Chat

Off-Topic Chat egyéb témákról.
Üzenet
Szerző
rafanadal
Tippverseny győztese 2015/16
Tippverseny győztese 2015/16
Hozzászólások: 11987
Csatlakozott: 2009. augusztus 13., csütörtök 12:59
Kedvenc játékos: Hazard
Kedvenc exjátékos: Mata
Tartózkodási hely: Kolozsvár

Re: Chat

#1741 Hozzászólás Szerző: rafanadal »

Egyébként ezzel beugrott nekem egy nagyon érdekes kérdés: szerintetek a halálbüntetés visszavezetése képes lenne lényegesen csökkenteni a bűnözést? Mondván, hogy a börtöntől nem félnek úgy igazán a nagy arcok, de a haláltól azért lényegében mindenki. Persze, csak elméleti síkú kérdés, mert megvalósítani úgy sem lehetne a hiányos bizonyítékok miatt és amiatt mert jelenleg a társadalom elítéli a mások élete felett való ítélkezést.
Chelsea!!! "Blue Is The Colour"

Hawaii
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 3909
Csatlakozott: 2009. február 27., péntek 15:40
Kedvenc játékos: Reece James
Kedvenc exjátékos: JT26 FL08 MB13 EH10

Re: Chat

#1742 Hozzászólás Szerző: Hawaii »

chiedis írta:Ezert varom mar h az EUnak legyen egy kozos hadserege is ellensulyozaskent. Egyertelmu h addig nem rossz amig ok a janik, isten mentsen kinatol
Ha a NATO 28 államából a 2 nem európait (USA, Kanada) kivesszük, még akkor is bőven erősebb a maradék 26 állam hadereje, mint Oroszország.
Az meg, hogy Kína vagy Oroszország szuperhatalomként jobb vagy rosszabb lenne, mint az USA, lehetetlen megmondani. Az oké, hogy az USA ideológiája áll hozzánk a legközelebb, de a maga módján pont akkora f@szkalap állam, mint amilyennek kinéz, szóval azért szentnek se állítsuk be őket, mert rengeteg felesleges háborúját pénzelik a NATO tagállamok, köztük mi is.
redrum írta:De ma a legnagyobb fenyegetést sokak szerint Irán jelenti, ahol a vallási fanatizmus miatt ez a racionalitás elveszik. Ők ugyanis képesek lennének feláldozni önmagukat azért, hogy elpusztítsák a többieket. Ezért ha Iránnak atombombája lesz, akkor tényleg nagyon komoly bajban lehet az emberiség.
Most meg ne sértődj, de ez is ilyen tipikus agymosott, demagóg duma. Az ugye mindenkinek marhajó, hogy a vezető nagyhatalmaknak van atombombájuk, amivel sakkban tarthatják mindazon államokat, amelyeknek ugyebár nincs. Na most, ha Irán csinál egyet, akkor az USA többé már nem pofázhatna bele az ügyes-bajos dolgaikba, többek közt az olaj árát is Irán szabná meg, ami az USA így is gyengélkedő gazdaságának bukásához vezetne. Nem hiszem, hogy vallási fanatizmusból csak úgy kilőnének rakétákat az irániak, csak gondolj bele, milyen következményeket vonna az maga után... Most teszem azt kilőnek egy európai várost (USA-beli célpont úgyse jöhetne szóba), akkor utána az összes nagyhatalom megtámadná Iránt, és erősen kétlem, hogy ezt akarnák.

Avatar
Николаевич
Hozzászólások: 8354
Csatlakozott: 2011. július 7., csütörtök 14:42

Re: Chat

#1743 Hozzászólás Szerző: Николаевич »

Ha már szóbakerült Irán: ma olvastam ezt a cikket, európai ember számára hihetetlen sztori.
Egy 18 éves férfi megkéseléséért kellett volna kötél általi halállal halnia Balalnak Iránban. A férfi 20 évesen, hét évvel ezelőtt Royan városában, egy utcai verekedésben halálra szúrta Abdollah Hosseinzadehet.

A férfit halálra ítéltél, az iszlám jog szerint pedig a büntetés kiszabásában a halott családja is részt vehet, ők rúghatták volna ki a széket az akasztás során. Azonban az áldozat anyja az utolsó pillanatban meggondolta magát, felpofozta a férfit, és úgy döntött, hogy megbocsát neki. Az áldozat apja vette le róla a kendőt.

Az esetről készült képek bejárták ma a világsajtót, a pillanat, ahogy Balal anyja megöleli az áldozat anyját, még sokszor fog szembejönni.


Kép

Avatar
chiedis
Hozzászólások: 5901
Csatlakozott: 2008. december 6., szombat 23:35
Kedvenc játékos: JT Frank Gary Petr
Kedvenc exjátékos: Drogs Duff Eidur
Tartózkodási hely: Wales
Kapcsolat:

Re: Chat

#1744 Hozzászólás Szerző: chiedis »

Ezert varom mar h az EUnak legyen egy kozos hadserege is ellensulyozaskent. Egyertelmu h addig nem rossz amig ok a janik, isten mentsen kinatol
Nyugodj bekeben Mister !

Daniel
Hozzászólások: 2931
Csatlakozott: 2007. augusztus 14., kedd 21:15
Kedvenc játékos: Kante
Kedvenc exjátékos: Zola

Re: Chat

#1745 Hozzászólás Szerző: Daniel »

redrum írta:
chiedis írta:USA "odament" (Ukrajnaba, termeszetesen az orosz befolyas csokkentesebol kifolyolag) x eve, megcsinalta/penzelte a narancsos forradalmat. Elszabaditott egy mara diktatorra valt faszkalapot, az embereket meg cserbenhagyta. Most azok valtoztatnanak, nyilvan oroszok sem erdektelenul segitenenek, erre fel vannak haborodva ezen az egeszen USA reszrol. Menjenek mar a f*szomba, de komolyan. Ezt csinaljak 50 eve, ugyanolyan alattomos szarragok mint a SZU volt regen. Sosem tudtam aljas dolgokban kulonbseget tenni a 2 egykori superhatalom kozott.
Eselye van kialakulni egy lazabb hideg korszaknak megint, oroszok par eve az olajpenz fegyverevel elkezdtek megint visszaszerezni korabbrol elvesztett befolyasukat, szvsz ertheto. Jellemzo az USA demagog poziciojara, ahogyan letagadtak Merkel lehallgatasat stb, rendesen elhidegultek toluk a nemetek is, akik aztan peace-transban vannak vagy 70 eve, de minimum 25. Varom a folytatast.

Minden tiszteletem a forradalmaroknak, ahogy akkor is kimennek amikor orvloveszek szedik le oket. Ott nem elnek akkora birka emberek, mint...
Lehet, hogy nem szimpatikus az USA sokaknak, de addig jó nekünk amíg ők tartják a kezükben a világ dolgait. Ne akarjatok megélni egy olyan helyzetet, amikor ez nem így lesz.
Annyira ezt akartam én is írni... Ehhez Huntingtont se kell olvasni, aki nem hülye, mint a segg az belátja, hogy nélkülük végünk. Én az EU-t se értem, azonos értékek, azonos célok, nem az USA ellen, hanem pont, hogy velük kéne kooperálni és fenntartani azt, ami van, mert így is nagyon ingatag a dolog. (jogállamiság, szólásszabadság, emberi jogok, minden nyugati produktum, ami nélkül élni sem tudnánk, kár, hogy ezt sokan nem látják be.)
*knock, and it shall be opened unto you*

Avatar
Gereb
Hozzászólások: 1710
Csatlakozott: 2010. április 25., vasárnap 7:24
Kedvenc játékos: Hazard
Kedvenc exjátékos: Lampard

Re: Chat

#1746 Hozzászólás Szerző: Gereb »

Sheenka írta:Azért egy atombombát nem olyan könnyű felrobbantani egy másik országban.
? Ezt léci fejtsd ki :D

Avatar
Sheenka
Hozzászólások: 1534
Csatlakozott: 2008. november 11., kedd 21:23
Kedvenc játékos: Kante
Kedvenc exjátékos: Drogba

Re: Chat

#1747 Hozzászólás Szerző: Sheenka »

Azért egy atombombát nem olyan könnyű felrobbantani egy másik országban.

Avatar
redrum
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 1277
Csatlakozott: 2008. július 6., vasárnap 11:36
Kedvenc játékos: Mata
Kedvenc exjátékos: Mata
Kapcsolat:

Re: Chat

#1748 Hozzászólás Szerző: redrum »

chiedis írta:USA "odament" (Ukrajnaba, termeszetesen az orosz befolyas csokkentesebol kifolyolag) x eve, megcsinalta/penzelte a narancsos forradalmat. Elszabaditott egy mara diktatorra valt faszkalapot, az embereket meg cserbenhagyta. Most azok valtoztatnanak, nyilvan oroszok sem erdektelenul segitenenek, erre fel vannak haborodva ezen az egeszen USA reszrol. Menjenek mar a f*szomba, de komolyan. Ezt csinaljak 50 eve, ugyanolyan alattomos szarragok mint a SZU volt regen. Sosem tudtam aljas dolgokban kulonbseget tenni a 2 egykori superhatalom kozott.
Eselye van kialakulni egy lazabb hideg korszaknak megint, oroszok par eve az olajpenz fegyverevel elkezdtek megint visszaszerezni korabbrol elvesztett befolyasukat, szvsz ertheto. Jellemzo az USA demagog poziciojara, ahogyan letagadtak Merkel lehallgatasat stb, rendesen elhidegultek toluk a nemetek is, akik aztan peace-transban vannak vagy 70 eve, de minimum 25. Varom a folytatast.

Minden tiszteletem a forradalmaroknak, ahogy akkor is kimennek amikor orvloveszek szedik le oket. Ott nem elnek akkora birka emberek, mint...
Lehet, hogy nem szimpatikus az USA sokaknak, de addig jó nekünk amíg ők tartják a kezükben a világ dolgait. Ne akarjatok megélni egy olyan helyzetet, amikor ez nem így lesz.
I'm goin' down down down down

Avatar
chiedis
Hozzászólások: 5901
Csatlakozott: 2008. december 6., szombat 23:35
Kedvenc játékos: JT Frank Gary Petr
Kedvenc exjátékos: Drogs Duff Eidur
Tartózkodási hely: Wales
Kapcsolat:

Re: Chat

#1749 Hozzászólás Szerző: chiedis »

USA "odament" (Ukrajnaba, termeszetesen az orosz befolyas csokkentesebol kifolyolag) x eve, megcsinalta/penzelte a narancsos forradalmat. Elszabaditott egy mara diktatorra valt faszkalapot, az embereket meg cserbenhagyta. Most azok valtoztatnanak, nyilvan oroszok sem erdektelenul segitenenek, erre fel vannak haborodva ezen az egeszen USA reszrol. Menjenek mar a f*szomba, de komolyan. Ezt csinaljak 50 eve, ugyanolyan alattomos szarragok mint a SZU volt regen. Sosem tudtam aljas dolgokban kulonbseget tenni a 2 egykori superhatalom kozott.
Eselye van kialakulni egy lazabb hideg korszaknak megint, oroszok par eve az olajpenz fegyverevel elkezdtek megint visszaszerezni korabbrol elvesztett befolyasukat, szvsz ertheto. Jellemzo az USA demagog poziciojara, ahogyan letagadtak Merkel lehallgatasat stb, rendesen elhidegultek toluk a nemetek is, akik aztan peace-transban vannak vagy 70 eve, de minimum 25. Varom a folytatast.

Minden tiszteletem a forradalmaroknak, ahogy akkor is kimennek amikor orvloveszek szedik le oket. Ott nem elnek akkora birka emberek, mint...
Nyugodj bekeben Mister !

Buluska
Hozzászólások: 1624
Csatlakozott: 2011. április 9., szombat 18:51
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Chat

#1750 Hozzászólás Szerző: Buluska »

Szíriát sem érdeklik annyira az erősebb országok. Ott pedig azért kicsit komolyabb a helyzet, mint az ukránoknál. Nekik is csak annyi szerencséjük van, hogy éppen itt vannak európa szélén.
Azért az orosz ajkú ukrán emberek is rendesen benne vannak ebben, nélkülük nem jöhetett volna ez ennyire simán létre. Kicsit hasonlít ez a ciprusi helyzetre, csak az vagy 50 éve volt. Ott se történt semmi, mondjuk az csak ciprus, Mo. 10%-a max.

Avatar
redrum
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 1277
Csatlakozott: 2008. július 6., vasárnap 11:36
Kedvenc játékos: Mata
Kedvenc exjátékos: Mata
Kapcsolat:

Re: Chat

#1751 Hozzászólás Szerző: redrum »

rafanadal írta:Persze, hogy nem lehetséges. Túl fejlett a fegyverkezés ahhoz, hogy bármire is bele merjenek kezdeni a legnagyobb hatalmak. Tudják ők is, hogy egy rossz húzás és az országukat egyenlővé teszik a földdel. Ez már csak gazdasági és politikai háború.
Egy atomháború valóban azt jelentheti, hogy teljesen megsemmisülhet az emberiség. Ezért nem is merte azt kirobbantani egyik nagyhatalom sem a hidegháború idején. Ez a gondolkodás igaz a racionálisan gondolkodó hatalmakra. De ma a legnagyobb fenyegetést sokak szerint Irán jelenti, ahol a vallási fanatizmus miatt ez a racionalitás elveszik. Ők ugyanis képesek lennének feláldozni önmagukat azért, hogy elpusztítsák a többieket. Ezért ha Iránnak atombombája lesz, akkor tényleg nagyon komoly bajban lehet az emberiség.
I'm goin' down down down down

rafanadal
Tippverseny győztese 2015/16
Tippverseny győztese 2015/16
Hozzászólások: 11987
Csatlakozott: 2009. augusztus 13., csütörtök 12:59
Kedvenc játékos: Hazard
Kedvenc exjátékos: Mata
Tartózkodási hely: Kolozsvár

Re: Chat

#1752 Hozzászólás Szerző: rafanadal »

Szerintem az érdekesebb kérdés az, hogy Putinnak hirtelen miért kell egyre több terület? Főleg ilyen turisztikailag jól fizető területek. Meg ugyebár az olimpiáról is volt szó, hogy az ez esetben már nagyon nem a rendezésről szólt, hanem a rendezésből származó bevételekről és vidékfejlesztési projektről (ugyebár autópálya Sochi irányába stb.).
Chelsea!!! "Blue Is The Colour"

Avatar
Wisey
Hozzászólások: 4362
Csatlakozott: 2005. december 16., péntek 1:28
Kedvenc játékos: John Terry
Kedvenc exjátékos: Dennis Wise

Re: Chat

#1753 Hozzászólás Szerző: Wisey »

Az orosz-ukran konfliktusnak szerintem nincs akkora sulya, hogy Kina, Iran, meg hasonlo (veszelyes) nagyhatalmak is beszallnanak egy haboruba. Remelhetöleg az USA/EU es Oroszorszag megegyezik majd a hatterben, nagyobb fegyveres harcok nelkül.

Mind az USA, mind Oroszorszag tul nagy csapast tudna bevinni a masiknak, es szerintem sajat erdekük is hogy ilyenre ne kerüljön sor. Lehet hogy lesz nehany lokalis csata Kelet-Ukrajnaban, de nem hiszem hogy ez erintene a szomszedos orszagokat.

De ez csak maganvelemeny; remelem egy idiota politikus sem gondolkodik maskepp...

rafanadal
Tippverseny győztese 2015/16
Tippverseny győztese 2015/16
Hozzászólások: 11987
Csatlakozott: 2009. augusztus 13., csütörtök 12:59
Kedvenc játékos: Hazard
Kedvenc exjátékos: Mata
Tartózkodási hely: Kolozsvár

Re: Chat

#1754 Hozzászólás Szerző: rafanadal »

Николаевич írta: Szerintem inkább egy hidegháború felé tart a dolog, nem gondolom hogy 2014-ben kitörhet egy világháború, legalábbis szeretem azt hinni hogy olyan korban élünk ahol ez nem lehetséges.
Persze, hogy nem lehetséges. Túl fejlett a fegyverkezés ahhoz, hogy bármire is bele merjenek kezdeni a legnagyobb hatalmak. Tudják ők is, hogy egy rossz húzás és az országukat egyenlővé teszik a földdel. Ez már csak gazdasági és politikai háború.
Chelsea!!! "Blue Is The Colour"

Avatar
Николаевич
Hozzászólások: 8354
Csatlakozott: 2011. július 7., csütörtök 14:42

Re: Chat

#1755 Hozzászólás Szerző: Николаевич »

Gereb írta:
Николаевич írta:
Gereb írta:Valaki követi napi rendszerességgel az Ukrajnai eseményeket?

Persze, igyekszem képben lenni vele. Miért?
Csak mert érdekelne mások véleménye is ebben a dologban.
Vajon éppen a 3. világháború készül kitörni, vagy egy újabb hidegháború?
Csak most az amerikaiak félelmetesen le vannak maradva információszerzés terén az oroszoktól.

Szerintem inkább egy hidegháború felé tart a dolog, nem gondolom hogy 2014-ben kitörhet egy világháború, legalábbis szeretem azt hinni hogy olyan korban élünk ahol ez nem lehetséges.

Avatar
Gereb
Hozzászólások: 1710
Csatlakozott: 2010. április 25., vasárnap 7:24
Kedvenc játékos: Hazard
Kedvenc exjátékos: Lampard

Re: Chat

#1756 Hozzászólás Szerző: Gereb »

Николаевич írta:
Gereb írta:Valaki követi napi rendszerességgel az Ukrajnai eseményeket?

Persze, igyekszem képben lenni vele. Miért?
Csak mert érdekelne mások véleménye is ebben a dologban.
Vajon éppen a 3. világháború készül kitörni, vagy egy újabb hidegháború?
Csak most az amerikaiak félelmetesen le vannak maradva információszerzés terén az oroszoktól.

Avatar
Николаевич
Hozzászólások: 8354
Csatlakozott: 2011. július 7., csütörtök 14:42

Re: Chat

#1757 Hozzászólás Szerző: Николаевич »

Gereb írta:Valaki követi napi rendszerességgel az Ukrajnai eseményeket?

Persze, igyekszem képben lenni vele. Miért?

Avatar
Gereb
Hozzászólások: 1710
Csatlakozott: 2010. április 25., vasárnap 7:24
Kedvenc játékos: Hazard
Kedvenc exjátékos: Lampard

Re: Chat

#1758 Hozzászólás Szerző: Gereb »

Valaki követi napi rendszerességgel az Ukrajnai eseményeket?

Avatar
almos
Tippverseny győztese 2014/15
Tippverseny győztese 2014/15
Hozzászólások: 2530
Csatlakozott: 2009. január 16., péntek 19:32
Kedvenc játékos: Juan Mata
Kedvenc exjátékos: Didier Drogba
Tartózkodási hely: Szeged, néha Szerbia

Re: Chat

#1759 Hozzászólás Szerző: almos »

ChesterB írta:Aki Szerbiában él, az tud valamit arról, hogy a Rage Against The Machine az egyik nagy rock fesztiválon fog fellépni? Találtam róla egy cikket de szerbül van és semmit nem tudok belőle kibogarászni. :?

Itt van a cikk: http://mondo.rs/a667963/Zabava/Muzika/R ... ijadi.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Ha ti, vagy bármilyen ismerősötök tud erről valami hiteles információt nyújtani az megosztaná? Kutakodtam a neten de olyan forrást nem találtam amit értek is. :D Előre is köszi! :D
Lesz egy fesztivál Zajecarban, Szerbiában, és először a Motörheadet akarták hivni, de ők máshol turnéznak. Mosta RATM-nel tárgyalnak, még nem 100%, csak szeretnék őket elhivni. A közeljövőben gondolom ki fog derülni, hogy jönnek-e.
Szivesen. :)
LAMPARD#8

Avatar
Chester
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 12239
Csatlakozott: 2011. szeptember 18., vasárnap 9:47

Re: Chat

#1760 Hozzászólás Szerző: Chester »

Aki Szerbiában él, az tud valamit arról, hogy a Rage Against The Machine az egyik nagy rock fesztiválon fog fellépni? Találtam róla egy cikket de szerbül van és semmit nem tudok belőle kibogarászni. :?

Itt van a cikk: http://mondo.rs/a667963/Zabava/Muzika/R ... ijadi.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Ha ti, vagy bármilyen ismerősötök tud erről valami hiteles információt nyújtani az megosztaná? Kutakodtam a neten de olyan forrást nem találtam amit értek is. :D Előre is köszi! :D

Válasz küldése