Filmek

Off-Topic Chat egyéb témákról.
Üzenet
Szerző
mateja
Hozzászólások: 464
Csatlakozott: 2014. május 31., szombat 23:53
Kedvenc játékos: -
Kedvenc exjátékos: -

Re: Filmek

#401 Hozzászólás Szerző: mateja »

http://www.theguardian.com/film/2015/ma ... owded-room" onclick="window.open(this.href);return false;
ez odabaszna caprioval

rafanadal
Tippverseny győztese 2015/16
Tippverseny győztese 2015/16
Hozzászólások: 11987
Csatlakozott: 2009. augusztus 13., csütörtök 12:59
Kedvenc játékos: Hazard
Kedvenc exjátékos: Mata
Tartózkodási hely: Kolozsvár

Re: Filmek

#402 Hozzászólás Szerző: rafanadal »

ChesterB írta:
rafanadal írta:Kicsit más téma, de mégis hogy a fenébe tudtok 10-12 sorozatot nézni? Heti egy résszel az közel 12 óra amikor épp futnak. Kinek van ennyi ideje?
Nekem a péntek késődélután/este a sorozatnézős napom*, akkor ahogy hazaérek a koliból lefekszek és azt nézem estig, aztán amint vége az egyiknek akkor kezdek keresni egy újat. Most pl a Sleepy Hollow közelgő évad(sorozat?)záró része miatt elkezdtem az egyik olyan sorozatot nézni, amivel már régóta szemezgettem, a New Girl-t, hiányzott már egy 20 perces komédia a repertoáromból amióta nincs HIMYM, egész jó, úgyhogy maradni fog. Most volt időm rá, mert ágyhoz voltam kötve, a héten lepörgettem ~70 részt, ma darálom le a 4. évadot és utol is érem a sztorit.

* ez persze csak akkor működik, ha kijönnek a feliratok, ha nem (mint ahogy most az Arrow esetében) akkor megnézem amint van rá időm.
Néha irigylem az ilyen sok idővel megáldott embereket. Nekem a heti 27 óra egyetem + 15 óra munka + 10-15 óra otthoni házi írás mellett örülök ha marad egy kis időm edzeni, meccseket nézni és haverokkal/barátnővel lenni.
Chelsea!!! "Blue Is The Colour"

Avatar
Chester
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 12239
Csatlakozott: 2011. szeptember 18., vasárnap 9:47

Re: Filmek

#403 Hozzászólás Szerző: Chester »

rafanadal írta:Kicsit más téma, de mégis hogy a fenébe tudtok 10-12 sorozatot nézni? Heti egy résszel az közel 12 óra amikor épp futnak. Kinek van ennyi ideje?
Nekem a péntek késődélután/este a sorozatnézős napom*, akkor ahogy hazaérek a koliból lefekszek és azt nézem estig, aztán amint vége az egyiknek akkor kezdek keresni egy újat. Most pl a Sleepy Hollow közelgő évad(sorozat?)záró része miatt elkezdtem az egyik olyan sorozatot nézni, amivel már régóta szemezgettem, a New Girl-t, hiányzott már egy 20 perces komédia a repertoáromból amióta nincs HIMYM, egész jó, úgyhogy maradni fog. Most volt időm rá, mert ágyhoz voltam kötve, a héten lepörgettem ~70 részt, ma darálom le a 4. évadot és utol is érem a sztorit.

* ez persze csak akkor működik, ha kijönnek a feliratok, ha nem (mint ahogy most az Arrow esetében) akkor megnézem amint van rá időm.

Avatar
GereZsolt
Hozzászólások: 1020
Csatlakozott: 2009. március 11., szerda 0:37
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Filmek

#404 Hozzászólás Szerző: GereZsolt »

Szerintem a Flash jelenleg toronymagasan veri hétről hétre az Arrowt. Kb a téliszünet óta.

Avatar
marknagy
Hozzászólások: 8022
Csatlakozott: 2010. augusztus 23., hétfő 11:05
Kedvenc játékos: Terry_Torres_Cole
Kedvenc exjátékos: Makelele_Drogba
Tartózkodási hely: Hajdúsámson - Debrecen

Re: Filmek

#405 Hozzászólás Szerző: marknagy »

Azért az Arrow már nem olyan mint az 1. évadban, a mostani részek viszont kezdik visszahozni. Bár jelzi az erejét, hogy még ez a hullámvölgyekkel teli 3. évadot a Flash első évada még így se veri.
We are the famous, the famous Chelsea!

rafanadal
Tippverseny győztese 2015/16
Tippverseny győztese 2015/16
Hozzászólások: 11987
Csatlakozott: 2009. augusztus 13., csütörtök 12:59
Kedvenc játékos: Hazard
Kedvenc exjátékos: Mata
Tartózkodási hely: Kolozsvár

Re: Filmek

#406 Hozzászólás Szerző: rafanadal »

Hunor96 írta:
rafanadal írta: Ja, csak maga a Nobel díjas kémikusnak annyi esze nincs, hogy kigörgesse a hordót a raktárból, inkább emeli és még vagy 50 ilyen marhaság ami egyáltalán nem illett a karakterébe. Apró részletekről van szó. Maga a gyökér az nagyon szépen fel volt építve szerintem is.
Na igen ezt elismerem, biztos amikor néztem engem is zavart egy-két ilyen de ezek szerintem megbocsáthatóak, tökéletes nincs. Azért egy olyan drámát SPOILER ALERT mint amikor Hank rájön hogy a sógora az évek óta keresett drogbáró nem lehet csak úgy elrontani ilyen apróságokkal.
Persze, ebben én is egyetértek. Voltak benne olyan dolgok amelyek igazán különlegessé tették a sorozatot.
Chelsea!!! "Blue Is The Colour"

Avatar
Hunor96
Hozzászólások: 347
Csatlakozott: 2012. augusztus 29., szerda 15:27
Kedvenc játékos: Frank Lampard
Kedvenc exjátékos: Didier Drogba

Re: Filmek

#407 Hozzászólás Szerző: Hunor96 »

rafanadal írta: Ja, csak maga a Nobel díjas kémikusnak annyi esze nincs, hogy kigörgesse a hordót a raktárból, inkább emeli és még vagy 50 ilyen marhaság ami egyáltalán nem illett a karakterébe. Apró részletekről van szó. Maga a gyökér az nagyon szépen fel volt építve szerintem is.
Na igen ezt elismerem, biztos amikor néztem engem is zavart egy-két ilyen de ezek szerintem megbocsáthatóak, tökéletes nincs. Azért egy olyan drámát SPOILER ALERT mint amikor Hank rájön hogy a sógora az évek óta keresett drogbáró nem lehet csak úgy elrontani ilyen apróságokkal.

rafanadal
Tippverseny győztese 2015/16
Tippverseny győztese 2015/16
Hozzászólások: 11987
Csatlakozott: 2009. augusztus 13., csütörtök 12:59
Kedvenc játékos: Hazard
Kedvenc exjátékos: Mata
Tartózkodási hely: Kolozsvár

Re: Filmek

#408 Hozzászólás Szerző: rafanadal »

Hunor96 írta: U wot m8? Az utolsó 3 évadot nem bírtam letenni annyira izgalmas volt, a karakterfejlődést pedig ami ebben volt, tanítani kéne, olyan leheletfinoman változott át Walter az átlagemberből drogbáróvá, + Jesse pedig pont fordítva, hogy kb csak a végén vettem észre hogy kicserélődött a személyiségük gyakorlatilag. Az tény hogy az első 3 évad nagyon volntatott (én is sorban pörgettem át a reggelizős részeket) de maga a történet és az egész lélektan egyszerűen zseniális.
A GoT-tól meg annyit hogy szerintem a könyv sokkal mozgalmasabb mint a sorozat, bát egyébként nem sok különbséget érzékeltem a kettő között. Az meg hogy a kevésbé érdekes részek rád vannak erőszakolva, hát istenem a Nyomorultakban meg a párizsi csatornarendszerről van egy egész hosszú fejezet.
Ja, csak maga a Nobel díjas kémikusnak annyi esze nincs, hogy kigörgesse a hordót a raktárból, inkább emeli és még vagy 50 ilyen marhaság ami egyáltalán nem illett a karakterébe. Apró részletekről van szó. Maga a gyökér az nagyon szépen fel volt építve szerintem is.
Chelsea!!! "Blue Is The Colour"

Avatar
Hunor96
Hozzászólások: 347
Csatlakozott: 2012. augusztus 29., szerda 15:27
Kedvenc játékos: Frank Lampard
Kedvenc exjátékos: Didier Drogba

Re: Filmek

#409 Hozzászólás Szerző: Hunor96 »

rafanadal írta:
koni0725 írta:Akiknek a GOT sorozat vontatott, annak eszébe ne jusson elolvasni a könyveket! :D Én megtettem, mert nagy rajongója vagyok a szériának, de nehéz szülés volt.

A vontatott sorozatoknak szerintem a Breaking Bad a mintapéldája. Már vagy fél éve abbahagytam a 4. évad közepénél. Már egy ideje gondolkodok a folytatáson, de soha nem tudom rászánni magam...
A Breaking Bad az a végére tényleg azzá vált. Évadról évadra lett rosszabb és vontatottabb, de ott leginkább az ellentmondásos karakterfejlődés zavart. Ahogy a Walter karakterét szépen elkezdték fejleszteni egy irányba, de néha egy 5 percre ellentmondtak az egésznek az nagyon idegesítő volt.
U wot m8? Az utolsó 3 évadot nem bírtam letenni annyira izgalmas volt, a karakterfejlődést pedig ami ebben volt, tanítani kéne, olyan leheletfinoman változott át Walter az átlagemberből drogbáróvá, + Jesse pedig pont fordítva, hogy kb csak a végén vettem észre hogy kicserélődött a személyiségük gyakorlatilag. Az tény hogy az első 3 évad nagyon volntatott (én is sorban pörgettem át a reggelizős részeket) de maga a történet és az egész lélektan egyszerűen zseniális.
A GoT-tól meg annyit hogy szerintem a könyv sokkal mozgalmasabb mint a sorozat, bát egyébként nem sok különbséget érzékeltem a kettő között. Az meg hogy a kevésbé érdekes részek rád vannak erőszakolva, hát istenem a Nyomorultakban meg a párizsi csatornarendszerről van egy egész hosszú fejezet.

Avatar
koni0725
Hozzászólások: 3185
Csatlakozott: 2008. december 13., szombat 0:18
Kedvenc játékos: James
Kedvenc exjátékos: Lampard
Tartózkodási hely: London

Re: Filmek

#410 Hozzászólás Szerző: koni0725 »

Sheenka írta:
koni0725 írta:Én megtettem, mert nagy rajongója vagyok a szériának, de nehéz szülés volt.
Sokkal fogyaszthatóbb a könyv mint a sorozat. (Nyilván ha az ember amúgy nem olvas, akkor nem)
Ezzel nem értek egyet. Nem a terjedelemmel volt bajom, hanem azzal a töménytelen mennyiségű mellékszereplővel és mellékszállal, amelyek egy idő után egyre nehezebben követhetővé teszik a regényt. Csak egy példát mondok: egy lakomán felsorolnak 50 nevet, ezek közül 48-cal nem találkozol soha többet, viszont a maradék 2 esetében erősen el kell gondolkodnod azon, hogy mikor olvastál már róluk.

Ráadásul egyes mellékszálak számomra sokkal kevésbé érdekesek, mint mások, olyan érzésem volt az olvasás közben, hogy az író rám erőszakolja a gyengébb, vagy általam kevésbé kedvelt karaktereket is. A legtöbb esetben ez indokolt, mert kiderült, hogy nagyon fontos szerepük van a cselekményben, de ez nem mindig van így.

Abban igazad van, hogy azoknak akik nem szoktak olvasni, nem ajánlott. Én sem ezt javasolnám első könyvnek.
211! NEW RECORD!

Avatar
Sheenka
Hozzászólások: 1534
Csatlakozott: 2008. november 11., kedd 21:23
Kedvenc játékos: Kante
Kedvenc exjátékos: Drogba

Re: Filmek

#411 Hozzászólás Szerző: Sheenka »

koni0725 írta:Én megtettem, mert nagy rajongója vagyok a szériának, de nehéz szülés volt.
Sokkal fogyaszthatóbb a könyv mint a sorozat. (Nyilván ha az ember amúgy nem olvas, akkor nem)

rafanadal
Tippverseny győztese 2015/16
Tippverseny győztese 2015/16
Hozzászólások: 11987
Csatlakozott: 2009. augusztus 13., csütörtök 12:59
Kedvenc játékos: Hazard
Kedvenc exjátékos: Mata
Tartózkodási hely: Kolozsvár

Re: Filmek

#412 Hozzászólás Szerző: rafanadal »

koni0725 írta:Akiknek a GOT sorozat vontatott, annak eszébe ne jusson elolvasni a könyveket! :D Én megtettem, mert nagy rajongója vagyok a szériának, de nehéz szülés volt.

A vontatott sorozatoknak szerintem a Breaking Bad a mintapéldája. Már vagy fél éve abbahagytam a 4. évad közepénél. Már egy ideje gondolkodok a folytatáson, de soha nem tudom rászánni magam...
A Breaking Bad az a végére tényleg azzá vált. Évadról évadra lett rosszabb és vontatottabb, de ott leginkább az ellentmondásos karakterfejlődés zavart. Ahogy a Walter karakterét szépen elkezdték fejleszteni egy irányba, de néha egy 5 percre ellentmondtak az egésznek az nagyon idegesítő volt.
Chelsea!!! "Blue Is The Colour"

Avatar
koni0725
Hozzászólások: 3185
Csatlakozott: 2008. december 13., szombat 0:18
Kedvenc játékos: James
Kedvenc exjátékos: Lampard
Tartózkodási hely: London

Re: Filmek

#413 Hozzászólás Szerző: koni0725 »

Akiknek a GOT sorozat vontatott, annak eszébe ne jusson elolvasni a könyveket! :D Én megtettem, mert nagy rajongója vagyok a szériának, de nehéz szülés volt.

A vontatott sorozatoknak szerintem a Breaking Bad a mintapéldája. Már vagy fél éve abbahagytam a 4. évad közepénél. Már egy ideje gondolkodok a folytatáson, de soha nem tudom rászánni magam...
211! NEW RECORD!

Avatar
Hunor96
Hozzászólások: 347
Csatlakozott: 2012. augusztus 29., szerda 15:27
Kedvenc játékos: Frank Lampard
Kedvenc exjátékos: Didier Drogba

Re: Filmek

#414 Hozzászólás Szerző: Hunor96 »

rafanadal írta:Kicsit más téma, de mégis hogy a fenébe tudtok 10-12 sorozatot nézni? Heti egy résszel az közel 12 óra amikor épp futnak. Kinek van ennyi ideje?
Kép
Bölcsészkar. Én tudom, mert olyanon vagyok és annyi szabadidőm van hogy a 10 sorozat is kevés hogy kitöltse :D

rafanadal
Tippverseny győztese 2015/16
Tippverseny győztese 2015/16
Hozzászólások: 11987
Csatlakozott: 2009. augusztus 13., csütörtök 12:59
Kedvenc játékos: Hazard
Kedvenc exjátékos: Mata
Tartózkodási hely: Kolozsvár

Re: Filmek

#415 Hozzászólás Szerző: rafanadal »

Gamling írta: Azért ennyire durván nem vontatott. Talán a legutóbbi évadban volt olyan, hogy 3 részig nem történt semmi. Oké, ott a 3. rész végére már én is a falat kapartam az unalomtól.
Szerintem a 2. évad volt a legvontatottabb. Ott azt hiszem az első részek valamelyikében történt valami, majd a nyolcadikban és végül az utolsóban. Ennyi történt az egész évadban.
Chelsea!!! "Blue Is The Colour"

Gamling
Hozzászólások: 236
Csatlakozott: 2011. április 18., hétfő 16:24
Kedvenc játékos: Azpilicueta
Kedvenc exjátékos: Lampard

Re: Filmek

#416 Hozzászólás Szerző: Gamling »

rafanadal írta:
Hawaii írta:
rafanadal írta: Értem. Csak azért kérdeztem, mert én eddig mind olyasmiket néztem amik már véget értek és akkor nem volt az, hogy hetente kövessen és ezért furcsa volt számomra, hogy egyesek hogyan tudnak ennyit követni. Egyedüli sorozat amit mostantól fogok hetente követni az a GoT. Azt most november-december környékén kezdtem el és várom az 5. évadját.
Igazából én nem is nagyon szeretek ledarálni egy sorozatot. Nekem az úgy nem az igazi, és aki így nézi, az megfosztja magát attól az élménytől, amit egy-egy sorozat heti szintű követése jelent. Talán csak a 24-et néztem meg egyben, de azt is több hónap alatt (jó mondjuk az kb 200x40 perc volt :D). A GOT-ot én is várom, bár közel sem annyira, mint amennyire a Gothamet, a Flasht, vagy épp az Arrowt, mert a GOT-ot időnként brutálisan vontatottnak éreztem.
GOT esetében való igaz, hogy néha vannak olyan évadok ahol a 10 részből kettőben ha történik valami.
Azért ennyire durván nem vontatott. Talán a legutóbbi évadban volt olyan, hogy 3 részig nem történt semmi. Oké, ott a 3. rész végére már én is a falat kapartam az unalomtól.

rafanadal
Tippverseny győztese 2015/16
Tippverseny győztese 2015/16
Hozzászólások: 11987
Csatlakozott: 2009. augusztus 13., csütörtök 12:59
Kedvenc játékos: Hazard
Kedvenc exjátékos: Mata
Tartózkodási hely: Kolozsvár

Re: Filmek

#417 Hozzászólás Szerző: rafanadal »

Hawaii írta:
rafanadal írta: Értem. Csak azért kérdeztem, mert én eddig mind olyasmiket néztem amik már véget értek és akkor nem volt az, hogy hetente kövessen és ezért furcsa volt számomra, hogy egyesek hogyan tudnak ennyit követni. Egyedüli sorozat amit mostantól fogok hetente követni az a GoT. Azt most november-december környékén kezdtem el és várom az 5. évadját.
Igazából én nem is nagyon szeretek ledarálni egy sorozatot. Nekem az úgy nem az igazi, és aki így nézi, az megfosztja magát attól az élménytől, amit egy-egy sorozat heti szintű követése jelent. Talán csak a 24-et néztem meg egyben, de azt is több hónap alatt (jó mondjuk az kb 200x40 perc volt :D). A GOT-ot én is várom, bár közel sem annyira, mint amennyire a Gothamet, a Flasht, vagy épp az Arrowt, mert a GOT-ot időnként brutálisan vontatottnak éreztem.
GOT esetében való igaz, hogy néha vannak olyan évadok ahol a 10 részből kettőben ha történik valami.
Chelsea!!! "Blue Is The Colour"

Hawaii
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 3905
Csatlakozott: 2009. február 27., péntek 15:40
Kedvenc játékos: Reece James
Kedvenc exjátékos: JT26 FL08 MB13 EH10

Re: Filmek

#418 Hozzászólás Szerző: Hawaii »

rafanadal írta: Értem. Csak azért kérdeztem, mert én eddig mind olyasmiket néztem amik már véget értek és akkor nem volt az, hogy hetente kövessen és ezért furcsa volt számomra, hogy egyesek hogyan tudnak ennyit követni. Egyedüli sorozat amit mostantól fogok hetente követni az a GoT. Azt most november-december környékén kezdtem el és várom az 5. évadját.
Igazából én nem is nagyon szeretek ledarálni egy sorozatot. Nekem az úgy nem az igazi, és aki így nézi, az megfosztja magát attól az élménytől, amit egy-egy sorozat heti szintű követése jelent. Talán csak a 24-et néztem meg egyben, de azt is több hónap alatt (jó mondjuk az kb 200x40 perc volt :D). A GOT-ot én is várom, bár közel sem annyira, mint amennyire a Gothamet, a Flasht, vagy épp az Arrowt, mert a GOT-ot időnként brutálisan vontatottnak éreztem.

rafanadal
Tippverseny győztese 2015/16
Tippverseny győztese 2015/16
Hozzászólások: 11987
Csatlakozott: 2009. augusztus 13., csütörtök 12:59
Kedvenc játékos: Hazard
Kedvenc exjátékos: Mata
Tartózkodási hely: Kolozsvár

Re: Filmek

#419 Hozzászólás Szerző: rafanadal »

Hawaii írta:
rafanadal írta:Kicsit más téma, de mégis hogy a fenébe tudtok 10-12 sorozatot nézni? Heti egy résszel az közel 12 óra amikor épp futnak. Kinek van ennyi ideje?
Összesen nézünk ennyit, egyidejűleg azért nem sok fut, ez alól talán a február-március időszak a kivétel, mert ilyenkor összefolynak a szezonkezdések és a befejezések. Áprilistól alig lesz pár sorozat, amit majd nézhetek, mert a legtöbb addigra befejeződik. Most pl hétfőn TWD, kedden Gotham, szerdán Supernatural és Flash, csütörtökön Arrow, pénteken The Big Bang Theory (20 perces) és Constantine, szombaton meg Black Sails. Napi 40 percet azért félre tudok tenni sorozatnézésre, sőt legtöbbször egy-egy húzós nap után nagyon jólesik megnézni vmelyiket.
Értem. Csak azért kérdeztem, mert én eddig mind olyasmiket néztem amik már véget értek és akkor nem volt az, hogy hetente kövessen és ezért furcsa volt számomra, hogy egyesek hogyan tudnak ennyit követni. Egyedüli sorozat amit mostantól fogok hetente követni az a GoT. Azt most november-december környékén kezdtem el és várom az 5. évadját.
Chelsea!!! "Blue Is The Colour"

Hawaii
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 3905
Csatlakozott: 2009. február 27., péntek 15:40
Kedvenc játékos: Reece James
Kedvenc exjátékos: JT26 FL08 MB13 EH10

Re: Filmek

#420 Hozzászólás Szerző: Hawaii »

rafanadal írta:Kicsit más téma, de mégis hogy a fenébe tudtok 10-12 sorozatot nézni? Heti egy résszel az közel 12 óra amikor épp futnak. Kinek van ennyi ideje?
Összesen nézünk ennyit, egyidejűleg azért nem sok fut, ez alól talán a február-március időszak a kivétel, mert ilyenkor összefolynak a szezonkezdések és a befejezések. Áprilistól alig lesz pár sorozat, amit majd nézhetek, mert a legtöbb addigra befejeződik. Most pl hétfőn TWD, kedden Gotham, szerdán Supernatural és Flash, csütörtökön Arrow, pénteken The Big Bang Theory (20 perces) és Constantine, szombaton meg Black Sails. Napi 40 percet azért félre tudok tenni sorozatnézésre, sőt legtöbbször egy-egy húzós nap után nagyon jólesik megnézni vmelyiket.

Válasz küldése