Miért zuhan a fórum színvonala?

Off-Topic Chat egyéb témákról.
Üzenet
Szerző
tru23

Re: Miért zuhan a fórum színvonala?

#1 Hozzászólás Szerző: tru23 »

Végigolvastam a topicot, talán nincs is sok jogosultságom egy fél éves beszélgetésbe belefolyni, főleg hogy akkor még nem is voltam tag, de higyjétek el, egyetértek. A fórumon túlmutató témát nem is szeretném folytatni, nem is lenne értelme.

Rengeteg a vízfejű errefelé, és valóban általános a jelenség. Én ezért tanulok tanárnak. 92-es születésű vagyok, és a tanáraim elmondása alapján is, az én korosztályom a vízválasztó. Az utánnunk következő korcsoport már veszett fejsze nyele.

Hinni kell srácok az egyénekben, a példamutatásban, a nevelésben. Sajnos nincs más módja.

A fórummal kapcsolatban pedig, már csak a káromkodás moderálása is lehetne határozottabb. Higyjétek el, elég bazdmegolást hallok naponta, ha ide feljövök, nem szorulok extra adagra.

Avatar
Bubi
Hozzászólások: 9287
Csatlakozott: 2005. december 21., szerda 15:28
Kedvenc játékos: Mason Mount
Kedvenc exjátékos: Robben
Tartózkodási hely: Erd

Re: Miért zuhan a fórum színvonala?

#2 Hozzászólás Szerző: Bubi »

Spring írta:
Bubi írta:Tudtok elni:) Sikerult a "miert szar a forum" temabol atkeveredni az elso vilaghaboruba.

En csak annyit fuznek hozza, Gino baratunk utan szabadon; "Jok a programok, minden jo, csak sok itt a kocsog" :)
Kevés az ember és a biztonsági szervezet :lol:
:D
http://www.youtube.com/watch?v=4AurN8Fzw20" onclick="window.open(this.href);return false;

Avatar
Wisey
Hozzászólások: 4362
Csatlakozott: 2005. december 16., péntek 1:28
Kedvenc játékos: John Terry
Kedvenc exjátékos: Dennis Wise

Re: Miért zuhan a fórum színvonala?

#3 Hozzászólás Szerző: Wisey »

tiszi írta: Nem értelek ZenZo...
Miért baj ha valaki ki akar menni külföldre mert ott jobban megfizetik a szakmáját mint itthon?? És mit értesz az alatt hogy mi szarrá tettük az országot?? (pl.: én)

Amúgy én azon vagyok hogy érettségi után minél előbb egy középszintű angol nyelvvizsgát szerezzek, mellette egy jó szakmát és kimenni pl.: Egyesült Arab Emírségekbe vagy Ausztráliba ahol sokkal többet keresnék mint itthon!
Nyilván nem azokra gondolt Zenzo, akik most tizen-huszonévesek; a "mi" kicsit túlzó.

És ha egy jobbikos így gondolkozik, hogy amint lehet ki akar menni külföldre, akkor mit várjunk a többiektől? :wink:

Spring
Hozzászólások: 3098
Csatlakozott: 2008. június 21., szombat 11:23
Kedvenc játékos: Azpilicueta
Kedvenc exjátékos: Lampard
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Miért zuhan a fórum színvonala?

#4 Hozzászólás Szerző: Spring »

Bubi írta:Tudtok elni:) Sikerult a "miert szar a forum" temabol atkeveredni az elso vilaghaboruba.

En csak annyit fuznek hozza, Gino baratunk utan szabadon; "Jok a programok, minden jo, csak sok itt a kocsog" :)
Kevés az ember és a biztonsági szervezet :lol:
UEFA CHAMPIONS LEAGUE AND FA CUP WINNERS 2012

Avatar
Bubi
Hozzászólások: 9287
Csatlakozott: 2005. december 21., szerda 15:28
Kedvenc játékos: Mason Mount
Kedvenc exjátékos: Robben
Tartózkodási hely: Erd

Re: Miért zuhan a fórum színvonala?

#5 Hozzászólás Szerző: Bubi »

Tudtok elni:) Sikerult a "miert szar a forum" temabol atkeveredni az elso vilaghaboruba.

En csak annyit fuznek hozza, Gino baratunk utan szabadon; "Jok a programok, minden jo, csak sok itt a kocsog" :)
http://www.youtube.com/watch?v=4AurN8Fzw20" onclick="window.open(this.href);return false;

tiszi
Hozzászólások: 2431
Csatlakozott: 2008. június 20., péntek 15:06
Kedvenc játékos: Silva
Kedvenc exjátékos: Terry Lampard Sevcsenko
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Miért zuhan a fórum színvonala?

#6 Hozzászólás Szerző: tiszi »

chelseaforce írta:akkor nevet kellene valtoztatni is, ne forum legyen, hanem elitklub :?
es nem azert, mert en nem vagyok klubtag ... teny
??

tiszi
Hozzászólások: 2431
Csatlakozott: 2008. június 20., péntek 15:06
Kedvenc játékos: Silva
Kedvenc exjátékos: Terry Lampard Sevcsenko
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Miért zuhan a fórum színvonala?

#7 Hozzászólás Szerző: tiszi »

ZenZo írta:
Mesty írta:...
Én amondó vagyok,mindenki tanuljon nyelvet,és egyetemre már külföldre kell járni.Itt már nem lehet semmit sem visszacsinálni,vegyetek fel kölcsönt és menjetek el ebből az országból.
Nem is akartam a témához szólni, (meg nem is fogok, mert ez erősen OFF), de emellett nem tudok egyszerűen elmenni.... nem értem az embereket, az ilyeneket meg főleg (és most bocs Mesty, ez nem csakk neked van célozva, hanem az összes hasonló gondolkodású embernek). Miért és milyen problémára is lehet megoldás ez a "húzzunk innen"... miért gondolja bárki is, hogy külföldön akármennyivel is jobb a helyzet? De komolyan.... nem a magyar fiatalok a bunkóbbak évről évre, hanem a világ fiataljai, csak hogy ezt a példát vegyük elő először, ha már innen indult. Vagy gondoljátok a külhoni fiatalok nem neteznek, fórumoznak? :) Nemá... Higyjétek el, az, ami nálunk van, hatványozottan jelentkezik olyan országokban, mint Anglia, Németország, Amerika, vagy egyebek. Csak annyi a különbség, hogy bennük nincs meg ez a valahol még a keleti blokkból megmaradt kényszeres mentalitás, hogy húzzunk külföldre.

Arra is sokszor kíváncsi lennék, hogy ha egy emberben megfogalmazódik ilyen, hogy ki kell menni külföldre, az vajon minek a hatása... a szülőké, a tanároké, netán saját kútfőből jut ide? Mert ha már itt szar (mert azzá tettük), akkor gyorsan hagyjuk itt, aztán álljunk tovább? Ez a tipikus vándorcigány életmód... mert azt figyelmen kívül lehet hagyni, csak felesleges, hogy ezt az országot mi tettük ilyenné. Igen, én, te, a szüleid, az én szüleim, meg a haverjaik. Azt ha már ilyen lett, egye-bassza, hagyjuk itt, majd valaki megoldja, mi meg húzzunk bele a "jóba", amit valaki más kitalált. Talán inkább itt kéne maradni, megpróbálni megjavítani nem? Komolyan, mint a kisgyerekek, ha elltörték anyu vázáját. Nem szól, elrohan. Sebaj, menjetek is. Az ilyenekre itt nincs szükség.
Nem értelek ZenZo...
Miért baj ha valaki ki akar menni külföldre mert ott jobban megfizetik a szakmáját mint itthon?? És mit értesz az alatt hogy mi szarrá tettük az országot?? (pl.: én)

Amúgy én azon vagyok hogy érettségi után minél előbb egy középszintű angol nyelvvizsgát szerezzek, mellette egy jó szakmát és kimenni pl.: Egyesült Arab Emírségekbe vagy Ausztráliba ahol sokkal többet keresnék mint itthon!

Avatar
redrum
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 1277
Csatlakozott: 2008. július 6., vasárnap 11:36
Kedvenc játékos: Mata
Kedvenc exjátékos: Mata
Kapcsolat:

Re: Miért zuhan a fórum színvonala?

#8 Hozzászólás Szerző: redrum »

szekelyla írta:Nézd, ha történelemleckével jössz, arra csak azt tudom írni, hogy azt mindig a győztesek írják, jelen esetben nagyrészt szovjet befolyásolás alatt íródott (újra) a magyar történelem említett része.
Ezért én nagy fenntartással kezelem azokat a "tényeket", amelyek az akkori társadalomról/ megosztottságról, vagy egyszerűen a mindennapokról szólnak.
Senki nem "tudhassa" mi volt pontosan, de mindegy.
Egy biztos én legalábbis megkérdőjelezem, azt hogy MO gyorsan kiheverte a két világháborút (szerintem még ma sem heverte ki teljesen). A mai demográfia és gazdasági problémák, pont annak a rendszernek a rovására írhatóak (természetesen a jelenlegi mellett) amely ezt a kilábalást csinálta "végig".

Nézd én nem akarok szándékosan (:D ) pesszimista lenni, de képtelen vagyok arra az optimizmusra, mint te. Ennek több összetevője van: részben a magyarokra oly jellemző össze(nem)fogás, részben a jelenlegi rendszerben levő alaphibák, és részben az irány amely felé megyünk nem teszi lehetővé számomra a pozitív végkifejlet "látását".

De remélem neked van igazad!

Arra, hogy úgy látom, hogy ebből nehezebb kilábalni, nem a probléma nagysága, hanem milyensége vezetett.
Nem arról van szó természetesen, hogy én azt látom, hogy olyan baromi jól mennek ma Magyarországon a dolgok, mert nem egészen látom így. Arról van szó, hogy itt valaki azt mondta, hogy elhagytunk egy olyan pontot, ahonnan már nincs visszaút, és az ország egyenesen halad a süllyesztőbe. Ezzel leírtam, hogy mélységesen nem értek egyet, sokkal nagyobb problémákat is túlélt már az ország.

A történelemmel kapcsolatban nem hiszem hogy olyasmit írtam volna amit meghamisítottak, itt egyértelmű dolgokról van szó. Nem is értem hogy te melyik részét látod az elmondottaknak megkérdőjelezhetőnek. A 20.sz egyébként is annyira közel áll hozzánk, hogy ez voltaképpen nem is "írott" történelem még, hiszen élő emberek elbeszéléseiből is megismerhetjük ezeket a dolgokat.

Azzal, hogy szerinted még nem hevertük ki a két világháborút nem igazán értem mit akarsz mondani. Nyilván mindkét háború visszavetett minket a fejlődésben (és ezáltal hatással van a jelenünkre), habár 1914-ben is messze le voltunk maradva a nyugattól, nemcsak most vagyunk lemaradva. Én pont azt mondom, hogy mekkora csapást jelentettek a háborúk, és hát ennek ellenére az ország újjáépült az elnyomó rendszer idején is.

A te érvelésed szerint ha jól értem Magyarországon egy folyamatos hanyatlás van amelynek részei a világháborúk és a kommunista rendszer is, valamint a rendszerváltás utáni időszak is.
Ezzel mint már írtam nem tudok egyet érteni, mert ma sokkal jobban élünk mint mondjuk az 1950-es években éltek a magyarok.
A probléma az (és tudom hogy közhely amit mondok), hogy az elmúlt 8 év olyan mértékben volt kártékony ennek az országnak, hogy az emberek főleg a fiatalok, akiknek nincs sok tapasztalata az ezt megelőző időkről, teljesen elveszteték a hitüket a jövőben. Én tényleg hiszem azt hogy ez egy átmeneti visszaesés volt, és az ország ebből ki tud lábalni, ahogy már annyi ennél súlyosabb bajból is kilábaltunk.
I'm goin' down down down down

szekelyla
Hozzászólások: 573
Csatlakozott: 2008. május 24., szombat 8:41

Re: Miért zuhan a fórum színvonala?

#9 Hozzászólás Szerző: szekelyla »

Nézd, ha történelemleckével jössz, arra csak azt tudom írni, hogy azt mindig a győztesek írják, jelen esetben nagyrészt szovjet befolyásolás alatt íródott (újra) a magyar történelem említett része.
Ezért én nagy fenntartással kezelem azokat a "tényeket", amelyek az akkori társadalomról/ megosztottságról, vagy egyszerűen a mindennapokról szólnak.
Senki nem "tudhassa" mi volt pontosan, de mindegy.
Egy biztos én legalábbis megkérdőjelezem, azt hogy MO gyorsan kiheverte a két világháborút (szerintem még ma sem heverte ki teljesen). A mai demográfia és gazdasági problémák, pont annak a rendszernek a rovására írhatóak (természetesen a jelenlegi mellett) amely ezt a kilábalást csinálta "végig".

Nézd én nem akarok szándékosan (:D ) pesszimista lenni, de képtelen vagyok arra az optimizmusra, mint te. Ennek több összetevője van: részben a magyarokra oly jellemző össze(nem)fogás, részben a jelenlegi rendszerben levő alaphibák, és részben az irány amely felé megyünk nem teszi lehetővé számomra a pozitív végkifejlet "látását".

De remélem neked van igazad!

Arra, hogy úgy látom, hogy ebből nehezebb kilábalni, nem a probléma nagysága, hanem milyensége vezetett.

Avatar
redrum
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 1277
Csatlakozott: 2008. július 6., vasárnap 11:36
Kedvenc játékos: Mata
Kedvenc exjátékos: Mata
Kapcsolat:

Re: Miért zuhan a fórum színvonala?

#10 Hozzászólás Szerző: redrum »

szekelyla írta:De akkor te sem: a világháború után mindenki "egyfelé húzott", mivel a bajban a magyar legtöbbször összefog. De most nem csak magyar van(!), ebből a szarból, meg csak úgy lehetne kijönni, ha mindenki egyet akarna(pl. adót rendesen fizetni, támogatás helyett dolgozni, tanulni lógás helyett stb.). Ahhoz, hogy egyet akarjunk a lecsúszott réteget kellene rávenni arra, hogy tanuljon/dolgozzon. :evil: Nem azt mondom szarjunk bele, de jelenleg nem látom az akaratot arra, hogy egy fele menjünk.

Másik dolog: a világháború során idegenek "bántottak" minket(külső tényező), most a társadalom belülről emésztődik(belső tényező), minden társadalom könnyebben fog össze külső tényezők ellen..
Oké, akkor vegyük sorra:
1. A világháborúk után az ország ezerszer rosszabb helyzetben volt mint ma. Gazdaságilag, lelkileg, sőt politikailag is. A két világháború között úgy hívták Magyarországot, hogy a hárommillió koldus országa. Mivel ennyien éheztek és éltek a létminimum alatt. Ezeknek az embereknek a nagy része még analfabéta is volt ráadásul. Ma azon parázunk, hogy az euró már 280 forint, 1946-ban meg a pénzzel tüzeltek, mert többet ért eltüzelni mint amennyi a névértéke volt.
Az emberek sokkal kilátástalanabb helyzetben voltak. 1. VH után Trianon miatt, a 2. VH után meg az oroszok meg a kommunisták miatt, meg hogy elvették az emberek földjét.
2. Akkor is abszolút megosztott volt a társadalom, és nem volt olyan egységes, mint ahogy gondolod. Horthyék idején is voltak egy csomóan akiknek az a rendszer nem tetszett, elég ha a többszázezer zsidóra, vagy a kommunistákra gondolunk.
A 2. VH után meg az ország nagy részének nem tetszett az ami az országgal történt és nem értettek egyet a vezetéssel. Másik részük viszont igenis vígan és örvendve menetelt a kommunizmus zászlaja alatt. És ezek magyar kommunisták voltak!!!
Nem az volt az egész, hogy bejöttek az orosz kommunisták és megmondták a magyar népnek, hogy mi a tuti, a magyarok meg egységesen útálták őket. Nem, itt a társadalom egy része "hithű" magyar kommunista volt.
Szóval ne mondd hogy nem volt belső megosztottság.
3. Cigánykérdés és demográfiai probléma van ma Magyarországon. Senki nem vitatja. Azonban szerintetek ezek megoldhatatlan problémák, én viszont azt mondom, hogy nagy problémák igen, de messze nem megoldhatatlanok, és messze nagyobb problémákból állt talpra már ez az ország.

Összegezve én a ti pesszimizmusotokkal nem tudok azonosulni, és úgy gondolom, hogy az hogy ti ennyire sötéten látjátok ma az ország helyzetét az azokkal az elődeinkkel szemben tiszteletlenség, akik sokkal sötétebb és borzalmasabb időszakokat éltek át ebben az országban. (Olyan ez velük szemben, mint nekünk innen Magyarországról hallgatni egy nyugati ember panaszkodását arról, hogy hát bizony nem igazán elég az az évi 80 ezer euró amit megkeres, meg hogy lassan már a gyerek autóját is el kell adni.)
I'm goin' down down down down

szekelyla
Hozzászólások: 573
Csatlakozott: 2008. május 24., szombat 8:41

Re: Miért zuhan a fórum színvonala?

#11 Hozzászólás Szerző: szekelyla »

redrum írta:
szekelyla írta:Ez a háború más, mert itt nem bombák, hanem cigánygyerekek hullanak az égből. :D

Hogyan állsz talpra, ha van egy réteg (cigány és lecsúszott magyar), amely nem tud/akar tenni semmit. Amíg nem tudják rávenni ezt a réteget, hogy tanuljon/dolgozzon, akarhatunk bármit itt nem lesz semmi. Arról már ne is beszéljünk, hogy politikai akarat sincs ennek a felszámolására, mivel ez nagy népszerűségvesztéssel járna. A mélypont még nem jött el, majd akkor következik be, amikor a demográfiai mutatók elérik azt a határt, amikor a nemdolgozó és nyugdíjas réteget már nem tudja finanszírozni a dolgozó réteg adója és az államadósság együtt (már nem lesz soká).
Te sem értettél meg semmit abból amit leírtam.
De akkor te sem: a világháború után mindenki "egyfelé húzott", mivel a bajban a magyar legtöbbször összefog. De most nem csak magyar van(!), ebből a szarból, meg csak úgy lehetne kijönni, ha mindenki egyet akarna(pl. adót rendesen fizetni, támogatás helyett dolgozni, tanulni lógás helyett stb.). Ahhoz, hogy egyet akarjunk a lecsúszott réteget kellene rávenni arra, hogy tanuljon/dolgozzon. :evil: Nem azt mondom szarjunk bele, de jelenleg nem látom az akaratot arra, hogy egy fele menjünk.

Másik dolog: a világháború során idegenek "bántottak" minket(külső tényező), most a társadalom belülről emésztődik(belső tényező), minden társadalom könnyebben fog össze külső tényezők ellen..

Avatar
redrum
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 1277
Csatlakozott: 2008. július 6., vasárnap 11:36
Kedvenc játékos: Mata
Kedvenc exjátékos: Mata
Kapcsolat:

Re: Miért zuhan a fórum színvonala?

#12 Hozzászólás Szerző: redrum »

szekelyla írta:Ez a háború más, mert itt nem bombák, hanem cigánygyerekek hullanak az égből. :D

Hogyan állsz talpra, ha van egy réteg (cigány és lecsúszott magyar), amely nem tud/akar tenni semmit. Amíg nem tudják rávenni ezt a réteget, hogy tanuljon/dolgozzon, akarhatunk bármit itt nem lesz semmi. Arról már ne is beszéljünk, hogy politikai akarat sincs ennek a felszámolására, mivel ez nagy népszerűségvesztéssel járna. A mélypont még nem jött el, majd akkor következik be, amikor a demográfiai mutatók elérik azt a határt, amikor a nemdolgozó és nyugdíjas réteget már nem tudja finanszírozni a dolgozó réteg adója és az államadósság együtt (már nem lesz soká).
Te sem értettél meg semmit abból amit leírtam.
I'm goin' down down down down

szekelyla
Hozzászólások: 573
Csatlakozott: 2008. május 24., szombat 8:41

Re: Miért zuhan a fórum színvonala?

#13 Hozzászólás Szerző: szekelyla »

redrum írta:Lehet, hogy túl optimista vagyok de egyáltalán nem értek egyet. Nincs olyan, hogy elérjük a mélypontot, és már nincs visszaút.
Basszus gondoljatok már bele abba, hogy mi volt az 1. világháború után, amikor milliók meghaltak nálunk, az ország elvesztette a területe, meg a lakossága kétharmadát mégis rövid idő alatt talpra álltunk. Mi lett volna ha akkor azt mondják az emberek, hogy szarju
Ez a háború más, mert itt nem bombák, hanem cigánygyerekek hullanak az égből. :D

Hogyan állsz talpra, ha van egy réteg (cigány és lecsúszott magyar), amely nem tud/akar tenni semmit. Amíg nem tudják rávenni ezt a réteget, hogy tanuljon/dolgozzon, akarhatunk bármit itt nem lesz semmi. Arról már ne is beszéljünk, hogy politikai akarat sincs ennek a felszámolására, mivel ez nagy népszerűségvesztéssel járna. A mélypont még nem jött el, majd akkor következik be, amikor a demográfiai mutatók elérik azt a határt, amikor a nemdolgozó és nyugdíjas réteget már nem tudja finanszírozni a dolgozó réteg adója és az államadósság együtt (már nem lesz soká).

Avatar
redrum
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 1277
Csatlakozott: 2008. július 6., vasárnap 11:36
Kedvenc játékos: Mata
Kedvenc exjátékos: Mata
Kapcsolat:

Re: Miért zuhan a fórum színvonala?

#14 Hozzászólás Szerző: redrum »

Mesty írta:Rengeteg a probléma,és ezek megoldását sokkal hamarabb kellet volna elkezdeni megoldani,mára már nem lehet.Olyan mintha zuhannál egy kútban a felénél van egy kapaszkodó amit elkaphatsz,de abban a pillanatban mikor ott vagy nem akarod elkapni,zuhansz tovább mire rájössz,hogy elakarod kapni,de már nem tudom mert elhagytad azt a pontot, amikor még tudtál volna változtatni...
Wisey írta:Én nem nagyon látom a kiutat, ennyi.
Mesty írta:Én is csak ennyi fűznék mindenkinek hozzá,aztán most már én is befejeztem..
Lehet, hogy túl optimista vagyok de egyáltalán nem értek egyet. Nincs olyan, hogy elérjük a mélypontot, és már nincs visszaút.
Basszus gondoljatok már bele abba, hogy mi volt az 1. világháború után, amikor milliók meghaltak nálunk, az ország elvesztette a területe, meg a lakossága kétharmadát mégis rövid idő alatt talpra álltunk. Mi lett volna ha akkor azt mondják az emberek, hogy szarjunk bele ebből már úgyse lesz semmi!
Aztán a 2. vh után megint milliós emberveszteség, az ország, elsősorban Budapest szarrábombázva. Az összes hidat meg egy csomó épületet lebombáztak az egész ország infrastrukturáját lennullázták. És rövid idő alatt úgy épült újjá az ország, hogy egy kurvára alkalmatlan vezetése volt, valamint egy elviselhetetlen politikai-gazdasági rendszere.
Ennél sokkal jobban állunk ma, és ti innen nem látjátok a kiutat és a szebb jövőt. Gondolkodjatok már el kicsit a múltunkon, hogy hányszor állt fel sokkal de sokkal nagyobb szarból ez az ország.
I'm goin' down down down down

Avatar
Zsoca
Hozzászólások: 6182
Csatlakozott: 2006. augusztus 21., hétfő 14:28
Kedvenc játékos: Michael Essien
Kedvenc exjátékos: Claude Makelele Joe Cole
Tartózkodási hely: Pécs
Kapcsolat:

Re: Miért zuhan a fórum színvonala?

#15 Hozzászólás Szerző: Zsoca »

Mesty írta:
Wisey írta: Én nem nagyon látom a kiutat, ennyi.
Én is csak ennyi fűznék mindenkinek hozzá,aztán most már én is befejeztem..
Ez igaz, viszont az egész nyugati társadalom válságban van. Mindegy, ez nagyon hosszú téma :D

Avatar
Mesty
Hozzászólások: 122
Csatlakozott: 2010. október 26., kedd 22:22

Re: Miért zuhan a fórum színvonala?

#16 Hozzászólás Szerző: Mesty »

Wisey írta: Én nem nagyon látom a kiutat, ennyi.
Én is csak ennyi fűznék mindenkinek hozzá,aztán most már én is befejeztem..

Avatar
Wisey
Hozzászólások: 4362
Csatlakozott: 2005. december 16., péntek 1:28
Kedvenc játékos: John Terry
Kedvenc exjátékos: Dennis Wise

Re: Miért zuhan a fórum színvonala?

#17 Hozzászólás Szerző: Wisey »

Zenzo, ez nem olyan egyszerű, hogy "próbáljuk megjavítani". Elméletileg ez lenne a megoldás, persze.

De úgy érzem hiába fizetem tisztességesen pl. az adót, nyugdíjjárulékot, vagy a TB-t, ha az ország nagy része feketén dolgozik (vagy minimálbérre bejelentve), vagy nem is dolgozik, a nyugdíjakra nincs kerete az államnak, az orvosok meg elvárják a kenőpénzt (és ha színvonalas ellátásra vágyom, kénytelen vagyok magánorvoshoz menni). Az adómból meg a pénzmosoda BKV-t támogatják, autópálya-hidakat építenek síkságon, vagy a polgármester a haverja feleségének biztosít önkormányzati fizetést úgy hogy a nő nem is dolgozik.
Plusz még idevehetjük a cigányproblémát, amihez hasonló ugyan minden országban létezik (munkanélküli bevándorló arabok, törökök, négerek), de talán nem ennyire rossz a helyzet mint nálunk.

Én nem nagyon látom a kiutat, ennyi.

Tudom hogy OFF, de ez a téma eleve az :)

Avatar
Zsoca
Hozzászólások: 6182
Csatlakozott: 2006. augusztus 21., hétfő 14:28
Kedvenc játékos: Michael Essien
Kedvenc exjátékos: Claude Makelele Joe Cole
Tartózkodási hely: Pécs
Kapcsolat:

Re: Miért zuhan a fórum színvonala?

#18 Hozzászólás Szerző: Zsoca »

Mesty írta: Na az igaz,hogy nem tudom a külföldi állapotokat,csak párszor voltam(nyaralás meg egyéb szempontjából)ebben lehet valami igazság ezt osztom...
DE,most neked mi a fontos,az,hogy te boldogan élj,legyen pénzed.(több mint Mo-n,nem annyi mint a lottó ötös,de azért ne keljen félned,mikor a csekkek jönnek)
Ne keljen félned attól,hogy cigányok kirabolnak,vagy elkapják a gyerekedet hazafelé jövet az iskolából,csak mert mondjuk az egyik beszólt neki, és ő visszaszólt.(vagy valami,a cigány nagyon kötekedős nép)
Elhiszed, hogy nyugaton sem lehet nyugodtan sétálni olyan helyeken, ami nincs bekamerázva? A bűnözés ott is megvan és szerintem simán megeshet, hogy rosszabb - nem jobb, ez tuti.
Mesty írta: VAGY az hogy,most jajj magyar vagyok jobbá akarom tenni az országot.(ami lehetetlen küldetés)Nem vagyok rasszista,de nem látjátok a cigányok milyen mértékben szaporodnak???Van pár rendes cigány ez igaz,én is ismerek,de százalékosan talán 90-10 az elosztás, rosszabbik felé.Az oktatás meg egyszerűen olyan,hogy az már vicc(tanárokat vernek,az órákon való viselkedés,fegyelmezés egyszerűen vicc..)
Amerikában meglövöldöznek órán. Nyugaton rengeteg a bevándorló, velük is akad gond.
Az a gondod (neked is), hogy benned van ez a (bocs a megfogalmazásért, durva lesz) magyarparaszt hozzáállás, hogy "ejj, Nyugat, óóó, ott aztán kolbászból van a kerítés, dolgozni nem kell, de ömlik a zseton". Csak az a gond, hogy ez egy idealizált Nyugat kép.

Avatar
Mesty
Hozzászólások: 122
Csatlakozott: 2010. október 26., kedd 22:22

Re: Miért zuhan a fórum színvonala?

#19 Hozzászólás Szerző: Mesty »

ZenZo írta:
Mesty írta:...
Én amondó vagyok,mindenki tanuljon nyelvet,és egyetemre már külföldre kell járni.Itt már nem lehet semmit sem visszacsinálni,vegyetek fel kölcsönt és menjetek el ebből az országból.
Nem is akartam a témához szólni, (meg nem is fogok, mert ez erősen OFF), de emellett nem tudok egyszerűen elmenni.... nem értem az embereket, az ilyeneket meg főleg (és most bocs Mesty, ez nem csakk neked van célozva, hanem az összes hasonló gondolkodású embernek). Miért és milyen problémára is lehet megoldás ez a "húzzunk innen"... miért gondolja bárki is, hogy külföldön akármennyivel is jobb a helyzet? De komolyan.... nem a magyar fiatalok a bunkóbbak évről évre, hanem a világ fiataljai, csak hogy ezt a példát vegyük elő először, ha már innen indult. Vagy gondoljátok a külhoni fiatalok nem neteznek, fórumoznak? :) Nemá... Higyjétek el, az, ami nálunk van, hatványozottan jelentkezik olyan országokban, mint Anglia, Németország, Amerika, vagy egyebek. Csak annyi a különbség, hogy bennük nincs meg ez a valahol még a keleti blokkból megmaradt kényszeres mentalitás, hogy húzzunk külföldre.
Na az igaz,hogy nem tudom a külföldi állapotokat,csak párszor voltam(nyaralás meg egyéb szempontjából)ebben lehet valami igazság ezt osztom...
DE,most neked mi a fontos,az,hogy te boldogan élj,legyen pénzed.(több mint Mo-n,nem annyi mint a lottó ötös,de azért ne keljen félned,mikor a csekkek jönnek)
Ne keljen félned attól,hogy cigányok kirabolnak,vagy elkapják a gyerekedet hazafelé jövet az iskolából,csak mert mondjuk az egyik beszólt neki, és ő visszaszólt.(vagy valami,a cigány nagyon kötekedős nép)
VAGY az hogy,most jajj magyar vagyok jobbá akarom tenni az országot.(ami lehetetlen küldetés)Nem vagyok rasszista,de nem látjátok a cigányok milyen mértékben szaporodnak???Van pár rendes cigány ez igaz,én is ismerek,de százalékosan talán 90-10 az elosztás, rosszabbik felé.Az oktatás meg egyszerűen olyan,hogy az már vicc(tanárokat vernek,az órákon való viselkedés,fegyelmezés egyszerűen vicc..)

Persze a szülőkkel van baj,akik nem bírják már kiskoruk óta nevelni a gyereküket,és itt a probléma kulcsa is.Bizony rászolgálnak a gyerekek arra hogy megverjék őket,megfélemlítés szempontjából,és akkor talán nem kurvázza le a saját anyját(feltéve ha nem az a foglalkozása)
És ugye ilyenek a mostani gyerekek,ők is szülnek majd gyereket ugyanilyen vagy rosszabb felnevelés,és ez így fokozódik szépen lefelé...Lassacskán majd a kisgyerekeknek nem az lesz az első szava,hogy apa meg anya,hanem hogy utcalány meg buzi.

Rengeteg a probléma,és ezek megoldását sokkal hamarabb kellet volna elkezdeni megoldani,mára már nem lehet.Olyan mintha zuhannál egy kútban a felénél van egy kapaszkodó amit elkaphatsz,de abban a pillanatban mikor ott vagy nem akarod elkapni,zuhansz tovább mire rájössz,hogy elakarod kapni,de már nem tudom mert elhagytad azt a pontot, amikor még tudtál volna változtatni...

Bocsi a hosszú hsz-ért,annyi dolog felgyülemlett bennem,hogy lehet kicsit össze-vissza...

Avatar
Zsoca
Hozzászólások: 6182
Csatlakozott: 2006. augusztus 21., hétfő 14:28
Kedvenc játékos: Michael Essien
Kedvenc exjátékos: Claude Makelele Joe Cole
Tartózkodási hely: Pécs
Kapcsolat:

Re: Miért zuhan a fórum színvonala?

#20 Hozzászólás Szerző: Zsoca »

Teljesen egyetértek, minden szavával.

Válasz küldése