Nosztalgia topic (egykori játékosaink, edzőink, stb.)

A klubbal kapcsolatos témák.
Üzenet
Szerző
szpecnaz
Hozzászólások: 2750
Csatlakozott: 2005. december 16., péntek 20:57
Tartózkodási hely: Budapest

#9421 Hozzászólás Szerző: szpecnaz »

így még jobb..:)

Avatar
undertow
Site Admin
Site Admin
Hozzászólások: 6656
Csatlakozott: 2005. december 18., vasárnap 3:23
Tartózkodási hely: Buda

#9422 Hozzászólás Szerző: undertow »

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára undertow 2006. február 6., hétfő 22:30-kor.

szpecnaz
Hozzászólások: 2750
Csatlakozott: 2005. december 16., péntek 20:57
Tartózkodási hely: Budapest

#9423 Hozzászólás Szerző: szpecnaz »


Avatar
undertow
Site Admin
Site Admin
Hozzászólások: 6656
Csatlakozott: 2005. december 18., vasárnap 3:23
Tartózkodási hely: Buda

#9424 Hozzászólás Szerző: undertow »

wisey mar 4 golnal jar 3 meccsen.
mondtam, hogy ot kellett volna leigazolni januarban :D

andyslacker
Hozzászólások: 773
Csatlakozott: 2005. december 19., hétfő 15:07
Kedvenc játékos: Frank Lampard
Tartózkodási hely: Ausztrália

#9425 Hozzászólás Szerző: andyslacker »

ToreAndre írta:Tudtátok, hogy Dennis Wise a Coventry City-ben játszik épp? Fülöp Márton csapattársa!:)
De nem rendes fizetésért, csak 'fellépésenként' kap pénzt és nem rendes szerződéssel van ott, szóval nekem ez már full levezetésnek tűnik....De annak biztos, hogy méltóságteljes.
Birth, CHELSEA, Death

Avatar
ToreAndre
Hozzászólások: 5221
Csatlakozott: 2005. december 19., hétfő 13:27
Tartózkodási hely: Budapest

#9426 Hozzászólás Szerző: ToreAndre »

Igen...Ráadásul első meccsén gólt is lőtt a Coventry-ben...:D
Only one Di Matteo!

szpecnaz
Hozzászólások: 2750
Csatlakozott: 2005. december 16., péntek 20:57
Tartózkodási hely: Budapest

#9427 Hozzászólás Szerző: szpecnaz »

Ez a pali csak akkor fogja abbahagyni a focit ha lelövik.....

Avatar
ToreAndre
Hozzászólások: 5221
Csatlakozott: 2005. december 19., hétfő 13:27
Tartózkodási hely: Budapest

#9428 Hozzászólás Szerző: ToreAndre »

Tudtátok, hogy Dennis Wise a Coventry City-ben játszik épp? Fülöp Márton csapattársa!:)
Only one Di Matteo!

Cheerleader
Hozzászólások: 18
Csatlakozott: 2005. december 29., csütörtök 18:22

#9429 Hozzászólás Szerző: Cheerleader »

Rangos kitüntetést kapott hazájában, Portugáliában José Mourinho, az angol Chelsea labdarúgócsapatának menedzsere. A díjat hétfőn adták át a szakembernek Londonban annak elismeréséül, amit a portugál sportért tett. Mourinho kijelentette: szeretne portugál szövetségi kapitány lenni.

José Mourinho meghívta a díjátadó ünnepségre azokat a játékosait is, akik részesei voltak a Portóval elért sikereknek


José Mourinho a felfedezések korának nagy alakjáról, Infante Dom Henrique hercegről elnevezett rend tisztje lett. A kitüntetést az angol fővárosban Portugália nagykövete adta át az FC Portóval 2004-ben Bajnokok Ligáját nyerő futballedzőnek.

A 43 éves szakember az ünnepségre meghívta magával a Chelsea-ben játszó három játékosát, akik tagjai voltak a BL-győztes együttesnek is – Ricardo Carvalhót, Paulo Ferreirát és Maniche-t.

Ezzel párhuzamosan José Mourinho elmondta: a következő tizenkét éven belül szeretne a portugál válogatott szövetségi kapitánya lenni.

„Tényleg portugál kapitány akarok lenni, és úgy gondolom, hogy Portugália szintén akarja – jelentette ki. – Az lenne az ideális, ha a következő tizenkét esztendőben erre sor kerülhetne. A munkám arra a négyéves időszakra esne, amikor a 2018-as világbajnokságot és a 2020-as Eb-t rendezik.”

A világ egyik legjobb trénerének tartott Mourinho az FC Portóval az első teljes idényében megnyerte a bajnokságot, a hazai kupát, illetve az UEFA-kupát, majd 2004-ben ismét bajnok lett, és meglepetésre elhódította a Bajnokok Ligája-trófeát.

Ezt követően szerződött a Chelsea-hez, amellyel a 2004–2005-ös szezonban angol bajnoki címet szerzett, és a Ligakupában is diadalmaskodott.


(a`la NSO)

zirkonium
Hozzászólások: 2466
Csatlakozott: 2005. december 18., vasárnap 14:57

#9430 Hozzászólás Szerző: zirkonium »

Peter Kenyon felhívta az angol FA figyelmét, hogy semmiképp ne közelítsék meg Jose-t, a VB után megüresedő angol válogatott menedzseri posztját illetően. "Jose-nak nem áll szándékában elmenni, és nekünk nem áll szándékunkban elendedni őt. "

zirkonium
Hozzászólások: 2466
Csatlakozott: 2005. december 18., vasárnap 14:57

#9431 Hozzászólás Szerző: zirkonium »

Játékvezetők
Jó játékvezetők. Például, ebben a szezonban három olyan meccset tudok felhozni, ahol 11-est érdemeltünk volna Drogba elleni szabálytalanságért. Egy David James-szel szemben, egy Lehmann-nal és egy harmadik esetben. Három hihetetlen büntető és egyetlen egyet sem kaptunk. De ugyanakkor őszintének kell lennem, mert ez egy hiba itt, egy hiba ott, egy hiba ellenünk, egy hiba mellettünk. A végén ez egy jó szintű játékvezetés. Néhányuk nem jó, hanem nagyon, nagyon jó.

zirkonium
Hozzászólások: 2466
Csatlakozott: 2005. december 18., vasárnap 14:57

#9432 Hozzászólás Szerző: zirkonium »

Az angol futballszurkoló
Az angol futballszurkoló a legjobb a világon. Pár dolog megtörténik Angliában, amely csak itt történhet meg. Nagy taps az ellenfélnek – csak Angliában. Kupameccs egy első ligás és egy amatőr csapat között teli lelátókkal – csak Angliában. Egy játékos színészkedik egy büntetőért és a szurkolók kifütyülik – csak Angliában. A bíró hibát követ el és a meccs végén bocsánatot kér a menedzsertől, hogy az ő hibája volt, de már nem változtathatja meg – csak Angliában. Tehát pár dolog az angol futballban, amelyek szerintem, a legjobb munkahellyé teszik.

zirkonium
Hozzászólások: 2466
Csatlakozott: 2005. december 18., vasárnap 14:57

#9433 Hozzászólás Szerző: zirkonium »

Wenger
Volt egy kis problémánk a sajtóban. Azt hiszem bűnös és én is bűnös, vagyok, és mivel mindkettőnk elég intelligens, hogy megértsük mindkettőnk benne volt ebben a problémában, a végén azt hiszem, mindketten tiszteljük egymást. Természetesen, szerintem az egyik menedzser ő a játékban és remélem nem lesz problémánk a jövőben, de ha igen, meg kell tartanunk a személyes tiszteletet, amelyet olykor elveszteni láttunk.

zirkonium
Hozzászólások: 2466
Csatlakozott: 2005. december 18., vasárnap 14:57

#9434 Hozzászólás Szerző: zirkonium »

Íme néhány gyors kérdés:
Fergie

Mint menedzser neki van a legjobb eredménye az angol futballban és ugyanakkor nagyon, nagyon kedvelem őt. Olyan személy, akivel nevethetek egy meccs előtt, és akivel nevethetek a meccs után, eltekintve az eredménytől. Tiszteljük egymást a meccs alatt és nagyon kedvelem őt.

zirkonium
Hozzászólások: 2466
Csatlakozott: 2005. december 18., vasárnap 14:57

#9435 Hozzászólás Szerző: zirkonium »

Amikor Ön technikai munkát végez, angolul gondolkozik már vagy portugálul?
Olyan sok nyelven gondolkozok már, hogy néha egy angol játékossal spanyolul vagy franciául beszélek. Igen, angolul gondolkozok és beszélek a csoporttal. De ha nagyon részletes akarok lenni, vagy ha biztos akarok lenni, hogy a játékosok megértsenek teljesen, akkor, természetesen spanyolul beszélek del Hornoval, portugálul a portugálokkal, franciául a franciákkal. De amikor az egész csoporttal vagyunk együtt a pályán vagy egy találkozón, megpróbálunk angolul kommunikálni. Azt hiszem mindenkinek elég jó az angolja a kommunikációhoz.

zirkonium
Hozzászólások: 2466
Csatlakozott: 2005. december 18., vasárnap 14:57

#9436 Hozzászólás Szerző: zirkonium »

Roman Abramovich a tulajdonos és szereti a sikert, de vajon szereti-e az intimitást? Szereti-e a reakciót Önök között? Tudnak nevetni és viccelődni sok dologról? Találkoznak a munkán kívül is vagy ez egy nagyon is a munkakapcsolat?
Nincs sok időm, és azt hiszem Abramovich ugyanígy van. Tudja, hogy a klubnak dolgozom. Tudom, hogy néha nincs a klubnál, de gondol a klubra, és azt hiszem ez sokkal fontosabb, mint együtt lenni minden nap.

Általában heti egyszer együtt vagyunk. Elég idő ez, hogy véleményeket cseréljünk, néhány pillanatot. Találkozunk egymással. Angolul beszélünk, néha egy kis segítséggel, ha nem értjük tökéletesen, amit mondunk, de most már angolul kommunikálunk.

Avatar
undertow
Site Admin
Site Admin
Hozzászólások: 6656
Csatlakozott: 2005. december 18., vasárnap 3:23
Tartózkodási hely: Buda

#9437 Hozzászólás Szerző: undertow »

Jose Mourinho is so popular in Portugal that as many as 4,000 voters spoiled their ballots in the presidential elections by voting for him.

:shock: :lol:

zirkonium
Hozzászólások: 2466
Csatlakozott: 2005. december 18., vasárnap 14:57

#9438 Hozzászólás Szerző: zirkonium »

Amikor először találkozott Roman Abramovich-csal a yacthján, csodálta őt vagy ő csodlálta Önt?
Azt hiszem emberként néztem rá, nem mint egy befolyásos gazdasági ember. Mint egy emberre néztem, aki beszélni akart velem, meg akart győzni, hogy a csapatához jöjjek.. És azt hiszem ő is úgy nézet rám, mint edzőre, akit meg akart győzni, hogy ide jöjjön.

Jól emlékszem azon a találkozón Peter Kenyon is nagyon fontos volt, csakúgy, mint Eugene Tenenbaum, mert sok ötletet váltottunk. Ha akkor úgy gondolták volna, hogy egy jó szerződéssel meggyőzhetnek, semmi esélye se lett volna. És valóban, az első szerződésem, amit a Chelseanél aláírtam, nem volt egy nagy szerződés a korábbi szerződésemhez viszonyítva. Tehát nem az anyagi ajánlattal lettem meggyőzve.

A klub projekttel győztek meg. Nyerni akartak. Nem holnap. Nem az volt a projekt, hogy holnap győzzünk, vagy győzzünk a következő évben. A projekt a csapatépítés volt, változtatások, más módon átszervezni a klubot. Peter Kenyon egy területen, én egy másik területen. Emberek dolgoznak együtt a csapatépítésen. Több mint egy csapat, egy klubot csinálni, és a projekt fantasztikus volt. Ezért döntöttem, hogy ide jöjjek.

Természetesen bajnokok lettünk az első évben. Amikor bajnok vagy az első évben, senki nem várja, mert nem könnyű ez az első szezonban. De amikor mi megnyertük, az ambíció, hogy megismételjük és még több ambíciót akarsz a játékodba és a projektodba beletenni. Azt hiszem mi mindannyian ugyanúgy gondolkozunk.

zirkonium
Hozzászólások: 2466
Csatlakozott: 2005. december 18., vasárnap 14:57

#9439 Hozzászólás Szerző: zirkonium »

A labdarúgás történetének legsúlyosabb anyagi veszteségét szenvedte el az angol labdarúgó-bajnokságban szereplő Chelsea a tavalyi évben. Peter Kenyon klubigazgató szerint azonban aggodalomra nincs ok: 2010-re egyenesbe jön a gárda.

Már az eddigi rekordot is a londoni kékek tartották szerény 87,8 millió fontos veszteséggel, de az idei év adózás előtti eredményei ezt is messze alulmúlják: 140 millió fontot (úgy 50 milliárd forintot) bukott a Chelsea az elmúlt az esztendőben.

„Ezt a veszteséget az az átszervezési folyamat okozza, amelyet 2003-ban kezdtünk el, és amely feltétlenül szükséges ahhoz, hogy elérjük stratégiai célunkat és 2009-re vagy 2010-re nyereségessé tegyük a Chelsea-t” – mondta el Peter Kenyon, aki elárulta: az Umbro céggel egy 25 millió fontos szerződést bontottak fel, az új sportruházati partner, az adidas befizetései pedig még nem aktuálisak két évig.

Emellett Adrian Mutu és Juan Sebastien Verón elvesztése is 22,8 millió fontos mínuszként jelentkezik a könyvelésben. Nem jelenik meg viszont a tavalyi adatokban a Samsunggal kötött rekordösszegű szerződésük, amely szintén csökkenti majd a veszteségeket.

Bármilyen hihetetlenül is hangzik, a játékosokra fordított pénzt viszont még csökkentették is a Chelsea-nél. Volt honnan: a tavalyi, 175,1 millió fontos bevásárlás után Didier Drogba, Ricardo Carvalho és társaik alig 101 milliócskába kerültek – más kérdés, hogy még így is messze a legtöbbet költötte Roman Abramovics csapata.

Ami a játékosfizetéseket illeti, ezzel is spórolnak Londonban – már ha ez a szó értelmezhető a Chelsea viszonylatában. Így is 108,9 millió fontot tömtek a játékosok zsebébe tavaly, de az előző évi 115,5 millióhoz képest ez szégyenteljes visszalépésnek tekinthető.

A tulajdonos orosz milliárdos, Roman Abramovics vagyonával a háttérben persze ekkora veszteség is belefér, és hosszú távon akár meg is térülhet a befektetés: a nagyjából 270 millió fontból összevásárolt csapat 50 év után először nyerte meg tavaly az angol bajnokságot, és az idei elsőségük sem forog különösebb veszélyben. Más kérdés, hogy a jelenleg második helyezett Manchester United a napokban 46 millió fontos nyereségről számolt be.

zirkonium
Hozzászólások: 2466
Csatlakozott: 2005. december 18., vasárnap 14:57

#9440 Hozzászólás Szerző: zirkonium »

Amikor először találkozott Frank Lamparddal és John Terryvel, tudta azonnal, hogy ezek lesznek az emberek, akik Önért és a klubért küzdenek?
Természetesen párszor láttam a Chelseat játszani mielőtt csatlakoztam a klubhoz. Amikor tudtam, hogy lehetőségem van idejönni, láttam pár videót, hogy megpróbálja a helyes választást meghozni. Anélkül, hogy beszéltem volna a játékosokkal, érzed a játékosokat, a személyiségeket, mert kapcsolat van a személyiségük és a pályán nyújtottak között.

Tehát igen, tudtam, hogy ők kemény dolgozók, és olyan emberek, akik nagyon vágyakoznak a győzelemre. És tudtam, hogy attól a pillanattól kezdve nagy ambíciódózisokkal tolhatom őket, mert abban a pillanatban már nagy játékosok voltak, de nem győztesek. Nagy játékosoknak ugyancsak győzteseknek kell lenniük, mert ha nem, amikor befejezik a karrierjüket, senki nem emlékszik mit tettek. Az emberek csak arra emlékeznek örökre, amit megnyersz. Adtam nekik ebből a nagy adag ambícióból és ők ketten nagyon fontos játékosokká váltak az öltözőnkben.

Roman Abramovich, ő is ugyanazzal az ambícióval rendelkezik, mint Ön?
Igen, azt hiszem igen.

Válasz küldése