Zene

Off-Topic Chat egyéb témákról.
Üzenet
Szerző
andyslacker
Hozzászólások: 773
Csatlakozott: 2005. december 19., hétfő 15:07
Kedvenc játékos: Frank Lampard
Tartózkodási hely: Ausztrália

#3161 Hozzászólás Szerző: andyslacker »

ToreAndre írta:A diákhitelt is ellenzed Eszti?

Tore, egy alapigazság: A hitel a banknak mindig jó, a hitelt felvevőnek pedig nagyon ritkán.
Birth, CHELSEA, Death

Avatar
ToreAndre
Hozzászólások: 5221
Csatlakozott: 2005. december 19., hétfő 13:27
Tartózkodási hely: Budapest

#3162 Hozzászólás Szerző: ToreAndre »

A diákhitelt is ellenzed Eszti?
Only one Di Matteo!

Gyeszti
Hozzászólások: 559
Csatlakozott: 2005. december 16., péntek 14:27
Tartózkodási hely: Győr

#3163 Hozzászólás Szerző: Gyeszti »

zirkonium írta:
ZenZo írta:Nézzétek, az áruk minősége a kereslethez igazodik. A kereslet pedig az árhoz. Amíg egy átlag magyar havi fizetése nem üti meg a nettó 120'000 forintot, addig ne is várjon senki minőséget. Az ember azt veszi, amire van pénze.
Ez azért nem teljesen helytálló. Az oké, hogy sehol nincsenek a magyar keresetek, de annyi hitelt vesznek fel mostanában a magyarok, hogy hihetetlen. És ha már más pénzéből vesz hitelre az ember, akkor ugyan pláne nézzen utána, hogy ne a szart vegye, hanem hosszútávra minőséget. A teszkók meg a többi iszonyatosan nagyon szakít ebből a minden szart felvásárló piacból, amit egyenesen a magyar minőségi termelőktől vesz el. Húú de utálom őket!!
Ebben teljesen igazad van! A magyarok kezdik lassan elfelejteni az "Addig nyújtózkodj, amíg a takaród ér!" közmondást. Nálunk nem egy olyan melós van, akinek már a fizetése 50%-át vonom különböző személyi kölcsönökre, hitelekre. És azért csak 50%-ot, mert többet nem lehet!
A múltkor olvastam, hogy minden magyarra két darab hitel jut. A gyerekek és a nyugdíjasok valószínűleg nem vesznek fel hiteleket, úgyhogy szerintem ez a szám nagyon durva! Én abszolut hitelellenes vagyok, néhány éve még forgótárcsás mosógéppel mostam, és addig nem vettem automatát, amig nem volt meg rá a pénzem. Egy kivétel van nálam, az a lakás, de ott sem 15-20 Millió. Ez a hitelem meg hála istennek már letellt.
Ja, a bankok által visszavett kocsikat már meg sem említem!

zirkonium
Hozzászólások: 2466
Csatlakozott: 2005. december 18., vasárnap 14:57

#3164 Hozzászólás Szerző: zirkonium »

ZenZo írta:Nézzétek, az áruk minősége a kereslethez igazodik. A kereslet pedig az árhoz. Amíg egy átlag magyar havi fizetése nem üti meg a nettó 120'000 forintot, addig ne is várjon senki minőséget. Az ember azt veszi, amire van pénze.
Ez azért nem teljesen helytálló. Az oké, hogy sehol nincsenek a magyar keresetek, de annyi hitelt vesznek fel mostanában a magyarok, hogy hihetetlen. És ha már más pénzéből vesz hitelre az ember, akkor ugyan pláne nézzen utána, hogy ne a szart vegye, hanem hosszútávra minőséget. A teszkók meg a többi iszonyatosan nagyon szakít ebből a minden szart felvásárló piacból, amit egyenesen a magyar minőségi termelőktől vesz el. Húú de utálom őket!!

zirkonium
Hozzászólások: 2466
Csatlakozott: 2005. december 18., vasárnap 14:57

#3165 Hozzászólás Szerző: zirkonium »

s-h-i-n-e.com írta:Media Markt mocskolók figyelem! :wink: :lol:
Ma került a kezembe egy reklámújság & kivételesen nem egyből a szemétbe vágtam, hanem belelapoztam. Jól tettem, mert 1.990 HUF/db-ért sikerült beszereznem néhány tonna CD-t. Pl. régebbi Depeche Mode albumokat, The Doors-t stb... (tehát, igénytelenség ide-igénytelenség oda, néha ki lehet fogni ott is jobb dolgokat.)
Sajnos már a jövő hónapra tervezett "zsebpénzem" se**ére vertem, de ez már az én bajom... :wink:
A zene sohasem ismert határokat, ezt régóta tudjuk, így mindig eljutott a rajongókhoz, így vagy úgy. A MM-al nem ez a bajom. A zenéket még szerencsére nem ők írják... :lol:

andyslacker
Hozzászólások: 773
Csatlakozott: 2005. december 19., hétfő 15:07
Kedvenc játékos: Frank Lampard
Tartózkodási hely: Ausztrália

#3166 Hozzászólás Szerző: andyslacker »

Steffi írta:
s-h-i-n-e.com írta:A Chelsea játékosok és Jose kedvenc dalaiból készített válogatás cd-re is egy B. Adams dalt választott Mourinho. (Run To You).
Mindig is kedveltem Jose barátunkat, de azt nem tudtam, hogy jó a zenei ízlése. :P

Csak ez a szám pont a töltelékdalok közé sorolható szerintem. Abból az érából (abban nem vagyok biztos, h ugyanezen a lemezen van-e) a Thought I'd Died And Gone To Heaven a kedvencem....
Birth, CHELSEA, Death

andyslacker
Hozzászólások: 773
Csatlakozott: 2005. december 19., hétfő 15:07
Kedvenc játékos: Frank Lampard
Tartózkodási hely: Ausztrália

#3167 Hozzászólás Szerző: andyslacker »

szpecnaz írta:
ToreAndre írta:Nem hiszem el, hogy Nox-ot hallgattok!:) A szép magyar népzene megcsúfítása!
most mi a baj vele?....én pl annyira nem csípem a népzenét...amúgy annyira nem rossz zene....

a nox nem is normál 'zenekar', mert 'okos' marketing managerek kilóra megvettek egy néptánctagozatok végzett középszerű táncművészt és rittyenttek köré, meg a csaj köré pár sessionzenészt, meg egy dobgépet.
Nyilvánvalóan minőségi bedolgozó dalszerző szakmunkásokat már nem tudtak megfizetni a nagy íróasztal mellőli dizájnolás után, mert akárhol hallgatsz bele akármelyik dalukba, ugyanaz a szénnényúzott dallam szól.

"Keress egy adót, s meghallhatod
A százszor újraírt dallamot
A sláger a régi csak újabb változatban
Itt keleten a helyzet változatlan"
Birth, CHELSEA, Death

Avatar
s-h-i-n-e.com
Hozzászólások: 1225
Csatlakozott: 2005. december 16., péntek 23:30
Kedvenc játékos: shine
Kedvenc exjátékos: GZ25
Tartózkodási hely: www.youtube.com/AndyShineMusic

#3168 Hozzászólás Szerző: s-h-i-n-e.com »

Media Markt mocskolók figyelem! :wink: :lol:
Ma került a kezembe egy reklámújság & kivételesen nem egyből a szemétbe vágtam, hanem belelapoztam. Jól tettem, mert 1.990 HUF/db-ért sikerült beszereznem néhány tonna CD-t. Pl. régebbi Depeche Mode albumokat, The Doors-t stb... (tehát, igénytelenség ide-igénytelenség oda, néha ki lehet fogni ott is jobb dolgokat.)
Sajnos már a jövő hónapra tervezett "zsebpénzem" se**ére vertem, de ez már az én bajom... :wink:

szpecnaz
Hozzászólások: 2750
Csatlakozott: 2005. december 16., péntek 20:57
Tartózkodási hely: Budapest

#3169 Hozzászólás Szerző: szpecnaz »

kdako írta:Zenzonak teljesen igaza van, bár jól elkanyarodtunk a Noxtól.

Az pedig nem várható, h Mozart, Bach ma aranylemez lesz. egy ezresért még egy-két rajongó meveszi, de többért nem. A Csapda a maga műfajában kiváló, ha csak két országgal nyugatabbra születnek, most nem a Rammstein lenne a befutott.
és ne felejtsük el hogy jobban kellene örülni annak hogy 500 forint egy Bach cd mivel így több emberhez eljuthat mint az 5.000 forintos nox...amúgy ezt nem értem...Én imádom Robbie-t, ezért már hülye vagyok?:)

kdako
Site Admin
Site Admin
Hozzászólások: 6535
Csatlakozott: 2005. december 16., péntek 22:06
Tartózkodási hely: Budapest

#3170 Hozzászólás Szerző: kdako »

Zenzonak teljesen igaza van, bár jól elkanyarodtunk a Noxtól.

Az pedig nem várható, h Mozart, Bach ma aranylemez lesz. egy ezresért még egy-két rajongó meveszi, de többért nem. A Csapda a maga műfajában kiváló, ha csak két országgal nyugatabbra születnek, most nem a Rammstein lenne a befutott.
GO BLUES!

Avatar
ZenZo
Hozzászólások: 7579
Csatlakozott: 2006. augusztus 26., szombat 17:00
Tartózkodási hely: Jászberény

#3171 Hozzászólás Szerző: ZenZo »

Nézzétek, az áruk minősége a kereslethez igazodik. A kereslet pedig az árhoz. Amíg egy átlag magyar havi fizetése nem üti meg a nettó 120'000 forintot, addig ne is várjon senki minőséget. Az ember azt veszi, amire van pénze. Én is sokkal szívesebben vettem volna mondjuk egy Sony HD-TV-t kétmillióért, de be kellett érnem egy Techwooddal negyvenezerért, és még azt sem tudtam egyben kifizetni, csak egy kis baráti kölcsönnel. De a tv működik, sőt, jobb kép van rajta, mint a benti Samsungon. Semmi problémám nem volt vele az eltelt egy év során. Ja, és az üdítőről meg annyit, hogy "Always CocaCola!"
-- We'll keep the Blue Flag flying high!!! --

Avatar
ToreAndre
Hozzászólások: 5221
Csatlakozott: 2005. december 19., hétfő 13:27
Tartózkodási hely: Budapest

#3172 Hozzászólás Szerző: ToreAndre »

zirkonium írta:Tore, Mo-on semmiben sincs igény a minőségre. Alig 1 hónapja vagyok itthon, de az az érzésem, hogy mindenben csak a szar jut el Mo-ra. A minőségi termékekre itt nincs piac, kereslet stb. Bementem a MediaMarktba és megdöbbentem, hogy mennyi ócska szart árulnak. Egy szaros konyhai mérleget nem tudtam venni, pedig volt kirakva 50. De ez ugyanúgy igaz mindenre. És olcsó húsnak általában híg a leve, saját bőrön már megtanultam.
De ez nem dühítő?? Hihetetlen, hogy ennyi szart képesek vagyunk megvenni. 100 forintos bolt vazze!! Poénból vettem egy STAR fülhallgatót 150 forintért!:) Nem, hogy néhány óra után tönkre ment, egyből!!:D

A másik, amitől kiborulok, a két literes, 49 forintos, neonzöld szénsavas üditők. Viszik, mint a cukrot!
Only one Di Matteo!

szpecnaz
Hozzászólások: 2750
Csatlakozott: 2005. december 16., péntek 20:57
Tartózkodási hely: Budapest

#3173 Hozzászólás Szerző: szpecnaz »

zirkonium írta:Nem, csúcsminőségű termékek nem is jutnak el Mo-ra. Ritka a kivétel. Igaz ez élelmiszerre, iparcikkekre, ruhára stb. Még jó, hogy van a net...
élelmiszerben itt van a csúcsminőség...PICK TÉLISZALÁMI! GYULAI KOLBÁSZ!...mi kell még?:)..én ruhában is megtalálom a magamnak való jó minőséget..:)

zirkonium
Hozzászólások: 2466
Csatlakozott: 2005. december 18., vasárnap 14:57

#3174 Hozzászólás Szerző: zirkonium »

Nem, csúcsminőségű termékek nem is jutnak el Mo-ra. Ritka a kivétel. Igaz ez élelmiszerre, iparcikkekre, ruhára stb. Még jó, hogy van a net...

Avatar
undertow
Site Admin
Site Admin
Hozzászólások: 6656
Csatlakozott: 2005. december 18., vasárnap 3:23
Tartózkodási hely: Buda

#3175 Hozzászólás Szerző: undertow »

zirko, szerintem a media marktot es tarsait felejtsd el, altalaban szemettel van tele. inkabb egy barmilyen kisker bolt. mondjuk egy jo oreg vasedeny :)

(a noxrol inkabb nem nyilatkozom, senkit nem akarok megserteni es hat eleg lesujto a velemenyem...)

zirkonium
Hozzászólások: 2466
Csatlakozott: 2005. december 18., vasárnap 14:57

#3176 Hozzászólás Szerző: zirkonium »

Tore, Mo-on semmiben sincs igény a minőségre. Alig 1 hónapja vagyok itthon, de az az érzésem, hogy mindenben csak a szar jut el Mo-ra. A minőségi termékekre itt nincs piac, kereslet stb. Bementem a MediaMarktba és megdöbbentem, hogy mennyi ócska szart árulnak. Egy szaros konyhai mérleget nem tudtam venni, pedig volt kirakva 50. De ez ugyanúgy igaz mindenre. És olcsó húsnak általában híg a leve, saját bőrön már megtanultam.

zirkonium
Hozzászólások: 2466
Csatlakozott: 2005. december 18., vasárnap 14:57

#3177 Hozzászólás Szerző: zirkonium »

ToreAndre írta:Nem hiszem el, hogy Nox-ot hallgattok!:) A szép magyar népzene megcsúfítása!
Én nem hallottam soha egyetlen NOX számot és azt sem tudtam, hogy van ilyen csoport. Ez a CD a nővéremnek kell, nálam továbbra is Sinead O'Connor Universal Mother-je a csúcs!

zirkonium
Hozzászólások: 2466
Csatlakozott: 2005. december 18., vasárnap 14:57

#3178 Hozzászólás Szerző: zirkonium »

szpecnaz írta:megvan....kell?...mikor adjam oda?:D
Amikor találkozunk legközelebb. Bár most hétvégén Győrben leszek. Köszi előre is!!

Avatar
ToreAndre
Hozzászólások: 5221
Csatlakozott: 2005. december 19., hétfő 13:27
Tartózkodási hely: Budapest

#3179 Hozzászólás Szerző: ToreAndre »

Pontosan. Hihetetlen, hogy 499-ért árulnak bizonyos helyeken Mozart-ot, Bach-ot vagy Haydn-t....
Ezzel szemben egy Tankcsapda lemez kerül 5990-be...
Nagyon szomorú...:(
Only one Di Matteo!

Avatar
Norbert
Hozzászólások: 2128
Csatlakozott: 2005. december 18., vasárnap 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

#3180 Hozzászólás Szerző: Norbert »

Tore a mai zene alapdilemmáját feszegeted:
az igényes zene éhenhal, a tömegtermék meg virit...
Ahol Koncz Zsuzsa leértékelve sem kell, Karthagón szellős a küzdőtér, ott nagyok a gondok...
IN CHELSEA WE TRUST!

Válasz küldése