Filmek

Off-Topic Chat egyéb témákról.
Üzenet
Szerző
rafanadal
Tippverseny győztese 2015/16
Tippverseny győztese 2015/16
Hozzászólások: 11987
Csatlakozott: 2009. augusztus 13., csütörtök 12:59
Kedvenc játékos: Hazard
Kedvenc exjátékos: Mata
Tartózkodási hely: Kolozsvár

Re: Filmek

#341 Hozzászólás Szerző: rafanadal »

paco83 írta:
ChesterB írta:
paco83 írta:A hunger games-t nem ismerem. Tervbe van véve a megtekintése, de úgy gondoltam, hogy megvárom míg az összeset elkészítik aztán egymás után megtekintem mindet. :)
Én most olvasom könyvben, k*rva jó, nekem nagyon tetszett a film is. Ahogy lenni szokott, a könyv az jobb, a karakterek legalább is, de a film is ad hozzá valami pluszt, ami a könyv nem. Amíg nem jön ki a film, addig kezd el a könyvet, megéri. :)
Mostanában nem sok időm van olvasni illetve filmet nézni sem. De mindképp először a könyvet olvasom el. Eddig a könyvadaptációknál mindig csalódtam. A legnagyobb csalódást a Gyűrűk ura trilógia okozta. Lehet emiatt is nem kezdtem még el se filmen és könyvben a Hobbitot...
Az nem is baj, hogy nem kezdted el. Csak filmes szempontból beszélek, mert a könyveket nem olvastam. Én nem vagyok nagy LOTR fan, de azok a filmek még az én szememben is nagy durranás voltak. A Hobbit viszont tipikusan húzzunk le még egy bőrt ugyan arról. Hogy a fenébe lehet 3 filmet csinálni egy 300 oldalas (???) könyvből? Még csak az első kettőt tudtam végigszenvedni valahogy, de azokat is 4 vagy 5 nekifutásból. Amikor az egyikben mennek 2 órát a pusztában és a másikban mennek 1 órát az erdőben úgy, hogy semmi nem történik érzem, hogy megvadulok.
Chelsea!!! "Blue Is The Colour"

Avatar
paco83
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 1210
Csatlakozott: 2006. február 2., csütörtök 12:01
Kedvenc exjátékos: Tore Andre Flo
Tartózkodási hely: Hatvan

Re: Filmek

#342 Hozzászólás Szerző: paco83 »

ChesterB írta:
paco83 írta:A hunger games-t nem ismerem. Tervbe van véve a megtekintése, de úgy gondoltam, hogy megvárom míg az összeset elkészítik aztán egymás után megtekintem mindet. :)
Én most olvasom könyvben, k*rva jó, nekem nagyon tetszett a film is. Ahogy lenni szokott, a könyv az jobb, a karakterek legalább is, de a film is ad hozzá valami pluszt, ami a könyv nem. Amíg nem jön ki a film, addig kezd el a könyvet, megéri. :)
Mostanában nem sok időm van olvasni illetve filmet nézni sem. De mindképp először a könyvet olvasom el. Eddig a könyvadaptációknál mindig csalódtam. A legnagyobb csalódást a Gyűrűk ura trilógia okozta. Lehet emiatt is nem kezdtem még el se filmen és könyvben a Hobbitot...

Avatar
Chester
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 12239
Csatlakozott: 2011. szeptember 18., vasárnap 9:47

Re: Filmek

#343 Hozzászólás Szerző: Chester »

Én megnéztem a Mockingjay első részét, de ez és a Catching Fire is inkább megágyaz a Mockingjay 2. részének, noha én a Cathing Fire-t hasonlóan éltem meg mint rafanadal. Könyvben viszont kedvelhető Peeta karaktere, ami a filmre nem mondható el. :D Filmen annyira nem jött át mit gondol Katniss, de Lawrence nekem szívszerelmem, szóval róla nem tudok elfogulatlanul beszélni. :D A film látványvilág szempontból nagyon kiegészíti a könyvet, ezért is tanácsolom, hogy először a könyvet érdemes elolvasni, ugyanakkor putthelime-mal is egyetértek, hogy nincs akkora különbség a könyv és a film között mint általános esetben, de a könyv egyelőre jobban bejön. Ma kezdtem el a Catching Fire-t, de már én is a Mockingjay-re vagyok kíváncsi.

rafanadal
Tippverseny győztese 2015/16
Tippverseny győztese 2015/16
Hozzászólások: 11987
Csatlakozott: 2009. augusztus 13., csütörtök 12:59
Kedvenc játékos: Hazard
Kedvenc exjátékos: Mata
Tartózkodási hely: Kolozsvár

Re: Filmek

#344 Hozzászólás Szerző: rafanadal »

putthelime írta:
rafanadal írta: Nekem a 3. film volt csalódás. Tudni kell rólam, hogy a Hunger Games világa nagyon megfogott. Életem egyik legjobb mozis élménye is a 2. filmhez kötődik amikor épp csak beültünk és máris vége volt a filmnek. Annyira lekötött, hogy észre sem vettem az idő múlását. Viszont, a 3. film kicsit olyan nekem, hogy felosztjuk két része és az elsőt csak arra használjuk, hogy a bevétel fedezze a második költségeit. Nagyjából a Harry Potter utolsó részének kettéosztásához tudnám hasonlítani. Ami a Mockingjayben történt eddig, az kis túlzással 15 percbe belefoglalható lett volna a következő film elejébe és simán belefértek volna a 3 filmbe. Egyáltalán nem volt indokolt (persze a bevételtől eltekintve) 4 filmre kihozni ezt.
Nem néztem még meg a harmadik filmet, de ez teljesen nyilvánvaló. A harmadik könyv első felében igazából semmi nem történik SPOILER a kórházlátogatáson és Peeta néhány videóján kívül. Cserébe az összes jól felépített karaktert tönkreteszik. Mindenkinek volt egyénisége, egyszerűen nem tudom felfogni, miért érezte úgy az írónő, hogy poszt-traumás stressz címszóval mindenkiből egy idegroncsot csinál. SPOILER VÉGE

A második felében lesznek események nyilván, de nekem azok már teljesen idegenek voltak a Hunger Games addig ismertetett és megkedvelt világától.
Elég baj az. Pedig az első kettő nagyon nagy kedvencemmé vált.
Chelsea!!! "Blue Is The Colour"

Avatar
putthelime
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 1937
Csatlakozott: 2009. május 28., csütörtök 20:38
Kedvenc játékos: JT + Schurrle
Kedvenc exjátékos: Hasselbaink + Mata
Tartózkodási hely: Debrecen
Kapcsolat:

Re: Filmek

#345 Hozzászólás Szerző: putthelime »

rafanadal írta: Nekem a 3. film volt csalódás. Tudni kell rólam, hogy a Hunger Games világa nagyon megfogott. Életem egyik legjobb mozis élménye is a 2. filmhez kötődik amikor épp csak beültünk és máris vége volt a filmnek. Annyira lekötött, hogy észre sem vettem az idő múlását. Viszont, a 3. film kicsit olyan nekem, hogy felosztjuk két része és az elsőt csak arra használjuk, hogy a bevétel fedezze a második költségeit. Nagyjából a Harry Potter utolsó részének kettéosztásához tudnám hasonlítani. Ami a Mockingjayben történt eddig, az kis túlzással 15 percbe belefoglalható lett volna a következő film elejébe és simán belefértek volna a 3 filmbe. Egyáltalán nem volt indokolt (persze a bevételtől eltekintve) 4 filmre kihozni ezt.
Nem néztem még meg a harmadik filmet, de ez teljesen nyilvánvaló. A harmadik könyv első felében igazából semmi nem történik SPOILER a kórházlátogatáson és Peeta néhány videóján kívül. Cserébe az összes jól felépített karaktert tönkreteszik. Mindenkinek volt egyénisége, egyszerűen nem tudom felfogni, miért érezte úgy az írónő, hogy poszt-traumás stressz címszóval mindenkiből egy idegroncsot csinál. SPOILER VÉGE

A második felében lesznek események nyilván, de nekem azok már teljesen idegenek voltak a Hunger Games addig ismertetett és megkedvelt világától.
They do now.

rafanadal
Tippverseny győztese 2015/16
Tippverseny győztese 2015/16
Hozzászólások: 11987
Csatlakozott: 2009. augusztus 13., csütörtök 12:59
Kedvenc játékos: Hazard
Kedvenc exjátékos: Mata
Tartózkodási hely: Kolozsvár

Re: Filmek

#346 Hozzászólás Szerző: rafanadal »

putthelime írta:
ChesterB írta:
paco83 írta:A hunger games-t nem ismerem. Tervbe van véve a megtekintése, de úgy gondoltam, hogy megvárom míg az összeset elkészítik aztán egymás után megtekintem mindet. :)
Én most olvasom könyvben, k*rva jó, nekem nagyon tetszett a film is. Ahogy lenni szokott, a könyv az jobb, a karakterek legalább is, de a film is ad hozzá valami pluszt, ami a könyv nem. Amíg nem jön ki a film, addig kezd el a könyvet, megéri. :)
Én még semmi más adaptációval nem jártam így és ez eleve az általános tapasztalat ellen szól, de nekem a film jobban bejött, mint a könyv. A második rész vége után már nem bírtam a várakozást, megvettem a könyveket és elolvastam az elsőtől kezdve. Apróságokban tér el csak a történet, szóval az nem hiszem, hogy befolyásolt volna, de sok apró és még több fontos jelenetnél éreztem úgy, hogy basszus a filmben a színészek ebbe sokkal több érzelmet és emberséget vittek. Egyszerűen jobbnak és árnyaltabbnak tűntek a karakterek a filmben.

Maga a harmadik könyv viszont hatalmas csalódás volt számomra.
Nekem a 3. film volt csalódás. Tudni kell rólam, hogy a Hunger Games világa nagyon megfogott. Életem egyik legjobb mozis élménye is a 2. filmhez kötődik amikor épp csak beültünk és máris vége volt a filmnek. Annyira lekötött, hogy észre sem vettem az idő múlását. Viszont, a 3. film kicsit olyan nekem, hogy felosztjuk két része és az elsőt csak arra használjuk, hogy a bevétel fedezze a második költségeit. Nagyjából a Harry Potter utolsó részének kettéosztásához tudnám hasonlítani. Ami a Mockingjayben történt eddig, az kis túlzással 15 percbe belefoglalható lett volna a következő film elejébe és simán belefértek volna a 3 filmbe. Egyáltalán nem volt indokolt (persze a bevételtől eltekintve) 4 filmre kihozni ezt.
Chelsea!!! "Blue Is The Colour"

Avatar
putthelime
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 1937
Csatlakozott: 2009. május 28., csütörtök 20:38
Kedvenc játékos: JT + Schurrle
Kedvenc exjátékos: Hasselbaink + Mata
Tartózkodási hely: Debrecen
Kapcsolat:

Re: Filmek

#347 Hozzászólás Szerző: putthelime »

ChesterB írta:
paco83 írta:A hunger games-t nem ismerem. Tervbe van véve a megtekintése, de úgy gondoltam, hogy megvárom míg az összeset elkészítik aztán egymás után megtekintem mindet. :)
Én most olvasom könyvben, k*rva jó, nekem nagyon tetszett a film is. Ahogy lenni szokott, a könyv az jobb, a karakterek legalább is, de a film is ad hozzá valami pluszt, ami a könyv nem. Amíg nem jön ki a film, addig kezd el a könyvet, megéri. :)
Én még semmi más adaptációval nem jártam így és ez eleve az általános tapasztalat ellen szól, de nekem a film jobban bejött, mint a könyv. A második rész vége után már nem bírtam a várakozást, megvettem a könyveket és elolvastam az elsőtől kezdve. Apróságokban tér el csak a történet, szóval az nem hiszem, hogy befolyásolt volna, de sok apró és még több fontos jelenetnél éreztem úgy, hogy basszus a filmben a színészek ebbe sokkal több érzelmet és emberséget vittek. Egyszerűen jobbnak és árnyaltabbnak tűntek a karakterek a filmben.

Maga a harmadik könyv viszont hatalmas csalódás volt számomra.
They do now.

Avatar
Chester
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 12239
Csatlakozott: 2011. szeptember 18., vasárnap 9:47

Re: Filmek

#348 Hozzászólás Szerző: Chester »

paco83 írta:A hunger games-t nem ismerem. Tervbe van véve a megtekintése, de úgy gondoltam, hogy megvárom míg az összeset elkészítik aztán egymás után megtekintem mindet. :)
Én most olvasom könyvben, k*rva jó, nekem nagyon tetszett a film is. Ahogy lenni szokott, a könyv az jobb, a karakterek legalább is, de a film is ad hozzá valami pluszt, ami a könyv nem. Amíg nem jön ki a film, addig kezd el a könyvet, megéri. :)

cech19960320
Hozzászólások: 3852
Csatlakozott: 2009. február 6., péntek 14:02
Kedvenc játékos: Petr Cech

Re: Filmek

#349 Hozzászólás Szerző: cech19960320 »

paco83 írta:
rafanadal írta:
paco83 írta:
Én úgy tudom, hogy ez a film egy három kötetes könyv adaptáció. Bár a könyvhöz nem volt szerencsém, de a film az tényleg jól sikerült, bár esélyes, hogy a könyv még jobb. :)
Ezt nem is tudtam. Minden esetre egy elég érdekes szálat építettek fel. Picit Hunger Games koppintás eddig számomra, de maga a sztori az jó.
A hunger games-t nem ismerem. Tervbe van véve a megtekintése, de úgy gondoltam, hogy megvárom míg az összeset elkészítik aztán egymás után megtekintem mindet. :)

láttam a filmet, olvastam a könyvek közül az első 2-t. (a 3. áprilisban jön ki magyarul)
Sztem az alapban van csak hasonlóság az éhezők viadalához, egyébként nagyon különböznek.
a film is jól el lett találva, de a könyv mérföldekkel jobb.. bár sok a különbség a filmben a könyvhöz képest, kiváncsi leszek, hogy ezt a második résznél hogy fűzik össze..
egyébként eszméletlen jó a story ;)

Avatar
paco83
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 1210
Csatlakozott: 2006. február 2., csütörtök 12:01
Kedvenc exjátékos: Tore Andre Flo
Tartózkodási hely: Hatvan

Re: Filmek

#350 Hozzászólás Szerző: paco83 »

rafanadal írta:
paco83 írta:
rafanadal írta:Egész jó kis film ez a Maze Runner. Én eddig azt hittem, hogy ez csak egy film lesz, de úgy látom ebből is franchise lesz, mert idén már jelenik is meg a 2. rész.
Én úgy tudom, hogy ez a film egy három kötetes könyv adaptáció. Bár a könyvhöz nem volt szerencsém, de a film az tényleg jól sikerült, bár esélyes, hogy a könyv még jobb. :)
Ezt nem is tudtam. Minden esetre egy elég érdekes szálat építettek fel. Picit Hunger Games koppintás eddig számomra, de maga a sztori az jó.
A hunger games-t nem ismerem. Tervbe van véve a megtekintése, de úgy gondoltam, hogy megvárom míg az összeset elkészítik aztán egymás után megtekintem mindet. :)

rafanadal
Tippverseny győztese 2015/16
Tippverseny győztese 2015/16
Hozzászólások: 11987
Csatlakozott: 2009. augusztus 13., csütörtök 12:59
Kedvenc játékos: Hazard
Kedvenc exjátékos: Mata
Tartózkodási hely: Kolozsvár

Re: Filmek

#351 Hozzászólás Szerző: rafanadal »

paco83 írta:
rafanadal írta:Egész jó kis film ez a Maze Runner. Én eddig azt hittem, hogy ez csak egy film lesz, de úgy látom ebből is franchise lesz, mert idén már jelenik is meg a 2. rész.
Én úgy tudom, hogy ez a film egy három kötetes könyv adaptáció. Bár a könyvhöz nem volt szerencsém, de a film az tényleg jól sikerült, bár esélyes, hogy a könyv még jobb. :)
Ezt nem is tudtam. Minden esetre egy elég érdekes szálat építettek fel. Picit Hunger Games koppintás eddig számomra, de maga a sztori az jó.
Chelsea!!! "Blue Is The Colour"

Avatar
paco83
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 1210
Csatlakozott: 2006. február 2., csütörtök 12:01
Kedvenc exjátékos: Tore Andre Flo
Tartózkodási hely: Hatvan

Re: Filmek

#352 Hozzászólás Szerző: paco83 »

rafanadal írta:Egész jó kis film ez a Maze Runner. Én eddig azt hittem, hogy ez csak egy film lesz, de úgy látom ebből is franchise lesz, mert idén már jelenik is meg a 2. rész.
Én úgy tudom, hogy ez a film egy három kötetes könyv adaptáció. Bár a könyvhöz nem volt szerencsém, de a film az tényleg jól sikerült, bár esélyes, hogy a könyv még jobb. :)

rafanadal
Tippverseny győztese 2015/16
Tippverseny győztese 2015/16
Hozzászólások: 11987
Csatlakozott: 2009. augusztus 13., csütörtök 12:59
Kedvenc játékos: Hazard
Kedvenc exjátékos: Mata
Tartózkodási hely: Kolozsvár

Re: Filmek

#353 Hozzászólás Szerző: rafanadal »

Egész jó kis film ez a Maze Runner. Én eddig azt hittem, hogy ez csak egy film lesz, de úgy látom ebből is franchise lesz, mert idén már jelenik is meg a 2. rész.

SPOILER!!!
Promó alapján a második részből már az is kiderül, hogy mi ez a WCKD szervezet és mit a céljuk. Kicsit hasonlít az elképzelés a Hunger Gamesre, a végére szerintem ők is fel fognak lázadni a szervezet ellen.
SPOILER VÉGE!!!
Chelsea!!! "Blue Is The Colour"

Avatar
Chester
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 12239
Csatlakozott: 2011. szeptember 18., vasárnap 9:47

Re: Filmek

#354 Hozzászólás Szerző: Chester »

Hál'istennek az Arrow kezd végre beindulni, a téli szünet óta egyértelműen pozitív irányba halad a sorozat. Kár, hogy erre több mint 10 részt kellett várni...

mateja
Hozzászólások: 464
Csatlakozott: 2014. május 31., szombat 23:53
Kedvenc játékos: -
Kedvenc exjátékos: -

Re: Filmek

#355 Hozzászólás Szerző: mateja »

easy írta:Ez a Walking dead évad egyre siralmasabb, pedig nemhittem volna h az előzőt alul lehet majd múlni... :roll:
ótvar lett nagyon a 4. évadtól kezdve, legalábbis 2 évad alatt vagy 3 értékelhető részt ha össze lehet szedni... arról nem beszélve hogy ezt a színvonalat úgy hozzák hogy 1 év alatt hoznak össze 16 részt.
nagyon a bevételre mentek rá vele amennyit csak lehet lehúznak róla, durván el van már nyújtva. ugyanazok a cselekmények ismétlődnek csak másokkal, részeket pofáznak végig a nagy semmiről(pár hete a csávó hajáról vagy 20 percet).
és ez innentől már nem is lesz jobb, be van rendelve a 6. évad holott bőven az 5.-ben jönnie kellene a finálénak akkor egy szinten tarthatták volna az elejével ami jónak indult. és még kitudja meddig húzzák...

Avatar
easy
Hozzászólások: 372
Csatlakozott: 2013. augusztus 12., hétfő 21:08
Kedvenc játékos: Hazard
Kedvenc exjátékos: Lampard

Re: Filmek

#356 Hozzászólás Szerző: easy »

Ez a Walking dead évad egyre siralmasabb, pedig nemhittem volna h az előzőt alul lehet majd múlni... :roll:

Avatar
almos
Tippverseny győztese 2014/15
Tippverseny győztese 2014/15
Hozzászólások: 2530
Csatlakozott: 2009. január 16., péntek 19:32
Kedvenc játékos: Juan Mata
Kedvenc exjátékos: Didier Drogba
Tartózkodási hely: Szeged, néha Szerbia

Re: Filmek

#357 Hozzászólás Szerző: almos »

putthelime írta:22:05-től az M1-en megy az Egy asszony illata. Aki még nem látta, kattanjon rá! Ha jól tudom a köztévé ráadásul reklámok nélkül ad.
Pacino ebben a filmben mutatott játékát szerintem csak Brando Donja überelheti.
LAMPARD#8

Avatar
Николаевич
Hozzászólások: 8354
Csatlakozott: 2011. július 7., csütörtök 14:42

Re: Filmek

#358 Hozzászólás Szerző: Николаевич »

Dante írta:nem az ő hibája hogy azt a filmet fogyatékosok készítették fogyatékosok számára.

Miért? Mert Schumacher nem vette halál komolyan a batmanesdit? Én kifejezetten bírtam a két általa rendezett filmet.. Nem vette túl komolyan magát, lehetett rajtuk röhögni, őrült szereposztásuk volt(Schwarzenegger, Jim Carrey, Clooney, Tommy Lee-Jones, Uma-Thurman, Nicole Kidman, Chris O'Donell, Val Kilmer), különleges képi világa volt. Nem mondom hogy díszdobozban tartom őket a polcon, de szerintem laza péntek esti filmnek teljesen jók.

Én a Nolan-féle Batman-filmektől hányok a sarokba, a világ legtúlértékeltebb filmjei.. Szenvedve tudtam csak végignézni az első kettőt, a harmadikba bele se kezdtem. Most meg jön Ben Affleck-el egy új, nehogy elteljen három év egy Batman-film nélkül, kb a nyolcvanas évek óta nem történt ilyen..
Dante írta:
Az se rossz dolog hogy egyre több prémium minőségű sorozat készül (True Detective, Sherlock, Game of Thrones, Downton Abbey) amik ki-ki termelnek jó - mostanában leginkább brit - színészeket, mint Freeman, Cumberbatch, Hiddleston stb de Spacey-kaliberek is vállalnak szerepet.

A True Detective-et nemrég sikerült bepótolnom, hát érdekes..

SPOILER-féle

Gyakorlatilag nem is sorozat hanem egy nyolc órás film amit az emészthetőség kedvéért szétszabdaltak(ha Tarr Béla a rendező egy az egyben leküldik moziban :D). Nagyon élveztem a részeket, de amilyen jól felépítették 6-7 óra alatt az egészet olyan csalódás lett a vége.. Baromi sok kérdést nyitva hagytak, egy csomó mindenre érintőlegesen sem adtak választ. Tudom, hogy itt főleg a két nyomozó és az ő életük a lényeg, de szerintem ez már tisztességtelenül sok mindent hagytak lógva, én elég csalódottan álltam fel a finálé után, főleg hogy tudom hogy a második évadban utalni sem fognak az első eseményeire.

SPOILER VÉGE

A második évadra valami nagyon jót kell kiokoskodniuk, mert Vince Vaughn és Colin Farrell közel sem olyan nevek mint Woody és Meki. Utóbbit nem igazán kedvelem, előbbit meg szinte csak vígjátékokban láttam amikben ugyan azt a karaktert hozza.

Viszont még januárban láttam egy elég rövid(4x6-7 rész) HBO-s sorozatot, az Eastbound and Down-t. Baromi jó kis vígjátéksorozat, óriási dumák vannak benne, tudom ajánlani :) Az HBO és a Netflix ezerrel gyártja a jobbnál jobb sorozatokat, tényleg nagyon erős a választék, jó dolgunk van.

Avatar
Chester
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 12239
Csatlakozott: 2011. szeptember 18., vasárnap 9:47

Re: Filmek

#359 Hozzászólás Szerző: Chester »

rafanadal írta:Most néztem meg a Draft Dayt. Aki szereti az NFL-t annak nagyon szórakoztató film szerintem. Érdemes megnézni.
És látva a Browns-t, az idei drafton aktuális lehet a film. :D

rafanadal
Tippverseny győztese 2015/16
Tippverseny győztese 2015/16
Hozzászólások: 11987
Csatlakozott: 2009. augusztus 13., csütörtök 12:59
Kedvenc játékos: Hazard
Kedvenc exjátékos: Mata
Tartózkodási hely: Kolozsvár

Re: Filmek

#360 Hozzászólás Szerző: rafanadal »

Most néztem meg a Draft Dayt. Aki szereti az NFL-t annak nagyon szórakoztató film szerintem. Érdemes megnézni.
Chelsea!!! "Blue Is The Colour"

Válasz küldése