Aktuális meccsek

A klubbal kapcsolatos témák.
Üzenet
Szerző
Avatar
kecske01
Hozzászólások: 6847
Csatlakozott: 2010. január 26., kedd 20:33
Kedvenc játékos: Enzo
Kedvenc exjátékos: Hazard
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Aktuális meccsek

#14661 Hozzászólás Szerző: kecske01 »

Mount amugy ismet borzaszto volt tegnap. Kapkodott egyfolytában.

Avatar
Dante
Hozzászólások: 6460
Csatlakozott: 2009. február 21., szombat 18:30
Kedvenc játékos: James Mount Chilwell
Kedvenc exjátékos: Hazard

Re: Aktuális meccsek

#14662 Hozzászólás Szerző: Dante »

Tegnap három "tinédzserünk" került a kezdőbe. Caballero, Azpi, Jorginho, Alonso, Giroud, Willian és Pedro is játszott. Mellettük pedig Rüdiger, Barkley és Kovacic sem nevezhető tapasztalatlan ifinek. Amíg a fiatalok játszottak, leginkább ősszel sokkal jobban ment a szekér.

Avatar
kazomester
Hozzászólások: 4599
Csatlakozott: 2007. augusztus 24., péntek 18:31

Re: Aktuális meccsek

#14663 Hozzászólás Szerző: kazomester »

A szenioroknak meg jópár év sem volt elég, hogy kifejlesszék ezt a képességet.

Avatar
adee93
Hozzászólások: 997
Csatlakozott: 2009. január 2., péntek 16:03
Kedvenc játékos: Hazard
Kedvenc exjátékos: Lampard
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Aktuális meccsek

#14664 Hozzászólás Szerző: adee93 »

A tinédzsereinknek még jó pár évnek el kell telnie hogy egy ilyen nemzetközi meccsen a maguk oldala felé tudják átbillenteni a mérleget.
Blue is the Colour

edeskeves
Hozzászólások: 3113
Csatlakozott: 2008. július 8., kedd 15:22
Kedvenc játékos: Cesc Fabregas
Kedvenc exjátékos: Didier Drogba

Re: Aktuális meccsek

#14665 Hozzászólás Szerző: edeskeves »

Pityee írta:
kecske01 írta:Jorginho meg az ilyen jatekosokat nyaron selejtezni kell. Oke, hogy van esze, de borzasztoan lassu es ez hatalmas hatrany a mai modern fociban. Nem ertem, hogy lehet valaki ennyire lassu ilyen alkattal.
Szerintem nem Jorgi a fő probléma ebben a keretben. Ha mellette két gyors középpályás futkos (Kanté és Kova), akkor elfér a csapatban. Sőt továbbmegyek, a középpályánkkal semmi gond nincs (természetesen ilyen hányadék Barkleykat el kell felejteni), inkább a védelemmel és a támadószekcióval.
A vedelem a legkisebb nyomastol is kepes osszeroppanni sajnos ezert kellene egy tapasztalt es klasszis KH. A balhatved pozicio is erositesre szorul, Marcos jo abban az esetben, ha mehet tamadni, de ha 4 vedovel allunk fel, mint altalaban oda hasznalhatatlan. Azt gondolom, hogy 4 vedos felallasnal Azpi is pad, meg ha szomoru is kimondani, de nem akarom nezni a bal oldali szenvedeset es Jamest kene nyomatni a jobb oldalon.
Elore mar igazoltunk egyet, remelem bevalik es Pulisic is felepul lassan, kerdes milyen formaban ter vissza, de egy Isco jo lenne, aki meg tudja bontani a kreativitasaval a vedelmet es Tammy melle egy jo csatar. CHO mihelyst kezdett jobb formaba kerulni leserult megint, Ruben 2? Jo lenne pedig ha oket tudnank hasznalni a kesobbiekben, mert mindketto jo jatekos lehetne.
Ha nyaron nem erositenek erdemben, akkor kb marad a jelenlegi helyzet es bizhatunk abban, hogy a fiataljaink majd beernek egyszer..

Avatar
Pityee
Hozzászólások: 6709
Csatlakozott: 2016. február 22., hétfő 11:24
Kedvenc játékos: James-Silva-Kanté
Kedvenc exjátékos: Drogba-Terry-Lampard

Re: Aktuális meccsek

#14666 Hozzászólás Szerző: Pityee »

kecske01 írta:Jorginho meg az ilyen jatekosokat nyaron selejtezni kell. Oke, hogy van esze, de borzasztoan lassu es ez hatalmas hatrany a mai modern fociban. Nem ertem, hogy lehet valaki ennyire lassu ilyen alkattal.
Szerintem nem Jorgi a fő probléma ebben a keretben. Ha mellette két gyors középpályás futkos (Kanté és Kova), akkor elfér a csapatban. Sőt továbbmegyek, a középpályánkkal semmi gond nincs (természetesen ilyen hányadék Barkleykat el kell felejteni), inkább a védelemmel és a támadószekcióval.
2012.05.19
2021.05.29 - Champions of Europe

Avatar
kecske01
Hozzászólások: 6847
Csatlakozott: 2010. január 26., kedd 20:33
Kedvenc játékos: Enzo
Kedvenc exjátékos: Hazard
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Aktuális meccsek

#14667 Hozzászólás Szerző: kecske01 »

Jorginho meg az ilyen jatekosokat nyaron selejtezni kell. Oke, hogy van esze, de borzasztoan lassu es ez hatalmas hatrany a mai modern fociban. Nem ertem, hogy lehet valaki ennyire lassu ilyen alkattal.

edeskeves
Hozzászólások: 3113
Csatlakozott: 2008. július 8., kedd 15:22
Kedvenc játékos: Cesc Fabregas
Kedvenc exjátékos: Didier Drogba

Re: Aktuális meccsek

#14668 Hozzászólás Szerző: edeskeves »

Pityee írta:Ezekszerint a bundesligában tök utolsó Paderborn jobban összeszedett csapat mint mi :lol: Mert, hogy sokkal jobban megszorongatták a hétvégén a bayernt az tuti. Néztem azt a meccset és egyáltalán nem volt ilyen alárendelt szerepben a német kis csapat. Ráadásul az Allianz Arénában.
Nyilvan a Bayern nagyobb elannal veti bele magat egy BL meccsbe a Chelsea ellen, mint a Koln, Paderborn stb csapatok ellen ahol tudjak, hogy fel gozzel is nyernek. Hulyeseg az ilyen osszehasonlitas szerintem.

Avatar
Pityee
Hozzászólások: 6709
Csatlakozott: 2016. február 22., hétfő 11:24
Kedvenc játékos: James-Silva-Kanté
Kedvenc exjátékos: Drogba-Terry-Lampard

Re: Aktuális meccsek

#14669 Hozzászólás Szerző: Pityee »

Ezekszerint a bundesligában tök utolsó Paderborn jobban összeszedett csapat mint mi :lol: Mert, hogy sokkal jobban megszorongatták a hétvégén a bayernt az tuti. Néztem azt a meccset és egyáltalán nem volt ilyen alárendelt szerepben a német kis csapat. Ráadásul az Allianz Arénában.
2012.05.19
2021.05.29 - Champions of Europe

Bandi
Hozzászólások: 2715
Csatlakozott: 2015. augusztus 29., szombat 18:13

Re: Aktuális meccsek

#14670 Hozzászólás Szerző: Bandi »

Messze vagyunk Európa elitjétől, ezt eddig is tudtuk, de ekkora különbség azért talán nincs a két csapat között. Ha mindenki egészséges és jó formában lenne, akkor lett volna egy Kante, RLC, Abraham, CHO/Pulisic a kezdőben, legalább a támadójátékunk egy (vagy több) szinttel feljebb lett volna. 33 éves, meccshiányos Giroud-tól, Barkley-tól (akinek minden 10. meccse értékelhető), nem kell csodát várni. Nagyon fontos lesz a hétvégi Bournemouth elleni meccs, nem szabad gödörbe kerülnünk mert akkor gyorsan kicsúszhatunk a BL helyekről.

Avatar
Szabi
Moderátor + Tippverseny győztese 2014/15
Moderátor + Tippverseny győztese 2014/15
Hozzászólások: 6260
Csatlakozott: 2009. július 18., szombat 21:57
Kedvenc játékos: Hazard_Mertens
Kedvenc exjátékos: Lampard_Hazard

Re: Aktuális meccsek

#14671 Hozzászólás Szerző: Szabi »

Meccs előtt mindenkivel akivel beszélgettem minimum 2 gólos vereséget vizionáltam 3 bekapott góllal, ilyenkor sajnálom csak azt, hogy saját csapat ellen elvből nem fogadok, mert 1,8-ért a nap tutija volt a Bayern győzelem. Ez a realitás, a 3 gólt akkor is megkaptuk volna, ha Kanté bevethető.

A hazai pályánk teljesen megszűnt létezni és engem ez szomorít el a legjobban, ide már mindenki győzni jár, idén 14 bajnokin 5 vereség, a BL-ben 4-ből 2 zakó (+ az Ajax-meccs, ahol csak a bírónak köszönhetően nem 3 ez a mutató), Ligakupában is hazai kiesés, szóval egészen döbbenetes, ennyire még Mourinho utolsó szezonjában se volt rossz az otthoni mérlegünk. A Sp*rs meccs pedig tényleg csalóka volt, ahogy sanya is írta. A Leipzig múlt héten földbe döngölte a Tottenhamet a hazai pályáján, csak ők valahogy megúszták 1 kapott góllal.

A védekezés nevetségesen amatőr, múlt héten a Köln produkált hasonlót az első félidőben a Bayern ellen, mint mi most a másodikban. A Köln, még egyszer. Lassúság, figyelmetlenség, szervezetlenség és fejetlenség az a négy kifejezés, amivel jellemezni tudnám a hátsó alakzatot.

És azt azért hozzátenném, hogy nem éppen a Bayern történelmének legjobb védelme állt velünk szemben. A lesajnált, kiöregedett Boateng, a középre húzott Alaba vagy a szélső támadó Davies alkotta négyesük ellen lehetett volna keresnivalónk, nem mintha az változtatna bármin is, de egy gólra jók lehettünk volna. Sajnos 0-2 után elvesztették minden hitüket és motivációjukat a játékosaink és szartak bele az egészbe. Nem sűrűn írok ilyet, de Willian-t kötelező lett volna kezdetni, ennyi döglassú játékost (Alonso, Jorginho, Barkley, Giroud) nem bír el egy alapból is deffenzívre állított csapat, pláne, ha az ellenfélben sem Mertesackerek futkosnak.
6+8+5+4+1+1+2+1

Avatar
Dante
Hozzászólások: 6460
Csatlakozott: 2009. február 21., szombat 18:30
Kedvenc játékos: James Mount Chilwell
Kedvenc exjátékos: Hazard

Re: Aktuális meccsek

#14672 Hozzászólás Szerző: Dante »

Bubi írta:Dante leírta, hogy a középpályánk katasztrófa, egyáltalán nem segítik a támadásépítést ráadásul nem érkeznek második hullámban.
Miközben írtam a hsz-t pont erre gondoltam, védekezés szempontjából. Meg az alsóházi PL csapatok is simán átrohannak a középpályán, és nálunk természetes, hogy a kapu előtt lepattanó, lecsorgó labdát az ellenfél szedi össze. A Bayern többször is a 16-oson belül passzolgatott, de más csapat is csinált már ilyet.

Nagy taktikai reformra lenne szükség, egy Wilkins, vagy Clarke szerű szakemberre, mert látszólag, se Lampard, se Morris és a többiek nem tudnak mit kezdeni a fejetlenséggel és tavaly augusztus óta áll néz az állapot, semmi változás nem történt.

edeskeves
Hozzászólások: 3113
Csatlakozott: 2008. július 8., kedd 15:22
Kedvenc játékos: Cesc Fabregas
Kedvenc exjátékos: Didier Drogba

Re: Aktuális meccsek

#14673 Hozzászólás Szerző: edeskeves »

Pityee írta:Egyébként ebben a meccsen azért Frankie is benne van bőven, ilyen kezdővel a Bayern ellen már a meccs előtt vesztettünk. Barkley-Zsiru csodaduót felrakni egy ilyen meccsre? imádom Frankiet de ez nagy hiba volt. Jobb csapat a bayern de nem ennyivel, ez a meccs totális csőd volt és egy szégyenteljes produkciót. Barkley helyett Pedrot is okosabb dolog lett volna kezdőbe nevezni, 10 perc alatt amit fent volt adott egy gólpasszot, csakhát kutya nem ment a labdájára. Sajnálom azokat az embereket akik kimentek az SB-re és élőben látták ezt a nyilvános kivégzést. Eddig egyik párharcban sem volt ekkora különbség a két csapat között, úgyh nekem ne mondja senki hogy ennyit tud ez a csapat. Egy napoli feltudja venni a versenyt a barszával? az atleti feltudta venni a verseny a poolal? Minket meg megaláz itthon a bayern? Kemény. Rendesen elment a kedvem ezután a produkció után ettől a csapattól, nem ezt vártam tőlük. De már a meccs elején sem úgy mentek ki a játékosaink mint akik vért ittak, hanem mint akik egy langyi teadélutánra rendezkedtek volna be. Lehet veszteni, de küzdés nélkül veszteni, az már baj. Nem tudom, hogy mi motiválhatta volna ezt a fiatal csapatot, minth megmutassák ennek a nagyképű bayernnak, hogy helyre tudják őket rakni. Le a kalappal a két öregünk előtt, Caba és Pedro hajtott, őket érdekelte ez a meccs, Mount és Kova szintén ment ameddig bírt, de a többiek leves. Megkockáztatom, hogy ilyen szarok még idén nem voltunk mint ma.
Barkley oke, de Giroud kellett erre a meccsre egyeduli eknek. Lattad mikor beallt Tammy, hogy kijott a tapasztalatlansaga? Giroud jobb az elorevagott labdak megtartasaban, megjatszasaban es jol is csinalta, de a mogotte jatszok nem nagyon tudtak segiteni.

Egyebkent a meccs alapjan ez a 3-0 jogos, meg egy tizit se kaptak meg ilyenkor megint nem ertem, hogy minek a VAR, magam ellen beszelek, mert minket sujtott volna, de teljesen egyertelmu kez volt es nem ertem miert nem neztek vissza utolag? A mi mecccseinken valahogy csak a baj van vele. Jo lett volna legalabb 1 golt szerezni es kicsit jobb eredmenyt elerni, de mint korabban irtam a Bayern teljesen mas sebessegben kozlekedett a palyan es sokkal tapasztaltabb jatekosai vannak, talan meg ez a 3 golos vereseg is hizelgo a meccs kepe alapjan. Van hova fejlodni es van hova igazolni ez a meccs is megmutatta, ha tenyezok akarunk lenni a BL-ben. Mount az utobbi meccseken feljavult megint, de futosebessegben mennyivel lassabb volt o is a Bayern jatekosoknal..
Jovore talan (ha bejutunk) jobban meg tudjuk szorongatni oket, remelem nem lesz vegul nagyon csunya osszesitesben. Jorginho, Marcos nem lesz a visszavagon ez se sokat javit a helyzeten, foleg ha Kante se epul fel, na az lesz igazan szep.
A meccs alatt ideges voltam es fajt a vereseg, de belegondolva ez a realitas jelenleg es mar az csoda volt, hogy szunetben 0-0 volt meg.

Avatar
Pityee
Hozzászólások: 6709
Csatlakozott: 2016. február 22., hétfő 11:24
Kedvenc játékos: James-Silva-Kanté
Kedvenc exjátékos: Drogba-Terry-Lampard

Re: Aktuális meccsek

#14674 Hozzászólás Szerző: Pityee »

Egyébként ebben a meccsen azért Frankie is benne van bőven, ilyen kezdővel a Bayern ellen már a meccs előtt vesztettünk. Barkley-Zsiru csodaduót felrakni egy ilyen meccsre? imádom Frankiet de ez nagy hiba volt. Jobb csapat a bayern de nem ennyivel, ez a meccs totális csőd volt és egy szégyenteljes produkciót. Barkley helyett Pedrot is okosabb dolog lett volna kezdőbe nevezni, 10 perc alatt amit fent volt adott egy gólpasszot, csakhát kutya nem ment a labdájára. Sajnálom azokat az embereket akik kimentek az SB-re és élőben látták ezt a nyilvános kivégzést. Eddig egyik párharcban sem volt ekkora különbség a két csapat között, úgyh nekem ne mondja senki hogy ennyit tud ez a csapat. Egy napoli feltudja venni a versenyt a barszával? az atleti feltudta venni a verseny a poolal? Minket meg megaláz itthon a bayern? Kemény. Rendesen elment a kedvem ezután a produkció után ettől a csapattól, nem ezt vártam tőlük. De már a meccs elején sem úgy mentek ki a játékosaink mint akik vért ittak, hanem mint akik egy langyi teadélutánra rendezkedtek volna be. Lehet veszteni, de küzdés nélkül veszteni, az már baj. Nem tudom, hogy mi motiválhatta volna ezt a fiatal csapatot, minth megmutassák ennek a nagyképű bayernnak, hogy helyre tudják őket rakni. Le a kalappal a két öregünk előtt, Caba és Pedro hajtott, őket érdekelte ez a meccs, Mount és Kova szintén ment ameddig bírt, de a többiek leves. Megkockáztatom, hogy ilyen szarok még idén nem voltunk mint ma.
2012.05.19
2021.05.29 - Champions of Europe

Avatar
mikel12
Hozzászólások: 3926
Csatlakozott: 2010. július 3., szombat 13:21
Kedvenc játékos: Nincs
Kedvenc exjátékos: Didier Drogba

Re: Aktuális meccsek

#14675 Hozzászólás Szerző: mikel12 »

Korulbelul ugy erezhette magat a Bayern, mintha egy Mainz ellen jatszananak..Mindenki egy fos volt kivetel nelkul, egyedul Giroud szepen fejelgette le a labdakat az elso felidoben, meg Caba vedett parat. Amugy hihetetlen, hogy hazai palyan ugy csuszkalnak a jatekosaink, mintha onmagunk ellensege lennenk, hogy sajat magunkkal csesszunk ki. Nem az elso golt kaptuk mar igy..Hat ez elment. Tartom, hogy nem a Bayern volt annyira jo, hanem mi voltunk ennyire szarok. Tomori jegeleset meg mindig nem ertem, Rudiger a felepulese ota hibat hibara halmoz, es jatszik ugyanugy, Christensen sem Chelsea szint hosszu tavon, csak par meccsre tudja magat osszeszedni.
Ohh Chelsea we love you..

Avatar
Bubi
Hozzászólások: 9287
Csatlakozott: 2005. december 21., szerda 15:28
Kedvenc játékos: Mason Mount
Kedvenc exjátékos: Robben
Tartózkodási hely: Erd

Re: Aktuális meccsek

#14676 Hozzászólás Szerző: Bubi »

Nem akkora cucc ez a Davis gyerek. Szélső támadóként vették, oda egyelőre nyilván kevés ezért szélső hátvédet játszik. A sebességével megszoptatta a hótlassú játékosainkat, ennyi. Nagyon lassú az egész keretünk, megkockáztatom hogy a topcsapatok közül összességében a mi játékosaink a leglassabbak.

Dante leírta, hogy a középpályánk katasztrófa, egyáltalán nem segítik a támadásépítést ráadásul nem érkeznek második hullámban.

Abraham remélem figyelte Lewát, mert középcsatár létére már egy jó ideje pocsékul helyezkedik.

Mount kezd felébredni, szerintem ő nagyon tehetséges. Úgy ahogy a túloldalt Müllernek, nálunk Mountnak kell szabadkezet adni, nem szabad lekorlátozni mert beszürkül.

Sajnos ennyit tud ez a csapat, valszeg a sérültjeinkkel is kikapunk, de nem baj, a vezetőség szeeint ez így jól van, szal ez van.
http://www.youtube.com/watch?v=4AurN8Fzw20" onclick="window.open(this.href);return false;

Avatar
Dante
Hozzászólások: 6460
Csatlakozott: 2009. február 21., szombat 18:30
Kedvenc játékos: James Mount Chilwell
Kedvenc exjátékos: Hazard

Re: Aktuális meccsek

#14677 Hozzászólás Szerző: Dante »

Pityee írta:Christensen repült ki amatőr módon a harmadik gól előtt. Ma szerintem szarabb volt mint az utolsó meccsen.
A harmadik gólról lemaradtam, így visszavonom. Bár szerintem nélküle már hamarabb is kaptunk volna gólt, az meg hogy 2, vagy 3 teljesen mindegy.

Erre az évre megint előkerültek azok a játékosok, akiknek mindegy a meccs eredménye, teljesen rezignáltak akkor is ha kikapunk és akkor is, ha valamelyik fiatal épp húzza a csapatot.
Nyilván kevés a saját nevelésű kontingensünk tudása a BL-hez, de rajtuk kívül senki nem csinált idén semmit.

Avatar
Dízel
Hozzászólások: 3436
Csatlakozott: 2008. április 25., péntek 12:38
Kedvenc játékos: Joe cole
Kedvenc exjátékos: Robben

Re: Aktuális meccsek

#14678 Hozzászólás Szerző: Dízel »

Mivel kovi meccsen jorginho eltiltott lesz, van ra esely hogy kante felepuljon es vkp legyen. Bar lehet akkor is inkabb kovacic lesz jorgi helyen... a kozeppalyank lassu volt de igazabol mindenhol azok voltunk. Foleg hatul. A vedelmet kene rendberakni eloszor, aztan lehetne haladni elorebb. Nem erunk vissza a kontraknal, nem tudjuk lereagalni a gyors akciokat. A fiataloknak jo eromero volt, fejlodni kell folyamatosan.

Avatar
Pityee
Hozzászólások: 6709
Csatlakozott: 2016. február 22., hétfő 11:24
Kedvenc játékos: James-Silva-Kanté
Kedvenc exjátékos: Drogba-Terry-Lampard

Re: Aktuális meccsek

#14679 Hozzászólás Szerző: Pityee »

Dante írta:A csapatban sokkal több van. Egy két játékosban van ennyi. Van olyan, hogy jó meccset hoz Jorginho, vagy Marcos Alonso, esetleg Rüdiger, aki a védelem kiskirálya, de amikor egyénileg kell komolyabb játékosokkal kell felvenniük a versenyt, akkor teljesen becsődölnek.

A leggyengébb részünk a középpálya, Kovacic hasznos játékos, de gyenge és alacsony, Jorginho szintén, csak ő meg lassú is és haszna sincs. Az évi 5 kulcspasszát egy tehetséges védekező középpályás is hozza.

Kicsi rá az esély, de jó lenne a nyáron egy nagyobb takarítás. Na meg Kante szűrőként való játszatása.

Hogy ne csak kesergés legyen, Christensen maszkkal még stabilabb, mint az előtte lévő meccseken. Jó volna, ha Tomori újra esélyt kapnak, akár ebben a három védős rendszerben is. (A bal oldali védőink csak ebben érnek valamit)
Christensen repült ki amatőr módon a harmadik gól előtt. Ma szerintem szarabb volt mint az utolsó meccsen.
2012.05.19
2021.05.29 - Champions of Europe

Avatar
Dante
Hozzászólások: 6460
Csatlakozott: 2009. február 21., szombat 18:30
Kedvenc játékos: James Mount Chilwell
Kedvenc exjátékos: Hazard

Re: Aktuális meccsek

#14680 Hozzászólás Szerző: Dante »

A csapatban sokkal több van. Egy két játékosban van ennyi. Van olyan, hogy jó meccset hoz Jorginho, vagy Marcos Alonso, esetleg Rüdiger, aki a védelem kiskirálya, de amikor egyénileg kell komolyabb játékosokkal kell felvenniük a versenyt, akkor teljesen becsődölnek.

A leggyengébb részünk a középpálya, Kovacic hasznos játékos, de gyenge és alacsony, Jorginho szintén, csak ő meg lassú is és haszna sincs. Az évi 5 kulcspasszát egy tehetséges védekező középpályás is hozza.

Kicsi rá az esély, de jó lenne a nyáron egy nagyobb takarítás. Na meg Kante szűrőként való játszatása.

Hogy ne csak kesergés legyen, Christensen maszkkal még stabilabb, mint az előtte lévő meccseken. Jó volna, ha Tomori újra esélyt kapnak, akár ebben a három védős rendszerben is. (A bal oldali védőink csak ebben érnek valamit)

Válasz küldése