Chat

Off-Topic Chat egyéb témákról.
Üzenet
Szerző
Avatar
Gereb
Hozzászólások: 1710
Csatlakozott: 2010. április 25., vasárnap 7:24
Kedvenc játékos: Hazard
Kedvenc exjátékos: Lampard

Re: Chat

#241 Hozzászólás Szerző: Gereb »

rafanadal írta:
Gereb írta:Sziasztok. Azon gondolkodtam, hogy újraindítanám azt a tippverseny topikot amiben a fontosabb ligág meccseire lehetett tippelni. Persze ha van rá igény :-)
Változtatnák pár dolgon is, példáúl minden héten vasárnap este kitenném a jövő heti meccs listát, hogy legyen ideje mindenkinek tippelni, illetve minden reggel lenne tabella, amennyiben volt azelőtt nap meccs.

Aki úgy gondolja, hogy kipróbálná, az kérem dobjon egy lájkot erre a hozzászólásra, hogy lássam van-e igény erre. :-)
Szerk. Ezen a linkek megnézhetitek a korábbi topikot:viewtopic.php?f=3&t=1124
Nem parasztkodni akarok, de miert igersz olyasmit amit a masik tippversenynel se tudsz betartani? Ha meg tobbet vallalsz meg kevesbe fogod betartani.
Ha megnézed az utolsó pár fordulót, akkor a meccs után 1-2 napon belül raktam is ki a tabellát, de igazad van néha előfordul, hogy a kelleténél napokkal később kerül ki a tabella. De ez az én problémám nem a tiéd! Te foglalkozz azzal, hogy tippelj, és néha ha van időd nyomj egy lájkot köszönetképpen az épp elkészült tabellára, és én majd foglalkozom azzal,hogy időben kikerüljön a tabella!
Egyébként biztos, hogy okos dolog olyannal ,,parasztkodni,, aki (nagyjából) minden héten a szabadidejéből azzal tölt 1-2 órát, hogy nektek(tippelőknek) legyen napra kész tabellátok?

rafanadal
Tippverseny győztese 2015/16
Tippverseny győztese 2015/16
Hozzászólások: 11987
Csatlakozott: 2009. augusztus 13., csütörtök 12:59
Kedvenc játékos: Hazard
Kedvenc exjátékos: Mata
Tartózkodási hely: Kolozsvár

Re: Chat

#242 Hozzászólás Szerző: rafanadal »

Gereb írta:Sziasztok. Azon gondolkodtam, hogy újraindítanám azt a tippverseny topikot amiben a fontosabb ligág meccseire lehetett tippelni. Persze ha van rá igény :-)
Változtatnák pár dolgon is, példáúl minden héten vasárnap este kitenném a jövő heti meccs listát, hogy legyen ideje mindenkinek tippelni, illetve minden reggel lenne tabella, amennyiben volt azelőtt nap meccs.

Aki úgy gondolja, hogy kipróbálná, az kérem dobjon egy lájkot erre a hozzászólásra, hogy lássam van-e igény erre. :-)
Szerk. Ezen a linkek megnézhetitek a korábbi topikot:viewtopic.php?f=3&t=1124
Nem parasztkodni akarok, de miert igersz olyasmit amit a masik tippversenynel se tudsz betartani? Ha meg tobbet vallalsz meg kevesbe fogod betartani.
Chelsea!!! "Blue Is The Colour"

Avatar
Gereb
Hozzászólások: 1710
Csatlakozott: 2010. április 25., vasárnap 7:24
Kedvenc játékos: Hazard
Kedvenc exjátékos: Lampard

Re: Chat

#243 Hozzászólás Szerző: Gereb »

Sziasztok. Azon gondolkodtam, hogy újraindítanám azt a tippverseny topikot amiben a fontosabb ligág meccseire lehetett tippelni. Persze ha van rá igény :-)
Változtatnák pár dolgon is, példáúl minden héten vasárnap este kitenném a jövő heti meccs listát, hogy legyen ideje mindenkinek tippelni, illetve minden reggel lenne tabella, amennyiben volt azelőtt nap meccs.

Aki úgy gondolja, hogy kipróbálná, az kérem dobjon egy lájkot erre a hozzászólásra, hogy lássam van-e igény erre. :-)
Szerk. Ezen a linkek megnézhetitek a korábbi topikot:viewtopic.php?f=3&t=1124

Avatar
Norbertoo
Hozzászólások: 1882
Csatlakozott: 2008. november 11., kedd 23:46
Kedvenc játékos: Timo Werner
Kedvenc exjátékos: Frank Lampard
Tartózkodási hely: Dánia

Re: Chat

#244 Hozzászólás Szerző: Norbertoo »

cech19960320 írta:Off

Norbi, te mi a faszt keresel a BME-n? Húzzál Bölcsésznek vagy Filozófusnak XD
Fiatal voltam, kellett a pénz.

cech19960320
Hozzászólások: 3840
Csatlakozott: 2009. február 6., péntek 14:02
Kedvenc játékos: Petr Cech

Re: Chat

#245 Hozzászólás Szerző: cech19960320 »

Off

Norbi, te mi a faszt keresel a BME-n? Húzzál Bölcsésznek vagy Filozófusnak XD

Avatar
Norbertoo
Hozzászólások: 1882
Csatlakozott: 2008. november 11., kedd 23:46
Kedvenc játékos: Timo Werner
Kedvenc exjátékos: Frank Lampard
Tartózkodási hely: Dánia

Re: Chat

#246 Hozzászólás Szerző: Norbertoo »

rafanadal írta:
Norbertoo írta:~
Szerintem nagyon egyoldalúan közelíted meg a dolgokat és mindenben a veszélyt illetve a változást emeled ki. Viszont a változás nem kötelezőképp rossz. Vannak olyan elemek a programjában amelyek szerintem pozitív dolgok és ha precedenst alkot egy ilyen ország akkor többen is be fognak állni utánuk a sorba. Nem hiába volt rengeteg párhuzam vonva Trump és Farage között. Mindkettő kicsit befele fordulna és úgymond "rendet teremtene" az országában, ez pedig szerintem egy jó dolog. Ugyanis a régi nagy szigorból annyira átcsaptunk most az új nagy szabad világ és globalization és political correctness ideológiákba, hogy lényegében átestünk a ló túloldalára. Mindenki oda megy és azt csinál amit akar és utána csodálkozunk, hogy vannak váratlanul negatív outcomeok is. Kérdezzük csak meg a párizsiakat erről. Én úgy látom Trump megválasztását, mint akinek van lehetősége felnyitni egy kicsit a világ szemét, hogy ok, rendben van ez a nagy globalizáció, de azért nem kell túlzásokba essünk. Igenis legyenek rendesen ellenőrzött határok, igenis nézzük meg kit engedünk be az országunkba és igenis megoldást kell találni egy-egy olyan folyamatra amelyek gondokat okoznak. Csak egy példát hozok fel amivel egyetértek: fal a mexikói határra. Marhaságnak hangzik és egy nagyon idegen ötlet a mai világot ismerve, de ha csak magát az ötletet nézzük ami a háta mögött van az nagyon korrekt. Ha sikerülne az ötleteit nem ennyire drasztikusan kiviteleznie, értsd civilizáltabb megoldásokat találnia az ő általa említett problémákra akkor egy számomra kedvelhetőbb irányba lenne képes megváltoztatni először az államokat és utána talán egy trendet elindítva a világon az egész modern kultúrát.
Ha az én hozzáállásom egyoldalú, akkor a tiéd mindenképpen idealista - és ezt ne vedd sértésnek. Az emberi természet része, hogy fél a változástól, főleg, hogyha nem tudja irányítani azt. Ennek ellenére nem feltétlen negatív. De ugyanilyen a kockázat is, az se feltétlen az, mégis arra gondol először mindenki. Én is kiemeltem pozitív gondolatokat, lehetséges hatásokat és célokat, de ezek teljesüléséhez ideális feltételekre van szükség. Ezek pedig jellemzően nem állnak fenn. Ha egy ekkora gazdasági hatalom viszont elbassza a reálgazdaságban, az legalább akkorát fog szólni, mint a 2008-as monetáris válság. Az, hogy otthon rendet rakna teljesen rendben van, támogatom. Ahogy a PC túltolásának befejezését is. Csak ne essünk át a túloldalára, és évtizedeket menjünk vissza ebből a szempontból.

Abban viszont nem lehet vita, hogy rövid távon Trump nem jött jól az európaiaknak. És mivel mi azok vagyunk, ezért nekünk ez a legfontosabb.

Avatar
Chucky
Hozzászólások: 901
Csatlakozott: 2008. november 16., vasárnap 11:25
Kedvenc játékos: Terry
Kedvenc exjátékos: Zola

Re: Chat

#247 Hozzászólás Szerző: Chucky »

rafanadal írta:
Chucky írta:Csak egy gyors gondolat, mert rohanok dolgozni.... Aki azt hiszi, hogy a terrortámadás az a migránsok műve, az hülye. Egy terrorcselekményt évekig terveznek. Az nem úgy megy, hogy bemegy az országba a migráns és körbe néz. Hú basszus. Ez de jó reptér. Robbantsunk már itt bombát! Vicc. Lehet velem vitatkozni ezen, de nem érdemes. Ugyanis ez harcászatilag baromság. Ja igen. Én voltam katona. Hivatásos. Egy terrorista csoport katonákat mindig talál. Nem kell neki migráns. Hiszen van neki spanyol, olasz, belga, francia stb. Nem a katonák a fő célpontok. Hanem a fej. Aki már rég európai állampolgár.....
Nem értek egyet veled. Igen, évekig tervezik a terrorcselekményeket és igen, nincs szükségük nekik migránsokra, DE Európa megnyitott feléjük egy útvonalat. Lényegében megkönnyítette a dolgukat. Nem egy és nem két terroristáról publikálták, hogy mielőtt végrehajtotta volna a feladatát pár hónappal előtte Szíriában járt ismeretlen okokból. Hülye lenne egy terrorszövetkezet nem egy ingyen csatornán visszaküldeni az embereit ha közben a reptereken sokkal komolyabb ellenőrzések vannak. Jönnek a migránsok ezrével, te csak el kell helyezd köztük azt akit utaztatni akarsz és megkönnyítetted a dolgodat. Kényük kedvük szerint tudták használni ezt a csatornát amelyet Európa megnyitott feléjük, hogy úgy mozgassák az embereiket ahogy akarják. Nem azok a szerencsétlen migránsok a probléma akik elmenekültek az otthoni háborúból, az a probléma Európa hogyan kezelte a helyzetet arra nem gondolván, hogy ennyi migráns ilyen egyszerű beengedésével valamit a terroristák kezébe adnak. Sokkal komolyabb ellenőrzésen kellett volna átesniük a migránsoknak mielőtt beengedték volna őket a kontinentális Európa országaiba. Igen, rettenetesen nehéz kivitelezni ezt, de az sem megoldás, hogy jöjjenek és majd utólag kiszűrjük, hogy melyik problémás közülük, melyiket küldték, hogy robbantson egyet itt-ott.
Azt ugye te sem gondolod komolyan Rafa, hogy egy komolyabb beosztású terrorista majd embercsempészekre bízza magát, meg kockáztat, hogy beledöglik a hajókázásba?! Ahogy te is mondtad, nem kellenek katonák, mert dögivel van nekik. MINDENHOL! A komolyabb beosztású emberei pedig úgy utazgatnak, mint te vagy én. Ahogy ki tudott menni, úgy vissza is jön hidd el. Mint ahogy sok éve teszi ezt hazánkban az orosz, ukrán, szlovák maffia és igen, az arabok.

A probléma sosem a katona, hanem a vezér/vezérek. Akiket baromira nehéz elkapni. Nem véletlen, mert egy ilyen szervezet sejtekből áll. És inkább megdöglenek, mint ugatnak. Hogy lehetett volna ez ellen fellépni? A kérdés jó, de egy biztos. Nem népszavazással. :lol: A migráns így vagy úgy bejön. Pont tesz rá, hogy a határnál lobogtatják a papírt, hogy: hé apa! Itt megszavazták, hogy nem kelletek! A legnagyobb bajt én ott látom, hogy hagyták elharapózni a dolgokat (ISIS), ami idáig vezetett. Még jó, hiszen nem láttak benne pénzt és nem volt érdekük megállítani őket. De egy dolgot elhihetsz nekem: ezt jóval magasabb emberek, csoportok, országok irányítják. Mint régen Bin Ladent. CIA kiképezte, aztán amikor nem kellett, kiiktatta. Már ha kiiktatta.....

Zárszóként csak ismételni tudom magamat: katona bárhol, bármikor van. Mert vagy már rég beépült, vagy most fog. Mert beveszi a sok szar dumát. Sok ilyen van mostanában. Nem kell messzire menni, van idehaza is elég ..... na mindegy. Ez már itthoni politika...

rafanadal
Tippverseny győztese 2015/16
Tippverseny győztese 2015/16
Hozzászólások: 11987
Csatlakozott: 2009. augusztus 13., csütörtök 12:59
Kedvenc játékos: Hazard
Kedvenc exjátékos: Mata
Tartózkodási hely: Kolozsvár

Re: Chat

#248 Hozzászólás Szerző: rafanadal »

Chucky írta:Csak egy gyors gondolat, mert rohanok dolgozni.... Aki azt hiszi, hogy a terrortámadás az a migránsok műve, az hülye. Egy terrorcselekményt évekig terveznek. Az nem úgy megy, hogy bemegy az országba a migráns és körbe néz. Hú basszus. Ez de jó reptér. Robbantsunk már itt bombát! Vicc. Lehet velem vitatkozni ezen, de nem érdemes. Ugyanis ez harcászatilag baromság. Ja igen. Én voltam katona. Hivatásos. Egy terrorista csoport katonákat mindig talál. Nem kell neki migráns. Hiszen van neki spanyol, olasz, belga, francia stb. Nem a katonák a fő célpontok. Hanem a fej. Aki már rég európai állampolgár.....
Nem értek egyet veled. Igen, évekig tervezik a terrorcselekményeket és igen, nincs szükségük nekik migránsokra, DE Európa megnyitott feléjük egy útvonalat. Lényegében megkönnyítette a dolgukat. Nem egy és nem két terroristáról publikálták, hogy mielőtt végrehajtotta volna a feladatát pár hónappal előtte Szíriában járt ismeretlen okokból. Hülye lenne egy terrorszövetkezet nem egy ingyen csatornán visszaküldeni az embereit ha közben a reptereken sokkal komolyabb ellenőrzések vannak. Jönnek a migránsok ezrével, te csak el kell helyezd köztük azt akit utaztatni akarsz és megkönnyítetted a dolgodat. Kényük kedvük szerint tudták használni ezt a csatornát amelyet Európa megnyitott feléjük, hogy úgy mozgassák az embereiket ahogy akarják. Nem azok a szerencsétlen migránsok a probléma akik elmenekültek az otthoni háborúból, az a probléma Európa hogyan kezelte a helyzetet arra nem gondolván, hogy ennyi migráns ilyen egyszerű beengedésével valamit a terroristák kezébe adnak. Sokkal komolyabb ellenőrzésen kellett volna átesniük a migránsoknak mielőtt beengedték volna őket a kontinentális Európa országaiba. Igen, rettenetesen nehéz kivitelezni ezt, de az sem megoldás, hogy jöjjenek és majd utólag kiszűrjük, hogy melyik problémás közülük, melyiket küldték, hogy robbantson egyet itt-ott.
Chelsea!!! "Blue Is The Colour"

rafanadal
Tippverseny győztese 2015/16
Tippverseny győztese 2015/16
Hozzászólások: 11987
Csatlakozott: 2009. augusztus 13., csütörtök 12:59
Kedvenc játékos: Hazard
Kedvenc exjátékos: Mata
Tartózkodási hely: Kolozsvár

Re: Chat

#249 Hozzászólás Szerző: rafanadal »

Norbertoo írta:Trump megválasztása rengeteg kérdést vet fel rengeteg témában. Kezdjük is már a megválasztásával: Kik szavaztak rá és miért? Az a "white trash", akik különböző - saját maga által okozott, vagy más által okozott - indokokból elégedetlenek az életükkel, és elhitték azt, hogy majd Amerika újra visszanyeri fényét Trump irányításával. Jellemzően ezek az emberek a kérdésesen versenyképes mezőgazdaságban vagy a korábban leépített iparban dolgoznak/dolgoztak, a keresetük - ha van - nem túl magas, így érthető okokból elégedetlenek. Ha sokat - és hangosan - mondják nekik azt, hogy például a bevándorlók a felelősek ezért, előbb utóbb el fogják hinni. Ezek az emberek könnyen kaphatóak a xenofób, homofób, szexista gondolatokra, már csak azért is, mert "régen minden jobb volt", és hát ugye régen nem volt se egyenlősdi, se melegházasság, se semmi. Ha ezen a vonalon megyünk végig, nem is maga Trump személye a probléma, hanem az ideák, amik mögé ez az embertömeg (a szavazóbázisa) beállt. Ha egy ilyen fejlett (?) társadalomban a gyűlölet ilyen magas szintre tud törni, mit mondjuk a fejletlenebb társadalmakra? Többek között az amerikai társadalomnak kéne tükröznie a progresszív humanitárius és emberi jogi ideákat. De ha ott sem tudnak ezek elterjedni, hogyan fog az egész világon?

Túllépve a liberális gondolatokon, még több kérdést vett fel a realista gondolkodás: Hogyan fognak megváltozni a hatalmi erőviszonyok? Megváltoznak egyáltalán? Mert (szerintem) várhatóan megfognak. Elveszíti az USA a hegemón pozícióját? Létrejön újra egy Balance of Powers rendszer? Újra megél az emberiség egy Hidegháborút? vagy nem csak hideget? De egyáltalán miért merülnek fel ezek a kérdések? Mert a jelenlegi Status quo meg fog dőlni. Miért? Trump nem egy nyilatkozatában megjelent, hogy nem érdekli Európa, ki szándékozza vonni az amerikai NATO alakulatokat a térségből. Így Európa védtelenné válik - egészen addig, ameddig magától nem reagál a problémára -> ez amúgy akár az európai integráció elmélyülését is segíthetné biztonságpolitikai és szervezési szempontból. De mitől válik védtelenné? Hát a potenciális orosz, fenyegetésektől. A lengyelek nem véletlenül hadgyakorlatoznak már évek óta. Az ukrán konfliktus óta már szerintem mindenki tudja, hogy Putyinék nem riadnak vissza a katonai erők és a borzasztó erős propaganda használatától. Európát elhagyva is megjelenhetnek biztonsági kockázatok. Trump engedékenyebb lenne az eddigi amerikai vezetésnél az atomtöltetek kérdésében. Engedné, hogy Irán, Japán, vagy Dél-Korea is atomnagyhatalommá válhasson. És hát ugye tudjuk, hogy a kontrollálatlanság és be-, ill. kiszámíthatatlanság nem éppen a biztonságot növeli.

Ha gazdasági szempontból nézzük a választásokat, megint csak érdekes kérdések jöhetnek elő. Trump programjába benne volt, hogy csökkentené a vállalatokra és vállalkozásokra kivetett adóterhetek. Emellé pluszba még erős védővámokat vetne ki Mexikó és Kína felé, valamint ellene van a kereskedelmi egyezményeknek, valamelyiket módosítaná (NAFTA pl.), valamelyiket pedig alá se írná (TTIP és TPP). Ha meg kéne tippelnem, hogy mi a terve, akkor azt mondanám, hogy a korábban leépített amerikai ipar újjáélesztése, ezzel együtt új munkahelyek teremtése -> Make America great again. De ez ugye nem kevés tervezést, és egyéb problémát vet fel. Hogyan fog ez a világgazdaságra hatni? Vissza fog-e esni Amerika gazdasága rövid távon? Mert pont nem ezt ígérte. Pluszban az adócsökkentés erős deficitet hozhat az amerikai költségvetésbe. Mivel fogja ezt pótolni? És akkor még azt a problémát meg se oldotta, hogy rengeteg óriás amerikai irányítású TNC nem viszi be a külföldön megtermelt profitot - ami után ugye már egyszer adóztak - az anyaországba, mert ott megint megadóztatnák. Így rengeteg nem felhasznált pénz pihen lényegében offshore országokban.

Környezetvédelem: Trump nem hisz abban - nyilatkozatai alapján -, hogy a klímaváltozás valós. Nem tartaná be azokat az egyezményeket, amelyeket a különböző - legutóbbi a párizsi - klímacsúcsokon kötöttek a kibocsátásokkal és szennyezéssel kapcsolatban. Ha a világ egyik legnagyobb szennyezője fittyet hány a következményekre, és tovább - vagy esetlegesen még nagyobb mennyiségben és mértékben - szennyez, az komoly globális problémát okozhat.

És akkor ezek csak azok a kérdések, amik hirtelen eszembe jutottak. Trump programjából azonban látszik, hogy az USA várhatóan befelé fog fordulni, bizonyos mértékbe leszarva a világ többi részét, ergo pozíciókat veszít. Én erre építettem azt a gondolatmenetet, hogy a világ meg fog változni, de nem tudjuk, hogy hogyan. És ez a félelmetes, nem feltétlen maga Trump.
Szerintem nagyon egyoldalúan közelíted meg a dolgokat és mindenben a veszélyt illetve a változást emeled ki. Viszont a változás nem kötelezőképp rossz. Vannak olyan elemek a programjában amelyek szerintem pozitív dolgok és ha precedenst alkot egy ilyen ország akkor többen is be fognak állni utánuk a sorba. Nem hiába volt rengeteg párhuzam vonva Trump és Farage között. Mindkettő kicsit befele fordulna és úgymond "rendet teremtene" az országában, ez pedig szerintem egy jó dolog. Ugyanis a régi nagy szigorból annyira átcsaptunk most az új nagy szabad világ és globalization és political correctness ideológiákba, hogy lényegében átestünk a ló túloldalára. Mindenki oda megy és azt csinál amit akar és utána csodálkozunk, hogy vannak váratlanul negatív outcomeok is. Kérdezzük csak meg a párizsiakat erről. Én úgy látom Trump megválasztását, mint akinek van lehetősége felnyitni egy kicsit a világ szemét, hogy ok, rendben van ez a nagy globalizáció, de azért nem kell túlzásokba essünk. Igenis legyenek rendesen ellenőrzött határok, igenis nézzük meg kit engedünk be az országunkba és igenis megoldást kell találni egy-egy olyan folyamatra amelyek gondokat okoznak. Csak egy példát hozok fel amivel egyetértek: fal a mexikói határra. Marhaságnak hangzik és egy nagyon idegen ötlet a mai világot ismerve, de ha csak magát az ötletet nézzük ami a háta mögött van az nagyon korrekt. Ha sikerülne az ötleteit nem ennyire drasztikusan kiviteleznie, értsd civilizáltabb megoldásokat találnia az ő általa említett problémákra akkor egy számomra kedvelhetőbb irányba lenne képes megváltoztatni először az államokat és utána talán egy trendet elindítva a világon az egész modern kultúrát.
Chelsea!!! "Blue Is The Colour"

rafanadal
Tippverseny győztese 2015/16
Tippverseny győztese 2015/16
Hozzászólások: 11987
Csatlakozott: 2009. augusztus 13., csütörtök 12:59
Kedvenc játékos: Hazard
Kedvenc exjátékos: Mata
Tartózkodási hely: Kolozsvár

Re: Chat

#250 Hozzászólás Szerző: rafanadal »

Na mit szóltok hozzá? Megcsinálta Trump. Esélytelenből sima győzelem lett. Nem gondoltam volna, hogy Wisconsint vagy Pennsylvaniat megfordítja. Iowa, Ohio, North Carolina és Florida végig képben volt, hogy az szoros lehet, de Wisconsin és Pennsylvania azért váratlan meglepetés márpedig azok is értek 30 pontot együttvéve. Azért durva milyen nüanszokon múlik, Floridaban 1.3%-al nyert és szerzett 29 pontot. Pennsylvaniaban is valami 1% körül volt. Ezek közül bármelyiket elvesztette volna most még mindenki izgatottan nézné az utolsó 2-3 állam eredményhirdetését. Összességében azért jól odabaszott minden pollnak és oddsnak márpedig amekkora ügyet csinálnak ebből az amerikai elnökválasztásból és amennyi különféle poll van elég durva ennyire elnézni. A választások reggelén még ilyen 88%, hogy Hillary nyer dolgokról beszéltek. Szerintem van akkora sumák taktikus az ember, hogy mindvégig gyengítette a saját poll eredményeit, hogy Hillary biztonságban érezze magát a vezető pozícióban és aztán jött a hideg zuhany, de lehet csak én látok bele sokat.
Chelsea!!! "Blue Is The Colour"

Avatar
Chucky
Hozzászólások: 901
Csatlakozott: 2008. november 16., vasárnap 11:25
Kedvenc játékos: Terry
Kedvenc exjátékos: Zola

Re: Chat

#251 Hozzászólás Szerző: Chucky »

Csak egy gyors gondolat, mert rohanok dolgozni.... Aki azt hiszi, hogy a terrortámadás az a migránsok műve, az hülye. Egy terrorcselekményt évekig terveznek. Az nem úgy megy, hogy bemegy az országba a migráns és körbe néz. Hú basszus. Ez de jó reptér. Robbantsunk már itt bombát! Vicc. Lehet velem vitatkozni ezen, de nem érdemes. Ugyanis ez harcászatilag baromság. Ja igen. Én voltam katona. Hivatásos. Egy terrorista csoport katonákat mindig talál. Nem kell neki migráns. Hiszen van neki spanyol, olasz, belga, francia stb. Nem a katonák a fő célpontok. Hanem a fej. Aki már rég európai állampolgár.....

Avatar
Pityee
Hozzászólások: 6709
Csatlakozott: 2016. február 22., hétfő 11:24
Kedvenc játékos: James-Silva-Kanté
Kedvenc exjátékos: Drogba-Terry-Lampard

Re: Chat

#252 Hozzászólás Szerző: Pityee »

Norbertoo írta:
Pityee írta:
dankodavid írta:Az együttérzésre viszont nem építek globális politikát, mert a világ nem így működik. Milyen telefonod van? Milyen számítógéped? Milyen ruhákat hordasz, milyen gyümölcsöket eszel? Mert hacsak nem vagy valami kibaszott szerencsés helyzetben, akkor nagyon jó eséllyel gyerekmunkával készült a használati tárgyaid jelentős része. Ilyenkor, hol marad a fenenagy együttérzés? Vagy iylenkor nem számít, mert ázsiaiakról beszélünk?

Kettőnk között az a különbség (mármint a tagadhatatlan intellektuális deficiteden túl), hogy én nem vagyok képmutató. A világpolitikában 300 ember olyan, mint egy fingás. Nem én tekintem őket annak, hanem azt tudom, ezek a döntési mechanizmusok hogyan működnek, és hidd el, azon túl az átlag politikust nem érdekli semmi, hogy legyen meg a luxusa tárgy, drog és prostituált terén is.
Melyik világban képmutatás a kimutatott együttérzés? De okés, ez esetben képmutató vagyok igen. Számomra teljesen mindegy h 200000 vagy 10 ember az áldozat, a 10 embert is meg kell menteni. A mondandód első részébe nem mennék bele, mert az ázsiai kultúra megint egy teljesen más kávéház. Sajnos ott menthetetlen a helyzet, de ha így folytatják a migránspolitikát itt Európában, mint ahogy Merkel, akkor azt veszed észre, hogy előbb-utóbb nálad is egy allahabbar kopogtat.
Látod, ez a képmutatás. Az X terrortámadástól szenvedő ember élete számít, azokkal együtt tudsz érezni, kiállsz mellettük, de más emberek szenvedése miatt nem. Például a menekültek. A logikád szerint velük nem kell foglalkozni, mert van köztük terrorista. Ezért az egész bagázst hagyni kell megrohadni. Vagyis X terrortól szenvedő ember miatt szarjunk bele Y számú ember pofájába, akik szintúgy szenvednek és segítségre szorulnak. Az egyik mellett szolidaritasz, a másik mellett nem. Vagy ott van a "más kávéház" Ázsia. Ezek szerint attól, hogy az "más kávéház", már bele is fér a te értékrendedbe, hogy egyesek szenvednek. Nem úgy volt, hogy te empatikus vagy?

Azért vagy képmutató, mert csak kiválasztott egyedek felé mutatsz szolidaritást, aztán úgy hirdeted, hogy mindenki hülye, aki nem érez együtt ezekkel a szenvedőkkel, másokat meg leszarsz, pedig lehet ugyanúgy, vagy akár jobban szenvednek.
Nem tudom hol láttad, h én azt írtam volna h a többieket hagyjuk megrohadni. Vagy h akik Ázsiában halálra melózzák magukat, azokat nem sajnálom ugyanúgy mint a többi áldozatot, ne forgassuk ki egymás szavait ha lehet. Nyilván lehetne valami szórást alkalmazni, hogy nők és kisgyerekeket helyezzenek el valahol. Viszont férfiakra egyikre sincs ráírva, hogy ez terrorista ez meg nem, szóval sajnos ezt kivitelezni eléggé nehéz lenne.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Pityee 2016. november 10., csütörtök 1:52-kor.
2012.05.19
2021.05.29 - Champions of Europe

Avatar
Norbertoo
Hozzászólások: 1882
Csatlakozott: 2008. november 11., kedd 23:46
Kedvenc játékos: Timo Werner
Kedvenc exjátékos: Frank Lampard
Tartózkodási hely: Dánia

Re: Chat

#253 Hozzászólás Szerző: Norbertoo »

Trump megválasztása rengeteg kérdést vet fel rengeteg témában. Kezdjük is már a megválasztásával: Kik szavaztak rá és miért? Az a "white trash", akik különböző - saját maga által okozott, vagy más által okozott - indokokból elégedetlenek az életükkel, és elhitték azt, hogy majd Amerika újra visszanyeri fényét Trump irányításával. Jellemzően ezek az emberek a kérdésesen versenyképes mezőgazdaságban vagy a korábban leépített iparban dolgoznak/dolgoztak, a keresetük - ha van - nem túl magas, így érthető okokból elégedetlenek. Ha sokat - és hangosan - mondják nekik azt, hogy például a bevándorlók a felelősek ezért, előbb utóbb el fogják hinni. Ezek az emberek könnyen kaphatóak a xenofób, homofób, szexista gondolatokra, már csak azért is, mert "régen minden jobb volt", és hát ugye régen nem volt se egyenlősdi, se melegházasság, se semmi. Ha ezen a vonalon megyünk végig, nem is maga Trump személye a probléma, hanem az ideák, amik mögé ez az embertömeg (a szavazóbázisa) beállt. Ha egy ilyen fejlett (?) társadalomban a gyűlölet ilyen magas szintre tud törni, mit mondjuk a fejletlenebb társadalmakra? Többek között az amerikai társadalomnak kéne tükröznie a progresszív humanitárius és emberi jogi ideákat. De ha ott sem tudnak ezek elterjedni, hogyan fog az egész világon?

Túllépve a liberális gondolatokon, még több kérdést vett fel a realista gondolkodás: Hogyan fognak megváltozni a hatalmi erőviszonyok? Megváltoznak egyáltalán? Mert (szerintem) várhatóan megfognak. Elveszíti az USA a hegemón pozícióját? Létrejön újra egy Balance of Powers rendszer? Újra megél az emberiség egy Hidegháborút? vagy nem csak hideget? De egyáltalán miért merülnek fel ezek a kérdések? Mert a jelenlegi Status quo meg fog dőlni. Miért? Trump nem egy nyilatkozatában megjelent, hogy nem érdekli Európa, ki szándékozza vonni az amerikai NATO alakulatokat a térségből. Így Európa védtelenné válik - egészen addig, ameddig magától nem reagál a problémára -> ez amúgy akár az európai integráció elmélyülését is segíthetné biztonságpolitikai és szervezési szempontból. De mitől válik védtelenné? Hát a potenciális orosz, fenyegetésektől. A lengyelek nem véletlenül hadgyakorlatoznak már évek óta. Az ukrán konfliktus óta már szerintem mindenki tudja, hogy Putyinék nem riadnak vissza a katonai erők és a borzasztó erős propaganda használatától. Európát elhagyva is megjelenhetnek biztonsági kockázatok. Trump engedékenyebb lenne az eddigi amerikai vezetésnél az atomtöltetek kérdésében. Engedné, hogy Irán, Japán, vagy Dél-Korea is atomnagyhatalommá válhasson. És hát ugye tudjuk, hogy a kontrollálatlanság és be-, ill. kiszámíthatatlanság nem éppen a biztonságot növeli.

Ha gazdasági szempontból nézzük a választásokat, megint csak érdekes kérdések jöhetnek elő. Trump programjába benne volt, hogy csökkentené a vállalatokra és vállalkozásokra kivetett adóterhetek. Emellé pluszba még erős védővámokat vetne ki Mexikó és Kína felé, valamint ellene van a kereskedelmi egyezményeknek, valamelyiket módosítaná (NAFTA pl.), valamelyiket pedig alá se írná (TTIP és TPP). Ha meg kéne tippelnem, hogy mi a terve, akkor azt mondanám, hogy a korábban leépített amerikai ipar újjáélesztése, ezzel együtt új munkahelyek teremtése -> Make America great again. De ez ugye nem kevés tervezést, és egyéb problémát vet fel. Hogyan fog ez a világgazdaságra hatni? Vissza fog-e esni Amerika gazdasága rövid távon? Mert pont nem ezt ígérte. Pluszban az adócsökkentés erős deficitet hozhat az amerikai költségvetésbe. Mivel fogja ezt pótolni? És akkor még azt a problémát meg se oldotta, hogy rengeteg óriás amerikai irányítású TNC nem viszi be a külföldön megtermelt profitot - ami után ugye már egyszer adóztak - az anyaországba, mert ott megint megadóztatnák. Így rengeteg nem felhasznált pénz pihen lényegében offshore országokban.

Környezetvédelem: Trump nem hisz abban - nyilatkozatai alapján -, hogy a klímaváltozás valós. Nem tartaná be azokat az egyezményeket, amelyeket a különböző - legutóbbi a párizsi - klímacsúcsokon kötöttek a kibocsátásokkal és szennyezéssel kapcsolatban. Ha a világ egyik legnagyobb szennyezője fittyet hány a következményekre, és tovább - vagy esetlegesen még nagyobb mennyiségben és mértékben - szennyez, az komoly globális problémát okozhat.

És akkor ezek csak azok a kérdések, amik hirtelen eszembe jutottak. Trump programjából azonban látszik, hogy az USA várhatóan befelé fog fordulni, bizonyos mértékbe leszarva a világ többi részét, ergo pozíciókat veszít. Én erre építettem azt a gondolatmenetet, hogy a világ meg fog változni, de nem tudjuk, hogy hogyan. És ez a félelmetes, nem feltétlen maga Trump.

Avatar
Norbertoo
Hozzászólások: 1882
Csatlakozott: 2008. november 11., kedd 23:46
Kedvenc játékos: Timo Werner
Kedvenc exjátékos: Frank Lampard
Tartózkodási hely: Dánia

Re: Chat

#254 Hozzászólás Szerző: Norbertoo »

Pityee írta:
dankodavid írta:Az együttérzésre viszont nem építek globális politikát, mert a világ nem így működik. Milyen telefonod van? Milyen számítógéped? Milyen ruhákat hordasz, milyen gyümölcsöket eszel? Mert hacsak nem vagy valami kibaszott szerencsés helyzetben, akkor nagyon jó eséllyel gyerekmunkával készült a használati tárgyaid jelentős része. Ilyenkor, hol marad a fenenagy együttérzés? Vagy iylenkor nem számít, mert ázsiaiakról beszélünk?

Kettőnk között az a különbség (mármint a tagadhatatlan intellektuális deficiteden túl), hogy én nem vagyok képmutató. A világpolitikában 300 ember olyan, mint egy fingás. Nem én tekintem őket annak, hanem azt tudom, ezek a döntési mechanizmusok hogyan működnek, és hidd el, azon túl az átlag politikust nem érdekli semmi, hogy legyen meg a luxusa tárgy, drog és prostituált terén is.
Melyik világban képmutatás a kimutatott együttérzés? De okés, ez esetben képmutató vagyok igen. Számomra teljesen mindegy h 200000 vagy 10 ember az áldozat, a 10 embert is meg kell menteni. A mondandód első részébe nem mennék bele, mert az ázsiai kultúra megint egy teljesen más kávéház. Sajnos ott menthetetlen a helyzet, de ha így folytatják a migránspolitikát itt Európában, mint ahogy Merkel, akkor azt veszed észre, hogy előbb-utóbb nálad is egy allahabbar kopogtat.
Látod, ez a képmutatás. Az X terrortámadástól szenvedő ember élete számít, azokkal együtt tudsz érezni, kiállsz mellettük, de más emberek szenvedése miatt nem. Például a menekültek. A logikád szerint velük nem kell foglalkozni, mert van köztük terrorista. Ezért az egész bagázst hagyni kell megrohadni. Vagyis X terrortól szenvedő ember miatt szarjunk bele Y számú ember pofájába, akik szintúgy szenvednek és segítségre szorulnak. Az egyik mellett szolidaritasz, a másik mellett nem. Vagy ott van a "más kávéház" Ázsia. Ezek szerint attól, hogy az "más kávéház", már bele is fér a te értékrendedbe, hogy egyesek szenvednek. Nem úgy volt, hogy te empatikus vagy?

Azért vagy képmutató, mert csak kiválasztott egyedek felé mutatsz szolidaritást, aztán úgy hirdeted, hogy mindenki hülye, aki nem érez együtt ezekkel a szenvedőkkel, másokat meg leszarsz, pedig lehet ugyanúgy, vagy akár jobban szenvednek.

Avatar
Wisey
Hozzászólások: 4362
Csatlakozott: 2005. december 16., péntek 1:28
Kedvenc játékos: John Terry
Kedvenc exjátékos: Dennis Wise

Re: Chat

#255 Hozzászólás Szerző: Wisey »

laczze írta:Sajnos muszáj egy kalap alá venni őket mivel nem lehet kiszűrni a rendes menekültet a rosszindulatúak közül.
Ezeknek maximum 5% a rendes valóban olyan aki elfogadja amit kap, próbál beilleszkedni, nem tör nem zúz elfogadja az adott ország törvényeit, vallását stb stb.
Azok akik a kerítést rugdossák a rendőrt dobálják nem tisztelve az ország törvényeit ahová "menkülnek" nekem ne mondja senki, hogy rendes emberek.
Egész Európában egyedül Magyarország tudta normálisan felmérni a helyzetet és többek között kerítést építeni, a többi "sokkal jobban látó és okosabb" ország/politikus elítélt minket aztán 2 hónap múlva kezdték sorban ugyan azokat az intézkedéseket mint mi.
Ezt az 5%-ot honnan vetted amugy? A menekültek 95%-a megtamadja rendört, Allah neveben gyilkol, nöket eröszakol, stb?

Avatar
Pityee
Hozzászólások: 6709
Csatlakozott: 2016. február 22., hétfő 11:24
Kedvenc játékos: James-Silva-Kanté
Kedvenc exjátékos: Drogba-Terry-Lampard

Re: Chat

#256 Hozzászólás Szerző: Pityee »

dankodavid írta:Az együttérzésre viszont nem építek globális politikát, mert a világ nem így működik. Milyen telefonod van? Milyen számítógéped? Milyen ruhákat hordasz, milyen gyümölcsöket eszel? Mert hacsak nem vagy valami kibaszott szerencsés helyzetben, akkor nagyon jó eséllyel gyerekmunkával készült a használati tárgyaid jelentős része. Ilyenkor, hol marad a fenenagy együttérzés? Vagy iylenkor nem számít, mert ázsiaiakról beszélünk?

Kettőnk között az a különbség (mármint a tagadhatatlan intellektuális deficiteden túl), hogy én nem vagyok képmutató. A világpolitikában 300 ember olyan, mint egy fingás. Nem én tekintem őket annak, hanem azt tudom, ezek a döntési mechanizmusok hogyan működnek, és hidd el, azon túl az átlag politikust nem érdekli semmi, hogy legyen meg a luxusa tárgy, drog és prostituált terén is.
Melyik világban képmutatás a kimutatott együttérzés? De okés, ez esetben képmutató vagyok igen. Számomra teljesen mindegy h 200000 vagy 10 ember az áldozat, a 10 embert is meg kell menteni. A mondandód első részébe nem mennék bele, mert az ázsiai kultúra megint egy teljesen más kávéház. Sajnos ott menthetetlen a helyzet, de ha így folytatják a migránspolitikát itt Európában, mint ahogy Merkel, akkor azt veszed észre, hogy előbb-utóbb nálad is egy allahabbar kopogtat.
2012.05.19
2021.05.29 - Champions of Europe

dankodavid
Hozzászólások: 6897
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 10:46
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Chat

#257 Hozzászólás Szerző: dankodavid »

Az együttérzésre viszont nem építek globális politikát, mert a világ nem így működik. Milyen telefonod van? Milyen számítógéped? Milyen ruhákat hordasz, milyen gyümölcsöket eszel? Mert hacsak nem vagy valami kibaszott szerencsés helyzetben, akkor nagyon jó eséllyel gyerekmunkával készült a használati tárgyaid jelentős része. Ilyenkor, hol marad a fenenagy együttérzés? Vagy iylenkor nem számít, mert ázsiaiakról beszélünk?

Kettőnk között az a különbség (mármint a tagadhatatlan intellektuális deficiteden túl), hogy én nem vagyok képmutató. A világpolitikában 300 ember olyan, mint egy fingás. Nem én tekintem őket annak, hanem azt tudom, ezek a döntési mechanizmusok hogyan működnek, és hidd el, azon túl az átlag politikust nem érdekli semmi, hogy legyen meg a luxusa tárgy, drog és prostituált terén is.
"Nem fejtem ki, ha érdekel, nézz utána."

Avatar
Pityee
Hozzászólások: 6709
Csatlakozott: 2016. február 22., hétfő 11:24
Kedvenc játékos: James-Silva-Kanté
Kedvenc exjátékos: Drogba-Terry-Lampard

Re: Chat

#258 Hozzászólás Szerző: Pityee »

dankodavid írta:Látom az értelmezés továbbra sem erősséged. 300 ember halt meg terrortámadásban, nem több tízezer, az a túlbecsült érintettek száma, amit azt hittem, érthetően fogalmazok meg, de nyilván nem süllyesztettem le az üzenetet eléggé, a papucsállatkával próbálkoztam, most jöhetnek mondjuk a baktériumok, hátha az általad képviselt intellektuális nívót valamikor csak eltalálom.

Másrészt, számokkal jövök, statisztikákkal, mert minden a világon statisztikai alapokon működik, nem szentimentális brüüüühühühüegyemberéleteisértékes alapon. Az. Egy ember élete is számít a saját mikrokörnyezetedben, nem a világpolitika színterein, ezt kéne végre felfognod. Hidd el, minden politikus leszarja azt a300 embert, a nemzetünk csüngőhasú vezére is előbb sírja el magát a Felcsút bukdácsolása miatt, mint azért, mert ők meghaltak. A világ fontos államai élén CSAK ilyen emberek vannak, akik így szemlélik a környezetük.

Érdekelne, téged miben érintettek ezek a terrortámadások azon túl, hogy mérhetetlen beszariságról tanúbizonyságot téve szűkölve menekültél a Miniszterelnök Úr terebélyes hátsójába?
Értem én, hogy te Stephen Hawking értelmi szintjén kommunikálsz a többiek meg tyúkeszűek, de azért megpróbálok kommunikálni veled :mrgreen: :mrgreen: Elég szomorú, hogy a politikusok leszarják ha történik ilyen tragédia. Az most teljesen mindegy, hogy hány ember, mert mindegyik ember számít valakinek a világon! Sajnos az ilyen gondolkozás miatt tartott ott a világ, ahol. Mert mindenki önző érdekekből a saját céljait lesi. A kérdésedre válaszolva, hála a jó égnek engem nem érintettek semmilyen formában a terrortámadások, de tudod létezik olyan, hogy együttérzés :wink: Guglizz rá, mert benned elég kevés rejtőzik ebből a tulajdonságból.
2012.05.19
2021.05.29 - Champions of Europe

dankodavid
Hozzászólások: 6897
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 10:46
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Chat

#259 Hozzászólás Szerző: dankodavid »

Látom az értelmezés továbbra sem erősséged. 300 ember halt meg terrortámadásban, nem több tízezer, az a túlbecsült érintettek száma, amit azt hittem, érthetően fogalmazok meg, de nyilván nem süllyesztettem le az üzenetet eléggé, a papucsállatkával próbálkoztam, most jöhetnek mondjuk a baktériumok, hátha az általad képviselt intellektuális nívót valamikor csak eltalálom.

Másrészt, számokkal jövök, statisztikákkal, mert minden a világon statisztikai alapokon működik, nem szentimentális brüüüühühühüegyemberéleteisértékes alapon. Az. Egy ember élete is számít a saját mikrokörnyezetedben, nem a világpolitika színterein, ezt kéne végre felfognod. Hidd el, minden politikus leszarja azt a300 embert, a nemzetünk csüngőhasú vezére is előbb sírja el magát a Felcsút bukdácsolása miatt, mint azért, mert ők meghaltak. A világ fontos államai élén CSAK ilyen emberek vannak, akik így szemlélik a környezetük.

Érdekelne, téged miben érintettek ezek a terrortámadások azon túl, hogy mérhetetlen beszariságról tanúbizonyságot téve szűkölve menekültél a Miniszterelnök Úr terebélyes hátsójába?
"Nem fejtem ki, ha érdekel, nézz utána."

Avatar
laczze
Hozzászólások: 3990
Csatlakozott: 2009. július 23., csütörtök 20:12
Kedvenc exjátékos: Drogba
Tartózkodási hely: Nova

Re: Chat

#260 Hozzászólás Szerző: laczze »

Az, hogy statisztikailag nem kimutatható tehát nem számít ( nem igényel intézkedést ) az emberi élet ezen számú megszűnése elég bizarr gondolkodás. Nem kell a számok mögé bújni, ha csak 30 ember halt volna meg és abból 15 a Te családod,barátod,ismerősöd,szerelmed akkor kurvára leszarod a számokat és az összes migráns a pokolra kívánod. Ha ezt a kis számot is lehet csökkenti vagy megszüntetni akkor igen is az összeset ki kell utasítani és azok a családtagok, barátok életben maradnának.
Sajnos muszáj egy kalap alá venni őket mivel nem lehet kiszűrni a rendes menekültet a rosszindulatúak közül.
Ezeknek maximum 5% a rendes valóban olyan aki elfogadja amit kap, próbál beilleszkedni, nem tör nem zúz elfogadja az adott ország törvényeit, vallását stb stb.
Azok akik a kerítést rugdossák a rendőrt dobálják nem tisztelve az ország törvényeit ahová "menkülnek" nekem ne mondja senki, hogy rendes emberek.
Egész Európában egyedül Magyarország tudta normálisan felmérni a helyzetet és többek között kerítést építeni, a többi "sokkal jobban látó és okosabb" ország/politikus elítélt minket aztán 2 hónap múlva kezdték sorban ugyan azokat az intézkedéseket mint mi.
Drogba,Lampard,Terry <3

Válasz küldése