VB 2018

Off-Topic Chat egyéb témákról.
Üzenet
Szerző
Avatar
kecske01
Hozzászólások: 6849
Csatlakozott: 2010. január 26., kedd 20:33
Kedvenc játékos: Enzo
Kedvenc exjátékos: Hazard
Tartózkodási hely: Budapest

Re: VB 2018

#21 Hozzászólás Szerző: kecske01 »

emsanya írta:Számomra teljesen leértékelődött egy ilyen VB. Egész évben megkapjuk a PL/BL meccseket, meg kinek mi jön be sok egyéb mást, rengeteg meccs van. A PL-t sokkal jobban várom. Érezni néhány játékoson is hogy nekik ez már nem olyan nagy dolog, egy VB, főleg a nagyok közül. Régen nagyobb rangja volt, komolyabb felkészülésekkel. Meg persze nem láttuk a játékosok nagy részét egész évben, jöttek az ismeretlenek a semmiből, izgalmasabb volt.

És persze megint más tészta ha kijut a saját országod, úgy még van őrület.
Idei Pl-t is várod? :lol: Hátam közepére nem kívánom megint ezt a szenvedést látni hétről-hétre.

Avatar
emsanya
Hozzászólások: 9991
Csatlakozott: 2007. december 27., csütörtök 14:44

Re: VB 2018

#22 Hozzászólás Szerző: emsanya »

Számomra teljesen leértékelődött egy ilyen VB. Egész évben megkapjuk a PL/BL meccseket, meg kinek mi jön be sok egyéb mást, rengeteg meccs van. A PL-t sokkal jobban várom. Érezni néhány játékoson is hogy nekik ez már nem olyan nagy dolog, egy VB, főleg a nagyok közül. Régen nagyobb rangja volt, komolyabb felkészülésekkel. Meg persze nem láttuk a játékosok nagy részét egész évben, jöttek az ismeretlenek a semmiből, izgalmasabb volt.

És persze megint más tészta ha kijut a saját országod, úgy még van őrület.

Avatar
Megyó
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 3266
Csatlakozott: 2006. április 28., péntek 20:09
Kedvenc exjátékos: Jesper Gronkjaer
Tartózkodási hely: Budapest

Re: VB 2018

#23 Hozzászólás Szerző: Megyó »

Szerintem (csak megérzés), de a franciák rendes játékidőben lerendezik a döntőt.
Egy pár meglátás: szerintem ez az eddigi leggyengébb vb/eb, amit valaha láttam. 98 volt az első, amit követtem, had ne mondjam mennyivel kiegyenlítettebb volt. Bár ez is kiegyenlített volt, annyira gyengék a csapatok úgy globálisan.
Egyetlen pozitív a mostani vb-t illetően az, hogy talán tényleg a két legjobb formában játszó, legelszántabb, legjobb csapat játssza a döntőt, ami azért megnyugtató. Én 98 óta, hogy láttam Zidane-t játszani, nemzetközi versenyeken mindig a franciáknak szurkolok, de kivételesen nem fogok letargiába esni, ha a horvátok nyernek. Szimpatikus csapat és nagyon tetszik az a régi időket felidéző hozzáállása a játékosaiknak. Mennek előre, csinálják és tényleg együtt lehet élni a játékukkal. Nagy gratuláció nekik!

Avatar
Traxver
Hozzászólások: 1648
Csatlakozott: 2009. március 10., kedd 15:39

Re: VB 2018

#24 Hozzászólás Szerző: Traxver »

jól elbaszták az angolok...szomorú vagyok mert gyerekkorom óta várok arra, hogy angolok elérjenek vmit felnőtt világeseményen. A csapat nem rossz, fiatal de a középpálya...Lingard? ez most komoly, hogy ő lenyomta a 120 percet???? meggyőződésem, hogy ha van egy Lampard vagy Gerrard a középpályán akkor most Francia-Angol döntőt nézhetnénk. egy 4-3-3al lehet jobban jártak volna az angolok mert pl Sterling semmit nem tudott az egész VB-n mutatni csatárként.

döntőre kíváncsi leszek a horvátoktól ettől sokkal több kell mert a Franciák nem fogják így elbaszni mint az angolok ők lefogják zárni a meccset ha kezükbe hullik ilyen lehetőség mint pl Kane helyzete...Giroud meg Kante miatt szurkolni is fogok nekik (meg a VB a Franciákra fogadtam :lol: )

Avatar
Szabi
Moderátor + Tippverseny győztese 2014/15
Moderátor + Tippverseny győztese 2014/15
Hozzászólások: 6260
Csatlakozott: 2009. július 18., szombat 21:57
Kedvenc játékos: Hazard_Mertens
Kedvenc exjátékos: Lampard_Hazard

Re: VB 2018

#25 Hozzászólás Szerző: Szabi »

Angoloknál is befuccsolt ez a háromvédős felállás, bár esetükben elsősorban nem a széleken voltak problémák, mint a belgáknál, hanem középen ütközött ki, hogy Walker nem CB, Maguire középszer és csakis a fejjátéka ér valamit, illetve Stones se véletlenül kb. 4. számú középhátvéd a Cityben. Lingard pedig egy normális válogatottban sose lehetne kezdő, kerettag is csak jóindulattal. Alli sem ezen a vb-n adta el magát egy nagyobb csapathoz, tőle is többet várna az ember, pláne mikor a fél Tottenham futkos körülötte.

Horvátoknak minden elismerésem, bár hozzá kell tenni nem volt túl nehéz útjuk papíron (dán, orosz, angol), de aki a kieséses szakaszban három helyett négy meccset zár sikerrel, az maximálisan megérdemli a döntőt.
6+8+5+4+1+1+2+1

Avatar
adrian1989
Hozzászólások: 2079
Csatlakozott: 2016. május 28., szombat 20:18
Kedvenc játékos: Hazard
Kedvenc exjátékos: Drogba
Tartózkodási hely: Komárom

Re: VB 2018

#26 Hozzászólás Szerző: adrian1989 »

Pityee írta:Ez igen, megcsinálták a Horvátok! Nem semmi, szimpatikus csapat-szimpatikus játékkal :)
mindig az angoloknak szurkoltam, de valahogy ez a generáció rohadt unszimpatikus és ma nagyon örültem, hogy a horvátok jutottak tovább és nekik is szurkoltam.
egy két szimpatikus játékos van csak Rashford, Vardy, RLC.

Avatar
Pityee
Hozzászólások: 6709
Csatlakozott: 2016. február 22., hétfő 11:24
Kedvenc játékos: James-Silva-Kanté
Kedvenc exjátékos: Drogba-Terry-Lampard

Re: VB 2018

#27 Hozzászólás Szerző: Pityee »

Ez igen, megcsinálták a Horvátok! Nem semmi, szimpatikus csapat-szimpatikus játékkal :)
2012.05.19
2021.05.29 - Champions of Europe

Avatar
Megyó
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 3266
Csatlakozott: 2006. április 28., péntek 20:09
Kedvenc exjátékos: Jesper Gronkjaer
Tartózkodási hely: Budapest

Re: VB 2018

#28 Hozzászólás Szerző: Megyó »

Még a végén a Tottenham fél kezdő csapata megnyeri a Vb-t...

Avatar
Traxver
Hozzászólások: 1648
Csatlakozott: 2009. március 10., kedd 15:39

Re: VB 2018

#29 Hozzászólás Szerző: Traxver »

ki mit gondol erről a Pavard gyerekről? én azért elnézném nálunk is :roll:

Avatar
kazomester
Hozzászólások: 4599
Csatlakozott: 2007. augusztus 24., péntek 18:31

Re: VB 2018

#30 Hozzászólás Szerző: kazomester »

Szabi írta:Én meglepődnék, ha elküldenék, 2020-ig van szerződése, szerintem a belga szövetségnél elégedettek ezzel a vb-elődöntővel. Sajnos könnyen lehet, hogy az eb-n is ő fogja irányítani a csapatot.

Ha elhozzák a bronzot, akkor sztem is biztosan marad. Esetleg Leekens-t megpróbálhatnák :roll: 8)

Avatar
Szabi
Moderátor + Tippverseny győztese 2014/15
Moderátor + Tippverseny győztese 2014/15
Hozzászólások: 6260
Csatlakozott: 2009. július 18., szombat 21:57
Kedvenc játékos: Hazard_Mertens
Kedvenc exjátékos: Lampard_Hazard

Re: VB 2018

#31 Hozzászólás Szerző: Szabi »

Én meglepődnék, ha elküldenék, 2020-ig van szerződése, szerintem a belga szövetségnél elégedettek ezzel a vb-elődöntővel. Sajnos könnyen lehet, hogy az eb-n is ő fogja irányítani a csapatot.
6+8+5+4+1+1+2+1

Avatar
kazomester
Hozzászólások: 4599
Csatlakozott: 2007. augusztus 24., péntek 18:31

Re: VB 2018

#32 Hozzászólás Szerző: kazomester »

Dízel írta:Ez a roberto martinez csak egy fokkal volt jobb a wilmots-i fejetlenségnél. Fogalmatlan idióta mind a kettő, ha nem rúgják ki akkor ez a generáció semmit se fog nyerni a nagy tornákon egy ideig.
Egy ilyen keretet ilyen felállásban, igy játszatni hát hihetetlen. Egész meccsen mentek a beadogatások ami számomra mindig egyet jelent, az ötlettelen elképzelés nélküli játékot.
Az első negyed órát jól kezdék a belgák, hazard lába is elsült, de a franciák nagyon egységesek, persze a gól után beálltak a 16-osra aztan mindig volt egy láb aki belepiszkált a támadásban. De ez nem magyarázat, a 120 kilós 190 centis lukakut elnyomni varázslat.
Ez a tegnapi középpálya is maga volt az antifutball, ez a barom is azt várta, hogy Hazard majd egyedül elintéz mindent, hát nem jött be... Sürgősen keresniük kell egy normális edzőt, nem állapot, hogy egy ilyen generáció elmúljon trófea nélkül.

Avatar
Dízel
Hozzászólások: 3438
Csatlakozott: 2008. április 25., péntek 12:38
Kedvenc játékos: Joe cole
Kedvenc exjátékos: Robben

Re: VB 2018

#33 Hozzászólás Szerző: Dízel »

Ez a roberto martinez csak egy fokkal volt jobb a wilmots-i fejetlenségnél. Fogalmatlan idióta mind a kettő, ha nem rúgják ki akkor ez a generáció semmit se fog nyerni a nagy tornákon egy ideig.
Egy ilyen keretet ilyen felállásban, igy játszatni hát hihetetlen. Egész meccsen mentek a beadogatások ami számomra mindig egyet jelent, az ötlettelen elképzelés nélküli játékot.
Az első negyed órát jól kezdék a belgák, hazard lába is elsült, de a franciák nagyon egységesek, persze a gól után beálltak a 16-osra aztan mindig volt egy láb aki belepiszkált a támadásban. De ez nem magyarázat, a 120 kilós 190 centis lukakut elnyomni varázslat.

Avatar
kazomester
Hozzászólások: 4599
Csatlakozott: 2007. augusztus 24., péntek 18:31

Re: VB 2018

#34 Hozzászólás Szerző: kazomester »

Szegény Hazard-t sajnálom csak, miatta szurkoltam a belgáknak. Mindent megtett, az egész vébén hozta a tőle megszokhatót, a többiek csak időnként tudtak felnőni hozzá. Emelt fővel távozhat majd és remélhetőleg egy vb bronzzal (az is szép). Innentől meg hajrá franciák, Kanté nagyon megérdemli.

Avatar
adrian1989
Hozzászólások: 2079
Csatlakozott: 2016. május 28., szombat 20:18
Kedvenc játékos: Hazard
Kedvenc exjátékos: Drogba
Tartózkodási hely: Komárom

Re: VB 2018

#35 Hozzászólás Szerző: adrian1989 »

chaoskid18 írta:
Megyó írta:
Pityee írta:Egyébként én még mindig nagyon örülök, hogy ez a fogalmatlan Lukaku nem nálunk szenved. Ma is egy duplanulla volt.
:)
De Morata szerencsére a miénk :) Már alig várom, hogy lássam.
Azért tegyük hozzá hogy ma Giroud sem hasonlított csatárra de majd idén Higauín.... Jajj anyám! :DD
nem is tudom melyik csatár lenne a legjobb ez a 3-as közül (Higuain, Giroud, Morata).
jó lenne ha inkább 1 olyan csatár jönne aki előrelépést jelenthetne.

Avatar
Dante
Hozzászólások: 6461
Csatlakozott: 2009. február 21., szombat 18:30
Kedvenc játékos: James Mount Chilwell
Kedvenc exjátékos: Hazard

Re: VB 2018

#36 Hozzászólás Szerző: Dante »

Szabi írta:De Bruyne is jó nagy nulla volt ezen a vb-n a japánok elleni utolsó 30 percet meg a brazil meccset leszámítva. Dante gondolatait pedig osztom. Jordan Lukaku-t én is megjegyeztem múltkor. Na meg Mertens-t beadogatásokra használni, érthetetlen.
Olyan tumultus volt elol, hogy Mertens már nem tudott mást csinálni. Saját magukat szivatták meg a belgák azzal, hogy 5 közepén játszó játékos állt egymás sarkán (Witsel, Fellaini, Dembele, De Bruyne, Lukaku) kiegészülve Hazard-ral, aki befelé cselez... Nem volt hely megbontani a védelmet, sőt, ők maguk is erősítették a francia taktikát. Ezt a belga csapatot eddig is csak a klasszisok megvillanásai vitték, normális edző és taktika nélkül nem lehet túlélni.

Avatar
chaoskid18
Hozzászólások: 1410
Csatlakozott: 2009. április 7., kedd 13:48
Kedvenc játékos: Juan Mata
Kedvenc exjátékos: Gianfranco Zola
Tartózkodási hely: budapest

Re: VB 2018

#37 Hozzászólás Szerző: chaoskid18 »

Megyó írta:
Pityee írta:Egyébként én még mindig nagyon örülök, hogy ez a fogalmatlan Lukaku nem nálunk szenved. Ma is egy duplanulla volt.
:)
De Morata szerencsére a miénk :) Már alig várom, hogy lássam.
Azért tegyük hozzá hogy ma Giroud sem hasonlított csatárra de majd idén Higauín.... Jajj anyám! :DD
Floor Jensen,Amy Lee,Mclaren,Chelsea!

Avatar
Megyó
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 3266
Csatlakozott: 2006. április 28., péntek 20:09
Kedvenc exjátékos: Jesper Gronkjaer
Tartózkodási hely: Budapest

Re: VB 2018

#38 Hozzászólás Szerző: Megyó »

Pityee írta:Egyébként én még mindig nagyon örülök, hogy ez a fogalmatlan Lukaku nem nálunk szenved. Ma is egy duplanulla volt.
:)
De Morata szerencsére a miénk :) Már alig várom, hogy lássam.

Avatar
Szabi
Moderátor + Tippverseny győztese 2014/15
Moderátor + Tippverseny győztese 2014/15
Hozzászólások: 6260
Csatlakozott: 2009. július 18., szombat 21:57
Kedvenc játékos: Hazard_Mertens
Kedvenc exjátékos: Lampard_Hazard

Re: VB 2018

#39 Hozzászólás Szerző: Szabi »

De Bruyne is jó nagy nulla volt ezen a vb-n a japánok elleni utolsó 30 percet meg a brazil meccset leszámítva. Dante gondolatait pedig osztom. Jordan Lukaku-t én is megjegyeztem múltkor. Na meg Mertens-t beadogatásokra használni, érthetetlen.
6+8+5+4+1+1+2+1

Avatar
Pityee
Hozzászólások: 6709
Csatlakozott: 2016. február 22., hétfő 11:24
Kedvenc játékos: James-Silva-Kanté
Kedvenc exjátékos: Drogba-Terry-Lampard

Re: VB 2018

#40 Hozzászólás Szerző: Pityee »

A szerencsésebb csapat nyert, bár a meccs elején nem gondoltam hogy egy gól fog dönteni a meccsről. Egyébként én még mindig nagyon örülök, hogy ez a fogalmatlan Lukaku nem nálunk szenved. Ma is egy duplanulla volt.
2012.05.19
2021.05.29 - Champions of Europe

Lezárt