Filmek

Off-Topic Chat egyéb témákról.
Üzenet
Szerző
Avatar
Николаевич
Hozzászólások: 8354
Csatlakozott: 2011. július 7., csütörtök 14:42

Re: Filmek

#1 Hozzászólás Szerző: Николаевич »

andrewm93 írta:
jkopfner írta:Az egész média butít és manipulál.
Mindenki erről beszél, ez volt a cél... :)


De kinek állt érdekében egy ilyen jelenet?

Az Oscar-díjnak olyan presztízse van hogy az egész világ figyeli, hetekkel előtte már erről beszélnek. Még egy olyan kis országban is mint Magyarország stúdióval, szakértőkkel élőben közvetítik hétfő reggel háromkor - pedig ha pár száz ember látott 3+ filmet a jelöltek közül azzal talán még sokat mondok. Nem hiszem hogy plusz hírverést kéne neki generálni, ilyet semmiképp. Elvileg ez egy rangos díj, az egész körítés arra van felépítve hogy az Oscar valami más, az a világ teteje. Nem gondolom hogy ennek az imidzsnek jó reklám lenne hogy a legfontosabb díjat kicsavarják valaki kezéből és odadják másnak. Azt se látom hogy ez hogyan és kinek jelentene plusz pénzt.

Avatar
jkopfner
Hozzászólások: 1828
Csatlakozott: 2011. augusztus 12., péntek 20:31
Kedvenc játékos: John Terry
Kedvenc exjátékos: Gianfranco Zola
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Filmek

#2 Hozzászólás Szerző: jkopfner »

Az egész média butít és manipulál.

Avatar
andrewm93
Hozzászólások: 1045
Csatlakozott: 2011. február 19., szombat 20:00
Kedvenc játékos: Frank Lampard
Kedvenc exjátékos: Didier Drogba
Tartózkodási hely: Győr

Re: Filmek

#3 Hozzászólás Szerző: andrewm93 »

Bandi írta:Nagyon kíváncsi lennék hogy hogy sikerült összekeverni a borítékokat, főleg a fő kategóriánál, nem lennék meglepődve ha valaki szándékosan kavart volna be. :mrgreen: De gondolom ezt soha nem fogjuk megtudni... Egyébként egész jól reagálta le mindenki a helyzetet, visszanézve nem volt annyira gáz, mint amilyenre számítottam :D
Mindenki erről beszél, ez volt a cél... :)

Bandi
Hozzászólások: 2712
Csatlakozott: 2015. augusztus 29., szombat 18:13

Re: Filmek

#4 Hozzászólás Szerző: Bandi »

Nagyon kíváncsi lennék hogy hogy sikerült összekeverni a borítékokat, főleg a fő kategóriánál, nem lennék meglepődve ha valaki szándékosan kavart volna be. :mrgreen: De gondolom ezt soha nem fogjuk megtudni... Egyébként egész jól reagálta le mindenki a helyzetet, visszanézve nem volt annyira gáz, mint amilyenre számítottam :D

Avatar
Николаевич
Hozzászólások: 8354
Csatlakozott: 2011. július 7., csütörtök 14:42

Filmek

#5 Hozzászólás Szerző: Николаевич »

:D

Kép

Látta valaki a Mindenki-t? Szerintem nagyon jópofa.. Nem láttam a többi jelölt rövid filmet de örülök a magyar rendezőnek.

rafanadal
Tippverseny győztese 2015/16
Tippverseny győztese 2015/16
Hozzászólások: 11987
Csatlakozott: 2009. augusztus 13., csütörtök 12:59
Kedvenc játékos: Hazard
Kedvenc exjátékos: Mata
Tartózkodási hely: Kolozsvár

Re: Filmek

#6 Hozzászólás Szerző: rafanadal »

dankodavid írta:
cech19960320 írta:valahogy így értettem :) Mindenesetre Dan Brown könyvei nagyszerűek és mind aktuális témákat boncolgat, méghozzá elég mélyenszántóan. imádom.
Abszolút egyetértünk, bár nekem volt, ami nem jött be (ugye az ominózus elveszett jelképes), viszont például az Angyalok és démonok szerintem az alltime top5 könyvemben benne van, igaz, még sosem raktam össze ilyen listát, de az és Zafóntól A szél árnyékában teljesen biztos, hogy benne lenne (ha van időd, rágd át magad rajta, az első 200 oldal nem nagy szám, de utána nagyon király és ebben olvastam az egyik kedvenc leírásomat az átlagemberről: https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/v/ ... e=58E9171A" onclick="window.open(this.href);return false;)
Ez már csak az idézet miatt megéri a likeot.

A filmekhez visszatérve: az Infernoval nekem is ez volt a bajom. Egy nagyon vagány filozófiai téma kibővítése helyett nagyjából 10 perc után lehetett tudni, hogy mi fog történni (nem olvastam a könyvet, csak tudtam kb. miről szól) és a film 2. fele egy tipikus amerikai akciófilm lett, köze nem volt drámához.

A Rogue One számomra is pozitív csalódás volt, tényleg ahogy mondtátok a kliséktől eltekintve korrektül össze volt rakva. Szerintem például sokkal jobb, mint a Force Awakens amelyikbe majdnem belealudtam úgy untam.
Chelsea!!! "Blue Is The Colour"

cech19960320
Hozzászólások: 3838
Csatlakozott: 2009. február 6., péntek 14:02
Kedvenc játékos: Petr Cech

Re: Filmek

#7 Hozzászólás Szerző: cech19960320 »

dankodavid írta:
cech19960320 írta:valahogy így értettem :) Mindenesetre Dan Brown könyvei nagyszerűek és mind aktuális témákat boncolgat, méghozzá elég mélyenszántóan. imádom.
Abszolút egyetértünk, bár nekem volt, ami nem jött be (ugye az ominózus elveszett jelképes), viszont például az Angyalok és démonok szerintem az alltime top5 könyvemben benne van, igaz, még sosem raktam össze ilyen listát, de az és Zafóntól A szél árnyékában teljesen biztos, hogy benne lenne (ha van időd, rágd át magad rajta, az első 200 oldal nem nagy szám, de utána nagyon király és ebben olvastam az egyik kedvenc leírásomat az átlagemberről: https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/v/ ... e=58E9171A" onclick="window.open(this.href);return false;)
köszönöm az ajánlást, előbb utóbb elolvasom. Én James Rollins könyveit tudom ajánlani ha szereted a fordulatos, izgalmas sci-fi beállítottságú thrillereket. Eddig a rejtély, jégbörtön és káosz című könyveit olvastam, szerintem nagyszerűek :)

dankodavid
Hozzászólások: 6897
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 10:46
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Filmek

#8 Hozzászólás Szerző: dankodavid »

cech19960320 írta:valahogy így értettem :) Mindenesetre Dan Brown könyvei nagyszerűek és mind aktuális témákat boncolgat, méghozzá elég mélyenszántóan. imádom.
Abszolút egyetértünk, bár nekem volt, ami nem jött be (ugye az ominózus elveszett jelképes), viszont például az Angyalok és démonok szerintem az alltime top5 könyvemben benne van, igaz, még sosem raktam össze ilyen listát, de az és Zafóntól A szél árnyékában teljesen biztos, hogy benne lenne (ha van időd, rágd át magad rajta, az első 200 oldal nem nagy szám, de utána nagyon király és ebben olvastam az egyik kedvenc leírásomat az átlagemberről: https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/v/ ... e=58E9171A" onclick="window.open(this.href);return false;)
"Nem fejtem ki, ha érdekel, nézz utána."

cech19960320
Hozzászólások: 3838
Csatlakozott: 2009. február 6., péntek 14:02
Kedvenc játékos: Petr Cech

Re: Filmek

#9 Hozzászólás Szerző: cech19960320 »

valahogy így értettem :) Mindenesetre Dan Brown könyvei nagyszerűek és mind aktuális témákat boncolgat, méghozzá elég mélyenszántóan. imádom.

dankodavid
Hozzászólások: 6897
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 10:46
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Filmek

#10 Hozzászólás Szerző: dankodavid »

cech19960320 írta:
dankodavid írta:
cech19960320 írta: Inferno: Maga a film jó lett, a könyvet nagyjából jól filmesítették meg, élvezetes, fordulatos és Tom Hanks újra óriásit játszik. Egyetlen óriási fekete pont a befejezésé, de az nálam nagyon kiverte a biztosítékot. Pont a könyv lényegét írták át a végén, és a fő fordulatot cserélték le egy szar Akciófilmes befejezésre...
Nem írtam be, anno ezt még októberben néztem meg, és amikor kiderült, hogy megmenekült a világ, kimentem a moziból. Az egész filmet egyébként egy B-kategóriás akciófilm nívójára silányították gátlástalanul, de az, hogy a könyv legfontosabb eseményét, morálisan messze a legnagyobb dilemmát felvető befejezését így átírták, teljesen felháborított. Főleg úgy ütött szíven, hogy imádom Dan Brown könyveit és szerintem pár szenvedés után (elég Az elveszett jelképre gondolni, olvastam de egy betűre nem emlékszem belőle, annyira rossz volt) most kifejezetten jó irányba mozdult el és az egyik legemberközpontúbb haverommal kifejezetten értelmes vitát tudtunk lefolytatni az említett befejezéssel kapcsolatban. Mondjuk engem az egész film idegesített.
nekem mondjuk az elveszett jelkép is tetszett. ezt most itthon néztem, de majdnem kibasztam a monitort az ablakon..
pont az elgondolkodtató részt kivenni... mondjuk lehet fostak attól ami nálam is lett a könyv végén. Hogy elgondolkodsz, és egyre szimpatikusabbá és érthetőbbé válik Zobrist.. és elgondolkodsz hogy lehet hogy valóban egy ilyen radikális megoldásra lenne szükség..
Vagy azon, hogy valójában az ő megoldása a lehetőségeket figyelembe véve (túlnépesedés és halál, túlnépesedés megállítása gyilkolással) messze a leghumánusabb és legracionálisabb.
"Nem fejtem ki, ha érdekel, nézz utána."

cech19960320
Hozzászólások: 3838
Csatlakozott: 2009. február 6., péntek 14:02
Kedvenc játékos: Petr Cech

Re: Filmek

#11 Hozzászólás Szerző: cech19960320 »

dankodavid írta:
cech19960320 írta: Inferno: Maga a film jó lett, a könyvet nagyjából jól filmesítették meg, élvezetes, fordulatos és Tom Hanks újra óriásit játszik. Egyetlen óriási fekete pont a befejezésé, de az nálam nagyon kiverte a biztosítékot. Pont a könyv lényegét írták át a végén, és a fő fordulatot cserélték le egy szar Akciófilmes befejezésre...
Nem írtam be, anno ezt még októberben néztem meg, és amikor kiderült, hogy megmenekült a világ, kimentem a moziból. Az egész filmet egyébként egy B-kategóriás akciófilm nívójára silányították gátlástalanul, de az, hogy a könyv legfontosabb eseményét, morálisan messze a legnagyobb dilemmát felvető befejezését így átírták, teljesen felháborított. Főleg úgy ütött szíven, hogy imádom Dan Brown könyveit és szerintem pár szenvedés után (elég Az elveszett jelképre gondolni, olvastam de egy betűre nem emlékszem belőle, annyira rossz volt) most kifejezetten jó irányba mozdult el és az egyik legemberközpontúbb haverommal kifejezetten értelmes vitát tudtunk lefolytatni az említett befejezéssel kapcsolatban. Mondjuk engem az egész film idegesített.
nekem mondjuk az elveszett jelkép is tetszett. ezt most itthon néztem, de majdnem kibasztam a monitort az ablakon..
pont az elgondolkodtató részt kivenni... mondjuk lehet fostak attól ami nálam is lett a könyv végén. Hogy elgondolkodsz, és egyre szimpatikusabbá és érthetőbbé válik Zobrist.. és elgondolkodsz hogy lehet hogy valóban egy ilyen radikális megoldásra lenne szükség..

dankodavid
Hozzászólások: 6897
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 10:46
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Filmek

#12 Hozzászólás Szerző: dankodavid »

cech19960320 írta: Inferno: Maga a film jó lett, a könyvet nagyjából jól filmesítették meg, élvezetes, fordulatos és Tom Hanks újra óriásit játszik. Egyetlen óriási fekete pont a befejezésé, de az nálam nagyon kiverte a biztosítékot. Pont a könyv lényegét írták át a végén, és a fő fordulatot cserélték le egy szar Akciófilmes befejezésre...
Nem írtam be, anno ezt még októberben néztem meg, és amikor kiderült, hogy megmenekült a világ, kimentem a moziból. Az egész filmet egyébként egy B-kategóriás akciófilm nívójára silányították gátlástalanul, de az, hogy a könyv legfontosabb eseményét, morálisan messze a legnagyobb dilemmát felvető befejezését így átírták, teljesen felháborított. Főleg úgy ütött szíven, hogy imádom Dan Brown könyveit és szerintem pár szenvedés után (elég Az elveszett jelképre gondolni, olvastam de egy betűre nem emlékszem belőle, annyira rossz volt) most kifejezetten jó irányba mozdult el és az egyik legemberközpontúbb haverommal kifejezetten értelmes vitát tudtunk lefolytatni az említett befejezéssel kapcsolatban. Mondjuk engem az egész film idegesített.
"Nem fejtem ki, ha érdekel, nézz utána."

cech19960320
Hozzászólások: 3838
Csatlakozott: 2009. február 6., péntek 14:02
Kedvenc játékos: Petr Cech

Re: Filmek

#13 Hozzászólás Szerző: cech19960320 »

3 filmet néztem meg a közelmúltban.

Rogue One: Nekem nagyon tetszett, számomra már-már megközelíti az eredeti triológiát a sztori egy-két tipikus hollywoodi klisétől eltekintve. Eltalálták a sztorit, mindent megmagyaráztak és elvarrtak minden szálat. Engem teljesen elnyelt a film. Ha így folytatják, tőlem jöhet még 30 Star Wars film.

Vándorsólyom kisasszony különleges gyermekei: Jópofa film, élvezhető, bár nem kiemelkedő a sztori. Samuel L Jackson jó volt és Tim Burton kihozta a filmből a lehető legtöbbet szerintem. Nem bánom hogy rászántam 2 órát :)

Inferno: Maga a film jó lett, a könyvet nagyjából jól filmesítették meg, élvezetes, fordulatos és Tom Hanks újra óriásit játszik. Egyetlen óriási fekete pont a befejezésé, de az nálam nagyon kiverte a biztosítékot. Pont a könyv lényegét írták át a végén, és a fő fordulatot cserélték le egy szar Akciófilmes befejezésre...

Avatar
Tamás87
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: 2016. június 14., kedd 9:26
Kedvenc játékos: Terry
Kedvenc exjátékos: Lampard
Tartózkodási hely: Nádudvar

Re: Filmek

#14 Hozzászólás Szerző: Tamás87 »

kiskacsa08 írta:A decemberben érkező Rogue One első teaser-je: https://youtu.be/Wji-BZ0oCwg" onclick="window.open(this.href);return false;
Nagyon kíváncsi leszek. A Force Awaken egész tűrhető lett, vagyis én sokkal rosszabbra számítottam.
Nem mellesleg ez lesz az első egész estés SW mozi ami nem a főtörténet szálán fut. Nem kis kihívás a rendezőnek még talán nagyobb mint a FA esetében volt.
Keep The Blue Flag Flying High

Avatar
Chester
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 12239
Csatlakozott: 2011. szeptember 18., vasárnap 9:47

Re: Filmek

#15 Hozzászólás Szerző: Chester »

Nem is volt vészes ez a Civil War, sőt, az összes Marvel film közül ez lett a legjobb, sokkal rosszabbra számítottam.

cech19960320
Hozzászólások: 3838
Csatlakozott: 2009. február 6., péntek 14:02
Kedvenc játékos: Petr Cech

Re: Filmek

#16 Hozzászólás Szerző: cech19960320 »

Hát emberek....
Ez a Hardcore Henry nagyszerű kikapcsolódást nyújt mindenki számára, aki szereti a keményvonalas akciót, az iróniát, a fanyarabb humort, illetve az ezekhez tartozó átlagos történetet.
Én minden pillanatát élveztem, nagyon egyedi film.... és NAGYON BETEG!

Nálam 10/8

Avatar
kiskacsa08
Hozzászólások: 2311
Csatlakozott: 2008. december 11., csütörtök 22:47
Kedvenc exjátékos: Petr Cech
Tartózkodási hely: Pápa, Veszprém

Re: Filmek

#17 Hozzászólás Szerző: kiskacsa08 »

A decemberben érkező Rogue One első teaser-je: https://youtu.be/Wji-BZ0oCwg" onclick="window.open(this.href);return false;
Chelsea FC - Making history, not living off it.

Avatar
andrewm93
Hozzászólások: 1045
Csatlakozott: 2011. február 19., szombat 20:00
Kedvenc játékos: Frank Lampard
Kedvenc exjátékos: Didier Drogba
Tartózkodási hely: Győr

Re: Filmek

#18 Hozzászólás Szerző: andrewm93 »

kiskacsa08 írta:
andrewm93 írta:egyedül Lex Luthor karaktere volt szarul megírva, emiatt elég idegesítő volt.
Az egész film egyetlen pozitívuma pedig pont ő volt. Eisenberg pedig hihetetlen jól hozta a karaktert.
Ízlések és pofonok... Én korábban néztem a Smallville-t is, ott Luthor egészen máshogy volt megcsinálva, egy magas, kimért, hidegvérű karaktere volt, itt meg pont az ellentétje, nagyon Jokerre hajazott, ez nekem nem tetszett. Story szerintem ugyanez lesz az új Amerika kapitányban is.

SPOILER: Annyi problémám volt még, hogy Batmannek törölték ezt a nem ölök ember szabályát, ez egy kicsit gáz volt, bár ismétlem nekem, ezektől eltekintve tetszett a film.

Avatar
kiskacsa08
Hozzászólások: 2311
Csatlakozott: 2008. december 11., csütörtök 22:47
Kedvenc exjátékos: Petr Cech
Tartózkodási hely: Pápa, Veszprém

Re: Filmek

#19 Hozzászólás Szerző: kiskacsa08 »

andrewm93 írta:egyedül Lex Luthor karaktere volt szarul megírva, emiatt elég idegesítő volt.
Az egész film egyetlen pozitívuma pedig pont ő volt. Eisenberg pedig hihetetlen jól hozta a karaktert.
Chelsea FC - Making history, not living off it.

Avatar
andrewm93
Hozzászólások: 1045
Csatlakozott: 2011. február 19., szombat 20:00
Kedvenc játékos: Frank Lampard
Kedvenc exjátékos: Didier Drogba
Tartózkodási hely: Győr

Re: Filmek

#20 Hozzászólás Szerző: andrewm93 »

Megnéztem a Batman vs Supermant, annak ellenére hogy mennyi kritikus savazta. Hát én elég pozitívan csalódtam, a story logikus volt, tény hogy nem a Marvel szivárvány pónis hangulatával volt átitatva a film, de szerintem így volt jó. A színészek is hozták a kötelezőt, egyedül Lex Luthor karaktere volt szarul megírva, emiatt elég idegesítő volt. Hans Zimmer pedig megint olyan Soundtrackot dobott össze, hogy az valami elképesztő. Minden összegezve szerintem egy jó start volt a DC univerzumnak, személyes véleményem, nekem jobban tetszett mint az anno unalmasabb Amerika kapitány első része, vagy a Vasember 1-2.

Válasz küldése