Chat

Off-Topic Chat egyéb témákról.
Üzenet
Szerző
Avatar
béla
Hozzászólások: 5486
Csatlakozott: 2011. január 11., kedd 20:36
Kedvenc exjátékos: Mata
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely

Re: Chat

#1061 Hozzászólás Szerző: béla »

Szerintem kb közepes volt,voltak már nehezebbek és gyengébbek is.
Kíváncsi leszek a holnapira. Lófaszt se tanultam rá,de remélem jól fog menni.

Avatar
marknagy
Hozzászólások: 8022
Csatlakozott: 2010. augusztus 23., hétfő 11:05
Kedvenc játékos: Terry_Torres_Cole
Kedvenc exjátékos: Makelele_Drogba
Tartózkodási hely: Hajdúsámson - Debrecen

Re: Chat

#1062 Hozzászólás Szerző: marknagy »

Megnéztem a matekot, az én szemszögemből ugyanolyan erősségű volt mint a tavalyi, de persze megértem azokat akik azt mondják, hogy ez volt az eddigi legnehezebb, az első részben már volt valség, a 2. részben meg volt egy kombinatorikás feladat.
We are the famous, the famous Chelsea!

Avatar
Dante
Hozzászólások: 6472
Csatlakozott: 2009. február 21., szombat 18:30
Kedvenc játékos: James Mount Chilwell
Kedvenc exjátékos: Hazard

Re: Chat

#1063 Hozzászólás Szerző: Dante »

A mi összefoglalásunk abból állt, hogy utolsó három hétben az összes kamutantárgy helyett matek volt, meg nulladikban, hetedik-nyolcadik órákban, és minden alkalommal írtunk egy dolgozatot. Statisztikát nem vettünk.

cech19960320
Hozzászólások: 3844
Csatlakozott: 2009. február 6., péntek 14:02
Kedvenc játékos: Petr Cech

Re: Chat

#1064 Hozzászólás Szerző: cech19960320 »

béla írta:
cech19960320 írta:mármint hogy órán gyakorolni? 1 hónapja... de nem nagyon csináltam, mert ez tényleg jól megy.
Velem is ez volt. Alig csináltam valamit órákon,vagy ha csináltam is,mindent megírtam akkor is jóra,de persze ma elbaszarintottam...Mondjuk mi március elején már elkezdtünk összefoglalni.
Ja meg hétvégén megcsináltam 2 teljes feladatsort itthon.
na most átnéztem a megoldásokat... hát mégsem olyan jó, pár dolgot elnéztemXD
olyan 85-92% között lesz

Avatar
béla
Hozzászólások: 5486
Csatlakozott: 2011. január 11., kedd 20:36
Kedvenc exjátékos: Mata
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely

Re: Chat

#1065 Hozzászólás Szerző: béla »

cech19960320 írta:mármint hogy órán gyakorolni? 1 hónapja... de nem nagyon csináltam, mert ez tényleg jól megy.
Velem is ez volt. Alig csináltam valamit órákon,vagy ha csináltam is,mindent megírtam akkor is jóra,de persze ma elbaszarintottam...Mondjuk mi március elején már elkezdtünk összefoglalni.
Ja meg hétvégén megcsináltam 2 teljes feladatsort itthon.

cech19960320
Hozzászólások: 3844
Csatlakozott: 2009. február 6., péntek 14:02
Kedvenc játékos: Petr Cech

Re: Chat

#1066 Hozzászólás Szerző: cech19960320 »

mármint hogy órán gyakorolni? 1 hónapja... de nem nagyon csináltam, mert ez tényleg jól megy.

Avatar
Dante
Hozzászólások: 6472
Csatlakozott: 2009. február 21., szombat 18:30
Kedvenc játékos: James Mount Chilwell
Kedvenc exjátékos: Hazard

Re: Chat

#1067 Hozzászólás Szerző: Dante »

Hát jó nektek. Nyilván nem ezen múlt, de azt megkérdezhetem hogy mikor kezdtetek összefoglalni?

Avatar
béla
Hozzászólások: 5486
Csatlakozott: 2011. január 11., kedd 20:36
Kedvenc exjátékos: Mata
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely

Re: Chat

#1068 Hozzászólás Szerző: béla »

Én mindent megcsináltam,kivéve a rövid részből egy feladatot.
Sajnos a születésnapra tartalékolós feladat "a" részét elrontottam,későn vettem észre,hogy véletlen eggyel több eleműnek vettem a sorozatot. Erre lehúztam az egészet,és elkezdtem elölről,amikor kb 1 perc volt hátra,a közepéig jutottam el így,szóval ott max 3 pontot kapok a 7-ből. Ha nem húztam volna le a rosszat,akkor jobban jártam volna.
a |x-3|=3x-1-es feladatnál pedig nem írtam se kikötést,se ellenőrzést,így ott is -1 pont a 7-ből.

Meg hát voltak a szokásos figyelmetlenségi hibáim,90 pont biztos nem lesz meg. Most olyan 85-85-ra mondanám.

Ja,és a kedvencem. Az első részben volt egy feladat,ahol egy 4 jegyű szám végén ismeretlen állt,és az ismeretlennek olyan számnak kellett lennie,hogy a 4 jegyű szám osztható legyen hattal. Meg is csináltam,de a végén nem az x lehetséges értékeit írtam be téglalapba,hanem a két 4 jegyű számot. tehát x=2 és 8 helyett a 2-re és 8-ra végződő számokat.
Marha idegesítő,mert voltak már ennél nehezebb érettségik is, minden feladatot simán megcsináltam,90-nek a tetején kellene lennie valahol,erre örülök ha 87-88 lesz.

cech19960320
Hozzászólások: 3844
Csatlakozott: 2009. február 6., péntek 14:02
Kedvenc játékos: Petr Cech

Re: Chat

#1069 Hozzászólás Szerző: cech19960320 »

hát sztem átlagos volt, volt egy két szokásosnál könnyebb és nehezebb feladat is...
Az enyém 100% körül lesz. (bár a matek mindig is az erősségem volt)

Avatar
Dante
Hozzászólások: 6472
Csatlakozott: 2009. február 21., szombat 18:30
Kedvenc játékos: James Mount Chilwell
Kedvenc exjátékos: Hazard

Re: Chat

#1070 Hozzászólás Szerző: Dante »

Matek kinek hogy? Én segg hülye vagyok minden reál tantárgyhoz, a tanárunk még rosszabb, úgyhogy semmire se készített fel minket. 25 p felett pezsgőt bontok.
Ha holnap az emelt töri is ilyen nehézségű lesz, tuti agyérgörcsöt kapok.

rafanadal
Tippverseny győztese 2015/16
Tippverseny győztese 2015/16
Hozzászólások: 11987
Csatlakozott: 2009. augusztus 13., csütörtök 12:59
Kedvenc játékos: Hazard
Kedvenc exjátékos: Mata
Tartózkodási hely: Kolozsvár

Re: Chat

#1071 Hozzászólás Szerző: rafanadal »

Pont erre voltam kivancsi, hogy mi ez az 55 perc alatt vegeztem dolog. De most mar ertem, koszi. Nalunk mindig mindenhol egyben odaadjak az egeszet es van 3 orad megcsinalni. Soha nincs reszekre felbontva, hogy valamelyik reszt 60 perc mulva peldaul be kellene adni.
Chelsea!!! "Blue Is The Colour"

Avatar
béla
Hozzászólások: 5486
Csatlakozott: 2011. január 11., kedd 20:36
Kedvenc exjátékos: Mata
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely

Re: Chat

#1072 Hozzászólás Szerző: béla »

Николаевич írta:
béla írta:

Ehhez még annyit,hogy azért fel vannak osztva az érettségik kisebb részekre. Pl a magyar érettségin megkapjuk a szövegértési feladatot,arra van 60 perc. Ezután ezt beszedik,és azonnal kiosztják a szövegalkotási részt,amire még plusz 3 óra jut. Tehát nem tudod magadnak felosztani az időt a feladattípusok között.

Ja középszinten nem egybe kapjátok? Emelten simán hozzánk vágták az egészet :)
Emelten nem tudom,hogy működik a dolog,de az biztos,hogy földrajz emelten is egyben van,földrajz közepen pedig külön. Szerintem minden tantárgynál így lehet.

Avatar
Николаевич
Hozzászólások: 8354
Csatlakozott: 2011. július 7., csütörtök 14:42

Re: Chat

#1073 Hozzászólás Szerző: Николаевич »

béla írta:

Ehhez még annyit,hogy azért fel vannak osztva az érettségik kisebb részekre. Pl a magyar érettségin megkapjuk a szövegértési feladatot,arra van 60 perc. Ezután ezt beszedik,és azonnal kiosztják a szövegalkotási részt,amire még plusz 3 óra jut. Tehát nem tudod magadnak felosztani az időt a feladattípusok között.

Ja középszinten nem egybe kapjátok? Emelten simán hozzánk vágták az egészet :)

Avatar
béla
Hozzászólások: 5486
Csatlakozott: 2011. január 11., kedd 20:36
Kedvenc exjátékos: Mata
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely

Re: Chat

#1074 Hozzászólás Szerző: béla »

Николаевич írta:
rafanadal írta:Nem vagom a magyarorszagi erettsegi rendszert, de miert beszeltek ennyire kulon-kulon az erettsegi reszeirol? Nalatok nem ugy van, hogy kiadjak az osszes tetelt es van ra 3 oratok?

De igen, így van, de vannak feladattípusok amik minden évben bekerülnek. Az érettségire való felkészülés során már így gyakorolunk, külön vesszük a különböző feladatokat és ezért is beszélünk róla külön.
Ehhez még annyit,hogy azért fel vannak osztva az érettségik kisebb részekre. Pl a magyar érettségin megkapjuk a szövegértési feladatot,arra van 60 perc. Ezután ezt beszedik,és azonnal kiosztják a szövegalkotási részt,amire még plusz 3 óra jut. Tehát nem tudod magadnak felosztani az időt a feladattípusok között.

Avatar
Николаевич
Hozzászólások: 8354
Csatlakozott: 2011. július 7., csütörtök 14:42

Re: Chat

#1075 Hozzászólás Szerző: Николаевич »

rafanadal írta:Nem vagom a magyarorszagi erettsegi rendszert, de miert beszeltek ennyire kulon-kulon az erettsegi reszeirol? Nalatok nem ugy van, hogy kiadjak az osszes tetelt es van ra 3 oratok?

De igen, így van, de vannak feladattípusok amik minden évben bekerülnek. Az érettségire való felkészülés során már így gyakorolunk, külön vesszük a különböző feladatokat és ezért is beszélünk róla külön.

rafanadal
Tippverseny győztese 2015/16
Tippverseny győztese 2015/16
Hozzászólások: 11987
Csatlakozott: 2009. augusztus 13., csütörtök 12:59
Kedvenc játékos: Hazard
Kedvenc exjátékos: Mata
Tartózkodási hely: Kolozsvár

Re: Chat

#1076 Hozzászólás Szerző: rafanadal »

Nem vagom a magyarorszagi erettsegi rendszert, de miert beszeltek ennyire kulon-kulon az erettsegi reszeirol? Nalatok nem ugy van, hogy kiadjak az osszes tetelt es van ra 3 oratok?
Chelsea!!! "Blue Is The Colour"

Avatar
Dante
Hozzászólások: 6472
Csatlakozott: 2009. február 21., szombat 18:30
Kedvenc játékos: James Mount Chilwell
Kedvenc exjátékos: Hazard

Re: Chat

#1077 Hozzászólás Szerző: Dante »

marknagy írta:Én tavaly érettségiztem, de akkor nevetségesen egyszerűek voltak a szövegértési feladat kérdései (a kérdés mellett volt hol találod a választ). Gondolom emiatt nehezítettek rajta idén.
Az most is ott volt. Inkább a szöveget emeli ki az internet, mint nehézségi faktor, de szerintem az se volt vészes. Túlbonyolított kérdések (amikor nem tudod hogy "most melyik faszságra válaszolj egy mondattal") meg nekünk az a -10 perc.

Avatar
marknagy
Hozzászólások: 8022
Csatlakozott: 2010. augusztus 23., hétfő 11:05
Kedvenc játékos: Terry_Torres_Cole
Kedvenc exjátékos: Makelele_Drogba
Tartózkodási hely: Hajdúsámson - Debrecen

Re: Chat

#1078 Hozzászólás Szerző: marknagy »

Én tavaly érettségiztem, de akkor nevetségesen egyszerűek voltak a szövegértési feladat kérdései (a kérdés mellett volt hol találod a választ). Gondolom emiatt nehezítettek rajta idén.
We are the famous, the famous Chelsea!

cech19960320
Hozzászólások: 3844
Csatlakozott: 2009. február 6., péntek 14:02
Kedvenc játékos: Petr Cech

Re: Chat

#1079 Hozzászólás Szerző: cech19960320 »

hát a szövegértés az elment sztem, egyedül a 11-es feladat volt baromság sztem.

A szövegalkotásnál én érvelést írtam, kb 3 és fél oldal lett, sztem jó lett.

Avatar
Dante
Hozzászólások: 6472
Csatlakozott: 2009. február 21., szombat 18:30
Kedvenc játékos: James Mount Chilwell
Kedvenc exjátékos: Hazard

Re: Chat

#1080 Hozzászólás Szerző: Dante »

Talmaszabi írta:A kérdések érthetőségével kapcsolatban szerintem addig feszegették a határokat, hogy a végén már maga a kitalálója sem tudta, hogy mit is akar pontosan...
Ez amúgy abszolút helytálló. Néhány kérdésre a választ se tartalmazta a szöveg. mert addig csűrték-csavarták a megfogalmazást hogy értelmét vesztette....

Válasz küldése