Miért a Chelsea?

Szurkolói találkozók, közös foci, ajándéktárgyak
Üzenet
Szerző
Avatar
norbbiii
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2007. október 15., hétfő 20:59
Kedvenc játékos: J. Cole
Kedvenc exjátékos: Gianfranco Zola
Tartózkodási hely: Dombóvár
Kapcsolat:

Re: Miért a Chelsea?

#261 Hozzászólás Szerző: norbbiii »

Nálam kb. 6-7 éve kezdődött... Arra nem emlékszem, hogy. Csak anniyra emlékszem, hogy egyre gyakrabban nézegetten a klub hivatalos oldalát, és ennek az oldalnak az elődjét...

Ricsi93
Hozzászólások: 532
Csatlakozott: 2007. május 8., kedd 15:36
Tartózkodási hely: Ajka

Re: Miért a Chelsea?

#262 Hozzászólás Szerző: Ricsi93 »

szali1 írta:
Etelkozi írta:

Mi lesz ha Sevcsenko visszavonul? Akkor a Zetor Kiev öregfiuknak fogtok drukkolni?
Ha Lampard valaha lelécelne innen, attól még nem leszek annak a klubnak a szurkolója, ahova majd megy.

Tényleg nem támadás, csak hogy is van ez?
Azt is odaírtam, hogy azóta nagyon szeretem a CSAPATOT. Ha Shevchenko elmenne, elég valószínű, hogy próbálnám követni a Zetor Kiev-beli pályafuását is, de mivel megszerettem a Chelsea-t, maradnék továbbra is Chelsea drukker és továbbra sem hagynék ki egy meccset sem. (most is Shevchenko nélkül nézem a meccseket :( )
Úgyszintén
Reach out touch blue (faith)

Avatar
szali1
Hozzászólások: 136
Csatlakozott: 2007. április 21., szombat 21:41
Kedvenc exjátékos: Shevchenko
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Miért a Chelsea?

#263 Hozzászólás Szerző: szali1 »

Etelkozi írta:

Mi lesz ha Sevcsenko visszavonul? Akkor a Zetor Kiev öregfiuknak fogtok drukkolni?
Ha Lampard valaha lelécelne innen, attól még nem leszek annak a klubnak a szurkolója, ahova majd megy.

Tényleg nem támadás, csak hogy is van ez?
Azt is odaírtam, hogy azóta nagyon szeretem a CSAPATOT. Ha Shevchenko elmenne, elég valószínű, hogy próbálnám követni a Zetor Kiev-beli pályafuását is, de mivel megszerettem a Chelsea-t, maradnék továbbra is Chelsea drukker és továbbra sem hagynék ki egy meccset sem. (most is Shevchenko nélkül nézem a meccseket :( )

Avatar
Zsoca
Hozzászólások: 6182
Csatlakozott: 2006. augusztus 21., hétfő 14:28
Kedvenc játékos: Michael Essien
Kedvenc exjátékos: Claude Makelele Joe Cole
Tartózkodási hely: Pécs
Kapcsolat:

Re: Miért a Chelsea?

#264 Hozzászólás Szerző: Zsoca »

Wisey írta:Az tényleg komolytalan, ha valaki rendre váltogatja a kedvenc csapatait, esetleg egyetlen játékos karrierje miatt.
De nagyon sok esetben egy-két meghatározó játékos tereli rá a figyelmet egy csapatra. Idővel úgyis elválik, ki marad szurkoló, és ki az aki tényleg csak a játékost szerette.
Így van, én is így gondolom. A saját esetemben: ha Crespo miatt maradnék csak, akkor már rég nem írogatnék ide.

Avatar
Wisey
Hozzászólások: 4362
Csatlakozott: 2005. december 16., péntek 1:28
Kedvenc játékos: John Terry
Kedvenc exjátékos: Dennis Wise

Re: Miért a Chelsea?

#265 Hozzászólás Szerző: Wisey »

Az tényleg komolytalan, ha valaki rendre váltogatja a kedvenc csapatait, esetleg egyetlen játékos karrierje miatt.
De nagyon sok esetben egy-két meghatározó játékos tereli rá a figyelmet egy csapatra. Idővel úgyis elválik, ki marad szurkoló, és ki az aki tényleg csak a játékost szerette.

Etelkozi
Hozzászólások: 1302
Csatlakozott: 2005. december 27., kedd 16:36

Re: Miért a Chelsea?

#266 Hozzászólás Szerző: Etelkozi »

Értem a célzást, de mellé ment.

Vialli jött 96-ban. Én meg 2005-ben lettem Chelsea szurkoló, és megmaradtam Juvés is.
Igaz Lampardnak és Terrynek nagyon sok köze volt ehhez, de előtte pl. nem voltam wet spam szurkoló, majd váltottam Lampard miatt egy értelmes csapatra.

Valójában engem nem is zavar, ha valaki Sevcsenko miatt lett Chelseas, kivéve, ha előtte Milanos volt, de most őket már hanyagolja. Ha maradt Milanos is, akkor jobban rendben van a dolog szerintem.

De ez inkább csak elmélkedés a részemről, semmint betámadás, komolyan.
Mindenki úgy választ csapatot, ahogy akar, csak tartson ki mellette jóban-rosszban, mind barátok közt...

Avatar
Wisey
Hozzászólások: 4362
Csatlakozott: 2005. december 16., péntek 1:28
Kedvenc játékos: John Terry
Kedvenc exjátékos: Dennis Wise

Re: Miért a Chelsea?

#267 Hozzászólás Szerző: Wisey »

Etelkozi írta:Nem szeretnék senkit megbántani.

De játékossal vándorolni klubról klubra, az nekem 0.
Ha jól emlékszem, azért Vialli Nálad is közrejátszott egy kicsit ;)

Egyébként én magam is Gullit és Vialli miatt szerettem meg a Chelsea-t - úgy éreztem itt és most valami nagy csapat fog kialakulni, egy (akkoriban) középcsapat felvirágzása. És így is lett :)
Engem ez a két játékos "hozott ide", de azóta ittragadtam.

Van, hogy egy kedvenc játékos távozása után elkezdem figyelni az új klubját, vagy esetleg még a mezét is megveszem (van egy Wise-os Southampton mezem ;)), de azért átpártolni nem fogok.

Avatar
Zsoca
Hozzászólások: 6182
Csatlakozott: 2006. augusztus 21., hétfő 14:28
Kedvenc játékos: Michael Essien
Kedvenc exjátékos: Claude Makelele Joe Cole
Tartózkodási hely: Pécs
Kapcsolat:

Re: Miért a Chelsea?

#268 Hozzászólás Szerző: Zsoca »

Válaszolok a saját nevemben, de szerintem én már leírtam a saját kommentemben, de mind1. :)

Szóval, nem tudom hány éves vagy, én amikor elkezdtem keresni egy csapatot, akiknek szurkolhatnék, akik igazán közel állnak a szívemhezm akkor voltam asszem 14 vagy 15 éves. ÉS akkor történt egy játékosváltás(Crespo -> Chelsea), és akkor én még nem igazán vágtam a Chelsea-t, csak azt tudtam, hogy nem sztárcsapat. És igazából én kb. erre vágytam, egy jó csapatra, de akik nem sztárok. El is kezdtem nézni a meccseiket, és lám, itt vagyok. Ennyi.
Tehát kérdésedre válaszolva: engem a játékosmozgás annyiban érintett, hogy segített megtalálni a kedvenc focicsapatomat, és nem, nem vagyok Inter szurkoló.

Etelkozi
Hozzászólások: 1302
Csatlakozott: 2005. december 27., kedd 16:36

Re: Miért a Chelsea?

#269 Hozzászólás Szerző: Etelkozi »

Nem szeretnék senkit megbántani.
De komolyan, tehát kérem is, hogy aki magára ismerne, ne sértődjön meg.

De játékossal vándorolni klubról klubra, az nekem 0.

Akkor nekem már kb. 350 klub szurkolójának kéne lennem.

Zidane /Juve/ miatt real margit, Zambrotta miatt Barca, és még sorolhatnám napestig.

Mi lesz ha Sevcsenko visszavonul? Akkor a Zetor Kiev öregfiuknak fogtok drukkolni?
Ha Lampard valaha lelécelne innen, attól még nem leszek annak a klubnak a szurkolója, ahova majd megy.

Tényleg nem támadás, csak hogy is van ez?

Ricsi93
Hozzászólások: 532
Csatlakozott: 2007. május 8., kedd 15:36
Tartózkodási hely: Ajka

Re: Miért a Chelsea?

#270 Hozzászólás Szerző: Ricsi93 »

szali1 írta:Én Shevchenkoval "jöttem", és azóta nagyon imádom a csapatot. :)
Áááá... egy sorstárs! :D
Reach out touch blue (faith)

Etelkozi
Hozzászólások: 1302
Csatlakozott: 2005. december 27., kedd 16:36

Re: Miért a Chelsea?

#271 Hozzászólás Szerző: Etelkozi »

Basszus, csak nekem volt ennyire bonyolult???

:?:

:P

:oops:

Avatar
Norbert
Hozzászólások: 2128
Csatlakozott: 2005. december 18., vasárnap 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Miért a Chelsea?

#272 Hozzászólás Szerző: Norbert »

1990-es évek közepén az akkor létező csatorna az MSAT (gúnynevén:maszat) közvetített vasárnap délutánonként angol kupameccseket. Akkor nagyon megtetszettek a hajtós, küzdős meccsek és megszerettem az angol focit. Akkor még nem ismertem sztárokat, viszont a kontinentális bajnokságok összefoglalóiból ismert játékosok tekintetében a Chelsea akkor igazolt le egy sor klasszist (Vialli, Zola). Külön érdekesség volt Vialli játékos-edzői szerepe, mivel ilyennel még azelőtt nem találkoztam. Ahogy jöttek az olasz-francia sztárok egy másfajta focit láttam a Chelsea részéről, mely az angol foci hajtós és a szélsők általi gyorsaságot, valamint a fejjátékot előnyben részesítő stílusát keverte a dél-európai foci finom cseltechnikáival, lapos gyorspasszos játékával. Ekkor szerettem meg a Chelsea-t és figyeltem őket a médiában a 90-es évek végétől. Igazi rajongóvá 2003. november 4.-i Lazio elleni győzelem alkalmával váltam, mert parádés meccsen fantasztikusan játszott a csapat, így azóta nálam csak a Chelsea a No1. 8)
IN CHELSEA WE TRUST!

szpecnaz
Hozzászólások: 2750
Csatlakozott: 2005. december 16., péntek 20:57
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Miért a Chelsea?

#273 Hozzászólás Szerző: szpecnaz »

Antifiu írta:97/98 as szezonban volt egy kedvenc csapatom a 1. FC Kosice (mivel Kassán tanultam középsuliban, többször is ki tudtam járni meccsre, s amikor bajnokok lettünk kegyetlen érzés volt). Viszont emellett minden bajnokságból volt egy amolyan "kedves klub" a számomra, akik hireit mondjuk gyakrabban olvastam, illetve eredményeit és helyezésüket figyeltem. Ilyen volt a Chelsea az angol ligában. A haverommal amikor játszottunk PS1-en Fifa2000, valahogy mindig a Chelsea-vel voltam, és szinte mindig nyertem. Aztán jött a rémhír: az 1. FC Kosice csapata anyagi okok miatt szétesett (2001). Nem kezdtem el egyből Chelsea szurkoló lenni, de kb 2001/02-re lehet visszamenni az időben. És azóta tiszta szívből vagyok Chelsea szurkoló. (közben Kassán új csapat alakult: MFK Kosice, és mostanában inkább másodikként az ő eredményeiket nézem, bár már nem ugyanaz mint volt :) )
Szóval a szívem örökké a Chelsea-é.
A kosicében még Telek Manci is játszott..:)

Avatar
Anti
Hozzászólások: 2263
Csatlakozott: 2005. december 17., szombat 21:25
Tartózkodási hely: Felvidék
Kapcsolat:

Re: Miért a Chelsea?

#274 Hozzászólás Szerző: Anti »

97/98 as szezonban volt egy kedvenc csapatom a 1. FC Kosice (mivel Kassán tanultam középsuliban, többször is ki tudtam járni meccsre, s amikor bajnokok lettünk kegyetlen érzés volt). Viszont emellett minden bajnokságból volt egy amolyan "kedves klub" a számomra, akik hireit mondjuk gyakrabban olvastam, illetve eredményeit és helyezésüket figyeltem. Ilyen volt a Chelsea az angol ligában. A haverommal amikor játszottunk PS1-en Fifa2000, valahogy mindig a Chelsea-vel voltam, és szinte mindig nyertem. Aztán jött a rémhír: az 1. FC Kosice csapata anyagi okok miatt szétesett (2001). Nem kezdtem el egyből Chelsea szurkoló lenni, de kb 2001/02-re lehet visszamenni az időben. És azóta tiszta szívből vagyok Chelsea szurkoló. (közben Kassán új csapat alakult: MFK Kosice, és mostanában inkább másodikként az ő eredményeiket nézem, bár már nem ugyanaz mint volt :) )
Szóval a szívem örökké a Chelsea-é.
Carefree, wherever we may be,
We're the famous CFC

Avatar
szali1
Hozzászólások: 136
Csatlakozott: 2007. április 21., szombat 21:41
Kedvenc exjátékos: Shevchenko
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Miért a Chelsea?

#275 Hozzászólás Szerző: szali1 »

Én Shevchenkoval "jöttem", és azóta nagyon imádom a csapatot. :)

Avatar
Kicker
Hozzászólások: 313
Csatlakozott: 2006. október 25., szerda 13:17
Kedvenc játékos: Frank Lampard
Kedvenc exjátékos: Jimmy Floyd Hasselbaink
Tartózkodási hely: nem messze a környéken lakom...
Kapcsolat:

Re: Miért a Chelsea?

#276 Hozzászólás Szerző: Kicker »

Én 2000 körül kezdtem figyelni a csapatot, előtte is láttam meccseiket, de amikor Zola volt a pályán az elképesztő volt. Az egyik gólját úgy szerezte, hogy beállt a meccs vége fele csereként, megrúgták neki a labdát a 16 sarka felé, pattant egyet, Zola a felpattant labdát beemelte a kapuba, közel lehetetlen szög és távolságból... nem volt semmi. Illetve Gallas, Makelele francia duó is nagy kedvenceim, Desailly, Melchiot, Hasselbaink, na hollandot is imádtam, a hülye gólörömök az a mókás arcberendezés, és a bombaerős lövések... áh tényleg csak a teljesség igénye nélkül írom a neveket és próbálom felidézni a momentumokat. De valahol Zola és Hasselbaink mozdulatai maradtak meg nagyon... Aztán Lampard, J.Cole, Terry, no és persze Drogba.... na itt már a jelenről kéne beszélnem de azt mindeki tapasztalja, azonban egy storym még lenne, 2006.12.10. Chelsea-Arsenal élőben a 3. emelet legelső sorában, legközépen. Ja és mint később kiderült, Essien az év gólját lőtte a 2006-07es PL idényben.

http://www.chelseafc.hu/index.php?subac ... 3&p=archiv

GO BLUES
GO BLUES!!

Avatar
csaba89cfc
Hozzászólások: 84
Csatlakozott: 2007. július 28., szombat 22:25
Kedvenc játékos: John Terry
Kedvenc exjátékos: Kerry Dixon
Tartózkodási hely: Ráckeve

Re: Miért a Chelsea?

#277 Hozzászólás Szerző: csaba89cfc »

Lehet hogy hülyén hangzik, de én a fifa 2000-ben szerettem meg a Chelsea-t.
Egyszerűen képtelenség volt megverni őket, akárkivel voltam.
Aztán ezt megoldottam úgy, hogy elkezdtem a kékekkel játszani, és azóta is nekik szurkolok.
BLUE IS THE COLOUR!!!

Etelkozi
Hozzászólások: 1302
Csatlakozott: 2005. december 27., kedd 16:36

Re: Miért a Chelsea?

#278 Hozzászólás Szerző: Etelkozi »

Zsoca87 írta:Chelsea kiejtését illik azért megtanulni. :D
Ami helyesen nagyjából így hangzik: cselszé. Az "é" a végén az az "i" és az "é" közötti hang, amit csak az tud jól kiejteni, aki úgy született... :)

kdako
Site Admin
Site Admin
Hozzászólások: 6535
Csatlakozott: 2005. december 16., péntek 22:06
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Miért a Chelsea?

#279 Hozzászólás Szerző: kdako »

Nem Abramovics és Mourinho színre lépése óta elsőszámú kedvencem a Chelsea. A rajongás sokkal régebben kezdődött: Gullit leigazolására kaptam fel a fejem, és vonzotta a figyelmem a Chelsea-re. Aztán jött a Vialli, Zola, Di Matteo, Poyet és Leboeuf fémjelezte gárda, amely változtatva a sematikus és erőre épülő angol labdarúgáson, elkezdett szemre is tetszetős, közönségcsalogató, és nem utolsó sorban eredményes futballt bemutatni. Engem ez az újdonság ragadott meg, és tett Chelsea-szurkolóvá egy életre.
Sajnálatos módon ekkor még nem hogy három, de egy magyar sportcsatorna sem sugárzott, így az elvétve látható összefoglalókra (A3, Msat, majd tv3) kellett szorítkozni. Ezeket ki nem hagytam volna. A Nemzeti Sportot (akkor még milyen színvonalas volt!!) is mindig bújtam, sőt, emlékszem, amikor bejött a tippmix, az első szelvényemen is rajta volt egy Chelsea győzelem.
A KEK-döntőt végigizgultam, de a két FA-kupa döntőt még ki kellett hagynom, az osztálykirándulások mindig akkor voltak.
Szimpátiám nem csökkent a Ranieri-éra alatt sem, bár nagy szívfájdalmam, hogy az a keret nem vitte többre, de Mourinho érkeztével véget ért a hosszú böjt, a két bajnoki cím sok mindenért kárpótol bennünket.
Gyűjtök mindent, ami a Chelsea-vel kapcsolatos (metgyűjtemény, sálak, dvd-k), még egy unalmas, 1-0-s meccset is megőrzök videón.
GO BLUES!

Avatar
shevchenko7
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2007. december 27., csütörtök 19:47
Tartózkodási hely: otthon
Kapcsolat:

Re: Miért a Chelsea?

#280 Hozzászólás Szerző: shevchenko7 »

nemrég óta vagyok itt de már legalább 5 éve szurkolok a CHELSEAnek
A CHELSEA A LEGJOBB

Válasz küldése