Keret, kezdőcsapat

A klubbal kapcsolatos témák.
Üzenet
Szerző
Avatar
Dandeer
Hozzászólások: 737
Csatlakozott: 2006. június 3., szombat 10:19
Kedvenc játékos: Lampard
Kedvenc exjátékos: Zola
Tartózkodási hely: Tordas

#15001 Hozzászólás Szerző: Dandeer »

AryanH írta:Ennél a felállásnál sokkal racionálisabb, hogy a Blackburn Rovers által alkalmazott és feltalált piramis felállást alkalmazuk 1884-ből.
Ime:
1-2-3-5

Kapus: Cech
Két Back: Terry és Carvalho
Három Halfback: Essien, Makalele, Diarra
Két szélső: J. Cole és Robben
Két támadó: Ballack és Lampard
Egy center: Drogba

Simán jók lennénk vagy két köre a liga kupában.
Akkor máris sutba dobhatjuk ezt a felállást, idén ugyanis nem kéne úgy leégni, mint tavaly a Charlton ellen!

Avatar
AryanH
Hozzászólások: 713
Csatlakozott: 2006. április 20., csütörtök 22:22
Kedvenc játékos: Michael Essien
Kedvenc exjátékos: Claude Makelele
Tartózkodási hely: Debrecen

#15002 Hozzászólás Szerző: AryanH »

nyonyó írta:
zirkonium írta:Ki van zárva az ilyen felállás a Chelsea-nél!


miért?
Ennél a felállásnál sokkal racionálisabb, hogy a Blackburn Rovers által alkalmazott és feltalált piramis felállást alkalmazuk 1884-ből.
Ime:
1-2-3-5

Kapus: Cech
Két Back: Terry és Carvalho
Három Halfback: Essien, Makalele, Diarra
Két szélső: J. Cole és Robben
Két támadó: Ballack és Lampard
Egy center: Drogba

Simán jók lennénk vagy két köre a liga kupában.
Ceterum censeo Anelka et Malouda mobile est.

Avatar
nyonyó
Hozzászólások: 66
Csatlakozott: 2005. december 17., szombat 10:31

#15003 Hozzászólás Szerző: nyonyó »

zirkonium írta:Ki van zárva az ilyen felállás a Chelsea-nél!


miért?

zirkonium
Hozzászólások: 2466
Csatlakozott: 2005. december 18., vasárnap 14:57

#15004 Hozzászólás Szerző: zirkonium »

Ki van zárva az ilyen felállás a Chelsea-nél!

Avatar
CFCBoy
Hozzászólások: 704
Csatlakozott: 2005. december 16., péntek 14:49
Kedvenc játékos: Lamps Mikel Iva Josh
Kedvenc exjátékos: Duff Make Guddy
Tartózkodási hely: Rákoscsaba

#15005 Hozzászólás Szerző: CFCBoy »

Szerintem a mi felállásunk 4-4-2 és/vagy 4-3-3 lesz... Mást nem tudok elképzelni :wink:

Avatar
AryanH
Hozzászólások: 713
Csatlakozott: 2006. április 20., csütörtök 22:22
Kedvenc játékos: Michael Essien
Kedvenc exjátékos: Claude Makelele
Tartózkodási hely: Debrecen

#15006 Hozzászólás Szerző: AryanH »

Ilyen fantáziátlan fantaszta felállást még láttam, a világon nincs ilyen felállás. Nulla rációval még ha létező felállásban írná le, akkor lehetséges lenne.
Ceterum censeo Anelka et Malouda mobile est.

Avatar
miki36
Hozzászólások: 174
Csatlakozott: 2006. március 25., szombat 23:46
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Keret, kezdőcsapat

#15007 Hozzászólás Szerző: miki36 »

1.Kapus írta:Szerintem a felállás 4-1-1-1-2-1

------------------------------------P. Cech-----------------------------------------

P. Ferreira-------J. Terry-------W. Gallas----------W. Bridge/A. Cole×-------

---------------------------C. Makalele/M.Essien----------------------------------

--------------------------------M. Ballack------------------------------------------

--------------------------------F. Lampard-----------------------------------------
J. Cole----------------------------------------------------------------A. Robben--

-------------------------A. Shevchenko/D. Drogba------------------------------



Szerintem ez lesz a felállás.

×:Ha leigazolja Chelsea.
Egymás előtt 3 középső középpályás? :cry: :cry: :cry: :( :( :( Ilyet még nem láttam...
HAJRÁ CHELSEA

Avatar
1.Kapus
Hozzászólások: 437
Csatlakozott: 2006. július 23., vasárnap 20:36
Tartózkodási hely: Gyula
Kapcsolat:

Keret, kezdőcsapat

#15008 Hozzászólás Szerző: 1.Kapus »

Szerintem a felállás 4-1-1-1-2-1

------------------------------------P. Cech-----------------------------------------

P. Ferreira-------J. Terry-------W. Gallas----------W. Bridge/A. Cole×-------

---------------------------C. Makalele/M.Essien----------------------------------

--------------------------------M. Ballack------------------------------------------

--------------------------------F. Lampard-----------------------------------------
J. Cole----------------------------------------------------------------A. Robben--

-------------------------A. Shevchenko/D. Drogba------------------------------



Szerintem ez lesz a felállás.

×:Ha leigazolja Chelsea.

Chelseafan
Hozzászólások: 2775
Csatlakozott: 2005. december 16., péntek 19:38
Kedvenc játékos: Cesar Azpilicueta
Kedvenc exjátékos: Didier Drogba
Tartózkodási hely: Gelénes

#15009 Hozzászólás Szerző: Chelseafan »

José váltogatni fogja a felállást ellenféltől függően, az edzésen is a 4-4-2-t és a 4-3-3-at is gyakorolták!

Avatar
nyonyó
Hozzászólások: 66
Csatlakozott: 2005. december 17., szombat 10:31

#15010 Hozzászólás Szerző: nyonyó »

szerintem 4-3-3lesz

Cech

Ferreira Terry Gallas Bridge(Cole ki tudja)

Essien Lampard Ballack(Mikel) szerintem Makelelének ez a levezető szezonja lesz mint Bergkampnak.)

Drogba Sheva Kalou

Avatar
miki36
Hozzászólások: 174
Csatlakozott: 2006. március 25., szombat 23:46
Tartózkodási hely: Pécs

#15011 Hozzászólás Szerző: miki36 »

Cech/Cudicini-Paulo Ferreira/Gallas, Terry, Gallas/Carvalho, Bridge/Gallas/Elmer- Robben/Wright-Phillips, Makelelel/Essien, Ballack/Obi Mikel, Lampard, Joe Cole/Kalou- Shevchenko/Drogba
Ez minden lehetséges 4-5-1-es felállást bemutat.
HAJRÁ CHELSEA

Avatar
AryanH
Hozzászólások: 713
Csatlakozott: 2006. április 20., csütörtök 22:22
Kedvenc játékos: Michael Essien
Kedvenc exjátékos: Claude Makelele
Tartózkodási hely: Debrecen

#15012 Hozzászólás Szerző: AryanH »

A modern fociban nem a csatárok számán dől el egy meccs ezt észrevehetéttek eddig is. Ahogy fejlődik a futball egyre kevesebb csatár/támadó játékos lesz a pályán. Számomra egyértelmű Mourinho taktikája és a kezemen megtudnám számolni, hogy hányszor léptünk pályára kétcsatárral. Akkor is gyémánt alakzatban mentünk. Lassan már kezdünk olyan lenni mint a real, hogy szűrűnek is egy csatárt rakunk be (J. Baptista). Ha nézztétek a vb-t a legjobb 4 csapatból 3 a 4-2-3-1 szisztéma alapján lépett pályára. Ami 4-3-3 hasonló felállás és ez bizony egy centeres felállás. A másik gyémánt amit Muri a Portoban is preferált, ez néhány meccsen bejött pl. West Ham ellen, de a Liverpool elleni FA-t elbuktuk. Ez nem egy manager játék, hogy ha kikapsz visszatöltöd, hanem üzlet és komoly harc. Láttom, hogy itt felvázoltak 3 védős játékot is, hát gyakorlatban amikor három védő van azaz két emberfogó és beállos, akkor a kétszélen a középpályán is két védő szokott lenni, lásd brazil csapat felállása 2002-es vb vagy a magyar válogatott néhány meccses felállása. Mai fociban inkább már terület védekezés van ezért nem fogunk soha 3 védővel játszani.
Elképzelt kezdőcsapat:

--------------------Cech-------------------

P. Ferreira---Terry---Carvalho---Bridge

------------------Makelele-----------------

----------Ballack--------Lampard--------

J. Cole---------------------------Robben

-------------------Seva-------------------

Ez egy iskola példája a 4-3-3-nak. Ennek a felállásnak a veztese Essien lenne, aki vagy a középpályán lehetne az első csere.

Ime a gyémánt:
--------------------Cech-------------------

P. Ferreira---Terry---Carvalho---Bridge

------------------Makelele-----------------

----------Essien--------Lampard----------

------------------Ballack-------------------

----------Seva-----------Drogba----------

Ennek a felállásnak a vesztesei a gyors szélsők, de a csatársorban vagy támadó középpályásként bevethetők (SWP, Robben, J. Cole), Lampard mellé azé kerülne Essien, hogy erősítse a védekezést a középpályán, s Ballack pedig a Bayernbe megszokott helyén lépne be a támadásokhoz.
Ennél a felállásnál Lampardnak kevesebb lehetősége lenne bekapcsolódni a támadásokba hisz több terhet róna rá a védekezés így lehet, hogy belesüpedne a mezőnybe és nem lenne olyan látványos. Itt lehetőség lenne Obi Mikel szerepeltetésére a támadóközéppályás posztján.

Véleményem szerint Mourinho azoknak a játékosoknak akiket idehozott illetve megtartott lehetőséget fog adni, szóval ha ezt a két felállást rotációs rendszerben nyomná és fele együtt a játékosokat kapna mindenki elég lehetőséget, s olyan meccseken ahol otthon játszunk könnyű csapat ellen nyugodtan lehet a gyémánt idegenben nehéz csapat ellen meg a 4-3-3. Bármilyen lesz is a felállás egy biztos nem lesz az pedig fejnélküli támadás.
Ceterum censeo Anelka et Malouda mobile est.

Avatar
ToreAndre
Hozzászólások: 5221
Csatlakozott: 2005. december 19., hétfő 13:27
Tartózkodási hely: Budapest

#15013 Hozzászólás Szerző: ToreAndre »

Az én felállásom: Tudom sokatoknak nem tetszik, és lehet, hogy ezzel nem leszünk BL győztesek, nem érdekel. Az igazság az, hogy vastagon leszarom a BLt!

Petr/Carlo (tökmindegy, még mindig egyszinten vannak szerintem)

Glen (vissza a kölcsönből azonnal!)
JT
BillyG
Waynie

Maka

Lamps
Jimmy S.

Coley
SWP

Scotty Sinclair
Only one Di Matteo!

Avatar
Dandeer
Hozzászólások: 737
Csatlakozott: 2006. június 3., szombat 10:19
Kedvenc játékos: Lampard
Kedvenc exjátékos: Zola
Tartózkodási hely: Tordas

#15014 Hozzászólás Szerző: Dandeer »

Nekem ez a felállás nagyon tetszene,és nem is tartom elképzelhetetlennek,csak nem tudom mi a többi csatárral (Crespo,Kalou). De sztem még a két csatáros felállás sem lehetlen Pl.: Shev-Crespo,a Milanban elég jól működött.[/quote]

Ez a felállás sztem a legjobb, csak annyi, hogy Robbennek meg Colenak helyet kellene cserélnie és Gallass menne középre Carvalho helyére és szélen lenne Ferreira.[/quote]

Igen ez valóban nyerőnek tűnik első látásra, csak egy gond van vele: JM (ugye milyen furcsa, hogy néha a manager a legnagyobb problémánk?). Ugyanis azt nyilatkozta még pár hete, hogy játszatni fogja Lampardot is és Ballackot is, méghozzá egyszerre! A forrásra sajnos nem emléxem, de határozottan mondott valami ilyesmit. Úgyhogy talán az egyik védekező középpályást kéne levenni, és akkor minden rendben is lenne. Egy kivétellel: Sztem Ballacknak helyet kéne cserélnie Lamparddal. Tehát így:

-------------------------------------P.Cech----------------------------------------

--P.Ferreira-------J.Terry-------------W.Gallas--------------W.Bridge/A.Cole-

-----------------C.Makélelé/M.Essien---------F.Lampard------------------------

---------------------------------M.Ballack-----------------------------------------

--J.Cole-------------------------------------------------------------A.Robben----

----------------------------------A.Shevchenko-----------------------------------

Sztem Sevának helye lenne a kezdőben. Ennyit szerettem volna..

Merder
Hozzászólások: 211
Csatlakozott: 2006. május 7., vasárnap 18:46
Tartózkodási hely: Sajószentpéter

#15015 Hozzászólás Szerző: Merder »

Murdock írta:---------------------------Cech-----------------------------

Gallas------Terry-------Carvalho-------Bridge / új védő

-------------------Makalele-----Ballack / Essien----------

Robben------------------Lampard--------------------Cole

-----------------------Sheva / Drogba--------------------

Nekem ez a felállás nagyon tetszene,és nem is tartom elképzelhetetlennek,csak nem tudom mi a többi csatárral (Crespo,Kalou). De sztem még a két csatáros felállás sem lehetlen Pl.: Shev-Crespo,a Milanban elég jól működött.
Ez a felállás sztem a legjobb, csak annyi, hogy Robbennek meg Colenak helyet kellene cserélnie és Gallass menne középre Carvalho helyére és szélen lenne Ferreira.

kdako
Site Admin
Site Admin
Hozzászólások: 6535
Csatlakozott: 2005. december 16., péntek 22:06
Tartózkodási hely: Budapest

#15016 Hozzászólás Szerző: kdako »

miki36 írta:És mi lenne ha három védővel játszanánk??? Ezt a fajta felállást Mourinho nem merné megkockáztatni, de lehet hogy egy két meccsen így játszunk.
-------------------------------------cech----------------------------

----------------------terry--------gallas--------ricardo carvalho-------


------------------------------makelelele-------------------

------------lampard------------------------------------ballack----------

---robben--------------------------------------------------------------cole----
--------------------------shevchenko--------drogba----------------------------
Elég reménytelen felállás, de legalább támadó. 3 középső védőnk világszinten az élvonalban vannak, és makelele is jó formában nagyszerűen védekezeik. A támadást nem kell részletezni. Csak mi lenne Ferreirával, Bridgel, És esetleg Ashley Cole-al?
Ezzel az a gond, hogy a szélek nincsenek levédve. Lehetne a három középső védő, de akkor a középpályára kellene mondjuk Geremi a jobb, talán Bridge a bal oldalra, akik vonaltól vonalig rohangálnak. Robben és Cole nem képes erre, különösen a védekező részre. És persze JM nem vállalná ezt.
GO BLUES!

Avatar
CFCBoy
Hozzászólások: 704
Csatlakozott: 2005. december 16., péntek 14:49
Kedvenc játékos: Lamps Mikel Iva Josh
Kedvenc exjátékos: Duff Make Guddy
Tartózkodási hely: Rákoscsaba

#15017 Hozzászólás Szerző: CFCBoy »

zirkonium írta:Szerintem egy védekező középpályás mindenképpen lesz, Mouri enélkül nem lép pályára.
Cech - Ferreira Gallas Terry Bridge - Makelele - Cole Ballack Lampard Robben - Seva
Támogatom ezt a felállást! Bár én Ferreira helyére leigazolnám Lahmot, és rotálhatnának, amelyikük jobb, az kezd.

zirkonium
Hozzászólások: 2466
Csatlakozott: 2005. december 18., vasárnap 14:57

#15018 Hozzászólás Szerző: zirkonium »

Szerintem egy védekező középpályás mindenképpen lesz, Mouri enélkül nem lép pályára.
Cech - Ferreira Gallas Terry Bridge - Makelele - Cole Ballack Lampard Robben - Seva

Avatar
Murdock
Hozzászólások: 258
Csatlakozott: 2006. február 28., kedd 18:41
Tartózkodási hely: Nagykanizsa
Kapcsolat:

#15019 Hozzászólás Szerző: Murdock »

---------------------------Cech-----------------------------

Gallas------Terry-------Carvalho-------Bridge / új védő

-------------------Makalele-----Ballack / Essien----------

Robben------------------Lampard--------------------Cole

-----------------------Sheva / Drogba--------------------

Nekem ez a felállás nagyon tetszene,és nem is tartom elképzelhetetlennek,csak nem tudom mi a többi csatárral (Crespo,Kalou). De sztem még a két csatáros felállás sem lehetlen Pl.: Shev-Crespo,a Milanban elég jól működött.

Avatar
miki36
Hozzászólások: 174
Csatlakozott: 2006. március 25., szombat 23:46
Tartózkodási hely: Pécs

#15020 Hozzászólás Szerző: miki36 »

És mi lenne ha három védővel játszanánk??? Ezt a fajta felállást Mourinho nem merné megkockáztatni, de lehet hogy egy két meccsen így játszunk.
-------------------------------------cech----------------------------

----------------------terry--------gallas--------ricardo carvalho-------


------------------------------makelelele-------------------

------------lampard------------------------------------ballack----------

---robben--------------------------------------------------------------cole----
--------------------------shevchenko--------drogba----------------------------
Elég reménytelen felállás, de legalább támadó. 3 középső védőnk világszinten az élvonalban vannak, és makelele is jó formában nagyszerűen védekezeik. A támadást nem kell részletezni. Csak mi lenne Ferreirával, Bridgel, És esetleg Ashley Cole-al?
HAJRÁ CHELSEA

Válasz küldése