Crystal Palace - Chelsea (Premier League)

Meccsek utáni osztályozások
Üzenet
Szerző
Avatar
Chester
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 12239
Csatlakozott: 2011. szeptember 18., vasárnap 9:47

Re: Crystal Palace - Chelsea (Premier League)

#1 Hozzászólás Szerző: Chester »

Kép

Hawaii
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 3905
Csatlakozott: 2009. február 27., péntek 15:40
Kedvenc játékos: Reece James
Kedvenc exjátékos: JT26 FL08 MB13 EH10

Re: Crystal Palace - Chelsea (Premier League)

#2 Hozzászólás Szerző: Hawaii »

ChesterB írta:
Blueflag írta:Én se értem nálad Torres 1-es osztályzatát, hisz nyílvánvalóan sok játékos szintjét megütötte vagy felülmúlta. Az pedig ugye alapszabály, hogy idegből, elfogult faszparaszt módjára nem osztályozunk. De néha ugye jobb nem kérdezni. :wink:
Nyugi, az 1-es osztályzatokat sosem számolom bele, a 2-eseket is csak akkor amikor sok van belőle, eddig ilyenre egyszer volt példa. :wink: De ha lehet máshol folytassátok, a témával nincs bajom de sok lesz visszagörgetni ha összesítek. :D
Módosítottam 3-asra, nehogy szegény Torres ne kapjon tőlem osztályzatot. :D :D

Avatar
Chester
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 12239
Csatlakozott: 2011. szeptember 18., vasárnap 9:47

Re: Crystal Palace - Chelsea (Premier League)

#3 Hozzászólás Szerző: Chester »

Blueflag írta:Én se értem nálad Torres 1-es osztályzatát, hisz nyílvánvalóan sok játékos szintjét megütötte vagy felülmúlta. Az pedig ugye alapszabály, hogy idegből, elfogult faszparaszt módjára nem osztályozunk. De néha ugye jobb nem kérdezni. :wink:
Nyugi, az 1-es osztályzatokat sosem számolom bele, a 2-eseket is csak akkor amikor sok van belőle, eddig ilyenre egyszer volt példa. :wink: De ha lehet máshol folytassátok, a témával nincs bajom de sok lesz visszagörgetni ha összesítek. :D

Hawaii
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 3905
Csatlakozott: 2009. február 27., péntek 15:40
Kedvenc játékos: Reece James
Kedvenc exjátékos: JT26 FL08 MB13 EH10

Re: Crystal Palace - Chelsea (Premier League)

#4 Hozzászólás Szerző: Hawaii »

Blueflag írta:Nem gondolom, hogy a csapat bármelyik tagja vagy szegmense olyan szinten focizott, hogy megérdemeltük volna a győzelmet. Persze, Messivel vagy Ronaldoval megnyertük volna egy egyéni villanásból, de valljuk be: igazi, veszélyes, kapusbravúros helyzetet nem tudtunk kialakítani. Devecseri elöl a szögleteknél pontatlan volt, ellenben hátul utcalány pontos... és utána se voltunk képesek váltani. Torres nem segített győzelemhez minket, emiatt nem érdemel jó osztályzatot, de nem az ő kihagyott üres kapui, vagy az ő eladott labdái miatt nem nyertük meg ezt a meccset, hanem azért, mert fejben az egész csapat máshol járt, talán az edzővel az élen. Torres pont annyira volt súlytalan, mint Hazard vagy Oscar, és ne áltasd magad, mert nem ez volt az első Chelsea meccsed... de évek óta a támadó középpályásokból élünk, a csatár meg csak zavar elöl... a csatár mögötti hármas többször kerül helyzetbe, mint ahányszor a csatárt helyzetbe hozzák, egyszerűen erre rendezkedtünk be Matáékkal anno. Vagy talán korábbra is vissza lehet nyúlni. Lampard se rúg már 30 gólt, mint régen.

Egyébként a 3-as osztályzat megfelelő észérvekkel elfogadható (bár akkor még jópárat kioszthattál volna, és akkor csak szigorúnak tartanálak, elfogult helyett) de mivel te 1-est adtál, nem érzem jogtalannak a kötöszködést. Ez olyan, mintha én valakinek 10-est adtam volna, csak a másik véglet... ennyire jó se volt senki, de ennyire fostalicska sem. 1-est az ér, ha valaki 80 percig hátráltatja a csapatot, majd egy döntő 11-est mellé rúg, összeveri a csapattársát dühből, és kiállítást kap. Vagy Bosingwa.
Részben igazat adok, részben pedig nem.

Én úgy gondolom, hogy magával a védelemmel nem volt komolyabb probléma. Cech a tőle megszokott módon megint úgy gondolta, hogy rövidre vmi oknál fogva nem kaphat gólt. Terry öngólja is inkább balszerencse volt, mintsem védelmi hiba, tehát a védekező játékosok közül talán csak Matic nem nyújtotta a tőle megszokott teljesítményt. Schürrle szvsz nagyon becsületesen hajtott, és Salah is jól szállt be. Hazard teljesítménye sztem tök átlagos volt, volt ennél már jobb és rosszabb meccse is, és kb Lampard-nál is ugyanez a helyzet...

Évek óta a támadó középpályásokból élünk, mert Drogba óta nincs egyetlen értelmes csatárunk sem, de azért nehogy már az legyen a tök normális és a megszokott, hogy mindig 10 emberrel futunk ki egy-egy meccsre. Torres-nek bőven megvolna a lehetősége, hogy több gólt rúgjon, mint a mögötte lévő támadóhármas. Most is, ha abból a 6 lövésből csak mondjuk a fele kaput talál, akkor bármi lehetett volna. Nincsenek irreleváns elvárásaim vele szemben, de könyörgöm legalább találja már el a kaput, mert az elég gáz, hogy a középső védőnknek több kaput eltaláló lövése volt, mint neki. Kérdem én, tényleg olyan nagy kérés egy 50 milliós igazolástól, hogy néha-néha dolgoztassa meg a kapust?
Arra meg már inkább nem is mondok semmit, hogy egy messze a pályafutása végén álló Eto'o-nak kevesebb, mint egy szezon alatt több jó meccse volt, mint Torres-nek 3 év alatt...

Nem kell ide se CR, se Messi, mert egyiktől jobban felfordul a gyomrom, mint a másiktól. Egy Mandzukic jellegű játékos kéne, és tényleg nem nagy játékos a horvát, de ha helyzetbe kerül, akkor csak ritkán hibázik. Torres képességei messze jobbak, mint Mandzukic-nak, viszont mégsem mutatkozik ez meg semmilyen statisztikában, sőt már ott tartunk, hogy a gyengébb horvát sokkal többet ér, na meg valószínűleg gólkirály is lesz.

Avatar
Blueflag
Hozzászólások: 4340
Csatlakozott: 2007. június 3., vasárnap 15:45
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Crystal Palace - Chelsea (Premier League)

#5 Hozzászólás Szerző: Blueflag »

Hawaii írta:
Blueflag írta:Én se értem nálad Torres 1-es osztályzatát, hisz nyílvánvalóan sok játékos szintjét megütötte vagy felülmúlta. Az pedig ugye alapszabály, hogy idegből, elfogult faszparaszt módjára nem osztályozunk. De néha ugye jobb nem kérdezni. :wink:
Hát nem tudom, kinek a szintjét ütötte meg a csapatból, de messze ő volt a leggyengébb. Egyébként, ha majd, ha csatár létére végre talál kaput is egy kiesőjelölt Crystal Palace ellen, vagy nem csetlik-botlik egész végig a pályán, akkor elgondolkozom jobb osztályzaton is. Elismerem, hogy talán kissé túlzás volt az 1-es, de ezen a meccsen 3-asnál jobbat semmiképp sem érdemelt volna, aki meg másképp gondolja, annak szíve joga, csak akkor lehet, nem ugyanazt a meccset néztük. Ha jól emlékszem 6 lövést eresztett meg a kapu felé, és a legközelebbi is "csak" 10 méterrel ment mellé, ez nálam nem csatárteljesítmény, ez egy fos, és most még csak a mezőnymunkájára se lehetne adni egy 3-ast vagy egy sovány 4-est, mert az se ért semmit, vagyis Crystal Palace szempontból 3 pontot. Tipikusan olyan meccs volt, ahol egy jó csatárteljesítmény eldönthette volna a javunkra a meccset. Nem mondom, hogy rajta ment el a meccs, de egy normális csatárral simán behúztuk volna, és amikor ilyeneken múlik egy bajnoki cím, nos talán olyankor érthető az elégtelen osztályzat...
Nem gondolom, hogy a csapat bármelyik tagja vagy szegmense olyan szinten focizott, hogy megérdemeltük volna a győzelmet. Persze, Messivel vagy Ronaldoval megnyertük volna egy egyéni villanásból, de valljuk be: igazi, veszélyes, kapusbravúros helyzetet nem tudtunk kialakítani. Devecseri elöl a szögleteknél pontatlan volt, ellenben hátul utcalány pontos... és utána se voltunk képesek váltani. Torres nem segített győzelemhez minket, emiatt nem érdemel jó osztályzatot, de nem az ő kihagyott üres kapui, vagy az ő eladott labdái miatt nem nyertük meg ezt a meccset, hanem azért, mert fejben az egész csapat máshol járt, talán az edzővel az élen. Torres pont annyira volt súlytalan, mint Hazard vagy Oscar, és ne áltasd magad, mert nem ez volt az első Chelsea meccsed... de évek óta a támadó középpályásokból élünk, a csatár meg csak zavar elöl... a csatár mögötti hármas többször kerül helyzetbe, mint ahányszor a csatárt helyzetbe hozzák, egyszerűen erre rendezkedtünk be Matáékkal anno. Vagy talán korábbra is vissza lehet nyúlni. Lampard se rúg már 30 gólt, mint régen.

Egyébként a 3-as osztályzat megfelelő észérvekkel elfogadható (bár akkor még jópárat kioszthattál volna, és akkor csak szigorúnak tartanálak, elfogult helyett) de mivel te 1-est adtál, nem érzem jogtalannak a kötöszködést. Ez olyan, mintha én valakinek 10-est adtam volna, csak a másik véglet... ennyire jó se volt senki, de ennyire fostalicska sem. 1-est az ér, ha valaki 80 percig hátráltatja a csapatot, majd egy döntő 11-est mellé rúg, összeveri a csapattársát dühből, és kiállítást kap. Vagy Bosingwa.

Hawaii
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 3905
Csatlakozott: 2009. február 27., péntek 15:40
Kedvenc játékos: Reece James
Kedvenc exjátékos: JT26 FL08 MB13 EH10

Re: Crystal Palace - Chelsea (Premier League)

#6 Hozzászólás Szerző: Hawaii »

Blueflag írta:Én se értem nálad Torres 1-es osztályzatát, hisz nyílvánvalóan sok játékos szintjét megütötte vagy felülmúlta. Az pedig ugye alapszabály, hogy idegből, elfogult faszparaszt módjára nem osztályozunk. De néha ugye jobb nem kérdezni. :wink:
Hát nem tudom, kinek a szintjét ütötte meg a csapatból, de messze ő volt a leggyengébb. Egyébként, ha majd, ha csatár létére végre talál kaput is egy kiesőjelölt Crystal Palace ellen, vagy nem csetlik-botlik egész végig a pályán, akkor elgondolkozom jobb osztályzaton is. Elismerem, hogy talán kissé túlzás volt az 1-es, de ezen a meccsen 3-asnál jobbat semmiképp sem érdemelt volna, aki meg másképp gondolja, annak szíve joga, csak akkor lehet, nem ugyanazt a meccset néztük. Ha jól emlékszem 6 lövést eresztett meg a kapu felé, és a legközelebbi is "csak" 10 méterrel ment mellé, ez nálam nem csatárteljesítmény, ez egy fos, és most még csak a mezőnymunkájára se lehetne adni egy 3-ast vagy egy sovány 4-est, mert az se ért semmit, vagyis Crystal Palace szempontból 3 pontot. Tipikusan olyan meccs volt, ahol egy jó csatárteljesítmény eldönthette volna a javunkra a meccset. Nem mondom, hogy rajta ment el a meccs, de egy normális csatárral simán behúztuk volna, és amikor ilyeneken múlik egy bajnoki cím, nos talán olyankor érthető az elégtelen osztályzat...

Avatar
Blueflag
Hozzászólások: 4340
Csatlakozott: 2007. június 3., vasárnap 15:45
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Crystal Palace - Chelsea (Premier League)

#7 Hozzászólás Szerző: Blueflag »

Én se értem nálad Torres 1-es osztályzatát, hisz nyílvánvalóan sok játékos szintjét megütötte vagy felülmúlta. Az pedig ugye alapszabály, hogy idegből, elfogult faszparaszt módjára nem osztályozunk. De néha ugye jobb nem kérdezni. :wink:

Hawaii
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 3905
Csatlakozott: 2009. február 27., péntek 15:40
Kedvenc játékos: Reece James
Kedvenc exjátékos: JT26 FL08 MB13 EH10

Re: Crystal Palace - Chelsea (Premier League)

#8 Hozzászólás Szerző: Hawaii »

Áruljátok már el nekem, hogy Cech mire kapott egyesektől MOTT-ot? Védett kb egyet, meg kapott is egyet, jó az igaz, hogy nem nagyon tehetett róla (bár ennek ellenére simán fogható lett volna), de túl kiemelkedőt sem nyújtott a meccsen, amiért megérdemelné. Nem akarok kritizálni senkit se, csak kérdezem. :)

Avatar
Blueflag
Hozzászólások: 4340
Csatlakozott: 2007. június 3., vasárnap 15:45
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Crystal Palace - Chelsea (Premier League)

#9 Hozzászólás Szerző: Blueflag »

Cech - 5

Iva - 6
Cahill - 5
Devecseri - 4
Azpi - 6

Matic - 3
Luiz - 3

Lampard - 5
Schurrle - 5
Hazard - 5

Torres - 5

---------------------------------

Oscar - 5

Avatar
dunyha
Hozzászólások: 863
Csatlakozott: 2005. december 16., péntek 17:11
Kedvenc játékos: Terry
Kedvenc exjátékos: Zola
Tartózkodási hely: Győr, Budapest, Érd

Re: Crystal Palace - Chelsea (Premier League)

#10 Hozzászólás Szerző: dunyha »

Cech -5
Iva - 6
Terry - 5
Cahill - 6
Azpi - 6
Matic - 4
Luiz - 4
Lampard - 5
Schürrle - 6
Hazard - 7
Torres - 6

Oscar - 3
Salah - 3
Ba - 6

JT26
Hozzászólások: 224
Csatlakozott: 2012. augusztus 10., péntek 20:58
Kedvenc játékos: John Terry
Kedvenc exjátékos: Didier Drogba

Re: Crystal Palace - Chelsea (Premier League)

#11 Hozzászólás Szerző: JT26 »

Cech -5
Iva -5
Terry -4
Cahill -5
Azpi -4
Matic -3
Luiz -4
Lampard -4
Schürrle -5
Hazard -5
Torres -3

Oscar -4
Salah -6
Ba -4

Avatar
Chris22
Tippverseny győztese 2012/13
Tippverseny győztese 2012/13
Hozzászólások: 1300
Csatlakozott: 2009. július 2., csütörtök 18:55
Kedvenc játékos: Azpilicueta
Kedvenc exjátékos: Eidur Floyd Zola
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Crystal Palace - Chelsea (Premier League)

#12 Hozzászólás Szerző: Chris22 »

Cech - 7 MOTT

Ivanovic - 5
Cahill - 6
Terry - 5
Azpi - 6

Matic - 4
Luiz - 5
Lampard - 5

Hazard - 5
Schürrle - 5
Torres - 5

Salah - 6
Oscar - 5

Avatar
kecske01
Hozzászólások: 6847
Csatlakozott: 2010. január 26., kedd 20:33
Kedvenc játékos: Enzo
Kedvenc exjátékos: Hazard
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Crystal Palace - Chelsea (Premier League)

#13 Hozzászólás Szerző: kecske01 »

Cech 4 Rövidre tartó lövések védése királya!

Iva 2 - Keret közelébe ne gyere amúgy is kh vagy eredetileg takarodj oda vissza a szar beadásaidtól meg kíméld meg a csapatot.Szégyen ,hogy szélsőhátvéd létére egy jó beadása sincs.
Cahill 6 - Atlagos
Terry 4 - Szép volt!
Dave 6 MOTM

Matic 4 - Lőni tanulnál már meg.
Luiz 4 - Te is.

Schürrle 5 - Körülményes.
Lampard 5 Nem kellet volna ma játszania
Hazard 5 - Rohadt fáradt ráfért volna 1 meccs pihi

Torres 4 Tipli

Oscar 5 Tipli
Salah 7 - Önbizalom hiányos kis torpedó.
Ba 3 - A nagy kedvenc :D Buta mint a s*** (Tipli)

Hawaii
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 3905
Csatlakozott: 2009. február 27., péntek 15:40
Kedvenc játékos: Reece James
Kedvenc exjátékos: JT26 FL08 MB13 EH10

Re: Crystal Palace - Chelsea (Premier League)

#14 Hozzászólás Szerző: Hawaii »

Cech - 0

Iva - 3
Cahill - 5
Terry - 4
Azpi - 6

Matic - 3
Luiz - 6
Lampard - 5

Hazard - 5
Schürrle - 6
Torres - 3

Salah - 7 - MOTT
Oscar - 4
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Hawaii 2014. április 2., szerda 9:02-kor.

Nóbádi
Hozzászólások: 272
Csatlakozott: 2013. augusztus 15., csütörtök 19:36
Kedvenc játékos: Lampard
Kedvenc exjátékos: Zola

Re: Crystal Palace - Chelsea (Premier League)

#15 Hozzászólás Szerző: Nóbádi »

2. Legyünk reálisak és objektívek! A magas pontszámok ennek köszönhetőek.
Cech-6 MOTT

Iva-4
Cahill-4
Terry-4
Azpi-5

Matic-5
Luiz-5
Lampard-4

Hazard-5
Schürrle-5
Torres-5

Salah-5
Oscar-5
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Nóbádi 2014. március 30., vasárnap 8:56-kor.

Avatar
Chester
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 12239
Csatlakozott: 2011. szeptember 18., vasárnap 9:47

Re: Crystal Palace - Chelsea (Premier League)

#16 Hozzászólás Szerző: Chester »

Cech 0

Iva 5
Cahill 6
Terry 5
Dave 5

Matic 4 - Kritikán aluli volt ma.
Luiz 5

Schürrle 6 - Alázatos volt legalább.
Lampard 5
Hazard 5 - Visszahozhatta volna a meccset, ma sz*r napja volt neki is.

Torres 5

Oscar 5
Salah 7 - Nekem k*rvára tetszett, azon kevés játékos volt aki használta az eszét ma.

Avatar
focimark
Hozzászólások: 4002
Csatlakozott: 2009. december 28., hétfő 13:25
Kedvenc exjátékos: Lampard Costa Mata

Re: Crystal Palace - Chelsea (Premier League)

#17 Hozzászólás Szerző: focimark »

Cech-7 MOTT

Iva-5
Cahill-5
Terry-4
Azpi-6

Matic-2
Luiz-4
Lampard-3

Hazard-3
Schürrle-5
Torres-3

Salah-5
Oscar-4

Avatar
Chester
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 12239
Csatlakozott: 2011. szeptember 18., vasárnap 9:47

Crystal Palace - Chelsea (Premier League)

#18 Hozzászólás Szerző: Chester »

Az osztályzás szabályai

1. Csak az szavazzon, aki látta a meccset!
2. Legyünk reálisak és objektívek! Aki a meccs után képtelen az lenni, pontozzon másnap!
3. Próbáljuk meg a skálán jól belőni a játékosok teljesítményét! Feles osztályzat nincs!
4. Játékosonként és szavazónként is összesítve lesznek az osztályzatok, azaz lehet versenyezni, ki osztályozott a szezonban a legjobban!
5. A legjobb játékos mellé mindenki írja oda, hogy MOTM, különben nem lesz reális „A meccs embere” rangsor!

A skála

10 - Világklasszis teljesítmény (tartogassuk rangadókra, BL-meccsekre, kupadöntőkre)
9 - Klasszis teljesítmény
8 - Kiemelkedő játék
7 - Átlagon felüli teljesítmény
6 - Átlagos teljesítmény
5 - Átlagon aluli teljesítmény
4 - Gyenge játék
3 - Ott volt a pályán?
2 - Ilyen azért nem lesz
1 - Meg ilyen se
0 – A kapusnak adjuk, ha szinte semmi dolga nem volt a meccsen, mert az nem az ő hibája, ha az ellenfél képtelen kapura rúgni, és ezáltal nem kényszeríteni védésre (munkára) a kapust.

Kiállítás: -2 osztályzat
Minimum 30 perc játék kell az osztályzathoz, kivéve, ha valaki rövidebb idő alatt is valami nagyon jót (vagy nagyon rosszat) produkált.

Kellemes időtöltést a pontozáshoz!

Válasz küldése