Sorozatok

Off-Topic Chat egyéb témákról.
Üzenet
Szerző
rafanadal
Tippverseny győztese 2015/16
Tippverseny győztese 2015/16
Hozzászólások: 11987
Csatlakozott: 2009. augusztus 13., csütörtök 12:59
Kedvenc játékos: Hazard
Kedvenc exjátékos: Mata
Tartózkodási hely: Kolozsvár

Re: Sorozatok

#61 Hozzászólás Szerző: rafanadal »

Dante írta:Ez a csatajelenet technikailag világverő volt, még filmes viszonylatban is. Az egyik legjobb jelenet a sorozatban.
Technikailag igen, de sztori szempontjából azért elég hollywoodi volt sajnos megint, mint ahogy már a sorozat nagy része azzá vált. Mi az már, hogy 100 íjász öl meg mindenkit távolról, de egy íj sem találja el a főbb szereplőket?
Chelsea!!! "Blue Is The Colour"

Avatar
Dante
Hozzászólások: 6472
Csatlakozott: 2009. február 21., szombat 18:30
Kedvenc játékos: James Mount Chilwell
Kedvenc exjátékos: Hazard

Re: Sorozatok

#62 Hozzászólás Szerző: Dante »

Ez a csatajelenet technikailag világverő volt, még filmes viszonylatban is. Az egyik legjobb jelenet a sorozatban.

Avatar
kecske01
Hozzászólások: 6930
Csatlakozott: 2010. január 26., kedd 20:33
Kedvenc játékos: Enzo
Kedvenc exjátékos: Hazard
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Sorozatok

#63 Hozzászólás Szerző: kecske01 »

rafanadal írta:HATALMAS RÉSZ!!!

SPOILER!!!

Amit végig trollkodtak Meereenben az hatalmas. "We're here to discuss your surrender, not mine." "Thank you for the armada, our queen does love ships!" Hatalmasat röhögtem mindkét beszólásnál. Ezeket a sorokat most rohadtul eltalálták. Minden esetre Daenerys rendet rakott egy kicsit azon a vidéken. :)

A csata az elég valószínű volt, hogy Sansa javára dől el, mert jönnek Littlefingerék segíteni neki, nekem csak az a kérdésem, hogy kik esnek ennek áldozatául, de úgy néz ki, hogy pozitív a mérleg. Örülök, hogy végre ez a patkány Ramsey kikerült a képből. Az minden esetre meglepett, hogy Rickonnak ennyi volt a szerepe az egész sorozatban. Nem alkotott maradandót.

Kíváncsi vagyok ezek után az évadzáróra mit tartogatnak. Gondolom mivel most Meereen és Winterfell voltak főszerepben, ott Bran illetve Kings Landing lesznek.

SPOILER VÉGE!!!
SPOILER!!!!

Szerintem is Lannisterék lesznek most vásznon, de a promo alapján nem lesz unalmas.

rafanadal
Tippverseny győztese 2015/16
Tippverseny győztese 2015/16
Hozzászólások: 11987
Csatlakozott: 2009. augusztus 13., csütörtök 12:59
Kedvenc játékos: Hazard
Kedvenc exjátékos: Mata
Tartózkodási hely: Kolozsvár

Re: Sorozatok

#64 Hozzászólás Szerző: rafanadal »

HATALMAS RÉSZ!!!

SPOILER!!!

Amit végig trollkodtak Meereenben az hatalmas. "We're here to discuss your surrender, not mine." "Thank you for the armada, our queen does love ships!" Hatalmasat röhögtem mindkét beszólásnál. Ezeket a sorokat most rohadtul eltalálták. Minden esetre Daenerys rendet rakott egy kicsit azon a vidéken. :)

A csata az elég valószínű volt, hogy Sansa javára dől el, mert jönnek Littlefingerék segíteni neki, nekem csak az a kérdésem, hogy kik esnek ennek áldozatául, de úgy néz ki, hogy pozitív a mérleg. Örülök, hogy végre ez a patkány Ramsey kikerült a képből. Az minden esetre meglepett, hogy Rickonnak ennyi volt a szerepe az egész sorozatban. Nem alkotott maradandót.

Kíváncsi vagyok ezek után az évadzáróra mit tartogatnak. Gondolom mivel most Meereen és Winterfell voltak főszerepben, ott Bran illetve Kings Landing lesznek.

SPOILER VÉGE!!!
Chelsea!!! "Blue Is The Colour"

Avatar
kecske01
Hozzászólások: 6930
Csatlakozott: 2010. január 26., kedd 20:33
Kedvenc játékos: Enzo
Kedvenc exjátékos: Hazard
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Sorozatok

#65 Hozzászólás Szerző: kecske01 »

ilyen jó rész a 4. évad óta nem volt. :)

Avatar
kecske01
Hozzászólások: 6930
Csatlakozott: 2010. január 26., kedd 20:33
Kedvenc játékos: Enzo
Kedvenc exjátékos: Hazard
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Sorozatok

#66 Hozzászólás Szerző: kecske01 »

Mekkora lenne, hogy amíg csatáznak Boltonék Havasékkal megjönnének a Mások. :D Összekovácsolná a két sereget és hagyj szóljon... :D

rafanadal
Tippverseny győztese 2015/16
Tippverseny győztese 2015/16
Hozzászólások: 11987
Csatlakozott: 2009. augusztus 13., csütörtök 12:59
Kedvenc játékos: Hazard
Kedvenc exjátékos: Mata
Tartózkodási hely: Kolozsvár

Re: Sorozatok

#67 Hozzászólás Szerző: rafanadal »

Bandi írta:
rafanadal írta:
Bandi írta: Igen, a high sparrow-ra gondoltam, de az abszolút csak tipp, nekem ez ugrott be elsőnek. A következő részben sztem végig a csata lesz, a blackwater csatára is ha jól emlékszem ráment egy egész rész a 2. vagy 3. évadban, szóval simán benne van. Jaqen szerintem befejezte a szereplését, végülis bekerült egy arc a csarnokba, úgyhogy nem hiszem hogy nagyon problémázna, nem sikerült Arya-ból faceless-t csinálnia, szerintem elfogadta ezt.
Szerintem ennél fontosabb volt az a két évadon át tartó kiképzés minthogy ennyire egyszerűen véget érjen. Az oké, hogy Arya szépen ki van most képezve és megtalálta önmagát, de nem hiszem, hogy ez ennyivel le lett volna zárva. Ha csak nem ez volt igazából neki a célja.
Pont ez az hogy elég hosszú kiképzés alatt végig kamuzott, amikor "no one"-nak mondta magát, most őszinte volt, látja Jaquen hogy nem tudja eldobni a nevét, ahhoz túl fontos neki az otthona, nincs értelme tovább erőlködni. Jaquen arckifejezéséből nekem legalább is teljesen ez jött le a végén.
Én nem tudtam hová tenni azt az arckifejezést. Kicsit olyan volt mintha lemondana, de ugyanakkor olyannak is tűnt mintha büszke lenne rá, hogy beérett azzá amit akart belőle faragni.
Chelsea!!! "Blue Is The Colour"

Bandi
Hozzászólások: 2728
Csatlakozott: 2015. augusztus 29., szombat 18:13

Re: Sorozatok

#68 Hozzászólás Szerző: Bandi »

rafanadal írta:
Bandi írta: Igen, a high sparrow-ra gondoltam, de az abszolút csak tipp, nekem ez ugrott be elsőnek. A következő részben sztem végig a csata lesz, a blackwater csatára is ha jól emlékszem ráment egy egész rész a 2. vagy 3. évadban, szóval simán benne van. Jaqen szerintem befejezte a szereplését, végülis bekerült egy arc a csarnokba, úgyhogy nem hiszem hogy nagyon problémázna, nem sikerült Arya-ból faceless-t csinálnia, szerintem elfogadta ezt.
Szerintem ennél fontosabb volt az a két évadon át tartó kiképzés minthogy ennyire egyszerűen véget érjen. Az oké, hogy Arya szépen ki van most képezve és megtalálta önmagát, de nem hiszem, hogy ez ennyivel le lett volna zárva. Ha csak nem ez volt igazából neki a célja.
Pont ez az hogy elég hosszú kiképzés alatt végig kamuzott, amikor "no one"-nak mondta magát, most őszinte volt, látja Jaquen hogy nem tudja eldobni a nevét, ahhoz túl fontos neki az otthona, nincs értelme tovább erőlködni. Jaquen arckifejezéséből nekem legalább is teljesen ez jött le a végén.

rafanadal
Tippverseny győztese 2015/16
Tippverseny győztese 2015/16
Hozzászólások: 11987
Csatlakozott: 2009. augusztus 13., csütörtök 12:59
Kedvenc játékos: Hazard
Kedvenc exjátékos: Mata
Tartózkodási hely: Kolozsvár

Re: Sorozatok

#69 Hozzászólás Szerző: rafanadal »

Bandi írta:
rafanadal írta:
Bandi írta:
Hát ez az előző 3 rész kicsit csalódás nekem, főleg ahhoz képest ahogy kezdett az évad. A Daenerys száltól lassan eret vágok, nagyon idegesítenek már ezek a (jól írtad) hollywoodi húzások, gondolom hatalmas meglepetésre a sárkányokkal lerendezi a mestereket és mond megint egy lelkesítő beszédet a biztonság kedvéért... Csak azt remélem hogy nem fog sok idő erre rámenni, és még inkább azt hogy nem az lesz a nagy cliffhanger az évad végén hogy elindul Westerosra, mert ezt kb az első évad óta lehet tudni, azóta alig haladt ez a szál. Cersei-re kíváncsi leszek hogy hogy mászik ki ebből, talán a főverébről tudott meg valamit Qyburn és azzal akarnak kezdeni valamit, de ez csak tipp. A következő rész gondolom nagyjából rámegy az északi csatára, azt várom már, elvileg elég nagy csatajelenetet hoztak össze, remélem nem okoznak csalódást.
Jogos, a lelkesítő beszéd el nem maradhat, most már úgyis nagyon belejött ezekbe. Milyen főverébre gondolsz akiről megtudott valamit? High Sparrow? Én most néztem meg a következő rész trailerét és csak a csata Winterfellért van benne. Remélem azért nem 50 percig fogják ütni egymást. Arya sztorija is érdekes lehet még, mert nem hiszem, hogy Jaqen csak ilyen simán hagyná, hogy kimenjen a templomból. Érdekes volt, hogy azt mondja neki, hogy you have become no one. Vajon ez lett volna a valódi próbatétel és a lényege az lett volna, hogy ne assassin legyen hanem indokoltan öljön és jót tegyen a világgal? Ugyebár a színésznőt megmentette, szóval nem öl meg bárkit, csak azt akit morálisnak tart.
Igen, a high sparrow-ra gondoltam, de az abszolút csak tipp, nekem ez ugrott be elsőnek. A következő részben sztem végig a csata lesz, a blackwater csatára is ha jól emlékszem ráment egy egész rész a 2. vagy 3. évadban, szóval simán benne van. Jaqen szerintem befejezte a szereplését, végülis bekerült egy arc a csarnokba, úgyhogy nem hiszem hogy nagyon problémázna, nem sikerült Arya-ból faceless-t csinálnia, szerintem elfogadta ezt.
Szerintem ennél fontosabb volt az a két évadon át tartó kiképzés minthogy ennyire egyszerűen véget érjen. Az oké, hogy Arya szépen ki van most képezve és megtalálta önmagát, de nem hiszem, hogy ez ennyivel le lett volna zárva. Ha csak nem ez volt igazából neki a célja.
Chelsea!!! "Blue Is The Colour"

Bandi
Hozzászólások: 2728
Csatlakozott: 2015. augusztus 29., szombat 18:13

Re: Sorozatok

#70 Hozzászólás Szerző: Bandi »

rafanadal írta:
Bandi írta:
Hát ez az előző 3 rész kicsit csalódás nekem, főleg ahhoz képest ahogy kezdett az évad. A Daenerys száltól lassan eret vágok, nagyon idegesítenek már ezek a (jól írtad) hollywoodi húzások, gondolom hatalmas meglepetésre a sárkányokkal lerendezi a mestereket és mond megint egy lelkesítő beszédet a biztonság kedvéért... Csak azt remélem hogy nem fog sok idő erre rámenni, és még inkább azt hogy nem az lesz a nagy cliffhanger az évad végén hogy elindul Westerosra, mert ezt kb az első évad óta lehet tudni, azóta alig haladt ez a szál. Cersei-re kíváncsi leszek hogy hogy mászik ki ebből, talán a főverébről tudott meg valamit Qyburn és azzal akarnak kezdeni valamit, de ez csak tipp. A következő rész gondolom nagyjából rámegy az északi csatára, azt várom már, elvileg elég nagy csatajelenetet hoztak össze, remélem nem okoznak csalódást.
Jogos, a lelkesítő beszéd el nem maradhat, most már úgyis nagyon belejött ezekbe. Milyen főverébre gondolsz akiről megtudott valamit? High Sparrow? Én most néztem meg a következő rész trailerét és csak a csata Winterfellért van benne. Remélem azért nem 50 percig fogják ütni egymást. Arya sztorija is érdekes lehet még, mert nem hiszem, hogy Jaqen csak ilyen simán hagyná, hogy kimenjen a templomból. Érdekes volt, hogy azt mondja neki, hogy you have become no one. Vajon ez lett volna a valódi próbatétel és a lényege az lett volna, hogy ne assassin legyen hanem indokoltan öljön és jót tegyen a világgal? Ugyebár a színésznőt megmentette, szóval nem öl meg bárkit, csak azt akit morálisnak tart.
Igen, a high sparrow-ra gondoltam, de az abszolút csak tipp, nekem ez ugrott be elsőnek. A következő részben sztem végig a csata lesz, a blackwater csatára is ha jól emlékszem ráment egy egész rész a 2. vagy 3. évadban, szóval simán benne van. Jaqen szerintem befejezte a szereplését, végülis bekerült egy arc a csarnokba, úgyhogy nem hiszem hogy nagyon problémázna, nem sikerült Arya-ból faceless-t csinálnia, szerintem elfogadta ezt.

rafanadal
Tippverseny győztese 2015/16
Tippverseny győztese 2015/16
Hozzászólások: 11987
Csatlakozott: 2009. augusztus 13., csütörtök 12:59
Kedvenc játékos: Hazard
Kedvenc exjátékos: Mata
Tartózkodási hely: Kolozsvár

Re: Sorozatok

#71 Hozzászólás Szerző: rafanadal »

Bandi írta:
rafanadal írta:Mit szóltok a mai részhez?

SPOILER!!!

"A girl is Arya Stark of Winterfell!" A törpének a terve nem nagyon jött be, de megérkezett Daenerys rendet rakni. Az a szál kicsit már túlságosan hollywoodi. Többi helyszínen nagy dolgok nem történtek, Jamie elég simán elfoglalta a várat és Tullyék mennek segíteni Winterfellbe. Kings Landingben pedig érdekes, hogy lemondtak a "trial by combat" ötletéről, de ott még úgyis lesz valami csavar. Varys küldetését nem teljesen értettem és azt sem, hogy mi az a nagy titok amiről tudomást szerzett Cersei a "madarak csiripeléséből".

SPOILER VÉGE!!!
Hát ez az előző 3 rész kicsit csalódás nekem, főleg ahhoz képest ahogy kezdett az évad. A Daenerys száltól lassan eret vágok, nagyon idegesítenek már ezek a (jól írtad) hollywoodi húzások, gondolom hatalmas meglepetésre a sárkányokkal lerendezi a mestereket és mond megint egy lelkesítő beszédet a biztonság kedvéért... Csak azt remélem hogy nem fog sok idő erre rámenni, és még inkább azt hogy nem az lesz a nagy cliffhanger az évad végén hogy elindul Westerosra, mert ezt kb az első évad óta lehet tudni, azóta alig haladt ez a szál. Cersei-re kíváncsi leszek hogy hogy mászik ki ebből, talán a főverébről tudott meg valamit Qyburn és azzal akarnak kezdeni valamit, de ez csak tipp. A következő rész gondolom nagyjából rámegy az északi csatára, azt várom már, elvileg elég nagy csatajelenetet hoztak össze, remélem nem okoznak csalódást.
Jogos, a lelkesítő beszéd el nem maradhat, most már úgyis nagyon belejött ezekbe. Milyen főverébre gondolsz akiről megtudott valamit? High Sparrow? Én most néztem meg a következő rész trailerét és csak a csata Winterfellért van benne. Remélem azért nem 50 percig fogják ütni egymást. Arya sztorija is érdekes lehet még, mert nem hiszem, hogy Jaqen csak ilyen simán hagyná, hogy kimenjen a templomból. Érdekes volt, hogy azt mondja neki, hogy you have become no one. Vajon ez lett volna a valódi próbatétel és a lényege az lett volna, hogy ne assassin legyen hanem indokoltan öljön és jót tegyen a világgal? Ugyebár a színésznőt megmentette, szóval nem öl meg bárkit, csak azt akit morálisnak tart.
Chelsea!!! "Blue Is The Colour"

Bandi
Hozzászólások: 2728
Csatlakozott: 2015. augusztus 29., szombat 18:13

Re: Sorozatok

#72 Hozzászólás Szerző: Bandi »

rafanadal írta:Mit szóltok a mai részhez?

SPOILER!!!

"A girl is Arya Stark of Winterfell!" A törpének a terve nem nagyon jött be, de megérkezett Daenerys rendet rakni. Az a szál kicsit már túlságosan hollywoodi. Többi helyszínen nagy dolgok nem történtek, Jamie elég simán elfoglalta a várat és Tullyék mennek segíteni Winterfellbe. Kings Landingben pedig érdekes, hogy lemondtak a "trial by combat" ötletéről, de ott még úgyis lesz valami csavar. Varys küldetését nem teljesen értettem és azt sem, hogy mi az a nagy titok amiről tudomást szerzett Cersei a "madarak csiripeléséből".

SPOILER VÉGE!!!
Hát ez az előző 3 rész kicsit csalódás nekem, főleg ahhoz képest ahogy kezdett az évad. A Daenerys száltól lassan eret vágok, nagyon idegesítenek már ezek a (jól írtad) hollywoodi húzások, gondolom hatalmas meglepetésre a sárkányokkal lerendezi a mestereket és mond megint egy lelkesítő beszédet a biztonság kedvéért... Csak azt remélem hogy nem fog sok idő erre rámenni, és még inkább azt hogy nem az lesz a nagy cliffhanger az évad végén hogy elindul Westerosra, mert ezt kb az első évad óta lehet tudni, azóta alig haladt ez a szál. Cersei-re kíváncsi leszek hogy hogy mászik ki ebből, talán a főverébről tudott meg valamit Qyburn és azzal akarnak kezdeni valamit, de ez csak tipp. A következő rész gondolom nagyjából rámegy az északi csatára, azt várom már, elvileg elég nagy csatajelenetet hoztak össze, remélem nem okoznak csalódást.

rafanadal
Tippverseny győztese 2015/16
Tippverseny győztese 2015/16
Hozzászólások: 11987
Csatlakozott: 2009. augusztus 13., csütörtök 12:59
Kedvenc játékos: Hazard
Kedvenc exjátékos: Mata
Tartózkodási hely: Kolozsvár

Re: Sorozatok

#73 Hozzászólás Szerző: rafanadal »

Mit szóltok a mai részhez?

SPOILER!!!

"A girl is Arya Stark of Winterfell!" A törpének a terve nem nagyon jött be, de megérkezett Daenerys rendet rakni. Az a szál kicsit már túlságosan hollywoodi. Többi helyszínen nagy dolgok nem történtek, Jamie elég simán elfoglalta a várat és Tullyék mennek segíteni Winterfellbe. Kings Landingben pedig érdekes, hogy lemondtak a "trial by combat" ötletéről, de ott még úgyis lesz valami csavar. Varys küldetését nem teljesen értettem és azt sem, hogy mi az a nagy titok amiről tudomást szerzett Cersei a "madarak csiripeléséből".

SPOILER VÉGE!!!
Chelsea!!! "Blue Is The Colour"

cech19960320
Hozzászólások: 3850
Csatlakozott: 2009. február 6., péntek 14:02
Kedvenc játékos: Petr Cech

Re: Sorozatok

#74 Hozzászólás Szerző: cech19960320 »

Emlékezz arra a jelenetre mikor Arya megvakult... az Ő arca is rajta volt a Férfin..

Avatar
emsanya
Hozzászólások: 9991
Csatlakozott: 2007. december 27., csütörtök 14:44

Re: Sorozatok

#75 Hozzászólás Szerző: emsanya »

rafanadal írta:Most olvastam egy rohadt nagyot a 8-as rész trailere alatt és van benne ráció. Ez nagyon durva és van valóságalapja.

SPOILER!!!

Ne feledjük, hogy Jaqen H'Ghar tartozik egy élettel Aryanak még vagy két évaddal ezelőttről és azt se feledjük, hogy Arya a kis Needle-nek nevezett kardját magához vette aznap amikor másodjára is elszúrta a próbát. Továbbá aki figyelmes volt ebben a részben az láthatta, hogy Aryanál nem volt semmiféle kard akkor amikor Waif leszúrta. Egy szó, mint száz, Jaqent szúrta le aki Aryanak adja ki magát és most adja vissza a szívességet neki, csak az a kérdésem, hogy miért?
Csak annak az alakját vehetik át, akinek az arca a raktárban van. Innentől sztem ez az elmélet halott, mert Aryia nem került oda.

Avatar
zzzzz
Hozzászólások: 1690
Csatlakozott: 2008. február 2., szombat 19:34
Kedvenc exjátékos: Mata
Tartózkodási hely: Bp.

Re: Sorozatok

#76 Hozzászólás Szerző: zzzzz »

rafanadal írta:Most olvastam egy rohadt nagyot a 8-as rész trailere alatt és van benne ráció. Ez nagyon durva és van valóságalapja.

SPOILER!!!

Ne feledjük, hogy Jaqen H'Ghar tartozik egy élettel Aryanak még vagy két évaddal ezelőttről és azt se feledjük, hogy Arya a kis Needle-nek nevezett kardját magához vette aznap amikor másodjára is elszúrta a próbát. Továbbá aki figyelmes volt ebben a részben az láthatta, hogy Aryanál nem volt semmiféle kard akkor amikor Waif leszúrta. Egy szó, mint száz, Jaqent szúrta le aki Aryanak adja ki magát és most adja vissza a szívességet neki, csak az a kérdésem, hogy miért?
SPOILER!
Nem hiszem, hogy ez a verzió lenne, egyrészt mert akit láttunk, az elmenekült a Waif elől (ha Jaqen tartozik egy élette, akkor miért tenne ilyet? Lehetne azt mondani, hogy végül is így maradt meg Arya élete, de ennek a vallásnak az is a lényege, hogy valakinek meg kell halnia helyette, nem elég az, hogy csak megmenekül.), másrészt szerintem már nem tartozik élettel, mert amikor kijuttatta őket anno Harrenhalból, akkor útközben megölt egy őrt, szóval megvolt a harmadik élet is.
A könyvben Jaime nem megy Dorne-ba, hanem megy Riverrunt elfoglalni, mint most. Lehet, hogy ennek a szálnak mindössze az a jelentősége, hogy ne legyen King's Landingben, amikor ott akció van. Illetve jó kérdés, hogy mi lesz most, hogy újra összefut Brienne-el és különböző oldalon állnak.

rafanadal
Tippverseny győztese 2015/16
Tippverseny győztese 2015/16
Hozzászólások: 11987
Csatlakozott: 2009. augusztus 13., csütörtök 12:59
Kedvenc játékos: Hazard
Kedvenc exjátékos: Mata
Tartózkodási hely: Kolozsvár

Re: Sorozatok

#77 Hozzászólás Szerző: rafanadal »

Amennyire untam a két éves kiképzést annyira érdekes lett most az a sztori. Remélem lesz benne valami szép csavar. Ez például nagyon tetszene amit az előbb írtam.

Mellesleg most olvastam egy rohadt jó hozzászólást: "A girl better not die" :) :) :)
Chelsea!!! "Blue Is The Colour"

cech19960320
Hozzászólások: 3850
Csatlakozott: 2009. február 6., péntek 14:02
Kedvenc játékos: Petr Cech

Re: Sorozatok

#78 Hozzászólás Szerző: cech19960320 »

rafanadal írta:Most olvastam egy rohadt nagyot a 8-as rész trailere alatt és van benne ráció. Ez nagyon durva és van valóságalapja.

SPOILER!!!

Ne feledjük, hogy Jaqen H'Ghar tartozik egy élettel Aryanak még vagy két évaddal ezelőttről és azt se feledjük, hogy Arya a kis Needle-nek nevezett kardját magához vette aznap amikor másodjára is elszúrta a próbát. Továbbá aki figyelmes volt ebben a részben az láthatta, hogy Aryanál nem volt semmiféle kard akkor amikor Waif leszúrta. Egy szó, mint száz, Jaqent szúrta le aki Aryanak adja ki magát és most adja vissza a szívességet neki, csak az a kérdésem, hogy miért?
ezt én is olvastam, de a fene se tudja... majd meglátjuk..

rafanadal
Tippverseny győztese 2015/16
Tippverseny győztese 2015/16
Hozzászólások: 11987
Csatlakozott: 2009. augusztus 13., csütörtök 12:59
Kedvenc játékos: Hazard
Kedvenc exjátékos: Mata
Tartózkodási hely: Kolozsvár

Re: Sorozatok

#79 Hozzászólás Szerző: rafanadal »

Most olvastam egy rohadt nagyot a 8-as rész trailere alatt és van benne ráció. Ez nagyon durva és van valóságalapja.

SPOILER!!!

Ne feledjük, hogy Jaqen H'Ghar tartozik egy élettel Aryanak még vagy két évaddal ezelőttről és azt se feledjük, hogy Arya a kis Needle-nek nevezett kardját magához vette aznap amikor másodjára is elszúrta a próbát. Továbbá aki figyelmes volt ebben a részben az láthatta, hogy Aryanál nem volt semmiféle kard akkor amikor Waif leszúrta. Egy szó, mint száz, Jaqent szúrta le aki Aryanak adja ki magát és most adja vissza a szívességet neki, csak az a kérdésem, hogy miért?
Chelsea!!! "Blue Is The Colour"

Avatar
Dante
Hozzászólások: 6472
Csatlakozott: 2009. február 21., szombat 18:30
Kedvenc játékos: James Mount Chilwell
Kedvenc exjátékos: Hazard

Re: Sorozatok

#80 Hozzászólás Szerző: Dante »

rafanadal írta:SPOILER!

Szerintem az első az semmiség lesz. Túl sima lesz a Lannister army sikere. Nem is értem minek hozták be azt a történetbe ezt a Blackfish dolgot. Lehet én felejtek el róluk valami lényegeset, de eddig elég semmilyen szerepük volt.

A második szerintem is inkább a következő évad.

Winterfellnél meg valószínűleg az lesz, hogy Sansa levelet írt Littlefingernek, hogy küldje az embereket az Eire-ről vagy akárhogy is hívják azt a retardáltak gyülekezete helyet és ők lesznek Snowék segítsége. Az a kérdés, hogy Ramseyéket ki fogja segíteni, nehogy megérkezzen a Lannister army. Egyébként Sandor Clegane visszatérése is fontos lesz, kíváncsi vagyok ő melyik szálhoz fog csatlakozni. Egy nagyon fasza fordulat az lenne ha elmenne Kings Landingbe és ő állna ki a párbajra amelyik Cercei sorsáról szól, megölné a testvérét s ezáltal Cersei-t is. Az nagyot szólna. Továbbá kíváncsi vagyok Arya története hogyan alakul tovább. Az is valószínűleg még fordulatot vesz ebben az évadban most, hogy nincs túl jó egészségi állapotban. Kár, hogy két évadon át edzették, hogy aztán semmi ne legyen belőle. Időpazarlás volt ez az egész Braavos-i kiruccanás így az eddigiek alapján.
SPOILER!!
Szerintem Sansa segítsége Blackfish lesz, szóval nem lesz csata köztük és Jaime-ék között. Inkább az lehet érdekes hogy Jaime merre megy, nem hiszem hogy segítene Ramsey-nek. (még elképzelhetőbbnek tartanám azt hogy Brianne miatt ad pár embert ellenük)
Hound-ot én is Kingslandingbe várom, azért hogy megküzdjön a Heggyel. Mivel Ian McShane karaktere olyan b.zi hét isten hívő volt, utálja Cersei-t és a Hegyet, ezért szerintem a Veréb képviselője lesz.
Azt viszont nem értem hogy miért lett volna felesleges Arya braavos-i kiképzése felesleges. Ok hogy utcalány unalmas volt az egész, gyakorlatilag elvégezte a kiképzést, láttuk hogy elég kemény lett, úgy sajátította el azt amire vágyott, hogy közben a saját kedve szerint öldöshet majd. Az hogy Jaqen H'ghar-ék megpróbálják megölni szerintem teljesen érthető, valahogy megússza (mondjuk segít neki a rumos milf színésznő) és meg is van az utolsó "próba", életképes, mehet vissza Westeros-ra.

Válasz küldése