Sorozatok

Off-Topic Chat egyéb témákról.
Üzenet
Szerző
Avatar
Николаевич
Hozzászólások: 8354
Csatlakozott: 2011. július 7., csütörtök 14:42

Re: Sorozatok

#1 Hozzászólás Szerző: Николаевич »

rafanadal írta:House of Cards 5. evad? Mit szoltok hozza? Szerintem nem volt olyan jo, mint az eddigiek. Nem volt koherens, mintha epizodok lettek volna az egeszbol, hogy haladjanak idoben hamarabb. Lehet beszartak attol, hogy ok is fejsze ala kerulnek a Netflixtol es megfeleloen kellett lezarni ezt az evadot, hogy ha netan nem lesz folytatas akkor lehessen azt mondani, hogy le volt zarva. Az utolso reszt nagyon eltalaltak, nagyon komoly lett, de a tobbi eleg gyenge volt szerintem.
Én a negyedik évad után kaszáltam, nekem már az sem tetszett. Az első 1-2 eszméletlen jó volt, a harmadik elment, onnantól lejtmenet. Szerintem kimaxolták azt ami ebben a témában volt. Sajnos a gyártók úgy vannak a sorozatokkal hogy amíg sokan nézik addig csinálják és általában nem a legszebb a befejezés. Ezért is bírom az olyan sorozatokat mint a True Detective vagy a Fargo, ott tök mindegy hogy meddig húzzák, az eredeti történet le van zárva.

Én most a Das Boot-ot szedtem le, régóta terveztem már megnézni:

http://www.imdb.com/title/tt0081834/?ref_=tt_rec_tt" onclick="window.open(this.href);return false;

5 óra az egész és itt sincs folytatás, nekem való.

rafanadal
Tippverseny győztese 2015/16
Tippverseny győztese 2015/16
Hozzászólások: 11987
Csatlakozott: 2009. augusztus 13., csütörtök 12:59
Kedvenc játékos: Hazard
Kedvenc exjátékos: Mata
Tartózkodási hely: Kolozsvár

Re: Sorozatok

#2 Hozzászólás Szerző: rafanadal »

House of Cards 5. evad? Mit szoltok hozza? Szerintem nem volt olyan jo, mint az eddigiek. Nem volt koherens, mintha epizodok lettek volna az egeszbol, hogy haladjanak idoben hamarabb. Lehet beszartak attol, hogy ok is fejsze ala kerulnek a Netflixtol es megfeleloen kellett lezarni ezt az evadot, hogy ha netan nem lesz folytatas akkor lehessen azt mondani, hogy le volt zarva. Az utolso reszt nagyon eltalaltak, nagyon komoly lett, de a tobbi eleg gyenge volt szerintem.
Chelsea!!! "Blue Is The Colour"

Avatar
Николаевич
Hozzászólások: 8354
Csatlakozott: 2011. július 7., csütörtök 14:42

Re: Sorozatok

#3 Hozzászólás Szerző: Николаевич »

Új Twin Peaks-t nézi valaki?

Én három részig jutottam eddig, elèg nagy csalódás eddig, totál öncélú Lynch.

rafanadal
Tippverseny győztese 2015/16
Tippverseny győztese 2015/16
Hozzászólások: 11987
Csatlakozott: 2009. augusztus 13., csütörtök 12:59
Kedvenc játékos: Hazard
Kedvenc exjátékos: Mata
Tartózkodási hely: Kolozsvár

Re: Sorozatok

#4 Hozzászólás Szerző: rafanadal »

Most hogy így hivatalosan is a végéhez közeledik a Black Sails mit vártok a lezárástól? Szerintetek mi fog történni?
Chelsea!!! "Blue Is The Colour"

Avatar
kiskacsa08
Hozzászólások: 2311
Csatlakozott: 2008. december 11., csütörtök 22:47
Kedvenc exjátékos: Petr Cech
Tartózkodási hely: Pápa, Veszprém

Re: Sorozatok

#5 Hozzászólás Szerző: kiskacsa08 »

Chelsea a Grand Tour-ban: https://streamable.com/vxzfh" onclick="window.open(this.href);return false;
Chelsea FC - Making history, not living off it.

dankodavid
Hozzászólások: 6897
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 10:46
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Sorozatok

#6 Hozzászólás Szerző: dankodavid »

Николаевич írta:Gyerekek, ez a Bolygónk a Föld 2(Planet Earth 2) valami eszméletlen jó. Imdb-n 9,8-cal jelenleg minden idők legjobb sorozata, és nem áll messze a valóságtól. A BBC-Attenborough házasság újabb gyöngyszeme, zseniális felvételeket csináltak a legmodernebb eszközökkel. Engem teljesen beszippantott, két nap alatt megnéztem a hat részt. Mindenképpen ajánlom, 6 óra az életetekből, óriási élmény. Egy fasza tévén. sötétben tátott szájjal nézi az ember.



(a BBC mint közszolgálati csatorna szerintem példátlan az egész világon. Sok pénzt beletesz az angol kormány, de ezért cserébe tényleg értéket teremtenek, zseniális dokumentumfilmeket, sorozatokat, showkat csináltak az elmúlt pár tíz évben. A mi királyi tévénk példát vehetne róla)
Pl Doctor Who, ami engem abszolút beszippantott a kezdetektől, és Capaldival annyit lépett előre a sorozat, amit nem vártam. Igaz, nyilván ezt is a saját kontextusában kell nézni, de ott kiemelkedő, főleg amikor a párizsi terrortámadások környékén-után leadott Zygon Inversion duplarész és Capaldi speeche.
"Nem fejtem ki, ha érdekel, nézz utána."

Avatar
Николаевич
Hozzászólások: 8354
Csatlakozott: 2011. július 7., csütörtök 14:42

Re: Sorozatok

#7 Hozzászólás Szerző: Николаевич »

Gyerekek, ez a Bolygónk a Föld 2(Planet Earth 2) valami eszméletlen jó. Imdb-n 9,8-cal jelenleg minden idők legjobb sorozata, és nem áll messze a valóságtól. A BBC-Attenborough házasság újabb gyöngyszeme, zseniális felvételeket csináltak a legmodernebb eszközökkel. Engem teljesen beszippantott, két nap alatt megnéztem a hat részt. Mindenképpen ajánlom, 6 óra az életetekből, óriási élmény. Egy fasza tévén. sötétben tátott szájjal nézi az ember.



(a BBC mint közszolgálati csatorna szerintem példátlan az egész világon. Sok pénzt beletesz az angol kormány, de ezért cserébe tényleg értéket teremtenek, zseniális dokumentumfilmeket, sorozatokat, showkat csináltak az elmúlt pár tíz évben. A mi királyi tévénk példát vehetne róla)

Avatar
marknagy
Hozzászólások: 8022
Csatlakozott: 2010. augusztus 23., hétfő 11:05
Kedvenc játékos: Terry_Torres_Cole
Kedvenc exjátékos: Makelele_Drogba
Tartózkodási hely: Hajdúsámson - Debrecen

Re: Sorozatok

#8 Hozzászólás Szerző: marknagy »

Chester! 2 rész után kijelenthető, hogy az Arrow visszatért! Már az előzetes is reménykedésre adott okot, visszatértek az 1-2. évad alapjaihoz, meg is látszik.
We are the famous, the famous Chelsea!

Bandi
Hozzászólások: 2712
Csatlakozott: 2015. augusztus 29., szombat 18:13

Re: Sorozatok

#9 Hozzászólás Szerző: Bandi »

Westworld-öt valaki bepróbálta? A héten kezdődött a HBO-n, többek között Anthony Hopkins szereplésével és rohadt jónak ígérkezik. Aki szereti a rejtélyes sorozatokat, amiken lehet agyalni, az mindenképp nézzen rá.

Avatar
Chester
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 12239
Csatlakozott: 2011. szeptember 18., vasárnap 9:47

Re: Sorozatok

#10 Hozzászólás Szerző: Chester »

Gyenge voltam és megnéztem a Flasht, hát kár volt... :D :D

Avatar
Dante
Hozzászólások: 6460
Csatlakozott: 2009. február 21., szombat 18:30
Kedvenc játékos: James Mount Chilwell
Kedvenc exjátékos: Hazard

Re: Sorozatok

#11 Hozzászólás Szerző: Dante »

Mondjuk szerintem ha eddig nem fogott meg, később se fog. Tegyél egy próbát a második évaddal eredeti nyelven és ha úgy se, akkor feleslegesen pazarlod rá az idődet.

Avatar
béla
Hozzászólások: 5486
Csatlakozott: 2011. január 11., kedd 20:36
Kedvenc exjátékos: Mata
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely

Re: Sorozatok

#12 Hozzászólás Szerző: béla »

matecska írta:Srácok, néhányan említettétek a Vikingek sorozatot a kedvenceitek között. Ti szinkronosan vagy felirattal néztétek? Kicsit bajban vagyok, mert megnéztem az első évadot szinkronosan, de valahogy még volt töriszakosként sem ragadott magával.
Szerintem ne próbálkozz a szinkronnal

Avatar
emsanya
Hozzászólások: 9991
Csatlakozott: 2007. december 27., csütörtök 14:44

Re: Sorozatok

#13 Hozzászólás Szerző: emsanya »

Dante írta:Mindenki telitalálat, meg Ryder is elviselhető. A kislany es chief Hopper meg kulon kiemelendo, de szerintem Dustint is csak imádni lehet.
Vinona különösen poén, mert nagyjából amikor játszódik a sorozat, a 80-as években, akkor kezdett fiatalon befutni, most meg családanya ebben :D. Amúgy amennyire voltak limonádé szerepei, ebben azért odateszi magát rendesen, tombol mint az állat. De egyébként az egész stáb nagyon jó, nagyon jól sikerült a casting is.

Avatar
Norbertoo
Hozzászólások: 1882
Csatlakozott: 2008. november 11., kedd 23:46
Kedvenc játékos: Timo Werner
Kedvenc exjátékos: Frank Lampard
Tartózkodási hely: Dánia

Re: Sorozatok

#14 Hozzászólás Szerző: Norbertoo »

matecska írta:Srácok, néhányan említettétek a Vikingek sorozatot a kedvenceitek között. Ti szinkronosan vagy felirattal néztétek? Kicsit bajban vagyok, mert megnéztem az első évadot szinkronosan, de valahogy még volt töriszakosként sem ragadott magával.
én eredeti nyelven néztem egy darabig, nekem úgy tetszett. A szinkronosról nem tudok véleményt formálni, ha tudom, akkor inkább elkerülöm.

Avatar
matecska
Hozzászólások: 146
Csatlakozott: 2009. január 1., csütörtök 21:14
Kedvenc játékos: Frank Lampard
Kedvenc exjátékos: Miroslav Stoch

Re: Sorozatok

#15 Hozzászólás Szerző: matecska »

Srácok, néhányan említettétek a Vikingek sorozatot a kedvenceitek között. Ti szinkronosan vagy felirattal néztétek? Kicsit bajban vagyok, mert megnéztem az első évadot szinkronosan, de valahogy még volt töriszakosként sem ragadott magával.

Avatar
Dante
Hozzászólások: 6460
Csatlakozott: 2009. február 21., szombat 18:30
Kedvenc játékos: James Mount Chilwell
Kedvenc exjátékos: Hazard

Re: Sorozatok

#16 Hozzászólás Szerző: Dante »

Mindenki telitalálat, meg Ryder is elviselhető. A kislany es chief Hopper meg kulon kiemelendo, de szerintem Dustint is csak imádni lehet.

Avatar
GereZsolt
Hozzászólások: 1020
Csatlakozott: 2009. március 11., szerda 0:37
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Sorozatok

#17 Hozzászólás Szerző: GereZsolt »

Bandi írta:
Николаевич írta:
emsanya írta: a STRANGER THINGS-et ajánlom! Aki látta, tudja miről beszélek, aki nem, az kap egy olyan sorozatot, ami odaszögez a képerbyő elé, minden pillanata izgalmas és zabáltatja magát.


A Stranger things tényleg nagyon patent. Ma jelentették be a második évadot, jövőre érkezik:

https://www.youtube.com/watch?v=aXWG_kK ... e=youtu.be" onclick="window.open(this.href);return false;
Régebben felkeltette az én érdeklődésemet is, de a trailer-t látva gyerekekről szól leginkább, a legtöbb gyerekszínésztől meg általában a falra tudok mászni, úgyhogy eddig hanyagoltam. Milyenek a színészek, mert ha nem túl irritálóak, akkor lehet hogy belenézek :D
A gyerekek hibátlanok, én speciel gyűlölöm Winona Ryder-t, nekem egyedül vele volt bajom.

Bandi
Hozzászólások: 2712
Csatlakozott: 2015. augusztus 29., szombat 18:13

Re: Sorozatok

#18 Hozzászólás Szerző: Bandi »

Николаевич írta:
emsanya írta: a STRANGER THINGS-et ajánlom! Aki látta, tudja miről beszélek, aki nem, az kap egy olyan sorozatot, ami odaszögez a képerbyő elé, minden pillanata izgalmas és zabáltatja magát.


A Stranger things tényleg nagyon patent. Ma jelentették be a második évadot, jövőre érkezik:

https://www.youtube.com/watch?v=aXWG_kK ... e=youtu.be" onclick="window.open(this.href);return false;
Régebben felkeltette az én érdeklődésemet is, de a trailer-t látva gyerekekről szól leginkább, a legtöbb gyerekszínésztől meg általában a falra tudok mászni, úgyhogy eddig hanyagoltam. Milyenek a színészek, mert ha nem túl irritálóak, akkor lehet hogy belenézek :D

rafanadal
Tippverseny győztese 2015/16
Tippverseny győztese 2015/16
Hozzászólások: 11987
Csatlakozott: 2009. augusztus 13., csütörtök 12:59
Kedvenc játékos: Hazard
Kedvenc exjátékos: Mata
Tartózkodási hely: Kolozsvár

Re: Sorozatok

#19 Hozzászólás Szerző: rafanadal »

Vegre Mr. Robot is beindult. A 2. evad elso negy reszet kovetoen egy idore elegem lett belole, mert konkretan 4 reszen at semmi se tortent, de azota szepen beindultak a dolgok. A 7. es a 8. resz mar kifejezetten utos. Nezi meg valaki?
Chelsea!!! "Blue Is The Colour"

Avatar
Николаевич
Hozzászólások: 8354
Csatlakozott: 2011. július 7., csütörtök 14:42

Re: Sorozatok

#20 Hozzászólás Szerző: Николаевич »

Dante írta:Mivel a legjobb része az egésznek a hangulat, a helyszín es a karakterek, ezert boven vállalható a masodik évad. Ha az univerzumot bővítik es a hidegháborús kutatatasos szalat viszik tovabb akkor szerintem nem lesz gond a minőséggel.


Na jó, de azért 8-10 részen keresztül nem lehet megélni csak a hangulatból, történnie is kell valaminek :) Én nem tartok attól hogy unalomba fullad, nyitva hagytak azért elég sok dolgot:

SPOILER
Mi lett 11-gyel? Most ő meghalt, vagy visszatér valahogy? Mi van a kissráccal aki felköhögte a csigát? Mi lett a céggel és a dimenziókapuval? SPOILER

Nagyon szépen meg van ágyazva a második évadnak, nem hiszem hogy elszúrják.

Válasz küldése