Chat

Off-Topic Chat egyéb témákról.
Üzenet
Szerző
Avatar
Szabi
Moderátor + Tippverseny győztese 2014/15
Moderátor + Tippverseny győztese 2014/15
Hozzászólások: 6283
Csatlakozott: 2009. július 18., szombat 21:57
Kedvenc játékos: Hazard_Mertens
Kedvenc exjátékos: Lampard_Hazard

Re: Chat

#761 Hozzászólás Szerző: Szabi »

mikel12 írta:Totoban valaki jartas? Most raktam eletemben eloszor. 10-esem mar biztos van, es annyitol fizet. 13-asom lehet maximum, 3 meccs van meg holnap, es 11/10et ma eltalaltam az egyik hasabban. 10, 11, 12, 13, 13+1 eseten mennyi nyeremeny szokott lenni?
Párszor tettem én is régebben, a nyeremények elég változóak, attól függenek leginkább, hogy mennyire papírforma eredmények jönnek, mert azokat nyilván nagy számban eltalálják az emberek, és akkor a 10-es és 11-es szinte semmit nem fizet. Linkelek lent egy táblázatot, ott láthatod, hogy hetenként lebontva mennyit fizettek ki az egyes nyerőosztályokban, hát van olyan szélsőséges eset, hogy 123 ezret ér a 10-es, de olyan is, hogy 75 forintot... (meg gondolom a nyereményalap attól is függ, hogy előző héten volt e 13+1, nos múlt héten ezt egyedüliként a nagy valóvilághős Aurelio tudhatta magáénak, szóval lehet, hogy most eleve csekélyebb a nyereményalap is emiatt) Ja és a +1 csak akkor számít, ha mind a 13-at eltaláltad előtte, szóval így max. 12-esed lehet.

http://www.szerencsejatek.hu/xls/toto.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Végül elárulod, hogy holnapra milyen kimenetelek tettél? :D Had izguljak én is :D
Amúgy melyik meglepit találtad el, a Juve X-et vagy a Darmstadt győzelmet? (mert gondolom a többi nem igazán jöhet szóba)
6+8+5+4+1+1+2+1

Avatar
mikel12
Hozzászólások: 3926
Csatlakozott: 2010. július 3., szombat 13:21
Kedvenc játékos: Nincs
Kedvenc exjátékos: Didier Drogba

Re: Chat

#762 Hozzászólás Szerző: mikel12 »

Totoban valaki jartas? Most raktam eletemben eloszor. 10-esem mar biztos van, es annyitol fizet. 13-asom lehet maximum, 3 meccs van meg holnap, es 11/10et ma eltalaltam az egyik hasabban. 10, 11, 12, 13, 13+1 eseten mennyi nyeremeny szokott lenni?
Ohh Chelsea we love you..

Avatar
Chucky
Hozzászólások: 901
Csatlakozott: 2008. november 16., vasárnap 11:25
Kedvenc játékos: Terry
Kedvenc exjátékos: Zola

Re: Chat

#763 Hozzászólás Szerző: Chucky »

easy írta:
Chucky írta:Sziasztok! Tudnátok abban segíteni, hogy mi módon tudnék felmenni a bwinre? Mert egy böngésző sem megy fel. Blokkolva lett a NAV által, vagy mi a szitu? Amennyiben igen, akkor van valami lehetőség arra, hogy fellehessen menni rá? Köszi előre is!
https://hide.me/en/proxy" onclick="window.open(this.href);return false;
Köszi! Így már bejön, csak fogadni nem tudok valamiért. :(

Avatar
easy
Hozzászólások: 372
Csatlakozott: 2013. augusztus 12., hétfő 21:08
Kedvenc játékos: Hazard
Kedvenc exjátékos: Lampard

Re: Chat

#764 Hozzászólás Szerző: easy »

Chucky írta:Sziasztok! Tudnátok abban segíteni, hogy mi módon tudnék felmenni a bwinre? Mert egy böngésző sem megy fel. Blokkolva lett a NAV által, vagy mi a szitu? Amennyiben igen, akkor van valami lehetőség arra, hogy fellehessen menni rá? Köszi előre is!
https://hide.me/en/proxy" onclick="window.open(this.href);return false;

Avatar
Chucky
Hozzászólások: 901
Csatlakozott: 2008. november 16., vasárnap 11:25
Kedvenc játékos: Terry
Kedvenc exjátékos: Zola

Re: Chat

#765 Hozzászólás Szerző: Chucky »

Chris22 írta:
Chucky írta:Sziasztok! Tudnátok abban segíteni, hogy mi módon tudnék felmenni a bwinre? Mert egy böngésző sem megy fel. Blokkolva lett a NAV által, vagy mi a szitu? Amennyiben igen, akkor van valami lehetőség arra, hogy fellehessen menni rá? Köszi előre is!
Próbáld meg mobilon keresztül ha teheted. Nekem az bevált amíg a bet365 le volt tiltva, bwinen nem tudom jó-e.
Köszi a tippet, de azzal sem megy.

Avatar
Chris22
Tippverseny győztese 2012/13
Tippverseny győztese 2012/13
Hozzászólások: 1300
Csatlakozott: 2009. július 2., csütörtök 18:55
Kedvenc játékos: Azpilicueta
Kedvenc exjátékos: Eidur Floyd Zola
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Chat

#766 Hozzászólás Szerző: Chris22 »

Chucky írta:Sziasztok! Tudnátok abban segíteni, hogy mi módon tudnék felmenni a bwinre? Mert egy böngésző sem megy fel. Blokkolva lett a NAV által, vagy mi a szitu? Amennyiben igen, akkor van valami lehetőség arra, hogy fellehessen menni rá? Köszi előre is!
Próbáld meg mobilon keresztül ha teheted. Nekem az bevált amíg a bet365 le volt tiltva, bwinen nem tudom jó-e.

Avatar
Chucky
Hozzászólások: 901
Csatlakozott: 2008. november 16., vasárnap 11:25
Kedvenc játékos: Terry
Kedvenc exjátékos: Zola

Re: Chat

#767 Hozzászólás Szerző: Chucky »

Sziasztok! Tudnátok abban segíteni, hogy mi módon tudnék felmenni a bwinre? Mert egy böngésző sem megy fel. Blokkolva lett a NAV által, vagy mi a szitu? Amennyiben igen, akkor van valami lehetőség arra, hogy fellehessen menni rá? Köszi előre is!

Avatar
laczze
Hozzászólások: 3990
Csatlakozott: 2009. július 23., csütörtök 20:12
Kedvenc exjátékos: Drogba
Tartózkodási hely: Nova

Re: Chat

#768 Hozzászólás Szerző: laczze »

Valaki tudna segìtteni, hogy van egy kis 5-6 literes akváriumom benne 4 kis hallal ( nevükre nem emlékszem ) hogy kell e nekik világítás éjjel? Vagy úgy amugy nappal? Illetve hogy a levegőztető látszólag nagyon keveri a vizet tehát pl a kajár ha beszórom elviszi a sodrás, ez nem gond nekik? :O
Drogba,Lampard,Terry <3

Avatar
otto138
Hozzászólások: 171
Csatlakozott: 2011. április 2., szombat 10:46
Kedvenc játékos: Lamps Terry Cech
Kedvenc exjátékos: Robben Zola Carvalho
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Chat

#769 Hozzászólás Szerző: otto138 »

sziasztok! meg tudna szánni valaki egy ncore meghívóval? :)

Avatar
gerawba
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 5936
Csatlakozott: 2009. május 17., vasárnap 18:19
Kedvenc exjátékos: Robben_Drogba_Lampard
Tartózkodási hely: Nice

Re: Chat

#770 Hozzászólás Szerző: gerawba »

ChesterB írta:Döntésem végleges addig, amíg meg nem szűnik ez a pénzügyi kupleráj ebben a sportágban, úgyhogy én magamban lemondtam a fociról, és az a durva, hogy egyáltalán nem hiányzik. Legalább több időm lesz az NFL-re.
Jólvan, de azért a "Minden más" topikokban aktívkodjál vagy bannollak :D
Николаевич írta:Amerikában ugyan ez a helyzet ha belegondolsz.. Az NBA teljesen lehetetlenné teszi hogy egy európai csapat felvegye velük a versenyt, szipkázzák a játékosokat tőlünk. Az európai klubok vezetői fejre is állhatnak, de az embereket akkor is az NBA érdekli, arra költenek egy csomó pénzt(jegyek, mezek stb.), ezért az amerikai klubok magasan verik a mieinket. Ha bejelentkezik egy NBA-klub egy európai játékosért az rögtön ugrik hogy ott játsszon, ugyan úgy ahogy a svájci focibajnokságból szívesen jönne a PL-be mindenki.
Na azért az NBA-ben meg a többi amerikai major ligában egészen más a szisztéma, a rendszer, úgyhogy azt szerintem nem kéne egybe keverni.
Ott pont, hogy megvan majdnem minden csapat számára a lehetőség, hogy pár éven alatt bajnokcsapatot építhessen fel... Itt az európai fociban szerintem sokan ezt hiányolják.

Bár ebbe a vitába nem nagyon akarok belefolyni, de azt már én is leírtam, hogy szerintem is undorító méreteket ölt a pénz, főleg úgy, hogy a sok agyonfizetett f*szkalap (pole pozícióban új körrekorddal: Eden Hazard) sokszor b*szik az egészre.
HAZARD = Messi+Ronaldo

Avatar
mikel12
Hozzászólások: 3926
Csatlakozott: 2010. július 3., szombat 13:21
Kedvenc játékos: Nincs
Kedvenc exjátékos: Didier Drogba

Re: Chat

#771 Hozzászólás Szerző: mikel12 »

Pentekrol lenne szo, foleg a pestiekhez vagy vaciakhoz: A Planetariumon kivul tudtok olyan helyet ahol lesz kivetito?
Ohh Chelsea we love you..

Nóbádi
Hozzászólások: 272
Csatlakozott: 2013. augusztus 15., csütörtök 19:36
Kedvenc játékos: Lampard
Kedvenc exjátékos: Zola

Re: Chat

#772 Hozzászólás Szerző: Nóbádi »

Ezzel az egész vitával csak egy problémám van: a modern foci mindig is a pénzről szólt( szerencsére, mivel így legalább a kedvenc valamikori középcsapatom a Chelsea is labdába rúghatott a nagyok mellett és összevásárolhatott egy világverő keretet), így én(aki örültem, mikor Abra szórta a pénzt) álszent lennék, ha a pénzt kezdeném kárhoztatni, csak mert másnak most kicsit több van belőle.
A többi csapat nem rúg soha többet labdába a BL-ben, pedig úgy bullshit ahogy van, elég megnézni a BL egész történetét, mindig dominál valamelyik nemzet néhány évig, azután visszaesik és jön egy másik...Most a spanyol dominál, előtte az angolok stb.

Avatar
easy
Hozzászólások: 372
Csatlakozott: 2013. augusztus 12., hétfő 21:08
Kedvenc játékos: Hazard
Kedvenc exjátékos: Lampard

Re: Chat

#773 Hozzászólás Szerző: easy »

"Nincs az, hogy egy jo edzovel es jo taktikaval felallo csapat meglepetest okozzon..."

Erre a részre reagáltam főként, mivel pont ez történt az elmúlt 3 évben, de akár a 12-es győzelmünket is idevehetjük, bár az inkább szerencse volt. Amúgy értem mire gondolsz, de én ezt nem érzem ekkora problémának.

rafanadal
Tippverseny győztese 2015/16
Tippverseny győztese 2015/16
Hozzászólások: 11987
Csatlakozott: 2009. augusztus 13., csütörtök 12:59
Kedvenc játékos: Hazard
Kedvenc exjátékos: Mata
Tartózkodási hely: Kolozsvár

Re: Chat

#774 Hozzászólás Szerző: rafanadal »

easy írta:
rafanadal írta:Ugyanigy nez ki a BL is, regebb a csoportkorben is lehetett izgulni vagy a 16 kozott, most meg lassan ev elejen ki lehet jelenteni, hogy ki az a 4-5 csapat aki beleszol, a tobbi mar mind meglepetes lenne. Nincs az, hogy egy jo edzovel es jo taktikaval felallo csapat meglepetest okozzon, mert egyszeruen egy hatalmas szakadek alakult ki a top klubok es az osszes tobbi kozott es annyira csak a top klubok rendelkeznek a top jatekosokkal, hogy masoknak eselye sincs beleszolni.
Ha pl megnézed az elmúlt 4 év BL döntőit, máris megbukott ez az elmélet.
Lassuk csak. Tehat szamomra van 4-5 olyan csapat aki penzugyileg birja a tempot es rendelkezik is olyan hatterrel, hogy kepesek megnyerni: Real, Barca, Bayern, Chelsea es MU csak oda meg epitkezni kell az oreg utan.

Elmult 4 evet kersz:
2012: Chelsea, Bayern, Real, Barca sorrendben
2013: Bayern, Dortmund, Real, Barca
2014: Real, Atletico, Chelsea, Bayern
2015: Barca, Juventus, Real, Bayern

Kik ertek oda? Egy hatalmas dortmundi generacio akiket azota szetvasaroltak amennyire tudtak es hagytak. Egy hatalmas Atletico generacio akik azota nem tudtak megismetelni teljesitmenyuket. Vegezetul pedig egy Juventus akiknek ez volt az utolso nagy dobasa egyutt, a gerinc most tavozott es meg is probaltak szetkapni oket. Szerencsere volt eszuk es valahogy megtartottak Pogbat. Hanyan nyertek kozuluk? 0. 4 ev alatt hany csapat volt a leggazdagabbakat kiveve a top 4-be? Igen, 16-bol 3 es egyik sem nyerte meg es azota sem ismeteltek meg a teljesitmenyuket. Na most ha az FFP-rol is kiderul, hogy barki telibe szarhatja akkor a szakadek tovabb no, ezek a csapatok meg jobban eltavolodhatnak a 2. vonalba tartozo Dortmund, Atletico, PSG, Juventus bandatol es kiberelhetik maguknak a top 4-et a kovetkezo evtizedre.

Szerk.: vagy nezzuk abbol a szempontbol, hogy nem top 4-es csapat hanyszor ejtett ki top 4-est az utobbi idoben? A mi balfaszkodasainkon kivul mind egymast kellett kiejtsek, mert senki nem tud labdaba rugni veluk. Mar-mar szenzacio volt, hogy az Atletico tovabbment a Barca ellen vagy tavaly a Real ellen a Juventus. Egy Real-Juventuson szenzacionak szamit a Juventus tovabbjutasa, ide jutott a foci.
Chelsea!!! "Blue Is The Colour"

Avatar
easy
Hozzászólások: 372
Csatlakozott: 2013. augusztus 12., hétfő 21:08
Kedvenc játékos: Hazard
Kedvenc exjátékos: Lampard

Re: Chat

#775 Hozzászólás Szerző: easy »

rafanadal írta:Ugyanigy nez ki a BL is, regebb a csoportkorben is lehetett izgulni vagy a 16 kozott, most meg lassan ev elejen ki lehet jelenteni, hogy ki az a 4-5 csapat aki beleszol, a tobbi mar mind meglepetes lenne. Nincs az, hogy egy jo edzovel es jo taktikaval felallo csapat meglepetest okozzon, mert egyszeruen egy hatalmas szakadek alakult ki a top klubok es az osszes tobbi kozott es annyira csak a top klubok rendelkeznek a top jatekosokkal, hogy masoknak eselye sincs beleszolni.
Ha pl megnézed az elmúlt 4 év BL döntőit, máris megbukott ez az elmélet.

Avatar
Chester
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 12239
Csatlakozott: 2011. szeptember 18., vasárnap 9:47

Re: Chat

#776 Hozzászólás Szerző: Chester »

jkopfner írta:Számomra ez a dolog akkor is érthetetlen, ha valóban 11 éven keresztül minden programodat lemondtad a chelsea-i meccsek miatt. Ebben a 11 évben azért voltak rosszabb periódusok, amikor érthetőbb lett volna ez a döntés. De így, hogy bajnoki címvédők vagyunk és csak 4 forduló ment le a bajnokságból? Az, hogy elvállaltad az osztályozás összesítését (amit köszönünk szépen) számomra nem jelenti azt, hogy emiatt nagyobb chelsea-i drukker vagy itt bárki másnál. Csak azt, hogy egy buzgómócsing itt a fórumon, ami látszik a hozzászólásaid számából is:D
Ha divat lennék, akkor egyrészt egy másik csapatnak kezdenék szurkolni, de én nem csak a Chelsea, de az összes klubfoci meccsről mondtam le, másrészt meg a rosszabb periódusok után hagytam volna ott, és nem 11 év után, szerintem, bár úgy hívsz ahogy akarsz, nem bánom.

Elmúlt a varázs, egy excell liga lett a PL-ből, az EL-t lesz*rják az angol csapatok. A Barca transzferban ellenére igazol. A City miután végre elkezdett jól játszani Mangala, illetve Silva a helyére (10-esbe) került, a nyakukra hoznak egy Otamendit meg egy De Bruyne-t, közel 100 millió fontért. A Real vett egy negyedik "10-est" ezen a nyáron, és Bale játszik a 10-es poszton négyük helyett. Most komolyan, mi ez? Ez a jövő? Hát én ebből inkább nem kérek. :roll: Rég elmúltak azok az idők, mint amilyen a 2012-es BL győzelmünk volt, most aki több pénzt rak le, azé a trófea. Vannak meglepetéscsapatok, mindig vannak, de ebből egy se nyer. Egy kontinens GDP-jét b*sszák el a csapatok, aztán a legjobb 8-at nem érik meg a BL-ben, na ez a pocsékolás.

Itt volt nekünk is 3 hónapunk megerősíteni a keretet, miért 3 sz*pás után kellett erre rájönni? És aki felemeli a hangját, az már plasztik, nem tiszteli Mourinhot és a bajnoki címet. Lehet mégis a "fanyalgóknak" volt igaza... :roll:

Avatar
jkopfner
Hozzászólások: 1828
Csatlakozott: 2011. augusztus 12., péntek 20:31
Kedvenc játékos: John Terry
Kedvenc exjátékos: Gianfranco Zola
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Chat

#777 Hozzászólás Szerző: jkopfner »

ChesterB írta:
jkopfner írta:Ezek szerint nem vagy igazi chelsea-i drukker.
Ezek szerint akkor a világ legidiótább embere vagyok, hogy 11 évig minden programomat lemondtam meccsnapokon, és még egy szezonra az osztályozás összesítését is elvállaltam az igazi drukkereknek. Van, akinek Benitez idején lett tele a töke, nekem most, ez van.
Számomra ez a dolog akkor is érthetetlen, ha valóban 11 éven keresztül minden programodat lemondtad a chelsea-i meccsek miatt. Ebben a 11 évben azért voltak rosszabb periódusok, amikor érthetőbb lett volna ez a döntés. De így, hogy bajnoki címvédők vagyunk és csak 4 forduló ment le a bajnokságból? Az, hogy elvállaltad az osztályozás összesítését (amit köszönünk szépen) számomra nem jelenti azt, hogy emiatt nagyobb chelsea-i drukker vagy itt bárki másnál. Csak azt, hogy egy buzgómócsing itt a fórumon, ami látszik a hozzászólásaid számából is:D

rafanadal
Tippverseny győztese 2015/16
Tippverseny győztese 2015/16
Hozzászólások: 11987
Csatlakozott: 2009. augusztus 13., csütörtök 12:59
Kedvenc játékos: Hazard
Kedvenc exjátékos: Mata
Tartózkodási hely: Kolozsvár

Re: Chat

#778 Hozzászólás Szerző: rafanadal »

Николаевич írta: Jogod van olyan sportot nézni amilyet akarsz, nem vitatkozni akarok veled, de nem igazán értem hogy miért zavar a pénz jelenléte a fociban - ez neked is szól Rafa.

A fociban azért van ilyen sok pénz mert az emberek imádják, örömet okoz nekik és hajlandóak áldozni rá. Te is lecsengetted a 10 rugót egy ócska barátságos meccsért, ahogy több tízezer ázsiai, amerikai vagy ausztrál szurkoló is megteszi ha arra jár a kedvenc csapata. A Föld minden pontjáról több millió rendelés érkezik a Megastore-ba, viszik a 25k-s mezt mint a cukrot. Angliában a méregdrága jegyek ellenére tele van a stadion. Szakadó esőben is, karácsonykor is, szerda este is. A tévében megint csak milliók nézik a meccseket, ennek köszönhetően a tévés pénzek és a szponzorpénzek is egyre nőnek. Kevesebb lóvé akkor lenne a fociban ha az embereket nem imádnák így, nem áldoznának rá.

Az átigazolási díjakon és fizetéseken ugyan így felesleges rugózni. Persze, 75 milla De Bruyne-ért soknak tűnik, de ha a City-nek van annyi pénze hogy úgy gondolják hogy ez jó befektetés akkor miért ne? A fizetések meg mikor lennének reálisak? Ezek a játékosok egy több száz millió ember által űzött sportban a világelitbe tartoznak, az emberek tízezreivel mennek ki minden héten megnézni őket. Ez nem túlárazás, mindenki annyit keres amennyit ér. Egy profi klubnál komoly gazdasági szakemberek dolgoznak, ha ablakon kidobott pénznek gondolnák egy játékos fizuját akkor nem adnák meg neki.

Az meg hogy erősödnek az angol csapatok a külföldiek(mondjuk a Basel) kárára egy természetes folyamat. A svájci liga kevés embert érdekel, a játékosoknak kevésbé vonzó bajnokság, a tévében kevesen nézik.. Persze, bele lehetne nyúlni mesterségesen hogy izgalmasabb legyen a BL, de miért tennék? Az embereket az angol foci érdekli.. Amerikában ugyan ez a helyzet ha belegondolsz.. Az NBA teljesen lehetetlenné teszi hogy egy európai csapat felvegye velük a versenyt, szipkázzák a játékosokat tőlünk. Az európai klubok vezetői fejre is állhatnak, de az embereket akkor is az NBA érdekli, arra költenek egy csomó pénzt(jegyek, mezek stb.), ezért az amerikai klubok magasan verik a mieinket. Ha bejelentkezik egy NBA-klub egy európai játékosért az rögtön ugrik hogy ott játsszon, ugyan úgy ahogy a svájci focibajnokságból szívesen jönne a PL-be mindenki.

Ezeket a dolgokat mi, szurkolók generáljuk. Én örülök neki, hogy ennyi ember szereti a focitó. Még mindig az a legfontosabb ami a pályán történik, a többi csak körítés.
A gazdasagi oldalat ne vitassuk, mert tenyleg igy van, igy eri meg nekik stb. De pont ez a baj, hogy arrol szol, hogy megeri nekik. Legszebb pelda erre a Chester altal felhozott EL. Csapatok fele telibe szarja, mert keves penz jon belole. Mi az mar, hogy sportolo letedre telibe szarsz valamit, mert nem jon belole penz? Ha ezek a csapatok egyszerre 6 helyen jatszananak es nem birnak fizikailag akkor azt mondom ok, egyet-kettot ki kell valasztani amire nem figyelnek annyira, de ezek a csapatok tobbnyire a bajnoksagukban jatszanak es esetleg meg versenyben vannak a kupaban. Olyan csapatok szarjak le az EL-t es olyan okokbol ami nevetseges. Inkabb nem teszunk be egy lehetseges trofeat a vitrinbe, mert fontosabb a bajnoki 6. hely es az abbol szarmazo tobb penz. Akkor tegyek majd be a 6. helyert kapott diplomat a vitrinbe. Ugyanigy nez ki a BL is, regebb a csoportkorben is lehetett izgulni vagy a 16 kozott, most meg lassan ev elejen ki lehet jelenteni, hogy ki az a 4-5 csapat aki beleszol, a tobbi mar mind meglepetes lenne. Nincs az, hogy egy jo edzovel es jo taktikaval felallo csapat meglepetest okozzon, mert egyszeruen egy hatalmas szakadek alakult ki a top klubok es az osszes tobbi kozott es annyira csak a top klubok rendelkeznek a top jatekosokkal, hogy masoknak eselye sincs beleszolni. Meddig folytatodik meg ez a tendencia? Amig ket klub marad a vilagon es evekig ok fogjak folyamatosan a BL dontoket jatszani? Mar nem arrol szol, hogy hogyan tudom meglepni az ellenfelem es legyozni, hanem hogyan tudom megvasarolni magamnak a lehetoseget a siker eleresere. Minek scoutolni tehetsegeket? Odabaszok 80 millat a vilag egyik legjobbjaert minden posztra es meg is van oldva a csapatepites kerdese. Scoutereket ki lehet rugni. Jatekosok szempontjabol is mi az mar, hogy klubhuseg vagy kedvenc klub vagy befejezni a palyafutasomat ott ahol legenda lettem? Itt fizetnek tobbet, ide megyek. Mintha az eddigi heti 200k nem lett volna eleg, de ha megadjak a 250-et mar rohanok is el onnan. Mennek bohockodni Azsiaba es Amerikaba olyan fizetesekert, hogy hetente szuperkocsit lehet venni belole, mert nem volt eleg amit egesz karrierjuk soran kerestek, meg kell.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára rafanadal 2015. szeptember 2., szerda 15:57-kor.
Chelsea!!! "Blue Is The Colour"

Avatar
Chester
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 12239
Csatlakozott: 2011. szeptember 18., vasárnap 9:47

Re: Chat

#779 Hozzászólás Szerző: Chester »

jkopfner írta:Ezek szerint nem vagy igazi chelsea-i drukker.
Ezek szerint akkor a világ legidiótább embere vagyok, hogy 11 évig minden programomat lemondtam meccsnapokon, és még egy szezonra az osztályozás összesítését is elvállaltam az igazi drukkereknek. Van, akinek Benitez idején lett tele a töke, nekem most, ez van.

Ruszki:

Én már belefáradtam a vitákba. Belefáradtam abba, hogyha valami nem tetszett a klubbal kapcsolatban, és ennek hangot adtam, akkor én voltam a plasztik, csak azért, mert bajnokok lettünk két hónapja, és hogy jövök én, az egyszerű fiatal gyerek, hogy nem nyelem le Mourinho g*cijét és nem mosolygok rá előtte térdelve. Rá lehet nézni a tabellára, ennyit ért. És jé, tényleg kellett igazolni a csapatba, nem igaz, hogy ezt egy fórum közössége látja, de akik erről döntenek, azok nem, k*rvára amatőr.

Belefáradtam abba, hogy örökké magyarázkodni kell az ellenfél drukkereinek, meg mindenkinek. Az meg, hogy egy csapat kiharcolja (vagy ajándékba kapja) az EL indulást, az meg lesz*rja, és feltolja a B csapatot, az a világ legnagyobb szégyene, és pont lesz*rom, hogy jobban megéri, mert gazdaságilag jobb megoldás, majd kiállíthatják a klub múzeumában a csekkeket meg a számlákat a kupák helyett, nevetséges, és akkor ezek a f*szkalapok jönnek a tradícióval, hánynom kell.

És az a baj, hogy amit a pályán látok, rohadtul nem ér meg ~2 órát az életemből.

Avatar
Николаевич
Hozzászólások: 8354
Csatlakozott: 2011. július 7., csütörtök 14:42

Re: Chat

#780 Hozzászólás Szerző: Николаевич »

ChesterB írta:
Ez egy gyönyörű komment volt rafanadal részéről, összefoglalja a fent leírtakat:
rafanadal írta:
Николаевич írta: Mert?

Azért van sok pénz a fociban mert sok száz millió embert érdekel akik tömik bele a pénzt.
Es azert van a BL-ben lassan 4-5 kompetitiv csapat, mert a tobbi nem birja felvenni a versenyt veluk penzugyileg. Es azert igazolunk kinai meg tudja faszom hova valosi jatekosokat, mert a jatektudasuk megfelelo es nem a kinai piacot akarjuk megszerezni magunkenak. Itt is lassan mar minden csak uzlet es penz. Kezd eltavolodni a valos versenyhelyzettol es a sporttol.

Jogod van olyan sportot nézni amilyet akarsz, nem vitatkozni akarok veled, de nem igazán értem hogy miért zavar a pénz jelenléte a fociban - ez neked is szól Rafa.

A fociban azért van ilyen sok pénz mert az emberek imádják, örömet okoz nekik és hajlandóak áldozni rá. Te is lecsengetted a 10 rugót egy ócska barátságos meccsért, ahogy több tízezer ázsiai, amerikai vagy ausztrál szurkoló is megteszi ha arra jár a kedvenc csapata. A Föld minden pontjáról több millió rendelés érkezik a Megastore-ba, viszik a 25k-s mezt mint a cukrot. Angliában a méregdrága jegyek ellenére tele van a stadion. Szakadó esőben is, karácsonykor is, szerda este is. A tévében megint csak milliók nézik a meccseket, ennek köszönhetően a tévés pénzek és a szponzorpénzek is egyre nőnek. Kevesebb lóvé akkor lenne a fociban ha az embereket nem imádnák így, nem áldoznának rá.

Az átigazolási díjakon és fizetéseken ugyan így felesleges rugózni. Persze, 75 milla De Bruyne-ért soknak tűnik, de ha a City-nek van annyi pénze hogy úgy gondolják hogy ez jó befektetés akkor miért ne? A fizetések meg mikor lennének reálisak? Ezek a játékosok egy több száz millió ember által űzött sportban a világelitbe tartoznak, az emberek tízezreivel mennek ki minden héten megnézni őket. Ez nem túlárazás, mindenki annyit keres amennyit ér. Egy profi klubnál komoly gazdasági szakemberek dolgoznak, ha ablakon kidobott pénznek gondolnák egy játékos fizuját akkor nem adnák meg neki.

Az meg hogy erősödnek az angol csapatok a külföldiek(mondjuk a Basel) kárára egy természetes folyamat. A svájci liga kevés embert érdekel, a játékosoknak kevésbé vonzó bajnokság, a tévében kevesen nézik.. Persze, bele lehetne nyúlni mesterségesen hogy izgalmasabb legyen a BL, de miért tennék? Az embereket az angol foci érdekli.. Amerikában ugyan ez a helyzet ha belegondolsz.. Az NBA teljesen lehetetlenné teszi hogy egy európai csapat felvegye velük a versenyt, szipkázzák a játékosokat tőlünk. Az európai klubok vezetői fejre is állhatnak, de az embereket akkor is az NBA érdekli, arra költenek egy csomó pénzt(jegyek, mezek stb.), ezért az amerikai klubok magasan verik a mieinket. Ha bejelentkezik egy NBA-klub egy európai játékosért az rögtön ugrik hogy ott játsszon, ugyan úgy ahogy a svájci focibajnokságból szívesen jönne a PL-be mindenki.

Ezeket a dolgokat mi, szurkolók generáljuk. Én örülök neki, hogy ennyi ember szereti a focitó. Még mindig az a legfontosabb ami a pályán történik, a többi csak körítés.

Válasz küldése