Premier League

A klubbal kapcsolatos témák.
Üzenet
Szerző
Avatar
marknagy
Hozzászólások: 8022
Csatlakozott: 2010. augusztus 23., hétfő 11:05
Kedvenc játékos: Terry_Torres_Cole
Kedvenc exjátékos: Makelele_Drogba
Tartózkodási hely: Hajdúsámson - Debrecen

Re: Premier League

#15161 Hozzászólás Szerző: marknagy »

ChesterB írta: Amin egyedül csodálkozok az José sírásai, miszerint túl kevés az idő a felkészülésre, mert sok meccs van egymás után, hát b*zdmeg, neked van a legnagyobb kereted az egész PL-ben, használd ki, ne a szádat rágjad.
Na pont ez az, ilyen kerettel egy ilyen edzőnek hasítania kell a bajnokságban és nem szenvednie a csapatnak...
We are the famous, the famous Chelsea!

Avatar
blackjack04
Hozzászólások: 1779
Csatlakozott: 2011. január 1., szombat 15:09
Kedvenc játékos: Frank Lampard
Kedvenc exjátékos: Deco
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Premier League

#15162 Hozzászólás Szerző: blackjack04 »

F'king November is here again! :evil:
One ball to rule them all!

Avatar
Chris22
Tippverseny győztese 2012/13
Tippverseny győztese 2012/13
Hozzászólások: 1300
Csatlakozott: 2009. július 2., csütörtök 18:55
Kedvenc játékos: Azpilicueta
Kedvenc exjátékos: Eidur Floyd Zola
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Premier League

#15163 Hozzászólás Szerző: Chris22 »

Számomra az a legbosszantóbb, hogy most elvileg egy könnyű szakaszában vagyunk a bajnokságnak, amikor ki lehetne építeni egy komolyabb előnyt is. Erre előjön a november-effektus, és a sárga labda és elkezdünk botladozni. Hogy öszinte legyek én sem várok bajnoki címet a csapattól, csak azt, hogy az ilyen meccseket húzzuk már be és akkor még bármi is lehetne. Szerintem ez egyértelműen a motiválatlanság számlájára írható, hogy nem tudjuk megverni ezeket a csapatokat, nem hiszem, hogy a Newcastle vagy a West Brom bármiben is jobb lenne a Schalke-nál, egyszerűen nem tudnak felpörögni ezek az agyonfizetett játékosok ami rohadt szomorú.

s_bala30
Hozzászólások: 386
Csatlakozott: 2011. október 29., szombat 19:36
Kedvenc játékos: Frank Lampard
Kedvenc exjátékos: Gianfranco Zola

Re: Premier League

#15164 Hozzászólás Szerző: s_bala30 »

Ahogy nézem visszaeshetünk a 7. helyre:/

Avatar
Chester
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 12239
Csatlakozott: 2011. szeptember 18., vasárnap 9:47

Re: Premier League

#15165 Hozzászólás Szerző: Chester »

kdako írta:Azért nem osztom ezt, mert a Real pont és gólrekorddal lett vele bajnok.
Mi meg Ancsával tettük ugyanezt, mégis sokan egy baromnak tartják. A BL szereplésünk kritikája teljesen jogos, a többit nem tudom hogy magyarázzák meg.
kdako írta:Az a rohadt idegesítő, hogy senki nem jött rá, az ívelgetős játék nem megy.
Ívelgetés azért már csak akkor volt amikor nagyon égett a ház, és akkor már elöl volt egy Ba és Eto'o is. Voltak szép összjátékaink a földön, egy Hazard-Oscar összjáték utáni Lampard lövés például a második félidőből, itt inkább az első félideji tanácstalanság az ami megmagyarázhatatlan és bosszantó. Ment a sok keresztlabda a félpályánál mert minden területet és embert lezárt a WBA, aztán ment ki szélre Ivanak aki rendre elb*szta a beadásokat.

Ha ma kikapunk teljesen jogosan, akkor is jobb volt a játék képe mint a Newcastle ellen, ahol gyakorlatilag mindenki egy nagy nulla volt, a mai produkciónkban voltak jó egyéni teljesítmények, amikor kijjebb nyílt a WBA akkor volt több támadásunk is. Csak magunknak köszönhetjük, hogy nem használtuk ki ezt és ehelyett hagytuk hogy megfordítsák a meccset, 2-0-ról biztos nem állnak fel X-re, de ez már történelem. A két hetes szünet jót fog tenni a csapatnak és Josénak egyaránt.

Avatar
Hunor96
Hozzászólások: 347
Csatlakozott: 2012. augusztus 29., szerda 15:27
Kedvenc játékos: Frank Lampard
Kedvenc exjátékos: Didier Drogba

Re: Premier League

#15166 Hozzászólás Szerző: Hunor96 »

cfclegend2 írta:Én nem pánikolok, Mourinho rendet fog tenni a fejekben, és újra visszatérünk a győzelem útjára.
Nagyon remélem hogy igazad lesz, mert ez már szánalmas hogy hazai pályán kamu tizivel tudunk pontot menteni egy WBA ellen. Mondjuk én sem aggódok hogy túl nagy gondok lesznek (pl. utolsó fordulóig kell harcolni a bl helyért vagy hasonló), de a bajnoki címről már most lemondhatunk. Majd legközelebb.

kdako
Site Admin
Site Admin
Hozzászólások: 6535
Csatlakozott: 2005. december 16., péntek 22:06
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Premier League

#15167 Hozzászólás Szerző: kdako »

ChesterB írta:
kdako írta:Az a gond, hogy egy olyan tapasztalt edző, mint José megtanulhatná, és szerintem meg is tanulta, hogy 1-0-s vezetésre nem lehet ráülni. Illetve rá lehet, de ez a csapat képtelen rá. ezért nem lehet azt kérni, hogy hátul gurigázzanak, hiszen látjuk, hogy mi az eredménye.
Igen ez igaz, de erről akkor sem a játékosok tehetnek. Imádom Josét, de sok buta dolgot hozott magával Madridból, ott és Milánóban megtehette hogy ráül az eredményre, a La Ligában akkor még nem volt komoly tényező a barcán és a Realon kívül [aztán utolsó évében már lettek], Olaszországban pedig rutinból kibekkelik az 1-0-ákat a csapatok. Ezért kár az egész csapatot lehúzni meg leszidni, mikor a "visszaállok 1-0-nál" taktikáról csakis Mourinho tehet.

És főleg úgy, hogy ma nem láttam belesz*rok mentalitást a játékosokban, nem szoktunk hozzá hogy ennyire bekkelnek ellenünk, gyakorlatilag a saját korábbi fegyverünket használták fel ellenünk, de mindenki hajtott a győzelemért, még a dagi Hazard is.
Azért nem osztom ezt, mert a Real pont és gólrekorddal lett vele bajnok.
A hajtás a minimum. Az a rohadt idegesítő, hogy senki nem jött rá, az ívelgetős játék nem megy.
GO BLUES!

Avatar
Chester
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 12239
Csatlakozott: 2011. szeptember 18., vasárnap 9:47

Re: Premier League

#15168 Hozzászólás Szerző: Chester »

kdako írta:Az a gond, hogy egy olyan tapasztalt edző, mint José megtanulhatná, és szerintem meg is tanulta, hogy 1-0-s vezetésre nem lehet ráülni. Illetve rá lehet, de ez a csapat képtelen rá. ezért nem lehet azt kérni, hogy hátul gurigázzanak, hiszen látjuk, hogy mi az eredménye.
Igen ez igaz, de erről akkor sem a játékosok tehetnek. Imádom Josét, de sok buta dolgot hozott magával Madridból, ott és Milánóban megtehette hogy ráül az eredményre, a La Ligában akkor még nem volt komoly tényező a barcán és a Realon kívül [aztán utolsó évében már lettek], Olaszországban pedig rutinból kibekkelik az 1-0-ákat a csapatok. Ezért kár az egész csapatot lehúzni meg leszidni, mikor a "visszaállok 1-0-nál" taktikáról csakis Mourinho tehet.

És főleg úgy, hogy ma nem láttam belesz*rok mentalitást a játékosokban, nem szoktunk hozzá hogy ennyire bekkelnek ellenünk, gyakorlatilag a saját korábbi fegyverünket használták fel ellenünk, de mindenki hajtott a győzelemért, még a dagi Hazard is.

kdako
Site Admin
Site Admin
Hozzászólások: 6535
Csatlakozott: 2005. december 16., péntek 22:06
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Premier League

#15169 Hozzászólás Szerző: kdako »

ChesterB írta:Én nem látom annyira vészesnek a dolgokat. Tudtuk már nyáron hogy az idei lesz talán a valaha volt legkeményebb bajnokság, ahol a kicsik ellen sem mehetünk biztosra, ugyanakkor a legtöbbünk nem is várt bajnoki címet elsőre [legalább is én nem], hanem hogy ne 12 pontra legyünk az elsőtől a végén hanem mondjuk 3-5 pontra maximum.

Ezt nagyjából tartjuk is, a rangadókon még veretlenek vagyunk, abból a hazai meccsünket megnyertük, idegenben meg nem szégyen egy döntetlen rangadókon, jelenleg 5 ponton belül vagyunk az első helytől, és közel sem biztos hogy ez nőni fog, hiszen MU-Arsenal lesz, és a kiscsapatok közül is csak azoktól vesztettünk pontot akik a mumusaink: az Everton évek óta az, a Newcastle is kezd azzá válni, főleg Josénak, valamint a[z egyébként elég masszív] West Bromot az a Clarke irányítja aki tökéletesen ismeri Josét.

Ezen kívül most nem az egész csapattal volt a gond mint a Newcastle ellen, hanem csak pár játékossal: Cech aki mindkét gólban benne volt, Terry aki az elsőben, Iva aki a másodikban, de ennyi, a többiek semmiről nem tehetnek, amikor gólt kellett lőni meglőtték, aztán José utasítására visszaálltak, és emlékezzünk arra hogy a barca mennyire megszenvedett ellenünk a busztaktikánkkal szemben, most mi voltunk a barca.

Az eddig agyonfikázott Eto'o ismét gólt lőtt, olyat ami nem arra utal, hogy motiválatlan meg dekoncentrált, szemfülességre tett tanúbizonyságot, Hazard mindkét gólunkban kulcsszereplő volt, Dave hiba nélkül hozta le a meccset, ahogy Cahillen is csak azt az elcsúszást lehet számonkérni, Willian megint kihajtotta a belét, Lamps is jó volt idei önmagához képest. Oscar és Ramires most gyengébb volt, de novemberig szárnyaltak, belefér mindenkinél egy gyengébb meccs, főleg hogy nem rajtuk ment el.

Amin egyedül csodálkozok az José sírásai, miszerint túl kevés az idő a felkészülésre, mert sok meccs van egymás után, hát b*zdmeg, neked van a legnagyobb kereted az egész PL-ben, használd ki, ne a szádat rágjad.
Az a gond, hogy egy olyan tapasztalt edző, mint José megtanulhatná, és szerintem meg is tanulta, hogy 1-0-s vezetésre nem lehet ráülni. Illetve rá lehet, de ez a csapat képtelen rá. ezért nem lehet azt kérni, hogy hátul gurigázzanak, hiszen látjuk, hogy mi az eredménye.
GO BLUES!

Avatar
Chester
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 12239
Csatlakozott: 2011. szeptember 18., vasárnap 9:47

Re: Premier League

#15170 Hozzászólás Szerző: Chester »

Én nem látom annyira vészesnek a dolgokat. Tudtuk már nyáron hogy az idei lesz talán a valaha volt legkeményebb bajnokság, ahol a kicsik ellen sem mehetünk biztosra, ugyanakkor a legtöbbünk nem is várt bajnoki címet elsőre [legalább is én nem], hanem hogy ne 12 pontra legyünk az elsőtől a végén hanem mondjuk 3-5 pontra maximum.

Ezt nagyjából tartjuk is, a rangadókon még veretlenek vagyunk, abból a hazai meccsünket megnyertük, idegenben meg nem szégyen egy döntetlen rangadókon, jelenleg 5 ponton belül vagyunk az első helytől, és közel sem biztos hogy ez nőni fog, hiszen MU-Arsenal lesz, és a kiscsapatok közül is csak azoktól vesztettünk pontot akik a mumusaink: az Everton évek óta az, a Newcastle is kezd azzá válni, főleg Josénak, valamint a[z egyébként elég masszív] West Bromot az a Clarke irányítja aki tökéletesen ismeri Josét.

Ezen kívül most nem az egész csapattal volt a gond mint a Newcastle ellen, hanem csak pár játékossal: Cech aki mindkét gólban benne volt, Terry aki az elsőben, Iva aki a másodikban, de ennyi, a többiek semmiről nem tehetnek, amikor gólt kellett lőni meglőtték, aztán José utasítására visszaálltak, és emlékezzünk arra hogy a barca mennyire megszenvedett ellenünk a busztaktikánkkal szemben, most mi voltunk a barca.

Az eddig agyonfikázott Eto'o ismét gólt lőtt, olyat ami nem arra utal, hogy motiválatlan meg dekoncentrált, szemfülességre tett tanúbizonyságot, Hazard mindkét gólunkban kulcsszereplő volt, Dave hiba nélkül hozta le a meccset, ahogy Cahillen is csak azt az elcsúszást lehet számonkérni, Willian megint kihajtotta a belét, Lamps is jó volt idei önmagához képest. Oscar és Ramires most gyengébb volt, de novemberig szárnyaltak, belefér mindenkinél egy gyengébb meccs, főleg hogy nem rajtuk ment el.

Amin egyedül csodálkozok az José sírásai, miszerint túl kevés az idő a felkészülésre, mert sok meccs van egymás után, hát b*zdmeg, neked van a legnagyobb kereted az egész PL-ben, használd ki, ne a szádat rágjad.

kdako
Site Admin
Site Admin
Hozzászólások: 6535
Csatlakozott: 2005. december 16., péntek 22:06
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Premier League

#15171 Hozzászólás Szerző: kdako »

Vicc, hogy ilyen gólokat kaptunk, ez egyáltalán nem jellemző José csapataira. Szögletből ritkán kapunk gólt, ekkora balfaszkodást még nem is láttam a védőktől. A másodiknál pedig azért említsük meg, hogy Ivát visszahúzták, simán le lehetett volna fújni, vagy ő is el/kirúghatta volna időben. de egy sima kontrát így beszopni, benne az egész védelemmel, nonszensz.
GO BLUES!

Avatar
cfclegend2
Hozzászólások: 1330
Csatlakozott: 2011. december 29., csütörtök 15:39
Kedvenc játékos: Hazard_Terry
Kedvenc exjátékos: Sturridge_Robben_Makelele

Re: Premier League

#15172 Hozzászólás Szerző: cfclegend2 »

Николаевич írta:
marknagy írta:Az volt az egészben a legszanalmasabb, hogy Hazard úgy ünnepelte a kamu büntetőből lőtt egyenlítő gólját egy WBA ellen, mintha a Manchester United ellen lőtt volna győztes gólt...

Lehet hogy kap prémiumot a góljai után.
Vagy lehet hogy tipszpmikszűt, és ikszre rakott.
Why always me?

Avatar
zzzzz
Hozzászólások: 1690
Csatlakozott: 2008. február 2., szombat 19:34
Kedvenc exjátékos: Mata
Tartózkodási hely: Bp.

Re: Premier League

#15173 Hozzászólás Szerző: zzzzz »

rmd88 írta:
cfclegend2 írta:Szarok voltunk, de legalább nem kaptunk ki, és izgalmas volt a vége. :D Én nem pánikolok, Mourinho rendet fog tenni a fejekben, és újra visszatérünk a győzelem útjára.
Ezt írtátok a Newcastle United elleni vereségünk után is. :)
Hűha, már 2 meccs óta nyeretlenek vagyunk a PL-ben, ez egy borzasztó eredmény, ami a csapat történetében először fordul elő, ráadásul útközben csak hármat rúgtunk a német ötödiknek. Most majd biztosan ki fogunk esni a PL-ből.
Szerintem inkább ne írogass ide semmit, mert mindig lesz ember, aki el fog küldeni a 3,14csába.
ChesterB írta:Szerintem egyrészt Cech sara, simán fölkelhetett volna, a másik Terry-é, aki nem csak az ellenfelet tartotta fel, hanem a csapattársait is, így esélyük sem volt elfejelni.
Cech rögtön fölkelt, abban a gólban abszolút nem volt hibás.

Avatar
Николаевич
Hozzászólások: 8354
Csatlakozott: 2011. július 7., csütörtök 14:42

Re: Premier League

#15174 Hozzászólás Szerző: Николаевич »

marknagy írta:Az volt az egészben a legszanalmasabb, hogy Hazard úgy ünnepelte a kamu büntetőből lőtt egyenlítő gólját egy WBA ellen, mintha a Manchester United ellen lőtt volna győztes gólt...

Lehet hogy kap prémiumot a góljai után.

Avatar
marknagy
Hozzászólások: 8022
Csatlakozott: 2010. augusztus 23., hétfő 11:05
Kedvenc játékos: Terry_Torres_Cole
Kedvenc exjátékos: Makelele_Drogba
Tartózkodási hely: Hajdúsámson - Debrecen

Re: Premier League

#15175 Hozzászólás Szerző: marknagy »

Az volt az egészben a legszanalmasabb, hogy Hazard úgy ünnepelte a kamu büntetőből lőtt egyenlítő gólját egy WBA ellen, mintha a Manchester United ellen lőtt volna győztes gólt...
We are the famous, the famous Chelsea!

Avatar
Chester
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 12239
Csatlakozott: 2011. szeptember 18., vasárnap 9:47

Re: Premier League

#15176 Hozzászólás Szerző: Chester »

kiskacsa08 írta:Az a gól minden volt, csak elkerülhetetlen nem. A két talán legjobban fejelő játékosunk - Iva és Terry - álltak a labda előtt, egyik sem méltóztatott akár csak lábujjhegyre állni sem, nemhogy felugrani. Cech-nek meg nem sok köze volt hozzá, fél másodperccel korábban fogott egy k*rva nagyot, és még épp a földön fetrengett.
Azért ha valaki lendületből meg tud fejelni egy labdát azt nagyon ritkán védi ki a kapus, azt csak elb*szni lehet, főleg ilyen közelről. Szerintem egyrészt Cech sara, simán fölkelhetett volna, a másik Terry-é, aki nem csak az ellenfelet tartotta fel, hanem a csapattársait is, így esélyük sem volt elfejelni.

Maradjunk annyiban, mi tehetünk arról hogy ez egy elkerülhetetlen gól volt.

rmd88
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2013. november 3., vasárnap 20:08
Kedvenc játékos: Lampard
Kedvenc exjátékos: Joe Cole

Re: Premier League

#15177 Hozzászólás Szerző: rmd88 »

cfclegend2 írta:Szarok voltunk, de legalább nem kaptunk ki, és izgalmas volt a vége. :D Én nem pánikolok, Mourinho rendet fog tenni a fejekben, és újra visszatérünk a győzelem útjára.
Ezt írtátok a Newcastle United elleni vereségünk után is. :)

Nóbádi
Hozzászólások: 272
Csatlakozott: 2013. augusztus 15., csütörtök 19:36
Kedvenc játékos: Lampard
Kedvenc exjátékos: Zola

Re: Premier League

#15178 Hozzászólás Szerző: Nóbádi »

cfclegend2 írta:
dankodavid írta:Szerintem pedig menjen a jó büdös picsába ez a túlfizetett, elkényelmesedett, koncentrációra és egy west bromot kapuhoz szegezni csak hátrányban tudó, gerinctelen, színészkedő brigád. Ez nem futball, ez vergődés és szenvedés, nem tudom, ki szövögetett itt bajnoki címről álmokat, de azok ezt nagyon gyorsan felejtsék el.
Ezt Ramiresre érted? Csak mert én biztos vagyok benne hogy ő nem színészkedett, egyszerűen csak egy 20 kilóval súlyosabb védővel lendületben összeütközött, és a 95. percben már könnyeben elesik az ember egy ilyen ütközéstől.
persze, hogy könnyebben, főleg hátrányban :)

Avatar
cfclegend2
Hozzászólások: 1330
Csatlakozott: 2011. december 29., csütörtök 15:39
Kedvenc játékos: Hazard_Terry
Kedvenc exjátékos: Sturridge_Robben_Makelele

Re: Premier League

#15179 Hozzászólás Szerző: cfclegend2 »

dankodavid írta:Szerintem pedig menjen a jó büdös picsába ez a túlfizetett, elkényelmesedett, koncentrációra és egy west bromot kapuhoz szegezni csak hátrányban tudó, gerinctelen, színészkedő brigád. Ez nem futball, ez vergődés és szenvedés, nem tudom, ki szövögetett itt bajnoki címről álmokat, de azok ezt nagyon gyorsan felejtsék el.
Ezt Ramiresre érted? Csak mert én biztos vagyok benne hogy ő nem színészkedett, egyszerűen csak egy 20 kilóval súlyosabb védővel lendületben összeütközött, és a 95. percben már könnyeben elesik az ember egy ilyen ütközéstől.
Why always me?

Avatar
Николаевич
Hozzászólások: 8354
Csatlakozott: 2011. július 7., csütörtök 14:42

Re: Premier League

#15180 Hozzászólás Szerző: Николаевич »

Sajnálom a WBA-t, hihetetlenül hoki 11-est kaptunk a meccs legvégén.

Nem állunk nagyon rosszul a bajnokságban(bár az hogy a Soton előttünk van 11 kör ütán az nagyon gáz), de szerintem José rendre ugyanazokat a hibákat követi el:

- egy rúgott gól után marha látványosan lejjebb veszünk, még otthon is, kiscsapatok ellen. Ez már többször megszívtuk(az Aston Villa, a Norwich egy simának tűnő meccsen egyenlített ilyen helyzetben, ezeket megúsztuk, a Basel ellen és ma viszont nem). Ha 1-0-nál nyomtuk volna tovább és begyötrünk még egy gólt akkor zsebben van a meccs. Ma is a semmiből egyenlített a WBA(szöglet utáni kavarodás), mégis megzavarodtunk, kaptunk mégegyet és ment a kukába a három pont.

- ragaszkodik bizonyos játékosokhoz.. Lampard és Ivanovic fontos, karizmatikus játékosok, de ilyen meccseken szinte teljesen feleslegesen vannak a pályán. Lassúak és nem nagyon tudnak hozzátenni a támadáshoz. Szerintem sokkal többre mentünk volna ha Azpi a jobb-, Ash a balbunkó, és Mikel játszik Rami mellett: a nigériai legalább biztosít támadás közben, ezt Lampard nem teszi meg).

- szorult helyzetben szinte soha nem posztra cserélünk és ez meg is látszik. Pl emlékszem az Everton ellen Torres Ash helyére jött, nem csoda hogy össze vissza rohangált. De ma is: Lampard helyett Ba, Azpi helyett Mata és Oscar helyett Mikel.. Ezek a cserék nagyon nagy taktikai váltást eredményeznek, nem csoda hogy lassan jönnek bele a fiúk. Az nem volt rossz húzás pl. a Norwich ellen hogy Cole helyett jött Hazard, így Schürrle húzódott kicsit hátrébb, de ezek a cserék szerintem visszafelé sülnek el. Szerintem sokkal többet ér posztra cserélni: friss játékos jön be a fáradt védővel szembe és nem keveri meg az egész csapatot.

Nagyon idegesítő dolog hogy ilyen hibák miatt nem nyerünk meg meccseket. 11 bajnokiból csak 6-ot nyertünk meg, és a vesztett pontok nagy része simán nyerhető lett volna, nem csak a papírforma, de a játék képe alapján is. Az MU és a Sp*rs elleni döntetlenekre mondjuk hogy oké, de az Everton, a Newcastle és WBA elleni meccseket simán be kellett volna húzni.

Szintén aggasztó hogy 11 meccsen csak 18 gólt rúgtunk ennyi minőségi támadóval, viszont kaptunk 10 gólt.. Persze, erősödött a PL 2004-06 óta, de ennek a csapatnak köze sincs az akkori összeszedett rendszerhez.

Válasz küldése