Premier League

A klubbal kapcsolatos témák.
Üzenet
Szerző
Avatar
Николаевич
Hozzászólások: 8354
Csatlakozott: 2011. július 7., csütörtök 14:42

Re: Premier League

#10621 Hozzászólás Szerző: Николаевич »

béla írta: Azt mondjuk nem értem,hogy hogyan tudtunk Svájcból meg Lengyelországból igazolni,ha 18 év alatt nem lehet 90 percnél messzebb lakó játékosokat leigazolni.

Roman helikoptere villámgyors ;)

Avatar
béla
Hozzászólások: 5486
Csatlakozott: 2011. január 11., kedd 20:36
Kedvenc exjátékos: Mata
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely

Re: Premier League

#10622 Hozzászólás Szerző: béla »

Zala0821 írta:
ChesterB írta:
béla írta:Viszont ha ezt bevezetik,akkor jó lenne,ha eltörölnék a távolságos szabályt.
Távolságos szabály?
Sztem erre gondolt

The principal changes from the former academy system are:

Abolition of the "90-minute" rule – Academies were only allowed to sign players aged under 18 if they reside within 90 minutes travel of the training facility. This has historically provided each club with a "catchment area". There were some exceptions to the rule to provide for players living in remote areas. Larger clubs were prevented from taking youth players away from home at a young age for training.

A four-tier academy system – It is proposed that there will be four gradings of academies, with the highest rated academies being able to sign the best players and command the largest fees. Category 1 academies will have high contact time with young players, require a minimum of 18 full-time staff and an operational budget of £2.5m. Academies will be reviewed every two years and re-categorised if necessary. Categorisation is the result

Itt a wiki: http://en.wikipedia.org/wiki/Elite_Play ... mance_Plan" onclick="window.open(this.href);return false;
Jaja,erre gondoltam. De hát akkor úgy néz ki,hogy eltörlik.
Azt mondjuk nem értem,hogy hogyan tudtunk Svájcból meg Lengyelországból igazolni,ha 18 év alatt nem lehet 90 percnél messzebb lakó játékosokat leigazolni.

Zalán

Re: Premier League

#10623 Hozzászólás Szerző: Zalán »

ChesterB írta:
béla írta:Viszont ha ezt bevezetik,akkor jó lenne,ha eltörölnék a távolságos szabályt.
Távolságos szabály?
Sztem erre gondolt

The principal changes from the former academy system are:

Abolition of the "90-minute" rule – Academies were only allowed to sign players aged under 18 if they reside within 90 minutes travel of the training facility. This has historically provided each club with a "catchment area". There were some exceptions to the rule to provide for players living in remote areas. Larger clubs were prevented from taking youth players away from home at a young age for training.

A four-tier academy system – It is proposed that there will be four gradings of academies, with the highest rated academies being able to sign the best players and command the largest fees. Category 1 academies will have high contact time with young players, require a minimum of 18 full-time staff and an operational budget of £2.5m. Academies will be reviewed every two years and re-categorised if necessary. Categorisation is the result

Itt a wiki: http://en.wikipedia.org/wiki/Elite_Play ... mance_Plan" onclick="window.open(this.href);return false;

Avatar
Chester
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 12239
Csatlakozott: 2011. szeptember 18., vasárnap 9:47

Re: Premier League

#10624 Hozzászólás Szerző: Chester »

béla írta:Viszont ha ezt bevezetik,akkor jó lenne,ha eltörölnék a távolságos szabályt.
Távolságos szabály?

Avatar
béla
Hozzászólások: 5486
Csatlakozott: 2011. január 11., kedd 20:36
Kedvenc exjátékos: Mata
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely

Re: Premier League

#10625 Hozzászólás Szerző: béla »

Viszont ha ezt bevezetik,akkor jó lenne,ha eltörölnék a távolságos szabályt.

Avatar
Chester
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 12239
Csatlakozott: 2011. szeptember 18., vasárnap 9:47

Re: Premier League

#10626 Hozzászólás Szerző: Chester »

Ha megnézed, saját nevelésű játékost mostanság nem adtunk el (olyat legalábbis nem, aki simán kerettag lehetne már most is), az ilyen lépések meg pont azt akadályoznák meg, hogy a 16 évesen vett külföldi játékosok ne legyenek HG státuszban, ergo a saját akadémiád neveljen belőle játékost, és ne másé.

Avatar
AwayRoller
Hozzászólások: 4864
Csatlakozott: 2008. július 1., kedd 18:24
Kedvenc játékos: -
Kedvenc exjátékos: Azpi Kanté Lamps Zola

Re: Premier League

#10627 Hozzászólás Szerző: AwayRoller »

Dante írta: De mi van ha nem viszik el? Pont jó példa Kane, eddig az évig lófasznak se kellett volna. Nem lehet mindenkit lerendezni egy év alatt, nyilván van akinek elég két meccs hogy bizonyítson, van akinek meg 20 sem elég, de az előbbi megragadhat azon a szinten amit az utóbbi játékos a 21. meccsén kocorászva hozna.
Szerintem ez a járhatóbb út, úgyse azok a játékosok fognak kiszorulni akik nem érdemlik meg, hanem a dél-amerikai, afrikai, ázsiai töltelék.
Épp egy ilyen töltelék a profilképed, aki hasonló szabályozások mellett talán soha nem mutatkozhatott volna be az Atleti-ben :wink:
ChesterB írta: Attól még nem lesz tele a Chelsea saját nevelésű/angol játékosokkal, hogyha csak 1 éves szerződést kínálnak nekik, ráadásul így semmi értelme nem lenne az akadémiának. Nem az a tökéletes megoldás amit ők hoztak, de inkább ez, minthogy megszabják, hogy a meccskeretben ennyi meg ennyi HG-nak és saját nevelésűnek kell lennie, mert ezt is megtehetnék, és amilyen hülyék, ki is nézném belőlük. Van egy csomó olyan lyuk a keretünkben, amiket be lehetne tömni fiatalokkal, Mourinho amúgy sem rotálja sz*rrá magát. Egy 18 fős felnőtt keret megtámogatva 7 ifistával teljesen jó opció lenne, aki jó az úgy is lehetőséget fog kapni ahogy eddig is, remélhetőleg egyre többször lesz erre alkalom.
Jogos.

Így vagy úgy, de amit az FA el akar érni, azt szvsz csak úgy lehet, ha a Top4 kaliberű klubok sem érezhetik azt, hogy egy játékos a zsebükben van, amíg ezt nem küszöbölik ki, addig inkább elpasszolnak(unk) 4 tehetséget egy kiforrott játékosért, Platiniék meg pillogtathatnak, hogy az FFP-jük milyen kellemes mellékhatásokkal jár.

Avatar
Chester
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 12239
Csatlakozott: 2011. szeptember 18., vasárnap 9:47

Re: Premier League

#10628 Hozzászólás Szerző: Chester »

AwayRoller írta:Probléma - Többnyire az ifiknek szépen beadják hogy egyszer kezdők lehetnek, 200 éves szerződést íratnak alá velük. A srác le van láncolva és nem játszik egy percet sem, de sebaj, mert majd pár milláért el lehet adni...
Orvoslás(az én olvasatomban) - 21 év alatti játékosoknak max. 1 éves szerződés kínálható. Ha a klub játszatja, akkor a játékos úgyis alá fog írni, ha nem akkor majd elviszi más, aki lát benne potenciált. A játékos is inspirálva van és a klubok is.
Attól még nem lesz tele a Chelsea saját nevelésű/angol játékosokkal, hogyha csak 1 éves szerződést kínálnak nekik, ráadásul így semmi értelme nem lenne az akadémiának. Nem az a tökéletes megoldás amit ők hoztak, de inkább ez, minthogy megszabják, hogy a meccskeretben ennyi meg ennyi HG-nak és saját nevelésűnek kell lennie, mert ezt is megtehetnék, és amilyen hülyék, ki is nézném belőlük. Van egy csomó olyan lyuk a keretünkben, amiket be lehetne tömni fiatalokkal, Mourinho amúgy sem rotálja sz*rrá magát. Egy 18 fős felnőtt keret megtámogatva 7 ifistával teljesen jó opció lenne, aki jó az úgy is lehetőséget fog kapni ahogy eddig is, remélhetőleg egyre többször lesz erre alkalom.

Avatar
Dante
Hozzászólások: 6499
Csatlakozott: 2009. február 21., szombat 18:30
Kedvenc játékos: James Mount Chilwell
Kedvenc exjátékos: Hazard

Re: Premier League

#10629 Hozzászólás Szerző: Dante »

AwayRoller írta:Orvoslás(az én olvasatomban) - 21 év alatti játékosoknak max. 1 éves szerződés kínálható. Ha a klub játszatja, akkor a játékos úgyis alá fog írni, ha nem akkor majd elviszi más, aki lát benne potenciált. A játékos is inspirálva van és a klubok is.

Szerintem működőképes, és nincsenek ilyen béna megkülönböztetések.
De mi van ha nem viszik el? Pont jó példa Kane, eddig az évig lófasznak se kellett volna. Nem lehet mindenkit lerendezni egy év alatt, nyilván van akinek elég két meccs hogy bizonyítson, van akinek meg 20 sem elég, de az előbbi megragadhat azon a szinten amit az utóbbi játékos a 21. meccsén kocorászva hozna.
Szerintem ez a járhatóbb út, úgyse azok a játékosok fognak kiszorulni akik nem érdemlik meg, hanem a dél-amerikai, afrikai, ázsiai töltelék.

Avatar
AwayRoller
Hozzászólások: 4864
Csatlakozott: 2008. július 1., kedd 18:24
Kedvenc játékos: -
Kedvenc exjátékos: Azpi Kanté Lamps Zola

Re: Premier League

#10630 Hozzászólás Szerző: AwayRoller »

ChesterB írta:Szerintem nem olyan rossz a helyzet, mint amilyennek te látod. A korábbi angol válogatottakban is a 23 fős keretből 20-an legalább az aktuális TOP4-6 játékosai voltak, ez a jövőben sem fog változni, szóval nem fognak nálunk kókler angolok a kezdőben rohangálni, csak egyre többször lesz saját nevelésű angol játékost a kispadon, ez nem feltétlen rossz, és ki tudja, lehet hogy csak lehetőséget kell adni 1-2-nek, és máris nem Kakuta vagy McEachran flopok születnének.

A FA-nek meg lépnie kellett, mert bár én k*rvára lesz*rom, hogy az angol válogatott hogyan áll a tehetségekkel, ők érthetően nem. A sorrenden kellett volna cserélniük, először edzőképzés, utána a HG státusz megváltoztatása, és utána növelni ezen játékosok nevezési számát, de ők ezt egybe lenyomták a csapatok torkán, ez az ami nem korrekt, és akár vissza is üthet.
Ahogy lentebb is írtam, nyilván én is szívesen látnék több angolt a csapatban. Engem csak az b*sz fel, amilyen úton el akarják érni.

Az egyszerűbb a legjobb:
Probléma - Többnyire az ifiknek szépen beadják hogy egyszer kezdők lehetnek, 200 éves szerződést íratnak alá velük. A srác le van láncolva és nem játszik egy percet sem, de sebaj, mert majd pár milláért el lehet adni...
Orvoslás(az én olvasatomban) - 21 év alatti játékosoknak max. 1 éves szerződés kínálható. Ha a klub játszatja, akkor a játékos úgyis alá fog írni, ha nem akkor majd elviszi más, aki lát benne potenciált. A játékos is inspirálva van és a klubok is.

Szerintem működőképes, és nincsenek ilyen béna megkülönböztetések.

Avatar
Chester
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 12239
Csatlakozott: 2011. szeptember 18., vasárnap 9:47

Re: Premier League

#10631 Hozzászólás Szerző: Chester »

Szerintem nem olyan rossz a helyzet, mint amilyennek te látod. A korábbi angol válogatottakban is a 23 fős keretből 20-an legalább az aktuális TOP4-6 játékosai voltak, ez a jövőben sem fog változni, szóval nem fognak nálunk kókler angolok a kezdőben rohangálni, csak egyre többször lesz saját nevelésű angol játékost a kispadon, ez nem feltétlen rossz, és ki tudja, lehet hogy csak lehetőséget kell adni 1-2-nek, és máris nem Kakuta vagy McEachran flopok születnének.

A FA-nek meg lépnie kellett, mert bár én k*rvára lesz*rom, hogy az angol válogatott hogyan áll a tehetségekkel, ők érthetően nem. A sorrenden kellett volna cserélniük, először edzőképzés, utána a HG státusz megváltoztatása, és utána növelni ezen játékosok nevezési számát, de ők ezt egybe lenyomták a csapatok torkán, ez az ami nem korrekt, és akár vissza is üthet.

Avatar
AwayRoller
Hozzászólások: 4864
Csatlakozott: 2008. július 1., kedd 18:24
Kedvenc játékos: -
Kedvenc exjátékos: Azpi Kanté Lamps Zola

Re: Premier League

#10632 Hozzászólás Szerző: AwayRoller »

ChesterB írta: Egyáltalán nem hülyeség ez az ötlet...
De igen, hülyeség. Amiket felsoroltam, csak példaképp hoztam fel, hogy nem kell ördöngős újdonságot szüljenek, de nem is ez a mondandóm lényege!

A lényeg, hogy felőlem nyúlhatnak bármilyen GAZDASÁGI ! eszközhöz, bármihez, amellyel x év távlatában az angol játékosokat hozzák előnybe, de ilyenhez NE, hogy nemzeti hovatartozás és nem képességek alapján érvényesülsz.

Ez egyszerűen az én szememben semmilyen emberi, emberjogi és blablabla cuccal nem fér össze!!! Ilyent értelmes társadalom nem csinálhat...

Remélem így már világosabb, hogy mire gondoltam, mit próbáltam kifejteni.

Avatar
Chester
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 12239
Csatlakozott: 2011. szeptember 18., vasárnap 9:47

Re: Premier League

#10633 Hozzászólás Szerző: Chester »

Amiket felsoroltál, az akármennyire is tűnhet szépnek, sose fog megvalósulni. Most alakították át a korábbi Reserve bajnokságot U21-é, ez megfelel az AHL példádnak, egy fokkal jobb lett mint régebben, de nem az igazi, a spanyol mintára történő "B csapatok alsóbb osztályokban" ötletet meg elutasították, ebben semmi meglepő nincs.

Egyáltalán nem hülyeség ez az ötlet, de nem tudom hogy gondolták, hogy egyik napról a másikra bevezetik, így is elég sz*rok az angolok és az angol klubok, ezzel nem lépnek akkorát előre mint amennyire remélik. Ugyanakkor az edzőképzés is megkezdődött, ezt kellene inkább tolni, mert amíg Spanyolországban olyan ~20 ezer edzőnek van ilyen-olyan Pro Licence-e, addig Angliában ez a szám nem éri el a 3000-t, meg is látszik mindenen.

Ha normális lenne ez a program, akkor az angol játékosok ára is csökkenne, mert ezzel a lehetséges angol játékosok létszámát növelik, ezzel a jobb játékosok száma is arányosan nőhet, de ehhez baromi sok idő kell, alsó hangon 5-6 év, de ha meg elb*sszák, akkor megint tökön lövik magukat mint a mostani TV-s pénzekkel, amivel izgalmasabb lett a bajnokság, a csapatok meg sz*rabbak, nőttek a jegyárak, fogynak az angolok, és indul is a lavina.

Ha lenne egy hangyaf*sznyi esze bárkinek a szövetségben, akkor a sok TV-s pénzből inkább a technológiát és/vagy a bírók fejlesztésére költenék, minden PL klubban felszereltetni a legmodernebb eszközöket amik a helyes döntéseket segítik eldönteni. Erre kéne költeni azt a temérdek pénzt, nem a QPR-nak meg hasonló nagyágyúnak adni 40-50 milliókat (természetesen arányosan nekünk is kevesebb jutna).

Avatar
Dante
Hozzászólások: 6499
Csatlakozott: 2009. február 21., szombat 18:30
Kedvenc játékos: James Mount Chilwell
Kedvenc exjátékos: Hazard

Re: Premier League

#10634 Hozzászólás Szerző: Dante »

AwayRoller írta:Nem kell Nobel díjas kutatás, ott az amcsi példa, és működik.
- Egy normális Youth liga megalkotása, ugyanolyan schedule-el mint a PL. (NHL - AHL, ha ez nem lenne, már ők is tele lennének szláv hokisokkal)
- Draft rendszer, ergó bárki elviheti a legtehetségesebb ifid ingyen. Ne félj, mert RLC, Bamford és társai egyből több lehetőséget kapnának, hogy ide írjanak alá, minthogy eldraftolja egy Burnley. Ez a versenyhelyzet a nagy csapatoknak is ugyanolyan jót tenne, mint a kicsiknek és a játékosoknak, mert ha jól játszik, akkor nem kell addig kempingezzen, amíg a nagy csapat hajlandó őt betenni a kezdőbe, mert elviszi olyan, aki a kezdőbe érdemesnek tartja.
- Salary Cap - ezt szerintem nem kell részletezzem, egy ifi sokkal kevesebbet kér, mint egy 'kiforrott' játékos.

Száz szónak is egy a vége, elvileg egy versenyzésre és versenyeztetésre épülő/építő társadalomban élünk, és ebben a társadalomban nincs helye ilyen szabályozásoknak, hogy nemzetiséged és nem a képességeid alapján válogatnak ki!
Azoktól a konzervatív f#szoktól akik az fa-t vezetik nem lehet ilyen komoly intézkedéseket elvárni, ezért írtam hogy "legalább valami"

Azt meg remélem hogy nem csak Ervinkék vannak ott, hanem Kane-hez hasonló elnyűhetetlen szarrágók is.

Avatar
AwayRoller
Hozzászólások: 4864
Csatlakozott: 2008. július 1., kedd 18:24
Kedvenc játékos: -
Kedvenc exjátékos: Azpi Kanté Lamps Zola

Re: Premier League

#10635 Hozzászólás Szerző: AwayRoller »

Dante írta: Tudom hogy nagyon szirupos amit írtam, de szerintem reálisabb esély van arra hogy a nagy pénzeket az akadémiába ölő angolok fejlődni kezdenek, mint bármelyik hasonló szintet képviselő nemzet. (értsd.: nem az elit - spanyol, német, olasz, holland, francia, belga) A fejlett infrastruktúra, szakemberek adottak a javuláshoz és azért tehetség is több van ott mint mondjuk Magyarországon.
De az tagadhatatlan hogy kicsi arra az esély, hogy ez hirtelen javuláshoz vezessen, de legalább valami.
Ez világos, csak ezt nem ilyen diszkriminatív f*ssal kell elérni, hogy megszabjuk, hogy hiába botlábú Ervinke, de muszáj játszania...

Nem kell Nobel díjas kutatás, ott az amcsi példa, és működik.
- Egy normális Youth liga megalkotása, ugyanolyan schedule-el mint a PL. (NHL - AHL, ha ez nem lenne, már ők is tele lennének szláv hokisokkal)
- Draft rendszer, ergó bárki elviheti a legtehetségesebb ifid ingyen. Ne félj, mert RLC, Bamford és társai egyből több lehetőséget kapnának, hogy ide írjanak alá, minthogy eldraftolja egy Burnley. Ez a versenyhelyzet a nagy csapatoknak is ugyanolyan jót tenne, mint a kicsiknek és a játékosoknak, mert ha jól játszik, akkor nem kell addig kempingezzen, amíg a nagy csapat hajlandó őt betenni a kezdőbe, mert elviszi olyan, aki a kezdőbe érdemesnek tartja.
- Salary Cap - ezt szerintem nem kell részletezzem, egy ifi sokkal kevesebbet kér, mint egy 'kiforrott' játékos.

Száz szónak is egy a vége, elvileg egy versenyzésre és versenyeztetésre épülő/építő társadalomban élünk, és ebben a társadalomban nincs helye ilyen szabályozásoknak, hogy nemzetiséged és nem a képességeid alapján válogatnak ki!

Avatar
Dante
Hozzászólások: 6499
Csatlakozott: 2009. február 21., szombat 18:30
Kedvenc játékos: James Mount Chilwell
Kedvenc exjátékos: Hazard

Re: Premier League

#10636 Hozzászólás Szerző: Dante »

AwayRoller írta:Tehát, ha a magyar I. osztályban csak magyarok játszhatnának, és telepakolnánk az országot akadémiákkal, akkor újra lenne Aranycsapat... hagyjukmááár!

Az angoloknak savanyú a szőlő, mert képtelenek belenyugodni, hogy amíg a mentalitásukon nem változtatnak, addig a mai futball-elitet megközelíteni sincs esélyük. Az angol válogatottat akarják így kissé felspanolni, de amíg egy-egy kínkeserves győzelem után földig isszák magukat és következő héten már a labdát se látják, addig nincs is keresnivalójuk a nemzetközi porondon!
Tudom hogy nagyon szirupos amit írtam, de szerintem reálisabb esély van arra hogy a nagy pénzeket az akadémiába ölő angolok fejlődni kezdenek, mint bármelyik hasonló szintet képviselő nemzet. (értsd.: nem az elit - spanyol, német, olasz, holland, francia, belga) A fejlett infrastruktúra, szakemberek adottak a javuláshoz és azért tehetség is több van ott mint mondjuk Magyarországon.
De az tagadhatatlan hogy kicsi arra az esély, hogy ez hirtelen javuláshoz vezessen, de legalább valami.

Avatar
cfclegend2
Hozzászólások: 1330
Csatlakozott: 2011. december 29., csütörtök 15:39
Kedvenc játékos: Hazard_Terry
Kedvenc exjátékos: Sturridge_Robben_Makelele

Re: Premier League

#10637 Hozzászólás Szerző: cfclegend2 »

almos írta:
beckhamJr írta:
almos írta:

Én nagyon szeretném, hogy neked legyen igazad és mondjuk 10 év múlva a Chelsea kezdő 11-ben is több angol legyen, mint külföldi. De nagyon érdekes, hogy évente 1-2 fiatal tud csak bizonyitani és abból a kevésből is top csapatban később kevesen állják meg a helyüket. Én úgy gondolom, hogy ez nem véletlen.
Viszont ezekkel a változásokkal kiderülhetl, hogy az angol focisták tényleg szarok, vagy a klubok teljesen idióták és inkább milliókat költenek össze-vissza.
azért mert kész játékosokat vesznek?
kicsit elkésett ezzel a szövetség úgy 10-15 évet.. a dúsgazdag klubok nem játékost akarnak nevelni hanem kupát nyerni
Teljesen jogos. Az angol "kis csapatok" is annyi pénzzel gazdálkodhatnak, hogy válogatott játékosokat vehetnek. Sőt, ahogy irod: kész játékosokat. És ezért nem is lehet hibáztatni őket. Nekik teljesen mindegy, hogy angol vagy külföldi, csaj játsszon jól. Ha külföldivel erősiteni tudnak, akkor esélytelen, hogy egy gyengébb angolt tegyenek a helyére.
Meg azért is nagyon fontos a kiscsapatoknak, hogy jó játékosokat igazoljanak, mert a Premier League-es és a Championshipes csapatok között anyagilag óriási szakadék van. És aki kiesik a Chamionshipbe az hatalmas bevételektől esik el. Jól láthatóan már tendencia, hogy a kieső csapatoknak nem sikerül a feljutás, sőt teljesen eltűnnek a süllyesztőben (jó példa erre idén a Wigan, akik már szinte tuti kiesők lesznek a kettőben, és az utóbbi időkben olyan játékosokat adtak el, mint McCarthy, McArthur, vagy éppen McManamann, akik jelenleg a PL csapataik húzóemberei. De a Cardiff és a Fulham is nagyon messze van feljutástól.)
Why always me?

Avatar
AwayRoller
Hozzászólások: 4864
Csatlakozott: 2008. július 1., kedd 18:24
Kedvenc játékos: -
Kedvenc exjátékos: Azpi Kanté Lamps Zola

Re: Premier League

#10638 Hozzászólás Szerző: AwayRoller »

Dante írta:Szerintem rendben van a határozat. Egyszerűen ez kell. Biztos beletelik x évbe mire a tehetség mellé a mentális felkészültség is párosul, de abban is biztos vagyok hogy több van az angol "csodagyerekekben" mint a Championship. Ilyen távolról nehéz jól rálátni, hogy az utóbbi 10-15 évben miért fogytak el a jó angolok, biztos közrejátszik az esélytelenség tudata, a hozzáállásbeli gondok, meg sok más, apró dolog.
Mindenesetre remélem hogy ezúttal nem lesz meg a "kibúvó" a csapatok részéről, és a fiatalok közül is meg tudják páran ragadni az esélyt, nem gyengítve drasztikusan a ligát. Hátha visszatér a 2000 évek közepén ránk jellemző küzdés a saját nevelésekkel.
Tehát, ha a magyar I. osztályban csak magyarok játszhatnának, és telepakolnánk az országot akadémiákkal, akkor újra lenne Aranycsapat... hagyjukmááár!

Az angoloknak savanyú a szőlő, mert képtelenek belenyugodni, hogy amíg a mentalitásukon nem változtatnak, addig a mai futball-elitet megközelíteni sincs esélyük. Az angol válogatottat akarják így kissé felspanolni, de amíg egy-egy kínkeserves győzelem után földig isszák magukat és következő héten már a labdát se látják, addig nincs is keresnivalójuk a nemzetközi porondon!

Avatar
Dante
Hozzászólások: 6499
Csatlakozott: 2009. február 21., szombat 18:30
Kedvenc játékos: James Mount Chilwell
Kedvenc exjátékos: Hazard

Re: Premier League

#10639 Hozzászólás Szerző: Dante »

Szerintem rendben van a határozat. Egyszerűen ez kell. Biztos beletelik x évbe mire a tehetség mellé a mentális felkészültség is párosul, de abban is biztos vagyok hogy több van az angol "csodagyerekekben" mint a Championship. Ilyen távolról nehéz jól rálátni, hogy az utóbbi 10-15 évben miért fogytak el a jó angolok, biztos közrejátszik az esélytelenség tudata, a hozzáállásbeli gondok, meg sok más, apró dolog.
Mindenesetre remélem hogy ezúttal nem lesz meg a "kibúvó" a csapatok részéről, és a fiatalok közül is meg tudják páran ragadni az esélyt, nem gyengítve drasztikusan a ligát. Hátha visszatér a 2000 évek közepén ránk jellemző küzdés a saját nevelésekkel.

Avatar
AwayRoller
Hozzászólások: 4864
Csatlakozott: 2008. július 1., kedd 18:24
Kedvenc játékos: -
Kedvenc exjátékos: Azpi Kanté Lamps Zola

Re: Premier League

#10640 Hozzászólás Szerző: AwayRoller »

Николаевич írta: Szerintem fordítva kell nézni a problémát: az angol csapatok baromi sok pénzből gazdálkodnak. A Hull City is méregdrágán vesz olyan játékosokat mint N'Doye, Ramírez, Jelavic, Long vagy Abel Hérnandez, vagy a tökutolsó Leicester Ulloa-ért meg Kramaric-ért kisebb vagyont ad ki. Ilyen körülmények mellett esélyük nincs az angol játékosoknak bizonyítani.
Egyetértek, de... A 'már nem épp kutyaütő, de klasszistól messze van' angol játékosokért is vagyonokat kérnek el, nem hiába tudtak a külföldiek úgymond betörni. Amíg egy angolért 15m fontot kell fizetni és egy hasonló képességű spanyolért, stb-ért 1.5öt. Szerintem rohadtul el fognak szaladni az árak az angol játékosokkal, ha ezt bevezetik. Ráadásul, ha egy középkategóriás angol 50-70 millára kúszik majd fel, akkor a külföldi klasszisokért 150-200 millákat is nyugodt szívvel elkérhetnek.

Egyelőre én több hátrányát látom mint előnyét... kissé szoci szagú ez a leszabályozás, és semmi köze az egészséges versenyhelyzethez, mondom mindezt úgy, hogy én is szeretnék több angolt látni a csapatban.

Válasz küldése