Miért a Chelsea?

Szurkolói találkozók, közös foci, ajándéktárgyak
Üzenet
Szerző
Ricsi93
Hozzászólások: 532
Csatlakozott: 2007. május 8., kedd 15:36
Tartózkodási hely: Ajka

Re: Miért a Chelsea?

#301 Hozzászólás Szerző: Ricsi93 »

Én is kerestem egy csapatot. Mondjuk még elég friss vagyok :) . AC Milan-os voltam, 2 évig. 2006 nyarán, egy heti sportlaptól tudtam meg, hogy egy Andrey Shevchenko nevű futbalista Londonba igazolt. Nagy hatással volt rám. Ő volt a kedvenc focistám (még most is az). Fanatikus drukker azonban 2006 novemberében lettem, amikor kaptam egy Chelsea-s sálat. Nem bántam meg semmit, és nem is fogok. Gyűjtök minden relikviát, már van mez, kulcstartó, pénztárca :D , kulacs 8) .
Meccsen viszont még nem votlam, de remélem egyszer oda is eljutok.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Ricsi93 2008. január 31., csütörtök 23:23-kor.
Reach out touch blue (faith)

szpecnaz
Hozzászólások: 2750
Csatlakozott: 2005. december 16., péntek 20:57
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Miért a Chelsea?

#302 Hozzászólás Szerző: szpecnaz »

1996-ban vagy 1997-ben lettem Chelsea drukker. Akkoriban még az Msat közvetített angol bajnoki összefoglókat. Egyszer at egyik meccsen született egy furcsa gól, amire felfigyeltem. A balszélről volt egy beívelés amit Zola végzett el. A labdát az ellenfél kapuja elé csavarta, ahol Vialli robbant be a labda irányába. A labda végül a hálóban kötött ki. A gólra a két játékos (Zola és Vialli) két irányba futott és ünnepelt hogy gólt szerzett. Visszajátszás után sem lehetett eldönteni hogy most akkor Vialli belecsúsztatott a labdába vagy senki sem ért bele és úgy kötött ki a hálóban a labda. Ez a vicces jelenet nagyon megtetszett és felfigyeltem a csapatra. Onnantól kezdve követtem az eredményeiket, hogy állnak a tabellán meg ilyeneket. Persze akkoriban csak a nemzeti sport volt meg az angol összefoglalók. A 1998-as KEK győzelmet már végigizgultam, mint chelsea drukker. Ez az én Chelsea-aktám!:)

danielsz90
Hozzászólások: 892
Csatlakozott: 2006. június 29., csütörtök 22:27
Kedvenc játékos: Frank Lampard
Kedvenc exjátékos: Marcel Desailly

Re: Miért a Chelsea?

#303 Hozzászólás Szerző: danielsz90 »

Először Barca drukker voltam,mert még kiskoromban kaptam egy Barcas labdát (Barcelonaból :lol: ) utánna néztem a meccseiket de inkább csak Rivaldo miatt szurkooltam nekik :D :)

2003 óta vagyok Chelsea szurkoló, akkor kezdtem el PL meccseket nézni és nagyon megtetszett a csapat és Lampard játéka .Minél több Chelsea meccset láttam annál jobban beleszerettem a csapatba. :) Most már "függő" vagyok,alig bírok kihagyni egy meccset is :D

Avatar
Zsoca
Hozzászólások: 6182
Csatlakozott: 2006. augusztus 21., hétfő 14:28
Kedvenc játékos: Michael Essien
Kedvenc exjátékos: Claude Makelele Joe Cole
Tartózkodási hely: Pécs
Kapcsolat:

Re: Miért a Chelsea?

#304 Hozzászólás Szerző: Zsoca »

Nekem picit más a "históriám". Fiatalkoromban leginkább a BL-ből ismertem csapatokat, játékosokat és nagy kedvencem volt Crespo. Én is kerestem egy csapatot, akinek állandóan szurkolhatok úgy, hogy a legtöbb meccsüket lássam a TV-ben. Ez ugye lehetővé is vált, mert beindult a Sport1 2002-ben vagy 2003-ban(legalábbis nálunk akkor lett asszem, 2003/04es szezonban már tuti volt :D). Az angol foci fogott meg legjobban emlékeim szerint, néztem pár meccset és az aktuális fifa részekben is mindig angol csapattal voltam. :)
Aztán 2003ban Crespo a Chelsea-be igazolt, és akkor én úgy voltam vele, hogy dejó, egy nem igazán sztárcsapatba ment az egyik kedvenc focistám, hát drukkolok nekik. (mert nem akartam egy igazán topcsapatnak drukkolni :D) És itt vagyok. Meccsről-meccsre szerettem meg a klubbot.

De a kérdésre röviden a válasz: Mi más? :D

Csabo
Hozzászólások: 80
Csatlakozott: 2008. január 26., szombat 13:44
Kedvenc játékos: Lampard
Tartózkodási hely: Erdély

Re: Miért a Chelsea?

#305 Hozzászólás Szerző: Csabo »

bilhacica írta:
Csabo írta:Tulajdonképpen Lampard szeretette meg velem a Chelsea-t, mert azóta ő a kedvenc játékosom.
Már eltelt pár év és megtanultam egy csapatot ne egy játékosért szeretni, hanem az egész klubért.

Persze Lampard-nak így is sokat köszönhetek, mert ha ő nincs lehet még most is kereshetném kedvenc csapatom....
Bocs de mintha én irtam volna :D ugyan ezt akartam. én Lampssal együtt érkeztem a csapathoz, de azota már persze a klubot szeretem :)
Na akkor ugylátszik Lamps sokunkat helyes utra vezetett! :D
COME ON CHELSEA!

Avatar
Megyó
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 3266
Csatlakozott: 2006. április 28., péntek 20:09
Kedvenc exjátékos: Jesper Gronkjaer
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Miért a Chelsea?

#306 Hozzászólás Szerző: Megyó »

Csabo írta:Tulajdonképpen Lampard szeretette meg velem a Chelsea-t, mert azóta ő a kedvenc játékosom.
Már eltelt pár év és megtanultam egy csapatot ne egy játékosért szeretni, hanem az egész klubért.

Persze Lampard-nak így is sokat köszönhetek, mert ha ő nincs lehet még most is kereshetném kedvenc csapatom....
Bocs de mintha én irtam volna :D ugyan ezt akartam. én Lampssal együtt érkeztem a csapathoz, de azota már persze a klubot szeretem :)

Etelkozi
Hozzászólások: 1302
Csatlakozott: 2005. december 27., kedd 16:36

Re: Miért a Chelsea?

#307 Hozzászólás Szerző: Etelkozi »

Az én sztorim sokkal bonyolultabb, és már egyszer elmeséltem, de csak az hallhatta, aki anno ott volt a klubgyűlésen.

Szóval 1982-ben elkezdtem drukkolni a Juventusnak. Ez úgy jön ide, hogy a Chelsea-t jobban akkor ismertem meg, amikor Vialli odaigazolt. Másodszor akkor kaptam fel a fejem a Chelsea-re, amikor 1999-ben, talán a Soton ellen, 11 különböző nemzetbeli játékos lépett pályára a Chelsea-ben, de angol még mutatóban sem.

Az angol focit azonban mindig is szerettem, nagy kedvencem Bryan Robson volt.
Leginkább a manure-t ismertem az angol csapatok közül és őket is lehetett annak idején legtöbbet látni az akkor még jellemzően BEK, vagy BL királyi tv közvetítésekben.
De sosem sikerült szurkolójukká válnom. A 90-es évek végén David Beckham volt a kedvenc angol focistám, akinek 16 éves kora óta követtem a pályafutását, de még így sem lettem manure szurkoló.

Na ez volt a bevezető.

2004-ben az EB-n 3 focista nőtt a szívemhez. Cech, a Csehek kapusa /meg persze Nedved... :) ), valamint az angol csapat 2 legjobb játékosa, Terry és Lampard.
Nagy meglepetésemre az EB után megtuttam, hogy mindhárman Chelsea focisták.
Ekkor még fogalmam sem volt arról, ki az az Abramovics, ki az a Mourinho, satöbbi. Nem érdekelt.

De a legjobb spanom, aki manure szurkoló rendszeresen szídta a Chelsea-t, mert mindig nyer, Mourinho-t, hogy állandóan bunkó, meg Abramovicsot, mert pénzeli a Chelsea-t.
Ezt egy idő után meguntam, és elkezdtem Chelsea meccseket nézni.

/Leginkább a barátomnak köszönhetem, hogy Chelsea szurkoló lettem, annyit szídta nekem őket, hogy megszerettem a klubot, amolyan csakazértis alapon.../

Az első a Chelsea-Barca 4-2 volt. És leesett az állam. Ez lenne az a szar focit játszó csapat???
A második a Bayern elleni 2-3, Münchenben, ahol már eleve úgy ültem le, hogy a Chelsea-nek szorítok, bár nem voltam a szurkolójuk még. Még. De mire vége lett a meccsnek, már az voltam. Lampard lenyűgözött azon a meccsen is.

Amikor a pool elleni két meccset megnéztem, akkor már a Chelsea szurkolójának vallottam magam, és a visszavágón Gudjohnsen 95. percben kihagyott meccslabdája után könnybe lábadt a szemem /meg belerúgtam a kanapéba.../.

Az akkori a szezonban még lemaradtam a Bolton meccsről /sajna nem volt se sport1-em, se kettőm/, így nem tudtam a bajnoki címet sem együtt ünnepelni a csapattal. Nyártól már lett sporttv-m.

Aztán azon a nyáron ellátogattam Londonba, és gyakorlatilag minden nap elmentem a Stamford Bridge-hez.

Azóta pedig már két mérkőzést élőben is megtekintettem a Szentélyben, egyet meg sajnos csak a Shed Pubban sikerült, de ott is nagy élvezet volt.

Azóta pedig szépen gyűjtöm az ereklyéket és tagja vagyok a Chelsea szurkolói klubnak is!!!!!

Ja, és most már utcalány nagy Chelsea szurkoló vagyok... :)

Avatar
Ricko
Hozzászólások: 1200
Csatlakozott: 2006. július 30., vasárnap 18:47
Kedvenc játékos: Didier Drogba
Kedvenc exjátékos: Gianfranco Zola
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Miért a Chelsea?

#308 Hozzászólás Szerző: Ricko »

Na ez érdekes lesz: 2000-ben(7évesen) kaptam két gombfocicsapatot fatertól, Argentínát és Olaszországot. Én az olaszokkal ő az argentínokkal volt, és volt a csapatomban egy Di Matteo meg egy Zola nevű figura, és velük lődöztem a gólokat folyamatosan. muszáj volt kiderítenem melyik csapatban focizik a két gombfocisztár :) Fater tudta hogy mind2 player Chelsea-s és megnéztem vele egy meccset, ahol Gianfranco gólt lőtt és azóta szurkolok a Chelsea-nek és követem a meccseit :)
Yes, We BLUE!!!

Csabo
Hozzászólások: 80
Csatlakozott: 2008. január 26., szombat 13:44
Kedvenc játékos: Lampard
Tartózkodási hely: Erdély

Re: Miért a Chelsea?

#309 Hozzászólás Szerző: Csabo »

Először is ott kezdem, hogy nem a Chelsea volt az első kedvenc csapatom, hanem a Barcelona, hogy miért is, mert ott játszott a régi nagy kedvencem Rivaldo. A Barca volt mindaddig, amíg Rivaldo a Milanba nem igazolt, de sajnos a Milan nem tudott igazi nagy kedvenc lenni bár mindig is kedveltem a piros-feketéket. Aztán amikor Rivaldo eligazolt a Milantól sehogy sem találtam az igazit.

Nézegettem a a meccseket, kerestem a kedvencet, de sehogy sem találtam. Mindaddig nem, amíg 2003. októberében meg nem láttam a Chelsea-Lazio BL mérkőzést. Ekkor ugyanis vmi nagyon megtettszett a Kékek stílusában, de ez még nem volt elég ahoz, hogy kedvenc csapatom legyen a Chelsea, az viszont már igen, amikor Lampard Gudjohnsen remek passza után szenzációs gólt lőtt a rómaiak kapujában. Tulajdonképpen Lampard szeretette meg velem a Chelsea-t, mert azóta ő a kedvenc játékosom.
Már eltelt pár év és megtanultam egy csapatot ne egy játékosért szeretni, hanem az egész klubért.

Persze Lampard-nak így is sokat köszönhetek, mert ha ő nincs lehet még most is kereshetném kedvenc csapatom....

Szóval 2003. októbere óta drukkolok a Kékeknek!

GO BLUES!
Blue is the colour, football is the game
COME ON CHELSEA!

Csabo
Hozzászólások: 80
Csatlakozott: 2008. január 26., szombat 13:44
Kedvenc játékos: Lampard
Tartózkodási hely: Erdély

Re: Miért a Chelsea?

#310 Hozzászólás Szerző: Csabo »

Wisey írtam volt e-mail-t, hogy szeretnék szerkesztő lenni a wisey@freemail.hu-ra!Légyszi válaszolj!
Bocsi az offért, a hozzászólás-t törölheted is!
COME ON CHELSEA!

Avatar
Wisey
Hozzászólások: 4362
Csatlakozott: 2005. december 16., péntek 1:28
Kedvenc játékos: John Terry
Kedvenc exjátékos: Dennis Wise

Miért a Chelsea?

#311 Hozzászólás Szerző: Wisey »

A régi fórumon volt már egy ilyen téma, de olyan régen, hogy talán senkit sem zavar ha újraindítom.

Ebben a topicban mindenki elmondhatja, mikor és miért szerette meg a Chelsea-t; a legérdekesebb sztorikat a honlapon külön menüpontban gyűjtjük majd össze!

Válasz küldése