Chat

Off-Topic Chat egyéb témákról.
Üzenet
Szerző
Avatar
Dízel
Hozzászólások: 3436
Csatlakozott: 2008. április 25., péntek 12:38
Kedvenc játékos: Joe cole
Kedvenc exjátékos: Robben

Re: Átigazolási pletykák

#61 Hozzászólás Szerző: Dízel »

Sheenka írta: 2021. augusztus 26., csütörtök 10:48
Anti írta: 2021. augusztus 26., csütörtök 10:15
emsanya írta: 2021. augusztus 26., csütörtök 9:07
Marina faktor...
Mélytorok? 😆😆😆
Azért ez a komment jelzi, hogy hol tart Magyarországon a szexizmus visszaszorulása. Igen, biztos mélytorok miatt lett a Chelsea ügyvezető igazgatója, ez az ő képessége. Mert nő. Mi más is lehetne? Hahahahahaha. Hahaha. Hahahahaha.
Igazad lehet, de nekem meg neha az az erzesem hogy tul erzekeny lett a vilag es mar semmit sem lehet mondani mert sertodes lesz belole. Nyilvan vannak hatarok amiket nem kene tullepni a joizles hataran tul, de kovezzetek meg egy haveri tarsasagban neha elsut az ember ilyen poenokat.

Avatar
Bubi
Hozzászólások: 9286
Csatlakozott: 2005. december 21., szerda 15:28
Kedvenc játékos: Mason Mount
Kedvenc exjátékos: Robben
Tartózkodási hely: Erd

Re: Átigazolási pletykák

#62 Hozzászólás Szerző: Bubi »

Sheenka írta: 2021. augusztus 26., csütörtök 10:48
Anti írta: 2021. augusztus 26., csütörtök 10:15
emsanya írta: 2021. augusztus 26., csütörtök 9:07
Marina faktor...
Mélytorok? 😆😆😆
Azért ez a komment jelzi, hogy hol tart Magyarországon a szexizmus visszaszorulása. Igen, biztos mélytorok miatt lett a Chelsea ügyvezető igazgatója, ez az ő képessége. Mert nő. Mi más is lehetne? Hahahahahaha. Hahaha. Hahahahaha.
Na ja, a humorérzék pedig fordítottan arányos a szexizmussal.

Vicc volt, nem kell ennyire komolyan venni. :)
http://www.youtube.com/watch?v=4AurN8Fzw20" onclick="window.open(this.href);return false;

Avatar
Sheenka
Hozzászólások: 1534
Csatlakozott: 2008. november 11., kedd 21:23
Kedvenc játékos: Kante
Kedvenc exjátékos: Drogba

Re: Átigazolási pletykák

#63 Hozzászólás Szerző: Sheenka »

Anti írta: 2021. augusztus 26., csütörtök 10:15
emsanya írta: 2021. augusztus 26., csütörtök 9:07
Marina faktor...
Mélytorok? 😆😆😆
Azért ez a komment jelzi, hogy hol tart Magyarországon a szexizmus visszaszorulása. Igen, biztos mélytorok miatt lett a Chelsea ügyvezető igazgatója, ez az ő képessége. Mert nő. Mi más is lehetne? Hahahahahaha. Hahaha. Hahahahaha.

Avatar
Anti
Hozzászólások: 2267
Csatlakozott: 2005. december 17., szombat 21:25
Tartózkodási hely: Felvidék
Kapcsolat:

Re: Átigazolási pletykák

#64 Hozzászólás Szerző: Anti »

emsanya írta: 2021. augusztus 26., csütörtök 9:07
Marina faktor...
Mélytorok? 😆😆😆
Carefree, wherever we may be,
We're the famous CFC

Avatar
James Lee
Hozzászólások: 1555
Csatlakozott: 2008. december 29., hétfő 19:18
Kedvenc exjátékos: Lampard Drogba Kante RLC
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Chat

#65 Hozzászólás Szerző: James Lee »

Egy szerintem nagyon jó videó jelent meg a klub youtube csatornáján. Megmondom őszintén, hogy már a könyökömön jön ki ez a téma, mert sokan úgy és olyan mértékben lovagolják meg, ahogy nem kellene/illene. De a lenti videó szerintem a helyes módon hívja fel a figyelmet a problémára és a legtöbb hasonló célzatú anyaggal ellentétben van mondanivalója a kliséfaszságokon kívül. Most nőtt a klub a szememben. Ha van másfél percetek, érdemes ránézni.
https://www.youtube.com/watch?v=6LUY38O_d30

Avatar
Traxver
Hozzászólások: 1648
Csatlakozott: 2009. március 10., kedd 15:39

Re: Chat

#66 Hozzászólás Szerző: Traxver »

broduer írta:
Pityee írta:Mondjuk az is érdekes, hogy amíg Magyarországon szeptember 1-től zárják a határokat, addig hétvégenként simán letolnak egy-egy majdnem teltházas magyar bajnoki meccset, ahol mindenféle korlátozások nélkül egymás nyakába lihegnek az emberek.

A mai ZTE-FTC meccsen teljesen látható mennyire bevoltak tartva a korlátozások:
https://www.facebook.com/39201687093052 ... 816962911/" onclick="window.open(this.href);return false;

Dehát tudjuk, ez egy intelligens vírus és futball mérkőzésen nem terjed :D
Ja hát tudjuk, hogy a magyar futball sikere mindenek felett áll ebben az országban :lol:
Vannak itt érdekes járványkezelési stratégiák az biztos.
Inkább megfordítva: nem intelligens az vírus, de legalább a Viktor is egy f*sz.
a legszebb az, hogy az ellenzéki képviselő asszony pénteken kiírta, hogy hordjatok maszkot majd szombaton teltházas meccsről szelfizte magát maszk nélkül :lol:

Avatar
broduer
Hozzászólások: 1669
Csatlakozott: 2010. február 22., hétfő 11:27
Kedvenc játékos: petr cech
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár

Re: Chat

#67 Hozzászólás Szerző: broduer »

Pityee írta:Mondjuk az is érdekes, hogy amíg Magyarországon szeptember 1-től zárják a határokat, addig hétvégenként simán letolnak egy-egy majdnem teltházas magyar bajnoki meccset, ahol mindenféle korlátozások nélkül egymás nyakába lihegnek az emberek.

A mai ZTE-FTC meccsen teljesen látható mennyire bevoltak tartva a korlátozások:
https://www.facebook.com/39201687093052 ... 816962911/" onclick="window.open(this.href);return false;

Dehát tudjuk, ez egy intelligens vírus és futball mérkőzésen nem terjed :D
Ja hát tudjuk, hogy a magyar futball sikere mindenek felett áll ebben az országban :lol:
Vannak itt érdekes járványkezelési stratégiák az biztos.
Inkább megfordítva: nem intelligens az vírus, de legalább a Viktor is egy f*sz.

Avatar
Pityee
Hozzászólások: 6708
Csatlakozott: 2016. február 22., hétfő 11:24
Kedvenc játékos: James-Silva-Kanté
Kedvenc exjátékos: Drogba-Terry-Lampard

Re: Chat

#68 Hozzászólás Szerző: Pityee »

Mondjuk az is érdekes, hogy amíg Magyarországon szeptember 1-től zárják a határokat, addig hétvégenként simán letolnak egy-egy majdnem teltházas magyar bajnoki meccset, ahol mindenféle korlátozások nélkül egymás nyakába lihegnek az emberek.

A mai ZTE-FTC meccsen teljesen látható mennyire bevoltak tartva a korlátozások:
https://www.facebook.com/39201687093052 ... 816962911/" onclick="window.open(this.href);return false;

Dehát tudjuk, ez egy intelligens vírus és futball mérkőzésen nem terjed :D
2012.05.19
2021.05.29 - Champions of Europe

Avatar
Bubi
Hozzászólások: 9286
Csatlakozott: 2005. december 21., szerda 15:28
Kedvenc játékos: Mason Mount
Kedvenc exjátékos: Robben
Tartózkodási hely: Erd

Re: Aktuális meccsek

#69 Hozzászólás Szerző: Bubi »

broduer írta:
Bubi írta:
broduer írta: És lássanak csodát nem Azpi, Kanté, vagy a többi került karanténba, aki a seggén maradt, hanem akik utazgattak.
Ebből ilyen messzemenő konzekvenciát levonni... Elkaphatta Londonban is! Londonnál kevés zsúfoltabb hely van a világon, ott aztán terjed mint a franc...

Na mindegy, tényleg sok az off. Ha bírjátok maradjatok otthon. Tárazzatok be, de előtte vegyetek egy (három) ipari hűtőszekrényt, azt ki se mozduljatok, ha meg tüneteitek is vannak akkor pláne. Akinek dolgozni, postára, bevásárolni vagy egyéb halaszthatatlan teendői miatt kell otthonról eljárnia, mert muszáj, annak asszem tökmindegy, hogy valamelyik görög szigeten vagy valamelyik bevásárlóközpontban kapja vagy nem kapja el.
Nem értem a cinizmus okát. Csak a vélményemet mondtam el, de már több embertől is kaptam ilyen cinikus megjegyzéseket, holott többször leírtam hogy én sem értek egyet sok mindennel vírus terén. Nem tárazok be, mert nincs pénzem két hűtőre. :(.
Maradjunk a focinál...
Nem akartam cinikus lenni, illetve nem neked szegeztem, hanem általánosságban a témának, hiszen ez egy igen megosztó téma, sokan vannak a Te véleményeden.

Csak arra próbáltam - valóban kissé cinikus "hangnemben" - rávilágítani, hogy az átlag ember nem teheti meg, hogy ne mozduljon ki otthonról, azt viszont megteheti pl évente egyszer, hogy kivegyen egy hét szabadságot és elutazzon valahová.
http://www.youtube.com/watch?v=4AurN8Fzw20" onclick="window.open(this.href);return false;

Avatar
broduer
Hozzászólások: 1669
Csatlakozott: 2010. február 22., hétfő 11:27
Kedvenc játékos: petr cech
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár

Re: Aktuális meccsek

#70 Hozzászólás Szerző: broduer »

Bubi írta:
broduer írta: És lássanak csodát nem Azpi, Kanté, vagy a többi került karanténba, aki a seggén maradt, hanem akik utazgattak.
Ebből ilyen messzemenő konzekvenciát levonni... Elkaphatta Londonban is! Londonnál kevés zsúfoltabb hely van a világon, ott aztán terjed mint a franc...

Na mindegy, tényleg sok az off. Ha bírjátok maradjatok otthon. Tárazzatok be, de előtte vegyetek egy (három) ipari hűtőszekrényt, azt ki se mozduljatok, ha meg tüneteitek is vannak akkor pláne. Akinek dolgozni, postára, bevásárolni vagy egyéb halaszthatatlan teendői miatt kell otthonról eljárnia, mert muszáj, annak asszem tökmindegy, hogy valamelyik görög szigeten vagy valamelyik bevásárlóközpontban kapja vagy nem kapja el.
Nem értem a cinizmus okát. Csak a vélményemet mondtam el, de már több embertől is kaptam ilyen cinikus megjegyzéseket, holott többször leírtam hogy én sem értek egyet sok mindennel vírus terén. Nem tárazok be, mert nincs pénzem két hűtőre. :(.
Maradjunk a focinál...

Avatar
Bubi
Hozzászólások: 9286
Csatlakozott: 2005. december 21., szerda 15:28
Kedvenc játékos: Mason Mount
Kedvenc exjátékos: Robben
Tartózkodási hely: Erd

Re: Aktuális meccsek

#71 Hozzászólás Szerző: Bubi »

broduer írta: És lássanak csodát nem Azpi, Kanté, vagy a többi került karanténba, aki a seggén maradt, hanem akik utazgattak.
Ebből ilyen messzemenő konzekvenciát levonni... Elkaphatta Londonban is! Londonnál kevés zsúfoltabb hely van a világon, ott aztán terjed mint a franc...

Na mindegy, tényleg sok az off. Ha bírjátok maradjatok otthon. Tárazzatok be, de előtte vegyetek egy (három) ipari hűtőszekrényt, azt ki se mozduljatok, ha meg tüneteitek is vannak akkor pláne. Akinek dolgozni, postára, bevásárolni vagy egyéb halaszthatatlan teendői miatt kell otthonról eljárnia, mert muszáj, annak asszem tökmindegy, hogy valamelyik görög szigeten vagy valamelyik bevásárlóközpontban kapja vagy nem kapja el.
http://www.youtube.com/watch?v=4AurN8Fzw20" onclick="window.open(this.href);return false;

edeskeves
Hozzászólások: 3112
Csatlakozott: 2008. július 8., kedd 15:22
Kedvenc játékos: Cesc Fabregas
Kedvenc exjátékos: Didier Drogba

Re: Aktuális meccsek

#72 Hozzászólás Szerző: edeskeves »

Ha a mi csapatunkat nezzuk oke, azok kaptak el akik kulfoldon voltak. Ha viszont megneznenk a tobbi klubot/orszagot talalunk boven boven ellenpeldat akik nem hogy az orszagot, de meg lehet a megyet se hagytak el es megis elkaptak. Szoval Gorogorszagban pl ahol nem volt elszabadulva a virus es veszelytelen orszag volt amikor ott jartak, nem tul nagy kockazatot jelentett. Masreszt ahogy ok utaznak es emberekkel talalkoznak, millioszor biztonsagosabb, mint ha te vagy en felulunk masik 300 emberrel egy gepre es tomott strandokon bevasarlokozpontokban jarkalunk.
Masreszt van infod arrol, hogy Azpi vagy Kante volt e valahol nyaralni kulfoldon vagy esetleg hazalatogattak?
A 3x eves CR pl Mallorcan volt, ahol tele van fertozottekkel elvileg, de o is fiatal es azert ment kulfoldre nem? Szerencse/balszerencse kerdese, hogy elkapod e a virust, millio felekeppen el lehet kapni, ha utazol, ha nem. Nyilvan nagyobb a kockazata ha olyan helyen vagy ahol sok a fertozott, de ezek a jatekosok ugy utaznak es olyan elszigetelten vannak, hogy semmivel nem jelent nagyobb kockazatot, mint amikor Azpi kimozdul Londonban.

Avatar
broduer
Hozzászólások: 1669
Csatlakozott: 2010. február 22., hétfő 11:27
Kedvenc játékos: petr cech
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár

Re: Aktuális meccsek

#73 Hozzászólás Szerző: broduer »

Bubi írta:
broduer írta:
fst200 írta:Szerintem egy zsúfolt Balaton parton vagy egy magyar Kupa meccsen nagyobb volt az esély elkapni mint egy kocsis horvát úton, a repülős utakat én se támogatom, de az hogy a Balatonra mész el nyaralni vagy a horvátokhoz az már teljesen mindegy
Nem véletlenül kérte mindegyik ország, hogy idén ne nyaraljunk. Csak egy példa, csökkentett arányszámokkal: Magyarországon van 1 db fertőzött, míg Horvátországban van 10 db fertőzött. Ha az országban maradsz, minimális lesz az esély arra, hogy találkozz azzal az eggyel. Ergo nem fog ugrásszerűen terjedni a vírus. Ha kimész külföldre, átutazol fertőzöttebb területeken, esetünkben kimész horvátba, ahol magasabb a fertőzésszám, nagyobb eséllyel fogsz megfertőződni. Hazahozod a vírust, tovább adod, és igen, egy idő után már mindegy lesz, hogy Balaton vagy horvát.

Lehet a vírust tagadni, lázadozni a saját kényelmed miatt, de az biztos, hogy ha még több évig itt fog maradni ez a dolog velünk, akkor ez inkább azok miatt lesz, akik nem bírtak egy- másfél évig a seggükön maradni, felvenni azt a nyomorult maszkot és kerülni a kontaktot, amennyire lehetséges. És persze lehet lenézni a sok "elbutított" maszkost, akik nem képesek átlátni a világ nagy összeesküvéseit és játszmáit.

Mindenkinek lehet véleménye, és ezt maximálisan tiszteletben kell tartani, nem vagyunk egyformák. De a szabályok egyformán érvényesek ránk. És ha kötelező a maszk, akkor felveszem. Ha arra kérnek ne utazzak idén, mert becipelem a járványt, vagy éppen kockáztatom a felkészülésemet az új szezonra, akkor betartom. Reméljük, hamar vége lesz ennek az egésznek, és nem erre kell koptatni a klaviatúrát, hanem hogy Bosingwa megint elb*szta a beadást.

Vázoltad az egyértelműt, ne utazzunk zöldből vörös zónás országokba. Tiszta. Mi a helyzet azzal amikor zöld országból utazol zöld országba?
Még válaszolok, aztán valaki átvihetné a témát egy másik topikba (én sajnos nem tudom hogyan kell), mert tényleg szétoffoljuk itt.

Szóval ezért írtam úgy, hogy ha KÖTELEZŐ (mint a maszk), akkor betartom, ha meg AJÁNLOTT (mint a kérés az utazással kapcsolatban), akkor meg saját felelősségtudatom révén megfogadom a kérést. Nem hiszem, hogy ha megkérdeznénk Lampardot, hogy minek örül jobban, ha valaki Londonban marad, vagy pedig zöld zónás országba utazik, akkor az utóbbit mondja. És lássanak csodát nem Azpi, Kanté, vagy a többi került karanténba, aki a seggén maradt, hanem akik utazgattak.

Avatar
kecske01
Hozzászólások: 6845
Csatlakozott: 2010. január 26., kedd 20:33
Kedvenc játékos: Enzo
Kedvenc exjátékos: Hazard
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Aktuális meccsek

#74 Hozzászólás Szerző: kecske01 »

Jol szet offoljatok a topicot. :lol:

fst200
Hozzászólások: 903
Csatlakozott: 2015. augusztus 29., szombat 18:32
Kedvenc játékos: Hazard
Kedvenc exjátékos: Lampard

Re: Aktuális meccsek

#75 Hozzászólás Szerző: fst200 »

broduer írta:
fst200 írta:Szerintem egy zsúfolt Balaton parton vagy egy magyar Kupa meccsen nagyobb volt az esély elkapni mint egy kocsis horvát úton, a repülős utakat én se támogatom, de az hogy a Balatonra mész el nyaralni vagy a horvátokhoz az már teljesen mindegy
Nem véletlenül kérte mindegyik ország, hogy idén ne nyaraljunk. Csak egy példa, csökkentett arányszámokkal: Magyarországon van 1 db fertőzött, míg Horvátországban van 10 db fertőzött. Ha az országban maradsz, minimális lesz az esély arra, hogy találkozz azzal az eggyel. Ergo nem fog ugrásszerűen terjedni a vírus. Ha kimész külföldre, átutazol fertőzöttebb területeken, esetünkben kimész horvátba, ahol magasabb a fertőzésszám, nagyobb eséllyel fogsz megfertőződni. Hazahozod a vírust, tovább adod, és igen, egy idő után már mindegy lesz, hogy Balaton vagy horvát.

Lehet a vírust tagadni, lázadozni a saját kényelmed miatt, de az biztos, hogy ha még több évig itt fog maradni ez a dolog velünk, akkor ez inkább azok miatt lesz, akik nem bírtak egy- másfél évig a seggükön maradni, felvenni azt a nyomorult maszkot és kerülni a kontaktot, amennyire lehetséges. És persze lehet lenézni a sok "elbutított" maszkost, akik nem képesek átlátni a világ nagy összeesküvéseit és játszmáit.

Mindenkinek lehet véleménye, és ezt maximálisan tiszteletben kell tartani, nem vagyunk egyformák. De a szabályok egyformán érvényesek ránk. És ha kötelező a maszk, akkor felveszem. Ha arra kérnek ne utazzak idén, mert becipelem a járványt, vagy éppen kockáztatom a felkészülésemet az új szezonra, akkor betartom. Reméljük, hamar vége lesz ennek az egésznek, és nem erre kell koptatni a klaviatúrát, hanem hogy Bosingwa megint elb*szta a beadást.

csak pl ha kimész egy zöld országba, viseled a maszkot ha ritkán boltba mész, egy kietlen tengerparton fürdesz, nem találkozol szinte senkivel sokkal kevesebb az esélye elkapni mint egy hasonló számokkal rendelkező de szintén zöld országban, ahol meg bizonyos helyeken annyi ember van, hogy lépni nem lehet tőlük, belemásznak az aurádba ,stb..

Avatar
Bubi
Hozzászólások: 9286
Csatlakozott: 2005. december 21., szerda 15:28
Kedvenc játékos: Mason Mount
Kedvenc exjátékos: Robben
Tartózkodási hely: Erd

Re: Aktuális meccsek

#76 Hozzászólás Szerző: Bubi »

broduer írta:
fst200 írta:Szerintem egy zsúfolt Balaton parton vagy egy magyar Kupa meccsen nagyobb volt az esély elkapni mint egy kocsis horvát úton, a repülős utakat én se támogatom, de az hogy a Balatonra mész el nyaralni vagy a horvátokhoz az már teljesen mindegy
Nem véletlenül kérte mindegyik ország, hogy idén ne nyaraljunk. Csak egy példa, csökkentett arányszámokkal: Magyarországon van 1 db fertőzött, míg Horvátországban van 10 db fertőzött. Ha az országban maradsz, minimális lesz az esély arra, hogy találkozz azzal az eggyel. Ergo nem fog ugrásszerűen terjedni a vírus. Ha kimész külföldre, átutazol fertőzöttebb területeken, esetünkben kimész horvátba, ahol magasabb a fertőzésszám, nagyobb eséllyel fogsz megfertőződni. Hazahozod a vírust, tovább adod, és igen, egy idő után már mindegy lesz, hogy Balaton vagy horvát.

Lehet a vírust tagadni, lázadozni a saját kényelmed miatt, de az biztos, hogy ha még több évig itt fog maradni ez a dolog velünk, akkor ez inkább azok miatt lesz, akik nem bírtak egy- másfél évig a seggükön maradni, felvenni azt a nyomorult maszkot és kerülni a kontaktot, amennyire lehetséges. És persze lehet lenézni a sok "elbutított" maszkost, akik nem képesek átlátni a világ nagy összeesküvéseit és játszmáit.

Mindenkinek lehet véleménye, és ezt maximálisan tiszteletben kell tartani, nem vagyunk egyformák. De a szabályok egyformán érvényesek ránk. És ha kötelező a maszk, akkor felveszem. Ha arra kérnek ne utazzak idén, mert becipelem a járványt, vagy éppen kockáztatom a felkészülésemet az új szezonra, akkor betartom. Reméljük, hamar vége lesz ennek az egésznek, és nem erre kell koptatni a klaviatúrát, hanem hogy Bosingwa megint elb*szta a beadást.

Vázoltad az egyértelműt, ne utazzunk zöldből vörös zónás országokba. Tiszta. Mi a helyzet azzal amikor zöld országból utazol zöld országba?
http://www.youtube.com/watch?v=4AurN8Fzw20" onclick="window.open(this.href);return false;

Avatar
emsanya
Hozzászólások: 9991
Csatlakozott: 2007. december 27., csütörtök 14:44

Re: Aktuális meccsek

#77 Hozzászólás Szerző: emsanya »

A zsúfolt balaton is gáz volt meg persze a meccsek is vicc kategoria nalunk hogy mennek akár tobb 10 ezer emberrel.

Lehet bízni a vakcinaban is hogy nem kell 5 évet várni. Konyorgom egy nyárrol volt szó, a vak is latja hogy megugrottak a szamok, ismerosom kozott is van aki horvatbol hozta haza, a kornyezo orszagokrol nem is beszelve. És itt most a kulfoldi nyaralasokrol volt szo, en se azt mondtam hogy be kell zarkozni.

Hal istennek lehetoleg ez a hatar zár segít es vegre vege a nyárnak. Csak csalad szempontbol nezve rohadtul nincs kedve az embernek ahhoz hogy ujra karanten legyen, jatszoterek lezarva, digitalis oktatas stb...

Avatar
broduer
Hozzászólások: 1669
Csatlakozott: 2010. február 22., hétfő 11:27
Kedvenc játékos: petr cech
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár

Re: Aktuális meccsek

#78 Hozzászólás Szerző: broduer »

fst200 írta:Szerintem egy zsúfolt Balaton parton vagy egy magyar Kupa meccsen nagyobb volt az esély elkapni mint egy kocsis horvát úton, a repülős utakat én se támogatom, de az hogy a Balatonra mész el nyaralni vagy a horvátokhoz az már teljesen mindegy
Nem véletlenül kérte mindegyik ország, hogy idén ne nyaraljunk. Csak egy példa, csökkentett arányszámokkal: Magyarországon van 1 db fertőzött, míg Horvátországban van 10 db fertőzött. Ha az országban maradsz, minimális lesz az esély arra, hogy találkozz azzal az eggyel. Ergo nem fog ugrásszerűen terjedni a vírus. Ha kimész külföldre, átutazol fertőzöttebb területeken, esetünkben kimész horvátba, ahol magasabb a fertőzésszám, nagyobb eséllyel fogsz megfertőződni. Hazahozod a vírust, tovább adod, és igen, egy idő után már mindegy lesz, hogy Balaton vagy horvát.

Lehet a vírust tagadni, lázadozni a saját kényelmed miatt, de az biztos, hogy ha még több évig itt fog maradni ez a dolog velünk, akkor ez inkább azok miatt lesz, akik nem bírtak egy- másfél évig a seggükön maradni, felvenni azt a nyomorult maszkot és kerülni a kontaktot, amennyire lehetséges. És persze lehet lenézni a sok "elbutított" maszkost, akik nem képesek átlátni a világ nagy összeesküvéseit és játszmáit.

Mindenkinek lehet véleménye, és ezt maximálisan tiszteletben kell tartani, nem vagyunk egyformák. De a szabályok egyformán érvényesek ránk. És ha kötelező a maszk, akkor felveszem. Ha arra kérnek ne utazzak idén, mert becipelem a járványt, vagy éppen kockáztatom a felkészülésemet az új szezonra, akkor betartom. Reméljük, hamar vége lesz ennek az egésznek, és nem erre kell koptatni a klaviatúrát, hanem hogy Bosingwa megint elb*szta a beadást.

fst200
Hozzászólások: 903
Csatlakozott: 2015. augusztus 29., szombat 18:32
Kedvenc játékos: Hazard
Kedvenc exjátékos: Lampard

Re: Aktuális meccsek

#79 Hozzászólás Szerző: fst200 »

Szerintem egy zsúfolt Balaton parton vagy egy magyar Kupa meccsen nagyobb volt az esély elkapni mint egy kocsis horvát úton, a repülős utakat én se támogatom, de az hogy a Balatonra mész el nyaralni vagy a horvátokhoz az már teljesen mindegy

Avatar
Szabi
Moderátor + Tippverseny győztese 2014/15
Moderátor + Tippverseny győztese 2014/15
Hozzászólások: 6259
Csatlakozott: 2009. július 18., szombat 21:57
Kedvenc játékos: Hazard_Mertens
Kedvenc exjátékos: Lampard_Hazard

Re: Aktuális meccsek

#80 Hozzászólás Szerző: Szabi »

emsanya írta:
Dízel írta:Hala azoknak akik szerint baromi jo otlet volt elmenni nyaralni mas orszagba. Erre mondtam, hogy onzo dolog csak magunkra gondolni, es leszarni a virust, tessek meg lehet koszonni nekik. Ez mind amiatt van hogy hatalmas a jo let, es az emberek nem birnak ki egy nyarat hogy ne menjenek nyaralni.
Egy kibaszott nyarat kellett volna kibírni, csak egyet hogy nem utazgatnak...nem sikerült. Sajnos tényleg bosszantó.
És honnan veszed, hogy ezt az egyetlen nyarat kell(ett volna) kibírni, mi van, ha még 5 év múlva is jelen lesz a vírus? Akkor 5 évig senki ne menjen sehova, dobjon el 5 évet az életéből csak azért, mert másokra gondol? Lehet mondani, hogy könnyen pofázom, mert fiatal vagyok, de akkor se fogom megérteni, hogy miért jó az, hogy fél év alatt 500 (javarészt idős) ember életét vesztette, közben tönkremegy a gazdaság, munkahelyek szűnnek meg, emberi sorsok lehetetlenednek el. Biztos bennem van a hiba, önző vagyok, de ez már nonszensz, ami a nálunk és a világban megy. A helyükben én is utaztam volna, amíg megtehetik, addig menjenek, sokat dolgoztak és hoztak áldozatokat azért, hogy annyit keressenek, amennyit és annyi medencével és ingatlannal rendelkezzenek, amennyit nem szégyellnek.

Annyira kíváncsi lennék, ha most írnánk 2009-et, a mai technológiai, közösségi médiás lehetőségekkel, akkor ott is ekkora hisztéria venné-e körül a dolgot, mint most ezt a koronavírust. Mert akkoriban voltam kb. 13 éves, de nem emlékszem, hogy a házamat se hagyhattam volna el hónapokig vagy maszkban és kesztyűben kellett volna közlekednem, hat méteres távolságot tartva. Érdekes mód akkor sem volt egyből oltóanyag, haltak meg benne emberek, mégse állt meg az élet...
6+8+5+4+1+1+2+1

Válasz küldése