Sorozatok

Off-Topic Chat egyéb témákról.
Üzenet
Szerző
Avatar
Dante
Hozzászólások: 6473
Csatlakozott: 2009. február 21., szombat 18:30
Kedvenc játékos: James Mount Chilwell
Kedvenc exjátékos: Hazard

Re: Sorozatok

#21 Hozzászólás Szerző: Dante »

Mivel a legjobb része az egésznek a hangulat, a helyszín es a karakterek, ezert boven vállalható a masodik évad. Ha az univerzumot bővítik es a hidegháborús kutatatasos szalat viszik tovabb akkor szerintem nem lesz gond a minőséggel.

Avatar
emsanya
Hozzászólások: 9991
Csatlakozott: 2007. december 27., csütörtök 14:44

Re: Sorozatok

#22 Hozzászólás Szerző: emsanya »

Olvastam valami olyat hogy a Stranger Things második évadban jobban kifejtik a világ másik oldalát. Valami 30 oldalas részletes leírás van róla a készítő testvérpártól :D

Avatar
Dante
Hozzászólások: 6473
Csatlakozott: 2009. február 21., szombat 18:30
Kedvenc játékos: James Mount Chilwell
Kedvenc exjátékos: Hazard

Re: Sorozatok

#23 Hozzászólás Szerző: Dante »

Kb akkor szereztem be amikor felkerült a Netflixre, marha regota vártam. Tegnap volt idom es le is daráltam egyben. Minden percet élveztem.

Avatar
Николаевич
Hozzászólások: 8354
Csatlakozott: 2011. július 7., csütörtök 14:42

Re: Sorozatok

#24 Hozzászólás Szerző: Николаевич »

emsanya írta: a STRANGER THINGS-et ajánlom! Aki látta, tudja miről beszélek, aki nem, az kap egy olyan sorozatot, ami odaszögez a képerbyő elé, minden pillanata izgalmas és zabáltatja magát.


A Stranger things tényleg nagyon patent. Ma jelentették be a második évadot, jövőre érkezik:

https://www.youtube.com/watch?v=aXWG_kK ... e=youtu.be" onclick="window.open(this.href);return false;

Avatar
Chester
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 12239
Csatlakozott: 2011. szeptember 18., vasárnap 9:47

Re: Sorozatok

#25 Hozzászólás Szerző: Chester »

The Flash-Arrow kettősre marad valaki? Októberben azoknak is premier, én az előzeteseket látva most döntöttem a szünet mellett.

Avatar
emsanya
Hozzászólások: 9991
Csatlakozott: 2007. december 27., csütörtök 14:44

Re: Sorozatok

#26 Hozzászólás Szerző: emsanya »

rafanadal írta:Hát ez a Mr. Robot teljesen megbaszott. Sikerült négy részt elbaszni a 2. évadból ahhoz, hogy 5 percnyi történést összehozzanak végre. Remélem most már tényleg történik is valami, mert siralmas eddig az évad.
A Mr. Robot tényleg leült, bár már az első évad második fele is elég vontatott volt. Helyette a STRANGER THINGS-et ajánlom! Aki látta, tudja miről beszélek, aki nem, az kap egy olyan sorozatot, ami odaszögez a képerbyő elé, minden pillanata izgalmas és zabáltatja magát.

rafanadal
Tippverseny győztese 2015/16
Tippverseny győztese 2015/16
Hozzászólások: 11987
Csatlakozott: 2009. augusztus 13., csütörtök 12:59
Kedvenc játékos: Hazard
Kedvenc exjátékos: Mata
Tartózkodási hely: Kolozsvár

Re: Sorozatok

#27 Hozzászólás Szerző: rafanadal »

Hát ez a Mr. Robot teljesen megbaszott. Sikerült négy részt elbaszni a 2. évadból ahhoz, hogy 5 percnyi történést összehozzanak végre. Remélem most már tényleg történik is valami, mert siralmas eddig az évad.
Chelsea!!! "Blue Is The Colour"

Avatar
Chester
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 12239
Csatlakozott: 2011. szeptember 18., vasárnap 9:47

Re: Sorozatok

#28 Hozzászólás Szerző: Chester »

Új Arrow trailer. De mi a bánatos bú f*szának kell új csapatot szervezni, a büdös pisába már... :roll: :roll:
https://www.youtube.com/watch?time_cont ... xG7JR4-nCM" onclick="window.open(this.href);return false;

rafanadal
Tippverseny győztese 2015/16
Tippverseny győztese 2015/16
Hozzászólások: 11987
Csatlakozott: 2009. augusztus 13., csütörtök 12:59
Kedvenc játékos: Hazard
Kedvenc exjátékos: Mata
Tartózkodási hely: Kolozsvár

Re: Sorozatok

#29 Hozzászólás Szerző: rafanadal »

Mr. Robot 2. évadhoz mit szóltok? Számomra amennyire lenyűgözően indult a sorozat annyira kezdett leülni.
Chelsea!!! "Blue Is The Colour"

dankodavid
Hozzászólások: 6897
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 10:46
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Sorozatok

#30 Hozzászólás Szerző: dankodavid »

Dante írta:Csókot abszolút nem remélt Tyrion szerintem, annál jóval okosabb, viszont amikor egymás mellett ültek a lépcsőn és Dany felállt, de a kamera még azt mutatja ahogy Tyrion bámul oda ahol a csaj ült, szerintem annál egyértelműbb dolog nincs, elég emberi volt. Szerencsére ahhoz hogy ezt észrevegyem nem kellett egyszer sem újranéznem :)
A levegőben ott volt, hogy megtenné, ha megtehetné, szerintem rafa is erről beszélt. Ez pedig tagadhatatlanul ott volt, ez egyébként még egy olyan eleme volt a résznek, amiben iszonyatosan nagyot alkottak a készítők, tökéletesen érzékeltették Tyrion be nem teljesedő érzéseit, ráadásul -és ez az igazán káprázatos benne- én sem akartam elhányni magam. Nem túlzásokkal, csak egy leheletnyi feszültséget tettek kettejük közé; szerintem ez nem feltétlenül lesz ennyi, nem véletlenül távolította el a szeretőjét ügyesen.
"Nem fejtem ki, ha érdekel, nézz utána."

Avatar
Dante
Hozzászólások: 6473
Csatlakozott: 2009. február 21., szombat 18:30
Kedvenc játékos: James Mount Chilwell
Kedvenc exjátékos: Hazard

Re: Sorozatok

#31 Hozzászólás Szerző: Dante »

Csókot abszolút nem remélt Tyrion szerintem, annál jóval okosabb, viszont amikor egymás mellett ültek a lépcsőn és Dany felállt, de a kamera még azt mutatja ahogy Tyrion bámul oda ahol a csaj ült, szerintem annál egyértelműbb dolog nincs, elég emberi volt. Szerencsére ahhoz hogy ezt észrevegyem nem kellett egyszer sem újranéznem :)

Egyébként én valamiért Bran-ban látom a főszereplő személyét, már így three eyed-ként is az egyik legnagyobb erővel bíró személy az egész univerzumban, ha még kiderül az egyik régi teória is - amire elég sok jel van - akkor pedig egyértelmű hogy ő az alfa meg az omega és Dany + Jon kiegészítő emberkék.
rafanadal írta:(Viszont ha Jonban Targaryen vér csörgedezik akkor ne feledjük el, hogy Daenerys mellett ő sem tud elégni. Ez még fontos lehet.)
Nem mindegyik Targaryen tűzálló, sőt, elég nagy dolog hogy Dany az. Jon-nál még elő lehet hozni hogy varg, az legalább annyira misztikus, ritka dolog mint a tűzállóság.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Dante 2016. június 27., hétfő 23:09-kor.

dankodavid
Hozzászólások: 6897
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 10:46
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Sorozatok

#32 Hozzászólás Szerző: dankodavid »

Jézusom dehogyis :D Az a jelenet tökéletesen vitte filmre a csók előtti vibráló feszültség érzését, én is végig drukkoltam, hogy nehogy megtörténjen, annyira adta volna magát. Nem meghatódás volt, egyáltalán, Tyrion nem az a típus.
"Nem fejtem ki, ha érdekel, nézz utána."

cech19960320
Hozzászólások: 3850
Csatlakozott: 2009. február 6., péntek 14:02
Kedvenc játékos: Petr Cech

Re: Sorozatok

#33 Hozzászólás Szerző: cech19960320 »

rafanadal írta:
cech19960320 írta:
Dante írta:Ami furcsa volt hogy Tyrion szerelmes Dany-be.

Ezt meg honnan a frászból szűrted le?? szerintem nézd újra..
Egyértelmű volt, az a jelenet ahogy álltak egymással szemben kérte a csókot. Még úgyis volt csinálva, hogy a lépcsőnek köszönhetően Tyrion pont felérje Daeneryst.
Hát szerintem rohadtul nem egyértelmű... később még kialakulhat.. de itt szimplán meghatódott szerintem hogy ennyire bízik benne.. de ki hogy értelmezi... egyenlőre még nem csalódtam a következtetéseimben.

rafanadal
Tippverseny győztese 2015/16
Tippverseny győztese 2015/16
Hozzászólások: 11987
Csatlakozott: 2009. augusztus 13., csütörtök 12:59
Kedvenc játékos: Hazard
Kedvenc exjátékos: Mata
Tartózkodási hely: Kolozsvár

Re: Sorozatok

#34 Hozzászólás Szerző: rafanadal »

cech19960320 írta:
Dante írta:Ami furcsa volt hogy Tyrion szerelmes Dany-be.

Ezt meg honnan a frászból szűrted le?? szerintem nézd újra..
Egyértelmű volt, az a jelenet ahogy álltak egymással szemben kérte a csókot. Még úgyis volt csinálva, hogy a lépcsőnek köszönhetően Tyrion pont felérje Daeneryst.
Chelsea!!! "Blue Is The Colour"

cech19960320
Hozzászólások: 3850
Csatlakozott: 2009. február 6., péntek 14:02
Kedvenc játékos: Petr Cech

Re: Sorozatok

#35 Hozzászólás Szerző: cech19960320 »

Dante írta:Ami furcsa volt hogy Tyrion szerelmes Dany-be.

Ezt meg honnan a frászból szűrted le?? szerintem nézd újra..

rafanadal
Tippverseny győztese 2015/16
Tippverseny győztese 2015/16
Hozzászólások: 11987
Csatlakozott: 2009. augusztus 13., csütörtök 12:59
Kedvenc játékos: Hazard
Kedvenc exjátékos: Mata
Tartózkodási hely: Kolozsvár

Re: Sorozatok

#36 Hozzászólás Szerző: rafanadal »

dankodavid írta:Egy Targaryen-Stark gyerek nagyon erősen bekavarhat a jó Daenerys terveibe is, bár egy érdekházasságot közte és Jon között sem tartok elképzelhetetlennek; bár gyanítom, ez inkább az én fantáziámban létezik csak.

Iszonyú király rész volt, olyan monumentalitással, amivel sorozatban nem találkoztam, de filmek között is nagyjából a Gyűrűk Ura világa fogható hozzá, a könyvtár, a hajók a sárkányokkal, King's Landing, hihetetlenül szép munka illetve a zeneválasztást is nagyon eltalálták, méltó lezárása az évadnak.

Baelish szerintem túlságosan perifériára szorult ezzel a King of the North-szal, addig-addig várt vagy váltogatott oldalt, hogy a végén két szék között a padlóra kerül, a vénasszonyok és három ribanc-féle száltól is maximum annyit remélek, hogy beállnak majd valaki mögé, ez lehet Daenerys vagy Jon, ők nem tűnnek elég erősnek, bár ott is van potenciál.
Mivel Varys megjelent elég egyértelmű, hogy Daenerys mögé áll be az egész Dorne-i banda + a vénasszony.
Bandi írta:
dankodavid írta:Egy Targaryen-Stark gyerek nagyon erősen bekavarhat a jó Daenerys terveibe is, bár egy érdekházasságot közte és Jon között sem tartok elképzelhetetlennek; bár gyanítom, ez inkább az én fantáziámban létezik csak.
Csak azt nem tudom hogy ez hogy fog mindenki számára kiderülni. Bran megtudta, de nem igazán van életben senki már, aki ezt igazolhatná, kíváncsi leszek ezt hogy oldják majd meg. Egyedül a másokat hiányoltam a részből, elég lassan haladnak, főleg ahhoz képest hogy a többi helyszínen mennyire pörög az idő (Varys például elég gyorsan megjárta a Mereen-Dorne-Mereen utat, a végén már ott volt a hajón Dany-vel :mrgreen: ). Fasza kis rész volt amúgy, jöhet lassan a végjáték, nem nagyon tudom elképzelni hogy hogyan lehet lezárni ezt a sztorit.
A két főszereplő az Daenerys és Jon, a többiek csak kellékek ilyen-olyan okokból. Ők vs. a zombisereg lesz valahogy a végén, de ott már meg nem mondom, hogy kivel és mi lesz. (Viszont ha Jonban Targaryen vér csörgedezik akkor ne feledjük el, hogy Daenerys mellett ő sem tud elégni. Ez még fontos lehet.)

Én arra vagyok kíváncsi, hogy Arya azon kívül, hogy most egy kicsit öldököl melyik szálhoz fog csatlakozni. Mert egyszer muszáj lesz csatlakoznia valamelyik szálhoz és valami szerepet felvállalnia.
Chelsea!!! "Blue Is The Colour"

Bandi
Hozzászólások: 2728
Csatlakozott: 2015. augusztus 29., szombat 18:13

Re: Sorozatok

#37 Hozzászólás Szerző: Bandi »

Dante írta:
Bandi írta:(Varys például elég gyorsan megjárta a Mereen-Dorne-Mereen utat, a végén már ott volt a hajón Dany-vel :mrgreen: ).
A flottában vannak dorne-i hajók is. Útközben felkapták, vagy átszállt az egyikről. Ő meg Petyr amúgy is máshogy mozog egész Westeros-on mint bárki más, ezzel kár foglalkozni.
Persze, nem lesznek álmatlan éjszakáim ettől, csak vicces volt kicsit ez a teleportálása :mrgreen:

Avatar
Dante
Hozzászólások: 6473
Csatlakozott: 2009. február 21., szombat 18:30
Kedvenc játékos: James Mount Chilwell
Kedvenc exjátékos: Hazard

Re: Sorozatok

#38 Hozzászólás Szerző: Dante »

Bandi írta:(Varys például elég gyorsan megjárta a Mereen-Dorne-Mereen utat, a végén már ott volt a hajón Dany-vel :mrgreen: ).
A flottában vannak dorne-i hajók is. Útközben felkapták, vagy átszállt az egyikről. Ő meg Petyr amúgy is máshogy mozog egész Westeros-on mint bárki más, ezzel kár foglalkozni.

Bandi
Hozzászólások: 2728
Csatlakozott: 2015. augusztus 29., szombat 18:13

Re: Sorozatok

#39 Hozzászólás Szerző: Bandi »

dankodavid írta:Egy Targaryen-Stark gyerek nagyon erősen bekavarhat a jó Daenerys terveibe is, bár egy érdekházasságot közte és Jon között sem tartok elképzelhetetlennek; bár gyanítom, ez inkább az én fantáziámban létezik csak.
Csak azt nem tudom hogy ez hogy fog mindenki számára kiderülni. Bran megtudta, de nem igazán van életben senki már, aki ezt igazolhatná, kíváncsi leszek ezt hogy oldják majd meg. Egyedül a másokat hiányoltam a részből, elég lassan haladnak, főleg ahhoz képest hogy a többi helyszínen mennyire pörög az idő (Varys például elég gyorsan megjárta a Mereen-Dorne-Mereen utat, a végén már ott volt a hajón Dany-vel :mrgreen: ). Fasza kis rész volt amúgy, jöhet lassan a végjáték, nem nagyon tudom elképzelni hogy hogyan lehet lezárni ezt a sztorit.

Avatar
Dante
Hozzászólások: 6473
Csatlakozott: 2009. február 21., szombat 18:30
Kedvenc játékos: James Mount Chilwell
Kedvenc exjátékos: Hazard

Re: Sorozatok

#40 Hozzászólás Szerző: Dante »

Tényleg brutális volt, összességében az eddigi legerősebb évad, régóta nem haladt ennyit a cselekmény, ideje is volt mert már láthatáron van a sorozat vége.

SPOILER.:

Ha kétséges lenne az hogy Jon apja Rhaegar, akkor nézzétek vissza mit súg Lyanna Ned-nek. A "his name is" utalhat Jon-ra és Rhaegar-ra is, bár az A betűvel kezdődő név inkább Jon eredeti neve akart lenni. Mivel a valyriai nevek elég egyediek nyilván nem nevezhette Ned úgy. Aztán azt mondja meg kell védeni őt Rober-től, teljesen érthető okokból, Jon a törvényes uralkodó egyeneságú örököse. Plusz Ned arca is elég sokat mond, felfogja hogy ezzel a legmeghatározóbb tulajdonságát - azt amiről ugye híres - fogja megkérdőjelezni.
dankodavid írta:Iszonyú király rész volt, olyan monumentalitással, amivel sorozatban nem találkoztam, de filmek között is nagyjából a Gyűrűk Ura világa fogható hozzá, a könyvtár, a hajók a sárkányokkal, King's Landing, hihetetlenül szép munka illetve a zeneválasztást is nagyon eltalálták, méltó lezárása az évadnak.

...Baelish szerintem túlságosan perifériára szorult ezzel...
Valóban blockbustereket megszégyenítő a sorozat minősége, abszolút kiemelkedő amit az HBO csinál évről évre. Pont jó példa a Winterfell-es king in the north jelenet, Baelish saját magát szopatta meg és ezt képileg is megmutatják, csak áll a terem szélén. Az előző részben is volt pár nagyon szépen fényképezett, rendezett jelenet, a sorozat első pár évadjában jóval kevesebb ilyen tartalommal bíró beállítás volt.

Ami furcsa volt hogy Tyrion szerelmes Dany-be, ez nekem új, kíváncsi vagyok ezzel mit kezdenek, ahogy a Hound és a brotherhood w/out banners is kimaradt, azt hittem nekik King's Landing-ben lesz dolguk.
Frey-ék k.rva irritálóak voltak, örülök hogy Arya gondoskodott róluk és Cersei is tökös volt, tette a dolgát, ráadásul egész epic lett.

Válasz küldése