Világbajnokság 2010 - Dél-afrikai Köztársaság

Off-Topic Chat egyéb témákról.
Üzenet
Szerző
rafanadal
Tippverseny győztese 2015/16
Tippverseny győztese 2015/16
Hozzászólások: 11987
Csatlakozott: 2009. augusztus 13., csütörtök 12:59
Kedvenc játékos: Hazard
Kedvenc exjátékos: Mata
Tartózkodási hely: Kolozsvár

Re: Világbajnokság 2010 - Dél-afrikai Köztársaság

#81 Hozzászólás Szerző: rafanadal »

Paul a polip Spanyolországot választotta. Remélem igaza lesz.
Chelsea!!! "Blue Is The Colour"

rafanadal
Tippverseny győztese 2015/16
Tippverseny győztese 2015/16
Hozzászólások: 11987
Csatlakozott: 2009. augusztus 13., csütörtök 12:59
Kedvenc játékos: Hazard
Kedvenc exjátékos: Mata
Tartózkodási hely: Kolozsvár

Re: Világbajnokság 2010 - Dél-afrikai Köztársaság

#82 Hozzászólás Szerző: rafanadal »

Cacau tud már játszani holnap vagy még sérült?
Chelsea!!! "Blue Is The Colour"

Avatar
Pety95
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2010. július 6., kedd 9:09
Kedvenc játékos: Terry Lamps
Kedvenc exjátékos: Joe Cole
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Világbajnokság 2010 - Dél-afrikai Köztársaság

#83 Hozzászólás Szerző: Pety95 »

grt Kassainak :) :!: 2008-as EB döntő megismétlődik majd és ő vezetheti :wink:
sztem a Németek nyernek majd, és a Hollandok ellen a döntőben is

Avatar
laczze
Hozzászólások: 3990
Csatlakozott: 2009. július 23., csütörtök 20:12
Kedvenc exjátékos: Drogba
Tartózkodási hely: Nova

Re: Világbajnokság 2010 - Dél-afrikai Köztársaság

#84 Hozzászólás Szerző: laczze »

BlueBlood1993 írta:Mér nem kaphatja meg a döntőt?
pontosan nemtudom de szerintem valaki hogy megkapja ez elődöntőt meg a döntőt is az vagy nagyon ritka vagy nincsis olyan egy Világbajnokságon! esetleg a Bronzmérkőzés! de sebaj nagyon jó kis meccset fog ígyis vezetni jobb mintha a Holland ot kapta volna :) és 34 éves még van hátra 10 éve :)
Drogba,Lampard,Terry <3

Avatar
BlueBlood1993
Hozzászólások: 3614
Csatlakozott: 2008. december 23., kedd 10:55
Kedvenc játékos: Enzo Fernández
Kedvenc exjátékos: Frank Lampard

Re: Világbajnokság 2010 - Dél-afrikai Köztársaság

#85 Hozzászólás Szerző: BlueBlood1993 »

Mér nem kaphatja meg a döntőt?

Avatar
Gereb
Hozzászólások: 1710
Csatlakozott: 2010. április 25., vasárnap 7:24
Kedvenc játékos: Hazard
Kedvenc exjátékos: Lampard

Re: Világbajnokság 2010 - Dél-afrikai Köztársaság

#86 Hozzászólás Szerző: Gereb »

laczze írta:
Gereb írta:
rafanadal írta:Kassaié a német-spanyol elődöntő!
Ha már a magyarok nem juthatnak ki a vb-re 50-en éven belül akkor már lehesünk büszkék valaki magyarra. HAJRÁ Kassai
csak így nemkaphatja meg a döntőt már szinte 100 % :S

de nembaj ezis szép volt !! :)
Így is lehet nézni, de ne keseregjünk inkább legyünk büszkék :D :wink:

Spring
Hozzászólások: 3098
Csatlakozott: 2008. június 21., szombat 11:23
Kedvenc játékos: Azpilicueta
Kedvenc exjátékos: Lampard
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Világbajnokság 2010 - Dél-afrikai Köztársaság

#87 Hozzászólás Szerző: Spring »

Sindu írta:Ja, vmennyire hasonlítanak, de azért ne említsünk már egy lapon egy sportembert és egy [öncenzúra]-t!
Ja, bocsi, csak kinézetre értettem
UEFA CHAMPIONS LEAGUE AND FA CUP WINNERS 2012

Sindu
Hozzászólások: 781
Csatlakozott: 2008. május 31., szombat 13:37
Kedvenc játékos: James
Kedvenc exjátékos: Lampard

Re: Világbajnokság 2010 - Dél-afrikai Köztársaság

#88 Hozzászólás Szerző: Sindu »

Ja, vmennyire hasonlítanak, de azért ne említsünk már egy lapon egy sportembert és egy [öncenzúra]-t!

Spring
Hozzászólások: 3098
Csatlakozott: 2008. június 21., szombat 11:23
Kedvenc játékos: Azpilicueta
Kedvenc exjátékos: Lampard
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Világbajnokság 2010 - Dél-afrikai Köztársaság

#89 Hozzászólás Szerző: Spring »

rafanadal írta:Kassaié a német-spanyol elődöntő!
Na ennek örülök, egyébként pont témába illő lenne a kérdésem, szerintetek Kassai nem tök ugyan úgy néz ki, mint Vona Gábor? :lol:

http://img.index.hu/cikkepek/0804/sport/kassai3.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.flagmagazin.hu/userfiles/tex ... mosoly.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;

ugyanazok a szemek meg minden, tiszta félelmetes mind a kettő :D
UEFA CHAMPIONS LEAGUE AND FA CUP WINNERS 2012

Avatar
gerawba
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 5936
Csatlakozott: 2009. május 17., vasárnap 18:19
Kedvenc exjátékos: Robben_Drogba_Lampard
Tartózkodási hely: Nice

Re: Világbajnokság 2010 - Dél-afrikai Köztársaság

#90 Hozzászólás Szerző: gerawba »

laczze írta:
rafanadal írta:Kassaié a német-spanyol elődöntő!
csak így nemkaphatja meg a döntőt már szinte 100 % :S
de nembaj ezis szép volt !! :)
Ez szinte biztosan így van valóban, bár csodálkoztam is volna rajta, ha döntőt vezethetne :(
Az viszont jelzésértékű vmennyire, hogy a 2 elődöntő közül (ha lehet ilyet mondani egy VB elődöntőnél) a nagyobb presztízsűt kapja, bármennyire is utálom az itthoni ténykedése miatt drukkolok neki. :)
ZenZo írta:
Etelkozi írta:Jól van, vesszetek össze! :D
Ez nem összeveszés,
Ebben akkor viszont legalább egyetértünk. :)
HAZARD = Messi+Ronaldo

Avatar
laczze
Hozzászólások: 3990
Csatlakozott: 2009. július 23., csütörtök 20:12
Kedvenc exjátékos: Drogba
Tartózkodási hely: Nova

Re: Világbajnokság 2010 - Dél-afrikai Köztársaság

#91 Hozzászólás Szerző: laczze »

Gereb írta:
rafanadal írta:Kassaié a német-spanyol elődöntő!
Ha már a magyarok nem juthatnak ki a vb-re 50-en éven belül akkor már lehesünk büszkék valaki magyarra. HAJRÁ Kassai
csak így nemkaphatja meg a döntőt már szinte 100 % :S

de nembaj ezis szép volt !! :)
Drogba,Lampard,Terry <3

Avatar
Gereb
Hozzászólások: 1710
Csatlakozott: 2010. április 25., vasárnap 7:24
Kedvenc játékos: Hazard
Kedvenc exjátékos: Lampard

Re: Világbajnokság 2010 - Dél-afrikai Köztársaság

#92 Hozzászólás Szerző: Gereb »

rafanadal írta:Kassaié a német-spanyol elődöntő!
Ha már a magyarok nem juthatnak ki a vb-re 50-en éven belül akkor már lehesünk büszkék valaki magyarra. HAJRÁ Kassai

rafanadal
Tippverseny győztese 2015/16
Tippverseny győztese 2015/16
Hozzászólások: 11987
Csatlakozott: 2009. augusztus 13., csütörtök 12:59
Kedvenc játékos: Hazard
Kedvenc exjátékos: Mata
Tartózkodási hely: Kolozsvár

Re: Világbajnokság 2010 - Dél-afrikai Köztársaság

#93 Hozzászólás Szerző: rafanadal »

Kassaié a német-spanyol elődöntő!
Chelsea!!! "Blue Is The Colour"

Avatar
ZenZo
Hozzászólások: 7579
Csatlakozott: 2006. augusztus 26., szombat 17:00
Tartózkodási hely: Jászberény

Re: Világbajnokság 2010 - Dél-afrikai Köztársaság

#94 Hozzászólás Szerző: ZenZo »

Etelkozi írta:Jól van, vesszetek össze! :D
Ez nem összeveszés, szakmai vita, ezt - és az ilyeneket hiányolom leginkább a fórumról. Sokkal több értelme van egy ilyen vitának, mint arról ezer hsz-t váltani, hogy ugyan igazoljuk már le Villat, áá, de hülyék vagyunk, hogy nem igazoljuk le.... stb.

(mellesleg a véleményed semmiben sem különbözik az enyémtől, max annyiban, hogy szerintem az uruk megérdemelték volna a kiesést, de ez már részletkérdés :) ).
-- We'll keep the Blue Flag flying high!!! --

Avatar
ZenZo
Hozzászólások: 7579
Csatlakozott: 2006. augusztus 26., szombat 17:00
Tartózkodási hely: Jászberény

Re: Világbajnokság 2010 - Dél-afrikai Köztársaság

#95 Hozzászólás Szerző: ZenZo »

gerawba írta:1. Nem én hoztam fel AC-t (most olcsó lenne azt mondani, hogy te lőttél mellé...)
2. Mekkora marhaság már egy direkt SÉRÜLÉST szándékozni akaró szabalytalanságot összehasonlítani egy ilyennel?! Annyi közös van bennük, hogy mindkettő szabálytalan...

Ja, a szabálykönyvbe elég sok dolog van, amiket meccsenként 30-40-szer szegnek meg (nyilván a többi nem baj, csak ez...)

Most nem akarlak annyira idézni, de ,,A szabályok azért vannak, hogy ne azt csinálhassa a pályán, amit akar, hanem amit _lehet_. Az meg valahol az elején ott vagyon a szabálykönyvben, hogy'' a les az szabálytalan... Attól nem mész a falnak, hogy az egész akció les (szabálytalanság) után történt, de attól igen, hogy ezt egy uruguayi mezőnyjátékos (szabálytalanság) kézzel akadályozta meg (és nem az első lett lefújva)...
1. AC-t nem te hoztad fel, ok, mellé ment ;)
2. pontosan akkora, mint a lesrefutást a szándékos kezezéssel
3. sehol nem írtam, hogy egyéb, bármilyen szabály áthágása nem baj. Csak vannak fokozatok. Számomra a szándékos kezezés, a durva, nyújtott lábas becsúszás, a könyöklés, a rátartás, a színészkedés, műesés az a kategória, amit minden esetben annak megfelelően kellene szankcionálni. A következő, kisebb fokozat a vétlen kezezés, feltartás, les, lökés, mezrángatás... vágod. Mert azért ne hasonlítsunk már össze egy szándékos kezezést a gólvonalon meg egy mezrángatást a kezdőkörben. Ugyanígy tegyünk különbséget, hogy valaki véletlen 1 centis lesen áll, vagy három méteresen.
-- We'll keep the Blue Flag flying high!!! --

Etelkozi
Hozzászólások: 1302
Csatlakozott: 2005. december 27., kedd 16:36

Re: Világbajnokság 2010 - Dél-afrikai Köztársaság

#96 Hozzászólás Szerző: Etelkozi »

Jól van, vesszetek össze! :D

Én azt mondom (és középre helyezkedem...), hogy a szabálykönyvben álló dolgok szándékos megsértése (azaz tudom, hogy tilos, de megcsinálom) etikailag akkor is kifogásolható, ha azt büntetik. Meg akkor is, ha nem kezezésrúl, hanem buktatásról, lerántásról, bármi másról ban szó.

Számomra Suarez tette kimeríti a csalást, mert tudta, hogy tilos amit csinál, de megtette, ezzel gyakorlatilag kinyitott csapatának egy, a foci szabályaival összeegyeztethetetlen (ezt a szót negyedikre írtam le helyesen...) kiskaput, illetve hibázási lehetőséget (100%-ból csinált mondjuk 90-et, és bejött neki).

Más szempontból a kiszabott büntetés kellő mértékű volt, és megadta a lehetőséget, hogy Ghána a csalást megtorolja, nem tette. Hozzátéve, a piros lap jelentősége nagyon minimális volt (Suarez nem lőhet büntetőt a párbajban). Ezért kell eltiltani, mondjuk 5 meccsre, hogy kellő súlyú büntetést kapjon.

A kapufa meg a sors fintora és Gyan hibája.

Avatar
gerawba
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 5936
Csatlakozott: 2009. május 17., vasárnap 18:19
Kedvenc exjátékos: Robben_Drogba_Lampard
Tartózkodási hely: Nice

Re: Világbajnokság 2010 - Dél-afrikai Köztársaság

#97 Hozzászólás Szerző: gerawba »

ZenZo írta:1. a gól egészen addig lehetőség, amíg a bíró be nem fújja. Nem kell messzire menni akár a VB-n sem, Anglia/Lampard gólt lőtt, mégsem lett gól... ;)
Pontosan, ahogy mondod, magyarul ez sem volt semmivel több egy lehetőségnél, amit így vagy úgy, de hárítottak.
ZenZo írta:3. ha ezt egy Chelsea játékos csinálja a BL döntőben, akkor sem fogom örömömben körbetáncolni az asztalt... de az más, mert ott érzelmileg kötődök a csapathoz. De (később felhozod AC-t), sem AC-t nem emeltem piedesztálra, hogy kézzel kiütötte a labdát (sőt, valószínűleg jól elküldtem a f*szba, hogy lehet ilyen hülye), csakúgy, mint Bosingwat, mikor kettétaposta benajun józsit. Ezzel mellé lőttél.
1. Nem én hoztam fel AC-t (most olcsó lenne azt mondani, hogy te lőttél mellé...)
2. Mekkora marhaság már egy direkt SÉRÜLÉST szándékozni akaró szabalytalanságot összehasonlítani egy ilyennel?! Annyi közös van bennük, hogy mindkettő szabálytalan...
ZenZo írta:4. Jó, ha jogi vitába akarsz kevederni, tény, azt csinál a pályán, amit akar, így joga is van hozzá. Megteheti. Odamehet bárkihez, elvághatja a torkát. Azt csinál a pályán, amit akar, tehát joga van hozzá. Ugyanmá' ember. A szabályok azért vannak, hogy ne azt csinálhassa a pályán, amit akar, hanem amit _lehet_. Az meg valahol az elején ott vagyon a szabálykönyvben, hogy kézzel nem érünk a labdába, mert attól, hogy én állok a kapuban, még nem én leszek a kapus.
Ja, a szabálykönyvbe elég sok dolog van, amiket meccsenként 30-40-szer szegnek meg (nyilván a többi nem baj, csak ez...)
Az ilyen ,,torkát elvágós'' példák meg baromira összehasonlíthatóak egy kezezéssel tényleg.
ZenZo írta:6. Már meg ne haragudj, de hogy jön ide, hogy Appiah lesen volt? Itt arról van szó, hogy nem ütünk kézzel a labdába. Mellékesen azért ennél már durvább lesgólokat is néztek be a VB-n, szóval nem fogok a falnak menni ettől.
Most nem akarlak annyira idézni, de ,,A szabályok azért vannak, hogy ne azt csinálhassa a pályán, amit akar, hanem amit _lehet_. Az meg valahol az elején ott vagyon a szabálykönyvben, hogy'' a les az szabálytalan... Attól nem mész a falnak, hogy az egész akció les (szabálytalanság) után történt, de attól igen, hogy ezt egy uruguayi mezőnyjátékos (szabálytalanság) kézzel akadályozta meg (és nem az első lett lefújva)...
HAZARD = Messi+Ronaldo

Avatar
ZenZo
Hozzászólások: 7579
Csatlakozott: 2006. augusztus 26., szombat 17:00
Tartózkodási hely: Jászberény

Re: Világbajnokság 2010 - Dél-afrikai Köztársaság

#98 Hozzászólás Szerző: ZenZo »

gerawba írta: A gól az mióta lehetőség? Lehetőség amiből vagy gól lesz, vagy nem... A gól már bentvan, nem lehetőség...
Fociban nincs nagyobb sansz egy szabálytalanság UTÁN a 11-esnél (plussz piros lapnál). Ez tény és pont.

Már miért kellett volna kiesniük? A jogos és a szabályokban lefektetett büntetés a tizenegyes és a kiállítás, semmi köze ahhoz, hogy mikor, milyen helyzetben, milyen eseményen történik. Ha bevágta volna Gyan, akkor nem biztos, hogy nem lenne téma.
Megkapta Ghána a lehetőséget, meg kellett volna ragadni.

Valahogy úgy érzem, hogy ha ezt BL döntőben egy Chelsea játékos csinálja, akkor semmi gondod nem lenne vele.

Hogyne lett volna joga, azt csinál a pályán amit akar (legfeljebb lesznek retorziók), ha ez az egyetlen lehetőség, hogy megakadályozza, hogy a hazája kiessen a VB-ről, akkor felvállalja, jól tette (pedig én is Ghánának szurkoltam).

Arról van szó, hogy vagy az urukat utálod nagyon valamiért (esetleg Suarezt), vagy Ghánát szereted, és ezért most ilyen végletekben írsz. Máskor amikor ilyen történik akár egy utolsó sz*r másodosztályú meccsen akkor miért nem látok ilyeneket tőled?

A te felfogásod szerint akkor egy sima becsúszásos tizenegyes is előny, amihez senkinek sincs joga?

Amúgy meg ha páran ennyire a szívükön viselik a fair playt, stb. akkor inkább arról kellene beszélniük, hogy miért kapott Ghána 11-est? Kis lesen volt előtte ugyanis Appiah... De látom efelett még a legnagyobb igazságharcosok is könnyen átsiklanak.
1. a gól egészen addig lehetőség, amíg a bíró be nem fújja. Nem kell messzire menni akár a VB-n sem, Anglia/Lampard gólt lőtt, mégsem lett gól... ;)
2. én nem vitatom, nem is vitattam, hogy Ghánának be kellett volna verni a tizenegyest, és ezzel megragadni az adódó lehetőséget.
3. ha ezt egy Chelsea játékos csinálja a BL döntőben, akkor sem fogom örömömben körbetáncolni az asztalt... de az más, mert ott érzelmileg kötődök a csapathoz. De (később felhozod AC-t), sem AC-t nem emeltem piedesztálra, hogy kézzel kiütötte a labdát (sőt, valószínűleg jól elküldtem a f*szba, hogy lehet ilyen hülye), csakúgy, mint Bosingwat, mikor kettétaposta benajun józsit. Ezzel mellé lőttél.
4. Jó, ha jogi vitába akarsz kevederni, tény, azt csinál a pályán, amit akar, így joga is van hozzá. Megteheti. Odamehet bárkihez, elvághatja a torkát. Azt csinál a pályán, amit akar, tehát joga van hozzá. Ugyanmá' ember. A szabályok azért vannak, hogy ne azt csinálhassa a pályán, amit akar, hanem amit _lehet_. Az meg valahol az elején ott vagyon a szabálykönyvben, hogy kézzel nem érünk a labdába, mert attól, hogy én állok a kapuban, még nem én leszek a kapus.
5. Nem utálom sem az urukat, sem suarezt, sőt, Suarezt kifejezetten kedvelem, mint játékost (nem ezek miatt). Sőt, Ghánáért sem rajongok túlzottan, állandóan összetörik itt nekem Essient, meg ilyenek, még csak azt sem mondhatom, hogy nekik szurkoltam a meccsen; egyszerűen az igazságérzetem azt mondatja velem, hogy ez orbitális nagy f*szság volt.
6. Már meg ne haragudj, de hogy jön ide, hogy Appiah lesen volt? Itt arról van szó, hogy nem ütünk kézzel a labdába. Mellékesen azért ennél már durvább lesgólokat is néztek be a VB-n, szóval nem fogok a falnak menni ettől.
-- We'll keep the Blue Flag flying high!!! --

Avatar
s-h-i-n-e.com
Hozzászólások: 1225
Csatlakozott: 2005. december 16., péntek 23:30
Kedvenc játékos: shine
Kedvenc exjátékos: GZ25
Tartózkodási hely: www.youtube.com/AndyShineMusic

Re: Világbajnokság 2010 - Dél-afrikai Köztársaság

#99 Hozzászólás Szerző: s-h-i-n-e.com »

...ez az argentin csapat túl volt értékelve...
Először találkoztak igazán szervezett csapattal a VB-n. Láttuk, hogy mi a vége.
A selejtezőre ugyan mondhatjuk ezt: "a lényeg, hogy sikerüljön a kvalifikáció", de azért ott is látható volt, hogy kegyetlen nehézségek árán jött csak össze...
Hiába van tele egy csapat jó /és néha "túlsztárolt"/ támadókkal, ha a középpálya és a védelem "lyukas"...

Avatar
misakd
Hozzászólások: 1736
Csatlakozott: 2009. március 9., hétfő 15:53
Kedvenc játékos: Lampard
Kedvenc exjátékos: Drogba
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

Re: Világbajnokság 2010 - Dél-afrikai Köztársaság

#100 Hozzászólás Szerző: misakd »

rafanadal írta:http://www.origo.hu/foci-vb-2010/201007 ... kedni.html
Maradona! Erre nincs is más szó! :D
Bepörgött a kis törpe :D inkább a csapatát kéne felmosnia a padlóról

Lezárt