Számítástechnika

Off-Topic Chat egyéb témákról.
Üzenet
Szerző
Avatar
jkopfner
Hozzászólások: 1828
Csatlakozott: 2011. augusztus 12., péntek 20:31
Kedvenc játékos: John Terry
Kedvenc exjátékos: Gianfranco Zola
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Számítástechnika

#1 Hozzászólás Szerző: jkopfner »

Szevasztok!

Ha érdekel valakit van egy eladó notebookom. Bontatlan, 3 év garanciával, jóval a piaci ára alatt.

Dell notebook Inspiron 5567, i5-7200U, 4GB, 500GB, R7 M445 2GB - 130.000ft

Processzor: Intel Core i5 7200U (2,5GHz, turbó akár 3,1GHz-ig, 3MB gyorsítótár)
Memória: 4 GB DDR4 2133 MHz
Kijelző: 15,6' HD LED fényes TFT 16:9 (1366 x 768)
Háttértár: 500 GB 5400 RPM
Optikai meghajtó: 8x DVD író (+/-RW Dual Layer)
Video: AMD Radeon™ R7 M445 2GB GDDR5
Hangrendszer: Beépített sztereó hangrendszer
Multimédia: Beépített HD webkamera; MicroSD kártyaolvasó
Billentyűzet: Magyar kiosztású, numerikus billentyűkkel, Led háttérvilágítással
Interfész: 10/100 Mbps LAN, Bluetooth, HDMI, USB 2.0 (1 db), USB 3.0 (2 db), Wireless LAN 802.11 a/b/g/n/ac (WiFi)
Akkumulátor: 3 cella
Szín: Szürke
Súly: 2,36kg
Garancia: 3 év
Méret: 390 x 259 x 23.5 mm

Avatar
Николаевич
Hozzászólások: 8354
Csatlakozott: 2011. július 7., csütörtök 14:42

Re: Számítástechnika

#2 Hozzászólás Szerző: Николаевич »

Gereb írta: Persze, s ha megvennék minden programot amit használok, ilyen fizetések mellett, akkor vízen, meg száraz kenyéren élnék. Ami megéri a pénzét, és sokat használom, azt általában megveszem, legyen játék, program, vagy bármi. Viszont minden szir-szarért 30 dollárt fizetni, kinek van pénze?

Nem igazán értem hogy miért írod ezt, szerintem félreértetted a válaszom. Nem akarok álszenteskeni, én is le szoktam torrentezni dolgokat. Ezért írtam hogy ha nem veszed meg akkor inkább szedd le mint hogy szarakodj a trial verzióval havi háromszor.

cech19960320
Hozzászólások: 3838
Csatlakozott: 2009. február 6., péntek 14:02
Kedvenc játékos: Petr Cech

Re: Számítástechnika

#3 Hozzászólás Szerző: cech19960320 »

Pont ezért mondta hogy torrentezd le..

Avatar
Gereb
Hozzászólások: 1710
Csatlakozott: 2010. április 25., vasárnap 7:24
Kedvenc játékos: Hazard
Kedvenc exjátékos: Lampard

Re: Számítástechnika

#4 Hozzászólás Szerző: Gereb »

Николаевич írta:
Gereb írta:Van egy szoftver aminek a trial verziója van meg, viszont lejárt a 10 napos próbaidőszak, és nem engedi tovább használni a szoftvert. Szívesen megvenném, mert hasznos a program, viszont pofátlan 30 dollárt kérnek érte, amit viszont messze nem ér meg.
Azt tudom, hogy az ilyen trial verziós programok lementik a telepítés idejét, és minden indításkor hozzá mérik a jelenlegi időt, és aszerint döntik el, hogy lejárt vagy nem a próbaidőszak. Mivel egy esetleges uninstall, reinstall eltörölné az összes fájlt ami hozzá tartozik ezért a Windows registerekbe szokták menteni ezeket az adatokat.
Én ott keresgéltem, de unintall-ált állapotába a szoftver nem tárolt semmi fontosat a registerekbe.
Megnéztem a rejtett fájlok között is, de ott csak két dll kiterjesztésű fájlt találtam, ahol nem igazán kaptam bennük semmi ilyesmi infót. Szóval tanácstalan vagyok.
Valakinek valami tippje? :)

Kalózkodàs :D Ha eldöntötted hogy hasznàlni fogod de nem fizetsz érte akkor màr egyszerűbb tengerre szàllni mint ezzel szórakozni 10 naponkènt.
Persze, s ha megvennék minden programot amit használok, ilyen fizetések mellett, akkor vízen, meg száraz kenyéren élnék. Ami megéri a pénzét, és sokat használom, azt általában megveszem, legyen játék, program, vagy bármi. Viszont minden szir-szarért 30 dollárt fizetni, kinek van pénze?

Avatar
Николаевич
Hozzászólások: 8354
Csatlakozott: 2011. július 7., csütörtök 14:42

Re: Számítástechnika

#5 Hozzászólás Szerző: Николаевич »

Gereb írta:Van egy szoftver aminek a trial verziója van meg, viszont lejárt a 10 napos próbaidőszak, és nem engedi tovább használni a szoftvert. Szívesen megvenném, mert hasznos a program, viszont pofátlan 30 dollárt kérnek érte, amit viszont messze nem ér meg.
Azt tudom, hogy az ilyen trial verziós programok lementik a telepítés idejét, és minden indításkor hozzá mérik a jelenlegi időt, és aszerint döntik el, hogy lejárt vagy nem a próbaidőszak. Mivel egy esetleges uninstall, reinstall eltörölné az összes fájlt ami hozzá tartozik ezért a Windows registerekbe szokták menteni ezeket az adatokat.
Én ott keresgéltem, de unintall-ált állapotába a szoftver nem tárolt semmi fontosat a registerekbe.
Megnéztem a rejtett fájlok között is, de ott csak két dll kiterjesztésű fájlt találtam, ahol nem igazán kaptam bennük semmi ilyesmi infót. Szóval tanácstalan vagyok.
Valakinek valami tippje? :)

Kalózkodàs :D Ha eldöntötted hogy hasznàlni fogod de nem fizetsz érte akkor màr egyszerűbb tengerre szàllni mint ezzel szórakozni 10 naponkènt.

Avatar
Gereb
Hozzászólások: 1710
Csatlakozott: 2010. április 25., vasárnap 7:24
Kedvenc játékos: Hazard
Kedvenc exjátékos: Lampard

Re: Számítástechnika

#6 Hozzászólás Szerző: Gereb »

Van egy szoftver aminek a trial verziója van meg, viszont lejárt a 10 napos próbaidőszak, és nem engedi tovább használni a szoftvert. Szívesen megvenném, mert hasznos a program, viszont pofátlan 30 dollárt kérnek érte, amit viszont messze nem ér meg.
Azt tudom, hogy az ilyen trial verziós programok lementik a telepítés idejét, és minden indításkor hozzá mérik a jelenlegi időt, és aszerint döntik el, hogy lejárt vagy nem a próbaidőszak. Mivel egy esetleges uninstall, reinstall eltörölné az összes fájlt ami hozzá tartozik ezért a Windows registerekbe szokták menteni ezeket az adatokat.
Én ott keresgéltem, de unintall-ált állapotába a szoftver nem tárolt semmi fontosat a registerekbe.
Megnéztem a rejtett fájlok között is, de ott csak két dll kiterjesztésű fájlt találtam, ahol nem igazán kaptam bennük semmi ilyesmi infót. Szóval tanácstalan vagyok.
Valakinek valami tippje? :)

Hawaii
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 3905
Csatlakozott: 2009. február 27., péntek 15:40
Kedvenc játékos: Reece James
Kedvenc exjátékos: JT26 FL08 MB13 EH10

Re: Számítástechnika

#7 Hozzászólás Szerző: Hawaii »

koni0725 írta:Na közben rájöttem, hogy amikor újraindul a gép akkor a videókártyám hűtője megáll. Fogalmam sincs, hogy ez miért van, még csak másfél éve vettem.
Szerintem vmi oknál fogva (pl nem kap elég áramot, túl poros, tönkrement a vezérlője, stb) még jóval azelőtt megáll a videókártyád hűtője, mielőtt újraindulna. Teljesen normális dolog, hogy ilyenkor újraindul, ez amolyan védelem a túlmelegedés ellen, habár sok értelme nincs, mert attól még nem lesz hűvösebb, na mindegy... Mindenképp cseréltesd ki (ha garis, akkor az egészet, ha meg nem, akkor csak a ventit, pár ezerből megvan), esetleg 1-2 plusz venti sem ártana a gépedbe.

Avatar
koni0725
Hozzászólások: 3184
Csatlakozott: 2008. december 13., szombat 0:18
Kedvenc játékos: James
Kedvenc exjátékos: Lampard
Tartózkodási hely: London

Re: Számítástechnika

#8 Hozzászólás Szerző: koni0725 »

Na közben rájöttem, hogy amikor újraindul a gép akkor a videókártyám hűtője megáll. Fogalmam sincs, hogy ez miért van, még csak másfél éve vettem.
211! NEW RECORD!

Avatar
koni0725
Hozzászólások: 3184
Csatlakozott: 2008. december 13., szombat 0:18
Kedvenc játékos: James
Kedvenc exjátékos: Lampard
Tartózkodási hely: London

Re: Számítástechnika

#9 Hozzászólás Szerző: koni0725 »

paco83 írta:
koni0725 írta:Na srácok az a problémám, hogy a számítógépem egyre gyakrabban minden átmenet nélkül újraindul, viszont újrainduláskor bár megy a gép, a monitor nem kap jelet, az újraindító gombra nem reagál és általában csak az áramtalanítás segít ilyenkor. Valamilyen túlmelegedés kizárva, mert van, hogy közvetlenül bekapcsolás után csinálja ezt. Én az alaplapi elem merülésére gyanakszom. Esetleg valaki tapasztalt már hasonlót?
Hasonlót tapasztaltam én is míg xp-t használtam. Mióta áttértem win7-re megszűnt...
Win7-et használok én is, sajnos nem ez lesz a hiba.
211! NEW RECORD!

Avatar
paco83
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 1210
Csatlakozott: 2006. február 2., csütörtök 12:01
Kedvenc exjátékos: Tore Andre Flo
Tartózkodási hely: Hatvan

Re: Számítástechnika

#10 Hozzászólás Szerző: paco83 »

koni0725 írta:Na srácok az a problémám, hogy a számítógépem egyre gyakrabban minden átmenet nélkül újraindul, viszont újrainduláskor bár megy a gép, a monitor nem kap jelet, az újraindító gombra nem reagál és általában csak az áramtalanítás segít ilyenkor. Valamilyen túlmelegedés kizárva, mert van, hogy közvetlenül bekapcsolás után csinálja ezt. Én az alaplapi elem merülésére gyanakszom. Esetleg valaki tapasztalt már hasonlót?
Hasonlót tapasztaltam én is míg xp-t használtam. Mióta áttértem win7-re megszűnt...

Avatar
koni0725
Hozzászólások: 3184
Csatlakozott: 2008. december 13., szombat 0:18
Kedvenc játékos: James
Kedvenc exjátékos: Lampard
Tartózkodási hely: London

Re: Számítástechnika

#11 Hozzászólás Szerző: koni0725 »

Na srácok az a problémám, hogy a számítógépem egyre gyakrabban minden átmenet nélkül újraindul, viszont újrainduláskor bár megy a gép, a monitor nem kap jelet, az újraindító gombra nem reagál és általában csak az áramtalanítás segít ilyenkor. Valamilyen túlmelegedés kizárva, mert van, hogy közvetlenül bekapcsolás után csinálja ezt. Én az alaplapi elem merülésére gyanakszom. Esetleg valaki tapasztalt már hasonlót?
211! NEW RECORD!

Avatar
Gereb
Hozzászólások: 1710
Csatlakozott: 2010. április 25., vasárnap 7:24
Kedvenc játékos: Hazard
Kedvenc exjátékos: Lampard

Re: Számítástechnika

#12 Hozzászólás Szerző: Gereb »

Buluska írta:
chaoskid18 írta:Helló nekem annyi gondom van hogy a videókártyám driverje nem szereti az openGL-t egész pontosan a nincs a driverben de a kártya elvileg támogatja tudna esetleg valaki segíteni?
Frissítsd a drivert!
Gereb ez neked is szól, te is tölts le egy frissebb verziót.
A mostaninál nincs frissebb!
Szerintem más lesz a baj. Én vírusra gyanakszom.

Avatar
chaoskid18
Hozzászólások: 1410
Csatlakozott: 2009. április 7., kedd 13:48
Kedvenc játékos: Juan Mata
Kedvenc exjátékos: Gianfranco Zola
Tartózkodási hely: budapest

Re: Számítástechnika

#13 Hozzászólás Szerző: chaoskid18 »

Buluska írta:
chaoskid18 írta:Helló nekem annyi gondom van hogy a videókártyám driverje nem szereti az openGL-t egész pontosan a nincs a driverben de a kártya elvileg támogatja tudna esetleg valaki segíteni?
Frissítsd a drivert!
Gereb ez neked is szól, te is tölts le egy frissebb verziót.
a driver robot kiírtrta a hogy van frissebb driver de letölteni nem engedi az intel oldalán meg nem találtam meg azt a verziószámot valaki segítsen please!
Floor Jensen,Amy Lee,Mclaren,Chelsea!

Buluska
Hozzászólások: 1624
Csatlakozott: 2011. április 9., szombat 18:51
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Számítástechnika

#14 Hozzászólás Szerző: Buluska »

chaoskid18 írta:Helló nekem annyi gondom van hogy a videókártyám driverje nem szereti az openGL-t egész pontosan a nincs a driverben de a kártya elvileg támogatja tudna esetleg valaki segíteni?
Frissítsd a drivert!
Gereb ez neked is szól, te is tölts le egy frissebb verziót.

Avatar
chaoskid18
Hozzászólások: 1410
Csatlakozott: 2009. április 7., kedd 13:48
Kedvenc játékos: Juan Mata
Kedvenc exjátékos: Gianfranco Zola
Tartózkodási hely: budapest

Re: Számítástechnika

#15 Hozzászólás Szerző: chaoskid18 »

Helló nekem annyi gondom van hogy a videókártyám driverje nem szereti az openGL-t egész pontosan a nincs a driverben de a kártya elvileg támogatja tudna esetleg valaki segíteni?
Floor Jensen,Amy Lee,Mclaren,Chelsea!

Avatar
Gereb
Hozzászólások: 1710
Csatlakozott: 2010. április 25., vasárnap 7:24
Kedvenc játékos: Hazard
Kedvenc exjátékos: Lampard

Re: Számítástechnika

#16 Hozzászólás Szerző: Gereb »

Buluska írta:
Gereb írta:Valaki látott vagy hallott ahhoz hasonlót, hogy a gép a hangot nem játssza le amit innen indítók (film,rádió,zene stb) viszont amit netről (youtube, stb.) azt igen?
Ezt töltsd le és telepítsd fel: http://www.szoftverbazis.hu/szoftver/k- ... -1040.html" onclick="window.open(this.href);return false;

szerk: most nézem, hogy a Fifa14-nek sincs nálad hangja. így viszont nem tudom mi lehet a baj
Azért megpróbálom, köszi.

Szerk. Fixáltam néhány dolgot de semmi eredménye sincs.

Szerk2.Közben a rendszert is helyreállítottam, de ez sem segített.

Buluska
Hozzászólások: 1624
Csatlakozott: 2011. április 9., szombat 18:51
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Számítástechnika

#17 Hozzászólás Szerző: Buluska »

Gereb írta:Valaki látott vagy hallott ahhoz hasonlót, hogy a gép a hangot nem játssza le amit innen indítók (film,rádió,zene stb) viszont amit netről (youtube, stb.) azt igen?
Ezt töltsd le és telepítsd fel: http://www.szoftverbazis.hu/szoftver/k- ... -1040.html" onclick="window.open(this.href);return false;

szerk: most nézem, hogy a Fifa14-nek sincs nálad hangja. így viszont nem tudom mi lehet a baj

Avatar
Gereb
Hozzászólások: 1710
Csatlakozott: 2010. április 25., vasárnap 7:24
Kedvenc játékos: Hazard
Kedvenc exjátékos: Lampard

Re: Számítástechnika

#18 Hozzászólás Szerző: Gereb »

jkopfner írta:
Gereb írta:Valaki látott vagy hallott ahhoz hasonlót, hogy a gép a hangot nem játssza le amit innen indítók (film,rádió,zene stb) viszont amit netről (youtube, stb.) azt igen?
Nyomasd fel a hangerőt azon a programon, amelyekkel a zenéket, videókat, filmeket játszod le.
:D
Ha csak ennyi lenne :D
Példának okáért a Fifa 14-et nem VLC-vel játszom le még sincs hangja.
Már újraindítottam a gépet kétszer is, megnéztem hogy frissítve van e a hangkártya illesztőprogramja. Minden rendbe volt mégsem megy.
Az a vicces, hogy se a hangfalakkal, sem a hangkártyával nem lehet baj, ha a youtoubon tökéletesen megy minden.

Avatar
jkopfner
Hozzászólások: 1828
Csatlakozott: 2011. augusztus 12., péntek 20:31
Kedvenc játékos: John Terry
Kedvenc exjátékos: Gianfranco Zola
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Számítástechnika

#19 Hozzászólás Szerző: jkopfner »

Gereb írta:Valaki látott vagy hallott ahhoz hasonlót, hogy a gép a hangot nem játssza le amit innen indítók (film,rádió,zene stb) viszont amit netről (youtube, stb.) azt igen?
Nyomasd fel a hangerőt azon a programon, amelyekkel a zenéket, videókat, filmeket játszod le.

Avatar
Gereb
Hozzászólások: 1710
Csatlakozott: 2010. április 25., vasárnap 7:24
Kedvenc játékos: Hazard
Kedvenc exjátékos: Lampard

Re: Számítástechnika

#20 Hozzászólás Szerző: Gereb »

Valaki látott vagy hallott ahhoz hasonlót, hogy a gép a hangot nem játssza le amit innen indítók (film,rádió,zene stb) viszont amit netről (youtube, stb.) azt igen?

Válasz küldése