Chat

Off-Topic Chat egyéb témákról.
Üzenet
Szerző
Avatar
daw3
Hozzászólások: 1401
Csatlakozott: 2010. május 19., szerda 22:41
Kedvenc játékos: Lampard
Kedvenc exjátékos: Drogba

Re: Chat

#7861 Hozzászólás Szerző: daw3 »

aszta kur.va, csak ma tudtam meg, hogy a cigányok ellopták a macskánkat.... :shock: :shock: :shock:
JT CAPTAIN, LEADER, LEGEND

Avatar
ZenZo
Hozzászólások: 7579
Csatlakozott: 2006. augusztus 26., szombat 17:00
Tartózkodási hely: Jászberény

Re: Chat

#7862 Hozzászólás Szerző: ZenZo »

Anti írta:...Szerintem viszont a chiptuning segit a fogyasztás csökkenésében, nem kell akkor gázfröccs előzésnél, alacsonyabb fordulaton leadja a max nyomatékot, ami esetemben 1900-1950-től kezdi, nem kell visszaváltanom négyesbe, és nem kell padlót se nyomnom. Remélem igy is marad, én meg vagyok elégedve. Csak az a rohadék hóbucka...
Ummm, végképp nem kötekedésből, de a chiptuning nem segít a fogyasztás csökkentésében, nem is ez a célja. Kettő: gázfriccs, gázadás. Azt ugye vágod, hogy azért is hívják "gáz"-pedálnak, merthogy nem a motor- (illetve égés-)térbe jutó üzemanyag, hanem a gáz (azaz levegő) mennyiségét szabályzod vele? Minél nagyobb gázt adsz, annál több levegő, ergó oxigén kerül be, tökéletesebb az égés, de a beáramló üzemanyag mennyisége nem változik? Ezért fogyaszt az autó városon kívül kevesebbet, mint városban, ahol lassabban mész - kevesebb "gázt" adsz. Érdekes módon kevés autós van tisztában vele, de sokkal többet számít a megfelelő guminyomás, vagy hogy mennyire van "megpakolva" a kocsi, milyenek az útviszonyok, milyen évszak van, mint az, hogy mennyire nyomod neki.
-- We'll keep the Blue Flag flying high!!! --

Avatar
Anti
Hozzászólások: 2295
Csatlakozott: 2005. december 17., szombat 21:25
Tartózkodási hely: Felvidék
Kapcsolat:

Re: Chat

#7863 Hozzászólás Szerző: Anti »

Nyugi, értettem a viccet :wink: A fogyasztáson én is meglepődtem. Amikor megvettem, a sógoroméktól, és kijöttem 5,6L-ből, dicsekedtem hogy mit hoztam ki, erre ő azt mondta, sok... Mondom, lakást ujitok, elég sokat utánfutóztam, lehet azért. A 2.k tankolásnál átálltam "eko" üzemmódba, ez azt jelenti, hogy stabil 50-90 km/h, szükség esetén kamionmellőzés, vagy elkerülhetetlen előzés. Eredmény: 5,06L. Általában ugy szoktam tankolni, hogy megvárom, mig jelez hogy lassan porzik a tank. Telenyomom pisztoly "kiakadásáig", kiszámolom a megtankolt mennyiséget a megtett km-ek számával, és kijön az átlag... Nem szoktam ugy vezetni, hogy 50-90 csak kamion, de tényleg jó a fogyasztása, átlag 6,0L fölé még nem mentem. Szerintem viszont a chiptuning segit a fogyasztás csökkenésében, nem kell akkor gázfröccs előzésnél, alacsonyabb fordulaton leadja a max nyomatékot, ami esetemben 1900-1950-től kezdi, nem kell visszaváltanom négyesbe, és nem kell padlót se nyomnom. Remélem igy is marad, én meg vagyok elégedve. Csak az a rohadék hóbucka...
Carefree, wherever we may be,
We're the famous CFC

Avatar
ZenZo
Hozzászólások: 7579
Csatlakozott: 2006. augusztus 26., szombat 17:00
Tartózkodási hely: Jászberény

Re: Chat

#7864 Hozzászólás Szerző: ZenZo »

Anti írta:
ZenZo írta: esetleg még egy jó tanácsot tudok adni: add el azt a retek francia autót és vegyél egy normálisat! ;)
Az autó hibátlan, amugy is kb 2 hónapja vettem a sógoroméktól 550000FT-os családi áron. 2,0L HDI, 90+25LE chiptuning bőven elég.hogy az 5L-es fogysztásról ne is beszéljünk. Nem panaszkodom rá, az hogy felakadtam egy hóbuckán, nem az autó hibája... :?
Oké, nyugi, vicceltem, bár jómagam tényleg nagy ellensége vagyok a francia autóknak - eddig rajtad kívül még nem nagyon emlékszem, hogy bárki is jó véleménnyel lett volna francia autóról - legyen az Citroen, Peugeot vagy Renault... s bár, nem szeretek gyanusítgani, jelenlévőket meg pláne, de a 2literes chiptuningolt dízelmotor 5l fogyasztása erős kicsit. Főleg, hogy keresztfateromnak is 2000-es gyártású ugyanilyenjel volt, 1.7-es chip nélküli motorral, az többre jött ki ;)

Szóval az tiszta sor, hogy nem az autó hibája, hogy fennakadtál vele, de az, hogy rohad, szétesik, és télen nem indul, az már igen ;) Remélem a tiéd tényleg olyan szuper, mint mondod, mert akkor végre elmondhatom, hogy ismertem elégedett citroen tulajt! :)
-- We'll keep the Blue Flag flying high!!! --

Avatar
Anti
Hozzászólások: 2295
Csatlakozott: 2005. december 17., szombat 21:25
Tartózkodási hely: Felvidék
Kapcsolat:

Re: Chat

#7865 Hozzászólás Szerző: Anti »

ZenZo írta:
esetleg még egy jó tanácsot tudok adni: add el azt a retek francia autót és vegyél egy normálisat! ;)

Az autó hibátlan, amugy is kb 2 hónapja vettem a sógoroméktól 550000FT-os családi áron. 2,0L HDI, 90+25LE chiptuning bőven elég.hogy az 5L-es fogysztásról ne is beszéljünk. Nem panaszkodom rá, az hogy felakadtam egy hóbuckán, nem az autó hibája... :?
Carefree, wherever we may be,
We're the famous CFC

rafanadal
Tippverseny győztese 2015/16
Tippverseny győztese 2015/16
Hozzászólások: 11987
Csatlakozott: 2009. augusztus 13., csütörtök 12:59
Kedvenc játékos: Hazard
Kedvenc exjátékos: Mata
Tartózkodási hely: Kolozsvár

Re: Chat

#7866 Hozzászólás Szerző: rafanadal »

Ole Ole Ole! Megkezdődött a sportnapok a suliban. Ma a teremfoci és az asztalitenisz került megrendezésre.

Asztaliteniszben a döntőben megint összekerültem a nagy rivális osztálytársammal, de ezúttal én nyertem!

Teremfociba egy négyes csoportba kerültünk be, a XII.A-val (suli legerősebb osztálya), egy közepes csapattal és a lányokkal! :D Lányokat simán vertük 5-0-ra, a közepes csapatot 1-0-ra, a XII.A-tól pedig kikaptunk 2-1-re. Úgy volt, hogy a 3 csoportból az elsők jutnak tovább és a legjobb második, így mi szerencsével továbbmentünk. Aztán az elődöntőben kaptunk egy 4-0-át megint csak a XII.A-tól (ez is milyen, hogy sorsolják az elődöntőket? :D ). A bronzmeccsen pedig nagy erőfeszítések árán összejött egy 2-1, így elhoztuk a 3. helyet.

Holnap teremhoki, ahol 5 csapat lesz, de az 1. helytől a 4. helyig bármilyen eredményt el tudok képzelni.
Chelsea!!! "Blue Is The Colour"

Avatar
ZenZo
Hozzászólások: 7579
Csatlakozott: 2006. augusztus 26., szombat 17:00
Tartózkodási hely: Jászberény

Re: Chat

#7867 Hozzászólás Szerző: ZenZo »

Anti írta:...
-weboldal, ahol sok ilyet ill hasznosat találok (vatera kilőve)
-nagyobb autóbontók telefonszámai a környezetetekben
-ismerősök ajánlása, aki ilyennel foglalkozik
-vagy akár van otthon egy felesleges ilyenetek :roll:
Hi, a legnagyobb magyar weboldal: http://www.autoalkatresz.hu/" onclick="window.open(this.href);return false;
szerintem ennél több nem is kell. Ha itt nem találod meg, akkor sehol :)

esetleg még egy jó tanácsot tudok adni: add el azt a retek francia autót és vegyél egy normálisat! ;)
-- We'll keep the Blue Flag flying high!!! --

Avatar
Anti
Hozzászólások: 2295
Csatlakozott: 2005. december 17., szombat 21:25
Tartózkodási hely: Felvidék
Kapcsolat:

Re: Chat

#7868 Hozzászólás Szerző: Anti »

SEGITSÉG!!!!!

Na most van szükségem a segitségetekre. A vatera oldal nagyon jó, sokminden van rajta, de amire szükségem lenne, az sajnos még ott sincs. Ami kellene az egy:

Citroen Xsara gy.é. 2000 első lökháritó, ködlámpa nélkül, lehetőleg sötétkék szinben:

Kép - a képen látható autó sajnos nem az enyém, azon szinte hibátlan a lökháritó :)



Bármilyen segitséget elfogadok:

-weboldal, ahol sok ilyet ill hasznosat találok (vatera kilőve)
-nagyobb autóbontók telefonszámai a környezetetekben
-ismerősök ajánlása, aki ilyennel foglalkozik
-vagy akár van otthon egy felesleges ilyenetek :roll:
Carefree, wherever we may be,
We're the famous CFC

Avatar
JohnObi
Hozzászólások: 409
Csatlakozott: 2010. augusztus 22., vasárnap 15:58
Kedvenc játékos: Mikel Alex
Kedvenc exjátékos: Stoch

Re: Chat

#7869 Hozzászólás Szerző: JohnObi »

ToreAndre írta:
daw3 írta:ááááá most szoritsatok. mingyárt megyek vizsgára és nem tudok semmit. áááááááááááá
Én is mentem
én sem tudtam
meg is buktam.
Már azthittem valami okosság lesz :lol: :lol:
Egyszer hallottam sulimban,hogy a pasi mondta a csajának:"Ami volt az volt,ami lesz az nincs" :)

Avatar
daw3
Hozzászólások: 1401
Csatlakozott: 2010. május 19., szerda 22:41
Kedvenc játékos: Lampard
Kedvenc exjátékos: Drogba

Re: Chat

#7870 Hozzászólás Szerző: daw3 »

miller írta:
ToreAndre írta:
daw3 írta:ááááá most szoritsatok. mingyárt megyek vizsgára és nem tudok semmit. áááááááááááá
Én is mentem
én sem tudtam
meg is buktam.
Tore, Te aztán tudsz lelket önteni az emberbe :D Jó hogy ezt valószínűleg a vizsga után olvassa el :lol: :lol: :lol:
Hát amit tudtam kilestem. Még jó, hogy van PDF reader Iphonra. :D 50-50% Ott lesz a határon. Vagy E vagy Fx.
JT CAPTAIN, LEADER, LEGEND

Avatar
miller
Hozzászólások: 1336
Csatlakozott: 2009. október 21., szerda 17:21
Kedvenc játékos: John Terry
Kedvenc exjátékos: Zola Drogba
Tartózkodási hely: Vác; Pécs
Kapcsolat:

Re: Chat

#7871 Hozzászólás Szerző: miller »

ToreAndre írta:
daw3 írta:ááááá most szoritsatok. mingyárt megyek vizsgára és nem tudok semmit. áááááááááááá
Én is mentem
én sem tudtam
meg is buktam.
Tore, Te aztán tudsz lelket önteni az emberbe :D Jó hogy ezt valószínűleg a vizsga után olvassa el :lol: :lol: :lol:
http://www.youtube.com/watch?v=XG4ATQHt708" onclick="window.open(this.href);return false; - 25!

Avatar
ToreAndre
Hozzászólások: 5221
Csatlakozott: 2005. december 19., hétfő 13:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Chat

#7872 Hozzászólás Szerző: ToreAndre »

daw3 írta:ááááá most szoritsatok. mingyárt megyek vizsgára és nem tudok semmit. áááááááááááá
Én is mentem
én sem tudtam
meg is buktam.
Only one Di Matteo!

Avatar
daw3
Hozzászólások: 1401
Csatlakozott: 2010. május 19., szerda 22:41
Kedvenc játékos: Lampard
Kedvenc exjátékos: Drogba

Re: Chat

#7873 Hozzászólás Szerző: daw3 »

ááááá most szoritsatok. mingyárt megyek vizsgára és nem tudok semmit. áááááááááááá
JT CAPTAIN, LEADER, LEGEND

rafanadal
Tippverseny győztese 2015/16
Tippverseny győztese 2015/16
Hozzászólások: 11987
Csatlakozott: 2009. augusztus 13., csütörtök 12:59
Kedvenc játékos: Hazard
Kedvenc exjátékos: Mata
Tartózkodási hely: Kolozsvár

Re: Chat

#7874 Hozzászólás Szerző: rafanadal »

Anti írta::shock: :shock: nagyon nagy

tetszik a komment alatta:

"Goalkeeper put the dislike button 22 times." :lol:
Azon én is szakadtam!
Chelsea!!! "Blue Is The Colour"

Avatar
daw3
Hozzászólások: 1401
Csatlakozott: 2010. május 19., szerda 22:41
Kedvenc játékos: Lampard
Kedvenc exjátékos: Drogba

Re: Chat

#7875 Hozzászólás Szerző: daw3 »

ToreAndre írta:Ha valaki netán betegeskedne: (ZenZo pl...:-))
http://afenygyermekei.hu/New_page_33.htm" onclick="window.open(this.href);return false;
Ez kur.va nagy. Szó szerint. :D :D :D :D
JT CAPTAIN, LEADER, LEGEND

Avatar
ToreAndre
Hozzászólások: 5221
Csatlakozott: 2005. december 19., hétfő 13:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Chat

#7876 Hozzászólás Szerző: ToreAndre »

Ha valaki netán betegeskedne: (ZenZo pl...:-))
http://afenygyermekei.hu/New_page_33.htm" onclick="window.open(this.href);return false;
Only one Di Matteo!

Avatar
Anti
Hozzászólások: 2295
Csatlakozott: 2005. december 17., szombat 21:25
Tartózkodási hely: Felvidék
Kapcsolat:

Re: Chat

#7877 Hozzászólás Szerző: Anti »

:shock: :shock: nagyon nagy

tetszik a komment alatta:

"Goalkeeper put the dislike button 22 times." :lol:
Carefree, wherever we may be,
We're the famous CFC

Avatar
Zsoca
Hozzászólások: 6182
Csatlakozott: 2006. augusztus 21., hétfő 14:28
Kedvenc játékos: Michael Essien
Kedvenc exjátékos: Claude Makelele Joe Cole
Tartózkodási hely: Pécs
Kapcsolat:

Re: Chat

#7878 Hozzászólás Szerző: Zsoca »

Azta, nem gyengén megalázó... :D

Kenobi
Hozzászólások: 1237
Csatlakozott: 2009. március 14., szombat 14:05
Kedvenc játékos: Frank Lampard
Kedvenc exjátékos: Eidur Gudjohnsen
Tartózkodási hely: BAZ

Re: Chat

#7879 Hozzászólás Szerző: Kenobi »

rafanadal írta:Zsocának biztos fog tetszeni, de szerintem akár másoknak is. Kicsit tud a csávó: http://www.youtube.com/watch?v=CgZ8Drr4 ... re=related" onclick="window.open(this.href);return false;
asszép :shock:

rafanadal
Tippverseny győztese 2015/16
Tippverseny győztese 2015/16
Hozzászólások: 11987
Csatlakozott: 2009. augusztus 13., csütörtök 12:59
Kedvenc játékos: Hazard
Kedvenc exjátékos: Mata
Tartózkodási hely: Kolozsvár

Re: Chat

#7880 Hozzászólás Szerző: rafanadal »

Zsocának biztos fog tetszeni, de szerintem akár másoknak is. Kicsit tud a csávó: http://www.youtube.com/watch?v=CgZ8Drr4 ... re=related" onclick="window.open(this.href);return false;
Chelsea!!! "Blue Is The Colour"

Válasz küldése