Chat

Off-Topic Chat egyéb témákról.
Üzenet
Szerző
Avatar
laczze
Hozzászólások: 3990
Csatlakozott: 2009. július 23., csütörtök 20:12
Kedvenc exjátékos: Drogba
Tartózkodási hely: Nova

Re: Chat

#1181 Hozzászólás Szerző: laczze »

Hali. Valaki tudna nekem segíteni abban, hogy Samsung galaxy telefonon belelhet valahol állítani, hogy alapból a memóriakártyára mentsen? Leakartam tölteni a fifa 15-öt (1,3GB) a telefonon csak 500 Mb szabad helyem van viszont a memóriakártyán 4 GB de mivel a telefonon kevés van nem engedi tölteni.
Drogba,Lampard,Terry <3

Avatar
Chester
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 12239
Csatlakozott: 2011. szeptember 18., vasárnap 9:47

Re: Chat

#1182 Hozzászólás Szerző: Chester »

Ez a videó eszembe juttatta mennyire utáltam a francia nyelvet. Brrr.

Avatar
koni0725
Hozzászólások: 3185
Csatlakozott: 2008. december 13., szombat 0:18
Kedvenc játékos: James
Kedvenc exjátékos: Lampard
Tartózkodási hely: London

Re: Chat

#1183 Hozzászólás Szerző: koni0725 »

Николаевич írta:
putthelime írta:https://www.youtube.com/watch?v=X8CNpNUKoQA

Újra és újra szerelmes leszek, ha megnézem. "Miaú"

Azta.. Hú de meg...babonázott

Különösen ez a rész tetszett: "The French language is very sensual. No matter what we do or say, we always sound sexy". Hát nála ez lehet hogy így van, de Drogba vagy Blanc nyilatkozatainál még soha nem vettem észre ezt..
Az már régen rossz lenne, ha észrevetted volna! :D
211! NEW RECORD!

Avatar
Николаевич
Hozzászólások: 8354
Csatlakozott: 2011. július 7., csütörtök 14:42

Re: Chat

#1184 Hozzászólás Szerző: Николаевич »

putthelime írta:https://www.youtube.com/watch?v=X8CNpNUKoQA

Újra és újra szerelmes leszek, ha megnézem. "Miaú"

Azta.. Hú de meg...babonázott

Különösen ez a rész tetszett: "The French language is very sensual. No matter what we do or say, we always sound sexy". Hát nála ez lehet hogy így van, de Drogba vagy Blanc nyilatkozatainál még soha nem vettem észre ezt..

Avatar
putthelime
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 1937
Csatlakozott: 2009. május 28., csütörtök 20:38
Kedvenc játékos: JT + Schurrle
Kedvenc exjátékos: Hasselbaink + Mata
Tartózkodási hely: Debrecen
Kapcsolat:

Re: Chat

#1185 Hozzászólás Szerző: putthelime »

easy írta:Lehet nem jön át vmi, de ebbe mi olyan különleges? :D
El van rejtve a videóban egy francia fehérneműs lány, aki hihetetlen aranyos akcentussal beszél. Nem tűnik fel elsőre mindenkinek, nézd meg esetleg mégegyszer! :D
They do now.

Avatar
easy
Hozzászólások: 372
Csatlakozott: 2013. augusztus 12., hétfő 21:08
Kedvenc játékos: Hazard
Kedvenc exjátékos: Lampard

Re: Chat

#1186 Hozzászólás Szerző: easy »

Lehet nem jön át vmi, de ebbe mi olyan különleges? :D

upd: Számomra semmi extra, se a csaj, se az akcentusa, de ti tudjátok :o
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára easy 2015. január 16., péntek 20:12-kor.

Avatar
putthelime
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 1937
Csatlakozott: 2009. május 28., csütörtök 20:38
Kedvenc játékos: JT + Schurrle
Kedvenc exjátékos: Hasselbaink + Mata
Tartózkodási hely: Debrecen
Kapcsolat:

Re: Chat

#1187 Hozzászólás Szerző: putthelime »

Áh a Barbis nekem nem jött be. Nem természetes, mintha könyvből olvasná, ráadásul az egész klip szocreál sötétség. Not sexy.
They do now.

Avatar
Dante
Hozzászólások: 6460
Csatlakozott: 2009. február 21., szombat 18:30
Kedvenc játékos: James Mount Chilwell
Kedvenc exjátékos: Hazard

Re: Chat

#1188 Hozzászólás Szerző: Dante »

putthelime írta:Újra és újra szerelmes leszek, ha megnézem. "Miaú"
Kép
Még a nyáron printscreen-eltem :D

Avatar
Chester
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 12239
Csatlakozott: 2011. szeptember 18., vasárnap 9:47

Re: Chat

#1189 Hozzászólás Szerző: Chester »

Ilyen volt a Palvin Barbival is. :D

Avatar
putthelime
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 1937
Csatlakozott: 2009. május 28., csütörtök 20:38
Kedvenc játékos: JT + Schurrle
Kedvenc exjátékos: Hasselbaink + Mata
Tartózkodási hely: Debrecen
Kapcsolat:

Re: Chat

#1190 Hozzászólás Szerző: putthelime »

https://www.youtube.com/watch?v=X8CNpNUKoQA

Újra és újra szerelmes leszek, ha megnézem. "Miaú"
They do now.

Avatar
Николаевич
Hozzászólások: 8354
Csatlakozott: 2011. július 7., csütörtök 14:42

Re: Chat

#1191 Hozzászólás Szerző: Николаевич »

kiskacsa08 írta:
Николаевич írta:
kiskacsa08 írta: tegye fel a kezét, akinek jogtiszta winfosa van, a Micro$oft mégis vígan megél).
.

Nekem pl eredeti. Ennyire alap dolog hogy tört szoftvered van?
Géppel együtt kaptad, vagy valami együttműködés keretében szerezted (pl. MSDNAA)?

Géppel együtt vettem.

Avatar
kiskacsa08
Hozzászólások: 2311
Csatlakozott: 2008. december 11., csütörtök 22:47
Kedvenc exjátékos: Petr Cech
Tartózkodási hely: Pápa, Veszprém

Re: Chat

#1192 Hozzászólás Szerző: kiskacsa08 »

Николаевич írta:
kiskacsa08 írta: tegye fel a kezét, akinek jogtiszta winfosa van, a Micro$oft mégis vígan megél).
.

Nekem pl eredeti. Ennyire alap dolog hogy tört szoftvered van?
Géppel együtt kaptad, vagy valami együttműködés keretében szerezted (pl. MSDNAA)?
Chelsea FC - Making history, not living off it.

Avatar
Николаевич
Hozzászólások: 8354
Csatlakozott: 2011. július 7., csütörtök 14:42

Re: Chat

#1193 Hozzászólás Szerző: Николаевич »

kiskacsa08 írta: tegye fel a kezét, akinek jogtiszta winfosa van, a Micro$oft mégis vígan megél).
.

Nekem pl eredeti. Ennyire alap dolog hogy tört szoftvered van?

Nem akarok álszenteskedni, én is keményen nyomom a streameket ha valamit nem tudok megnézni a tv-ben, de nem kell rajta megsértődni, ha leveszik. A tv-csatornák komoly pénzeket fizetnek a közvetítési jogokért, nem csoda hogy harcolnak a wiziwig-félék ellen.

Avatar
Dante
Hozzászólások: 6460
Csatlakozott: 2009. február 21., szombat 18:30
Kedvenc játékos: James Mount Chilwell
Kedvenc exjátékos: Hazard

Re: Chat

#1194 Hozzászólás Szerző: Dante »

Köszi szépen a rádiós linkeket!!

Nóbádi
Hozzászólások: 272
Csatlakozott: 2013. augusztus 15., csütörtök 19:36
Kedvenc játékos: Lampard
Kedvenc exjátékos: Zola

Re: Chat

#1195 Hozzászólás Szerző: Nóbádi »

Csak annyit szeretnék hozzáfűzni, hogy a digi nekem nettel együtt 5 ezer valahányszáz forint. És van műholdas verziója is pár ezer forintért. Akinek ezt nem tudja, akarja kifizetni az ne is akarja nézni. Ugyanez érvényes a filmekre és a játékokra is, mert attól, hogy a kalóz letöltéseket a magyar szabályozás nem bünteti attól még lopás. Pl Németországban ezekért a letöltésekért súlyos csekket kapsz, még 1 db mp3-ért is.

Avatar
Sheenka
Hozzászólások: 1534
Csatlakozott: 2008. november 11., kedd 21:23
Kedvenc játékos: Kante
Kedvenc exjátékos: Drogba

Re: Chat

#1196 Hozzászólás Szerző: Sheenka »

kiskacsa08 írta:
Sheenka írta:Az pedig, hogy a tartalomhoz való hozzáférést korlátozni kell e vagy minimálbéren élő magyarok elé is odatolni hogy ők is megvehessék (kurvára nem vagy célközönség barátom, se a PL-nek, se Hollywoodnak, se az Ubisoftnak), az legyen a tartalom tulajdonosának a döntése.
A többire nem reagálok, teljesen eltér a látásmódunk, így úgysem kerekednénk közös nevezőre.

Mi az, hogy nem vagyok célközönség? Ha nézni akarom/játszani akarok vele, akkor célközönség vagyok. Ha így gondolkodnának a nagycégek, már rég csődben lennének.
De nem:D Nagyon nem:) Az a célközönség akiknek gyártják, nem azok akik élvezni akarják. Én is akarok Lambo-t vezetni, de kurvára nincs rá pénzem, tehát nem vagyok célközönség. Azoknak vannak belőve ezek az árak akik nyugati bérekkel rendelkeznek, ha lejjebb vinnék az árakat akkor kisebb bevételre tennének szert. Fogalmakkal nem vagy tisztába.
Amit leírtam azok közül meg semmi sem látásmód kérdése. Te igazságtalannak tarthatsz dolgokat, de nem vagy érdekes. Egy vállalat értéket teremt, és optimális esetben rendelkezik felette. Te is szeretnél részesülni abból az értékből, de te nem teremted meg azt az ellenértéket ami miatt megérdemelnéd, hogy részesülj belőle (értsd: nem keresel eleget). Így működik a világ, nem alanyi jog részesülni a nyugati javakban.

rafanadal
Tippverseny győztese 2015/16
Tippverseny győztese 2015/16
Hozzászólások: 11987
Csatlakozott: 2009. augusztus 13., csütörtök 12:59
Kedvenc játékos: Hazard
Kedvenc exjátékos: Mata
Tartózkodási hely: Kolozsvár

Re: Chat

#1197 Hozzászólás Szerző: rafanadal »

kiskacsa08 írta:
Sheenka írta:Az pedig, hogy a tartalomhoz való hozzáférést korlátozni kell e vagy minimálbéren élő magyarok elé is odatolni hogy ők is megvehessék (kurvára nem vagy célközönség barátom, se a PL-nek, se Hollywoodnak, se az Ubisoftnak), az legyen a tartalom tulajdonosának a döntése.
A többire nem reagálok, teljesen eltér a látásmódunk, így úgysem kerekednénk közös nevezőre.

Mi az, hogy nem vagyok célközönség? Ha nézni akarom/játszani akarok vele, akkor célközönség vagyok. Ha így gondolkodnának a nagycégek, már rég csődben lennének.
Nem, az a célközönség akitől nagy vásárlóerőre számítanak. Értsd azok az országok ahol mindenki megengedheti magának és aszerint árazzák be, hogy onnan aztán tényleg mindenki meg tudja venni, de mégse adják olyan olcsón, hogy ne érje meg nekik.
Chelsea!!! "Blue Is The Colour"

Avatar
kiskacsa08
Hozzászólások: 2311
Csatlakozott: 2008. december 11., csütörtök 22:47
Kedvenc exjátékos: Petr Cech
Tartózkodási hely: Pápa, Veszprém

Re: Chat

#1198 Hozzászólás Szerző: kiskacsa08 »

Sheenka írta:Az pedig, hogy a tartalomhoz való hozzáférést korlátozni kell e vagy minimálbéren élő magyarok elé is odatolni hogy ők is megvehessék (kurvára nem vagy célközönség barátom, se a PL-nek, se Hollywoodnak, se az Ubisoftnak), az legyen a tartalom tulajdonosának a döntése.
A többire nem reagálok, teljesen eltér a látásmódunk, így úgysem kerekednénk közös nevezőre.

Mi az, hogy nem vagyok célközönség? Ha nézni akarom/játszani akarok vele, akkor célközönség vagyok. Ha így gondolkodnának a nagycégek, már rég csődben lennének.
Chelsea FC - Making history, not living off it.

Avatar
Sheenka
Hozzászólások: 1534
Csatlakozott: 2008. november 11., kedd 21:23
Kedvenc játékos: Kante
Kedvenc exjátékos: Drogba

Re: Chat

#1199 Hozzászólás Szerző: Sheenka »

kiskacsa08 írta:Elárulom, hogy azok a vállalatok és magánszemélyek, akik ezeknek a jogoknak a tulajdonosai SEMMI kárt nem szenvednek azzal, hogy te vagy én vagy bárki megnézi az adott meccset/filmet, vagy letölti az adott játékot (szoftverekről nem is beszélek, tegye fel a kezét, akinek jogtiszta winfosa van, a Micro$oft mégis vígan megél). A kisember egyáltalán nem számít ebben, elhanyagolható. Manapság senki sem a konkrét eladásokból él, hanem a reklámokból. És amíg egy sporteseményen minden elérhető felületet reklám borít, vagy egy tévécsatornán 20 percenként 10 perc reklámblokk van, addig ne mondja nekem senki, hogy miattam megy csődbe bármelyik nagyvállalat is.

És továbbmenve, én szívesen fizetnék minden filmért, játékért, zenéért, meccsért stb., de amíg darabja 10-15k-ba kerül, és egy átlagember nem egy meccset/filmet szeretne látni, vagy egy játékkal szeretne játszani egy évig, ez nem megengedhető (legalábbis átlagembernek, havi 110k-s fizetéssel biztos nem).

Amúgy a torrent/stream nem csak nekünk jó, hanem a jogtulajdonosoknak is, de ezt képtelenek belátni. Hogy szeressen meg egy ember egy sportcsapatot/játékot/filmet/zenét, ha előtte tökismeretlenek neki. Gondolom te sem úgy lettél Chelsea szurkoló, hogy egy szép napon épp a Stamford Bridge felé tévedtél, és beugrottál megnézni, mi van bent. Ugyanez a játékokkal, addig nem fizet érte senki, amíg nem próbálja ki, hogy aztán valami fost kapjon a 10k-ért cserébe, ami a polcon fog porosodni. Velem is már nem egyszer előfordult, hogy pont a torrent miatt vettem meg egy játékot.


A lényeg, hogy a tartalomfogyasztás korában nem épp a tartalomhoz való hozzáférést kéne korlátozni, inkább elősegíteni, hogy mindenkihez eljusson minden (elérhető áron).
Ejj úgy tűnik egy hozzászólás nem volt elég, hogy belásd, hogy nincs igazad. Először is alapvetően nem erről volt szó. Te az eredeti hozzászólásodban azt mondtad, hogy a jogászok (???), vagy inkább ezt kijavítom neked (szívesen), szóval a kormány szemét módon elveszi a kisemberektől az ingyenes sztrímek és torrentek lehetőségét. Ez egy baromság, ez az állam feladata. Van egy oldal, jelen esetben a Wiziwig, akik mások tulajdonából profitálnak. Itt nem az az érdekes, hogy ez erkölcsös e vagy nem, azt döntse el maga mindenki, hanem az a kérdés, hogy az állam feladata, hogy leszámoljon egy ilyen oldallal, ezzel védve az anyag eredeti tulajdonosait.
Most akkor reagálok a második hozzászólásod hülyeségeire.
Állításod szerint a kisember nem számít, a Microsoft vígan megél, stb. Ha minden torrent és sztrímoldalt lelőnének végérvényesen, akkor kénytelen lennél fizetni ezekért a szolgáltatásokért, rengeteg más emberrel együtt. ELmennél szépen a Digit beköttetni, megvennéd a játékot, és elmennél a moziba. Vagy nem. Ez már a te döntésed, mindenesetre sokan megtennék, és ezzel a pénz a jogos tulajdonosánál kötne ki. Ez esetben kurvamindegy, hogy az adott vállalat dúskál e a pénzben avagy sem. (Megjegyzem hallottunk már csődölő film/játékcégekről, ahogy tv csatornákról és sportcsapatokról is) Az, hogy te filmet/meccset nézz vagy játssz nem jár alanyi jogon, alapesetben elvárható lenne, hogy fizess érte, ha nem tudsz akkor meg ez van, más tud. Ennek ellenére itt van a lehetőség, hogy letölts bármit, egyenlőre nem kell parázni, nyugodtan tedd meg, de ne érezd magad sértve, ha valaki ebben meg akar gátolni.
Chelsea szurkoló pedig a jogtisztán előfizetett eurosport csatornáimon keresztül lettem anno, nyilván te sem úgy, hogy felmentél a wiziwigre random sztrímeket nézni. (Nem is tudom erre az érvre miért reagálok, annyira nevetséges volt már önmagában is)
Ha tájékozódni akarsz h mi milyen arra is rengeteg lehetőséged van, olvass kritikákat, nézz videókat, ez sem érv.
Tényleg mindegy is, nem az a lényeg, hogy ne tölts le, hanem az hogy ne nyafogj amikor jogilag akarnak ebben gátolni.
Az pedig, hogy a tartalomhoz való hozzáférést korlátozni kell e vagy minimálbéren élő magyarok elé is odatolni hogy ők is megvehessék (kurvára nem vagy célközönség barátom, se a PL-nek, se Hollywoodnak, se az Ubisoftnak), az legyen a tartalom tulajdonosának a döntése.

rafanadal
Tippverseny győztese 2015/16
Tippverseny győztese 2015/16
Hozzászólások: 11987
Csatlakozott: 2009. augusztus 13., csütörtök 12:59
Kedvenc játékos: Hazard
Kedvenc exjátékos: Mata
Tartózkodási hely: Kolozsvár

Re: Chat

#1200 Hozzászólás Szerző: rafanadal »

kiskacsa08 írta:
Sheenka írta:Ne legyél már ilyen egyszerű. Egyrészt mióta a jogászok dolga a törvényalkotás, vagy a végrehajtás? Ugyan úgy mint Magyarországon, ez ott is a kormány, és a végrehajtó szervek feladata. Másodszor is ennek nem az a célja, hogy te megszopd, hanem az, hogy azok a vállalatok és magánszemélyek akik az adatlopás következtében anyagi károsodást szenvednek azok kompenzálva legyenek, és az ő tulajdonuk biztonságban legyen.
Ha tovább akarunk menni, akkor azt is könnyen beláthatod, hogy az adás amit nézel, vagy a játék amit játszol az megvehető számodra pénzért is. Ez a pénz pedig visszajut a kedvenc csapatodhoz, vagy a film/játékstúdióhoz. Ha előbbit nem vagy hajlandó kifizetni azzal a csapatod károsul, ha utóbbit akkor pedig az a vállalat aki a szórakoztatásodat biztosítja.
Az állam feladata megvédeni ezeket a vállalatokat, ha mindenki számára elérhető lenne az ő termékük ingyen, akkor hamar megszűnnének létezni, és akkor amiatt nyafoghatnál ostoba módon, hogy nincs film, játék meccs.
Javaslom, hogy gondolkodj mielőtt írsz, az pedig különösen nevetséges, hogy ebben is a kizsákmányoló rendszert és a jogászokat (akiknek kurvára semmi közük az egészhez) látod, mint ellenséget.
Elárulom, hogy azok a vállalatok és magánszemélyek, akik ezeknek a jogoknak a tulajdonosai SEMMI kárt nem szenvednek azzal, hogy te vagy én vagy bárki megnézi az adott meccset/filmet, vagy letölti az adott játékot (szoftverekről nem is beszélek, tegye fel a kezét, akinek jogtiszta winfosa van, a Micro$oft mégis vígan megél). A kisember egyáltalán nem számít ebben, elhanyagolható. Manapság senki sem a konkrét eladásokból él, hanem a reklámokból. És amíg egy sporteseményen minden elérhető felületet reklám borít, vagy egy tévécsatornán 20 percenként 10 perc reklámblokk van, addig ne mondja nekem senki, hogy miattam megy csődbe bármelyik nagyvállalat is.

És továbbmenve, én szívesen fizetnék minden filmért, játékért, zenéért, meccsért stb., de amíg darabja 10-15k-ba kerül, és egy átlagember nem egy meccset/filmet szeretne látni, vagy egy játékkal szeretne játszani egy évig, ez nem megengedhető (legalábbis átlagembernek, havi 110k-s fizetéssel biztos nem).

Amúgy a torrent/stream nem csak nekünk jó, hanem a jogtulajdonosoknak is, de ezt képtelenek belátni. Hogy szeressen meg egy ember egy sportcsapatot/játékot/filmet/zenét, ha előtte tökismeretlenek neki. Gondolom te sem úgy lettél Chelsea szurkoló, hogy egy szép napon épp a Stamford Bridge felé tévedtél, és beugrottál megnézni, mi van bent. Ugyanez a játékokkal, addig nem fizet érte senki, amíg nem próbálja ki, hogy aztán valami fost kapjon a 10k-ért cserébe, ami a polcon fog porosodni. Velem is már nem egyszer előfordult, hogy pont a torrent miatt vettem meg egy játékot.


A lényeg, hogy a tartalomfogyasztás korában nem épp a tartalomhoz való hozzáférést kéne korlátozni, inkább elősegíteni, hogy mindenkihez eljusson minden (elérhető áron).
Senki nem mondta, hogy belebuknának. Te túlzod ezt el ennyire. Viszont az tény, hogy ha "lopod" és nem veszed, akkor még ha minimálisat is, de kárt okozol nekik. Tegyük fel egy torrentoldalról leszednek egy játékot 10.000-en, mert ingyen van és megengedett. Ezzel nem pont 10.000*játékérték kárt okozol nekik, de biztos, hogy lenne abban a 10.000 emberben nem egy és nem kettő olyan aki meg is venné ha arról lenne szó, de miért ne ingyen szerezné meg? Na most attól függ mennyi ilyen ember van annyi kárt okoz nekik egy ilyen oldal. Ugyanez streamingről és bármi másról igaz. Kár alatt ne azt értsd, hogy kiveszel pénzt a pénztárcájukból, hanem azt, hogy nem teszel bele, pedig mégis használod a terméküket.
Chelsea!!! "Blue Is The Colour"

Válasz küldése