Könyvek

Off-Topic Chat egyéb témákról.
Üzenet
Szerző
Avatar
almos
Tippverseny győztese 2014/15
Tippverseny győztese 2014/15
Hozzászólások: 2530
Csatlakozott: 2009. január 16., péntek 19:32
Kedvenc játékos: Juan Mata
Kedvenc exjátékos: Didier Drogba
Tartózkodási hely: Szeged, néha Szerbia

Re: Könyvek

#21 Hozzászólás Szerző: almos »

Ma fejeztem be Ken Kesey-től a Száll a kakukk fészkére c. könyvet. A film megnézése után rögtön kiváncsi lettem a könyvre is. Nem is csalódtam benne, csak úgy, mint a film ez is remek. Bár a kettő ég és föld, más a szemszög, mások a cselekvések, kár, hogy a filmet nem a könyv mintájára készitették. Ajánlom mindenkinek, persze, aki eme műfaj kedvelője.
Következő kiszemelt: Aldous Huxley: Szép új világ (kiváncsi vagyok a Mátrix írói mennyit meritettek ebből a műből)
LAMPARD#8

Avatar
Николаевич
Hozzászólások: 8354
Csatlakozott: 2011. július 7., csütörtök 14:42

Re: Könyvek

#22 Hozzászólás Szerző: Николаевич »

chiedis írta:Stoke City striker Dave Kitson irta. Sheffieldes gyerek, szal annyira azert nem jarhatott kozel a tuzhoz.

Ez nem csak egy dán újságíró elmélete? Én is olvastam róla/láttam a videót, de nem vagyok meggyőzve. Nem lehet hogy ez csak egy marketing fogás? Egy író készített pár interjút pár belső emberrel, és ilyen címen adta ki.

Avatar
Discipline
Hozzászólások: 406
Csatlakozott: 2012. január 23., hétfő 23:47
Kedvenc játékos: Lampard
Kedvenc exjátékos: Zola
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Könyvek

#23 Hozzászólás Szerző: Discipline »

http://metro.co.uk/2013/12/24/is-dave-k ... m-4242010/

Én ettől még nem mondanám 100%-ra. Ellenben ha még is Ő akkor jól megszopatták ezzel az egy kérdéssel.
Terrace Lost Its Soul

Avatar
chiedis
Hozzászólások: 5901
Csatlakozott: 2008. december 6., szombat 23:35
Kedvenc játékos: JT Frank Gary Petr
Kedvenc exjátékos: Drogs Duff Eidur
Tartózkodási hely: Wales
Kapcsolat:

Re: Könyvek

#24 Hozzászólás Szerző: chiedis »

Stoke City striker Dave Kitson irta. Sheffieldes gyerek, szal annyira azert nem jarhatott kozel a tuzhoz.
Nyugodj bekeben Mister !

Avatar
koni0725
Hozzászólások: 3195
Csatlakozott: 2008. december 13., szombat 0:18
Kedvenc játékos: James
Kedvenc exjátékos: Lampard
Tartózkodási hely: London

Re: Könyvek

#25 Hozzászólás Szerző: koni0725 »

Pont ma kezdtem el én is olvasni, eddig nagyon bejövős. :)
211! NEW RECORD!

Avatar
kiskacsa08
Hozzászólások: 2311
Csatlakozott: 2008. december 11., csütörtök 22:47
Kedvenc exjátékos: Petr Cech
Tartózkodási hely: Pápa, Veszprém

Re: Könyvek

#26 Hozzászólás Szerző: kiskacsa08 »

Spring írta:Ezt valahol lelehet tölteni? Én nem találom sehol. Ha igen, akkor valaki megdobhatna egy linkkel privátban :)
Elküldtem. Ha valakinek még kéne, privátban keressen meg.
Chelsea FC - Making history, not living off it.

Spring
Hozzászólások: 3098
Csatlakozott: 2008. június 21., szombat 11:23
Kedvenc játékos: Azpilicueta
Kedvenc exjátékos: Lampard
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Könyvek

#27 Hozzászólás Szerző: Spring »

zzzzz írta:
ChesterB írta:Valaki nem olyan régen, Mata eladásának környékén megemlítette, hogy van egy könyv, amit asszem' egy focista írt aki nem nevezi meg magát, és leírja hogy működnek a csapatok igazoláskor meg sok érdekes dologra rávilágít. Nem tudja esetleg az illető vagy más valaki hogy melyik könyvről is van szó? :)
Én vagyok a titokzatos futballista (I am the secret footballer). Ajánlom, nagyon érdekes könyv! :) Főleg a PL-ről szól.
Ezt valahol lelehet tölteni? Én nem találom sehol. Ha igen, akkor valaki megdobhatna egy linkkel privátban :)
UEFA CHAMPIONS LEAGUE AND FA CUP WINNERS 2012

Avatar
zzzzz
Hozzászólások: 1690
Csatlakozott: 2008. február 2., szombat 19:34
Kedvenc exjátékos: Mata
Tartózkodási hely: Bp.

Re: Könyvek

#28 Hozzászólás Szerző: zzzzz »

ChesterB írta:Valaki nem olyan régen, Mata eladásának környékén megemlítette, hogy van egy könyv, amit asszem' egy focista írt aki nem nevezi meg magát, és leírja hogy működnek a csapatok igazoláskor meg sok érdekes dologra rávilágít. Nem tudja esetleg az illető vagy más valaki hogy melyik könyvről is van szó? :)
Én vagyok a titokzatos futballista (I am the secret footballer). Ajánlom, nagyon érdekes könyv! :) Főleg a PL-ről szól.

Avatar
Chester
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 12239
Csatlakozott: 2011. szeptember 18., vasárnap 9:47

Re: Könyvek

#29 Hozzászólás Szerző: Chester »

Valaki nem olyan régen, Mata eladásának környékén megemlítette, hogy van egy könyv, amit asszem' egy focista írt aki nem nevezi meg magát, és leírja hogy működnek a csapatok igazoláskor meg sok érdekes dologra rávilágít. Nem tudja esetleg az illető vagy más valaki hogy melyik könyvről is van szó? :)

Avatar
paco83
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 1210
Csatlakozott: 2006. február 2., csütörtök 12:01
Kedvenc exjátékos: Tore Andre Flo
Tartózkodási hely: Hatvan

Re: Könyvek

#30 Hozzászólás Szerző: paco83 »

Nemrég elolvastam az alább látható könyvet. Nagyon hasznos, sok mindenre rávilágít és segítséget is nyújt.
Elsősorban ajánlom: Azoknak akik szeretnének változtatni bizonyos dolgokon, de nem tudják miként fogjanak neki. Azoknak akik tudják, hogy valami nem jó az életükben, de nem tudnak rájönni, hogy konkrétan mi az. Azoknak akik nem hajlandóak beletörődni a dolgokba.

Kép

tru23

Re: Könyvek

#31 Hozzászólás Szerző: tru23 »

Nemrég fejeztem be a Millenium-trilógiát (itt lentebb ajánlotta valaki), hát régen nem olvastam ennyire lebilincselő sztorit, végig a 3 rész alatt. Az író 50 évesen hunyt el szívrohamban, ennyi készült el az eredetileg 10 részesre tervezett sorozatból... Kegyetlen világ ez. Iszonyúan sajnálom.

Most valami hiánypótlót keresek, valószínűleg a Tűz és Jég Dalának fogok nekiesni, a sorozat még akkor megvolt, mikor kijött.

Mióta megleptem magam egy Kindle Touchal non-stop olvasok, és kihasználom az internet adta helyzeti előnyt. :D Az egyetlen technikai eszköz ami (számomra) pótolni tudja a nyomtatott könyvet.

Avatar
Chester
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 12239
Csatlakozott: 2011. szeptember 18., vasárnap 9:47

Re: Könyvek

#32 Hozzászólás Szerző: Chester »

nemrég olvastam ki Kovács András Péter: Multigáz című művét, nagyon szórakoztató és letehetetlen olvasmány lett. csak ajánlani tudom mindenkinek. :D nemrég kezdtem el a második részét olvasni, az sem ígérkezik rossznak :) [3 részes egyébként, az utolsó remélem idén kijön]

Avatar
paco83
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 1210
Csatlakozott: 2006. február 2., csütörtök 12:01
Kedvenc exjátékos: Tore Andre Flo
Tartózkodási hely: Hatvan

Re: Chat

#33 Hozzászólás Szerző: paco83 »

Daniel írta:
paco83 írta:THx all! Mindnek utánanézek, kivéve a HP-t, az valahogy nem szimpatikus!
Amúgy nehéz könyveket ajánlani, mert mindenki mást szeret, nem tudom hogy mire vagy vevő;

- Ha szereted a szatírát és szeretnél belerúgni a társadalomba olvass Palahniuk-ot (Cigányút), Bret Easton Ellis-t (Nullánál is kevesebb)
- Ha inkább szép irodalom Merle (Védett férfiak), Eco (Rózsa neve), Kundera (A lét elviselhetetlen könnyűsége)
- Ha jó krimit akarsz ott van Lars Kepler (A hipnotizőr), Jeffery Deaver (Koporsótáncos)
- Ha fantasy akkor a Tűz és jég dala ciklus könyvei tényleg nagyon jók (már ami kész van)

Csak így nagyjából pár kedvenc. Amit mindenekelőtt ajánlok az a TARANTULA. Szerintem zseniális lett (pár hete olvastam csak azért :D ).
Igazság szerint eddig amit a kezembe kaptam azt elolvastam (már ha volt épp rá időm), ez alól csak az Odüsszeia kivétel mert annál az első oldalt elolvastam és ki is akasztott. :)
Szóval az ilyen verselős íráson kívül és a HP-n kívül bármi jöhet. Max ha nem jön be nem olvasom el. :)

Daniel
Hozzászólások: 2931
Csatlakozott: 2007. augusztus 14., kedd 21:15
Kedvenc játékos: Kante
Kedvenc exjátékos: Zola

Re: Chat

#34 Hozzászólás Szerző: Daniel »

paco83 írta:THx all! Mindnek utánanézek, kivéve a HP-t, az valahogy nem szimpatikus!
Amúgy nehéz könyveket ajánlani, mert mindenki mást szeret, nem tudom hogy mire vagy vevő;

- Ha szereted a szatírát és szeretnél belerúgni a társadalomba olvass Palahniuk-ot (Cigányút), Bret Easton Ellis-t (Nullánál is kevesebb)
- Ha inkább szép irodalom Merle (Védett férfiak), Eco (Rózsa neve), Kundera (A lét elviselhetetlen könnyűsége)
- Ha jó krimit akarsz ott van Lars Kepler (A hipnotizőr), Jeffery Deaver (Koporsótáncos)
- Ha fantasy akkor a Tűz és jég dala ciklus könyvei tényleg nagyon jók (már ami kész van)

Csak így nagyjából pár kedvenc. Amit mindenekelőtt ajánlok az a TARANTULA. Szerintem zseniális lett (pár hete olvastam csak azért :D ).
*knock, and it shall be opened unto you*

rafanadal
Tippverseny győztese 2015/16
Tippverseny győztese 2015/16
Hozzászólások: 11987
Csatlakozott: 2009. augusztus 13., csütörtök 12:59
Kedvenc játékos: Hazard
Kedvenc exjátékos: Mata
Tartózkodási hely: Kolozsvár

Re: Chat

#35 Hozzászólás Szerző: rafanadal »

gerawba írta:
paco83 írta: Attól még, hogy azokat nem olvasták ajánlhatnak valamit. ;)
Olvasd el a Monte Cristo grófját, az egyik legjobb könyv, amit valaha olvastam (a film kritikán aluli).

Én most amúgy a HPotter-t olvasom angolul, na az fejleszti igazán a szókincset. :D Mellette meg a 24-et nézem angolul (8*24*40 perc, szóval jó pár óra :) ), ha meg még azt is hozzáteszem, hogy főleg Skysport-os cikkeket olvasok, akkor már azon csodálkozom, hogy ezt a hsz-t magyarul írtam meg. :D (ja, és még a FIFA12 is angolul megy...)
Mostanában nálam is érvényes ez a nagy angolozás. Filmeket, sorozatokat angolul nézek, játszani nagyon kedvem se és időm se, viszont amilyen zenét hallgatok annak a lyricsét rendszeresen elolvasom (és néha próbálom ráénekelni) s ugyebár szinte kivétel nélkül csak angol zenét hallgatok.
Chelsea!!! "Blue Is The Colour"

Avatar
paco83
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 1210
Csatlakozott: 2006. február 2., csütörtök 12:01
Kedvenc exjátékos: Tore Andre Flo
Tartózkodási hely: Hatvan

Re: Chat

#36 Hozzászólás Szerző: paco83 »

THx all! Mindnek utánanézek, kivéve a HP-t, az valahogy nem szimpatikus!

Avatar
gerawba
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 5936
Csatlakozott: 2009. május 17., vasárnap 18:19
Kedvenc exjátékos: Robben_Drogba_Lampard
Tartózkodási hely: Nice

Re: Chat

#37 Hozzászólás Szerző: gerawba »

paco83 írta: Attól még, hogy azokat nem olvasták ajánlhatnak valamit. ;)
Olvasd el a Monte Cristo grófját, az egyik legjobb könyv, amit valaha olvastam (a film kritikán aluli).

Én most amúgy a HPotter-t olvasom angolul, na az fejleszti igazán a szókincset. :D Mellette meg a 24-et nézem angolul (8*24*40 perc, szóval jó pár óra :) ), ha meg még azt is hozzáteszem, hogy főleg Skysport-os cikkeket olvasok, akkor már azon csodálkozom, hogy ezt a hsz-t magyarul írtam meg. :D (ja, és még a FIFA12 is angolul megy...)
HAZARD = Messi+Ronaldo

Avatar
koni0725
Hozzászólások: 3195
Csatlakozott: 2008. december 13., szombat 0:18
Kedvenc játékos: James
Kedvenc exjátékos: Lampard
Tartózkodási hely: London

Re: Chat

#38 Hozzászólás Szerző: koni0725 »

Chucky írta:Ajánlani? Hmmmm. Én mondjuk ajánlom az összes Merle és Moldova könyvet. Vagy ha már fantasy, akkor: Drizzt Do'Urden története. Illetve ami nekem nagyon tetszett még: Andy McNab könyve, a Hívójele: Bravó Kettő Nulla; James CLAVELL Patkánykirály; Maurice Druon: Az elátkozott királyok, ami 3 kötetből áll és kötetenként 2 könyv.

Elég ennyi?:)
Merle-t én is csak ajánlani tudom, ahogy Wilbur Smith regényeit is.
211! NEW RECORD!

Avatar
Chucky
Hozzászólások: 901
Csatlakozott: 2008. november 16., vasárnap 11:25
Kedvenc játékos: Terry
Kedvenc exjátékos: Zola

Re: Chat

#39 Hozzászólás Szerző: Chucky »

Ajánlani? Hmmmm. Én mondjuk ajánlom az összes Merle és Moldova könyvet. Vagy ha már fantasy, akkor: Drizzt Do'Urden története. Illetve ami nekem nagyon tetszett még: Andy McNab könyve, a Hívójele: Bravó Kettő Nulla; James CLAVELL Patkánykirály; Maurice Druon: Az elátkozott királyok, ami 3 kötetből áll és kötetenként 2 könyv.

Elég ennyi?:)

Avatar
paco83
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 1210
Csatlakozott: 2006. február 2., csütörtök 12:01
Kedvenc exjátékos: Tore Andre Flo
Tartózkodási hely: Hatvan

Re: Chat

#40 Hozzászólás Szerző: paco83 »

Wisey írta:Lehet hogy sokan nem ismerik az Altalad emlitett konyveket, ezert nem reagaltak semmit ;)

En tudom ajanlani Stieg Larsson Millennium trilogiajat (krimi), Ben Elton: Blind Faith (Orwell 1984-e + a kozossegi weboldalak egyvelege :); egy konnyedebb krimi), Boris Vian-tol a novellak (szurrealis, abuszurd humor). Jose Saramago konyvei (pl. Halalszunet, Kain, Vaksag). Ezeket olvastam mostanaban.
Attól még, hogy azokat nem olvasták ajánlhatnak valamit. ;)
Köszi, utánuk nézek. :)
laczze írta:
paco83 írta: Köszi, bár szomorú vagyok, hogy manapság már ilyen kevesen olvasnak, hogy csak 1 hsz érkezett az írásomra....
hát nincs mindenkinek ideje olvasni :D, és nem is mindenki szeret! manapság az a gáz ha csak napi 2 órát netezel nem az ha nem olvasol, szomorú helyzet ez dehát ez van és ez csak roszabb lesz/jobb!
Szerintem ez nem idő , hanem hozzáállás kérdése, és az olvasás nagyon hasznos, mert a kreativitást ill a szókincset is fejleszti a helyesírásról nem is beszélve. ;)

Válasz küldése