Chat

Off-Topic Chat egyéb témákról.
Üzenet
Szerző
Avatar
kiskacsa08
Hozzászólások: 2311
Csatlakozott: 2008. december 11., csütörtök 22:47
Kedvenc exjátékos: Petr Cech
Tartózkodási hely: Pápa, Veszprém

Re: Chat

#1201 Hozzászólás Szerző: kiskacsa08 »

Sheenka írta:Ne legyél már ilyen egyszerű. Egyrészt mióta a jogászok dolga a törvényalkotás, vagy a végrehajtás? Ugyan úgy mint Magyarországon, ez ott is a kormány, és a végrehajtó szervek feladata. Másodszor is ennek nem az a célja, hogy te megszopd, hanem az, hogy azok a vállalatok és magánszemélyek akik az adatlopás következtében anyagi károsodást szenvednek azok kompenzálva legyenek, és az ő tulajdonuk biztonságban legyen.
Ha tovább akarunk menni, akkor azt is könnyen beláthatod, hogy az adás amit nézel, vagy a játék amit játszol az megvehető számodra pénzért is. Ez a pénz pedig visszajut a kedvenc csapatodhoz, vagy a film/játékstúdióhoz. Ha előbbit nem vagy hajlandó kifizetni azzal a csapatod károsul, ha utóbbit akkor pedig az a vállalat aki a szórakoztatásodat biztosítja.
Az állam feladata megvédeni ezeket a vállalatokat, ha mindenki számára elérhető lenne az ő termékük ingyen, akkor hamar megszűnnének létezni, és akkor amiatt nyafoghatnál ostoba módon, hogy nincs film, játék meccs.
Javaslom, hogy gondolkodj mielőtt írsz, az pedig különösen nevetséges, hogy ebben is a kizsákmányoló rendszert és a jogászokat (akiknek kurvára semmi közük az egészhez) látod, mint ellenséget.
Elárulom, hogy azok a vállalatok és magánszemélyek, akik ezeknek a jogoknak a tulajdonosai SEMMI kárt nem szenvednek azzal, hogy te vagy én vagy bárki megnézi az adott meccset/filmet, vagy letölti az adott játékot (szoftverekről nem is beszélek, tegye fel a kezét, akinek jogtiszta winfosa van, a Micro$oft mégis vígan megél). A kisember egyáltalán nem számít ebben, elhanyagolható. Manapság senki sem a konkrét eladásokból él, hanem a reklámokból. És amíg egy sporteseményen minden elérhető felületet reklám borít, vagy egy tévécsatornán 20 percenként 10 perc reklámblokk van, addig ne mondja nekem senki, hogy miattam megy csődbe bármelyik nagyvállalat is.

És továbbmenve, én szívesen fizetnék minden filmért, játékért, zenéért, meccsért stb., de amíg darabja 10-15k-ba kerül, és egy átlagember nem egy meccset/filmet szeretne látni, vagy egy játékkal szeretne játszani egy évig, ez nem megengedhető (legalábbis átlagembernek, havi 110k-s fizetéssel biztos nem).

Amúgy a torrent/stream nem csak nekünk jó, hanem a jogtulajdonosoknak is, de ezt képtelenek belátni. Hogy szeressen meg egy ember egy sportcsapatot/játékot/filmet/zenét, ha előtte tökismeretlenek neki. Gondolom te sem úgy lettél Chelsea szurkoló, hogy egy szép napon épp a Stamford Bridge felé tévedtél, és beugrottál megnézni, mi van bent. Ugyanez a játékokkal, addig nem fizet érte senki, amíg nem próbálja ki, hogy aztán valami fost kapjon a 10k-ért cserébe, ami a polcon fog porosodni. Velem is már nem egyszer előfordult, hogy pont a torrent miatt vettem meg egy játékot.


A lényeg, hogy a tartalomfogyasztás korában nem épp a tartalomhoz való hozzáférést kéne korlátozni, inkább elősegíteni, hogy mindenkihez eljusson minden (elérhető áron).
Chelsea FC - Making history, not living off it.

Avatar
Sheenka
Hozzászólások: 1534
Csatlakozott: 2008. november 11., kedd 21:23
Kedvenc játékos: Kante
Kedvenc exjátékos: Drogba

Re: Chat

#1202 Hozzászólás Szerző: Sheenka »

kiskacsa08 írta:
Николаевич írta:2015 január 1-től új szabályozás lépett életbe Spanyolországban, így már illegálisnak számítana az oldal tevékenysége, több százezer eurós büntetést kockáztattak volna ha folytatják.
De utálom a jogászokat. Miért kell minden elérhető szórakozási lehetőséget elvenni a kisembertől? Először a torrent (mozi nem túl olcsó, ha gyakran jár az ember, játékok ugyanez), most az online stream (nem mindenki rendelkezik minden sportcsatornával, meccsre kijárni meg nem kis pénzeket emészt fel). Ideje lenne már a jognak is 2015-ös szintre lépnie, és követnie a modern technikát. Mocskok.
Ne legyél már ilyen egyszerű. Egyrészt mióta a jogászok dolga a törvényalkotás, vagy a végrehajtás? Ugyan úgy mint Magyarországon, ez ott is a kormány, és a végrehajtó szervek feladata. Másodszor is ennek nem az a célja, hogy te megszopd, hanem az, hogy azok a vállalatok és magánszemélyek akik az adatlopás következtében anyagi károsodást szenvednek azok kompenzálva legyenek, és az ő tulajdonuk biztonságban legyen.
Ha tovább akarunk menni, akkor azt is könnyen beláthatod, hogy az adás amit nézel, vagy a játék amit játszol az megvehető számodra pénzért is. Ez a pénz pedig visszajut a kedvenc csapatodhoz, vagy a film/játékstúdióhoz. Ha előbbit nem vagy hajlandó kifizetni azzal a csapatod károsul, ha utóbbit akkor pedig az a vállalat aki a szórakoztatásodat biztosítja.
Az állam feladata megvédeni ezeket a vállalatokat, ha mindenki számára elérhető lenne az ő termékük ingyen, akkor hamar megszűnnének létezni, és akkor amiatt nyafoghatnál ostoba módon, hogy nincs film, játék meccs.
Javaslom, hogy gondolkodj mielőtt írsz, az pedig különösen nevetséges, hogy ebben is a kizsákmányoló rendszert és a jogászokat (akiknek kurvára semmi közük az egészhez) látod, mint ellenséget.

Avatar
béla
Hozzászólások: 5486
Csatlakozott: 2011. január 11., kedd 20:36
Kedvenc exjátékos: Mata
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely

Re: Chat

#1203 Hozzászólás Szerző: béla »

kiskacsa08 írta:
Николаевич írta:2015 január 1-től új szabályozás lépett életbe Spanyolországban, így már illegálisnak számítana az oldal tevékenysége, több százezer eurós büntetést kockáztattak volna ha folytatják.
De utálom a jogászokat. Miért kell minden elérhető szórakozási lehetőséget elvenni a kisembertől? Először a torrent (mozi nem túl olcsó, ha gyakran jár az ember, játékok ugyanez), most az online stream (nem mindenki rendelkezik minden sportcsatornával, meccsre kijárni meg nem kis pénzeket emészt fel). Ideje lenne már a jognak is 2015-ös szintre lépnie, és követnie a modern technikát. Mocskok.
Azért az furcsa volna,hogy egy csatorna megveszi egy rahedli pénzért a közvetítési jogokat,aztán ingyen lehetne nézni a csatornát a neten,előfizetés nélkül.
Ugyan ez a játékokkal.

Avatar
kiskacsa08
Hozzászólások: 2311
Csatlakozott: 2008. december 11., csütörtök 22:47
Kedvenc exjátékos: Petr Cech
Tartózkodási hely: Pápa, Veszprém

Re: Chat

#1204 Hozzászólás Szerző: kiskacsa08 »

Николаевич írta:2015 január 1-től új szabályozás lépett életbe Spanyolországban, így már illegálisnak számítana az oldal tevékenysége, több százezer eurós büntetést kockáztattak volna ha folytatják.
De utálom a jogászokat. Miért kell minden elérhető szórakozási lehetőséget elvenni a kisembertől? Először a torrent (mozi nem túl olcsó, ha gyakran jár az ember, játékok ugyanez), most az online stream (nem mindenki rendelkezik minden sportcsatornával, meccsre kijárni meg nem kis pénzeket emészt fel). Ideje lenne már a jognak is 2015-ös szintre lépnie, és követnie a modern technikát. Mocskok.
Chelsea FC - Making history, not living off it.

Avatar
zzzzz
Hozzászólások: 1690
Csatlakozott: 2008. február 2., szombat 19:34
Kedvenc exjátékos: Mata
Tartózkodási hely: Bp.

Re: Chat

#1205 Hozzászólás Szerző: zzzzz »

Én ezen szoktam meccset nézni, a mai kivételével mindig volt streamjük az aktuális meccsünkhöz:
http://wiz1.net/schedule" onclick="window.open(this.href);return false;

Avatar
almos
Tippverseny győztese 2014/15
Tippverseny győztese 2014/15
Hozzászólások: 2530
Csatlakozott: 2009. január 16., péntek 19:32
Kedvenc játékos: Juan Mata
Kedvenc exjátékos: Didier Drogba
Tartózkodási hely: Szeged, néha Szerbia

Re: Chat

#1206 Hozzászólás Szerző: almos »

Николаевич írta:
almos írta:
Egyébként mi történt wiziwiggel?

2015 január 1-től új szabályozás lépett életbe Spanyolországban, így már illegálisnak számítana az oldal tevékenysége, több százezer eurós büntetést kockáztattak volna ha folytatják.
Értem. Hát ez elég nagy szivás ránk nézve.
Mondjuk, ha okosan megcsinálják, és másik országból üzemeltetnék, akkor továbbra is fennmaradhatna az oldal, gondolom óriási bevétel volt ez az tulajoknak.
LAMPARD#8

Avatar
Николаевич
Hozzászólások: 8354
Csatlakozott: 2011. július 7., csütörtök 14:42

Re: Chat

#1207 Hozzászólás Szerző: Николаевич »

almos írta:
Egyébként mi történt wiziwiggel?

2015 január 1-től új szabályozás lépett életbe Spanyolországban, így már illegálisnak számítana az oldal tevékenysége, több százezer eurós büntetést kockáztattak volna ha folytatják.

rafanadal
Tippverseny győztese 2015/16
Tippverseny győztese 2015/16
Hozzászólások: 11987
Csatlakozott: 2009. augusztus 13., csütörtök 12:59
Kedvenc játékos: Hazard
Kedvenc exjátékos: Mata
Tartózkodási hely: Kolozsvár

Re: Chat

#1208 Hozzászólás Szerző: rafanadal »

Azoknak akik hiányolják a wiziwiget kicsit utána jártam a dolgoknak és úgy néz ki, hogy most legújabban (persze a wiziwigen kívül) ezek rendelkeznek a legnagyobb kínálattal:
http://www.hahasport.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
http://cricfree.sx/" onclick="window.open(this.href);return false;
Chelsea!!! "Blue Is The Colour"

rafanadal
Tippverseny győztese 2015/16
Tippverseny győztese 2015/16
Hozzászólások: 11987
Csatlakozott: 2009. augusztus 13., csütörtök 12:59
Kedvenc játékos: Hazard
Kedvenc exjátékos: Mata
Tartózkodási hely: Kolozsvár

Re: Chat

#1209 Hozzászólás Szerző: rafanadal »

Gereb írta: 1.) Már a szezon elején mondtam, hogy ezt a szabályt én nem fogom alkalmazni.
Bocs, erről akkor én maradtam le.
Chelsea!!! "Blue Is The Colour"

Avatar
Gereb
Hozzászólások: 1710
Csatlakozott: 2010. április 25., vasárnap 7:24
Kedvenc játékos: Hazard
Kedvenc exjátékos: Lampard

Re: Chat

#1210 Hozzászólás Szerző: Gereb »

rafanadal írta:
Gereb írta:
Hawaii írta:Tippverseny tabella kb mikorra várható?
Bocsánat, nagyon el voltam havazva. :( Most már kint van.
Két megjegyzés:
1) régebb volt egy olyan, hogy aki egymás után háromszor nem tippel az kiesik. Ez a szabály hová tűnt? Kicsit zavaró a táblázat felében n.t.-ket látni.
2) Sheenka kétszer szerepel.
Kösz az észrevételeket.
1.) Már a szezon elején mondtam, hogy ezt a szabályt én nem fogom alkalmazni.
2.) Ott elcsúszott a printscrin, ezért látszik az hogy 2-szer van benne, egyébként csak egyszer :)

rafanadal
Tippverseny győztese 2015/16
Tippverseny győztese 2015/16
Hozzászólások: 11987
Csatlakozott: 2009. augusztus 13., csütörtök 12:59
Kedvenc játékos: Hazard
Kedvenc exjátékos: Mata
Tartózkodási hely: Kolozsvár

Re: Chat

#1211 Hozzászólás Szerző: rafanadal »

Gereb írta:
Hawaii írta:Tippverseny tabella kb mikorra várható?
Bocsánat, nagyon el voltam havazva. :( Most már kint van.
Két megjegyzés:
1) régebb volt egy olyan, hogy aki egymás után háromszor nem tippel az kiesik. Ez a szabály hová tűnt? Kicsit zavaró a táblázat felében n.t.-ket látni.
2) Sheenka kétszer szerepel.
Chelsea!!! "Blue Is The Colour"

Avatar
Gereb
Hozzászólások: 1710
Csatlakozott: 2010. április 25., vasárnap 7:24
Kedvenc játékos: Hazard
Kedvenc exjátékos: Lampard

Re: Chat

#1212 Hozzászólás Szerző: Gereb »

Hawaii írta:Tippverseny tabella kb mikorra várható?
Bocsánat, nagyon el voltam havazva. :( Most már kint van.

Hawaii
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 3908
Csatlakozott: 2009. február 27., péntek 15:40
Kedvenc játékos: Reece James
Kedvenc exjátékos: JT26 FL08 MB13 EH10

Re: Chat

#1213 Hozzászólás Szerző: Hawaii »

Tippverseny tabella kb mikorra várható?

Avatar
Николаевич
Hozzászólások: 8354
Csatlakozott: 2011. július 7., csütörtök 14:42

Re: Chat

#1214 Hozzászólás Szerző: Николаевич »

rafanadal írta:
Hunor96 írta:amúgy mióta cenzúrázza az oldal automatikusan a Sp*rs nevét? :D
Már nagyon rég. Gondolom kezdetektől fogva. Szerintem mondjuk elég gyerekes.

Szerintem belefér, nem kell túl komolyan venni :)

mateja
Hozzászólások: 464
Csatlakozott: 2014. május 31., szombat 23:53
Kedvenc játékos: -
Kedvenc exjátékos: -

Re: Chat

#1215 Hozzászólás Szerző: mateja »

böki a nagy orrotokat?

Avatar
Hunor96
Hozzászólások: 347
Csatlakozott: 2012. augusztus 29., szerda 15:27
Kedvenc játékos: Frank Lampard
Kedvenc exjátékos: Didier Drogba

Re: Chat

#1216 Hozzászólás Szerző: Hunor96 »

rafanadal írta:
Hunor96 írta:amúgy mióta cenzúrázza az oldal automatikusan a Sp*rs nevét? :D
Már nagyon rég. Gondolom kezdetektől fogva. Szerintem mondjuk elég gyerekes.
eddig észre se vettem. mondjuk azt még most sem értem hogy ez miért van.

rafanadal
Tippverseny győztese 2015/16
Tippverseny győztese 2015/16
Hozzászólások: 11987
Csatlakozott: 2009. augusztus 13., csütörtök 12:59
Kedvenc játékos: Hazard
Kedvenc exjátékos: Mata
Tartózkodási hely: Kolozsvár

Re: Chat

#1217 Hozzászólás Szerző: rafanadal »

Hunor96 írta:amúgy mióta cenzúrázza az oldal automatikusan a Sp*rs nevét? :D
Már nagyon rég. Gondolom kezdetektől fogva. Szerintem mondjuk elég gyerekes.
Chelsea!!! "Blue Is The Colour"

Avatar
Hunor96
Hozzászólások: 347
Csatlakozott: 2012. augusztus 29., szerda 15:27
Kedvenc játékos: Frank Lampard
Kedvenc exjátékos: Didier Drogba

Re: Chat

#1218 Hozzászólás Szerző: Hunor96 »

amúgy mióta cenzúrázza az oldal automatikusan a Sp*rs nevét? :D

Hawaii
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 3908
Csatlakozott: 2009. február 27., péntek 15:40
Kedvenc játékos: Reece James
Kedvenc exjátékos: JT26 FL08 MB13 EH10

Re: Chat

#1219 Hozzászólás Szerző: Hawaii »

rafanadal írta:
Hawaii írta:Regisztráció után egy gyors IQ teszt kellene, és akkor az ilyen mateja féléknek esélyük sem volna, már a regisztrációnál elbuknának. :D
Amúgy nem hülye a csávó, csak nem képes emberként viselkedni.
A megnyilvánulásaiból nekem nem ez jön le, de mindegy...

rafanadal
Tippverseny győztese 2015/16
Tippverseny győztese 2015/16
Hozzászólások: 11987
Csatlakozott: 2009. augusztus 13., csütörtök 12:59
Kedvenc játékos: Hazard
Kedvenc exjátékos: Mata
Tartózkodási hely: Kolozsvár

Re: Chat

#1220 Hozzászólás Szerző: rafanadal »

Hawaii írta:Regisztráció után egy gyors IQ teszt kellene, és akkor az ilyen mateja féléknek esélyük sem volna, már a regisztrációnál elbuknának. :D
Amúgy nem hülye a csávó, csak nem képes emberként viselkedni.
Chelsea!!! "Blue Is The Colour"

Válasz küldése