Bajnokok Ligája

A klubbal kapcsolatos témák.
Üzenet
Szerző
becus3
Hozzászólások: 540
Csatlakozott: 2014. szeptember 13., szombat 16:43
Kedvenc játékos: oscar
Kedvenc exjátékos: Makelele

Re: Bajnokok Ligája

#1781 Hozzászólás Szerző: becus3 »

Bubi írta:
Николаевич írta:
Azért ez közel sem egyetemes érvényű igazság, sőt.. Attól hogy valaki kötődik egy klubhoz vagy komoly játékosmúltja van még nem garantálja hogy edzőként, sportigazgatóként vagy (pláne) vezérigazgatókènt megfelelően làtja el a munkájàt. Van der Sar esetében azon se csodálkoznék ha ő csak egy arc lenne aki odaáll a fotózásokhoz.

Szép ez az Ajax-sztori, de azért a ló túloldalára sem kell átesni hogy mennyivel erősebbek nálunk meg mennyivel előrébb tartanak. Kifut nekik ez a szezon gyönyörűen, a jó és konzisztens munka mellett hozzájárult a fogalmatlan Solari és a töketlen Allegri is. Láttunk màr Európa-bajnok görög válogatottat vagy angol bajnok Leicestert. Ők se voltak tele olyan játékosokkal akik utána meghatározták az európai focit, ahogy a mi BL-győztes csapatunk is tele volt erősen B-oldalas és középszerű emberkékkel, senki nem hazudta azt magának a Barca elleni párharc után hogy mennyivel előrébb járunk náluk.

Ebben az Ajax-ban is pár igazán jónak tűnő játékos van csak(Frenkie, De Ligt, Vand de Beek, esetleg Neres), ezek a Ziyech, Taglafico, Tadic, Blind, Veltman meg életük formáját hozzák amikor minden sikerül, mint anno Fuchs, Okazaki, Morgan vagy Danny Simpson. Nyáron a fenti négyest elveszíti az Ajax aztán lehet megint sok évig építkezni, hátha összejön megont egy hasonló siker. Overmars ide, Van der Sar oda.
Ahogy az sem "egyetemes igazság" hogy a nők nem értenek a focihoz, vagy hogy egy nő nem lehet sikeres az elit labdarúgás világában, legyen az bármilyen közvetlen kapcsolódó szerepvállalás, még sem tudok ellenpéldát mondani. Viszont azt látom, hogy a topcsapatok előszeretettel neveznek ki olyan embereket az igazgatói és egyéb a klub körül zajló munkálatok elvégzéséhez kapcsolódó pozíciókba akik egykoron a kötelékükbe tartoztak labdarúgóként. Nem véletlen, nem hiszem, hogy csak a lényükért/nevükért foglalkoztatnák őket.

Az Ajax mint csapat tart nálunk sokkal-sokkal előrébb, agyba főbe vernének minket, és igen, nem a játékosállományuk miatt, hanem azért mert egységesek, és ebben van nagy szerepe a fent említett embereknek. Jövőre már a csapat fele máshol fog focizni, még is kihajtják a belüket a BL győzelemért.

Nem mindegy, hogy olyan ember irányítja-e a csapatot akinek a saját karrierje a legfontosabb, vagy akinél sportszakmai alapszükségleteket háttérbeszorítja a profitorientáltság ellenben azzal, akinek maga a klub a legfontosabb.

Rá lehetne fogni az utóbbi évek töketlenkedését a piacon arra is, hogy Abrát már nem érdekli, vagy hogy Mourinho keresztbetett, de azóta igazolunk zs kategóriás játékosokat és azóta adjuk el a tehetségeinket és a legjobbjainkat - és azóta kezdődött meg az igazi mélyrepülés amióta a kiscsaj előre lépett. Amíg a háttérben dolgozott nem volt baj.

Szerk.: Annyival egészíteném ki, hogy Emenalo sem más tészta. Évek óta nincs olyan sportigazgatónk aki tudja mit csinál.
Még az edzői poszt hagyján, de a sportigazgatoi poszt a kulcs. Nálunk is az van leginkább a béka segge alatt.
Az egy tanulhatatlan szakma, amire születni kell és tapasztalni. Nem kötődés kérdése.

Avatar
Bubi
Hozzászólások: 9327
Csatlakozott: 2005. december 21., szerda 15:28
Kedvenc játékos: Mason Mount
Kedvenc exjátékos: Robben
Tartózkodási hely: Erd

Re: Bajnokok Ligája

#1782 Hozzászólás Szerző: Bubi »

Николаевич írta:
Azért ez közel sem egyetemes érvényű igazság, sőt.. Attól hogy valaki kötődik egy klubhoz vagy komoly játékosmúltja van még nem garantálja hogy edzőként, sportigazgatóként vagy (pláne) vezérigazgatókènt megfelelően làtja el a munkájàt. Van der Sar esetében azon se csodálkoznék ha ő csak egy arc lenne aki odaáll a fotózásokhoz.

Szép ez az Ajax-sztori, de azért a ló túloldalára sem kell átesni hogy mennyivel erősebbek nálunk meg mennyivel előrébb tartanak. Kifut nekik ez a szezon gyönyörűen, a jó és konzisztens munka mellett hozzájárult a fogalmatlan Solari és a töketlen Allegri is. Láttunk màr Európa-bajnok görög válogatottat vagy angol bajnok Leicestert. Ők se voltak tele olyan játékosokkal akik utána meghatározták az európai focit, ahogy a mi BL-győztes csapatunk is tele volt erősen B-oldalas és középszerű emberkékkel, senki nem hazudta azt magának a Barca elleni párharc után hogy mennyivel előrébb járunk náluk.

Ebben az Ajax-ban is pár igazán jónak tűnő játékos van csak(Frenkie, De Ligt, Vand de Beek, esetleg Neres), ezek a Ziyech, Taglafico, Tadic, Blind, Veltman meg életük formáját hozzák amikor minden sikerül, mint anno Fuchs, Okazaki, Morgan vagy Danny Simpson. Nyáron a fenti négyest elveszíti az Ajax aztán lehet megint sok évig építkezni, hátha összejön megont egy hasonló siker. Overmars ide, Van der Sar oda.
Ahogy az sem "egyetemes igazság" hogy a nők nem értenek a focihoz, vagy hogy egy nő nem lehet sikeres az elit labdarúgás világában, legyen az bármilyen közvetlen kapcsolódó szerepvállalás, még sem tudok ellenpéldát mondani. Viszont azt látom, hogy a topcsapatok előszeretettel neveznek ki olyan embereket az igazgatói és egyéb a klub körül zajló munkálatok elvégzéséhez kapcsolódó pozíciókba akik egykoron a kötelékükbe tartoztak labdarúgóként. Nem véletlen, nem hiszem, hogy csak a lényükért/nevükért foglalkoztatnák őket.

Az Ajax mint csapat tart nálunk sokkal-sokkal előrébb, agyba főbe vernének minket, és igen, nem a játékosállományuk miatt, hanem azért mert egységesek, és ebben van nagy szerepe a fent említett embereknek. Jövőre már a csapat fele máshol fog focizni, még is kihajtják a belüket a BL győzelemért.

Nem mindegy, hogy olyan ember irányítja-e a csapatot akinek a saját karrierje a legfontosabb, vagy akinél sportszakmai alapszükségleteket háttérbeszorítja a profitorientáltság ellenben azzal, akinek maga a klub a legfontosabb.

Rá lehetne fogni az utóbbi évek töketlenkedését a piacon arra is, hogy Abrát már nem érdekli, vagy hogy Mourinho keresztbetett, de azóta igazolunk zs kategóriás játékosokat és azóta adjuk el a tehetségeinket és a legjobbjainkat - és azóta kezdődött meg az igazi mélyrepülés amióta a kiscsaj előre lépett. Amíg a háttérben dolgozott nem volt baj.

Szerk.: Annyival egészíteném ki, hogy Emenalo sem más tészta. Évek óta nincs olyan sportigazgatónk aki tudja mit csinál.
http://www.youtube.com/watch?v=4AurN8Fzw20" onclick="window.open(this.href);return false;

Avatar
emsanya
Hozzászólások: 9991
Csatlakozott: 2007. december 27., csütörtök 14:44

Re: Bajnokok Ligája

#1783 Hozzászólás Szerző: emsanya »

De Ligt a legnagyobb csoda. 19 évesen kapitány és levezényli a védekezést egy juventus és real madrid ellen. Mégegyszer, 19 évesen!!! Ez nálam sokkal nagyobb dolog mint Mbappé vagy más tinik teljesítménye, akik támadók.

Annyira jó lenne ha valahogy megnyernék a BL-t, valahogy visszaadná a lelkét a nemzetközi klubfocinak.

Avatar
Николаевич
Hozzászólások: 8354
Csatlakozott: 2011. július 7., csütörtök 14:42

Re: Bajnokok Ligája

#1784 Hozzászólás Szerző: Николаевич »

Bubi írta:
Николаевич írta:
Bubi írta:Az Ajax sportigazgatója Marc Overmars (legenda) a vezérigazgató pedig Edwin Van Der Sar (legenda). A minék pedig Marina Granovskaia (titkárnő)...
És ezzel mit akarsz mondani?

Overmars amúgy megy vissza az Arsenalhoz.
Szerintem egyértelmű a mondanivalóm.

Azt a csapatot olyan emberek irányítják, akiknek a háta mögött ott van egy egész profi labdarúgó pályafutás, méghozzá a legmagasabb szintű. Ezen felül lojálisak az Ajaxhoz, nem csak egy munka vagy egy állomás az Ajax az életükben. Ők tudják, hogy milyen labdarúgókra van szüksége a klubjuknak és azt is tudják, hogy azoknak a labdarúgóknak mire van szüksége.

Csak szemlétetni szerettem volna, hogy egy gyenge bajnokságból való Ajax miért tart ennyivel előrébb, miért ennyivel erősebb nálunk, miközben tizede ennyit se költöttek.

A fent említett két ember mindent tud a labdarúgásról, mindent megéltek, amíg Marina maximum arra jó, hogy profitot termeljünk.
Azért ez közel sem egyetemes érvényű igazság, sőt.. Attól hogy valaki kötődik egy klubhoz vagy komoly játékosmúltja van még nem garantálja hogy edzőként, sportigazgatóként vagy (pláne) vezérigazgatókènt megfelelően làtja el a munkájàt. Van der Sar esetében azon se csodálkoznék ha ő csak egy arc lenne aki odaáll a fotózásokhoz.

Szép ez az Ajax-sztori, de azért a ló túloldalára sem kell átesni hogy mennyivel erősebbek nálunk meg mennyivel előrébb tartanak. Kifut nekik ez a szezon gyönyörűen, a jó és konzisztens munka mellett hozzájárult a fogalmatlan Solari és a töketlen Allegri is. Láttunk màr Európa-bajnok görög válogatottat vagy angol bajnok Leicestert. Ők se voltak tele olyan játékosokkal akik utána meghatározták az európai focit, ahogy a mi BL-győztes csapatunk is tele volt erősen B-oldalas és középszerű emberkékkel, senki nem hazudta azt magának a Barca elleni párharc után hogy mennyivel előrébb járunk náluk.

Ebben az Ajax-ban is pár igazán jónak tűnő játékos van csak(Frenkie, De Ligt, Vand de Beek, esetleg Neres), ezek a Ziyech, Taglafico, Tadic, Blind, Veltman meg életük formáját hozzák amikor minden sikerül, mint anno Fuchs, Okazaki, Morgan vagy Danny Simpson. Nyáron a fenti négyest elveszíti az Ajax aztán lehet megint sok évig építkezni, hátha összejön megont egy hasonló siker. Overmars ide, Van der Sar oda.

Avatar
Bubi
Hozzászólások: 9327
Csatlakozott: 2005. december 21., szerda 15:28
Kedvenc játékos: Mason Mount
Kedvenc exjátékos: Robben
Tartózkodási hely: Erd

Re: Bajnokok Ligája

#1785 Hozzászólás Szerző: Bubi »

Николаевич írta:
Bubi írta:Az Ajax sportigazgatója Marc Overmars (legenda) a vezérigazgató pedig Edwin Van Der Sar (legenda). A minék pedig Marina Granovskaia (titkárnő)...
És ezzel mit akarsz mondani?

Overmars amúgy megy vissza az Arsenalhoz.
Szerintem egyértelmű a mondanivalóm.

Azt a csapatot olyan emberek irányítják, akiknek a háta mögött ott van egy egész profi labdarúgó pályafutás, méghozzá a legmagasabb szintű. Ezen felül lojálisak az Ajaxhoz, nem csak egy munka vagy egy állomás az Ajax az életükben. Ők tudják, hogy milyen labdarúgókra van szüksége a klubjuknak és azt is tudják, hogy azoknak a labdarúgóknak mire van szüksége.

Csak szemlétetni szerettem volna, hogy egy gyenge bajnokságból való Ajax miért tart ennyivel előrébb, miért ennyivel erősebb nálunk, miközben tizede ennyit se költöttek.

A fent említett két ember mindent tud a labdarúgásról, mindent megéltek, amíg Marina maximum arra jó, hogy profitot termeljünk.
http://www.youtube.com/watch?v=4AurN8Fzw20" onclick="window.open(this.href);return false;

Avatar
Николаевич
Hozzászólások: 8354
Csatlakozott: 2011. július 7., csütörtök 14:42

Re: Bajnokok Ligája

#1786 Hozzászólás Szerző: Николаевич »

Bubi írta:Az Ajax sportigazgatója Marc Overmars (legenda) a vezérigazgató pedig Edwin Van Der Sar (legenda). A minék pedig Marina Granovskaia (titkárnő)...
És ezzel mit akarsz mondani?

Overmars amúgy megy vissza az Arsenalhoz.

Avatar
adrian1989
Hozzászólások: 2079
Csatlakozott: 2016. május 28., szombat 20:18
Kedvenc játékos: Hazard
Kedvenc exjátékos: Drogba
Tartózkodási hely: Komárom

Re: Bajnokok Ligája

#1787 Hozzászólás Szerző: adrian1989 »

Bubi írta:Az Ajax sportigazgatója Marc Overmars (legenda) a vezérigazgató pedig Edwin Van Der Sar (legenda). A minék pedig Marina Granovskaia (titkárnő)...
party szervező inkább. :D
nagy bulit csinált Barkley-val Giroud-val és a többiekkel. :)

Avatar
Bubi
Hozzászólások: 9327
Csatlakozott: 2005. december 21., szerda 15:28
Kedvenc játékos: Mason Mount
Kedvenc exjátékos: Robben
Tartózkodási hely: Erd

Re: Bajnokok Ligája

#1788 Hozzászólás Szerző: Bubi »

Az Ajax sportigazgatója Marc Overmars (legenda) a vezérigazgató pedig Edwin Van Der Sar (legenda). A minék pedig Marina Granovskaia (titkárnő)...
http://www.youtube.com/watch?v=4AurN8Fzw20" onclick="window.open(this.href);return false;

fst200
Hozzászólások: 905
Csatlakozott: 2015. augusztus 29., szombat 18:32
Kedvenc játékos: Hazard
Kedvenc exjátékos: Lampard

Re: Bajnokok Ligája

#1789 Hozzászólás Szerző: fst200 »

sajnálom a juvet :/ de az atm elleni idegen meccsen is látszódott, hogy néhol azt se tudják hogy hol vannak :/
így sajnos city vagy barca bl győzelmet érzek :/ mindkettőt utálom, de szurkolok ezerrel akkor az ajaxnak

Avatar
Szabi
Moderátor + Tippverseny győztese 2014/15
Moderátor + Tippverseny győztese 2014/15
Hozzászólások: 6269
Csatlakozott: 2009. július 18., szombat 21:57
Kedvenc játékos: Hazard_Mertens
Kedvenc exjátékos: Lampard_Hazard

Re: Bajnokok Ligája

#1790 Hozzászólás Szerző: Szabi »

Pityee írta: Szerintem Dybalának szintén kellene egy új csapat és vele együtt egy új környezet is. Kezd befásulni a Juveban, főleg így CR árnyékában. Egyébként én bírom őt, labdaügyes, technikás játékos. Szívesen elnézném nálunk.
Szerintem váltani is fog a közeljövőben, kérdés ki lesz az, aki kicsenget érte egy 100 milliós tételt. Gondolom nem lesz meglepetés, de én sokkal inkább választanék közel fele annyiért egy Pépé-t mondjuk, mint az argentint.
Bubi írta:Dybala az a fajta akit tömni kell labdákkal és köré építeni a csapatot. Csatár poszton élt a leginkább, second striker ő valójában szerintem.

Nem volt neki jó választás a juve. Először Higuain, most meg Ronaldo aki elviszi előle a showt.

100 millát nem adnék érte mostanság én se.
Szerintem is SS leginkább, ha mindenképp mondani kell valamit. Széleken viszont nagyon szenved.
Николаевич írta: Így értettem én is. Nyáron senki nem gondolta volna hogy ennyire beválik ez a két ember, de most látszik hogy a fiatalok közé nagyon kellettek.

Dybala-fronton is egyetértek. Nincs igazan posztja, rakosgatják össze-vissza, sehol nem az igazi, pedig nem tizenéves már.
Egyetértek.
Egyébként van de Beek is nagyon pöpec kis játékos, de Ligt és de Jong mellett róla kevés szó esik.
Николаевич írta: Há azért ez még bőven nincs a Barca kezei között :) A Liverpool 180 perc alatt kemény dió lesz, Sergi Roberto és Jordi Alba meglátjuk hogy bírják a gyűrődést a széleken. A döntőben meg aztán bárki bárkit, mi tudjuk a legjobban hogy egy meccsen megtörténhet minden.
Szerintem a Barca nem esik abba a hibába, mint tavaly, most nagyon koncentráltnak tűnnek. Nekik addigra már meglesz a bajnokság, a 'Pool-nak pedig két fronton kell majd maximális erőbedobással teljesítenie. Én is a Barca-ra tennék most, ha a City nem bohóckodja el a mai visszavágót, akkor szerintem ők ketten döntőznek majd.
6+8+5+4+1+1+2+1

Avatar
Николаевич
Hozzászólások: 8354
Csatlakozott: 2011. július 7., csütörtök 14:42

Re: Bajnokok Ligája

#1791 Hozzászólás Szerző: Николаевич »

Szabi írta:
Nyáron ezért a két emberért 25 m fontot fizettek, ami Ajax szinten azért nem kis összeg, pláne, hogy nem a legfiatalabb játékosokról beszélünk (egyik se öreg, de azért nem is 22-23 éves). Szerintem akkor nem mondta volna azt mindenki, hogy mennyire zseniális húzás ez, én legalábbis kicsit értetlenül olvastam mikor leigazolták őket. Tadic és Blind is leselejtezett státuszban volt már a saját klubjában, látszik mekkora különbség van a két liga között, egy jó közegben mindkettő újra tudta magát építeni.
Nem elvéve az Ajax érdemeit, mert tényleg bitang jók, de én ezt a Juve-t hazai pályán ilyen enerváltnak még nem láttam komoly meccsen, néha az volt az érzésem, mint a mi meccseinken, hogy ellötyögünk, de nagy baj akkor sincs, ha nem nyerünk.

Ez a Dybala gyerek is akkora lufi, engem rettentően idegesít, hogy 100+ milliós polcra van téve, miközben sikerült kiizzadnia magából 10 gólt ebben a szezonban. Konkrét posztja sincs, konzisztensen se teljesít jól, gólt se rúg, akkor mégis mire fel van ennyire felértékelve? Ronaldo előtt se volt egy akkora nagy durranás (olaszba pötyögtetett azért szépen, de BL-ben akkor se volt tényező), de mióta megjött a portugál, azóta konkrétan nulla a gyerek. Valahogy nem értem, mitől akkora világelit sztár, mert nyilván nem egy kutyaütő, technikás meg minden, de kicsit túl van lihegve szerintem. Vannak itt nagy Dybala rajongók, kifejthetik, ha gondolják.

Így értettem én is. Nyáron senki nem gondolta volna hogy ennyire beválik ez a két ember, de most látszik hogy a fiatalok közé nagyon kellettek.

Dybala-fronton is egyetértek. Nincs igazan posztja, rakosgatják össze-vissza, sehol nem az igazi, pedig nem tizenéves már.
Pityee írta:Nagyon rég nem láttam a Juvet hazai pályán így lefocizva, nem semmi amit ez az Ajax felépített. Szorítok nekik, hogy nyerjék meg valahogy a BL-t. Bár szerintem ezt a barsza már nem engedi ki a kezei közül.
Há azért ez még bőven nincs a Barca kezei között :) A Liverpool 180 perc alatt kemény dió lesz, Sergi Roberto és Jordi Alba meglátjuk hogy bírják a gyűrődést a széleken. A döntőben meg aztán bárki bárkit, mi tudjuk a legjobban hogy egy meccsen megtörténhet minden.

Avatar
Bubi
Hozzászólások: 9327
Csatlakozott: 2005. december 21., szerda 15:28
Kedvenc játékos: Mason Mount
Kedvenc exjátékos: Robben
Tartózkodási hely: Erd

Re: Bajnokok Ligája

#1792 Hozzászólás Szerző: Bubi »

Dybala az a fajta akit tömni kell labdákkal és köré építeni a csapatot. Csatár poszton élt a leginkább, second striker ő valójában szerintem.

Nem volt neki jó választás a juve. Először Higuain, most meg Ronaldo aki elviszi előle a showt.

100 millát nem adnék érte mostanság én se.
http://www.youtube.com/watch?v=4AurN8Fzw20" onclick="window.open(this.href);return false;

Avatar
Pityee
Hozzászólások: 6758
Csatlakozott: 2016. február 22., hétfő 11:24
Kedvenc játékos: James-Silva-Kanté
Kedvenc exjátékos: Drogba-Terry-Lampard

Re: Bajnokok Ligája

#1793 Hozzászólás Szerző: Pityee »

Szabi írta:Nyáron ezért a két emberért 25 m fontot fizettek, ami Ajax szinten azért nem kis összeg, pláne, hogy nem a legfiatalabb játékosokról beszélünk (egyik se öreg, de azért nem is 22-23 éves). Szerintem akkor nem mondta volna azt mindenki, hogy mennyire zseniális húzás ez, én legalábbis kicsit értetlenül olvastam mikor leigazolták őket. Tadic és Blind is leselejtezett státuszban volt már a saját klubjában, látszik mekkora különbség van a két liga között, egy jó közegben mindkettő újra tudta magát építeni.
Nem elvéve az Ajax érdemeit, mert tényleg bitang jók, de én ezt a Juve-t hazai pályán ilyen enerváltnak még nem láttam komoly meccsen, néha az volt az érzésem, mint a mi meccseinken, hogy ellötyögünk, de nagy baj akkor sincs, ha nem nyerünk.

Ez a Dybala gyerek is akkora lufi, engem rettentően idegesít, hogy 100+ milliós polcra van téve, miközben sikerült kiizzadnia magából 10 gólt ebben a szezonban. Konkrét posztja sincs, konzisztensen se teljesít jól, gólt se rúg, akkor mégis mire fel van ennyire felértékelve? Ronaldo előtt se volt egy akkora nagy durranás (olaszba pötyögtetett azért szépen, de BL-ben akkor se volt tényező), de mióta megjött a portugál, azóta konkrétan nulla a gyerek. Valahogy nem értem, mitől akkora világelit sztár, mert nyilván nem egy kutyaütő, technikás meg minden, de kicsit túl van lihegve szerintem. Vannak itt nagy Dybala rajongók, kifejthetik, ha gondolják.
Egyetértek. Az, hogy Blind és Tadic bevált, inkább szimpla mák, mint tudatos cselekvés. Egyik játékos leigazolására sem mernék nagy pénzt tenni, hogy pont direkt őt akarták. Leigazolták, megpróbálták, bejött.

Szerintem Dybalának szintén kellene egy új csapat és vele együtt egy új környezet is. Kezd befásulni a Juveban, főleg így CR árnyékában. Egyébként én bírom őt, labdaügyes, technikás játékos. Szívesen elnézném nálunk.
2012.05.19
2021.05.29 - Champions of Europe

Avatar
Szabi
Moderátor + Tippverseny győztese 2014/15
Moderátor + Tippverseny győztese 2014/15
Hozzászólások: 6269
Csatlakozott: 2009. július 18., szombat 21:57
Kedvenc játékos: Hazard_Mertens
Kedvenc exjátékos: Lampard_Hazard

Re: Bajnokok Ligája

#1794 Hozzászólás Szerző: Szabi »

Николаевич írta:
adrian1989 írta:hát ez az Ajax valami zseniális csapat.
nagyon szimpatikusan játszanak nem félnek a top kluboktól és szívvel lélekkel küzdenek nincs lazsálás ez az a foci ami ránk is jellemző volt még Lampard-ék idejében.
Szívesen elnézném nálunk is az edzőjüket jó szeme van a fiatalokhoz és egy tökös edző, egy ilyen típusú edzőnek kéne bizalmat adni és időt hogy felépítse a következő nagy Chelsea-t.
Biztos voltam benne hogy azonnal ide követeljük majd Den Hag-t :)

Zseniális edző, elképesztő stratégiát talàlt ki a Real ellen is és ma is, DE:

ami az Ajaxnál történik az sok év kemény munkájának beérése. 2017-ben már EL-döntőt játszottak, Akkor még nem is Ten Hag volt az edző, de De Ligték már a csapat gerincét alkották. Mostanra lettek tènyleg érett, felnőtt játékosok, az pedig zseniális húzás volt hogy kiegészítették őket olyan rutinrókákkal mint Blind vagy Tadic, nèlkülük nem jutott volna idáig az Ajax.

Ide lehet hozni Ten Hagt, de amíg minden edzőtől azt várjuk hogy fél év alatt építse ki a sajàt koncepcióját és alakítsa a saját képére a csapatot addig koppanni fogunk mindenkivel.
Nyáron ezért a két emberért 25 m fontot fizettek, ami Ajax szinten azért nem kis összeg, pláne, hogy nem a legfiatalabb játékosokról beszélünk (egyik se öreg, de azért nem is 22-23 éves). Szerintem akkor nem mondta volna azt mindenki, hogy mennyire zseniális húzás ez, én legalábbis kicsit értetlenül olvastam mikor leigazolták őket. Tadic és Blind is leselejtezett státuszban volt már a saját klubjában, látszik mekkora különbség van a két liga között, egy jó közegben mindkettő újra tudta magát építeni.
Nem elvéve az Ajax érdemeit, mert tényleg bitang jók, de én ezt a Juve-t hazai pályán ilyen enerváltnak még nem láttam komoly meccsen, néha az volt az érzésem, mint a mi meccseinken, hogy ellötyögünk, de nagy baj akkor sincs, ha nem nyerünk.

Ez a Dybala gyerek is akkora lufi, engem rettentően idegesít, hogy 100+ milliós polcra van téve, miközben sikerült kiizzadnia magából 10 gólt ebben a szezonban. Konkrét posztja sincs, konzisztensen se teljesít jól, gólt se rúg, akkor mégis mire fel van ennyire felértékelve? Ronaldo előtt se volt egy akkora nagy durranás (olaszba pötyögtetett azért szépen, de BL-ben akkor se volt tényező), de mióta megjött a portugál, azóta konkrétan nulla a gyerek. Valahogy nem értem, mitől akkora világelit sztár, mert nyilván nem egy kutyaütő, technikás meg minden, de kicsit túl van lihegve szerintem. Vannak itt nagy Dybala rajongók, kifejthetik, ha gondolják.
6+8+5+4+1+1+2+1

Avatar
kecske01
Hozzászólások: 6894
Csatlakozott: 2010. január 26., kedd 20:33
Kedvenc játékos: Enzo
Kedvenc exjátékos: Hazard
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Bajnokok Ligája

#1795 Hozzászólás Szerző: kecske01 »

Sajnos a Poolban benne van, hogy megfogja oket.

Avatar
Pityee
Hozzászólások: 6758
Csatlakozott: 2016. február 22., hétfő 11:24
Kedvenc játékos: James-Silva-Kanté
Kedvenc exjátékos: Drogba-Terry-Lampard

Re: Bajnokok Ligája

#1796 Hozzászólás Szerző: Pityee »

Nagyon rég nem láttam a Juvet hazai pályán így lefocizva, nem semmi amit ez az Ajax felépített. Szorítok nekik, hogy nyerjék meg valahogy a BL-t. Bár szerintem ezt a barsza már nem engedi ki a kezei közül.
2012.05.19
2021.05.29 - Champions of Europe

Avatar
adrian1989
Hozzászólások: 2079
Csatlakozott: 2016. május 28., szombat 20:18
Kedvenc játékos: Hazard
Kedvenc exjátékos: Drogba
Tartózkodási hely: Komárom

Re: Bajnokok Ligája

#1797 Hozzászólás Szerző: adrian1989 »

Николаевич írta:
adrian1989 írta:hát ez az Ajax valami zseniális csapat.
nagyon szimpatikusan játszanak nem félnek a top kluboktól és szívvel lélekkel küzdenek nincs lazsálás ez az a foci ami ránk is jellemző volt még Lampard-ék idejében.
Szívesen elnézném nálunk is az edzőjüket jó szeme van a fiatalokhoz és egy tökös edző, egy ilyen típusú edzőnek kéne bizalmat adni és időt hogy felépítse a következő nagy Chelsea-t.
Biztos voltam benne hogy azonnal ide követeljük majd Den Hag-t :)

Zseniális edző, elképesztő stratégiát talàlt ki a Real ellen is és ma is, DE:

ami az Ajaxnál történik az sok év kemény munkájának beérése. 2017-ben már EL-döntőt játszottak, Akkor még nem is Ten Hag volt az edző, de De Ligték már a csapat gerincét alkották. Mostanra lettek tènyleg érett, felnőtt játékosok, az pedig zseniális húzás volt hogy kiegészítették őket olyan rutinrókákkal mint Blind vagy Tadic, nèlkülük nem jutott volna idáig az Ajax.

Ide lehet hozni Ten Hagt, de amíg minden edzőtől azt várjuk hogy fél év alatt építse ki a sajàt koncepcióját és alakítsa a saját képére a csapatot addig koppanni fogunk mindenkivel.
én pont azt írtam, hogy ha ő jönne akkor neki lehetne időt adni hogy a jövő csapatát építse nem lenne elvárás hogy rögtön bajnokságot meg bl-t nyerjen hanem egy hasonló építkezés legyen mint a Klopp féle poolnál.
amúgy amikor Guardiola a Bayern-él volt edző akkor ő edzette a bayern utánpótlását és rengeteg dolgot eltanult a kopasztól és ez látszik is.
szerintem jó edző és én mindenféleképp egy ilyen fiatal tökös edzőnek adnék időt mint az olyanoknak mint Sarri vagy hasonló kaliberek akik itt voltak.
de gondolom a mi vezetőségünk nem gondolkodik ilyenbe pedig szívesen elnéznék egy olyan Chelsea-t amely ilyen szépen és gólra törően focizik.

Avatar
Николаевич
Hozzászólások: 8354
Csatlakozott: 2011. július 7., csütörtök 14:42

Re: Bajnokok Ligája

#1798 Hozzászólás Szerző: Николаевич »

adrian1989 írta:hát ez az Ajax valami zseniális csapat.
nagyon szimpatikusan játszanak nem félnek a top kluboktól és szívvel lélekkel küzdenek nincs lazsálás ez az a foci ami ránk is jellemző volt még Lampard-ék idejében.
Szívesen elnézném nálunk is az edzőjüket jó szeme van a fiatalokhoz és egy tökös edző, egy ilyen típusú edzőnek kéne bizalmat adni és időt hogy felépítse a következő nagy Chelsea-t.
Biztos voltam benne hogy azonnal ide követeljük majd Den Hag-t :)

Zseniális edző, elképesztő stratégiát talàlt ki a Real ellen is és ma is, DE:

ami az Ajaxnál történik az sok év kemény munkájának beérése. 2017-ben már EL-döntőt játszottak, Akkor még nem is Ten Hag volt az edző, de De Ligték már a csapat gerincét alkották. Mostanra lettek tènyleg érett, felnőtt játékosok, az pedig zseniális húzás volt hogy kiegészítették őket olyan rutinrókákkal mint Blind vagy Tadic, nèlkülük nem jutott volna idáig az Ajax.

Ide lehet hozni Ten Hagt, de amíg minden edzőtől azt várjuk hogy fél év alatt építse ki a sajàt koncepcióját és alakítsa a saját képére a csapatot addig koppanni fogunk mindenkivel.

Avatar
adrian1989
Hozzászólások: 2079
Csatlakozott: 2016. május 28., szombat 20:18
Kedvenc játékos: Hazard
Kedvenc exjátékos: Drogba
Tartózkodási hely: Komárom

Re: Bajnokok Ligája

#1799 Hozzászólás Szerző: adrian1989 »

hát ez az Ajax valami zseniális csapat.
nagyon szimpatikusan játszanak nem félnek a top kluboktól és szívvel lélekkel küzdenek nincs lazsálás ez az a foci ami ránk is jellemző volt még Lampard-ék idejében.
Szívesen elnézném nálunk is az edzőjüket jó szeme van a fiatalokhoz és egy tökös edző, egy ilyen típusú edzőnek kéne bizalmat adni és időt hogy felépítse a következő nagy Chelsea-t.

Avatar
Dante
Hozzászólások: 6472
Csatlakozott: 2009. február 21., szombat 18:30
Kedvenc játékos: James Mount Chilwell
Kedvenc exjátékos: Hazard

Re: Bajnokok Ligája

#1800 Hozzászólás Szerző: Dante »

A Mu-barca meccs bírója nem nagyon van képben, botrányos a játékvezetés.
fst200 írta:
gabops írta:Valoszinu hogy Kane-nek vege a szezon, legalabb is 2-3 het biztos. Ebbe a honapba meg 2x jatszanak a cityvel
durván széttaposták a bokáját :/ remélem kiesik a francba a city, elég undorító stílusban játszottak tegnap
Általában a spurst sem kell félteni, de tegnap talán a city játszott aljasabban. Mindkét részről voltak narancssárgás húzások, Fernandinho nem engedte felállni Kane-t, a fejet nyomta le, az egyik Sp*rs játékos pedig telibe tenyerelte az előbb említett brazil arcát. Nem is csodálom, hogy végül sérülés is lett.

Válasz küldése