Zene

Off-Topic Chat egyéb témákról.
Üzenet
Szerző
Avatar
zzzzz
Hozzászólások: 1690
Csatlakozott: 2008. február 2., szombat 19:34
Kedvenc exjátékos: Mata
Tartózkodási hely: Bp.

Re: Zene

#121 Hozzászólás Szerző: zzzzz »

Николаевич írta:Pink Floyd-ot szereti valaki? Én már tűkön ülve várom az új albumot..
Az egyik kedvenceim. :) Az albumot én is várom már, bár a Louder than Words szerintem nem lett annyira jó, úgy érzem, hogy a High Hopes sokkal jobb lezárása lett volna a teljes munkásságuknak.

Avatar
jkopfner
Hozzászólások: 1828
Csatlakozott: 2011. augusztus 12., péntek 20:31
Kedvenc játékos: John Terry
Kedvenc exjátékos: Gianfranco Zola
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Zene

#122 Hozzászólás Szerző: jkopfner »

Николаевич írta:Pink Floyd-ot szereti valaki? Én már tűkön ülve várom az új albumot..
Nincsenek a kedvenceim között, de minden tiszteletem az övéké. Én kb. ennyire várom az új Faith no more albumot.

Avatar
Николаевич
Hozzászólások: 8354
Csatlakozott: 2011. július 7., csütörtök 14:42

Re: Zene

#123 Hozzászólás Szerző: Николаевич »

Pink Floyd-ot szereti valaki? Én már tűkön ülve várom az új albumot..

Avatar
Sheenka
Hozzászólások: 1534
Csatlakozott: 2008. november 11., kedd 21:23
Kedvenc játékos: Kante
Kedvenc exjátékos: Drogba

Re: Zene

#124 Hozzászólás Szerző: Sheenka »

Wisey írta:
Sheenka írta:Büszkén jelentem, hogy ismerem mindet, Kampfart, Ereb Altort és Kvelertakot még élőben is volt szerencsém meghallgatni:)
Az a poen hogy mar harom eve elek kint, de meg mindig nem jatszott Stockholmban a Grand Magus, az egyik nagy kedvencem :)
(Igaz a Kvelertakot haromszor lattam mar harom ev alatt. Es a top zenekarok - Sabbath, Maiden, Metallica, Pearl Jam, stb. - is altalaban utba ejtik az orszagot.)
Hát nyilván, ott van rá a legnagyobb piac:) De jó lehet tényleg, gondolom hetente van valami jó koncert. Mondjuk egyébként itt se reális panaszkodni, most az ősszel több koncert lesz mint amennyire lesz pénzem sajnos. SZóval egy szint után csak idegesítene, hogy na erre sincs pénzem meg arra se.

Avatar
Wisey
Hozzászólások: 4362
Csatlakozott: 2005. december 16., péntek 1:28
Kedvenc játékos: John Terry
Kedvenc exjátékos: Dennis Wise

Re: Zene

#125 Hozzászólás Szerző: Wisey »

Sheenka írta:Büszkén jelentem, hogy ismerem mindet, Kampfart, Ereb Altort és Kvelertakot még élőben is volt szerencsém meghallgatni:)
Az a poen hogy mar harom eve elek kint, de meg mindig nem jatszott Stockholmban a Grand Magus, az egyik nagy kedvencem :)
(Igaz a Kvelertakot haromszor lattam mar harom ev alatt. Es a top zenekarok - Sabbath, Maiden, Metallica, Pearl Jam, stb. - is altalaban utba ejtik az orszagot.)

Avatar
Sheenka
Hozzászólások: 1534
Csatlakozott: 2008. november 11., kedd 21:23
Kedvenc játékos: Kante
Kedvenc exjátékos: Drogba

Re: Zene

#126 Hozzászólás Szerző: Sheenka »

Büszkén jelentem, hogy ismerem mindet, Kampfart, Ereb Altort és Kvelertakot még élőben is volt szerencsém meghallgatni:)

Avatar
Wisey
Hozzászólások: 4362
Csatlakozott: 2005. december 16., péntek 1:28
Kedvenc játékos: John Terry
Kedvenc exjátékos: Dennis Wise

Re: Zene

#127 Hozzászólás Szerző: Wisey »

Viszonylag ujabb vagy ismeretlenebb(?) rockzenek közül ezeket ajanlom:

Blues Pills - sved zenekar, nöi enekessel, 70-es evek stilusaban. Blues ugyan a nevük, de a kemenyebb fajtabol. Aki birja a regi stilusu zeneket, erdemes meghallgatnia. Most jött ki az elsö albumuk.

Grand Magus - svedek, amolyan power metal (Manowar) stilusban. Ök sem ma kezdtek, de szeles körben annyire nem ismertek szerintem. Aki nem ismeri, az Iron Will-el vagy a Hammer of the North-al kezdje, de az uj lemezük (Triumph and Power) sem rossz.

Audrey Horne - norvegok, nem igazan egyedi, de nagyon hangulatos zenet nyomnak, hetvenes-nyolcvanas evek stilusaban.

Uriah Heep - öket talan nem kell bemutatni, nem allnak le talan soha :) Aki nem birta elviselni a regi lemezeik "nyavajgasat", annak is erdemes meghallgatnia az ujakat (Outsider, Into the Wild, Wake the Sleeper).

Ereb Altor: Gastrike - sved black metal zenekar a Bathory stilusaban. Ez egy 2012-es lemezük, de szerintem a legjobb. Sötet, gonosz :)

Kvelertak - norvegok "black and roll" stilusban, ket lemezzel, amiböl föleg az elsö volt zsenialis. A nyaron jatszottak Budapesten, de elfelejtettem ajanlani :(

Kampfar: Djevelmakt - norveg black metal, sosem hallottam roluk korabban, de ez a lemezük zsenialisan össze lett rakva. Itt is megvan a sötet hangulat, de mellette nagyon fogosak a dalok.


Bocs ha mar ajanlottam valamelyiket korabban :)

Avatar
Wisey
Hozzászólások: 4362
Csatlakozott: 2005. december 16., péntek 1:28
Kedvenc játékos: John Terry
Kedvenc exjátékos: Dennis Wise

Re: Zene

#128 Hozzászólás Szerző: Wisey »

Sheenka írta:Az a helyzet, hogy ezekkel már műfajilag van problémám. Egyszerűen nem látom a thrashben a szépséget. Szerintem ez mármár generációs "probléma", ahogy nézem a korosztályom metálos része már inkább black és death bandákon nőtt fel, míg nyilván régebben inkább a thrash volt a módi.
Lehet hogy kesöbb majd megszereted :)
En pl csak 30 eves kor felett kattantam ra jobban a death/black zenekre. Sokaig nem lattam bennük a szepseget, de aztan jobban beleastam magam a stilusba, es ratalaltam a (szamomra) zeneileg jobban ertekelhetö zenekarokra. Erdemes visszamenni a klasszikusokig - death metal eseteben pl. Entombed, Dissection, At the Gates -, mert aztan öket masolta a többseg, csak kevesbe egyedien. Persze mindig van nehany kesöbbi remekmü is, de a legtöbb akkor születik amikor egy stilus epp a topon van. (Thrash-ben ez a nyolcvanas evek közepe lehet.)

A Slipknot-nak a legelsö egy-ket lemezet hallottam csak, de kivancsisagbol azert lehet hogy megneznem öket egyszer. Jegyartol függ föleg, mert abszolut nem vagyok rajongo.

Avatar
Sheenka
Hozzászólások: 1534
Csatlakozott: 2008. november 11., kedd 21:23
Kedvenc játékos: Kante
Kedvenc exjátékos: Drogba

Re: Zene

#129 Hozzászólás Szerző: Sheenka »

jkopfner írta:
Sheenka írta:
jkopfner írta:Sólstafir-on szerintem bealudnék, bár egyszer kibírtam egy My Dying Bride koncertet is:)
Iszonyat jó pedig:D Nekem egy buta trash banda sokkal bealvósabb mint egy Sólstafir.
Szerintem az Anthrax-szel még barátkozz, a legutóbbi Worship Music albumuk zseniálisra sikerült. Bár Belladonnát vagy szeretik, vagy utálják az emberek, egy biztos, hogy végre megtanult énekelni:)
https://www.youtube.com/watch?v=L3XvN9f4ulc" onclick="window.open(this.href);return false;

Most jelent meg a Sanctuary (a feloszlott Nevermore énekes és basszer bandája) új albuma is:
https://www.youtube.com/watch?v=r_IrbeZfJII" onclick="window.open(this.href);return false;

Az új The Haunted is nagyon erős lett szerintem:
https://www.youtube.com/watch?v=RN7HMG4tVI0" onclick="window.open(this.href);return false;
Az a helyzet, hogy ezekkel már műfajilag van problémám. Egyszerűen nem látom a thrashben a szépséget. Szerintem ez mármár generációs "probléma", ahogy nézem a korosztályom metálos része már inkább black és death bandákon nőtt fel, míg nyilván régebben inkább a thrash volt a módi.

Avatar
jkopfner
Hozzászólások: 1828
Csatlakozott: 2011. augusztus 12., péntek 20:31
Kedvenc játékos: John Terry
Kedvenc exjátékos: Gianfranco Zola
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Zene

#130 Hozzászólás Szerző: jkopfner »

Sheenka írta:
jkopfner írta:Sólstafir-on szerintem bealudnék, bár egyszer kibírtam egy My Dying Bride koncertet is:)
Iszonyat jó pedig:D Nekem egy buta trash banda sokkal bealvósabb mint egy Sólstafir.
Szerintem az Anthrax-szel még barátkozz, a legutóbbi Worship Music albumuk zseniálisra sikerült. Bár Belladonnát vagy szeretik, vagy utálják az emberek, egy biztos, hogy végre megtanult énekelni:)
https://www.youtube.com/watch?v=L3XvN9f4ulc" onclick="window.open(this.href);return false;

Most jelent meg a Sanctuary (a feloszlott Nevermore énekes és basszer bandája) új albuma is:
https://www.youtube.com/watch?v=r_IrbeZfJII" onclick="window.open(this.href);return false;

Az új The Haunted is nagyon erős lett szerintem:
https://www.youtube.com/watch?v=RN7HMG4tVI0" onclick="window.open(this.href);return false;

Avatar
Sheenka
Hozzászólások: 1534
Csatlakozott: 2008. november 11., kedd 21:23
Kedvenc játékos: Kante
Kedvenc exjátékos: Drogba

Re: Zene

#131 Hozzászólás Szerző: Sheenka »

jkopfner írta:Sólstafir-on szerintem bealudnék, bár egyszer kibírtam egy My Dying Bride koncertet is:)
Iszonyat jó pedig:D Nekem egy buta trash banda sokkal bealvósabb mint egy Sólstafir.

Avatar
jkopfner
Hozzászólások: 1828
Csatlakozott: 2011. augusztus 12., péntek 20:31
Kedvenc játékos: John Terry
Kedvenc exjátékos: Gianfranco Zola
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Zene

#132 Hozzászólás Szerző: jkopfner »

Sheenka írta:
jkopfner írta:Srácok, szó sem volt a Puskásról, az Arénában lesz a koncert:D Az idei évben eddig nem sok koncertre tudtam elmenni, fesztiválra pedig egyre sem. A legnagyobb fájdalmam idén, hogy lemaradtam az egész estés (3 órás) Dream Theater koncertről és benéztem egy héttel az Alter Bridge koncertet:D Mivel Maiden-en nőttem fel nálam az év bulija az arénás Iron Maiden koncert, akármi is lesz még az évben. Főleg, hogy az előzenekart (Anthrax) még sosem láttam eddig élőben. 26.-án megnézem az Accept-et a pecsában, novemberben Dark Tranquillity, sajnos a Cannibal Corpse kimarad mert külföldön leszek, decemberben pedig Eluveitie. Ezek a nagyobbak, de már megvan a jegyem az A38-ra, október 30. After the burial, Monuments, Circles, Tides for nebula négyesre. Életem legnagyobb bulija eddig a 2007-es wacken fesztivál, na ott szinte mindenkit láttam:D Jövőre pedig nagyon szeretnék egy Machine Head és egy Faith no more koncertet:D A Kvelertak eddig kimaradt az életemből, de meglesem őket.
Dark Tranquilityn én is gondolkodom, meg Corspe-on is, egyik se nagyon nagy kedvenc de lehet kinézek. Sólstafir az tuti (negyedik lesz:) ), meg persze Eluveitie is (hatodik:) ). Anthraxhoz már volt szerencsém, de nem jött be, Machine Headet kétszer is láttam, az jó volt.
Sólstafir-on szerintem bealudnék, bár egyszer kibírtam egy My Dying Bride koncertet is:)

Avatar
Sheenka
Hozzászólások: 1534
Csatlakozott: 2008. november 11., kedd 21:23
Kedvenc játékos: Kante
Kedvenc exjátékos: Drogba

Re: Zene

#133 Hozzászólás Szerző: Sheenka »

jkopfner írta:Srácok, szó sem volt a Puskásról, az Arénában lesz a koncert:D Az idei évben eddig nem sok koncertre tudtam elmenni, fesztiválra pedig egyre sem. A legnagyobb fájdalmam idén, hogy lemaradtam az egész estés (3 órás) Dream Theater koncertről és benéztem egy héttel az Alter Bridge koncertet:D Mivel Maiden-en nőttem fel nálam az év bulija az arénás Iron Maiden koncert, akármi is lesz még az évben. Főleg, hogy az előzenekart (Anthrax) még sosem láttam eddig élőben. 26.-án megnézem az Accept-et a pecsában, novemberben Dark Tranquillity, sajnos a Cannibal Corpse kimarad mert külföldön leszek, decemberben pedig Eluveitie. Ezek a nagyobbak, de már megvan a jegyem az A38-ra, október 30. After the burial, Monuments, Circles, Tides for nebula négyesre. Életem legnagyobb bulija eddig a 2007-es wacken fesztivál, na ott szinte mindenkit láttam:D Jövőre pedig nagyon szeretnék egy Machine Head és egy Faith no more koncertet:D A Kvelertak eddig kimaradt az életemből, de meglesem őket.
Dark Tranquilityn én is gondolkodom, meg Corspe-on is, egyik se nagyon nagy kedvenc de lehet kinézek. Sólstafir az tuti (negyedik lesz:) ), meg persze Eluveitie is (hatodik:) ). Anthraxhoz már volt szerencsém, de nem jött be, Machine Headet kétszer is láttam, az jó volt.

Avatar
jkopfner
Hozzászólások: 1828
Csatlakozott: 2011. augusztus 12., péntek 20:31
Kedvenc játékos: John Terry
Kedvenc exjátékos: Gianfranco Zola
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Zene

#134 Hozzászólás Szerző: jkopfner »

ChesterB írta:Lehet arra értette a különlegest hogy hamarosan lebontják, és ez lehetne benne az (egyik) utolsó koncert. :)
Sheenka írta: Szerintem a Puskás pont nem egy jó koncerthely, ülőhelyekkel és "speciális állóhelyekkel". Én mindig jobban szerettem a kis klubbulikat. Brutal Assaultra járok, ott 20ezer körül szoktak lenni a Headliner koncerteken, de alapvetően jobb egy klubban. Vagy a BP park se rossz, ott volt Dropkick Murphys nyár elején, az állat volt, ott legalább nincs ülőhely de befér egy jó 10000 ember. Annál többen szvsz Slipknoton se lesznek, sőt.

In Flamesen nekem nem ezek hiányoztak igaziból, inkább a Colony, a Quiet Place és a My Sweet Shadows. Annyiban igazuk van, hogy a régi albumok nem igazán alkalmasak koncertre, meg hát ugye ez az új se nagyon, az "én ideális setlistemben" inkább a kztes, mondhatjuk sikeridőszak számait raknám.

Mire mész még amúgy idén, és min voltál mostanában? Nálam eddig az év bulija a Kvelertak volt, nemtudom voltál e:)
Srácok, szó sem volt a Puskásról, az Arénában lesz a koncert:D Az idei évben eddig nem sok koncertre tudtam elmenni, fesztiválra pedig egyre sem. A legnagyobb fájdalmam idén, hogy lemaradtam az egész estés (3 órás) Dream Theater koncertről és benéztem egy héttel az Alter Bridge koncertet:D Mivel Maiden-en nőttem fel nálam az év bulija az arénás Iron Maiden koncert, akármi is lesz még az évben. Főleg, hogy az előzenekart (Anthrax) még sosem láttam eddig élőben. 26.-án megnézem az Accept-et a pecsában, novemberben Dark Tranquillity, sajnos a Cannibal Corpse kimarad mert külföldön leszek, decemberben pedig Eluveitie. Ezek a nagyobbak, de már megvan a jegyem az A38-ra, október 30. After the burial, Monuments, Circles, Tides for nebula négyesre. Életem legnagyobb bulija eddig a 2007-es wacken fesztivál, na ott szinte mindenkit láttam:D Jövőre pedig nagyon szeretnék egy Machine Head és egy Faith no more koncertet:D A Kvelertak eddig kimaradt az életemből, de meglesem őket.

Avatar
Chester
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 12239
Csatlakozott: 2011. szeptember 18., vasárnap 9:47

Re: Zene

#135 Hozzászólás Szerző: Chester »

Lehet arra értette a különlegest hogy hamarosan lebontják, és ez lehetne benne az (egyik) utolsó koncert. :)

Avatar
Sheenka
Hozzászólások: 1534
Csatlakozott: 2008. november 11., kedd 21:23
Kedvenc játékos: Kante
Kedvenc exjátékos: Drogba

Re: Zene

#136 Hozzászólás Szerző: Sheenka »

jkopfner írta:Nem kellett volna, hogy betegyen neked az állításom, hiszen ott volt a végén egy mosoly:) Azért írtam, mert ilyen volumenű metál koncert nem lesz idén Magyarországon. Gondolok itt elsősorban a helyszínre (Puskás Aréna) és arra, hogy a Slipknot-ot nem egyszerű elcsípni. Mivel Te is nagy koncertre járó vagy, tudod jól, hogy teljesen más lesz, mintha betennéd a CD-t vagy az mp3-at. Mind látványban, hangzásban, brutalitásban hatalmas élmény lesz szerintem a koncert.

Visszatérve az In Flames-re, sosem gondoltam volna, hogy lesz olyan koncert, ahol nem játszák el a Pinball Map-et és Clayman-t.
Hááát. Szerintem a Puskás pont nem egy jó koncerthely, ülőhelyekkel és "speciális állóhelyekkel". Én mindig jobban szerettem a kis klubbulikat. Brutal Assaultra járok, ott 20ezer körül szoktak lenni a Headliner koncerteken, de alapvetően jobb egy klubban. Vagy a BP park se rossz, ott volt Dropkick Murphys nyár elején, az állat volt, ott legalább nincs ülőhely de befér egy jó 10000 ember. Annál többen szvsz Slipknoton se lesznek, sőt.

In Flamesen nekem nem ezek hiányoztak igaziból, inkább a Colony, a Quiet Place és a My Sweet Shadows. Annyiban igazuk van, hogy a régi albumok nem igazán alkalmasak koncertre, meg hát ugye ez az új se nagyon, az "én ideális setlistemben" inkább a kztes, mondhatjuk sikeridőszak számait raknám.

Mire mész még amúgy idén, és min voltál mostanában? Nálam eddig az év bulija a Kvelertak volt, nemtudom voltál e:)

Avatar
jkopfner
Hozzászólások: 1828
Csatlakozott: 2011. augusztus 12., péntek 20:31
Kedvenc játékos: John Terry
Kedvenc exjátékos: Gianfranco Zola
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Zene

#137 Hozzászólás Szerző: jkopfner »

Sheenka írta:
jkopfner írta:Tegyünk tisztába pár dolgot:) A metál, mint zenei műfaj szerintem jelenleg a legszéleskörűbb, minden alfaját is beleértve. Azzal tisztában vagyok, hogy a Slipknot manapság egy divatzenekar. Az M.F.K.R, Slipknot és Iowa albumokat kimondottan kedvelem, de ami igazán megfogott az a Disasterpieces DVD. Na az lezúzta az agyamat rendesen és nagyon sajnálom, hogy nem láthattam élőben. A további munkásságukat nem is nagyon követtem, mert nem teljesen az én világom. Az új albumot tegnap kezdtem hallgatni, de már most tudom, hogy sosem fogom megkedvelni. Ettől függetlenül tudom, hogy élőben teljesen más lesz és hatalmasat fognak zúzni. Nem láttam még őket élőben, így kihúzhatom őket a listáról. Ha már említetted az In Flames-t ott voltam a koncerten ( majd írok róla pár sort) egyik legnagyobb kedvenceim, bármit is csinálnak szeretni fogom. De ez a mostani koncert nem sokban emlékeztetett egy metál koncertre:)
Oké, de a te állításod meg pont az volt, hogy minden metál rajongónak kötelező, és ez az állítás tett be nálam picit.Természetesen semmi bajom azzal ha valaki Slipknotot hallgat, de ez nehogy már minden metál rajongónak alap legyen, mert hát nem az.
In Flamesnek nekem bejött a koncert nagyon, még ha első két alkalommal amikor láttam őket jobb volt akkor is. Az új albummal is meg tudtam barátkozni, jó számok vannak rajta, a baj csak az, hogy egyik sem kiemelkedő igazán, ami egy átlag IF albumon 3-4 számra mindig elmondható volt.
Nem kellett volna, hogy betegyen neked az állításom, hiszen ott volt a végén egy mosoly:) Azért írtam, mert ilyen volumenű metál koncert nem lesz idén Magyarországon. Gondolok itt elsősorban a helyszínre (Puskás Aréna) és arra, hogy a Slipknot-ot nem egyszerű elcsípni. Mivel Te is nagy koncertre járó vagy, tudod jól, hogy teljesen más lesz, mintha betennéd a CD-t vagy az mp3-at. Mind látványban, hangzásban, brutalitásban hatalmas élmény lesz szerintem a koncert.

Visszatérve az In Flames-re, sosem gondoltam volna, hogy lesz olyan koncert, ahol nem játszák el a Pinball Map-et és Clayman-t.

Avatar
Sheenka
Hozzászólások: 1534
Csatlakozott: 2008. november 11., kedd 21:23
Kedvenc játékos: Kante
Kedvenc exjátékos: Drogba

Re: Zene

#138 Hozzászólás Szerző: Sheenka »

jkopfner írta:Tegyünk tisztába pár dolgot:) A metál, mint zenei műfaj szerintem jelenleg a legszéleskörűbb, minden alfaját is beleértve. Azzal tisztában vagyok, hogy a Slipknot manapság egy divatzenekar. Az M.F.K.R, Slipknot és Iowa albumokat kimondottan kedvelem, de ami igazán megfogott az a Disasterpieces DVD. Na az lezúzta az agyamat rendesen és nagyon sajnálom, hogy nem láthattam élőben. A további munkásságukat nem is nagyon követtem, mert nem teljesen az én világom. Az új albumot tegnap kezdtem hallgatni, de már most tudom, hogy sosem fogom megkedvelni. Ettől függetlenül tudom, hogy élőben teljesen más lesz és hatalmasat fognak zúzni. Nem láttam még őket élőben, így kihúzhatom őket a listáról. Ha már említetted az In Flames-t ott voltam a koncerten ( majd írok róla pár sort) egyik legnagyobb kedvenceim, bármit is csinálnak szeretni fogom. De ez a mostani koncert nem sokban emlékeztetett egy metál koncertre:)
Oké, de a te állításod meg pont az volt, hogy minden metál rajongónak kötelező, és ez az állítás tett be nálam picit.Természetesen semmi bajom azzal ha valaki Slipknotot hallgat, de ez nehogy már minden metál rajongónak alap legyen, mert hát nem az.
In Flamesnek nekem bejött a koncert nagyon, még ha első két alkalommal amikor láttam őket jobb volt akkor is. Az új albummal is meg tudtam barátkozni, jó számok vannak rajta, a baj csak az, hogy egyik sem kiemelkedő igazán, ami egy átlag IF albumon 3-4 számra mindig elmondható volt.

Avatar
Николаевич
Hozzászólások: 8354
Csatlakozott: 2011. július 7., csütörtök 14:42

Re: Zene

#139 Hozzászólás Szerző: Николаевич »

almos írta: nem tudom ki az a szerencsétlen, aki ülőhelyet fog venni.

Alacsonyak, idősebbek, gyerekkel vagy asszonnyal érkezők, egészségügyi problémákkal küzdők.. Én is ücsörögtem már Placebo koncerten a kifordult térdem miatt. Nem volt az igazi, de jobb volt mint otthon maradni.

Húsz évesen könnyű röhögni azokon, akik ülőhelyre mennek, de nálad is eljöhet majd az idő amikor ötvenesen, pocakosan megnéznéd a kedvenc bandád, de már nem igazán tudsz négy-öt órát ácsorogni :D

Avatar
jkopfner
Hozzászólások: 1828
Csatlakozott: 2011. augusztus 12., péntek 20:31
Kedvenc játékos: John Terry
Kedvenc exjátékos: Gianfranco Zola
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Zene

#140 Hozzászólás Szerző: jkopfner »

Sheenka írta:
jkopfner írta:Minden metál rajongónak kötelező ott lenni:)
Ezen nagyon kiakadhatnék de most nem fogok:)

Najó azért picit de, eléggé mozgok metál körökben, van koncertnaplóm, nemrég léptem át a 300-at, nem fogom felsorolni most h miket láttam, és persze rengeteg metálossal megismerkedtem ezalatt. Bátran ki merem jelenteni, hogy a Slipknotot nem a metálosok hallgatják, sokkal inkább az olyan réteg akik sokmindent szeretnek, és az ő "zúzós" zenéjük a Slipknot (ilyen még pl a Hollywood Undead). Nem azt mondom, hogy Slipknotot hallgatni metálosként ciki, de azért nem is jellemző.
Meg is néztem most a Facebookomon, hogy az ismerőseim akik kedvelték a Slipknotot amúgy milyen zenei beállítottságúak, és 1-2 metálos van köztük (45-ből), a többi ilyen max rocker vagy ilyen linkin parkos arc.
Ne bántódj meg, főleg mivel láttalak már itt nemegyszer jó zenét posztolni, de a metálosok nem Slipknotot hallgatnak, maximum másodvonalban.

Szóval összességében jó szórakozást a koncerthez, de a metál rajongóknak inkább ajánlanék valami metál koncertet:) Pl most volt In Flames, és lesz még az ősszel sok jó:)
Tegyünk tisztába pár dolgot:) A metál, mint zenei műfaj szerintem jelenleg a legszéleskörűbb, minden alfaját is beleértve. Azzal tisztában vagyok, hogy a Slipknot manapság egy divatzenekar. Az M.F.K.R, Slipknot és Iowa albumokat kimondottan kedvelem, de ami igazán megfogott az a Disasterpieces DVD. Na az lezúzta az agyamat rendesen és nagyon sajnálom, hogy nem láthattam élőben. A további munkásságukat nem is nagyon követtem, mert nem teljesen az én világom. Az új albumot tegnap kezdtem hallgatni, de már most tudom, hogy sosem fogom megkedvelni. Ettől függetlenül tudom, hogy élőben teljesen más lesz és hatalmasat fognak zúzni. Nem láttam még őket élőben, így kihúzhatom őket a listáról. Ha már említetted az In Flames-t ott voltam a koncerten ( majd írok róla pár sort) egyik legnagyobb kedvenceim, bármit is csinálnak szeretni fogom. De ez a mostani koncert nem sokban emlékeztetett egy metál koncertre:)

Válasz küldése