VB 2018

Off-Topic Chat egyéb témákról.
Üzenet
Szerző
Avatar
kazomester
Hozzászólások: 4599
Csatlakozott: 2007. augusztus 24., péntek 18:31

Re: VB 2018

#1 Hozzászólás Szerző: kazomester »

N’Golo Kanté played yesterday’s World Cup final for France with a stomach bug, which explains his dip in performance levels in the showpiece event.

Akkor így minden világos. :? Nem lehetett kellemes.

Avatar
Николаевич
Hozzászólások: 8354
Csatlakozott: 2011. július 7., csütörtök 14:42

Re: VB 2018

#2 Hozzászólás Szerző: Николаевич »

Nagyon jó kis VB volt, egyértelműen a legjobb csapat nyert. Brutális a franciàk kerete és nagyon fiatalok még, nem lepne meg ha következő EB-n és VB-n is odaérnének. Két éve is majdnem EB-t nyertek, de azóta sokkal érettebb lett Pogba, Griezmann és Umtiti is és olyan játékosokkal erősödtek meg mint Pavard, Hernandez és Mbappe.

Horvátországot én egyáltalán nem sajnáltam, óriási mákkal jutottak be a döntőbe. Gyenge csoport, utána meg nevetséges ellenfelek elleni nyögvenyelős győzelmek(Dánia, Oroszország, Anglia). A kitartásuk és a küzdeni akarásuk példamutató, de a felső ágon kb bárki simán átlépett volna rajtuk legkésőbb a negyeddöntőben(belga, brazil, uruguay, francia négyes).

Avatar
Pityee
Hozzászólások: 6705
Csatlakozott: 2016. február 22., hétfő 11:24
Kedvenc játékos: James-Silva-Kanté
Kedvenc exjátékos: Drogba-Terry-Lampard

Re: VB 2018

#3 Hozzászólás Szerző: Pityee »

kazomester írta:According to various reports, during France's on-pitch trophy celebrations, Steven N'Zonzi had to ask certain players to let N'Golo Kanté hold the #WorldCup trophy because he was too shy to ask & didn't want to impose on anyone. [@GFFN]

Ez az ember :cry: Nincs még egy ilyen alázatos, tiszta, szeretetreméltó focista. Az nekem is feltűnt, hogy a lefújás után sehol nem lehetett látni, amikor összeálltak felemelni a trófeát, akkor is csak szélen álldogált. Egyszerűen baromi félénk :) Elképesztő ember.
Számomra ő az abszolút kedvenc Azpi mellett.
2012.05.19
2021.05.29 - Champions of Europe

Avatar
kazomester
Hozzászólások: 4599
Csatlakozott: 2007. augusztus 24., péntek 18:31

Re: VB 2018

#4 Hozzászólás Szerző: kazomester »

According to various reports, during France's on-pitch trophy celebrations, Steven N'Zonzi had to ask certain players to let N'Golo Kanté hold the #WorldCup trophy because he was too shy to ask & didn't want to impose on anyone. [@GFFN]

Ez az ember :cry: Nincs még egy ilyen alázatos, tiszta, szeretetreméltó focista. Az nekem is feltűnt, hogy a lefújás után sehol nem lehetett látni, amikor összeálltak felemelni a trófeát, akkor is csak szélen álldogált. Egyszerűen baromi félénk :) Elképesztő ember.

Avatar
Pityee
Hozzászólások: 6705
Csatlakozott: 2016. február 22., hétfő 11:24
Kedvenc játékos: James-Silva-Kanté
Kedvenc exjátékos: Drogba-Terry-Lampard

Re: VB 2018

#5 Hozzászólás Szerző: Pityee »

Na hát akk újra vége egy vbnek, kár érte, tetszett az egész. Megérdemelték a franciák, az elejétől fogva az egyik legösszetettebb teljesítményt nyújtották, én őket is tippeltem mint végső győztesek. De ma valahogy a horvátoknak szorítottam és kívántam nekik, hogy nyerjék meg, mert valszeg ekkora esélyük soká lesz. De sajnos nagyon szerencsétlenek voltak a mai napon, minden ellenük volt, ennek ellenére nemzeti hősként fogják őket fogadni Horvátországban. Elvégre elérték azt, ami előttük még egy horvát válogatottnak sem sikerült, vb ezüstöt! Várom már a kövi vbt, adios 4 év múlva :)
2012.05.19
2021.05.29 - Champions of Europe

Avatar
kazomester
Hozzászólások: 4599
Csatlakozott: 2007. augusztus 24., péntek 18:31

Re: VB 2018

#6 Hozzászólás Szerző: kazomester »

Kicsi N'Golo-t elnyomta ma a teher, sok hibával játszott, de ez semmit nem von le a teljesítményéből. Top 3 középpályás a vb-n, de sztem a világon is. Elképesztő hová jutott ez a kisember :)

Avatar
kazomester
Hozzászólások: 4599
Csatlakozott: 2007. augusztus 24., péntek 18:31

Re: VB 2018

#7 Hozzászólás Szerző: kazomester »

Ez már tavaly is biztos volt számomra, de Mbappé az elkövetkezendő 10+ év legnagyobb sztárja lesz.

Avatar
Megyó
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 3266
Csatlakozott: 2006. április 28., péntek 20:09
Kedvenc exjátékos: Jesper Gronkjaer
Tartózkodási hely: Budapest

Re: VB 2018

#8 Hozzászólás Szerző: Megyó »

Fantasztikusak a Franciák. Mbappe és Griezmann annyira kompakt játékosok, hogy bárhova beillenének.

Avatar
Николаевич
Hozzászólások: 8354
Csatlakozott: 2011. július 7., csütörtök 14:42

Re: VB 2018

#9 Hozzászólás Szerző: Николаевич »

laczze írta:Ennek a bronzmeccsnek elég nyőgvenyelős szaga van.
Lukaku meg nekem senki ne mondja hogy jobb mint Morata, speciel a helyzetkihasználásra gondolok mert ezen a meccsen is hagyott ki 2 olyan ziccert amiért Morata akasztást kapna.
Azon kívül hogy 100 kg meg magas nincs igazán jó tulajdonsága. De mind1 ez már sokszor volt téma, csak ismételten bizonyította, hogy Drogba mesterünkhöz hasonlítani, halálos bűn.
Jaja, sokkal jobb Morata, csak érdekes módon Lukakunak 212 profi gólja van(felnőtt klubmeccsek plusz felnőtt válogatott), az egy évvel idősebb spanyolnak meg 86.

Drogbához meg miért lenne szentségtörés hasonlítani? Didi-nek 104 PL-gólja van, Lukaku-nak már 101.. Drogba 25 évesen épp a Guingamp-ból igazolt át a Marseille-be, sehol nem tartott még, hozzánk 26 évesen került és az első szezonja még döcögős volt. Szóval semmiről nincs még lemaradva Lukaku, gyakorlatilag évről-évre jobb, jó pár éve van még hátra hogy nyomot hagyjon.

Avatar
laczze
Hozzászólások: 3990
Csatlakozott: 2009. július 23., csütörtök 20:12
Kedvenc exjátékos: Drogba
Tartózkodási hely: Nova

Re: VB 2018

#10 Hozzászólás Szerző: laczze »

Ennek a bronzmeccsnek elég nyőgvenyelős szaga van.
Lukaku meg nekem senki ne mondja hogy jobb mint Morata, speciel a helyzetkihasználásra gondolok mert ezen a meccsen is hagyott ki 2 olyan ziccert amiért Morata akasztást kapna.
Azon kívül hogy 100 kg meg magas nincs igazán jó tulajdonsága. De mind1 ez már sokszor volt téma, csak ismételten bizonyította, hogy Drogba mesterünkhöz hasonlítani, halálos bűn.
Drogba,Lampard,Terry <3

Avatar
Traxver
Hozzászólások: 1648
Csatlakozott: 2009. március 10., kedd 15:39

Re: VB 2018

#11 Hozzászólás Szerző: Traxver »

a konföderációs kupa mikor lesz? vagy azt átteszik máshova? akkor mi értelme lenne? én remélem a FIFA ebbe k*rvára belefog bukni egy VB-nek nyár hangulata van nem a disznóvágáson akarom nézni a meccseket...

BL meccsek mikor lesznek? januárban? dejó lesz Moszkvába januárban játszani vagy ha bejut egy skandináv csapat a főtáblára de itt nem csak a BLről hanem az ELről is beszélünk... amúgy már október végén lefognak állni a bajnokságok mert gondolom lesz felkészülési idő a VBre...

Avatar
Szabi
Moderátor + Tippverseny győztese 2014/15
Moderátor + Tippverseny győztese 2014/15
Hozzászólások: 6258
Csatlakozott: 2009. július 18., szombat 21:57
Kedvenc játékos: Hazard_Mertens
Kedvenc exjátékos: Lampard_Hazard

Re: VB 2018

#12 Hozzászólás Szerző: Szabi »

Николаевич írta:Nem értem hogy hogy lesz ez megoldva. Az oroszoknak több mint másfél év volt átállni a tavasz-ősz rendszerű bajnokságról az ősz-tavaszra.. (ugye volt nekik egy másfél évig tartó szezonjuk). Itt meg ugye egyszer át kéne szabni mindent a VB miatt, utána meg visszaállni rendes kerékvágásra. Ha nagyon elhúzódik a megszokott szezon a téli egy hónapos(plusz felkészülési meccsek plusz pihi) miatt akkor utána nyáron még bőven fog tartani a bajnokság, tehát nem fogják tudni elkezdeni augusztus közepén a topligákat.
Nem hinném, hogy lenne bármiféle átállás... Úgy kell befejezni a bajnokságokat 2022-ben, ahogy nyári vb évében szokás ( ahogy idén is, május közepéig + BL-döntő május 20-25. körül), majd egy hónap pihi, utána rövid felkészülési időszak és a magyar bajnokság mintájára július közepén elkezdeni az új idényt. Így is felborul minden (BL/EL-selejtezők, csoportmeccsek), de talán ez lenne a legegyszerűbb megoldás.
6+8+5+4+1+1+2+1

Avatar
Николаевич
Hozzászólások: 8354
Csatlakozott: 2011. július 7., csütörtök 14:42

Re: VB 2018

#13 Hozzászólás Szerző: Николаевич »

Nem értem hogy hogy lesz ez megoldva. Az oroszoknak több mint másfél év volt átállni a tavasz-ősz rendszerű bajnokságról az ősz-tavaszra.. (ugye volt nekik egy másfél évig tartó szezonjuk). Itt meg ugye egyszer át kéne szabni mindent a VB miatt, utána meg visszaállni rendes kerékvágásra. Ha nagyon elhúzódik a megszokott szezon a téli egy hónapos(plusz felkészülési meccsek plusz pihi) miatt akkor utána nyáron még bőven fog tartani a bajnokság, tehát nem fogják tudni elkezdeni augusztus közepén a topligákat.

Avatar
Szabi
Moderátor + Tippverseny győztese 2014/15
Moderátor + Tippverseny győztese 2014/15
Hozzászólások: 6258
Csatlakozott: 2009. július 18., szombat 21:57
Kedvenc játékos: Hazard_Mertens
Kedvenc exjátékos: Lampard_Hazard

Re: VB 2018

#14 Hozzászólás Szerző: Szabi »

Már 2022 júliusában vagy még 2023 júniusában is lesznek PL-meccsek feltehetően. :D
6+8+5+4+1+1+2+1

Avatar
Dízel
Hozzászólások: 3430
Csatlakozott: 2008. április 25., péntek 12:38
Kedvenc játékos: Joe cole
Kedvenc exjátékos: Robben

Re: VB 2018

#15 Hozzászólás Szerző: Dízel »

Aha, szóval erre megy ki a játék, miszerint "tehermentesíteni" akarják a játékosokat a boxing day utani időszakban egy kis szünettel. :lol: ne legyen igazam.

Avatar
kazomester
Hozzászólások: 4599
Csatlakozott: 2007. augusztus 24., péntek 18:31

Re: VB 2018

#16 Hozzászólás Szerző: kazomester »

Kis off:

FIFA president Gianni Infantino has announced that the 2022 World Cup in Qatar will take place from November 21st to December 18th.

Nem emlékszem már mi volt ezzel kapcsolatban a felvetés, de a Bl csoportmeccsek és a karácsonyi dömping között majd lezavarnak egy vb-t gyorsba? Így gondolták?

Avatar
Pityee
Hozzászólások: 6705
Csatlakozott: 2016. február 22., hétfő 11:24
Kedvenc játékos: James-Silva-Kanté
Kedvenc exjátékos: Drogba-Terry-Lampard

Re: VB 2018

#17 Hozzászólás Szerző: Pityee »

Szabi írta:
Pityee írta:Meg, hogy elvesztette volna a rangját. Mitől is?
Nikola Kalinic biztos tudna neked erre a kérdésre válaszolni. :D
Bezony, aki úgy viselkedik mint egy óvodás és duzzogva nem hajlandó beállni, mert őt cserének merték nevezni. Ilyen egy igazi felnőtt :lol: Csóri amúgy bánhatja, lehet egy vb aranyat dobott el magától :D
2012.05.19
2021.05.29 - Champions of Europe

Avatar
Szabi
Moderátor + Tippverseny győztese 2014/15
Moderátor + Tippverseny győztese 2014/15
Hozzászólások: 6258
Csatlakozott: 2009. július 18., szombat 21:57
Kedvenc játékos: Hazard_Mertens
Kedvenc exjátékos: Lampard_Hazard

Re: VB 2018

#18 Hozzászólás Szerző: Szabi »

Pityee írta:Meg, hogy elvesztette volna a rangját. Mitől is?
Nikola Kalinic biztos tudna neked erre a kérdésre válaszolni. :D
6+8+5+4+1+1+2+1

Avatar
emsanya
Hozzászólások: 9991
Csatlakozott: 2007. december 27., csütörtök 14:44

Re: VB 2018

#19 Hozzászólás Szerző: emsanya »

kecske01 írta:
emsanya írta:Számomra teljesen leértékelődött egy ilyen VB. Egész évben megkapjuk a PL/BL meccseket, meg kinek mi jön be sok egyéb mást, rengeteg meccs van. A PL-t sokkal jobban várom. Érezni néhány játékoson is hogy nekik ez már nem olyan nagy dolog, egy VB, főleg a nagyok közül. Régen nagyobb rangja volt, komolyabb felkészülésekkel. Meg persze nem láttuk a játékosok nagy részét egész évben, jöttek az ismeretlenek a semmiből, izgalmasabb volt.

És persze megint más tészta ha kijut a saját országod, úgy még van őrület.
Idei Pl-t is várod? :lol: Hátam közepére nem kívánom megint ezt a szenvedést látni hétről-hétre.
Nem csak a mi meccseinket nézem, az persze alap. Ideit is várom, jobban mint a VB-t, legalábbis már izgalmasabb számomra.

Avatar
Pityee
Hozzászólások: 6705
Csatlakozott: 2016. február 22., hétfő 11:24
Kedvenc játékos: James-Silva-Kanté
Kedvenc exjátékos: Drogba-Terry-Lampard

Re: VB 2018

#20 Hozzászólás Szerző: Pityee »

Szerintem meg ez hülyeség, hogy gyengébb lett volna a vb, csak azért mert most a horvátok jutottak a döntőbe. A horvátok csapatként működtek jól és ezért jutottak el idáig. Azt sem értem, hogy honnan veszed emsanya, hogy régebben nagyobb felkészülés lett volna, hiszen mindig kb. így volt vége a szezonnak és ennyi idejük volt a játékosoknak a felkészülésre. Meg, hogy elvesztette volna a rangját. Mitől is? 4 évenként rendeznek VB-t és most is lehetett látni azon a csapaton, amelyik esetleg kiesett, hogy legtöbben sírtak és megviselte őket. A legtöbb csapat küzdött, hajtott, csúszott, mászott a pályán és mindegyik csapaton lehetett látni mennyire kell nekik ez a VB trófea. Ne vicceljünk már. Nekem tökre tetszett ez az idei vb, ugyanúgy élveztem és végignéztem mint ahogy a régebbieket és szomorú vagyok, hogy megint 4 évet kell várni a következőre.
2012.05.19
2021.05.29 - Champions of Europe

Lezárt