Játékok a Commodore 64-től a PC-n át PS3 és Xbox360-ig

Off-Topic Chat egyéb témákról.
Üzenet
Szerző
Avatar
Chester
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 12239
Csatlakozott: 2011. szeptember 18., vasárnap 9:47

Re: Játékok a Commodore 64-től a PC-n át PS3 és Xbox360-ig

#261 Hozzászólás Szerző: Chester »

Mondjuk szerintem a 16 egy kalap szar volt, és ahogy látom a 17 is az a gameplayekből, néha olyan mintha a fecsegő tipegőkkel játszanék, olyan bugok vannak benne.

Avatar
Norbertoo
Hozzászólások: 1882
Csatlakozott: 2008. november 11., kedd 23:46
Kedvenc játékos: Timo Werner
Kedvenc exjátékos: Frank Lampard
Tartózkodási hely: Dánia

Re: Játékok a Commodore 64-től a PC-n át PS3 és Xbox360-ig

#262 Hozzászólás Szerző: Norbertoo »

Dante írta:
Norbertoo írta:Ahogy a kolléga is írta, miért nincsenek 99-es kapusok, védők vagy középpályások?
Bocs hogy csak ezt ragadom ki, de csak erre akarok válaszolni. Azért nincsenek a FIFA-ban 99-es kapusok, védők, mert az EA Sports úgy gondolja hogy nem 99-es senkinek se a teljesítménye. Nem Ronaldo-hoz van hasonlítva Jerome Boateng, hanem Maldini-hez, Baresi-hez, Koeman-hoz, Beckenbauer-hez, vagy olyan tetszés szerinti játékoshoz aki valaha azt a szerepkört töltötte be.
Nem tudom mennyire megérthető a megfogalmazás. A két laligás jómadár már a 20-as éveik közepén történelmet írtak, ráadásul minden évben csináltak valamit, nem úgy mint Ronaldinho, akinek csak a Barca-s éveit lehet a vb aranyon kívül megemlíteni. De itt is említhetnék olyan neveket, akik már visszavonultak, mint a 95-ös ratinggel rendelkező Pelé (akit ezek szerint jobb játékosnak tartanak, mint Ronaldo-t, vagy Messi-t) vagy Fígo-t, akit 3-4 egységgel gyengébbnek vélnek.
Ha ez áll az értékelések mögött, akkor megérteném. De Maldini se volt sose 99, vagy Beckenbauer - nyilván akkor még nem volt FIFA, amikor aktív volt - sem. Ha jól emlékszem (és itt nyugodtan ki lehet javítani) senkinek sem az a legendák közül. Szóval én ez alapján azt mondanám, hogy nem hozzájuk vannak hasonlítva a jelenlegi védők. A legjobb legenda kapus pl. 90-es, és Neuer alap kártyája is 90-es (de a legjobbja is 96-os). Mit kéne tennie egy kapusnak, hogy 99-es értékelést kapjon a posztján?

Avatar
Dante
Hozzászólások: 6558
Csatlakozott: 2009. február 21., szombat 18:30
Kedvenc játékos: James Mount Chilwell
Kedvenc exjátékos: Hazard

Re: Játékok a Commodore 64-től a PC-n át PS3 és Xbox360-ig

#263 Hozzászólás Szerző: Dante »

Norbertoo írta:Ahogy a kolléga is írta, miért nincsenek 99-es kapusok, védők vagy középpályások?
Bocs hogy csak ezt ragadom ki, de csak erre akarok válaszolni. Azért nincsenek a FIFA-ban 99-es kapusok, védők, mert az EA Sports úgy gondolja hogy nem 99-es senkinek se a teljesítménye. Nem Ronaldo-hoz van hasonlítva Jerome Boateng, hanem Maldini-hez, Baresi-hez, Koeman-hoz, Beckenbauer-hez, vagy olyan tetszés szerinti játékoshoz aki valaha azt a szerepkört töltötte be.
Nem tudom mennyire megérthető a megfogalmazás. A két laligás jómadár már a 20-as éveik közepén történelmet írtak, ráadásul minden évben csináltak valamit, nem úgy mint Ronaldinho, akinek csak a Barca-s éveit lehet a vb aranyon kívül megemlíteni. De itt is említhetnék olyan neveket, akik már visszavonultak, mint a 95-ös ratinggel rendelkező Pelé (akit ezek szerint jobb játékosnak tartanak, mint Ronaldo-t, vagy Messi-t) vagy Fígo-t, akit 3-4 egységgel gyengébbnek vélnek.


A PC-s verzió pedig 99%-ban ugyanaz mint a nagy konzolos (Xone, PS4) Buggal, glitch-csel, kifagyással nem találkoztam 600 óra alatt.

Avatar
Norbertoo
Hozzászólások: 1882
Csatlakozott: 2008. november 11., kedd 23:46
Kedvenc játékos: Timo Werner
Kedvenc exjátékos: Frank Lampard
Tartózkodási hely: Dánia

Re: Játékok a Commodore 64-től a PC-n át PS3 és Xbox360-ig

#264 Hozzászólás Szerző: Norbertoo »

Pityee írta:
Norbertoo írta:A FUT pedig hatalmas csalódás lett számomra. Talán a 12-ben (Vagy a 13-ban) próbáltam ki úgy, hogy akkor már a 14 volt a friss játék, úgyhogy mindenki azzal játszott. Így persze csak a géppel tudtam játszani, ami tök fasza volt, ameddig el nem jutottam ahhoz, hogy minden játékosomnak elfogyott a szerződése. Pénz meg persze nem volt pakkokat venni így... Aztán most itt a 16-nál néztem bele újra. Hát nagyon hamar otthagytam. Unalmas, rengeteget kell vele szenvedni, hogy jó játékosokat szerezz, hogyha a Monopoly pénzen túl nem akarsz folyton SMS-eket kapni arról, hogy sikeres volt a banki tranzakciód az EA felé. És akkor vedd fel a versenyt az internet mocskával, vagyis a Liga BBVA csapatokkal és a Ronaldo-Messi-Neymar hármassal az élen. Egyszerűen nem éri meg nem ezeket a játékosokat használni, mert a spanyoloktól lehet a legjobbakat összerakni a ratingek és a chemistry miatt.
Minden évben játszom a FUT-al és még soha nem rendeltem a Deluxe verziót, ami úgy 10 euróval drágább mint a normál Fifa. (Deluxban van 50 vagy mennyi aranycsomag mindjárt a játék elején) Abban egyetértek, hogy kell vele szarakodnod kicsit, hogy felépíts egy jobb csapatot, de én pl. jelenleg a második osztályban tanyázom 50000 zsetonom van,(volt már majd 100ezer is, csak unatkoztam és elbasztam 50ezret), amit nem tudok hova tenni és a csapatom a komplett Chelsea. (az eredeti aranykártyákkal, tehát nem vettem még upgradelt játékost) Soha nem volt nálam CR,Messi vagy más játékos mégis szopattam már el széttuningolt csapatokat és soha nem fizettem az EA-nak a plusz zsetonokért. Konkrétan egy hét alatt fel tudsz építeni egy átlagos PL csapatot, többek között a mi játékosaink közül is megtudsz venni néhányat. Aztán ha vagy eléggé jó játékos, akkor 1 hónap alatt már aranyjátékosaid vannak. Utánna különböző kupákon és ligában való feljutásokkal vagy bentmaradásokkal megtudod oldani a többit.
Ezzel én meg úgy vagyok, hogy vannak játékok, amikkel sokkal jobban szeretek játszani szabadidőmben, így nekem mondjuk nem egy hónap ezt megcsinálni. Másrészt meg nem is szeretem annyira a FIFA-t, hogy ennyit játsszak vele - 3 meccs után megunom egy hétre legalább. Meg valszeg nem is vagyok olyan jó játékos, mindig is inkább passzer voltam a játékokban, nem egy skiller.
emsanya írta:A 16-ban a sprinterek már nem sokat érnek, azt nagyon jól kijavították a 15-höz képest, teljesen életszerű, meg az is hogy arra kell állnod, amerre passzolni akarsz. Elképzelni nem tudom miben tud még fejlődni az idei, a 17.
Rengeteg mindenben!
emsanya írta:A pc-s és konzolos verziót pedig különválasztanám, pc-re már elég régóta kevesebbet fejlesztenek...
Hát basszák meg a jó édes anyukájukat. Ugyanannyi pénzt kérnek el mindegyik platformon, de azért "nyelje le a játékos", hogy telibe van szarva a pofája. Még jó, hogy a tizenpár évesek megveszik/megvetetik minden évben a játékokat teljes áron - tudom, mert én is ezt csináltam kb. 14 éves koromig. - és ebből még ilyen hozzáállással is bőven lehet pénzt csinálni.

Ez az egész nekem nagyon arra hasonlít, mint amikor a Spíler TV minőségével kapcsolatban vitáztunk. Én a pénzemért továbbra is tartalmat és minőséget várok el, amiben ez a játék számomra nem ugorja meg a szintet itt PC-n. Évről évre megjelenik ugyanabban a köntösben, mint az előző, frissített keretekkel (amit mások ingyenes patch-ekkel megoldanak, köszi modderek), 2 új funkcióval, és annyiba kerül, "mintha egy új játék lenne". Nagyon látszik, hogy most már mutatniuk is kellett valamit, ezért jött a Frostbite.

Avatar
Pityee
Hozzászólások: 7143
Csatlakozott: 2016. február 22., hétfő 11:24
Kedvenc játékos: James-Silva-Kanté
Kedvenc exjátékos: Drogba-Terry-Lampard

Re: Játékok a Commodore 64-től a PC-n át PS3 és Xbox360-ig

#265 Hozzászólás Szerző: Pityee »

Norbertoo írta:A FUT pedig hatalmas csalódás lett számomra. Talán a 12-ben (Vagy a 13-ban) próbáltam ki úgy, hogy akkor már a 14 volt a friss játék, úgyhogy mindenki azzal játszott. Így persze csak a géppel tudtam játszani, ami tök fasza volt, ameddig el nem jutottam ahhoz, hogy minden játékosomnak elfogyott a szerződése. Pénz meg persze nem volt pakkokat venni így... Aztán most itt a 16-nál néztem bele újra. Hát nagyon hamar otthagytam. Unalmas, rengeteget kell vele szenvedni, hogy jó játékosokat szerezz, hogyha a Monopoly pénzen túl nem akarsz folyton SMS-eket kapni arról, hogy sikeres volt a banki tranzakciód az EA felé. És akkor vedd fel a versenyt az internet mocskával, vagyis a Liga BBVA csapatokkal és a Ronaldo-Messi-Neymar hármassal az élen. Egyszerűen nem éri meg nem ezeket a játékosokat használni, mert a spanyoloktól lehet a legjobbakat összerakni a ratingek és a chemistry miatt.
Minden évben játszom a FUT-al és még soha nem rendeltem a Deluxe verziót, ami úgy 10 euróval drágább mint a normál Fifa. (Deluxban van 50 vagy mennyi aranycsomag mindjárt a játék elején) Abban egyetértek, hogy kell vele szarakodnod kicsit, hogy felépíts egy jobb csapatot, de én pl. jelenleg a második osztályban tanyázom 50000 zsetonom van,(volt már majd 100ezer is, csak unatkoztam és elbasztam 50ezret), amit nem tudok hova tenni és a csapatom a komplett Chelsea. (az eredeti aranykártyákkal, tehát nem vettem még upgradelt játékost) Soha nem volt nálam CR,Messi vagy más játékos mégis szopattam már el széttuningolt csapatokat és soha nem fizettem az EA-nak a plusz zsetonokért. Konkrétan egy hét alatt fel tudsz építeni egy átlagos PL csapatot, többek között a mi játékosaink közül is megtudsz venni néhányat. Aztán ha vagy eléggé jó játékos, akkor 1 hónap alatt már aranyjátékosaid vannak. Utánna különböző kupákon és ligában való feljutásokkal vagy bentmaradásokkal megtudod oldani a többit.
2012.05.19
2021.05.29 - Champions of Europe

Avatar
kecske01
Hozzászólások: 7516
Csatlakozott: 2010. január 26., kedd 20:33
Kedvenc játékos: Enzo
Kedvenc exjátékos: Hazard
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Játékok a Commodore 64-től a PC-n át PS3 és Xbox360-ig

#266 Hozzászólás Szerző: kecske01 »

emsanya írta:A 16-ban a sprinterek már nem sokat érnek, azt nagyon jól kijavították a 15-höz képest, teljesen életszerű, meg az is hogy arra kell állnod, amerre passzolni akarsz. Elképzelni nem tudom miben tud még fejlődni az idei, a 17.

Jöhetnének zseton szerző tippek fut-hoz, mert mindig le vagyok égve :D, de az is igaz, hogy nincs is jobb érzés annál, amikor a 80-as emberekkel lealázol egy Ronaldo-Messi féle pöcsöm csapatokat...

A pc-s és konzolos verziót pedig különválasztanám, pc-re már elég régóta kevesebbet fejlesztenek...
Sokkal jobb lesz a passz rendszer a 17-ben. Mondhatnám, hogy újra kell majd tanulni Fifazni, mert minden máshogy lesz benne. A 11-es rugások a szabadok stb.

Avatar
emsanya
Hozzászólások: 9991
Csatlakozott: 2007. december 27., csütörtök 14:44

Re: Játékok a Commodore 64-től a PC-n át PS3 és Xbox360-ig

#267 Hozzászólás Szerző: emsanya »

A 16-ban a sprinterek már nem sokat érnek, azt nagyon jól kijavították a 15-höz képest, teljesen életszerű, meg az is hogy arra kell állnod, amerre passzolni akarsz. Elképzelni nem tudom miben tud még fejlődni az idei, a 17.

Jöhetnének zseton szerző tippek fut-hoz, mert mindig le vagyok égve :D, de az is igaz, hogy nincs is jobb érzés annál, amikor a 80-as emberekkel lealázol egy Ronaldo-Messi féle pöcsöm csapatokat...

A pc-s és konzolos verziót pedig különválasztanám, pc-re már elég régóta kevesebbet fejlesztenek...

Avatar
Norbertoo
Hozzászólások: 1882
Csatlakozott: 2008. november 11., kedd 23:46
Kedvenc játékos: Timo Werner
Kedvenc exjátékos: Frank Lampard
Tartózkodási hely: Dánia

Re: Játékok a Commodore 64-től a PC-n át PS3 és Xbox360-ig

#268 Hozzászólás Szerző: Norbertoo »

Értem én, hogy nem lesz 99-es védő Ronaldo, de ez az értékelési rendszer akkor is egy vicc. Nem reflektálja a posztokhoz szükséges attribútumok fontosságát. Ezzel azt állítják, hogy ő (vagy Messi) a legjobb játékosok a világon, miközben csak a legjobb támadók/szélsők/csatárok. Ahogy a kolléga is írta, miért nincsenek 99-es kapusok, védők vagy középpályások?

Én mondjuk úgy igazán sose tudtam rajongani a FUT-ért, de igazán a FIFA játékokért sem - na jó, fiatalabb koromban rengeteg időt beleraktam. Borzasztó repetitív és nagyon fel tudja húzni az agyamat rövid időn belül. Ráadásul nagyon nehezen tudok elmenni a fejlesztői hanyagság mellett is. Főként olyan bug-okra és "feature"-ökre gondolok, amelyek évről évre benne vannak a játékokban, kényelmetlenné teszik, és még csak meg se próbálják kijavítani - egy jó példa erre az, hogy évek óta el van baszva a billentyűzettel való irányítás beállítása, illetve az, hogyha több kontrollered van, akkor a nem első számú beállításait mindig elfelejti.
A mesterséges intelligencia tökéletesítése mondjuk tényleg nem egyszerű feladat, de külön imádom, amikor jön a statisztika, hogy a gép rendszeresen 100%-os passz pontossággal rendelkezik, mert a passzait "nem lehet" lefülelni, mert sokkal hamarabb leszereled.

A FUT pedig hatalmas csalódás lett számomra. Talán a 12-ben (Vagy a 13-ban) próbáltam ki úgy, hogy akkor már a 14 volt a friss játék, úgyhogy mindenki azzal játszott. Így persze csak a géppel tudtam játszani, ami tök fasza volt, ameddig el nem jutottam ahhoz, hogy minden játékosomnak elfogyott a szerződése. Pénz meg persze nem volt pakkokat venni így... Aztán most itt a 16-nál néztem bele újra. Hát nagyon hamar otthagytam. Unalmas, rengeteget kell vele szenvedni, hogy jó játékosokat szerezz, hogyha a Monopoly pénzen túl nem akarsz folyton SMS-eket kapni arról, hogy sikeres volt a banki tranzakciód az EA felé. És akkor vedd fel a versenyt az internet mocskával, vagyis a Liga BBVA csapatokkal és a Ronaldo-Messi-Neymar hármassal az élen. Egyszerűen nem éri meg nem ezeket a játékosokat használni, mert a spanyoloktól lehet a legjobbakat összerakni a ratingek és a chemistry miatt.

A hab a tortán pedig, ami az őrületbe tudott néha kergetni:
A játékos karriereket én mindig szerettem, de egyszerűen jelenlegi állapotában nem szereket vele igazából játszani - mondjuk érzésre ez sose volt a FIFA erőssége. 2 szezon után (~20 évesen) 86-os játékos vagyok a Herthában szélső kp-ként. Értem én, hogy egy tehetségnek indulsz, de ezek még nagyobb magasságok, mint jelenleg a világ legjobb játékosait tartják. A fejlődési rendszer meg egy vicc. Ha elérsz ennyi meg ennyi cuccot a karriered során (pl. 50 hosszúpassz), akkor kapsz egy pontot arra a képességedre. Viccelsz, ugye? A PES ebben a tekintetben mérföldeket ver erre. És a training bevezetése leőtt esélyed se volt a szabadrúgásokat fejleszteni, mert nyilván a szar képességeid miatt meg se kaptad őket. Ezzel az értékeléssel amúgy meg bőven én vagyok a legjobb játékosa a csapatnak, de a fizetésem 5,000 euró hetente. Köszi, nagyon kedves, mondjuk úgy sincs mire költeni.. Az esetek nagy részében pedig csak úgy válthatsz klubot, hogy transfer requestet adsz be. Ezt tedd meg 3-4-szer, hogy el is fogadják, utána meg rohadtul nem kapsz ajánlatokat, pedig a játék írja, hogy vannak érdeklődők. Akkor ha már transfer listen vagyok, engedjenek már el... Bezzeg Aguero, Oscar vagy Cavani évente cserél klubot. De semmi szerződés lejárás, se menedzserrel való interakciók, se reális elvárások. Megkapod az elvárásokat a szezonra, aztán hétről hétre, de ezeknek igazából semmi jelentősége. Mondjuk még jó, hogy nincsen, mert amikor azt mondja játék, hogy az elvárás a 9.6-os értékelés és 90%-os passzpontosság például, akkor megkérdőjelezném a relevanciáját az egésznek. Meg adj 5 gólpasszt négy meccsen úgy, hogy ja, a befejezés nem is rajtad múlik. De a legszarabb a játékban itt is az, hogy szezonról szezonra mindig minden ugyan az. Sose kaptam egy gratulációt, hogy "Te lettél az év játékosa? Az igen!" "Megnyertétek a németekkel az EB-t?! Gratulálok!". Nem, csináld hétről hétre ugyan azt, aztán hurr-durr, hogyha a passzpontosságod nem 80%, csak 78%.

Remélem, hogy egy sokkal átgondoltabb játék lesz a 17, mert van hova fejlődni.

Avatar
Szabi
Moderátor + Tippverseny győztese 2014/15
Moderátor + Tippverseny győztese 2014/15
Hozzászólások: 6380
Csatlakozott: 2009. július 18., szombat 21:57
Kedvenc játékos: Hazard_Mertens
Kedvenc exjátékos: Lampard_Hazard

Re: Játékok a Commodore 64-től a PC-n át PS3 és Xbox360-ig

#269 Hozzászólás Szerző: Szabi »

Igen, a 16-ban javítottak ezen, ott már nem érvényesültek annyira az ezzel a taktikával operálók, de a '15 tényleg nagyon elrugaszkodott volt ilyen szempontból. És ezt most itt nem csak a FUT-ra értem, hanem alapból az egész játékra.
6+8+5+4+1+1+2+1

Avatar
Pityee
Hozzászólások: 7143
Csatlakozott: 2016. február 22., hétfő 11:24
Kedvenc játékos: James-Silva-Kanté
Kedvenc exjátékos: Drogba-Terry-Lampard

Re: Játékok a Commodore 64-től a PC-n át PS3 és Xbox360-ig

#270 Hozzászólás Szerző: Pityee »

Szabi írta:Sajnos rafanak igaza van, rendkívül idegesítő tud lenni az ilyen. Ellenem is volt, hogy kiállították a 15-ös Fifában a római csodatriót, az Ibarbo - Doumbia - Gervinho hármast, akik közül a valóságban Ibarbo mondjuk kettő egyeneset nem tud a labdába rúgni (most éppen olyan jól megy a sora, hogy a Panathinaikoszban bohóckodik...), de Doumbia se tudta megváltani a világot Oroszországon kívül, itt pedig kb. ők voltak a legjobb játékosok, mert szétfutották a csapatodat. És ezt nem abban kell mérni, hogy ki jó vagy rossz Fifa játékos, én is online ligában feljutottam az első osztályba, mégis roppant idegesítőek voltak ezek a felállások, mikor szembe kerültem velük, leginkább alsóbb osztályokban.
Pedig simán meg lehet fogni az ilyen alacsony gyalogkakukkokat. A 16-os FIFA-ban amelyik védő a való életben elég gyors, azt felgyorsították a játékban is, gondolom a 17-ben még reálisabb lesz és még jobban lehet majd velük aprítani a gyors csatárokat is. Pl. Zoumával simán be lehet futni egy viszonylag gyors csatárt is, de Bonucci, Ramos sem épp a lassú kategória. De még sorolhatnám a gyors védőket bármeddig. Ha pedig lassú CB-jeid vannak, akkor nem szabad hagyni h mögéd tudják ívelni a labdákat, hanem hátrébb kell húzni a védőket.
2012.05.19
2021.05.29 - Champions of Europe

Avatar
Szabi
Moderátor + Tippverseny győztese 2014/15
Moderátor + Tippverseny győztese 2014/15
Hozzászólások: 6380
Csatlakozott: 2009. július 18., szombat 21:57
Kedvenc játékos: Hazard_Mertens
Kedvenc exjátékos: Lampard_Hazard

Re: Játékok a Commodore 64-től a PC-n át PS3 és Xbox360-ig

#271 Hozzászólás Szerző: Szabi »

Sajnos rafanak igaza van, rendkívül idegesítő tud lenni az ilyen. Ellenem is volt, hogy kiállították a 15-ös Fifában a római csodatriót, az Ibarbo - Doumbia - Gervinho hármast, akik közül a valóságban Ibarbo mondjuk kettő egyeneset nem tud a labdába rúgni (most éppen olyan jól megy a sora, hogy a Panathinaikoszban bohóckodik...), de Doumbia se tudta megváltani a világot Oroszországon kívül, itt pedig kb. ők voltak a legjobb játékosok, mert szétfutották a csapatodat. És ezt nem abban kell mérni, hogy ki jó vagy rossz Fifa játékos, én is online ligában feljutottam az első osztályba, mégis roppant idegesítőek voltak ezek a felállások, mikor szembe kerültem velük, leginkább alsóbb osztályokban.
6+8+5+4+1+1+2+1

Avatar
Pityee
Hozzászólások: 7143
Csatlakozott: 2016. február 22., hétfő 11:24
Kedvenc játékos: James-Silva-Kanté
Kedvenc exjátékos: Drogba-Terry-Lampard

Re: Játékok a Commodore 64-től a PC-n át PS3 és Xbox360-ig

#272 Hozzászólás Szerző: Pityee »

rafanadal írta:
Pityee írta: A FUT most is a legjobb online játéklehetőség, ami létezik. Ezekszerint eléggé gyenge FIFA játékos vagy, ha elég ellened berakni a gyors embereket és szétfutnak. Simán van ellene taktika csak többet kell vele foglalkozni,ráadásul a mostani FIFA-k már nagyon jól ki vannak fejlesztve és már nem elég berakni a sprintereket, max. addig amíg az alsó osztályban szanaszét vered a gyengéket, de hosszútávon azzal sose fogsz feljutni az első osztályokba :wink:
En nem abban merem, hogy hany ligat tudok felmenni vagy mennyire vagyok "eros" FIFA jatekos. Szimplan ha megvan egy jatek akkor elsosorban jatszani, szorakozni szeretnek vele. Alsobb osztalyokban FUT15-ben pedig rengetegen voltak akik epitettek ilyen no-name jatekosokbol csapatokat csak azert, hogy egesz meccsen vedekezzenek, basszak elore a labdat es gyalogkakukkokkal fussanak utana. Ez pedig szamomra tonkreteszi a szorakozast.
Ez is egy taktika, el kell fogadni ha valaki ezt használja ellened. Ha értesz a játékhoz meg a focihoz, akkor ki lehet találni ez ellen valamit hidd el. Akárcsak a való életben, a FIFA-ban is rendkívül fontos a helyes taktika felismerése. Egyébként amikor mi 2012-ben védekezős focival megnyertük a BL-t, az is tönkretette mások szórakozását :mrgreen:
2012.05.19
2021.05.29 - Champions of Europe

rafanadal
Tippverseny győztese 2015/16
Tippverseny győztese 2015/16
Hozzászólások: 11987
Csatlakozott: 2009. augusztus 13., csütörtök 12:59
Kedvenc játékos: Hazard
Kedvenc exjátékos: Mata
Tartózkodási hely: Kolozsvár

Re: Játékok a Commodore 64-től a PC-n át PS3 és Xbox360-ig

#273 Hozzászólás Szerző: rafanadal »

Pityee írta: A FUT most is a legjobb online játéklehetőség, ami létezik. Ezekszerint eléggé gyenge FIFA játékos vagy, ha elég ellened berakni a gyors embereket és szétfutnak. Simán van ellene taktika csak többet kell vele foglalkozni,ráadásul a mostani FIFA-k már nagyon jól ki vannak fejlesztve és már nem elég berakni a sprintereket, max. addig amíg az alsó osztályban szanaszét vered a gyengéket, de hosszútávon azzal sose fogsz feljutni az első osztályokba :wink:
En nem abban merem, hogy hany ligat tudok felmenni vagy mennyire vagyok "eros" FIFA jatekos. Szimplan ha megvan egy jatek akkor elsosorban jatszani, szorakozni szeretnek vele. Alsobb osztalyokban FUT15-ben pedig rengetegen voltak akik epitettek ilyen no-name jatekosokbol csapatokat csak azert, hogy egesz meccsen vedekezzenek, basszak elore a labdat es gyalogkakukkokkal fussanak utana. Ez pedig szamomra tonkreteszi a szorakozast.
Chelsea!!! "Blue Is The Colour"

Avatar
Pityee
Hozzászólások: 7143
Csatlakozott: 2016. február 22., hétfő 11:24
Kedvenc játékos: James-Silva-Kanté
Kedvenc exjátékos: Drogba-Terry-Lampard

Re: Játékok a Commodore 64-től a PC-n át PS3 és Xbox360-ig

#274 Hozzászólás Szerző: Pityee »

Norbertoo írta:PES-ben korábban (nem tudom, hogy maradt-e ez a rendszer, a 2013-as után már nem játszottam velük) úgy voltak az értékelések, hogy a játékos képességei mellett a posztot és az ahhoz szükséges képességeket is nézte a rendszer - na meg persze azt, hogy az a játékos tud-e azon a poszton játszani - és ez alapján mondta meg egy játékos értékelését. Tehát pl. anno Lampard mondjuk CMF-ként 86 volt, AMF-ként 84, SMF-ként pedig lehet, hogy csak 76 (mivel se nem posztja, se nem rendelkezik olyan skillekkel pl. sebességben sose volt igazán fasza). Míg a FIFA rendszerében Ronaldo a kapuban is 98-as - vagy tudja a faszom milyen értékelésű -, annak ellenére, hogy nyilván teljesen használhatatlan lesz. Emiatt én sose szerettem igazán az FIFA rendszert, mert nem informatív, nem segít abban ,hogy ki hol tud játszani, és várhatóan ott milyen játékos lesz. Mivel, hogy előfordulhatott, hogy egy "másodlagos poszton" a játékos jobb értékelést kapott, mint az alapposztján - pl. Ivanovićról még a PES is tudta, hogy jobb középső védő az attribútumai alapján, mint szélső védő. A játékos informálása mellett pedig ebben a rendszerben még a gép is jobban használja a csapatát, simán átrakja Azpit a jobb oldalra, nem fogja végtelenségig bal oldalon játszatni, merthogy az az alap posztja..

Ha ezt a szemléletet át tudnák venni, már óriásit előre tudna lépni a squad building. De várhatóan ilyen nem lesz, mivel szembemegy a hülye FUT szemléletének.
Hiába rakod be a 98-as Ronaldot középhátvédnek, mert a védőképességei a legalacsonyabb szintekre vannak beállítva. Ergo hiába nem mutatja a rendszer, hogy csökken a képessége ha berakod őt vagy bárki mást valamilyen posztra, ahova nem illik, valójában csökken. Nekem mondjuk nem tetszett az a rendszer, ha valamelyik játékosnak van egy alap értékelése, akkor az maradjon is az. Amúgy a PES elbújhat a FIFA mellett mindenben, ezt bőven ki lehet jelenteni.
rafanadal írta: Jut eszembe hulye FUT-rol: eleinte nagyon vaganynak tunt, aztan ugyan azzal a sebesseggel a hanyinger is utolert vele kapcsolatban. Csomo barom vasarol olyan csapatokat ahol csak a jatekos vegsebessege szamit es nulla focival vernek meg, mert lesprintelnek. Mintha egy kibaszott atletika verseny lenne az egesz. Sokkal nagyobb remenyeket fuztem a FUT-hoz, mint amit valojaban elert.
A FUT most is a legjobb online játéklehetőség, ami létezik. Ezekszerint eléggé gyenge FIFA játékos vagy, ha elég ellened berakni a gyors embereket és szétfutnak. Simán van ellene taktika csak többet kell vele foglalkozni,ráadásul a mostani FIFA-k már nagyon jól ki vannak fejlesztve és már nem elég berakni a sprintereket, max. addig amíg az alsó osztályban szanaszét vered a gyengéket, de hosszútávon azzal sose fogsz feljutni az első osztályokba :wink:
2012.05.19
2021.05.29 - Champions of Europe

Avatar
kecske01
Hozzászólások: 7516
Csatlakozott: 2010. január 26., kedd 20:33
Kedvenc játékos: Enzo
Kedvenc exjátékos: Hazard
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Játékok a Commodore 64-től a PC-n át PS3 és Xbox360-ig

#275 Hozzászólás Szerző: kecske01 »

rafanadal írta:
Norbertoo írta:
Chester írta:Én mindig is hiányoltam, hogy nem a 99-re mennek, hanem CR és Messi a max. Maddenben például nem fosnak 99-est adni, de azt sem osztogatják, a 17-ben is asszem csak négyen kaptak 99-es ratinget. Ilyen alapon lehetne a két jómadár is 99, és onnan lefelé meg a többi, szerintem jobban visszaadná a valóságot.
PES-ben korábban (nem tudom, hogy maradt-e ez a rendszer, a 2013-as után már nem játszottam velük) úgy voltak az értékelések, hogy a játékos képességei mellett a posztot és az ahhoz szükséges képességeket is nézte a rendszer - na meg persze azt, hogy az a játékos tud-e azon a poszton játszani - és ez alapján mondta meg egy játékos értékelését. Tehát pl. anno Lampard mondjuk CMF-ként 86 volt, AMF-ként 84, SMF-ként pedig lehet, hogy csak 76 (mivel se nem posztja, se nem rendelkezik olyan skillekkel pl. sebességben sose volt igazán fasza). Míg a FIFA rendszerében Ronaldo a kapuban is 98-as - vagy tudja a faszom milyen értékelésű -, annak ellenére, hogy nyilván teljesen használhatatlan lesz. Emiatt én sose szerettem igazán az FIFA rendszert, mert nem informatív, nem segít abban ,hogy ki hol tud játszani, és várhatóan ott milyen játékos lesz. Mivel, hogy előfordulhatott, hogy egy "másodlagos poszton" a játékos jobb értékelést kapott, mint az alapposztján - pl. Ivanovićról még a PES is tudta, hogy jobb középső védő az attribútumai alapján, mint szélső védő. A játékos informálása mellett pedig ebben a rendszerben még a gép is jobban használja a csapatát, simán átrakja Azpit a jobb oldalra, nem fogja végtelenségig bal oldalon játszatni, merthogy az az alap posztja..

Ha ezt a szemléletet át tudnák venni, már óriásit előre tudna lépni a squad building. De várhatóan ilyen nem lesz, mivel szembemegy a hülye FUT szemléletének.
Jut eszembe hulye FUT-rol: eleinte nagyon vaganynak tunt, aztan ugyan azzal a sebesseggel a hanyinger is utolert vele kapcsolatban. Csomo barom vasarol olyan csapatokat ahol csak a jatekos vegsebessege szamit es nulla focival vernek meg, mert lesprintelnek. Mintha egy kibaszott atletika verseny lenne az egesz. Sokkal nagyobb remenyeket fuztem a FUT-hoz, mint amit valojaban elert.
Jó kis pénz forrás nekem.. :D 16-ban meg 15-ben összesen 150 ezret kerestem vele. Napi 30 perc ráfordítással.

rafanadal
Tippverseny győztese 2015/16
Tippverseny győztese 2015/16
Hozzászólások: 11987
Csatlakozott: 2009. augusztus 13., csütörtök 12:59
Kedvenc játékos: Hazard
Kedvenc exjátékos: Mata
Tartózkodási hely: Kolozsvár

Re: Játékok a Commodore 64-től a PC-n át PS3 és Xbox360-ig

#276 Hozzászólás Szerző: rafanadal »

Norbertoo írta:
Chester írta:Én mindig is hiányoltam, hogy nem a 99-re mennek, hanem CR és Messi a max. Maddenben például nem fosnak 99-est adni, de azt sem osztogatják, a 17-ben is asszem csak négyen kaptak 99-es ratinget. Ilyen alapon lehetne a két jómadár is 99, és onnan lefelé meg a többi, szerintem jobban visszaadná a valóságot.
PES-ben korábban (nem tudom, hogy maradt-e ez a rendszer, a 2013-as után már nem játszottam velük) úgy voltak az értékelések, hogy a játékos képességei mellett a posztot és az ahhoz szükséges képességeket is nézte a rendszer - na meg persze azt, hogy az a játékos tud-e azon a poszton játszani - és ez alapján mondta meg egy játékos értékelését. Tehát pl. anno Lampard mondjuk CMF-ként 86 volt, AMF-ként 84, SMF-ként pedig lehet, hogy csak 76 (mivel se nem posztja, se nem rendelkezik olyan skillekkel pl. sebességben sose volt igazán fasza). Míg a FIFA rendszerében Ronaldo a kapuban is 98-as - vagy tudja a faszom milyen értékelésű -, annak ellenére, hogy nyilván teljesen használhatatlan lesz. Emiatt én sose szerettem igazán az FIFA rendszert, mert nem informatív, nem segít abban ,hogy ki hol tud játszani, és várhatóan ott milyen játékos lesz. Mivel, hogy előfordulhatott, hogy egy "másodlagos poszton" a játékos jobb értékelést kapott, mint az alapposztján - pl. Ivanovićról még a PES is tudta, hogy jobb középső védő az attribútumai alapján, mint szélső védő. A játékos informálása mellett pedig ebben a rendszerben még a gép is jobban használja a csapatát, simán átrakja Azpit a jobb oldalra, nem fogja végtelenségig bal oldalon játszatni, merthogy az az alap posztja..

Ha ezt a szemléletet át tudnák venni, már óriásit előre tudna lépni a squad building. De várhatóan ilyen nem lesz, mivel szembemegy a hülye FUT szemléletének.
Jut eszembe hulye FUT-rol: eleinte nagyon vaganynak tunt, aztan ugyan azzal a sebesseggel a hanyinger is utolert vele kapcsolatban. Csomo barom vasarol olyan csapatokat ahol csak a jatekos vegsebessege szamit es nulla focival vernek meg, mert lesprintelnek. Mintha egy kibaszott atletika verseny lenne az egesz. Sokkal nagyobb remenyeket fuztem a FUT-hoz, mint amit valojaban elert.
Chelsea!!! "Blue Is The Colour"

Avatar
Chester
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 12239
Csatlakozott: 2011. szeptember 18., vasárnap 9:47

Re: Játékok a Commodore 64-től a PC-n át PS3 és Xbox360-ig

#277 Hozzászólás Szerző: Chester »

Mert a reputationje 4 csillagos, ami +2-t dob a ratingen. Sofifán most 86-os Pogba alapból, CM-ben 84-es + 2 a rep. miatt = 86.

Avatar
Dante
Hozzászólások: 6558
Csatlakozott: 2009. február 21., szombat 18:30
Kedvenc játékos: James Mount Chilwell
Kedvenc exjátékos: Hazard

Re: Játékok a Commodore 64-től a PC-n át PS3 és Xbox360-ig

#278 Hozzászólás Szerző: Dante »

Jatekon belul is van ra mod hogy megnézze az ember csak kicsit variálni kell. Amugy azert nem használják ezt a lehetőséget mert sok játékosnak nem az a ratingje mint amit az attributumai kiadnak. Pl Pogba legmagasabb pontszáma cm-kent van, ami 84-es, de a ratingje 87-es. Viszont kb minden poszton 80-83-as (a mezőnyben)

Avatar
Chester
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 12239
Csatlakozott: 2011. szeptember 18., vasárnap 9:47

Re: Játékok a Commodore 64-től a PC-n át PS3 és Xbox360-ig

#279 Hozzászólás Szerző: Chester »

Fifaban is van egy algoritmus, ami alapjan kikerulnek a ratingek, minden poszton mas a fontos, ezert kepessegenkent kulonbozo szorzo van. Egyebkent most is ugy van, hogy eltero ertekelesek vannak ha egy jatekost mas posztra teszel, csak nem irja a jatek, de sofifan pl lathatod. Plusz a reputation is szamit, tehat egy 83-as "nevenincs" annyit er, mint egy "nepszeru" 85-os, legalabb is 16-ban igy volt.

Avatar
Norbertoo
Hozzászólások: 1882
Csatlakozott: 2008. november 11., kedd 23:46
Kedvenc játékos: Timo Werner
Kedvenc exjátékos: Frank Lampard
Tartózkodási hely: Dánia

Re: Játékok a Commodore 64-től a PC-n át PS3 és Xbox360-ig

#280 Hozzászólás Szerző: Norbertoo »

béla írta:
Norbertoo írta:
Chester írta:Én mindig is hiányoltam, hogy nem a 99-re mennek, hanem CR és Messi a max. Maddenben például nem fosnak 99-est adni, de azt sem osztogatják, a 17-ben is asszem csak négyen kaptak 99-es ratinget. Ilyen alapon lehetne a két jómadár is 99, és onnan lefelé meg a többi, szerintem jobban visszaadná a valóságot.
PES-ben korábban (nem tudom, hogy maradt-e ez a rendszer, a 2013-as után már nem játszottam velük) úgy voltak az értékelések, hogy a játékos képességei mellett a posztot és az ahhoz szükséges képességeket is nézte a rendszer - na meg persze azt, hogy az a játékos tud-e azon a poszton játszani - és ez alapján mondta meg egy játékos értékelését. Tehát pl. anno Lampard mondjuk CMF-ként 86 volt, AMF-ként 84, SMF-ként pedig lehet, hogy csak 76 (mivel se nem posztja, se nem rendelkezik olyan skillekkel pl. sebességben sose volt igazán fasza). Míg a FIFA rendszerében Ronaldo a kapuban is 98-as - vagy tudja a faszom milyen értékelésű -, annak ellenére, hogy nyilván teljesen használhatatlan lesz. Emiatt én sose szerettem igazán az FIFA rendszert, mert nem informatív, nem segít abban ,hogy ki hol tud játszani, és várhatóan ott milyen játékos lesz. Mivel, hogy előfordulhatott, hogy egy "másodlagos poszton" a játékos jobb értékelést kapott, mint az alapposztján - pl. Ivanovićról még a PES is tudta, hogy jobb középső védő az attribútumai alapján, mint szélső védő. A játékos informálása mellett pedig ebben a rendszerben még a gép is jobban használja a csapatát, simán átrakja Azpit a jobb oldalra, nem fogja végtelenségig bal oldalon játszatni, merthogy az az alap posztja..

Ha ezt a szemléletet át tudnák venni, már óriásit előre tudna lépni a squad building. De várhatóan ilyen nem lesz, mivel szembemegy a hülye FUT szemléletének.
Régebben a FIFA-ban is így volt.
Emlékszem,hogy Anelka pl 80-as volt a balszélen, de középcsatárként 85-ös.
Lehetséges, már nem emlékszem rá. Mindenesetre akkor nem értem, hogy miért vették ki - bár gyanítom az ultimate team miatt.

Válasz küldése