége van. Összességében örülhetünk a három pontnak, lehet szurkolni hogy az Arsenal pontot szerez a Leicester ellen.

Jorginho jól szállt be.

Avatar
Pityee
Hozzászólások: 6709
Csatlakozott: 2016. február 22., hétfő 11:24
Kedvenc játékos: James-Silva-Kanté
Kedvenc exjátékos: Drogba-Terry-Lampard

Re: Aktuális meccsek

#14400 Hozzászólás Szerző: Pityee »

Egyszerűen nonszensz hogy kerülhet kezdő közelébe egy ilyen Christensen, ráadásul egy pl top csapatban...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Pityee 2020. július 7., kedd 21:08-kor.
2012.05.19
2021.05.29 - Champions of Europe

Válasz küldése