José Mourinho

A klubbal kapcsolatos témák.
Üzenet
Szerző
Avatar
béla
Hozzászólások: 5486
Csatlakozott: 2011. január 11., kedd 20:36
Kedvenc exjátékos: Mata
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely

Re: José Mourinho

#1701 Hozzászólás Szerző: béla »

jkopfner írta:
szata írta:
jkopfner írta: Nem tudom, hogy valami történhetett e a múltban, amiért Mou nem kedvelte volna Matát, ha egyáltalán volt szó ilyenről. Azt is eltudom képzelni, hogy Mata esetében szimpla formahanyatlásról volt szó. Valóban volt 2 fantasztikus éve, de az idei szezonban ebből semmit sem láttunk. Egyszerűen agresszívabb, gyorsabb támadó középpályásaink van tőle. Josénak szerintem mindegy mi volt a múltban, jelenlegi forma alapján dönt. Hozzáteszem jól is teszi. Ugyanakkor nagyon nehéz pl. egy 20 fős keretet azonos formában tartani, ha ennyire keveset rotál. Egyébkén Mata kérte az átigazolását, José nem akarta elengedni. Salah ügyben sem értem a károgókat, nézzük meg először pár meccsen.

Formahanyatlás, egy ereje teljében lévő focistánál, aki egyre jobb szezonokat fut??? Gyorsabb, agresszívabb támadóink vannak? Hazard az egyetlen aki felér Mata képességeihez, Oscarnak van 1 jó meccse, aztán 3-4 rossz.

Tényleg elfelejted hogy és miként játszott, amikor itt játszott.
Nem érted. Természetesen nem felejtettem el, hogyan játszott Mata az elmúlt 2 szezonban. De most itt a hangsúly azon van, hogy játszott. A múltidőn. Te tényleg nem vettél észre formahanyatlást??? Én úgy látom, hogy jelenleg Hazard, Oscar, Willian, Schürrle is jobban harapnak, mint Mata. Gyorsabbak, erősebbek, agresszívabbak. Sajnálom én is nagyon, mert egy jó Mata nagyon hiányzik a Chelsea-ből és mindig hiányozni is fog. De ebben a szezonban sajnos nem volt jó Matánk.

A transfermarkt szerint ebben a szezonban volt eddig 1199 játékperce. Ennek bőven elégnek kellene lennie ahhoz, hogy bebizonyítsa helye van a kezdőben.
Jó csapat is a Stoke City... :D

Avatar
jkopfner
Hozzászólások: 1828
Csatlakozott: 2011. augusztus 12., péntek 20:31
Kedvenc játékos: John Terry
Kedvenc exjátékos: Gianfranco Zola
Tartózkodási hely: Budapest

Re: José Mourinho

#1702 Hozzászólás Szerző: jkopfner »

szata írta:
jkopfner írta: Nem tudom, hogy valami történhetett e a múltban, amiért Mou nem kedvelte volna Matát, ha egyáltalán volt szó ilyenről. Azt is eltudom képzelni, hogy Mata esetében szimpla formahanyatlásról volt szó. Valóban volt 2 fantasztikus éve, de az idei szezonban ebből semmit sem láttunk. Egyszerűen agresszívabb, gyorsabb támadó középpályásaink van tőle. Josénak szerintem mindegy mi volt a múltban, jelenlegi forma alapján dönt. Hozzáteszem jól is teszi. Ugyanakkor nagyon nehéz pl. egy 20 fős keretet azonos formában tartani, ha ennyire keveset rotál. Egyébkén Mata kérte az átigazolását, José nem akarta elengedni. Salah ügyben sem értem a károgókat, nézzük meg először pár meccsen.

Formahanyatlás, egy ereje teljében lévő focistánál, aki egyre jobb szezonokat fut??? Gyorsabb, agresszívabb támadóink vannak? Hazard az egyetlen aki felér Mata képességeihez, Oscarnak van 1 jó meccse, aztán 3-4 rossz.

Tényleg elfelejted hogy és miként játszott, amikor itt játszott.
Nem érted. Természetesen nem felejtettem el, hogyan játszott Mata az elmúlt 2 szezonban. De most itt a hangsúly azon van, hogy játszott. A múltidőn. Te tényleg nem vettél észre formahanyatlást??? Én úgy látom, hogy jelenleg Hazard, Oscar, Willian, Schürrle is jobban harapnak, mint Mata. Gyorsabbak, erősebbek, agresszívabbak. Sajnálom én is nagyon, mert egy jó Mata nagyon hiányzik a Chelsea-ből és mindig hiányozni is fog. De ebben a szezonban sajnos nem volt jó Matánk.

A transfermarkt szerint ebben a szezonban volt eddig 1199 játékperce. Ennek bőven elégnek kellene lennie ahhoz, hogy bebizonyítsa helye van a kezdőben.

Avatar
chiedis
Hozzászólások: 5901
Csatlakozott: 2008. december 6., szombat 23:35
Kedvenc játékos: JT Frank Gary Petr
Kedvenc exjátékos: Drogs Duff Eidur
Tartózkodási hely: Wales
Kapcsolat:

Re: José Mourinho

#1703 Hozzászólás Szerző: chiedis »

Ha o egy embertelen paraszt (persze h ezt mutatja a mediaban, foglalkozzanak vele es ne azzal, h Cashley cigizik Barbadoson nyaralasa alatt), akkor miert nyilatkozza majdnem minden ex es jelenlegi jatekosa, hogy legjobb edzo volt/es jelenleg, tuzbe mennenek erte es vele akarnak dolgozni a Chelsea-be vagyok ?
Ketlem. Kegyetlen jo fej lehet, egy jo "apa". De kegyetlen szigoru is, jar a tockos ha valaki tesz valami nem oda illot.
Nyugodj bekeben Mister !

szata
Hozzászólások: 137
Csatlakozott: 2010. május 6., csütörtök 11:51
Kedvenc játékos: Mata
Kedvenc exjátékos: Robben

Re: José Mourinho

#1704 Hozzászólás Szerző: szata »

jkopfner írta: Nem tudom, hogy valami történhetett e a múltban, amiért Mou nem kedvelte volna Matát, ha egyáltalán volt szó ilyenről. Azt is eltudom képzelni, hogy Mata esetében szimpla formahanyatlásról volt szó. Valóban volt 2 fantasztikus éve, de az idei szezonban ebből semmit sem láttunk. Egyszerűen agresszívabb, gyorsabb támadó középpályásaink van tőle. Josénak szerintem mindegy mi volt a múltban, jelenlegi forma alapján dönt. Hozzáteszem jól is teszi. Ugyanakkor nagyon nehéz pl. egy 20 fős keretet azonos formában tartani, ha ennyire keveset rotál. Egyébkén Mata kérte az átigazolását, José nem akarta elengedni. Salah ügyben sem értem a károgókat, nézzük meg először pár meccsen.

Formahanyatlás, egy ereje teljében lévő focistánál, aki egyre jobb szezonokat fut??? Gyorsabb, agresszívabb támadóink vannak? Hazard az egyetlen aki felér Mata képességeihez, Oscarnak van 1 jó meccse, aztán 3-4 rossz.

Tényleg elfelejted hogy és miként játszott, amikor itt játszott.

szata
Hozzászólások: 137
Csatlakozott: 2010. május 6., csütörtök 11:51
Kedvenc játékos: Mata
Kedvenc exjátékos: Robben

Re: José Mourinho

#1705 Hozzászólás Szerző: szata »

Van is okunk "aprítani" Mou-t.

Edző szempontjából 99%-ig biztos vagyok benne, hogy zseni, mindjárt kitérek arra az 1%-ra.
Ember szempontjából 99%-ig biztos vagyok, hogy egy nagy paraszt! 1%-ot azért kap, mert mindenki megjavulhat.

Szóval az első 1%. Ha akkor zseni és ezt már bizonyította párszor, akkor, hogy hogy nem tudta megtalálni a helyét a csapatban, annak az embernek, akivel a csapat BL-t és EL-t nyert, kétszer az Év Chelsea játékosa lett, a legjobb volt a Kanadai táblázaton, a csapat esze, zsenije és stílusformálója????!!!

Mata mindenre alkalmas 1 dolgot kivéve, a robotmunkára. Egy Lion Rampantos cikkben már kitértek a szerkesztőtársak arra, hogy Ő egy művészlélek. Erre kaptunk rengeteg példát Mou előtt és alatt is. Amint kitette jobb szélre kötött szerepbe, nem teljesített úgy, ahogy elvárható lett volna, előtte is volt 1-2 olyan meccs, ahol kevesebb helyet kapott, többet kellett robotolni nem ment annyira a játék, de még akkor is tudott váratlant villantani.

Ez a gyengesége, ezt el kell fogadni, de az erősségei szinte párját ritkítja. Egy elég komoly cikket lehetne írni arról, hogy mennyire jót tett az Angol Bajnokságnak a spanyol "karmesterek ideérkezése (Mata, Cazorla, David Villa).

Hibáztatom Mout-t, hogy nem állt ki Mata mellett, nem segített neki, csak elutasította.

Avatar
emsanya
Hozzászólások: 9991
Csatlakozott: 2007. december 27., csütörtök 14:44

Re: José Mourinho

#1706 Hozzászólás Szerző: emsanya »

Bubi írta:Remélem, hogy nem fog kiderülni, hogy ő üldözte el Matát. Látszólag jelenleg mindenki tisztel mindenkit, békés elválás a téma...

Mata nagyon korrekt, tényleg, sokkal tartozunk neki, remélem normális volt.
Csak itt fújják fel páran, meg aprítják José-t. Ő az EDZŐ (ráadásul a legjobb a világon), van egy elképzelése, amibe ez a játékos nem fér bele és eladta jó pénzért és nélküle is hozza a csapat a meccseket. És nem hagyta hogy rohadjon még a padon...

Amikor Cassilas-t is kivágta a real-nál a kispadra, neki mentek. Aztán be kell látni, hogy megint neki lett igaza. Most is így lesz...

Avatar
AwayRoller
Hozzászólások: 4767
Csatlakozott: 2008. július 1., kedd 18:24
Kedvenc játékos: -
Kedvenc exjátékos: Azpi Kanté Lamps Zola

Re: José Mourinho

#1707 Hozzászólás Szerző: AwayRoller »

Boldog születésnapot José!!!

Avatar
Bubi
Hozzászólások: 9286
Csatlakozott: 2005. december 21., szerda 15:28
Kedvenc játékos: Mason Mount
Kedvenc exjátékos: Robben
Tartózkodási hely: Erd

Re: José Mourinho

#1708 Hozzászólás Szerző: Bubi »

Remélem, hogy nem fog kiderülni, hogy ő üldözte el Matát. Látszólag jelenleg mindenki tisztel mindenkit, békés elválás a téma...

Mata nagyon korrekt, tényleg, sokkal tartozunk neki, remélem normális volt.
http://www.youtube.com/watch?v=4AurN8Fzw20" onclick="window.open(this.href);return false;

Avatar
Blueflag
Hozzászólások: 4340
Csatlakozott: 2007. június 3., vasárnap 15:45
Tartózkodási hely: Budapest

Re: José Mourinho

#1709 Hozzászólás Szerző: Blueflag »

White írta:(egyébként is vicces az avataroddal hogy szidod) :mrgreen:
Mert továbbra is a kedvencem, és az is marad, de pár hétig hadd utáljam már azért, ami történt az elmúlt napokban...

Avatar
White
Hozzászólások: 3442
Csatlakozott: 2011. január 31., hétfő 12:49
Kedvenc játékos: Eden Hazard
Kedvenc exjátékos: Didier Drogba.
Tartózkodási hely: Dunaszerdahely

Re: José Mourinho

#1710 Hozzászólás Szerző: White »

Blueflag írta:Essien és KDB oda se fértek a padra, Mata meg szinte folyton rajta maradt. Süket duma, hogy most majd valamelyik ifi lehetőséget kap... ahhoz nagyon durva sérüléshullám kellene... jobbat mondj, Csozé.
Lehet szidni,és tényleg én is sajnálom (sokatszor írom),de egy vér profi,aki hoz áldozati bárányokat a saját és csapata sikeréért.Mocskos gazember,de a világban mindenki aki elért valamit,az ilyen volt.
(egyébként is vicces az avataroddal hogy szidod) :mrgreen:
#OnceABlueAlwaysABlue

Avatar
Blueflag
Hozzászólások: 4340
Csatlakozott: 2007. június 3., vasárnap 15:45
Tartózkodási hely: Budapest

Re: José Mourinho

#1711 Hozzászólás Szerző: Blueflag »

Essien és KDB oda se fértek a padra, Mata meg szinte folyton rajta maradt. Süket duma, hogy most majd valamelyik ifi lehetőséget kap... ahhoz nagyon durva sérüléshullám kellene... jobbat mondj, Csozé.

Avatar
béla
Hozzászólások: 5486
Csatlakozott: 2011. január 11., kedd 20:36
Kedvenc exjátékos: Mata
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely

Re: José Mourinho

#1712 Hozzászólás Szerző: béla »

Botond9797 írta: Mourinho az angol játékosok kulcsszerepére is kitért, és szeretné ha be tudnának épülni saját nevelésű játékosok is a keretbe. "Jelen pillanatban - ha Mata, Essien és De Bruyne is távozik, és Bertrand kölcsönbe megy - akkor kettővel kevesebben leszünk az első csapatnál. 22 fős kerettel szeretek dolgozni, így a hiányzó két embert akadémistákból szeretném kitenni. Szeretnénk ajtót nyitni számukra az első csapathoz." :)
Ez annyit jelent,hogy rendszeresen ők lesznek azok,akik éppen nem férnek oda a padra. Pedig a mostani U21-re aztán tényleg nem lehet panasz

Avatar
Botond9797
Hozzászólások: 1038
Csatlakozott: 2012. február 12., vasárnap 18:40
Kedvenc játékos: Mount James Kanté
Kedvenc exjátékos: JT26 DD11 FL8

Re: José Mourinho

#1713 Hozzászólás Szerző: Botond9797 »

chiedis írta:
bules írta:
Botond9797 írta:Szerintem elég sok csapat örülne egy Mikel-Matic-Schürrle-Oscar-Salah ötösnek, főleg a kispadon! ;) Tele van a csapat kreatív, szépen focizó játékosokkal. Szerintem egész Angliában nincs csapat, ahol ennyi világsztár, tehetséges támadó középpályás lenne, mint nálunk! Sőt még Anglián kívül is nagyon ritka! :)
Kár hogy ebből egyikse angol. Persze ezzel a többi angol csapat is így van. Nincsenek tehetséges angol játékosok max 1-2 akik megütik a szintet. Pedig más ország élcsapatai tele vannak hazai játékosokkal. (bayern, dortmund, barca, real).
Ennyire gyenge lenne az angol utánpótlás?
Azert vallom, hogy bevetnem kukoricaval az osszes stadiont es zavarnam el a komplett MLSZ-t, mivel lattam itt nyaron es volt szerencsem "edzoskodni" a helyi leendo 9-11 eves Gareth Bale-ekkel. Nos, semmivel sem jobbak, mint a magyar sracok a grundon. Egyszoval jo a brit utanpotlas mert ugyanabbol a masszabol hozzak fel oket mint a magyarok, de viszont nem biznak a fiatalokban a PL klubok tulajdonosai, ezert tunnek rossznak es kevesnek a tehetsegek. Valamint horribilis osszegeket kernek a teheteseges fiatalokert. Josh is jo, megse bizik benne senki a Chelsea-nel peldaul.
Mourinho az angol játékosok kulcsszerepére is kitért, és szeretné ha be tudnának épülni saját nevelésű játékosok is a keretbe. "Jelen pillanatban - ha Mata, Essien és De Bruyne is távozik, és Bertrand kölcsönbe megy - akkor kettővel kevesebben leszünk az első csapatnál. 22 fős kerettel szeretek dolgozni, így a hiányzó két embert akadémistákból szeretném kitenni. Szeretnénk ajtót nyitni számukra az első csapathoz." :)
James, Mount, Loftus-Cheek, Hudson-Odoi, Abraham

Avatar
chiedis
Hozzászólások: 5901
Csatlakozott: 2008. december 6., szombat 23:35
Kedvenc játékos: JT Frank Gary Petr
Kedvenc exjátékos: Drogs Duff Eidur
Tartózkodási hely: Wales
Kapcsolat:

Re: José Mourinho

#1714 Hozzászólás Szerző: chiedis »

bules írta:
Botond9797 írta:Szerintem elég sok csapat örülne egy Mikel-Matic-Schürrle-Oscar-Salah ötösnek, főleg a kispadon! ;) Tele van a csapat kreatív, szépen focizó játékosokkal. Szerintem egész Angliában nincs csapat, ahol ennyi világsztár, tehetséges támadó középpályás lenne, mint nálunk! Sőt még Anglián kívül is nagyon ritka! :)
Kár hogy ebből egyikse angol. Persze ezzel a többi angol csapat is így van. Nincsenek tehetséges angol játékosok max 1-2 akik megütik a szintet. Pedig más ország élcsapatai tele vannak hazai játékosokkal. (bayern, dortmund, barca, real).
Ennyire gyenge lenne az angol utánpótlás?
Azert vallom, hogy bevetnem kukoricaval az osszes stadiont es zavarnam el a komplett MLSZ-t, mivel lattam itt nyaron es volt szerencsem "edzoskodni" a helyi leendo 9-11 eves Gareth Bale-ekkel. Nos, semmivel sem jobbak, mint a magyar sracok a grundon. Egyszoval jo a brit utanpotlas mert ugyanabbol a masszabol hozzak fel oket mint a magyarok, de viszont nem biznak a fiatalokban a PL klubok tulajdonosai, ezert tunnek rossznak es kevesnek a tehetsegek. Valamint horribilis osszegeket kernek a teheteseges fiatalokert. Josh is jo, megse bizik benne senki a Chelsea-nel peldaul.
Nyugodj bekeben Mister !

bules
Hozzászólások: 326
Csatlakozott: 2007. március 3., szombat 16:40

Re: José Mourinho

#1715 Hozzászólás Szerző: bules »

Botond9797 írta:Szerintem elég sok csapat örülne egy Mikel-Matic-Schürrle-Oscar-Salah ötösnek, főleg a kispadon! ;) Tele van a csapat kreatív, szépen focizó játékosokkal. Szerintem egész Angliában nincs csapat, ahol ennyi világsztár, tehetséges támadó középpályás lenne, mint nálunk! Sőt még Anglián kívül is nagyon ritka! :)
Kár hogy ebből egyikse angol. Persze ezzel a többi angol csapat is így van. Nincsenek tehetséges angol játékosok max 1-2 akik megütik a szintet. Pedig más ország élcsapatai tele vannak hazai játékosokkal. (bayern, dortmund, barca, real).
Ennyire gyenge lenne az angol utánpótlás?

Avatar
Botond9797
Hozzászólások: 1038
Csatlakozott: 2012. február 12., vasárnap 18:40
Kedvenc játékos: Mount James Kanté
Kedvenc exjátékos: JT26 DD11 FL8

Re: José Mourinho

#1716 Hozzászólás Szerző: Botond9797 »

Szerintem elég sok csapat örülne egy Mikel-Matic-Schürrle-Oscar-Salah ötösnek, főleg a kispadon! ;) Tele van a csapat kreatív, szépen focizó játékosokkal. Szerintem egész Angliában nincs csapat, ahol ennyi világsztár, tehetséges támadó középpályás lenne, mint nálunk! Sőt még Anglián kívül is nagyon ritka! :)
James, Mount, Loftus-Cheek, Hudson-Odoi, Abraham

Avatar
béla
Hozzászólások: 5486
Csatlakozott: 2011. január 11., kedd 20:36
Kedvenc exjátékos: Mata
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely

Re: José Mourinho

#1717 Hozzászólás Szerző: béla »

jkopfner írta:
béla írta: Szerintem se vagyunk kreativitás híján jelenleg. De távozott Kevin és Mata,és jött helyettük Matic meg Salah. Egyszerűen csak remélem,hogy ez nem egy tendencia kezdete.
Mata és KDB nem oszt, nem szoroz az idei kreativitásunkba, hisz szinte nem is játszottak. Matic-ot vehetjük úgy, hogy Essien helyett jött. Salah meg egészen kreatívnak tűnik nekem. Úgyhogy nem igazán értem, hogy milyen tendenciáról beszélsz.
Nem a kezdőkkel lesz gond,hanem a cserékkel. Ha valaki lesérül,vagy José egyszerűen csak rotál,akkor nem lesz a legjobb egy Mikel-Matic-Schürrle-Oscar-Salah ötös. Szerintem inkább egy technikásabb,jól passzoló játékos kellett volna Salah helyett. Mondjuk az tényleg nagy előny az egyiptominál,hogy bal lábas jobbszélső,ami eléggé hiánycikk a piacon. Lehet,hogy még örülnék is neki,ha nem csak Mata eladása miatt jött volna...

Avatar
jkopfner
Hozzászólások: 1828
Csatlakozott: 2011. augusztus 12., péntek 20:31
Kedvenc játékos: John Terry
Kedvenc exjátékos: Gianfranco Zola
Tartózkodási hely: Budapest

Re: José Mourinho

#1718 Hozzászólás Szerző: jkopfner »

béla írta: Szerintem se vagyunk kreativitás híján jelenleg. De távozott Kevin és Mata,és jött helyettük Matic meg Salah. Egyszerűen csak remélem,hogy ez nem egy tendencia kezdete.
Mata és KDB nem oszt, nem szoroz az idei kreativitásunkba, hisz szinte nem is játszottak. Matic-ot vehetjük úgy, hogy Essien helyett jött. Salah meg egészen kreatívnak tűnik nekem. Úgyhogy nem igazán értem, hogy milyen tendenciáról beszélsz.

Avatar
Chester
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 12239
Csatlakozott: 2011. szeptember 18., vasárnap 9:47

Re: José Mourinho

#1719 Hozzászólás Szerző: Chester »

béla írta:Arra,hogy eddig azt hangoztatta,hogy kreatív támadófocit akar játszani,nem kontra meg erőfocit.
Azt nem mondta mikor. :) Gondolom amint megkap minden játékost aki az ő taktikájához kell, akkor teljesed ki igazán a focink. Az meg hogy valakinek nem tetszik az erő, a kontra, vagy a bunkerfoci, az személyfüggő, és semmi köze Mourinho-hoz. Én pl imádom ezeket a stílusokat úgyhogy remélem ebbe az irányba mozdul el a csapat.

Avatar
béla
Hozzászólások: 5486
Csatlakozott: 2011. január 11., kedd 20:36
Kedvenc exjátékos: Mata
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely

Re: José Mourinho

#1720 Hozzászólás Szerző: béla »

Nóbádi írta:
AwayRoller írta:
béla írta: Arra,hogy eddig azt hangoztatta,hogy kreatív támadófocit akar játszani,nem kontra meg erőfocit.
Szerintem az elmúlt évekhez képest kreatív támadófocit játszunk. Annyi különbséggel hogy stabilabbak lettünk hátul. De mindenképp várjuk meg az év végét, mi jön ki ezekből a srácokból.
Miért nem kreatívak a támadásaink? Stabil védekezést ne téveszzük már össze a bunkerfocival, mint pl a BL győzelemnél.
Szerintem se vagyunk kreativitás híján jelenleg. De távozott Kevin és Mata,és jött helyettük Matic meg Salah. Egyszerűen csak remélem,hogy ez nem egy tendencia kezdete.

Lezárt