Szurkolói témák - fanatizmus, rivalizálás, stb...

Szurkolói találkozók, közös foci, ajándéktárgyak
Üzenet
Szerző
Avatar
ToreAndre
Hozzászólások: 5221
Csatlakozott: 2005. december 19., hétfő 13:27
Tartózkodási hely: Budapest

#401 Hozzászólás Szerző: ToreAndre »

Csak úgy mondom, hogy szombaton:
Millwall - Chelsea meccs az ifiknél!!:))

Erre talán Ti is felkapjátok a fejeteket!:)
Only one Di Matteo!

andyslacker
Hozzászólások: 773
Csatlakozott: 2005. december 19., hétfő 15:07
Kedvenc játékos: Frank Lampard
Tartózkodási hely: Ausztrália

#402 Hozzászólás Szerző: andyslacker »

Megnéztem a Headhunters doksifilmet....hát elég komoly.....
Birth, CHELSEA, Death

andyslacker
Hozzászólások: 773
Csatlakozott: 2005. december 19., hétfő 15:07
Kedvenc játékos: Frank Lampard
Tartózkodási hely: Ausztrália

#403 Hozzászólás Szerző: andyslacker »

Pedig Wisey tőled igazán joggal lehetne elvárni egy kis millwall-undort :wink: Dennis mester már otthagyta őket..... :)
Birth, CHELSEA, Death

andyslacker
Hozzászólások: 773
Csatlakozott: 2005. december 19., hétfő 15:07
Kedvenc játékos: Frank Lampard
Tartózkodási hely: Ausztrália

Re: Szurkolói témák - fanatizmus, rivalizálás, stb...

#404 Hozzászólás Szerző: andyslacker »

ToreAndre írta:Felvetnék egy érdekes témát ami igazából sehova nem tartozik, új topikot meg nem akartam nyitni. Talán ide jó lesz.

Szóval tegnap a Véndiákban kialakult egy kis vita andyslacker és köztem.
Én azt állítottam, hogy nem szabad egy olyan csapatot, ami teljesen semleges számunkra pocskondiázni, hanem igenis szükség van egy kis alázatra. Itt van pl. a Sunderland. Inkább dícsérni kéne ezt a kiscsapatot, hogy ilyen meccset játszottak velünk és megkeserítették az életünk. Szükség van az alázatra! Ha egy olyan csapatról van szó, mint az Arsenal, Blackburn vagy a Barcelona, akik ártottak nekünk és tele vannak antipatikus játékosokkal, azt mondom oké. De egy Sunderland? Mi bajotok vele?

A másik vitatéma volt, hogy én nem utálom a L**ds-et, a Millwall-t, a West Ham-et és a Chelsea legnagyobb ellenfeleit. Tudom, hogy ez a "hagyomány", de én elvből nem tudok senkit se utálni akkor, ha sosem ártottak nekem. Szerintetek ez ennyire nem normális? Messze lakom Londontól és szerintem igenis egy kicsit képmutatás innen átérezni ezt az érzést. (andy, nem rád gondolok, mert Te éltél kint...).

Harmadik: Attól, hogy szimpatizálok mondjuk a Wigan-nel, nem azt jelenti, hogy nem egyetlen csapat van az életemben! Márpedig csak egy van! A Chelsea! De ennek nem kell azt jelentenie, hogy mindenki mást utálok!

Remélem nem bántottam meg senkit, és ne hígyjétek, hogy ellenetek fordulok, nagyon bírlak titeket!;)
Dehogy bántottál meg, remélem Neked sem az jött le, hogy kétségbe vontam a csapat iránti elkötelezettséged. Egyébként tényleg csak húzás volt a méltatlankodásom, nincs semmi bajom vele, ha valaki másképp vélekedik egy riválisról. Azért persze Q**RA örülök, hogy a Wigan kiejtette a L**ds-et 8). Ha már a Wigan-ről van szó, akkor akár meg is jegyezhetem, hogy nekem is tetszik, ahogy szerepelnek, szóval akár azt is mondhatjuk, hogy tisztelem őket. :) És ugyebár a Sunderland-et sem illettem pejoratív jelzőkkel, ha jól emléxem ;). Alapból nem szoktam valakit azért utálni, mert ellenszenves csapatnak szurkol, de az a két majom aki a barca elleni tavalyi BL visszavágó után felhúzott a Véndiákban akkor is felkerült volna a 'listámra', ha pl. Peruggia mez van rajtuk. :)
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára andyslacker 2006. január 18., szerda 19:04-kor.
Birth, CHELSEA, Death

Avatar
Wisey
Hozzászólások: 4362
Csatlakozott: 2005. december 16., péntek 1:28
Kedvenc játékos: John Terry
Kedvenc exjátékos: Dennis Wise

Re: Szurkolói témák - fanatizmus, rivalizálás, stb...

#405 Hozzászólás Szerző: Wisey »

ToreAndre írta:A másik vitatéma volt, hogy én nem utálom a L**ds-et, a Millwall-t, a West Ham-et és a Chelsea legnagyobb ellenfeleit. Tudom, hogy ez a "hagyomány", de én elvből nem tudok senkit se utálni akkor, ha sosem ártottak nekem. Szerintetek ez ennyire nem normális? Messze lakom Londontól és szerintem igenis egy kicsit képmutatás innen átérezni ezt az érzést. (andy, nem rád gondolok, mert Te éltél kint...).
Igen, lássuk be, a "távoli" fanatizmusban mindig van egy kis képmutatás. Úgy nem is lehet utálni senkit, hogy nem vagyunk tisztában a rivalizálás eredetével. (persze ennek utána lehet olvasni :))
Számomra pl. az Arse és az MU a legellenszenvesebb, de ez csak az elmúlt évek alatt alakult ki. A régi, "klasszikus" rivalizálás mára már elkopott: QPR, Millwall... Olyan ritkán játszunk már velük... Persze ha összejön az FA kupában a "Football Factory párosítás", biztos előkerül a régi ellenségeskedés is... :)

Egyébként ismét elérhető a honlapon a riválisokról szóló cikk, nagyon ajánlom minden érdeklődő figyelmébe!

szpecnaz
Hozzászólások: 2750
Csatlakozott: 2005. december 16., péntek 20:57
Tartózkodási hely: Budapest

#406 Hozzászólás Szerző: szpecnaz »

Az lehet...de azért egyre jobban belejövünk tanár úr!:)

Avatar
ToreAndre
Hozzászólások: 5221
Csatlakozott: 2005. december 19., hétfő 13:27
Tartózkodási hely: Budapest

#407 Hozzászólás Szerző: ToreAndre »

Aha, akkor úgylátszik én egy antivérmes szuperbékepíszdrukker vagyok!:) Viszont Ti nem fújjátok a tartalék és ificsapat játékosait! :P :P
Only one Di Matteo!

szpecnaz
Hozzászólások: 2750
Csatlakozott: 2005. december 16., péntek 20:57
Tartózkodási hely: Budapest

#408 Hozzászólás Szerző: szpecnaz »

háát...ez egy jó kérdés...szerintem ha valaki idomul egy csapattal akkor valamilyen szinten a tradicióit is felveszi...utánanéz a történelmének meg ilyenek és egyre jobban azonosul a klubbal...embertől függően(pont attól hogy ki mennyire vérmes, szerintem) mindenki máshogy veszi föl ezeket a dolgokat..és a vérmesebbik része fölveszi az elvből való utálást is..:)

Avatar
ToreAndre
Hozzászólások: 5221
Csatlakozott: 2005. december 19., hétfő 13:27
Tartózkodási hely: Budapest

#409 Hozzászólás Szerző: ToreAndre »

Oké, köszönöm.:) De ez most nem panaszkodás volt, hanem egy amolyan körkérdés izé:
Lehet-e utálni elvből egy csapatot?
:)
Only one Di Matteo!

szpecnaz
Hozzászólások: 2750
Csatlakozott: 2005. december 16., péntek 20:57
Tartózkodási hely: Budapest

#410 Hozzászólás Szerző: szpecnaz »

:lol: Tore..én is nagyon bírlak téged...de amit felvetettél az csak 1 dologgal függ össze. Mindenki más..Te is...Andy is...én is.., ebből fakadóan mindannyian máshogy éljük meg a Chelsea-hez való kötődésünket és mindannyian máshogy szurkolunk. Te is ugyanúgy szereted a Chelsea-t mint Andy, szerintem, csak Andy vérmesebb és attól mert nem vagy annyira vérmes még, természetesen nem vagy rosszabb drukker. Egy a lényeg te is imádod a Chelsea-t, mint az itt írogatók többsége, más nem számít. És szerintem a tegnapi vitának az 50 százaléka csak ugratás volt...:)

Avatar
ToreAndre
Hozzászólások: 5221
Csatlakozott: 2005. december 19., hétfő 13:27
Tartózkodási hely: Budapest

Szurkolói témák - fanatizmus, rivalizálás, stb...

#411 Hozzászólás Szerző: ToreAndre »

Felvetnék egy érdekes témát ami igazából sehova nem tartozik, új topikot meg nem akartam nyitni. Talán ide jó lesz.

Szóval tegnap a Véndiákban kialakult egy kis vita andyslacker és köztem.
Én azt állítottam, hogy nem szabad egy olyan csapatot, ami teljesen semleges számunkra pocskondiázni, hanem igenis szükség van egy kis alázatra. Itt van pl. a Sunderland. Inkább dícsérni kéne ezt a kiscsapatot, hogy ilyen meccset játszottak velünk és megkeserítették az életünk. Szükség van az alázatra! Ha egy olyan csapatról van szó, mint az Arsenal, Blackburn vagy a Barcelona, akik ártottak nekünk és tele vannak antipatikus játékosokkal, azt mondom oké. De egy Sunderland? Mi bajotok vele?

A másik vitatéma volt, hogy én nem utálom a L**ds-et, a Millwall-t, a West Ham-et és a Chelsea legnagyobb ellenfeleit. Tudom, hogy ez a "hagyomány", de én elvből nem tudok senkit se utálni akkor, ha sosem ártottak nekem. Szerintetek ez ennyire nem normális? Messze lakom Londontól és szerintem igenis egy kicsit képmutatás innen átérezni ezt az érzést. (andy, nem rád gondolok, mert Te éltél kint...).

Harmadik: Attól, hogy szimpatizálok mondjuk a Wigan-nel, nem azt jelenti, hogy nem egyetlen csapat van az életemben! Márpedig csak egy van! A Chelsea! De ennek nem kell azt jelentenie, hogy mindenki mást utálok!

Remélem nem bántottam meg senkit, és ne hígyjétek, hogy ellenetek fordulok, nagyon bírlak titeket!;)
Only one Di Matteo!

Válasz küldése