Nosztalgia topic (egykori játékosaink, edzőink, stb.)

A klubbal kapcsolatos témák.
Üzenet
Szerző
andyslacker
Hozzászólások: 773
Csatlakozott: 2005. december 19., hétfő 15:07
Kedvenc játékos: Frank Lampard
Tartózkodási hely: Ausztrália

#9441 Hozzászólás Szerző: andyslacker »

zirkonium írta:Amikor megérkezett a klubhoz és azt mondta, hogy “Különleges vagyok”, lehet, hogy ez elveszett a fordításban, mivel portugálul az especial azt jelenti „Különböző vagyok”?
Szerintem nem veszett el a fordításban semmi, mert már többször láttam ilyen olyan formában a bemutatkozó nyilatkozatát és ott -ha nem hallottam félre - tényleg úgy fogalmaz, hogy ".....sorry if I'm arrogant but I am top manager..." . Ezek után ha csak a 'special' jelzővel illeti magát az simán hihetőnek tűnik...még azt is mondhatnánk, hogy szerényebb lett :D
Birth, CHELSEA, Death

zirkonium
Hozzászólások: 2466
Csatlakozott: 2005. december 18., vasárnap 14:57

#9442 Hozzászólás Szerző: zirkonium »

Hogyan tett szert erre a különleges képességre, hogy egyszerre legyen barátja, bizalmasa de ugyancsak főnöke a Chelsea játékosoknak?
Úgy gondolom a legjobb módja ennek, hogy igazak legyünk. Valósak. Két családod van. Egy család otthon és egy család ebben az esetben a Stamford Bridge-en illetve Cobham-en. Ugyanúgy kell viszonyulnod mindegyikhez. Az igazat kell mondanod. Azt kell mondanod, amit gondolsz. Nem mehetek haza úgy a lakásomba, hogy nem tárom ki a szívemet a feleségemnek. Ki kell tárnom a szívemet és megmondani, hogy ezt szeretem, azt nem szeretem. Ezzel boldog vagyok, azzal nem.

A klubnál ez pontosan ugyanígy van. Úgy gondolom a játékosok megértik ezt.
Ahogy azt mondom gyalázatos teljesítmény, nem vagyok boldog, ha így fojtatod kihagylak a csapatból, ezt így nem lehet folytatni. Ugyanúgy a játékosok tudják, hogy másnap azt mondhatom, hogy nagyszerű teljesítmény, nagyon tetszik, a győzelemben oroszlánrészt vállaltál. Mindig igyekszem korrekt lenni velük.

A nagy probléma ezen a szinten az, hogy 11 pozícióra 20 nagyszerű játékosod van. Azt hiszem az egyetlen módja ezzel együtt létezni az, hogy gondolkodsz, elemzel, megpróbálsz fair lenni.

Olykor hibát véthetsz, vagy unfair lehetsz egy játékossal, vagy egy játékos azt gondolhatja unfair vagy vele szemben. De úgy érzem én elértem velük azt, hogy ha azt is gondolják, hogy nem fair, hiszik, hogy őszinte vagyok. Azt teszem, amit az agyam és a szívem diktál nekem. És azt hiszem ez egy egészséges kapcsolat a játékosokkal.

zirkonium
Hozzászólások: 2466
Csatlakozott: 2005. december 18., vasárnap 14:57

#9443 Hozzászólás Szerző: zirkonium »

Amikor megérkezett a klubhoz és azt mondta, hogy “Különleges vagyok”, lehet, hogy ez elveszett a fordításban, mivel portugálul az especial azt jelenti „Különböző vagyok”?
Ha megérkezek az első sajtókonferenciámra Angliában, és az emberek úgy kezeltek volna mint BL győztest, - mivel az is voltam mindössze 2-3 nappal azelőtt. Ha az emberek úgy kezeltek volna, mint ahogy azt én megérdemeltnek gondoltam abban a pillanatban, nem volt szükség ilyen erős szavakat választanom, hogy megpróbáljam megmutatni az embereknek, hogy igen, én különböző vagyok, nem félek, magabiztos vagyok, nagy rizikós dolgokat is kimondhatok.

De akkor, és még most is megtörténik párszor, amikor az emberek azt mondják, hogy a pénzért csinálom, akkor azok az emberek nem tudják honnan is származom .

Ugyancsak olvasom és jókat nevetek azon, amikor néhány edző azt mondja: miért ők vannak ott és én miért nem vagyok ott. Miért érkezett Wenger az Arsenalhoz? Mert előtte nagyszerű eredményei voltak. Miért érkezett Mourinho a Chelseahez? Mert azelőtt nagyszerű eredményei voltak. Azt gondolom, ez tiszteletlenség, az embereknek el kell ismerniük, amit korábban tettünk.

Tanulom hogyan éljek együtt ezzel a szituációval, és azt hiszem sokkal fontosabb mit gondolok én magamról. A saját önképem, az önbizalmam, ezek mind fontosabbak annál, amit mások gondolnak és mondanak.

zirkonium
Hozzászólások: 2466
Csatlakozott: 2005. december 18., vasárnap 14:57

#9444 Hozzászólás Szerző: zirkonium »

A tegnap esti nagyon hosszú José interjú első kérdése, majd jön a többi:

Ön és a klub sokat lépett előre egy év alatt.
Igen, jó lépés volt a részemről. Boldog voltam az országomban és az eredmények nagyon jók voltak Portugáliában. De akkor, a Bajnokok Ligája döntője után úgy éreztem itt az ideje továbbállnom.

Eljött az ideje, hogy bebizonyítsam a természetes környezetemen kívül is meg tudom csinálni. Az angol futball úgy éreztem fontos előrelépés volt számomra, mert mindenki erről beszél, nagyon nehéz megnyerni a Premiership-t – ez igaz is –, és alkalmazkodni egy másfajta futball valósághoz .Mindez egy kihívást jelentett számomra amelyet akkor akartam magamnak.

Chelsea-re esett a választás. Már a legelső találkozás a klubbal nagyon tetszett és most, másfél évvel utána nagyon boldog vagyok. Nem is lehetnék boldogabb a szituációmmal. Szeretem a klubot, szeretem a játékosokat, mindent körülöttem.

Szeretek ebben az országban élni és a családom alkalmazkodott. Ez sohasem könnyű, különösen gyerekeknek, de ők is nagyon jól beilleszkedtek és ebben a pillanatban nem is gondolkozok arról, hogy mi lesz a következő lépésem mert igazán nagyon boldog vagyok a Chelsea Futball Klubnál.

zirkonium
Hozzászólások: 2466
Csatlakozott: 2005. december 18., vasárnap 14:57

#9445 Hozzászólás Szerző: zirkonium »

Ami pozitív a jövőt illetően az a globális növekedés a Chelsea szurkolók számában. A merchandise eladás is növekedik, a csapat is rendre Európa elitjei között focizik a BL-ben, ez is hoz a konyhára. Jövőre érkezik az adidas szponzori pénze, reméljük nem teszünk rossz lóra (Mutu, Veron stb.).
De azért továbbra is gusztustalan, hogy 93 ezer font Crespo heti fizetése, 90 Lampardé és Terryé. Na nem az én pénzem és nem is sajnálom tőlük, de akkor is.

andyslacker
Hozzászólások: 773
Csatlakozott: 2005. december 19., hétfő 15:07
Kedvenc játékos: Frank Lampard
Tartózkodási hely: Ausztrália

#9446 Hozzászólás Szerző: andyslacker »

zirkonium írta:A klub tavalyi vesztesége 140 millió font, előző évben 88 millió volt.
A klub strukturális átalakítása van folyamatban, és különleges kiadások is szerepelnek a mínusz oldalon. Abro lenyeli ezt is simán a kamataiból! Szpaszíva!
Persze, nem is aggódom én, csak olyan vicces, hogy kétszer egymás után is bukta van, mégis 'fucking loaded' vagyunk :)))
Meg most ugye van a stadion körüli találgatás is, ami szintén sok pénzbe kerül majd, akár költözés, akár bővítés lesz a vége.
Birth, CHELSEA, Death

zirkonium
Hozzászólások: 2466
Csatlakozott: 2005. december 18., vasárnap 14:57

#9447 Hozzászólás Szerző: zirkonium »

A klub tavalyi vesztesége 140 millió font, előző évben 88 millió volt.
A klub strukturális átalakítása van folyamatban, és különleges kiadások is szerepelnek a mínusz oldalon. Abro lenyeli ezt is simán a kamataiból! Szpaszíva!

andyslacker
Hozzászólások: 773
Csatlakozott: 2005. december 19., hétfő 15:07
Kedvenc játékos: Frank Lampard
Tartózkodási hely: Ausztrália

#9448 Hozzászólás Szerző: andyslacker »

zirkonium írta:Pénteken Bruce Buck újabb veszteséggel zárt évet jelent be a Chelsea számára. A játékosvásárlások mellett említendő az UMBRO szerződésbontása és egyéb hosszútávú befektetések is a kiadás oldalon jelennek meg. De a klub továbbra is tartja magát ahhoz az üzleti tervhez, amely néhány éven belül nyereségessé és az orosztól függetlenné teszi a klubot.
Tavaly majdnem szóról-szóra ugyanezt mondta.... :) Meg hogy nem lesz több játékosvásárlás, blabla, majd hirtelen kifizettük azt a valag pénzt Essien-ért
Birth, CHELSEA, Death

zirkonium
Hozzászólások: 2466
Csatlakozott: 2005. december 18., vasárnap 14:57

#9449 Hozzászólás Szerző: zirkonium »

Pénteken Bruce Buck újabb veszteséggel zárt évet jelent be a Chelsea számára. A játékosvásárlások mellett említendő az UMBRO szerződésbontása és egyéb hosszútávú befektetések is a kiadás oldalon jelennek meg. De a klub továbbra is tartja magát ahhoz az üzleti tervhez, amely néhány éven belül nyereségessé és az orosztól függetlenné teszi a klubot.

zirkonium
Hozzászólások: 2466
Csatlakozott: 2005. december 18., vasárnap 14:57

#9450 Hozzászólás Szerző: zirkonium »

Ma este 8 órakor magyar idő szerint Chelsea est lesz a BBC Five Live rádióállomáson, amely az interneten is hallgatható. Interjó Joseval, mostani és régebbi játékosokkal stb.
http://www.bbc.co.uk/fivelive/
Kattints a listen live gombra!

szpecnaz
Hozzászólások: 2750
Csatlakozott: 2005. december 16., péntek 20:57
Tartózkodási hely: Budapest

#9451 Hozzászólás Szerző: szpecnaz »

hegyes írta:
szpecnaz írta:Engem az 5-1 érdekelne nagyon..valakinek nincsen meg DVD-n???
5-1? Nem emlékszem. Nem az 5-0ra gondolsz a Stamford Bridge-en a MU ellen?
Most gyorsan megnéztem, de hirtelen nem találtam, pedig megvan még vhol a Nemzeti Sport is... vmi ilyen címmel, hogy "3 éve nem kapott ekkora verést a MU".

Poyet fejelte az első gólt kb a 20. másodpercben Taibi-nek! azon a meccsen ért véget örökre Taibi MU-s pályafutása :)
de az....upsz.... :oops: ....na szóval...akkor az 5-0 érdekelne....

hegyes
Hozzászólások: 48
Csatlakozott: 2005. december 16., péntek 23:03
Tartózkodási hely: Miskolc - Diósgyőr

#9452 Hozzászólás Szerző: hegyes »

szpecnaz írta:Engem az 5-1 érdekelne nagyon..valakinek nincsen meg DVD-n???
5-1? Nem emlékszem. Nem az 5-0ra gondolsz a Stamford Bridge-en a MU ellen?
Most gyorsan megnéztem, de hirtelen nem találtam, pedig megvan még vhol a Nemzeti Sport is... vmi ilyen címmel, hogy "3 éve nem kapott ekkora verést a MU".

Poyet fejelte az első gólt kb a 20. másodpercben Taibi-nek! azon a meccsen ért véget örökre Taibi MU-s pályafutása :)
There is only one Chelsea!

Festa
Hozzászólások: 460
Csatlakozott: 2006. január 2., hétfő 11:47
Tartózkodási hely: Pest city

#9453 Hozzászólás Szerző: Festa »

Wisey írta:25 perce megy a SportKlubon a 2000-es MU-Chelsea (3-3).
Holnap 10-kor ismétlik, de valószínűleg ezt is átrakom majd dvd-re, ha érdekel valakit...
Már leadták 2szer.Igazi ínyecség.
Hasselbaink iszonyatosan nagy gólt rúgott. :lol:
Mi az élet értelme??? 42!

szpecnaz
Hozzászólások: 2750
Csatlakozott: 2005. december 16., péntek 20:57
Tartózkodási hely: Budapest

#9454 Hozzászólás Szerző: szpecnaz »

Engem az 5-1 érdekelne nagyon..valakinek nincsen meg DVD-n???

Avatar
Wisey
Hozzászólások: 4362
Csatlakozott: 2005. december 16., péntek 1:28
Kedvenc játékos: John Terry
Kedvenc exjátékos: Dennis Wise

#9455 Hozzászólás Szerző: Wisey »

25 perce megy a SportKlubon a 2000-es MU-Chelsea (3-3).
Holnap 10-kor ismétlik, de valószínűleg ezt is átrakom majd dvd-re, ha érdekel valakit...

Avatar
ToreAndre
Hozzászólások: 5221
Csatlakozott: 2005. december 19., hétfő 13:27
Tartózkodási hely: Budapest

#9456 Hozzászólás Szerző: ToreAndre »

CFCBoy írta:Bár itt játszana...... Megnéztem volna, hogy hogyan játszott 6-7 éve.....
Jól, elhiheted!;)
Only one Di Matteo!

Avatar
CFCBoy
Hozzászólások: 704
Csatlakozott: 2005. december 16., péntek 14:49
Kedvenc játékos: Lamps Mikel Iva Josh
Kedvenc exjátékos: Duff Make Guddy
Tartózkodási hely: Rákoscsaba

#9457 Hozzászólás Szerző: CFCBoy »

Bár itt játszana...... Megnéztem volna, hogy hogyan játszott 6-7 éve.....

zirkonium
Hozzászólások: 2466
Csatlakozott: 2005. december 18., vasárnap 14:57

#9458 Hozzászólás Szerző: zirkonium »

Robi írta:
CFCBoy írta:
szpecnaz írta: Gyeeszti..most majdnem leestem a székről.....a férjedet nem érdekli?????NEM AKARSZ ÖRÖKBE FOGADNI?????:)
Én még csak 13 éves vagyok,nem eszek sokat,és az anyám is elenged,úgyhogy örökbefogadhatsz :)
na igen,de én jelentkeztem először,úgyhogy engem fogad örökbe :) :lol: :wink:
Mind tévedtek kisfiaim! Csakis győriek jöhetnek szóba, és mi már megittuk a pertut is Londonban!!!

Avatar
Wisey
Hozzászólások: 4362
Csatlakozott: 2005. december 16., péntek 1:28
Kedvenc játékos: John Terry
Kedvenc exjátékos: Dennis Wise

#9459 Hozzászólás Szerző: Wisey »


zirkonium
Hozzászólások: 2466
Csatlakozott: 2005. december 18., vasárnap 14:57

#9460 Hozzászólás Szerző: zirkonium »

Gudjohnsen szerint Jose Mourinho messze a legjobb edző a világon.

'Könnyű a pénzt elkölteni, de nem olyan könnyű a megfelelő játékosokra költeni. Real Madrid a legjobb csatárokat vette meg az elmúlt években mégsem nyernek semmit. 'Manchester United ugyancsak sokat költött, pl. 30 millió fontot Riora, most mindenki megnézheti őket. Az edzőnek képesnek kell lennie összegyúrni a csapatot, hogy egységként működjön. Ez az amit Mourinho tett. Az egyén-menedzsmentje mindenkié felett áll. Képessége és ismerete által minden egyes játékosnak önbizalmat ad amely a csapatra is ráhat.''

Válasz küldése